Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Demontáž závaží řidítek

fox101. (Člen)
28.01.2010 18:56:08
Offline

Demontáž závaží řidítek

Zdravím, mám prosbičku. Předchozí majitel na mým mazlovi dokurvil co se dalo, počínaje strženým závitem na výpustným šroubu oleje na kterym bylo konopí a konče ulámanýma držákama plastů. Pár let jsem se živil jako mechoš, takže jsem si troufnul na rozborku motky a vychytávám muchy. Na jedné věci ale ztroskotávám. Demontáž závaží řidítek. Už jsem taky na foru četl, že se šrouby nesmí úplně vyšroubovat, to mě zachránilo od zapadlé matky do řidítek, ale jak páčím tak páčím a popolezl jsem asi o 1cm. Zároveň s koncem řidítek je gumovej špunt, ten se ani nehne a šroub s jakousi trubičkou leze jen velmi ztěžka. Mám použít hrubší násilí? Nerad bych něco dokurvil. Moc děkuji za radu, jestli už to tady někde je tak se omlouvam, ale nepodařilo se mě ani vygooglit ani tady na foru najit.
Díky za pomoc, Fox

fox101. (Člen)
28.01.2010 19:00:31
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

ted jsem jeste neco nasel, pokud to dobre chapu, funguje ta guma jako trezorová hmoždinka, ale po povolení by měl celej ten gumovej špunt, co ho nahrazujete hadicí jít vytáhnout zároven se zavazim, šroubem, podlozkou a matkou? Ne? Já s tim kurva nehnu do řiti

Inženýrek (Člen)
28.01.2010 19:01:41
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

Přesně tak...zaber good


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Dado (Člen)
28.01.2010 19:34:35
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

nažeň tam WD , pak musíš odmastit, jako než tam dáš nový závaží


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
Koldan (Člen)
28.01.2010 20:19:00
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

přes závaží de dlouhej šroub, za závaím je navlíknutá guma s tím kovovým válečkem uvnitř a na konci matka. nic víc nic míň, utáhnutím se to roztáhne. takže jak už tu bylo psáno, skuz to trošku máznout a pak už jen ukrutnů silubigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
fox101. (Člen)
28.01.2010 20:26:18
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

Diky kluci za podporu, zabral jsem a levej konec je ven. Pravej pujde lip, protoze jsem zjistil, ze jsu vul, pokud pacim plochym nastrojem, tak si tam ten gumovej spunt vlastne pridrzuju. Na prvnim srazu co s vami pojedu platim rundu beer

ross (Člen)
28.01.2010 20:33:36
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

magnetem ta matka šla v pohodě vensmokin


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Dado (Člen)
28.01.2010 20:40:58
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

ross psal:

magnetem ta matka šla v pohodě vensmokin

ale to máš asi alu?


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
jirka silver (Člen)
02.02.2010 08:47:55
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

Normálně ten šroub úplně vytoč.Matka mi zůstala v řídítkách.
Vezměš hadičku od pumpičky prostrčíč drátek na konci magnet zasuneš a matka je tvoje.Kdyby ti matka zapadla do středu tak vezmeš dva šlaufky závity pasujou takže spojení 100%.
Ser na WD zase to budeš odmašťovat.


Najdete nás na každém kilometru
moltom (Člen)
02.02.2010 09:52:20
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

Tiez som riesil tento problem - vysruboval som to uplne von a tie gumove bazmeky ostali vnutri. Vytiahol som ich uplne jednoducho - pomocou "špicu" z kolesa bicykla, ten ma na jednej strane zavit a na druhej taku zahnutu hlavicku. Tu stranu s hlavickou zasunies a potiahnes...nebolo to ani treba predtym namazat, stacilo potiahnut.

Rovnako som vybral aj zapadnute matky. good

Inženýrek (Člen)
02.02.2010 10:09:37
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

Já hlavně nechápu, proč to vůbec celý vyšroubováváte. Je to zkrátka dělaný na to, aby se to jen povolilo a vytáhlo. A pokud to nejde silou, tak to pude prostě ještě větší silou.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
K.a.s.y.m. (Člen)
02.02.2010 10:10:09
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

Inženýrek psal:

Já hlavně nechápu, proč to vůbec celý vyšroubováváte. Je to zkrátka dělaný na to, aby se to jen povolilo a vytáhlo. A pokud to nejde silou, tak to pude prostě ještě větší silou.

né každej tohle ví smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
karlos100 (Člen)
02.02.2010 15:26:57
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

K.a.s.y.m. psal:
Inženýrek psal:

Já hlavně nechápu, proč to vůbec celý vyšroubováváte. Je to zkrátka dělaný na to, aby se to jen povolilo a vytáhlo. A pokud to nejde silou, tak to pude prostě ještě větší silou.

né každej tohle ví smile1

Jó,znal jsem jednoho kterej se řídil heslem
"když to nejde,zaber,když to furt nejde, zaber víc"
Byl trochu blbej,ale zas s nim byla sranda,teď vzívá Jehovu,magorbigsmilebigsmilebigsmile


...a bude hůř!
XJelen (Člen)
02.02.2010 15:49:36
Offline

Re: Demontáž závaží řidítek

karlos100 psal:
K.a.s.y.m. psal:
Inženýrek psal:

Já hlavně nechápu, proč to vůbec celý vyšroubováváte. Je to zkrátka dělaný na to, aby se to jen povolilo a vytáhlo. A pokud to nejde silou, tak to pude prostě ještě větší silou.

né každej tohle ví smile1

Jó,znal jsem jednoho kterej se řídil heslem
"když to nejde,zaber,když to furt nejde, zaber víc"
Byl trochu blbej,ale zas s nim byla sranda,teď vzívá Jehovu,magorbigsmilebigsmilebigsmile

nekecej surprised no ty krávo to teda sehnali koně goodbigsmilebigsmilebigsmile


Strýcfajtr !!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr