Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » koupě vyklápěcí přilby

pinky (Člen)
21.05.2010 11:03:27
Offline

koupě vyklápěcí přilby

zdarec chlapáci a chlapačky mámv plánu si koupit nový blembák. Chtěl bych vyklápěčku. mohli by jste mi nějakoiu dobrou doporučit? díkygoodgood


mám rád divoké věci........................ a motorky
Dado (Člen)
21.05.2010 11:11:02
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

jedině Multitec Sbigsmilehoei, nebo C3 Schubert


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
Ondráš (Člen)
21.05.2010 11:49:13
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Caberg Justissimo

Mám jí 4. sezonu. Všichni ostatní tu na ní budou nadávat, ale na to moje mrdání stačí.smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Paladin86 (Člen)
21.05.2010 11:59:14
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Ondráš psal:

Caberg Justissimo

Mám jí 4. sezonu. Všichni ostatní tu na ní budou nadávat, ale na to moje mrdání stačí.smokin

Ona stačí dokud si v ní nerozbiješ hubu! Pak můžeš litovat že sis nepřiplatil! bad

Fidzi (Člen)
21.05.2010 12:01:51
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Schubert C3, nemůžu si jí vynachválit. Stále je u Louise za 10000Kč, což je o 3200 méně než u nás. Nebo pokud nemáš tolik peněz, tak taktéž u Louise Schubert C2 za neuvěritelných 7200Kčgood

Paladin86 (Člen)
21.05.2010 12:03:00
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Já bych bral C3 nebo klidně C2. Taky se mi docela líbí SCORPION EXO-900. good

XJelen (Člen)
21.05.2010 12:07:28
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

jenom se zeptám, proč vyklápěčku?


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
21.05.2010 12:10:05
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

XJelen psal:

jenom se zeptám, proč vyklápěčku?

...taky nevim co na tom lidi maj...pochopim to u tech vobrejlenejch, tam to má svý vopoctatnění, jinag ne...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
21.05.2010 12:11:00
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Paladin86 psal:

Ona stačí dokud si v ní nerozbiješ hubu! Pak můžeš litovat že sis nepřiplatil! bad

Osobní zkušenost?help

Při bouračce je to spíš o štěstí... Jo, integrálka asi bude lepší, ale stejně jako integrálka i tahle má homologaci...


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Fidzi (Člen)
21.05.2010 12:12:05
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Jak komu co vyhovuje. Třeba já jako turista bych si měl kupovat integrálku. Pro mě je(ač teda nosím čočky) klapka ve všem lepší.

pinky (Člen)
21.05.2010 12:24:04
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

XJelen psal:

jenom se zeptám, proč vyklápěčku?

nějak se mi ty vyklápčky líběji
ted jsem měl suomku a le ta už má nějaký ter cca 6roků


mám rád divoké věci........................ a motorky
Fidzi (Člen)
21.05.2010 12:25:16
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Ondráš psal:
Paladin86 psal:

Ona stačí dokud si v ní nerozbiješ hubu! Pak můžeš litovat že sis nepřiplatil! bad

Osobní zkušenost?help

Při bouračce je to spíš o štěstí... Jo, integrálka asi bude lepší, ale stejně jako integrálka i tahle má homologaci...

Jo víš co znamená homologace? Že ti to ještě víc neublíží. Homologaci dostane každá druhá skořápka. Ty integrálky za 600 z Globusu mají taky homologaci...

Jinak tady vidíš bezpečnost Caberga. Má u ovládání sluneční clony zeslabení a v tom se bortí jak papír:

http://img21.imageshack.us/img21/7932/09edit.jpg



http://img21.imageshack.us/img21/4396/2926edi.jpg
pinky (Člen)
21.05.2010 12:28:34
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

to seš ty s tou šišatou hlavou?surprised


mám rád divoké věci........................ a motorky
pinky (Člen)
21.05.2010 12:29:10
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

koukám na toho škorpiona také vyvadá fajnegood


mám rád divoké věci........................ a motorky
pinky (Člen)
21.05.2010 12:31:38
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby


mám rád divoké věci........................ a motorky
XJelen (Člen)
21.05.2010 12:39:39
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

pinky psal:
XJelen psal:

jenom se zeptám, proč vyklápěčku?

nějak se mi ty vyklápčky líběji
ted jsem měl suomku a le ta už má nějaký ter cca 6roků

tak to potom jo... a už jsi se ve vyklápěčce svezl?

k tomu šarku - za ty prachy je karbonovej uvex i s kouřovým hledím surprised


Strýcfajtr !!!
Inženýrek (Člen)
21.05.2010 12:45:33
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Paladin86 psal:

Ona stačí dokud si v ní nerozbiješ hubu! Pak můžeš litovat že sis nepřiplatil! bad

Ono asi není taky jedno jak si tu hubu nabiješ. Na pohodový ježdění si myslím bohatě stačí. Já jsem s ní křápnul pořádně o zem tak, že jsem byl chvíli v bezvědomí a přilbě prakticky nic nebylo, kromě toho že je poškrábaná. Je to prostě pád od pádu. Ale jako víc jak v kile bych v ní padnout nechtěl. Pro lepší pocit jsem pořídil exo 1000 a taky spokojenost. Myslím, že když už si máš do hlavy udělat díru, tak tě nezachrání ani sebelepší helma.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Ondráš (Člen)
21.05.2010 13:23:43
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Fidzi psal:

Jo víš co znamená homologace? Že ti to ještě víc neublíží. Homologaci dostane každá druhá skořápka. Ty integrálky za 600 z Globusu mají taky homologaci...

Jinak tady vidíš bezpečnost Caberga. Má u ovládání sluneční clony zeslabení a v tom se bortí jak papír:

http://img21.imageshack.us/img21/7932/09edit.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/4396/2926edi.jpg

Dobrý.good

Teď ještě najdi podobný fotky pro Nolan, Shoei, BMW... A nesnaž se mi namluvit, že neexistují. smokin

Já nejsem odborník na helmy. To nehcám na vás. Já jsem jen mrdal co se chce dobrovolně zabít helmou Caberg.smile1

BTW. Přesně takové reakce jsem čekal.smokin

Mě ten Caberg prostě sedí nejvíc. A nevim z jakýho roku je ta fotka, protože co já pamatuju, tak Caberg má ovládání clony na boku.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ondráš (Člen)
21.05.2010 13:25:57
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Inženýrek psal:

Ono asi není taky jedno jak si tu hubu nabiješ. Na pohodový ježdění si myslím bohatě stačí. Já jsem s ní křápnul pořádně o zem tak, že jsem byl chvíli v bezvědomí a přilbě prakticky nic nebylo, kromě toho že je poškrábaná. Je to prostě pád od pádu. Ale jako víc jak v kile bych v ní padnout nechtěl. Pro lepší pocit jsem pořídil exo 1000 a taky spokojenost. Myslím, že když už si máš do hlavy udělat díru, tak tě nezachrání ani sebelepší helma.

good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
zzzmrzlinar (Člen)
21.05.2010 13:48:46
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Ondráš - neboj já se tě zastanu,

jezdil jsem Caberg Chrono (asi to co je na tom rozbitým vobrázku) a teď jsem koupil Caberg Justissimo GT a jedinej důvod je, že mi prostě na škéce ten Caberg jedinej sedí a to jsem zkoušel fakt hafo značek. Nedělám si iluze vo tom že by to bylo nějaká superkvalita, ale v tom odkazu na britský stránky vo bezpočnosti přileb co tu někdo dával tak Caberg na tom nebyl nijak hůř než ostatní značky i podstatně prestižnější.

Jinak to integrální Chrono je i docela tichý narozdíl vod toho klapacího Justissima.

Klapka rozhodně nebude v oblasti spodku xichtu tak bezpečná jako integrála, vo tom žádná, drží to prostě jen na kloubu a to nebude tak pevný jako když je to v kuse, ale jak už bylo řečeno, pro nás brejlatý to má velký výhody.

Paladin86 (Člen)
21.05.2010 14:23:51
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Inženýrek psal:
Paladin86 psal:

Ona stačí dokud si v ní nerozbiješ hubu! Pak můžeš litovat že sis nepřiplatil! bad

Ono asi není taky jedno jak si tu hubu nabiješ. Na pohodový ježdění si myslím bohatě stačí. Já jsem s ní křápnul pořádně o zem tak, že jsem byl chvíli v bezvědomí a přilbě prakticky nic nebylo, kromě toho že je poškrábaná. Je to prostě pád od pádu. Ale jako víc jak v kile bych v ní padnout nechtěl. Pro lepší pocit jsem pořídil exo 1000 a taky spokojenost. Myslím, že když už si máš do hlavy udělat díru, tak tě nezachrání ani sebelepší helma.

Co je to za kravinu "na pohodový jezdění stačí"??? To že nejsi střelec neznamená že nemůžeš blbě padnout nebo tě někdo nesejme! Můžeš jezdit krajinku 80kmh a někdo tě sejme a budeš rád že máš dobrou helmu! Hlavu máme jenom jednu tak bych na tom určitě nešetřil!

K.a.s.y.m. (Člen)
21.05.2010 14:30:04
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Ondráš psal:
Paladin86 psal:

Ona stačí dokud si v ní nerozbiješ hubu! Pak můžeš litovat že sis nepřiplatil! bad

Osobní zkušenost?help

Při bouračce je to spíš o štěstí... Jo, integrálka asi bude lepší, ale stejně jako integrálka i tahle má homologaci...

jenže bohužel kromě schubertek možná nolanek a sharku evolucion nebo jak se ten škopek jmenuje nemá ani jedna homologaci na ránu na bradu...takže asi tak.
Jinak vyklápěčka supr na skůtra bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Fidzi (Člen)
21.05.2010 14:31:44
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Když jste spokojení se svou helmou, tak to je nejdůležitější. Kdybych se měl rozhodnout mezi hlučným, termoplastovým Cabergem za 6400 nebo tichým, kompozitovým Schubertem s Pinlockem a dalšíma fičurinama za 7200, tak je jasné po čem bych šáhl. Pokud by to nebyl Schubert v akci, tak bych šáhl po Nolanu. ;) Na oblečení, brzdách a gumách se nešetří. Ale je to vaše hlava, jezděte si třeba v kýblu. Každý dle svého gusta.

osiris (Člen)
21.05.2010 14:32:58
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Fidzi (Člen)
21.05.2010 14:34:27
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

K.a.s.y.m. psal:
Ondráš psal:
Paladin86 psal:

Ona stačí dokud si v ní nerozbiješ hubu! Pak můžeš litovat že sis nepřiplatil! bad

Osobní zkušenost?help

Při bouračce je to spíš o štěstí... Jo, integrálka asi bude lepší, ale stejně jako integrálka i tahle má homologaci...

jenže bohužel kromě schubertek možná nolanek a sharku evolucion nebo jak se ten škopek jmenuje nemá ani jedna homologaci na ránu na bradu...takže asi tak.
Jinak vyklápěčka supr na skůtra bigsmile

good good
good

K.a.s.y.m. (Člen)
21.05.2010 14:35:12
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

XJelen psal:
pinky psal:
XJelen psal:

jenom se zeptám, proč vyklápěčku?

nějak se mi ty vyklápčky líběji
ted jsem měl suomku a le ta už má nějaký ter cca 6roků

tak to potom jo... a už jsi se ve vyklápěčce svezl?

k tomu šarku - za ty prachy je karbonovej uvex i s kouřovým hledím surprised

k tomu šarku...když opomenu to že má lehce přes dvě kila váhy a je docela dost hlučná..tak kámošovi na ní ulítlo plexi asi tak po dvou měsících provozu což u něj znamená tak 10x použitá...takže za mě nebrat.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Fidzi (Člen)
21.05.2010 14:39:40
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

A to se mu sere ta první, nebo ta současná druhá? Jsme koukali na tu druhou a docela vypadala dobře.

Žirafa (Člen)
21.05.2010 14:42:11
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Paladin86 psal:
Inženýrek psal:
Paladin86 psal:

Ona stačí dokud si v ní nerozbiješ hubu! Pak můžeš litovat že sis nepřiplatil! bad

Ono asi není taky jedno jak si tu hubu nabiješ. Na pohodový ježdění si myslím bohatě stačí. Já jsem s ní křápnul pořádně o zem tak, že jsem byl chvíli v bezvědomí a přilbě prakticky nic nebylo, kromě toho že je poškrábaná. Je to prostě pád od pádu. Ale jako víc jak v kile bych v ní padnout nechtěl. Pro lepší pocit jsem pořídil exo 1000 a taky spokojenost. Myslím, že když už si máš do hlavy udělat díru, tak tě nezachrání ani sebelepší helma.

Co je to za kravinu "na pohodový jezdění stačí"??? To že nejsi střelec neznamená že nemůžeš blbě padnout nebo tě někdo nesejme! Můžeš jezdit krajinku 80kmh a někdo tě sejme a budeš rád že máš dobrou helmu! Hlavu máme jenom jednu tak bych na tom určitě nešetřil!

Mno, tak takhle mu to už bude jedno, jakou má helmu...
Já nemám klapačku ale mám z finančních důvodů tu nejlevnější obyč helmu od Nitra, takže taky předpokládám že bezpečnostně je k prdu... Ale tak nějak si furt řikam že buď se vysekáme lehce a bude to ok, zvládne to i tahle helma a nebo se vysekáme fakt hnusně a bude prostě konec...
Jinak asi i ta nejlepší helma nezaručuje že hlava bude v pořádku, ne?


Jaký si to uděláš, takový to máš...
zzzmrzlinar (Člen)
21.05.2010 14:51:48
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

jo jo, to je ta stránka co jsem myslel, good konečně se tady nemusíme ammatérsky hádat která značka je bezepčná a která ne, prostě kurva koukněte na konkrétní typ a tak je zhruba bezpečnej

K.a.s.y.m. (Člen)
21.05.2010 14:51:56
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Fidzi psal:

A to se mu sere ta první, nebo ta současná druhá? Jsme koukali na tu druhou a docela vypadala dobře.

koupil jí loni n jaře..nevim jestil první nebo druhá


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Paladin86 (Člen)
21.05.2010 15:01:17
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Žirafa psal:
Paladin86 psal:
Inženýrek psal:


Ono asi není taky jedno jak si tu hubu nabiješ. Na pohodový ježdění si myslím bohatě stačí. Já jsem s ní křápnul pořádně o zem tak, že jsem byl chvíli v bezvědomí a přilbě prakticky nic nebylo, kromě toho že je poškrábaná. Je to prostě pád od pádu. Ale jako víc jak v kile bych v ní padnout nechtěl. Pro lepší pocit jsem pořídil exo 1000 a taky spokojenost. Myslím, že když už si máš do hlavy udělat díru, tak tě nezachrání ani sebelepší helma.

Co je to za kravinu "na pohodový jezdění stačí"??? To že nejsi střelec neznamená že nemůžeš blbě padnout nebo tě někdo nesejme! Můžeš jezdit krajinku 80kmh a někdo tě sejme a budeš rád že máš dobrou helmu! Hlavu máme jenom jednu tak bych na tom určitě nešetřil!

Mno, tak takhle mu to už bude jedno, jakou má helmu...
Já nemám klapačku ale mám z finančních důvodů tu nejlevnější obyč helmu od Nitra, takže taky předpokládám že bezpečnostně je k prdu... Ale tak nějak si furt řikam že buď se vysekáme lehce a bude to ok, zvládne to i tahle helma a nebo se vysekáme fakt hnusně a bude prostě konec...
Jinak asi i ta nejlepší helma nezaručuje že hlava bude v pořádku, ne?

Tak nic nejni 100 %. Ale když ti někdo bude prodávat kondomy že občas má nějakou díru ale jsou levný tak si je přece nekoupíš ne? bigsmile Vim že se můžu zabít nebo zmrzačit ale chci udělat něco pro to aby se to nestalo! A přihodit si 1000,- navíc nejni tak hrozný. Navíc když si počkáš na akci třeba u Louise nebo jinde! Já měl takhle helmu zlevněnou z 9 na 2,5. good

Žirafa (Člen)
21.05.2010 15:16:24
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Paladin86 psal:

...Navíc když si počkáš na akci třeba u Louise nebo jinde! Já měl takhle helmu zlevněnou z 9 na 2,5. good

Tak já budu čekat a až bude mít Louis fakt dobrou helmu v mé cenové relaci tak dej vědětbigsmile Jo a taky by jsi mi pro ní mohl dojet aby se mi neprodražila penězma za cestu goodbigsmilebigsmilebigsmile


Jaký si to uděláš, takový to máš...
nicola.foxx (Člen)
21.05.2010 15:28:20
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Hele fakt zalez na padu. Ja jsem spadnul v 30km/h se schuberth C2 a vohnul se mi tam zamek a mel jsem velkej problem ji sundat a na strane se prodrela vo asfalt.
Tak asi tak. Kdyz sem videl vohnutej kovovej zamek, tak uz me ty vyklapecky presly.
Az do toho crashe jsem s ni byl maximalne spokojenej , ale ted bych si vod nich koupil S1pro.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Paladin86 (Člen)
21.05.2010 16:04:04
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Žirafa psal:
Paladin86 psal:

...Navíc když si počkáš na akci třeba u Louise nebo jinde! Já měl takhle helmu zlevněnou z 9 na 2,5. good

Tak já budu čekat a až bude mít Louis fakt dobrou helmu v mé cenové relaci tak dej vědětbigsmile Jo a taky by jsi mi pro ní mohl dojet aby se mi neprodražila penězma za cestu goodbigsmilebigsmilebigsmile

Nejsi trochu náročná? bigsmile Ale až pojedeme do Louise a bude místo tak můžu dát vědět!good

Žirafa (Člen)
21.05.2010 16:08:04
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Paladin86 psal:
Žirafa psal:
Paladin86 psal:

...Navíc když si počkáš na akci třeba u Louise nebo jinde! Já měl takhle helmu zlevněnou z 9 na 2,5. good

Tak já budu čekat a až bude mít Louis fakt dobrou helmu v mé cenové relaci tak dej vědětbigsmile Jo a taky by jsi mi pro ní mohl dojet aby se mi neprodražila penězma za cestu goodbigsmilebigsmilebigsmile

Nejsi trochu náročná? bigsmile Ale až pojedeme do Louise a bude místo tak můžu dát vědět!good

No, jsem ženská, cos čekal bigsmilebigsmilebigsmile
Když si vzpomeneš tak můžeš dát vědět i kdyby místo nebylo, velikost znám tak by se to dalo koupit i bezemne...


Jaký si to uděláš, takový to máš...
Fidzi (Člen)
21.05.2010 16:09:34
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Žirafa psal:
Paladin86 psal:

...Navíc když si počkáš na akci třeba u Louise nebo jinde! Já měl takhle helmu zlevněnou z 9 na 2,5. good

Tak já budu čekat a až bude mít Louis fakt dobrou helmu v mé cenové relaci tak dej vědětbigsmile Jo a taky by jsi mi pro ní mohl dojet aby se mi neprodražila penězma za cestu goodbigsmilebigsmilebigsmile

Teď mají v akci Uvex Helix RS750 celokarbon, superlehká 990g za 252€. Což je úplně bombová cena. A existuje spoustu firem, které ti to dovezou docela levně. Třeba Kokin je z Prahy, ten by ti jí dovez: info@1bike.cz

Bedřich (Člen)
21.05.2010 16:13:14
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

OSI, po mě ty stránky chtělí registraci, můžeš tam naťukat to scorpio exo 1000?

Díky, hezkej linkgood


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Žirafa (Člen)
21.05.2010 16:13:20
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Fidzi psal:
Žirafa psal:
Paladin86 psal:

...Navíc když si počkáš na akci třeba u Louise nebo jinde! Já měl takhle helmu zlevněnou z 9 na 2,5. good

Tak já budu čekat a až bude mít Louis fakt dobrou helmu v mé cenové relaci tak dej vědětbigsmile Jo a taky by jsi mi pro ní mohl dojet aby se mi neprodražila penězma za cestu goodbigsmilebigsmilebigsmile

Teď mají v akci Uvex Helix RS750 celokarbon, superlehká 990g za 252€. Což je úplně bombová cena. A existuje spoustu firem, které ti to dovezou docela levně. Třeba Kokin je z Prahy, ten by ti jí dovez: info@1bike.cz

Mno 6800 je na mě furt dost... a já o tom zatim spíš jen tak mluvím, jakože do budoucna nebo kdyby byl fakt hodně výhodnej kauf pro socky, ale dík za tip good


Jaký si to uděláš, takový to máš...
XJelen (Člen)
21.05.2010 16:14:29
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Osi? i ty? to myslíš vážně?surprisedhelp
žirafa - sleva z pětiset euro na dvěstěčtyřicet je málo?evil


Strýcfajtr !!!
Žirafa (Člen)
21.05.2010 16:17:31
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

XJelen psal:

Osi? i ty? to myslíš vážně?surprisedhelp
žirafa - sleva z pětiset euro na dvěstěčtyřicet je málo?evil

Ne neni, ale mě nejde o slevu ale o cenu...když nejsou, tak nejsou...bad


Jaký si to uděláš, takový to máš...
bery (Člen)
21.05.2010 17:14:36
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Paladin86 psal:
Inženýrek psal:
Paladin86 psal:

Ona stačí dokud si v ní nerozbiješ hubu! Pak můžeš litovat že sis nepřiplatil! bad

Ono asi není taky jedno jak si tu hubu nabiješ. Na pohodový ježdění si myslím bohatě stačí. Já jsem s ní křápnul pořádně o zem tak, že jsem byl chvíli v bezvědomí a přilbě prakticky nic nebylo, kromě toho že je poškrábaná. Je to prostě pád od pádu. Ale jako víc jak v kile bych v ní padnout nechtěl. Pro lepší pocit jsem pořídil exo 1000 a taky spokojenost. Myslím, že když už si máš do hlavy udělat díru, tak tě nezachrání ani sebelepší helma.

Co je to za kravinu "na pohodový jezdění stačí"??? To že nejsi střelec neznamená že nemůžeš blbě padnout nebo tě někdo nesejme! Můžeš jezdit krajinku 80kmh a někdo tě sejme a budeš rád že máš dobrou helmu! Hlavu máme jenom jednu tak bych na tom určitě nešetřil!

chceš říct že čím drašší tím lepšísurprised
takže budu mít škopek za 20 litrú a nebude mi na kedlubně sedětidontknow
hmmmm tak to bude asi to správnýheadshake
vyberu si kvalitní helmu, co mě na hlavě sedí a nemusí být nejdražší a na kterou taky samosebou mámgood
ted co je kvalitní že jo?cool
a nemelu pussyviny


momentalně zavostalej
osiris (Člen)
21.05.2010 17:59:29
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Bedřich psal:

OSI, po mě ty stránky chtělí registraci, můžeš tam naťukat to scorpio exo 1000?

Díky, hezkej linkgood

...jaká registrace ? smile1
...na http://sharp.direct.gov.uk/search/resul … 38&y=2


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
21.05.2010 18:00:35
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

XJelen psal:

Osi? i ty? to myslíš vážně?surprisedhelp
žirafa - sleva z pětiset euro na dvěstěčtyřicet je málo?evil

...co já už i ? surprisedhelp


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Inženýrek (Člen)
21.05.2010 18:22:37
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

To hodnocení tady je právě nějaký divný. Exo 1000 4 hvězdy a třeba právě termoplast vyklápěčka Caberg Trip plnejch 5 hvězd.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Ondráš (Člen)
21.05.2010 18:32:49
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Inženýrek psal:

To hodnocení tady je právě nějaký divný. Exo 1000 4 hvězdy a třeba právě termoplast vyklápěčka Caberg Trip plnejch 5 hvězd.

Sis holt blbě koupil. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
ross (Člen)
21.05.2010 18:36:24
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

je super číst testy helem a jak jsou bezpečný

a pak každej vyjede na motorce, která blbě brzdí, má sjetý pneu....


bigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Inženýrek (Člen)
21.05.2010 18:37:10
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Ondráš psal:

Sis holt blbě koupil. smile1

Ba ne smile1 Jsem spokojen good a to je pro mě podstatný.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
XJelen (Člen)
21.05.2010 21:41:53
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

osiris psal:
XJelen psal:

Osi? i ty? to myslíš vážně?surprisedhelp
žirafa - sleva z pětiset euro na dvěstěčtyřicet je málo?evil

...co já už i ? surprisedhelp

chceš mi namluvit, že ten šarp je podle tebe ok surprised podle mě je to normální blábol rádoby jako pod hlavičkou státní instituce (.gov), jediný co se tam dozvíš je počet hvězd, ale v jednotlivejch parametrech ani nevíš za co. Jestli ti přijde normální že šlupka za pár korun je o 40% bezpečnější než renomovaná v závodní řadě, teď pomiňme cenu. headshake


Strýcfajtr !!!
jiri50 (Člen)
21.05.2010 22:07:21
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

měl jsem bieffe a teď mám Nolan 103, je sice těžší, ale pocitově bezpečnější, samozřejmě je levnější než schubertka


jsem pomalejší - ale ne vždy
osiris (Člen)
21.05.2010 22:26:48
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

XJelen psal:
osiris psal:
XJelen psal:

Osi? i ty? to myslíš vážně?surprisedhelp
žirafa - sleva z pětiset euro na dvěstěčtyřicet je málo?evil

...co já už i ? surprisedhelp

chceš mi namluvit, že ten šarp je podle tebe ok surprised podle mě je to normální blábol rádoby jako pod hlavičkou státní instituce (.gov), jediný co se tam dozvíš je počet hvězd, ale v jednotlivejch parametrech ani nevíš za co. Jestli ti přijde normální že šlupka za pár korun je o 40% bezpečnější než renomovaná v závodní řadě, teď pomiňme cenu. headshake

...hele já nehodnotím ty diskutovaný přilby, mě jsou fuk bigsmile, jen poukazuju na to, že vždycky nemusí bejt pravidlem že nejdražší je podmínkou nejlepšího, nejbezpečnějšího a co já vím jakýho všeho nej headshake
...ta tvoje zprotivená instituce je mi volná jakbysmet, když už ale píšeš, že je to jen nějakej fejk, tak třeba já jsem se tam něco o metodách měření, potažmo posuzování a závěrů k výslednýmu hodnocení něco dozvěděl; pokud je pravda co tam píšou, tak jsou ještě tvrdší než závazný metodiky pro měření a platný směrnice (jejichž hodnoty jsou tam taky uvedený), čili se zamejšlím nad tím, proč by si všechny tyhle zkoušky a jejich výsledky někdo vycucával z prstu, dal si s tím práci tvořit statistiky a v poslední řadě, jak dlouho by v případě lží přežil v souboji všech zůčastněnejch a podotýkám renomovanejch výrobců kokosů smile1
...pravda je, že cca od roku 08 (úřad se prezentuje od 07) vídávám i na některejch značkovejch přilbách nálepky z hodnocení sharpu, z toho plyne, že se tím i sami chlubí a možná tak uznávaj že něco takovýho existuje

ps: poznámka k fotkám tý rozevřený škeble a propadlý lebky, ten později šťastlivec že přežil, praštil hlavou z vrchu přímo do sloupku svodidla ...poněkud drsná zkouška u který bůh ví, jak by dopadly jiný blembáky

pps: neobhajuju, rád si připlatím za pocit, i když třeba falešnej ...netvrdím ale, že všechno "pod", je špatně

ppps: http://sharp.direct.gov.uk/about-sharp/test-protocols/   - a další pododrážky


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Paladin86 (Člen)
21.05.2010 23:14:36
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

bery psal:
Paladin86 psal:
Inženýrek psal:


Ono asi není taky jedno jak si tu hubu nabiješ. Na pohodový ježdění si myslím bohatě stačí. Já jsem s ní křápnul pořádně o zem tak, že jsem byl chvíli v bezvědomí a přilbě prakticky nic nebylo, kromě toho že je poškrábaná. Je to prostě pád od pádu. Ale jako víc jak v kile bych v ní padnout nechtěl. Pro lepší pocit jsem pořídil exo 1000 a taky spokojenost. Myslím, že když už si máš do hlavy udělat díru, tak tě nezachrání ani sebelepší helma.

Co je to za kravinu "na pohodový jezdění stačí"??? To že nejsi střelec neznamená že nemůžeš blbě padnout nebo tě někdo nesejme! Můžeš jezdit krajinku 80kmh a někdo tě sejme a budeš rád že máš dobrou helmu! Hlavu máme jenom jednu tak bych na tom určitě nešetřil!

chceš říct že čím drašší tím lepšísurprised
takže budu mít škopek za 20 litrú a nebude mi na kedlubně sedětidontknow
hmmmm tak to bude asi to správnýheadshake
vyberu si kvalitní helmu, co mě na hlavě sedí a nemusí být nejdražší a na kterou taky samosebou mámgood
ted co je kvalitní že jo?cool
a nemelu pussyviny

Já neřikám že čim dražší tim lepší! Ale nečekám že helma za pár korun bude něco extra... A už vůbec jsem nikdy neřek že máš koupit něco, co ti na hlavě nesedí! Naopak je to hodně důležitý! Ale taky je pro mě důležitý aby to mělo dobrý materiály. Takže ideálně kompozit... A pak taky nějaký užitný vlastnosti jako dobrý větrání, materiál vnitřku,.... A vim že taková sranda něco stojí a nemůžu to čekat od helmy za 2000,- Ale rozhodně bych si nekoupil helmu za 20 000 kde cenu tvoří hlavně značna! Prostě rozumnej kompromis! good

Fidzi (Člen)
21.05.2010 23:34:06
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Jinak k tomu Sharpu... V Shapu má BMW System 5 plný počet hvězd. V testu ADAC má jednu hvězdu, nejhorší v tlumení nárazu v celém testu. Schubert C2 v Sharpu 4 hvězdy, v ADAC suveréně nejlepší s 5 hvězdami. Je divný, aby se ty testy takto diametrálně lišily... A teď čemu věř.sick

osiris (Člen)
21.05.2010 23:59:12
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

...možná je to tím, že adac není instituce specializující se na testování helem ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
pinky (Člen)
22.05.2010 08:06:36
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby


mám rád divoké věci........................ a motorky
pinky (Člen)
22.05.2010 08:18:51
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby


mám rád divoké věci........................ a motorky
pinky (Člen)
22.05.2010 08:33:16
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby


mám rád divoké věci........................ a motorky
Fidzi (Člen)
22.05.2010 09:15:33
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

osiris psal:

...možná je to tím, že adac není instituce specializující se na testování helem ;)

Možná proto si ty testy nechávají dělat ve specializovaných zkušebnáchbigsmile

malda (Člen)
22.05.2010 09:47:12
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Koupě škopku je pro mnoho lidí otazkou takzvane prestiže ! Já mámtu nejepši!!! Ja jsem přesvědčen že i takzvaně obyčejná přilba splni po stránce bezpečnosti svoji ulohu ! otazka je pohodli ,vetrani, dizajn a taky komu se co libí ! Je mezi námi však dost lidi kteři nejsou ochotni dát ekstremni častku !!! ataky přesto že svoji motorku miluji a radi jezdí skratka NEMOHOU dát pro ně velký penize !! I když musim uznat když se stane pruser co to jsou velky penize !!! Ikdyž má někdo supr škopek stejně nevydrzej krčni obratle atd ! A tak je dobré když někdo dává dotaz na škopek tak ma dát i cenové rozpětí za ktery uvažuje koupi ! a ostatni by měli poradit co dle nich by bylo to nejlepši!!! Od toho tady tohle forum je !!!idontknow

pinky (Člen)
22.05.2010 10:20:28
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

malda psal:

Koupě škopku je pro mnoho lidí otazkou takzvane prestiže ! Já mámtu nejepši!!! Ja jsem přesvědčen že i takzvaně obyčejná přilba splni po stránce bezpečnosti svoji ulohu ! otazka je pohodli ,vetrani, dizajn a taky komu se co libí ! Je mezi námi však dost lidi kteři nejsou ochotni dát ekstremni častku !!! ataky přesto že svoji motorku miluji a radi jezdí skratka NEMOHOU dát pro ně velký penize !! I když musim uznat když se stane pruser co to jsou velky penize !!! Ikdyž má někdo supr škopek stejně nevydrzej krčni obratle atd ! A tak je dobré když někdo dává dotaz na škopek tak ma dát i cenové rozpětí za ktery uvažuje koupi ! a ostatni by měli poradit co dle nich by bylo to nejlepši!!! Od toho tady tohle forum je !!!idontknow

velmi dobře  napsáno. me cenové rozpětí 5-7tis. helma musí také trochu vypadat. ty šubrtky a nolenky jsou bezpečné a vzhled zaostává.........smile1


mám rád divoké věci........................ a motorky
Fidzi (Člen)
22.05.2010 10:46:46
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

pinky psal:
malda psal:

Koupě škopku je pro mnoho lidí otazkou takzvane prestiže ! Já mámtu nejepši!!! Ja jsem přesvědčen že i takzvaně obyčejná přilba splni po stránce bezpečnosti svoji ulohu ! otazka je pohodli ,vetrani, dizajn a taky komu se co libí ! Je mezi námi však dost lidi kteři nejsou ochotni dát ekstremni častku !!! ataky přesto že svoji motorku miluji a radi jezdí skratka NEMOHOU dát pro ně velký penize !! I když musim uznat když se stane pruser co to jsou velky penize !!! Ikdyž má někdo supr škopek stejně nevydrzej krčni obratle atd ! A tak je dobré když někdo dává dotaz na škopek tak ma dát i cenové rozpětí za ktery uvažuje koupi ! a ostatni by měli poradit co dle nich by bylo to nejlepši!!! Od toho tady tohle forum je !!!idontknow

velmi dobře  napsáno. me cenové rozpětí 5-7tis. helma musí také trochu vypadat. ty šubrtky a nolenky jsou bezpečné a vzhled zaostává.........smile1

Kup si nějakou hezkou barevnou, na všechno ostatní serbad

osiris (Člen)
22.05.2010 10:51:31
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Fidzi psal:
osiris psal:

...možná je to tím, že adac není instituce specializující se na testování helem ;)

Možná proto si ty testy nechávají dělat ve specializovaných zkušebnáchbigsmile

...aha, který jsou v každý samoobsluze hned za pečivem viď a který maj pořád úzký spektrum zkoušek ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
22.05.2010 12:22:26
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

osi prestiž neprestiž, když vidím Lazerku za pár šupů s pěti hvězdami a RX7 arai se třema... chceš mi tím tvrdit, že ten lazer je o 40% bezpečnější než sendvičová araika? Ten test je tam podrobně popsanej, to jo, to ti nevymlouvám, ale jakej je teda rozdíl dvou hvězd? o kolik je teda nebezpečnější? Jestli rozdíl dvou hvězd má na svědomí dejme tomu náraz v o pět kmh větší rychlosti , no tak to potom celé hodnopcení šarp je poměrně k prdu dle mého. Kdyby ta rx7 byla taková ludra, proč by teda ti kluci radši nejezdili v těch lazerkách, vždyť na okruhu padaj poměrně často.
Na druhou stranu kdyby ten šarp teda byl takovej objev, nevěřím že by se Lazer takhle špičkovým ohodnocením důvěryhodné instituce alespoň nepochlubil na webu.


Strýcfajtr !!!
Marián (Člen)
22.05.2010 13:24:18
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

myslim,ze jakakoliv prilba mezi 4-5 tisicema je dostatecne bezpecna,necet sem hafo komentaru nade mnou,ale to je muj nazor,potvrzeny vlastni praxi.


...sam mezi jebkarema...
osiris (Člen)
22.05.2010 13:52:19
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

xjelenoj: češi nevěřej zásadně nikdy ničemu, jsou tak naučený z toho že se navzájem všichni vojebávaj jak můžou a tím pádem je v nich už zakořeněný, že je furt chce každej vochcat
...a proč nejezděj třeba v těch lazerkách ? jezděj, a ty co nejezděj jsou buď na tak vysoký úrovni že jim platěj za to že jezděj v konkrétní přilbě a pak je ještě další specifikum, víceméně spíš taky český, že přece ten masér na startovní čáře nebude mít na kebuli "jen pitomou" lazerku, co by si o něm ten vořech vedle na roštu řek
...pamatuješ jak třeba ještě nedávno každej vohrnoval nad airohem ? zaplatili pár top jezdcům a hned je prestiž jinde
...já bych to řek tak, nevymejšlejme víc než jsme schopný


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
pinky (Člen)
22.05.2010 14:05:44
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

no chlapy moc jte mi neporadily cool


mám rád divoké věci........................ a motorky
bery (Člen)
22.05.2010 14:14:51
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

něco ve stylu " čím víc proužků tím víc adidas"
osi má taky pravdu - nemusí být  horší než nějaký šarky, nolanky a já nevic co ještě.
platí se taky značka a to tak že hodně
když bude německej test tak pokaždý vyhrajou němci, anglickej angláni atd...
když si jágr nasadí trenky vod vjetnamce tak je taky bude nosit polovina národa
atd atd....
du zase makatsmile2


momentalně zavostalej
Inženýrek (Člen)
22.05.2010 15:30:31
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

pinky psal:

no chlapy moc jte mi neporadily cool

Kup hlavně to v čem se budeš dobře cejtit a co ti bude sedět. Hlavně si ji vyzkoušej než jí koupíš.
Ty helmy co jsi sem dával nejsou myslím si špatný a do hovna asi nešlápneš. Toť můj laický názor.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
pinky (Člen)
22.05.2010 15:56:35
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

díky to jsem chtěl slyšetgoodgoodgoodgoodgood


mám rád divoké věci........................ a motorky
lan (Člen)
22.05.2010 20:22:49
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Já jsem měl kdysi grandwilku a po potížích se zavíráním jsem ji vrátil a šel jsem do C2. Obě mě seděly na palici dobře, akorát grandwilka byla hlučnější a při vyší rychlosti pulsovala, což o C2 říci nemůžu. headshakeTak nelituji koupě. Teď ji maji u Louise ve slevách, tak kdyby se ti líbila, neváhal bych. Ale jak píšeš výše, tobě se nelíbí. idontknow Píší ti hlavně kvůli te grandwilce. Teď ji nahradila myslím, že paname a do te cenové relace se vejde. Tak zvažuj i tuhle. smile1

XJelen (Člen)
23.05.2010 08:32:55
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

osi - to s tou prestiží chápu, psal jsem bez ohledu na prestiž. Nehledal bych v tom vojebávku do tý doby než škopík za 80liber dostane o 40% lepší hodnocení než šlupka za 400liber. Jestli testovali drahý mezi drahejma a levný mezi levnejma (je tam možnost volby filtru podle ceny) pak je v tom neskutečnej mrďajs a celá důvěryhodnost jde do kopru smile2
K tomu Airohu - je to ok pokavaď bude supr hodnocenej kousek z jejich prestižní řady a ne ta poslední šlupka z kauflantuheadshake
Necháme si každej svůj pohled smile1 good


Strýcfajtr !!!
Inženýrek (Člen)
23.05.2010 09:37:24
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

A jak jsou tady ty testy vůbec dělaný? Jde jen o test bezpečnosti, nebo tam zahrnují i pohodlí, hlučnost atd.?


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Paladin86 (Člen)
24.05.2010 20:04:59
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

osiris psal:
Fidzi psal:
osiris psal:

...možná je to tím, že adac není instituce specializující se na testování helem ;)

Možná proto si ty testy nechávají dělat ve specializovaných zkušebnáchbigsmile

...aha, který jsou v každý samoobsluze hned za pečivem viď a který maj pořád úzký spektrum zkoušek ;)

To mi řekni jak tě napadli samoobsluhy a pečivo? Kolik jsi toho vypil? bigsmile

Paladin86 (Člen)
24.05.2010 20:35:15
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

osiris psal:

...možná je to tím, že adac není instituce specializující se na testování helem ;)

To samý co ADAC píše o BMW systemu 5 i TÜV! bad

Ondráš (Člen)
24.05.2010 21:40:27
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Paladin86 psal:

To mi řekni jak tě napadli samoobsluhy a pečivo? Kolik jsi toho vypil? bigsmile

Osiris nepije... Osiris jen čuchá...bigsmilesmile1smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Paladin86 (Člen)
24.05.2010 23:38:22
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Ondráš psal:
Paladin86 psal:

To mi řekni jak tě napadli samoobsluhy a pečivo? Kolik jsi toho vypil? bigsmile

Osiris nepije... Osiris jen čuchá...bigsmilesmile1smokin

Toluen? bigsmile

Ondráš (Člen)
25.05.2010 00:10:20
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Paladin86 psal:

Toluen? bigsmile

No nějaký barvičky tam má... A pak se vidí jak jede na motorce sám proti sobě. Ale alespoň je slušnej a pozdraví se. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
25.05.2010 07:30:41
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Paladin86 psal:
Ondráš psal:
Paladin86 psal:

To mi řekni jak tě napadli samoobsluhy a pečivo? Kolik jsi toho vypil? bigsmile

Osiris nepije... Osiris jen čuchá...bigsmilesmile1smokin

Toluen? bigsmile

tohle už se dneska jako rozpouštdlo do barev nepoužívá bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
25.05.2010 07:54:47
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

...asi sem fakt blázensurprisedbigsmile ...ale nevadí mi tobigsmile ...asi budu divnejbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Paladin86 (Člen)
25.05.2010 18:46:54
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

K.a.s.y.m. psal:
Paladin86 psal:
Ondráš psal:


Osiris nepije... Osiris jen čuchá...bigsmilesmile1smokin

Toluen? bigsmile

tohle už se dneska jako rozpouštdlo do barev nepoužívá bigsmile

Toluen voní fakt krásně... sice máš po něm mozek jako ementál ale co už bigsmile

jezek (Člen)
31.03.2012 13:19:51
Offline

Re: koupě vyklápěcí přilby

Moje zkušenosti s Cabergem - bezpečnost - dostačující.
rok sem jí otloukal když sem jezdil na bandasce mesíka.
poslední třesk byl v 80km/h přímý náraz do zadní části kombíkový Audi - až z toho odlítlo plexi.Náraz mě odmrštil do přívěsnýho vozejku co táhla Audi za sebou. Takže jednak sem hledím narazil do zadního sloupku auta a pak po chvilce druhý náraz na temeno hlavy jak sem dopadl do přívěsného vozíku.

Zranění - lehce rozražený ret. Bolest hlavy žádná, otřes mozku žádný...

Byla to tahle helma.

http://motorky.hyperinzerce.cz/motopril … ecky-kraj/


kupoval sem jí s banditem, stála tehdy r2005  2450,-

jediná špatná vlastnost - díky mřížkovanému průduchu v přední části  občas helma vydává velký hluk - v závislosti na rychlosti jízdy a pohybech hlavy...

Na druhou stranu - pád ve větší rychlosti, než bylo těch 70 - 80/km sem v ní neabsolvoval...

Každopádně podle mě - pokud člověk narazí hlavou do stromu ve 130 km/h tam je celkem fuk co má za helmu..


jako každej ježek - hodně píchá...málo jezdí...
od letošního léta to bude mobilní ježek --> hodně píchá...hodně jezdí :)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr