Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Bio nafta

PALOUS (Člen)
19.03.2010 11:41:08
Offline

Bio nafta

Dobrý den.Už mě tak nějak ty ceny nafty tady serou a tak sem zajel do Polska cca.8km abych načepoval u nich.jako nafta 27,20 voproti 30ti co je tady vokolo by šla.Ale přede mnou stál čehůn a pral ta do vochtávijej nějakou tu bio naftu za 22,40 a že prej dyš to řízne normální naftou tak na to chrochtá furt.Zajímalo by mě jesi se něco děje a nebo bych to ani skoušet nemělbigsmilePřeci jenom máme dva vozy v dízlu a to se ve šrajtofly dělá vejrbadDyštak mě stačí jednoduchá votpovjeť(ser na to a nebo per to tam a nebo per to tam aspoň říznutý).Děkujiredface


Jebat motorky :-)
Dado (Člen)
19.03.2010 11:42:55
Offline

Re: Bio nafta

sernatobigsmilebad


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
XJelen (Člen)
19.03.2010 11:47:26
Offline

Re: Bio nafta

Palousi, ty auta jsou tvoje ne? ser na to bigsmile
mimochodem máš je na firmě ne? proč to řešíš? nerozumimhelp


Strýcfajtr !!!
osiris (Člen)
19.03.2010 11:52:53
Offline

Re: Bio nafta

...pro těch pár špinavejch zlaťáků :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
PALOUS (Člen)
19.03.2010 11:58:51
Offline

Re: Bio nafta

XJelen psal:

Palousi, ty auta jsou tvoje ne? ser na to bigsmile
mimochodem máš je na firmě ne? proč to řešíš? nerozumimhelp

ve firmě nic nemám jen motorkej a projedem měsíčně cca 200 litrů to je otázka né pár zlaťákůbigsmile ale se jen ptám na názor tak co?bigsmilese kvůli pár zlaťákům neposerubigsmile


Jebat motorky :-)
PALOUS (Člen)
19.03.2010 12:02:46
Offline

Re: Bio nafta

XJelen psal:

Palousi, ty auta jsou tvoje ne? ser na to bigsmile
mimochodem máš je na firmě ne? proč to řešíš? nerozumimhelp

Jo a nemám to na firmě z důvodu toho,že platím aloše a poslouchat rok co rok u soudu co všechno mám a nemá mě fakt lezlo krkem a jenom to přitížíbadno a tak je všechno krom motorky na Jankugoodotázka je,že jesi mě jednou vykopne kolik vydrží ranbigsmilebigsmilebigsmile


Jebat motorky :-)
mazo (Člen)
19.03.2010 12:03:15
Offline

Re: Bio nafta

mali ste prejst na euro a tie rozdiely by si tak nevnimal bigsmilesmile2


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
K.a.s.y.m. (Člen)
19.03.2010 12:08:01
Offline

Re: Bio nafta

hele jezdej i na řepkovej olej smile1 a to i použitej z jídelen a velkokuchyní...jen přeceděj přes punčochu a šup s tim do autabigsmilebigsmile jen to chce prej častějc měnit palivový filtry a smrdíš pak jak pojízdná velkovýrobna řízků bigsmile...amíci to s velkou slávou objevili nedávno a dělaj k tomu spešl přestavby do aut(víc filtrů za sebou) bigsmile
do klasickýho nafťáka se rotačnim nebo řadovým čerpadlem proč ne,ale do novejch elektro dízlů bych to nedával.smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hans (Člen)
19.03.2010 12:08:50
Offline

Re: Bio nafta

bionafta jako taková neni moc dobrá po auta s klasickým dýzlem, bo zasírá vstřiky, prej zvyšuje hlučnost a někdy kouřivost (ač by měla dělat opak), je hygroskopická a tudíž natahuje vodu víc jak normální a má nižší trvanlivost, takže jakoby žlukne...což prej taky neni dobře....
ale když můžou jezdit starý dýzlový střepy na přesmaženej volej z hranolek, tak proč vlastně ne na bionaftu....no ale nevim surprised


Sapere Aude
www.gunlex.cz
PALOUS (Člen)
19.03.2010 12:09:13
Offline

Re: Bio nafta

mazo psal:

mali ste prejst na euro a tie rozdiely by si tak nevnimal bigsmilesmile2

vnímám je tak,že jste v pičibigsmile


Jebat motorky :-)
PALOUS (Člen)
19.03.2010 12:14:16
Offline

Re: Bio nafta

hans psal:

bionafta jako taková neni moc dobrá po auta s klasickým dýzlem, bo zasírá vstřiky, prej zvyšuje hlučnost a někdy kouřivost (ač by měla dělat opak), je hygroskopická a tudíž natahuje vodu víc jak normální a má nižší trvanlivost, takže jakoby žlukne...což prej taky neni dobře....
ale když můžou jezdit starý dýzlový střepy na přesmaženej volej z hranolek, tak proč vlastně ne na bionaftu....no ale nevim surprised

Jasně mět nějakou ludru kerá má hodnotu tak ekologickýho polatku tak bych to sem ani nepsal a normálně bych to tam valilbigsmiledyš sem měl Š100 aj 105tak sem taky jezdil na technickej z Kocbeře stříklej toluenem a abych to doladil tak sem tam pral ještě kostky proti molům s drogerijebigsmilešlo jen vo to,že dyš ludra začla cvrdlikat na ventilech tak podřaditbigsmile


Jebat motorky :-)
Zdenda (Člen)
19.03.2010 12:22:26
Offline

Re: Bio nafta

Můj kámoš kokot se zbláznil leje tam olej do friťáku. Je to takovej kokot, že už ale šetří i za novej a je domluvenej s putykama a oni mu dávaj ten olej strej, hnusnej. Vezme to jak tu píšet přes punčochu a normálně jezdísurprised Za nim sou pak normálně cejtit jako když smažíte hranolkyheadshake Kdybych to neviděl, neznal jeho a jeho auto tak neuvěřím. Už na to jezdí 2 roky, na dovču do Chorvat a tak a furt mu to jezdí. Neskutečný Golf IV. 1.9 Tdisurprised

A pak že je koncern mrdka!smile1


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
K.a.s.y.m. (Člen)
19.03.2010 12:25:43
Offline

Re: Bio nafta

Zdenda psal:

Můj kámoš kokot se zbláznil leje tam olej do friťáku. Je to takovej kokot, že už ale šetří i za novej a je domluvenej s putykama a oni mu dávaj ten olej strej, hnusnej. Vezme to jak tu píšet přes punčochu a normálně jezdísurprised Za nim sou pak normálně cejtit jako když smažíte hranolkyheadshake Kdybych to neviděl, neznal jeho a jeho auto tak neuvěřím. Už na to jezdí 2 roky, na dovču do Chorvat a tak a furt mu to jezdí. Neskutečný Golf IV. 1.9 Tdisurprised

A pak že je koncern mrdka!smile1

já znám člověka kterej takhle jezdí s medvědem E320...prej každejch 2000 novej palivovej filtr za asi 150,- a hotovo..to jsou prej jediný náklady na provoz bigsmile jezdí na to co pamatuju bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Michal Dk (Člen)
19.03.2010 12:34:58
Offline

Re: Bio nafta

Záleží do čeho to naleješ starý diesel cca do r.v.99 začne týct čerpadlo a hadice.Na bionaftu musí bejt hadice a těsnění silikonový,a ještě bionafta rozpouští usazeniny, karbon takže starej motor můžeš voddělat.Jinak bionafta je normální nafta s příměsí meřo metylester řepkovýho oleje kolem 20%.

Michal Dk (Člen)
19.03.2010 12:37:19
Offline

Re: Bio nafta

K.a.s.y.m. psal:
Zdenda psal:

Můj kámoš kokot se zbláznil leje tam olej do friťáku. Je to takovej kokot, že už ale šetří i za novej a je domluvenej s putykama a oni mu dávaj ten olej strej, hnusnej. Vezme to jak tu píšet přes punčochu a normálně jezdísurprised Za nim sou pak normálně cejtit jako když smažíte hranolkyheadshake Kdybych to neviděl, neznal jeho a jeho auto tak neuvěřím. Už na to jezdí 2 roky, na dovču do Chorvat a tak a furt mu to jezdí. Neskutečný Golf IV. 1.9 Tdisurprised

A pak že je koncern mrdka!smile1

já znám člověka kterej takhle jezdí s medvědem E320...prej každejch 2000 novej palivovej filtr za asi 150,- a hotovo..to jsou prej jediný náklady na provoz bigsmile jezdí na to co pamatuju bigsmile

Tam jde akorát vo to zajistit čerpatelnost oleje prodávaj se sady na předehřev oleje.Ten zřídne a bez problému ho čerpadlo vezme.

zzzmrzlinar (Člen)
19.03.2010 12:39:48
Offline

Re: Bio nafta

no na bionaftu to pojede, ale nějaká noblesa pro motor to není, známej s tím neprošel emisema, dojezdil nádrž, dal dvakrát normál naftu a prošel.

a ten Vegetol před časem testovali ve Světě motoru, Autotipu atd.

Renault 19, td, vodjezdili asi 5.000 km pak se vochladilo a už nenastartovali,

Golf II, td, vodjezdili 10.000 km, motor furt funkční, po rozebrání zjištěno opotřebení za těch 10.000kiláků větší než za dosavadních 200.000 kíláků

Golf V, TDI, vodjezdili asi 2.000 km, motor se zastavil, voprava za 130litrů.

K.a.s.y.m. (Člen)
19.03.2010 12:44:39
Offline

Re: Bio nafta

Michal Dk psal:
K.a.s.y.m. psal:
Zdenda psal:

Můj kámoš kokot se zbláznil leje tam olej do friťáku. Je to takovej kokot, že už ale šetří i za novej a je domluvenej s putykama a oni mu dávaj ten olej strej, hnusnej. Vezme to jak tu píšet přes punčochu a normálně jezdísurprised Za nim sou pak normálně cejtit jako když smažíte hranolkyheadshake Kdybych to neviděl, neznal jeho a jeho auto tak neuvěřím. Už na to jezdí 2 roky, na dovču do Chorvat a tak a furt mu to jezdí. Neskutečný Golf IV. 1.9 Tdisurprised

A pak že je koncern mrdka!smile1

já znám člověka kterej takhle jezdí s medvědem E320...prej každejch 2000 novej palivovej filtr za asi 150,- a hotovo..to jsou prej jediný náklady na provoz bigsmile jezdí na to co pamatuju bigsmile

Tam jde akorát vo to zajistit čerpatelnost oleje prodávaj se sady na předehřev oleje.Ten zřídne a bez problému ho čerpadlo vezme.

asi jo asi to funguje...druhá věc je co tomu říká motor.
jo tady jsem našel tu US přestavbu smile1 http://www.youtube.com/watch?v=1-JwC4-9 … re=related


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
19.03.2010 12:45:16
Offline

Re: Bio nafta

...Baltazar jezdil f Berlingu hranolkovej volej z putyky, přes punčochu cezenej a jag si chrochtalgoodbigsmile ...a vo víkendu, dyš jim souška učitelka udělala k vobjedu rejžovej nákyp, tag chodili s mladym jíst do garáže a k tomu si dycky nastartovali auto, zavřeli voči a přectavovali si, že to co žerou je řízek s hranolkembigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Michal Dk (Člen)
19.03.2010 13:02:00
Offline

Re: Bio nafta

Filous psal:

...Baltazar jezdil f Berlingu hranolkovej volej z putyky, přes punčochu cezenej a jag si chrochtalgoodbigsmile ...a vo víkendu, dyš jim souška učitelka udělala k vobjedu rejžovej nákyp, tag chodili s mladym jíst do garáže a k tomu si dycky nastartovali auto, zavřeli voči a přectavovali si, že to co žerou je řízek s hranolkembigsmile

A taky vyrostl.Hold je to bio.bigsmile

Buni (Člen)
19.03.2010 13:06:00
Offline

Re: Bio nafta

Měl bych jinej tip a tím je lehká topná nafta.

K.a.s.y.m. (Člen)
19.03.2010 13:08:38
Offline

Re: Bio nafta

Buni psal:

Měl bych jinej tip a tím je lehká topná nafta.

tady budeš mít asi velkej problém s celníkama bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
19.03.2010 13:11:37
Offline

Re: Bio nafta

kamarád má vento 1.9D a jezdí na hranolky už 3 rokemgood
jinak bionaftu do kamengood do autabad řešit problémy s čerpadlem a vstřiky je finančně náročnější než co projezdíš kor pokud máš el.diesela nemusí ti to chroupnout řídící jednotkasmokin


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Buni (Člen)
19.03.2010 13:16:48
Offline

Re: Bio nafta

K.a.s.y.m. psal:
Buni psal:

Měl bych jinej tip a tím je lehká topná nafta.

tady budeš mít asi velkej problém s celníkama bigsmile

No, úplně legální to asi nejni. bigsmile

Banditatom (Člen)
19.03.2010 13:19:35
Offline

Re: Bio nafta

Buni psal:
K.a.s.y.m. psal:
Buni psal:

Měl bych jinej tip a tím je lehká topná nafta.

tady budeš mít asi velkej problém s celníkama bigsmile

No, úplně legální to asi nejni. bigsmile

ono asik trošku vícbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
PALOUS (Člen)
19.03.2010 13:21:23
Offline

Re: Bio nafta

Buni psal:

Měl bych jinej tip a tím je lehká topná nafta.

Za kolik kde a kolikbigsmile


Jebat motorky :-)
Buni (Člen)
19.03.2010 13:26:00
Offline

Re: Bio nafta

V Rakousku. Nalejt do barelů, dovízt dom, nalejt do auta. Hlavně na to nejezdit tam. Cena přibližně jako normální nafta akorát bez DPH. good

bobule (Člen)
19.03.2010 17:12:48
Offline

Re: Bio nafta

hale ty jitrnice, já mam u tý sdi fabijej v techničáku napsáno tankovat NM/NM BIO48, tak bych řek že to tam asik můžu sypatsmokin , je fakt že oktávijej je jiná třídabigsmile


to jebu
huskyb12 (Administrator)
19.03.2010 17:41:58
Offline

Re: Bio nafta

co všichni řešíte, ta nafta co je v čechách na stojanech taky nejni žádná sláva, já lil bionaftu do golfa skoro dva roky bez trablů, ale přidával sem aditiva. Startovalo to i za - 15 ! Byl to starej krám, ale za celou dobu sem nepoznal vodvrácenou tvář bionafty :)))
Už tenktát VW tvrdil, že se na to jezdit nemá surprised


ale di, Ty brepto ...
Marián (Člen)
19.03.2010 18:16:20
Offline

Re: Bio nafta

a za chvili nam to unie naridi a s tema 20 procenta budem jezdit normalne a ani nestacime rict pip...
uz ted schvalili myslim nakejch 6 a pude to furt nahoru.


...sam mezi jebkarema...
jiri50 (Člen)
19.03.2010 18:21:59
Offline

Re: Bio nafta

u citroenu cx 25 jsem pri bionafte znicil cerpadlo lukas, pry cerpadla bosch vydrzi vice, protoze nejsou tak presne udelany, na fritak. olej jsem jezdil s obytnou avii a jeste jede


jsem pomalejší - ale ne vždy
sonyk (Člen)
19.03.2010 19:06:29
Offline

Re: Bio nafta

srat na to lejem to do liazek tam je to jedno ale do osobaku bych si to nedal


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Zdenda (Člen)
19.03.2010 22:32:05
Offline

Re: Bio nafta

Co říkáte na toto: http://www.youtube.com/watch?v=4S2FRNsw … r_embedded já tomu věřím, páč ropný giganti jsou největší zmrdi. Nicméně v dnešní době je plno zloduchů, takže až by mi na to dala papír pojišťovna jakou unich, že když se něco vysere tak to pořeš, pak bych to klidně aplikoval.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Kelly01 (Člen)
20.03.2010 15:22:53
Offline

Re: Bio nafta

Na bio mi lítaly SDI, TDI oad 47 do 66kw od novoty vždycky půl mega než šly do světa, nikdy jediný problémgood
Normální naftu viděly jen těch 5l co dávaj v prodejněbigsmile
Ale na 81kw nebo PD jsem to nezkoušelredface


God Save The Queen!
PALOUS (Člen)
20.03.2010 16:10:06
Offline

Re: Bio nafta

Kelly01 psal:

Na bio mi lítaly SDI, TDI oad 47 do 66kw od novoty vždycky půl mega než šly do světa, nikdy jediný problémgood
Normální naftu viděly jen těch 5l co dávaj v prodejněbigsmile
Ale na 81kw nebo PD jsem to nezkoušelredface

Tak to skusredface


Jebat motorky :-)
VikecB12 (Člen)
20.03.2010 16:10:57
Offline

Re: Bio nafta

Přet pár rokama kdyš ještě bionafta stávala 12-14kč sme na to jezdili doma fšichni,tata na tom nalítal 500 000km,já 100 000,děda taky nějaký to kilčo a nikdo neměl problém. Fšechno starý mercedesy dodávky...good


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
PALOUS (Člen)
20.03.2010 16:23:20
Offline

Re: Bio nafta

Tak jak to tak študuju na netu tak dyš bionaftu,tak zásadně nemíchatgoodcoš právě ta jitrnice co přede mnou tankovala prej dělábigsmile


Jebat motorky :-)
PALOUS (Člen)
20.03.2010 16:28:26
Offline

Re: Bio nafta

Výhody
Bionafta při spalovacím procesu lépe shoří, a tím výrazně snižuje kouřivost naftového motoru, emise polétavého prachu, síry, oxidu uhličitého, aromatických látek a uhlovodíků vůbec. Čistá bionafta není toxická, je biologicky odbouratelná a neobsahuje žádné aromatické látky ani síru. Bionafta nezpůsobuje ve vodě mikrobiologické zatížení až do koncentrace 10 mg/l a je pro ryby neškodná. Testy na Univerzitě v Idaho prokázaly, že ve vodním roztoku je po 28 dnech degradováno 95 % bionafty oproti pouhým 40 % motorové nafty. Má vysokou mazací schopnost (je mastnější než motorová nafta), a tím snižuje opotřebení motoru a prodlužuje životnost vstřikovacích jednotek. Nevyžaduje žádné zvláštní podmínky pro uskladnění.

Nevýhody
Jednou z hlavních nevýhod je energetická náročnost celého výrobního procesu a také vysoká produkce skleníkových plynů při výrobě. Nejdražší surovina je olej. Bionafta je silnější rozpouštědlo než standardní nafta, a tak rozrušuje usazeniny v palivovém potrubí, čímž se mohou ucpat vstřikovací ventily. Z tohoto důvodu výrobci aut doporučují vyměnit palivový filtr několik měsíců po přechodu na spalování bionafty. Při vyšším poměru smíchání s motorovou naftou může bionafta poškodit přírodní kaučuk a materiály z polyuretanové pěny.
A TEŤ BABO RAĎbigsmile asi to začnu rvát do transportérasmokin


Jebat motorky :-)
hans (Člen)
20.03.2010 16:53:23
Offline

Re: Bio nafta

Zdenda psal:

Co říkáte na toto: http://www.youtube.com/watch?v=4S2FRNsw … r_embedded já tomu věřím, páč ropný giganti jsou největší zmrdi. Nicméně v dnešní době je plno zloduchů, takže až by mi na to dala papír pojišťovna jakou unich, že když se něco vysere tak to pořeš, pak bych to klidně aplikoval.

ropný giganti jsou sice zmrdi a lobby je silná, ale tohle je absolutní kravina....
právě jsem se o tom zmínil fotroj kterej je mekánik...zamumlal cosi o magorech a když jsem mu to vídejo pustil tak si málem uchcal....smile1
i kdyby ten motor náhodou nestárnul a molekoule se nerozpadaly a pořád mazaly jako zamlada, tak se do něj prostě nutně dostává voda atd, bo ne mekanici??? surprised


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Zdenda (Člen)
20.03.2010 19:54:15
Offline

Re: Bio nafta

Nevim z čeho tvůj fotr uchcával, ale na německejch forech je o tomhle docela dost a zatím to nevypadá, že by to byla kokotina. Nevím dál to nebudu soudit. Ale ještě jedna věc, nedávno jsem byl s kámošem co má pumpu od OMV na takovym posezení při představení novýho oleje. Byly tam lidi z ústavu pro výskum paliv a maziv a ti tvrdili že už dávno oleje snesou minimálně dvakrát větší interval, neli větší ale že problémem jsou standartní filtry. Takže tak.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Kelly01 (Člen)
20.03.2010 20:39:49
Offline

Re: Bio nafta

Výzkum nevýzkumbigsmile
Jsem nedůvěřivejsmile1
Jsem při hanzovu fotru a měním co 12000, ale 5L za 800 do PD normy 50501bigsmile


God Save The Queen!
Kelly01 (Člen)
20.03.2010 20:41:08
Offline

Re: Bio nafta

Německý sockyass


God Save The Queen!
osiris (Člen)
20.03.2010 21:29:41
Offline

Re: Bio nafta

zdendoj: už před dvaceti rokama nám předváděli oleje co měly výdrž 40 a víc tisíc ... v tý době běžný oleje ...a dnes je to ještě mnohem dál


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Kelly01 (Člen)
20.03.2010 21:57:24
Offline

Re: Bio nafta

Že na to nejezdítebigsmile


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
20.03.2010 23:45:15
Offline

Re: Bio nafta

Tedka na boxerovi mám interval na olej 40 000km,myslel sem že je tam předepsanej bůhvíjakej hájtech volej a vono prt,normální 10w40,takže von ten volej asi fakt snese dost. Navíc u mě je to otázka max 4 měsíců než to najedu,takže olej ani nestihne zestárnout,takže se toho nebojímsmokin


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Buni (Člen)
21.03.2010 11:21:09
Offline

Re: Bio nafta

Co vím, tak u Forda začali lejt myslím do Transitů ten longlife olej a prodloužili interval na dvojnásobek. Teď už jsou zase na původním intervalu. Dost motorů to neustálo.

Zdenda (Člen)
21.03.2010 16:54:19
Offline

Re: Bio nafta

Kelly01 psal:

Že na to nejezdítebigsmile

Ty vole, když by na to dali záruku tak klidně. Na tamto prej v Německu dává záruku Allianz.

Taky leju do starýho PD 505.01 a do novýho s DPF 507.00 a měním po 15cti.
Ale věřim, že ty voleje vydržej víc a o hodně.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Datel (Člen)
22.03.2010 10:26:28
Offline

Re: Bio nafta

No ono je taky rozdíl jestli s tím člověk jezdí dálky nebo se jen každodenně přicmrndává 15 kiláků do rachoty......

tomsth (Člen)
22.03.2010 10:52:27
Offline

Re: Bio nafta

zajímací, nedlouhej a i pro mě srozumitelnej článek k tématu http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005090501


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
sonyk (Člen)
23.03.2010 16:48:37
Offline

Re: Bio nafta

PALOUS psal:

Výhody
Bionafta při spalovacím procesu lépe shoří, a tím výrazně snižuje kouřivost naftového motoru, emise polétavého prachu, síry, oxidu uhličitého, aromatických látek a uhlovodíků vůbec. Čistá bionafta není toxická, je biologicky odbouratelná a neobsahuje žádné aromatické látky ani síru. Bionafta nezpůsobuje ve vodě mikrobiologické zatížení až do koncentrace 10 mg/l a je pro ryby neškodná. Testy na Univerzitě v Idaho prokázaly, že ve vodním roztoku je po 28 dnech degradováno 95 % bionafty oproti pouhým 40 % motorové nafty. Má vysokou mazací schopnost (je mastnější než motorová nafta), a tím snižuje opotřebení motoru a prodlužuje životnost vstřikovacích jednotek. Nevyžaduje žádné zvláštní podmínky pro uskladnění.

Nevýhody
Jednou z hlavních nevýhod je energetická náročnost celého výrobního procesu a také vysoká produkce skleníkových plynů při výrobě. Nejdražší surovina je olej. Bionafta je silnější rozpouštědlo než standardní nafta, a tak rozrušuje usazeniny v palivovém potrubí, čímž se mohou ucpat vstřikovací ventily. Z tohoto důvodu výrobci aut doporučují vyměnit palivový filtr několik měsíců po přechodu na spalování bionafty. Při vyšším poměru smíchání s motorovou naftou může bionafta poškodit přírodní kaučuk a materiály z polyuretanové pěny.
A TEŤ BABO RAĎbigsmile asi to začnu rvát do transportérasmokin

moc pekne myslim si ze diky tobe a kelly je to jasne. Dat ale pak vymenit filtr a nemichat.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Banditatom (Člen)
04.04.2015 20:48:37
Offline

Re: Bio nafta

Rychlej dotaz....koupil jsem dodavku provozovanou asi styri jary na bionaftu.byvalej majitel me k tomu pustil asi 400l tohohle...do osobaku liju vif ma to smysl i u tehke sracky?kecy o ucpavani vstriku a horsich startech me nezajimajbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
VikecB12 (Člen)
04.04.2015 21:19:43
Offline

Re: Bio nafta

Na celej vif a jiný kokotiny se vybodni a normálně tu bionaftu projezdi. Myslíš že ta kapka v moři v případě těch přísad něco zmůžeidontknowbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
corimec (Člen)
05.04.2015 07:41:10
Offline

Re: Bio nafta

Mám octávku tdi a leju to tam taky.Starej dýzl to v pohodě skousne.

K.a.s.y.m. (Člen)
05.04.2015 09:25:50
Offline

Re: Bio nafta

na nějaky aditiva do nafty zvysoka seru..kupuj naftu bez bio slozky a ušetříš za zbytečný aditiva.
Jestli to je klasickej diesel tak to přes leto vyjezdi bez aditiv nic se nestane..jen bych asi vyměnil preventivně palivovej filtr.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
05.04.2015 11:19:07
Offline

Re: Bio nafta

Měl jsem na bionaftě taxíky, po 400000km bez problémů, ale byly to pouze sdi...


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
05.04.2015 12:23:37
Offline

Re: Bio nafta

ani v zimě s tym nebejval problém.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Bacil12 (Člen)
13.04.2015 22:27:15
Offline

Re: Bio nafta

Moje drahá polovička má Fóbii 1.9 Tdi PD 74kw a f techničáku má psaný že prej aji bio. Sem tam to nalijem a f poho. Jinak f práci sem se bavil s člověkem, co má autodopravu a svoji benzínku (jen pro svoje vozy) a říkal, že asi tak dva roky spátky se do nafty začal cpát, kromě bonafty, taky nějaký tuk (4%). Takže je to f pussy . Já fčil čepuju za 14.90 LPG (v Olmiku sem viděl za 13.60) a po 60tis/km zatím sem spokojenejgood.


Life is a choice, choice is Suzuki Bandit.
K.a.s.y.m. (Člen)
14.04.2015 06:49:13
Offline

Re: Bio nafta

Bacil12 psal:

Moje drahá polovička má Fóbii 1.9 Tdi PD 74kw a f techničáku má psaný že prej aji bio. Sem tam to nalijem a f poho. Jinak f práci sem se bavil s člověkem, co má autodopravu a svoji benzínku (jen pro svoje vozy) a říkal, že asi tak dva roky spátky se do nafty začal cpát, kromě bonafty, taky nějaký tuk (4%). Takže je to f :pussy: . Já fčil čepuju za 14.90 LPG (v Olmiku sem viděl za 13.60) a po 60tis/km zatím sem spokojenej:good:.

bio nafta je 70% nafta  30% MEŘO což je v podstatě rostlinej olej...no a normální nafta má toho MEŘA jen 10% takže zase takovej rozdíl tam neni..já tankuju radši naftu úplně bez biosložky..což má třeba Eurooil a u nás i KM Prona..stejně tak prodávaj i benzín..a je fakt že i po čuchu to smrdí jinak..hlavně z nafťáků to smrdí mnohem víc jakoby po petroleji.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Billy (Člen)
14.04.2015 06:56:17
Offline

Re: Bio nafta

Ja bych to rekl tak: BIOBABIŠ bigsmile

pussy ŽRÁDLO S PŘÍBĚHEM bigsmile

https://www.stream.cz/blanik/10005376-biobabis


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
yebat (Člen)
14.04.2015 07:11:44
Offline

Re: Bio nafta

já u svýho auta mám BIO zakázanou, tak to prcám...
ale zajímalo by mě, co je směsná nafta? jakej je rozdíl oproti normální? maj jí u nás na benzíně asi o 3 kč levnější... né že bych to tam chtěl lejt... to jebu... ale jenom pro info..

XJelen (Člen)
14.04.2015 11:08:29
Offline

Re: Bio nafta

K.a.s.y.m. psal:

...já tankuju radši naftu úplně bez biosložky..což má třeba Eurooil a u nás i KM Prona..stejně tak prodávaj i benzín..a je fakt že i po čuchu to smrdí jinak..hlavně z nafťáků to smrdí mnohem víc jakoby po petroleji.

Kasyme nechci ti kazit iluze, víš z kolika kohoutů teče benzín/nafta v naší republice? V podstatě ze dvou. A víš kolik čerpacích stanic bere benzín/naftu z těchhle dvou kohoutů? V podstatě všichni bigsmilebigsmilebigsmile a upozorňuju tě, že biosračku si tam sami nedomíchávaj.
Troufnu si tvrdit, že o obchodu s PHM mám poměrně přesné informace evil


Strýcfajtr !!!
tachec (Člen)
14.04.2015 12:05:53
Offline

Re: Bio nafta

XJelen psal:
K.a.s.y.m. psal:

...já tankuju radši naftu úplně bez biosložky..což má třeba Eurooil a u nás i KM Prona..stejně tak prodávaj i benzín..a je fakt že i po čuchu to smrdí jinak..hlavně z nafťáků to smrdí mnohem víc jakoby po petroleji.

Kasyme nechci ti kazit iluze, víš z kolika kohoutů teče benzín/nafta v naší republice? V podstatě ze dvou. A víš kolik čerpacích stanic bere benzín/naftu z těchhle dvou kohoutů? V podstatě všichni bigsmilebigsmilebigsmile a upozorňuju tě, že biosračku si tam sami nedomíchávaj.
Troufnu si tvrdit, že o obchodu s PHM mám poměrně přesné informace evil

Eurooil bere od Čepra, nafta (Optimal Diesel) by měla být úplně bez biosložek, ale benzín určitě ne - ten jejich Optimal 95E má biosložky + aditiva od VIFu. Realita může být ale jiná - tyto informace tvrdí veřejnosti idontknow


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
K.a.s.y.m. (Člen)
14.04.2015 13:01:17
Offline

Re: Bio nafta

XJelen psal:
K.a.s.y.m. psal:

...já tankuju radši naftu úplně bez biosložky..což má třeba Eurooil a u nás i KM Prona..stejně tak prodávaj i benzín..a je fakt že i po čuchu to smrdí jinak..hlavně z nafťáků to smrdí mnohem víc jakoby po petroleji.

Kasyme nechci ti kazit iluze, víš z kolika kohoutů teče benzín/nafta v naší republice? V podstatě ze dvou. A víš kolik čerpacích stanic bere benzín/naftu z těchhle dvou kohoutů? V podstatě všichni bigsmilebigsmilebigsmile a upozorňuju tě, že biosračku si tam sami nedomíchávaj.
Troufnu si tvrdit, že o obchodu s PHM mám poměrně přesné informace evil

Hele je to klidně možný..já mám tuhle informaci od Bráchy kterej se nějak zná se šéfem KM Prona a ten mu to tak řek...prej si to můžou dovolit jelikož prodávaj samotnou tu Biosložku pod názvem BIO 100. Nemám důvod mu nevěřit. Když třeba Čepro to prodává taky ve své síti Euroil.
Navíc ta nafta smrdí opravdu jinak než z jinech pump..at už v kanstru nebo i nastartovaný auto.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
XJelen (Člen)
14.04.2015 17:08:14
Offline

Re: Bio nafta

K.a.s.y.m. psal:
XJelen psal:
K.a.s.y.m. psal:

...já tankuju radši naftu úplně bez biosložky..což má třeba Eurooil a u nás i KM Prona..stejně tak prodávaj i benzín..a je fakt že i po čuchu to smrdí jinak..hlavně z nafťáků to smrdí mnohem víc jakoby po petroleji.

Kasyme nechci ti kazit iluze, víš z kolika kohoutů teče benzín/nafta v naší republice? V podstatě ze dvou. A víš kolik čerpacích stanic bere benzín/naftu z těchhle dvou kohoutů? V podstatě všichni bigsmilebigsmilebigsmile a upozorňuju tě, že biosračku si tam sami nedomíchávaj.
Troufnu si tvrdit, že o obchodu s PHM mám poměrně přesné informace evil

Hele je to klidně možný..já mám tuhle informaci od Bráchy kterej se nějak zná se šéfem KM Prona a ten mu to tak řek...prej si to můžou dovolit jelikož prodávaj samotnou tu Biosložku pod názvem BIO 100. Nemám důvod mu nevěřit. Když třeba Čepro to prodává taky ve své síti Euroil.
Navíc ta nafta smrdí opravdu jinak než z jinech pump..at už v kanstru nebo i nastartovaný auto.

Já se "dobře" znám s jednou společností co zaváží zdejší region tzv. od kohoutu do tanku. Párkrát mě nechali nahlídnout do dodáků a několikrát mi osvětlovali situaci kolem biosložek v palivech a povinných kvotách přimíchávání. V podstatě od tý doby leju do mašin modrou Vervu, nebo Maxxmotion a v dieslu s tim nic nenaděláš ani kdybys kupoval ultramaxpowerhyperdýzl bad


Strýcfajtr !!!
osiris (Člen)
14.04.2015 18:37:36
Offline

Re: Bio nafta

XJelen psal:

..........Já se "dobře" znám s jednou společností co zaváží zdejší region tzv. od kohoutu do tanku. Párkrát mě nechali nahlídnout do dodáků a několikrát mi osvětlovali situaci kolem biosložek v palivech a povinných kvotách přimíchávání..........

...tyvole surprised, už teď seš teda vlastně mrtvej bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
14.04.2015 20:44:10
Offline

Re: Bio nafta

XJelen psal:
K.a.s.y.m. psal:
XJelen psal:


Kasyme nechci ti kazit iluze, víš z kolika kohoutů teče benzín/nafta v naší republice? V podstatě ze dvou. A víš kolik čerpacích stanic bere benzín/naftu z těchhle dvou kohoutů? V podstatě všichni bigsmilebigsmilebigsmile a upozorňuju tě, že biosračku si tam sami nedomíchávaj.
Troufnu si tvrdit, že o obchodu s PHM mám poměrně přesné informace evil

Hele je to klidně možný..já mám tuhle informaci od Bráchy kterej se nějak zná se šéfem KM Prona a ten mu to tak řek...prej si to můžou dovolit jelikož prodávaj samotnou tu Biosložku pod názvem BIO 100. Nemám důvod mu nevěřit. Když třeba Čepro to prodává taky ve své síti Euroil.
Navíc ta nafta smrdí opravdu jinak než z jinech pump..at už v kanstru nebo i nastartovaný auto.

Já se "dobře" znám s jednou společností co zaváží zdejší region tzv. od kohoutu do tanku. Párkrát mě nechali nahlídnout do dodáků a několikrát mi osvětlovali situaci kolem biosložek v palivech a povinných kvotách přimíchávání. V podstatě od tý doby leju do mašin modrou Vervu, nebo Maxxmotion a v dieslu s tim nic nenaděláš ani kdybys kupoval ultramaxpowerhyperdýzl bad

Je to možný..zase tak dobrý info nemám. Jen co jsem psal výše.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
14.04.2015 20:51:55
Offline

Re: Bio nafta

Jsem rad ze nemusim tyhle kokotiny resit.... Tankuju osobak na onu uz asi pet let a nou trabl takze ropu pro osobak neresim...no a biosracky pro dodavku mam tak na tri jary plus asi dalsich 1000olejebigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Kelly01 (Člen)
15.04.2015 05:59:07
Offline

Re: Bio nafta

Tak já nevím..

Od roku 96 přijedu k pumpě, natankuju a jedu, víc neřeším..

Problémy jsem neměl nikdy ani s bio ani s normální naftou ať to byly rotačky, PD nebo Commonsurprised

Leda s cenousurprised

Co teďsurprised

Co dělám špatněsurprised


God Save The Queen!
Filous (Člen)
15.04.2015 07:58:24
Offline

Re: Bio nafta

Kelly01 psal:

Tak já nevím..

Od roku 96 přijedu k pumpě, natankuju a jedu, víc neřeším..

Problémy jsem neměl nikdy ani s bio ani s normální naftou ať to byly rotačky, PD nebo Commonsurprised

Leda s cenousurprised

Co teďsurprised

Co dělám špatněsurprised

...buť f klidu, mam to taky tag, asi uš sme starýbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
XJelen (Člen)
15.04.2015 14:09:55
Offline

Re: Bio nafta

osiris psal:
XJelen psal:

..........Já se "dobře" znám s jednou společností co zaváží zdejší region tzv. od kohoutu do tanku. Párkrát mě nechali nahlídnout do dodáků a několikrát mi osvětlovali situaci kolem biosložek v palivech a povinných kvotách přimíchávání..........

...tyvole surprised, už teď seš teda vlastně mrtvej bigsmile

pšššt vole! bigsmilebigsmilebigsmile


Strýcfajtr !!!
hlemejzd999 (Člen)
15.04.2015 14:20:49
Offline

Re: Bio nafta

Filous psal:
Kelly01 psal:

Tak já nevím..

Od roku 96 přijedu k pumpě, natankuju a jedu, víc neřeším..

Problémy jsem neměl nikdy ani s bio ani s normální naftou ať to byly rotačky, PD nebo Commonsurprised

Leda s cenousurprised

Co teďsurprised

Co dělám špatněsurprised

...buť f klidu, mam to taky tag, asi uš sme starýbigsmile

Prej asi 😃...  Starý ste bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Ondráš (Člen)
15.04.2015 14:50:32
Offline

Re: Bio nafta

hlemejzd999 psal:

Prej asi 😃...  Starý ste bigsmile

Kelly nedavno dokoncil skolu...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
hlemejzd999 (Člen)
15.04.2015 15:18:13
Offline

Re: Bio nafta

Ondráš psal:
hlemejzd999 psal:

Prej asi 😃...  Starý ste bigsmile

Kelly nedavno dokoncil skolu...help

Já znám jednoho,  kerymu je 57 a má jen 5 tříd... To nic neznamená bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr