Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » seřizení ventylů

pidlo (Člen)
26.12.2009 20:36:18
Offline

seřizení ventylů

zdravim rad bych chtěl upozornit na meniši fopa v rubrice seřizovani ventylu.
Je tam napsano že se seřizuje 1 valec S-V 2valec -V 3valec -S 4valec -neseřizujeme po otočeni 360° se šteluje 1 valec se nešteluje 2 valec -S 3valec-V 4valec -S-V a to neni pravda!!!!!!podle srvisniho katalogu 1valec S-V 2valec -S 3valec -V 4 valec -se neseřizuje po otočeni o 360° 1 valec se neseřizuje 2 valec -V 3valec -S 4valec -S-V
mezi 2 a 3 valcem je chyba muže to někdo opravit?Dneska jsem seřizoval podle rad z fora a myslel jsem že jsem mamlas ale musel jsem sahnou po orginalu a louskat anglicky abych byl v obraze je to tam dos dobře nakreslene.Tady je to taky pěkně vysvětleno akorat to male fopa s valci jinak dos dobre.Tak zatim good

redik27 (Člen)
27.12.2009 09:10:32
Offline

Re: seřizení ventylů

pidlo psal:

zdravim rad bych chtěl upozornit na meniši fopa v rubrice seřizovani ventylu.
Je tam napsano že se seřizuje 1 valec S-V 2valec -V 3valec -S 4valec -neseřizujeme po otočeni 360° se šteluje 1 valec se nešteluje 2 valec -S 3valec-V 4valec -S-V a to neni pravda!!!!!!podle srvisniho katalogu 1valec S-V 2valec -S 3valec -V 4 valec -se neseřizuje po otočeni o 360° 1 valec se neseřizuje 2 valec -V 3valec -S 4valec -S-V
mezi 2 a 3 valcem je chyba muže to někdo opravit?Dneska jsem seřizoval podle rad z fora a myslel jsem že jsem mamlas ale musel jsem sahnou po orginalu a louskat anglicky abych byl v obraze je to tam dos dobře nakreslene.Tady je to taky pěkně vysvětleno akorat to male fopa s valci jinak dos dobre.Tak zatim good

Takhle se píše "VENTIL"   :)


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
inkvizitorr (Administrator)
27.12.2009 09:42:43
Offline

Re: seřizení ventylů

redik27 psal:
pidlo psal:

zdravim rad bych chtěl upozornit na meniši fopa v rubrice seřizovani ventylu.
Je tam napsano že se seřizuje 1 valec S-V 2valec -V 3valec -S 4valec -neseřizujeme po otočeni 360° se šteluje 1 valec se nešteluje 2 valec -S 3valec-V 4valec -S-V a to neni pravda!!!!!!podle srvisniho katalogu 1valec S-V 2valec -S 3valec -V 4 valec -se neseřizuje po otočeni o 360° 1 valec se neseřizuje 2 valec -V 3valec -S 4valec -S-V
mezi 2 a 3 valcem je chyba muže to někdo opravit?Dneska jsem seřizoval podle rad z fora a myslel jsem že jsem mamlas ale musel jsem sahnou po orginalu a louskat anglicky abych byl v obraze je to tam dos dobře nakreslene.Tady je to taky pěkně vysvětleno akorat to male fopa s valci jinak dos dobre.Tak zatim good

Takhle se píše "VENTIL"   :)

ale zase po "T" se věčinou píše tvrdýidontknow takžehelp kdyby to bylo po "M", tak si stačí zopakovat: Myslivec myslí, že mydlář mydlí myš mejdlem a bylo by smokinbigsmile
bigsmilebigsmile


doba je temná...
Ondráš (Člen)
27.12.2009 11:08:02
Offline

Re: seřizení ventylů

2 pidlo: A co se vysrat na nějaký hlídání pořadí a prostě se podívat na tu vačku, jestli mam seřizovat tenhle ventYl a nebo ten vedle?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
XJelen (Člen)
27.12.2009 11:32:02
Offline

Re: seřizení ventylů

Ondráš psal:

2 pidlo: A co se vysrat na nějaký hlídání pořadí a prostě se podívat na tu vačku, jestli mam seřizovat tenhle ventYl a nebo ten vedle?help

no jo ale vo koukání na vačku nebyla v manuálu ani zmínka idontknowbigsmile

pidlo - kdo dokáže sundat víko ( a vyndat z rámu ) myslím, že stejně tyhle příručky nečte, maximálně jukne na hodnoty ventilšpílů good tím si myslím, že je to vošetřený dostatečně smile1


Strýcfajtr !!!
Banditatom (Člen)
27.12.2009 11:32:37
Offline

Re: seřizení ventylů

Ondráš psal:

2 pidlo: A co se vysrat na nějaký hlídání pořadí a prostě se podívat na tu vačku, jestli mam seřizovat tenhle ventYl a nebo ten vedle?help

goodgood dám do střihu a neřeším pořadísmokin ono to pořadí stejně není ani moc důležitý za mě si myslímcool

psst pidlo: tvúj češtyn je ještjě horšý neš mújbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Billy (Člen)
27.12.2009 11:33:18
Offline

Re: seřizení ventylů

inkvizitorr psal:
redik27 psal:
pidlo psal:

zdravim rad bych chtěl upozornit na meniši fopa v rubrice seřizovani ventylu.
Je tam napsano že se seřizuje 1 valec S-V 2valec -V 3valec -S 4valec -neseřizujeme po otočeni 360° se šteluje 1 valec se nešteluje 2 valec -S 3valec-V 4valec -S-V a to neni pravda!!!!!!podle srvisniho katalogu 1valec S-V 2valec -S 3valec -V 4 valec -se neseřizuje po otočeni o 360° 1 valec se neseřizuje 2 valec -V 3valec -S 4valec -S-V
mezi 2 a 3 valcem je chyba muže to někdo opravit?Dneska jsem seřizoval podle rad z fora a myslel jsem že jsem mamlas ale musel jsem sahnou po orginalu a louskat anglicky abych byl v obraze je to tam dos dobře nakreslene.Tady je to taky pěkně vysvětleno akorat to male fopa s valci jinak dos dobre.Tak zatim good

Takhle se píše "VENTIL"   :)

ale zase po "T" se věčinou píše tvrdýidontknow takžehelp kdyby to bylo po "M", tak si stačí zopakovat: Myslivec myslí, že mydlář mydlí myš mejdlem a bylo by smokinbigsmile
bigsmilebigsmile

hlemýžď se smýká po mýtině máš tam nějakou samici ? bigsmile


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
hans (Člen)
27.12.2009 12:26:38
Offline

Re: seřizení ventylů

XJelen psal:
Ondráš psal:

2 pidlo: A co se vysrat na nějaký hlídání pořadí a prostě se podívat na tu vačku, jestli mam seřizovat tenhle ventYl a nebo ten vedle?help

no jo ale vo koukání na vačku nebyla v manuálu ani zmínka idontknowbigsmile

pidlo - kdo dokáže sundat víko ( a vyndat z rámu ) myslím, že stejně tyhle příručky nečte, maximálně jukne na hodnoty ventilšpílů good tím si myslím, že je to vošetřený dostatečně smile1

hale víko sundám bez problémů a to při tom ani nevim, jak ventil vypadá....evil

takže toho bych se moc nedržel....smokin


Sapere Aude
www.gunlex.cz
XJelen (Člen)
27.12.2009 13:33:33
Offline

Re: seřizení ventylů

hans psal:

hale víko sundám bez problémů a to při tom ani nevim, jak ventil vypadá....evil

takže toho bych se moc nedržel....smokin

a seš si tim jistej? evil


Strýcfajtr !!!
Dejvidos (Člen)
27.12.2009 13:39:53
Offline

Re: seřizení ventylů

Podle mě maj ty obrazky v servisni přiručce obraceně,piše se tam,motor dat na značku T a seřizovat-1 valec INTAKE and EXHAUST(saci a ventilovy)
2 valec EXHAUS VALVE (vyfukovy ventil)
3 alec INTAKE VALVE (saci ventil) pak otočit o 360 stupnu a seřidit zbytek.Ale je fakt že ty obrazky jsou prapodivny,podle mě obraceny,seřizoval jsem ventily na podzim a myslim,že jsem to dělal stejně 2 valec-vyfuk..idontknow

hans (Člen)
27.12.2009 15:11:24
Offline

Re: seřizení ventylů

XJelen psal:
hans psal:

hale víko sundám bez problémů a to při tom ani nevim, jak ventil vypadá....evil

takže toho bych se moc nedržel....smokin

a seš si tim jistej? evil

čeho, že umim sundat víko, nebo že nevim, jak vypadá ventil??? evil


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Ondráš (Člen)
27.12.2009 16:06:50
Offline

Re: seřizení ventylů

Dejvidos psal:

Podle mě maj ty obrazky v servisni přiručce obraceně

A seš si jistej, že si neměl obráceně tu příručku? Nebo třeba pro Australany. Tam se jim taky voda točí na druhou stranu.help

coolsmokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
osiris (Člen)
27.12.2009 16:48:58
Offline

Re: seřizení ventylů

...já to teda podle příručky nedělám a tak nemám z paměti v hlavě jestli na dvě otočení při prvním válci zrovna seřizuju ten a ten na druhým a třetím a při střihu čtvrtýho válce seřizuju ten a ten na druhým a třetím, ale jednoduchý je na tom to, že není potřeba si to pamatovat, protože vždycky vidím (a když nevidím, tak rukou cejtím) jestli je ten konkrétní ventil volnej (bez působení vačky na něj - vyšší část ovaloidu je mimo) a s ním pracuješ
...můžeš dělat i na čtyři otočení a seřizovat vždy válec celej komplet, stříhá první, seřizuješ čtvrtej a naopak, druhej pak se třetím
...1,3,4,2


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Dejvidos (Člen)
27.12.2009 18:13:26
Offline

Re: seřizení ventylů

Ondráš psal:
Dejvidos psal:

Podle mě maj ty obrazky v servisni přiručce obraceně

A seš si jistej, že si neměl obráceně tu příručku? Nebo třeba pro Australany. Tam se jim taky voda točí na druhou stranu.help

coolsmokin

hmm,tak to jedině,že bych měl otočenej monitorhelp

pidlo (Člen)
27.12.2009 19:18:22
Offline

Re: seřizení ventylů

sypu si popel na hlavu redface

Dejvidos (Člen)
27.12.2009 20:33:35
Offline

Re: seřizení ventylů

pidlo psal:

sypu si popel na hlavu redface

V pohodě,jen mě to zaujalo a myslim si,že spousta lidi,serizujou pravě podle toho mamualu..bigsmile

Filous (Člen)
27.12.2009 21:27:29
Offline

Re: seřizení ventylů

osiris psal:

...já to teda podle příručky nedělám a tak nemám z paměti v hlavě jestli na dvě otočení při prvním válci zrovna seřizuju ten a ten na druhým a třetím a při střihu čtvrtýho válce seřizuju ten a ten na druhým a třetím, ale jednoduchý je na tom to, že není potřeba si to pamatovat, protože vždycky vidím (a když nevidím, tak rukou cejtím) jestli je ten konkrétní ventil volnej (bez působení vačky na něj - vyšší část ovaloidu je mimo) a s ním pracuješ
...můžeš dělat i na čtyři otočení a seřizovat vždy válec celej komplet, stříhá první, seřizuješ čtvrtej a naopak, druhej pak se třetím
...1,3,4,2

...good


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr