Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » vytahanej řetěz

Techdub (Člen)
10.05.2010 20:09:10
Offline

vytahanej řetěz

Hoj lidi. už se mi ted stalo po třetí za sebou že si utahnu řetěz pak jezdim v pohodě , no a dneska sem za to zatahal trochu vic a řetěz povolenej jak svině , přitom je všechno dotažený na fest a stalo se mi to během měsíce asi už třikrát a je to od ty doby co sem vyndával kolo. nevíte v čem je problém?bad

Marián (Člen)
10.05.2010 20:10:27
Offline

Re: vytahanej řetěz

vime, odchazi ti do vecnej lovist, zacni setrt...smile1


...sam mezi jebkarema...
nicola.foxx (Člen)
10.05.2010 20:13:00
Offline

Re: vytahanej řetěz

Jestli von ten retez nebude jako nepravidelne vytahanej. Jak psal maestro nademnou. Setri na novej a radci na sadugood


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Losky (Člen)
10.05.2010 20:39:07
Offline

Re: vytahanej řetěz

Jj, vypadá to na nepravidelně vytahanej řetěz. To samé jsem řešil dost dlouho na čtyřkolce. Ze začátku naplej a po pár km vytahanej jak kšandy. V garáži pak zas byl někdy naplej, někdy ne. Dal jsem novej a byl klid

Radek-Ban (Člen)
11.05.2010 10:57:37
Offline

Re: vytahanej řetěz

Losky psal:

Jj, vypadá to na nepravidelně vytahanej řetěz. To samé jsem řešil dost dlouho na čtyřkolce. Ze začátku naplej a po pár km vytahanej jak kšandy. V garáži pak zas byl někdy naplej, někdy ne. Dal jsem novej a byl klid

to zjistíš že otočíš vždy kousek kolem a musí bejt stejná vůle pokuď je pokaždý jiná tak jepussy když už tak ho napínej podle nejmenší vůlesmile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
tomsth (Člen)
11.05.2010 13:36:44
Offline

Re: vytahanej řetěz

nicola.foxx psal:

Jestli von ten retez nebude jako nepravidelne vytahanej. Jak psal maestro nademnou. Setri na novej a radci na sadugood

Existuje ňáká strojařská poučka ohledně počtu zubů pastorku a rozety, aby se řetěz opotřebovával rovnoměrně. Esli si dobře pamatuju, tak při lichym počtu zubů pastorku a sudym rozety je to fcajku, kámoš tvrdí že stačí lichej počet na pastorku.. místní pussypičostrojaři, rozsekněte to někdo help
Ono by s to nechalo i nějak spočítat, ale to víte, školy nemámidontknowidontknow


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
nicola.foxx (Člen)
11.05.2010 13:44:29
Offline

Re: vytahanej řetěz

Nepravidelne vytahanej retez bych spis videl jako dusledek prepnutyho retezu, nez v poctu zubu na rozete a nebo pastorkuidontknow Ale to je jen moje domenka.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
tomsth (Člen)
11.05.2010 13:52:41
Offline

Re: vytahanej řetěz

Právě že né, to nerovnoměrný vytahání je způsobený blbou kombinací počtu zubů..jeden strojař mi to kdysi vysvětlil, ale tu poučku už si moc nepamatuju..
..snad to tady někdo vyklopí jak to je..


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
nicola.foxx (Člen)
11.05.2010 13:54:14
Offline

Re: vytahanej řetěz

Fakt bych to videl spis na to, ze mas retez prepnutej a jakmile se ti vic zhoupne kyvka, tak se proste nerovnomerne vytahuje. Ale co ja vim.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Radek-Ban (Člen)
11.05.2010 14:07:28
Offline

Re: vytahanej řetěz

nicola.foxx psal:

Nepravidelne vytahanej retez bych spis videl jako dusledek prepnutyho retezu, nez v poctu zubu na rozete a nebo pastorkuidontknow Ale to je jen moje domenka.

souhlasim taky se mě to zdá blbost..když jsem koupil funglovku tak pŕedpokládám že tam bylo vše jak má a taky odešel na nepravidelný vytahání..surprised


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Radek-Ban (Člen)
11.05.2010 14:10:06
Offline

Re: vytahanej řetěz

je jedno na kolik zubů jdesmokin


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
tomsth (Člen)
11.05.2010 14:10:22
Offline

Re: vytahanej řetěz

Překonal sem lenost, zvednul řiť a zašel se optat v práci do mechanický konstrukce jak že to teda je a v ňákym tom jejich kedu je výpočet řetězovýho převodu s následujícím doporučením:
"Z hlediska rovnoměrnosti opotřebení je vhodné volit počet zubů řetězových kol lichý a počet článků řetězu sudý".


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
nicola.foxx (Člen)
11.05.2010 15:21:01
Offline

Re: vytahanej řetěz

Kazdej den se ucim neco novyhogoodgood


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Kelly01 (Člen)
11.05.2010 16:08:48
Offline

Re: vytahanej řetěz

Ale to mi vysvětlete pročsurprised
jakej má vliv počet zubů na články, vždyť  napnutím to eliminuji , a nechápu jak to má vliv na zapadnutí do zubůsurprised


God Save The Queen!
Datel (Člen)
11.05.2010 16:35:03
Offline

Re: vytahanej řetěz

Tož na to si taky počkám bigsmile

Koldan (Člen)
11.05.2010 19:24:07
Offline

Re: vytahanej řetěz

taky mi to hlava nebere, nejni to jen proto, aby sa jim to líp kreslilobigsmile
jináč dle mě je to způsobené několika věcma:
-přepnutým řetazem a jeho propnutím při zhoupnutí
-bloknutím zadního kola třeba při podřazení
-prudkým záběrem, třeba při zvedání předního kola přes spojčení apod.


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Filous (Člen)
11.05.2010 19:36:36
Offline

Re: vytahanej řetěz

Kelly01 psal:

Ale to mi vysvětlete pročsurprised
jakej má vliv počet zubů na články, vždyť  napnutím to eliminuji , a nechápu jak to má vliv na zapadnutí do zubůsurprised

...taky to nechápu, ale já nechodim do školy jako ty, tagže já mam na to nárogsmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
nicola.foxx (Člen)
11.05.2010 20:50:48
Offline

Re: vytahanej řetěz

Tag vim zase hovno.
Porad si stojim za tim co jsem psal a jeste me nikdo nepresvedcil o nicom jinymheadshakeheadshakeheadshake


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Losky (Člen)
11.05.2010 21:36:43
Offline

Re: vytahanej řetěz

Mě to říkal týpek co vlastní firmu na opravu ATV a ten mi říkal, že tohle vzniká např. přepnutím a následným zhoupnutím, např. větví, která se dostala do řetězu či dávání plnýho kotle. Řetěz se zdál být ok, ale pořád to nějak zlobilo, hlavně mlátit jak vzteklej. Tak jsem dal novej a byl klid. Hlavně jsem si všiml, že když jsem točil zadní osou, tak řetěz při otáčení směrem k motoru vždy asi 5 článků ze zadní rozety povyskočil, jakokdyby se zadrhl a pak se uvolnil. Podotýkám že kolečko i rozeta byly ok. Prostě dát asi novej řetěz

morganzd (Člen)
11.05.2010 21:49:26
Offline

Re: vytahanej řetěz

tomsth psal:

"Z hlediska rovnoměrnosti opotřebení..."

Tohle je poměrně důležitý ;-) Tady se nebavíš o vytahání řetězu, ale opotřebení a to především těch koleček. Když maji lichej počet zubů kola a sudej počet článků řetězu, nemůže se stát, že na stejnej zub vyjde pokaždé stejnej článek (jasně, je jich hafo, takže spíš "stejná sada" článků). Jde o to, aby se rovnoměrně "probrušovaly" (jak to nazvat?) zuby na kolech a zároveň články. S vytaháním řetězu toto myslím nesouvisí.

(Jsem sice plnohodnotně vystudoanej strojař, ale živím se programováním smile2)


GSF 600 S '99
nicola.foxx (Člen)
12.05.2010 00:27:41
Offline

Re: vytahanej řetěz

To Morganzd:
To ti prijde spravne? Jako ze kdyz neprijde pokazdy stejna sada valecku na ten jeden zoubek, tak se to vic opotrebuje?????surprisedsurprisedsurprised
No ty woe du na brko, at tomu rozumimsurprisedsurprisedsurprisedbigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

To v tom pripade chudaci mistri na kolech s prehazovackoubigsmile


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Standa 2 (Člen)
12.05.2010 06:56:48
Offline

Re: vytahanej řetěz

tomsth psal:

Překonal sem lenost, zvednul řiť a zašel se optat v práci do mechanický konstrukce jak že to teda je a v ňákym tom jejich kedu je výpočet řetězovýho převodu s následujícím doporučením:
"Z hlediska rovnoměrnosti opotřebení je vhodné volit počet zubů řetězových kol lichý a počet článků řetězu sudý".

Trošku jsem převody řešil a je to tak, pokud se stále potkává stejná sada zubů a článků řetězu, může nehomogenita materiálů způsobit deformace, které narůstají a projeví se právě místním prodloužením řetězu nebo ovalitou kolečka. Z pohledu konstrukce je to chyba, vzájemné setkávání dílů má být různé, resp. opakující se po nejdelším možném cyklu. Ale prakticky: je potřeba vyměnit řetězovku. A při napínání řetězu si vždy párkrát pootočit kolem a měřit na víc místech.

tomsth (Člen)
12.05.2010 07:01:40
Offline

Re: vytahanej řetěz

morganzd psal:
tomsth psal:

"Z hlediska rovnoměrnosti opotřebení..."

Tohle je poměrně důležitý ;-) Tady se nebavíš o vytahání řetězu, ale opotřebení a to především těch koleček. Když maji lichej počet zubů kola a sudej počet článků řetězu, nemůže se stát, že na stejnej zub vyjde pokaždé stejnej článek (jasně, je jich hafo, takže spíš "stejná sada" článků). Jde o to, aby se rovnoměrně "probrušovaly" (jak to nazvat?) zuby na kolech a zároveň články. S vytaháním řetězu toto myslím nesouvisí.

(Jsem sice plnohodnotně vystudoanej strojař, ale živím se programováním smile2)

Bingo! V případě lichýho poštu zubů kol nerovnoměrný opotřebení řetězu nehrozí (B6 má origo tušim 15/45, kdyžtak mě někdo opravte), ale pokud někdo dá pastorek třeba 16z, tak se stane co jsi psal - nějaká sada článků bude chodit přes pastorek časteji než zbytek řetězu a nerovnoměrný vytahání je na světě..ale stejně k tomu může dojít i při lichym počtu zubů jak psali ostatní výš - větev v řetězu, přešponovanej řetěz a projetí výmolu, stavění na zadní přes spojku atd.


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Koldan (Člen)
12.05.2010 07:19:01
Offline

Re: vytahanej řetěz

tomsth psal:
morganzd psal:
tomsth psal:

"Z hlediska rovnoměrnosti opotřebení..."

Tohle je poměrně důležitý ;-) Tady se nebavíš o vytahání řetězu, ale opotřebení a to především těch koleček. Když maji lichej počet zubů kola a sudej počet článků řetězu, nemůže se stát, že na stejnej zub vyjde pokaždé stejnej článek (jasně, je jich hafo, takže spíš "stejná sada" článků). Jde o to, aby se rovnoměrně "probrušovaly" (jak to nazvat?) zuby na kolech a zároveň články. S vytaháním řetězu toto myslím nesouvisí.

(Jsem sice plnohodnotně vystudoanej strojař, ale živím se programováním smile2)

nějaká sada článků bude chodit přes pastorek časteji než zbytek řetězu

nerozumím, jako že nějaká sada článků bude chodit častěji a jiná sada ten pastorek obejde zkratkou? bych neřeklbigsmile
jináč jsem ochotnej vzít argument toho, že se vlivem lichých či sudých zubů na rozetě a pastorku může stát, že se jeden článek řetazu při své cestě dokola dotýká stále stejného zubů na rozetě i pastorku, jenže vzhledem k počtu článků a k počtu třeba zubů na pastorku je jasný, že to platí i u dalších několika článků, které se taky dotýkají stejných zubů, tím pádem jsme u pravidelnosti a nevidím důvod k tomu, aby se někde něco vytahovalo víc. Takže za mě pořád platí to, že nepravidelné vytahaní je způsobeno nepravidelným silovým působením na řetaz (prudký plyn, podřazení, spojčení, propnutí při zhoupnutí)


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
morganzd (Člen)
12.05.2010 07:59:06
Offline

Re: vytahanej řetěz

Ale ježiš né :) Prostě zjednodušeně řečeno se budou potkávat stejný válečky na stejnejch zubech. bigsmile


GSF 600 S '99
morganzd (Člen)
12.05.2010 08:00:10
Offline

Re: vytahanej řetěz

nicola.foxx psal:

To Morganzd:
To ti prijde spravne? Jako ze kdyz neprijde pokazdy stejna sada valecku na ten jeden zoubek, tak se to vic opotrebuje?????surprisedsurprisedsurprised
No ty woe du na brko, at tomu rozumimsurprisedsurprisedsurprisedbigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

To v tom pripade chudaci mistri na kolech s prehazovackoubigsmile

Né víc, ale stejnoměrnějc. prostě je lepčí, když se to jakože střídá


GSF 600 S '99
tomsth (Člen)
12.05.2010 08:38:48
Offline

Re: vytahanej řetěz

Už na tuhle diskusi dlabu, prostě si vystačim s tim, že když budu mít lichý počty zubů, nepřešponovanej řetěz a nebudu dělat na motyce pussyviny, tak se pravděpodobně vše opotřebuje stejnoměrně tak jak má.


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Kelly01 (Člen)
12.05.2010 08:52:16
Offline

Re: vytahanej řetěz

A mně je to u prdele, protože řetěz a zuby vydrží stejně ať už je to +/-ass


God Save The Queen!
tomsth (Člen)
12.05.2010 09:16:07
Offline

Re: vytahanej řetěz

Kelly01 psal:

A mně je to u prdele, protože řetěz a zuby vydrží stejně ať už je to +/-ass

máš recht pane good, dlabat na to, stejně jezdíme všeci víceméně pro radost..smokin


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Billy (Člen)
12.05.2010 12:17:49
Offline

Re: vytahanej řetěz

tomsth psal:

Už na tuhle diskusi dlabu, prostě si vystačim s tim, že když budu mít lichý počty zubů, nepřešponovanej řetěz a nebudu dělat na motyce pussyviny, tak se pravděpodobně vše opotřebuje stejnoměrně tak jak má.

hlavne nejezdi v desti pac to temu retezu da uplne nejvic na prdel


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Filous (Člen)
12.05.2010 13:23:57
Offline

Re: vytahanej řetěz

Billy psal:
tomsth psal:

Už na tuhle diskusi dlabu, prostě si vystačim s tim, že když budu mít lichý počty zubů, nepřešponovanej řetěz a nebudu dělat na motyce pussyviny, tak se pravděpodobně vše opotřebuje stejnoměrně tak jak má.

hlavne nejezdi v desti pac to temu retezu da uplne nejvic na prdel

...já to skoušel ve škvrtek cestou do Brna kousek tlačit, ale nebylo to vonosmile2
bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Marián (Člen)
12.05.2010 13:36:20
Offline

Re: vytahanej řetěz

no je to v prdeli, uz mi odchazi do vecnejch lovist druhej retez, asi zkusim jinou znacku, houno to vydrzismile2
a to se o to staram rek bych primerene.


...sam mezi jebkarema...
Michal Dk (Člen)
12.05.2010 15:26:49
Offline

Re: vytahanej řetěz

Marián psal:

no je to v prdeli, uz mi odchazi do vecnejch lovist druhej retez, asi zkusim jinou znacku, houno to vydrzismile2
a to se o to staram rek bych primerene.

Taky mě to sralo tak jsem pořídil kardan.smile1

Marián (Člen)
12.05.2010 18:23:31
Offline

Re: vytahanej řetěz

Michal Dk psal:
Marián psal:

no je to v prdeli, uz mi odchazi do vecnejch lovist druhej retez, asi zkusim jinou znacku, houno to vydrzismile2
a to se o to staram rek bych primerene.

Taky mě to sralo tak jsem pořídil kardan.smile1

smile1good


...sam mezi jebkarema...
Fidzi (Člen)
12.05.2010 21:40:57
Offline

Re: vytahanej řetěz

Já mám teď RK x-kroužek a teď po 6000km budu poprvé šponovoatgood

Fidzi (Člen)
12.05.2010 21:41:53
Offline

Re: vytahanej řetěz

Billy psal:
tomsth psal:

Už na tuhle diskusi dlabu, prostě si vystačim s tim, že když budu mít lichý počty zubů, nepřešponovanej řetěz a nebudu dělat na motyce pussyviny, tak se pravděpodobně vše opotřebuje stejnoměrně tak jak má.

hlavne nejezdi v desti pac to temu retezu da uplne nejvic na prdel

Stačí častěji mazat a je to úplně fuk. Nebo mazat neustále - Scottoilergood

Marián (Člen)
13.05.2010 08:34:16
Offline

Re: vytahanej řetěz

mam uz druhy RK a uz ho tam nechci, prvni vydrzelo 24, druhy ma ted 19 a je na tom dost spatnesmile2


...sam mezi jebkarema...
Fidzi (Člen)
13.05.2010 08:58:15
Offline

Re: vytahanej řetěz

80% procent životnosti dělá stejně údržba. Takže si myslím, že ať koupíš jakýkoliv, tak ti o moc víc nevydrží. RK jsou kvalitní řetězy bigsmile

Marián (Člen)
13.05.2010 09:22:11
Offline

Re: vytahanej řetěz

rek bych,ze so vo nej staram jak vo mimino,ale jak se rika nadmerna laska skodi,priste se na nej vyseru a necham ho osudubigsmile


...sam mezi jebkarema...
Pajk (Člen)
15.05.2010 19:10:41
Offline

Re: vytahanej řetěz

já naopak, jinej než Rkčko nechci, zatím má 40 a stav good, mám pocit že budu měnit dřív rozvoďák wogobigsmile.

mazo (Člen)
15.05.2010 19:46:09
Offline

Re: vytahanej řetěz

no a co ked mam origo kolecka od suzukiho (mne sa zda ze to je 15/47) a 112 clankovu retaz a po 16000 je nepravidelne vytahana idontknowheadshake

daval som pred sezonouu novu sadu (JT+DID) a stale mi klepe na prednom kolecku ako svina smile2 ..mam cca 1000km


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
zdenek 1 (Člen)
15.05.2010 22:55:47
Offline

Re: vytahanej řetěz

Klepe? to je divné přirovnání,to by asi nemělo!  a je to určitě řetězem? když dáš novou řetězovku (tedy většinou) tak chvilku je hlučnější než si sedne řetěz na kolečka,ale aby tam něco klepalo :surprised::idontknow:


když to jede,je to OK
Pajk (Člen)
15.05.2010 23:03:59
Offline

Re: vytahanej řetěz

Nepovolila se ti matka u toho kolečka po tej výměně ?

mazo (Člen)
15.05.2010 23:15:43
Offline

Re: vytahanej řetěz

neviem ci klepe je to spravne slovo, ale je jednoducho hlucna...pocujem kazdy clanok na prednej rozete...dufal som ze to casom prejde (ako si mi zdenku pisal) a aj som chvilu mal pocit, ze to utichlo, ale minule som ju tlacil tak 100metrov a hluku bolo dost smile2

skusim dat dole dekel a pozriet sa na to, ale koliecko sa mi dole davat nechce...
Maticu som poistil nejakym proLock sajrajtom...


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
kojaksro (Člen)
16.05.2010 06:20:17
Offline

Re: vytahanej řetěz

mazo psal:

neviem ci klepe je to spravne slovo, ale je jednoducho hlucna...pocujem kazdy clanok na prednej rozete...dufal som ze to casom prejde (ako si mi zdenku pisal) a aj som chvilu mal pocit, ze to utichlo, ale minule som ju tlacil tak 100metrov a hluku bolo dost smile2

skusim dat dole dekel a pozriet sa na to, ale koliecko sa mi dole davat nechce...
Maticu som poistil nejakym proLock sajrajtom...

....pokud jsi tam měl předtím kolečko origo od Suzuki tak Ti to trošku hlučnější může přijít.
JT na kolečkách nedělá ten gumový silentblok, na origu je.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Bedřich (Člen)
16.05.2010 10:14:40
Offline

Re: vytahanej řetěz

kolik kdo dal km na origo řetězu na 1250?


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
mazo (Člen)
16.05.2010 13:43:13
Offline

Re: vytahanej řetěz

kojaksro psal:
mazo psal:

neviem ci klepe je to spravne slovo, ale je jednoducho hlucna...pocujem kazdy clanok na prednej rozete...dufal som ze to casom prejde (ako si mi zdenku pisal) a aj som chvilu mal pocit, ze to utichlo, ale minule som ju tlacil tak 100metrov a hluku bolo dost smile2

skusim dat dole dekel a pozriet sa na to, ale koliecko sa mi dole davat nechce...
Maticu som poistil nejakym proLock sajrajtom...

....pokud jsi tam měl předtím kolečko origo od Suzuki tak Ti to trošku hlučnější může přijít.
JT na kolečkách nedělá ten gumový silentblok, na origu je.

to hej, ten origo silentblok sa mi pacil ale musel prec...

no uvidime ako to bude dalej


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Koldan (Člen)
16.05.2010 19:58:03
Offline

Re: vytahanej řetěz

mazo psal:

neviem ci klepe je to spravne slovo, ale je jednoducho hlucna...pocujem kazdy clanok na prednej rozete...dufal som ze to casom prejde (ako si mi zdenku pisal) a aj som chvilu mal pocit, ze to utichlo, ale minule som ju tlacil tak 100metrov a hluku bolo dost smile2

skusim dat dole dekel a pozriet sa na to, ale koliecko sa mi dole davat nechce...
Maticu som poistil nejakym proLock sajrajtom...

to přeskakování a rachocení mi dělá řetaz dyž je nenamazanejcool


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Marián (Člen)
16.05.2010 20:05:57
Offline

Re: vytahanej řetěz

Pajk psal:

já naopak, jinej než Rkčko nechci, zatím má 40 a stav good, mám pocit že budu měnit dřív rozvoďák wogobigsmile.

a zatahnul si nekdy poradne za heftsurprised?ja tomu teda nerozumim,ty mas furt origo a me se schyluje na 3 retez...idontknow
taky se mi zda ze boucha, je takovej nejakej divnej,nepravidelne vytahanej a vubecsick


...sam mezi jebkarema...
mazo (Člen)
16.05.2010 20:23:27
Offline

Re: vytahanej řetěz

Koldan psal:

to přeskakování a rachocení mi dělá řetaz dyž je nenamazanej:cool:

ake preskakovanie? :surprised:
namazany z fabriky bol poriadne...musel som cistit vsetko na podvozku..mal som ho rovno ocistit. Neskoro ale predsa som ocistil a poriadne namazal valvolineom...takze na toto si stazovat nemoze :headshake:


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Pajk (Člen)
16.05.2010 21:12:53
Offline

Re: vytahanej řetěz

Definuj, co si představuješ pod pojmen pořádně zatahat za heft, každej to má nastavený trochu jindebigsmile.

Marián (Člen)
16.05.2010 21:21:03
Offline

Re: vytahanej řetěz

no ja jen,ze mi to pripada docela zvlastni,neumim si normalne vysvetlit takovou malou vydrz retezu...
umim si predstavit,ze by mi retez vydrze takhle dlouho, kdybych jezdil plynule do 120,jinak ne.
ale ja to rad vytocim na 8-10 tisic,aby to taky trosku jelogood


...sam mezi jebkarema...
VikecB12 (Člen)
16.05.2010 21:41:16
Offline

Re: vytahanej řetěz

Nadávno sem dával na starou B12 řetěz ČZ a kola JT a cvaká to taky. Na tatové B6 taky ČZ a JT a taky cvaká. Je to asi fakt tou gumou na kolečku,proto na svoju K6 koupím kolečko origo,možná celou sadu a bude klidsmokin


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Pajk (Člen)
16.05.2010 22:01:32
Offline

Re: vytahanej řetěz

hele mám to podobně, hlavní tahy a rovinky mi moc neba 6-8, ale silnice typu kopečky zatáčky si rád dopřávám v horním votáčkovým spektru a na takovejhle cestách jsem najezdil 70%, tak čím to asi kuwa budesmile1?

zdenek 1 (Člen)
16.05.2010 22:15:19
Offline

Re: vytahanej řetěz

mazo psal:

neviem ci klepe je to spravne slovo, ale je jednoducho hlucna...pocujem kazdy clanok na prednej rozete...dufal som ze to casom prejde (ako si mi zdenku pisal) a aj som chvilu mal pocit, ze to utichlo, ale minule som ju tlacil tak 100metrov a hluku bolo dost smile2

skusim dat dole dekel a pozriet sa na to, ale koliecko sa mi dole davat nechce...
Maticu som poistil nejakym proLock sajrajtom...

No já mám teďka tu 1250 a mám ne ní najeto 7000kilásků a taky ten řetěz slyším o něco možná víc než u starého bandita co jsem měl.... ale je fakt když ho namažeš,tak se stiší!!!  bez toho šustění a cvakání to úplně nepůjde asi nikdy,ledáááá žebys tam dam dal kardan nebo řemen!!  taky tomu pomůže ta guma na tom předním kolečku u originálu že je to tišší......asi si budeš muset zvaknout,nebo koupit jinou novou řetězovku a to je asi pussyčovina !!smile1


když to jede,je to OK
Pajk (Člen)
16.05.2010 22:45:28
Offline

Re: vytahanej řetěz

ty wogo, nic neslyšim mám to i při tomhle náběhu tichý. Se div, že to cvaká když nejspíš jezdeš na suchobad. Řek bych, že hodně záleží jak mu dáš kopr hned vod začátku bez dobrý údržby, většinou hodně lidí to má zbytečně přešponovaný, tak pujde do kytek podstatně dřívbad.

Marián (Člen)
17.05.2010 08:40:34
Offline

Re: vytahanej řetěz

ja to sponoval ted potreti za 20tis., takze o presponovani nemuze byt ani rec,mazal sem prakticky pred kazdou jizdou,ted sem tam dal scooiler,takze vopravdu si to neumim vysvetli,no ale jak to tak sleduju,tak pajkoj vydrzi vsechno nejak moc dlouho...
tos kupoval v nakym salonu vod ufounu ne?bigsmile


...sam mezi jebkarema...
ross (Člen)
17.05.2010 10:06:47
Offline

Re: vytahanej řetěz

Marián psal:

ja to sponoval ted potreti za 20tis., takze o presponovani nemuze byt ani rec,mazal sem prakticky pred kazdou jizdou,ted sem tam dal scooiler,takze vopravdu si to neumim vysvetli,no ale jak to tak sleduju,tak pajkoj vydrzi vsechno nejak moc dlouho...
tos kupoval v nakym salonu vod ufounu ne?bigsmile

řetěz máš mazat zahřátej, takže po jízděbigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Pajk (Člen)
17.05.2010 10:26:52
Offline

Re: vytahanej řetěz

kolikrát dotahuješ to nevypovídá nic vo tom jestli jezdíš s přešponovanym, nebo ne.  Nechci dělat chytřejšího než je pan Suzuki, ale to co doporučujou v manuálu průhyb řetězu 20 -30 mm je podle mě málo a je to přešponovanýbad a kórt kdo jezdí ve dvou, tak to je úplně v sick.

nicola.foxx (Člen)
17.05.2010 12:42:17
Offline

Re: vytahanej řetěz

Pajk psal:

kolikrát dotahuješ to nevypovídá nic vo tom jestli jezdíš s přešponovanym, nebo ne.  Nechci dělat chytřejšího než je pan Suzuki, ale to co doporučujou v manuálu průhyb řetězu 20 -30 mm je podle mě málo a je to přešponovanýbad a kórt kdo jezdí ve dvou, tak to je úplně v sick.

Kdyz jsem to napnul na 20 - 30 mm se zadnim kolem na zemi a ne na centralu, tak jsem nemel problem sam i ve dvou. Pak si na to pro sichr jeste sednu a zkusim to s moji malickosti a je to v pohode.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Koldan (Člen)
17.05.2010 18:33:54
Offline

Re: vytahanej řetěz

Pajk psal:

kolikrát dotahuješ to nevypovídá nic vo tom jestli jezdíš s přešponovanym, nebo ne.  Nechci dělat chytřejšího než je pan Suzuki, ale to co doporučujou v manuálu průhyb řetězu 20 -30 mm je podle mě málo a je to přešponovanýbad a kórt kdo jezdí ve dvou, tak to je úplně v sick.

myslím, že pan Suzuki to má spočítaný tak, že když je mašina na bočáku a nastavíš průvěs 2-3 cm, tak je to přeně ta vůle co je potřeba k vychytání právě té potřebné nejdelší vzdálenosti, kdy se pastorek, osa kyvky a rozeta dostanou do osy, tím pádem ani zatížení znát nemusí, stačí mu geometriesurprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Pajk (Člen)
17.05.2010 20:20:27
Offline

Re: vytahanej řetěz

hm, ale právě v tuhle chvíli je ten řetěz prakticky jen s minimální vůlí a už se zbytečně šponuje a natahuje a někde se to musí projevit.
Já mám vyzkoušeno 45 mm na bočáku a nikdy už míň goodsmile1

Koldan (Člen)
17.05.2010 21:38:13
Offline

Re: vytahanej řetěz

Pajk psal:

hm, ale právě v tuhle chvíli je ten řetěz prakticky jen s minimální vůlí a už se zbytečně šponuje a natahuje a někde se to musí projevit.
Já mám vyzkoušeno 45 mm na bočáku a nikdy už míň goodsmile1

kuwa dyk to už máš vytahané jak Kellyho nafukovačka kozybigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Marián (Člen)
17.05.2010 21:40:32
Offline

Re: vytahanej řetěz

kuwa tady to je na me uz vysoka matematikasurprised


...sam mezi jebkarema...
Fidzi (Člen)
17.05.2010 22:59:59
Offline

Re: vytahanej řetěz

ross psal:
Marián psal:

ja to sponoval ted potreti za 20tis., takze o presponovani nemuze byt ani rec,mazal sem prakticky pred kazdou jizdou,ted sem tam dal scooiler,takze vopravdu si to neumim vysvetli,no ale jak to tak sleduju,tak pajkoj vydrzi vsechno nejak moc dlouho...
tos kupoval v nakym salonu vod ufounu ne?bigsmile

řetěz máš mazat zahřátej, takže po jízděbigsmile

Špatně, řetěz se maže studený.

Koldan (Člen)
17.05.2010 23:10:56
Offline

Re: vytahanej řetěz

Fidzi psal:
ross psal:
Marián psal:

ja to sponoval ted potreti za 20tis., takze o presponovani nemuze byt ani rec,mazal sem prakticky pred kazdou jizdou,ted sem tam dal scooiler,takze vopravdu si to neumim vysvetli,no ale jak to tak sleduju,tak pajkoj vydrzi vsechno nejak moc dlouho...
tos kupoval v nakym salonu vod ufounu ne?bigsmile

řetěz máš mazat zahřátej, takže po jízděbigsmile

Špatně, řetěz se maže studený.

špatně, řetěz se maže za jízdybigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
ross (Člen)
17.05.2010 23:12:28
Offline

Re: vytahanej řetěz

Koldan psal:
Fidzi psal:
ross psal:


řetěz máš mazat zahřátej, takže po jízděbigsmile

Špatně, řetěz se maže studený.

špatně, řetěz se maže za jízdybigsmile

špatně, řetěz se maže po jízděbigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Fidzi (Člen)
18.05.2010 12:29:18
Offline

Re: vytahanej řetěz

Dobrá, tak jinak. Proč se maže řetěz po jízdebigsmile

Koldan (Člen)
18.05.2010 14:35:37
Offline

Re: vytahanej řetěz

Fidzi psal:

Dobrá, tak jinak. Proč se maže řetěz po jízdebigsmile

protože nemáš scottoiler a já jo, hečbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
nicola.foxx (Člen)
18.05.2010 14:59:55
Offline

Re: vytahanej řetěz

Fidzi psal:

Dobrá, tak jinak. Proč se maže řetěz po jízdebigsmile

Mozna to muze bejt tim, ze se to mazivo pohybem zahrejva, tim je vic ridkej a tak to z toho retezu muze odlitavat. Se podivej na zadni kolo jak neni zajebany vot maziva.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Koldan (Člen)
18.05.2010 15:09:04
Offline

Re: vytahanej řetěz

nicola.foxx psal:
Fidzi psal:

Dobrá, tak jinak. Proč se maže řetěz po jízdebigsmile

Mozna to muze bejt tim, ze se to mazivo pohybem zahrejva, tim je vic ridkej a tak to z toho retezu muze odlitavat. Se podivej na zadni kolo jak neni zajebany vot maziva.

no vono totiž pokáď nesceš mít zaliskaný kolo, tak to mušíš čtvthoďku po tem co to stříkneš utřít hadrů. Mazivo už by mělo být tam gde má být a to co setřeš je jen přebytek případně zbytky ztekucovače, kterej právě ředí mazivo, aby sa dostalo na sfé místo a kerej by se měl vypařit aj sam.


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
nicola.foxx (Člen)
18.05.2010 15:45:43
Offline

Re: vytahanej řetěz

Koldan psal:

no vono totiž pokáď nesceš mít zaliskaný kolo, tak to mušíš čtvthoďku po tem co to stříkneš utřít hadrů. Mazivo už by mělo být tam gde má být a to co setřeš je jen přebytek případně zbytky ztekucovače, kterej právě ředí mazivo, aby sa dostalo na sfé místo a kerej by se měl vypařit aj sam.

No jak pises. Vono se to vodpari samogood Akorat, ze me se to porad vodparuje na to zadni koloredface Ale nevotiram to tou hadrou jak pises. Ale zase to ma vetsinou cas na vodpareni aspon 12h.
Letos mi pan Jezisek(zase z moji kapsy) udela radost se scotem a bude kliiiiiiiidgood


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Pajk (Člen)
18.05.2010 16:04:43
Offline

Re: vytahanej řetěz

ne, né je v pohodě, akorát dobře zajetejgoodsmile1
hovno budeš to mít zajebaný ještě vícbigsmile
Jinak řetěz se moc po jízdě nedoporučuje mazat bez předchozího vočištění.
Protože vodlétající mazivo který ulpělo po jízdě na povrchu řetězu, tak za jízdy se na něj nabalil prach a teď na starý mazivo nastříkám nový mazivo do pěkně roztaženýho řetězu. No a to nový řídký mazivo sebou vezme do vnitř i ty nachytaný částice prachu se starym mazivem a je z toho na kluznejch místech pěkná brusná pastabad.

Fidzi (Člen)
18.05.2010 18:03:39
Offline

Re: vytahanej řetěz

Koldan psal:
Fidzi psal:

Dobrá, tak jinak. Proč se maže řetěz po jízdebigsmile

protože nemáš scottoiler a já jo, hečbigsmile

Mámbigsmile

Kožak (Člen)
18.05.2010 18:06:01
Offline

Re: vytahanej řetěz

Jesi vono toho oleje tam necpete zbytečně moc idontknowstejně to vydrží + - houno smile1


MRDAT!!!
Fidzi (Člen)
18.05.2010 18:07:52
Offline

Re: vytahanej řetěz

nicola.foxx psal:
Fidzi psal:

Dobrá, tak jinak. Proč se maže řetěz po jízdebigsmile

Mozna to muze bejt tim, ze se to mazivo pohybem zahrejva, tim je vic ridkej a tak to z toho retezu muze odlitavat. Se podivej na zadni kolo jak neni zajebany vot maziva.

Ze zahřátého maziva rychlejí vytěkají rychleji ředidla(třeba nízkovroucí benzín) a to mazivo se nemusí dostat v dostatečné míře ke kroužkům. Proto se před jízdou vyčistí, namaže, nechá 15-20min a otře přebytečné množství z válečků. Ale ať si to každý dělá dle svého :) Já problémy s životností řetězu nemám.cool

ross (Člen)
18.05.2010 19:57:04
Offline

Re: vytahanej řetěz

Fidzi psal:

Dobrá, tak jinak. Proč se maže řetěz po jízdebigsmile

mi to říkal Sršeň, prej se má mazat zahřátej řetězbigsmile

ale možná kecalbigsmile

tak to mažu po jízdě a na životnosti stejně hovno poznámsmokin


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr