Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Motorová pila

Góťa (Člen)
02.06.2010 10:06:21
Offline

Motorová pila

Kucí, poraďte mi. Každej rok si dělám trochu dřeva na přitápění v krbovkách s tím, že asi tak každý 4 roky bych si pořezal a přivezl valník dřeva. V práci máme huskyhovarnu XP, což je profi řada, takže vím, co umí taková pila, ale ta cena... Taky jsem si jednou krátil polena Homelitkou a taky to fungovalo, akorát to řeže pomalejc a nesmíte poslouchat ty pazvuky. Chtěl jsem něco od Husqvarny, asi 235, což je základ. Nejsem si jistej, jestli ale není lepší třeba silnější ( což samosebou raděj v krámě). Protože na druhou stranu zase kolegové, co si taky dělaj dřevo na celej rok tvrdí, že mají ty Homelitky za trojku a že to maká taky a stačí to...idontknow Tak já nevím... Jasně, vyšší investice a je to na furt, ale spousta lidí má i ty obyčejný a držej. Tak co? Jde mi o víc názorů.... Dík


.... vono to ňák dopadne ....
vOjTaB6 (Člen)
02.06.2010 10:16:10
Offline

Re: Motorová pila

Za me OleoMac vot Mauntfiiildu, dostal sem ji pred ctyrma rokama, pac sem furt brecel, ze se cirkulky bojim a funguje paradne. delam s ni tak 3 - 4krat do roka a zatim s ni nebyl zadnej problem.


Bandit rulezz!!!
Ondráš (Člen)
02.06.2010 10:37:13
Offline

Re: Motorová pila

My máme Partnera. Nějaká střední řada. Na takové to domácí řezání je v pohodě. Máme ho tak 5-6 let.

Jedinej trabl nastal, když jsme se s tím jednou snažili rozřezat takovej statnej kus habru. Tam se zadejchal a museli jsme mu dát pauzu, ale pokud řežeš měkký dříví, tak nebude problém.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Michal Dk (Člen)
02.06.2010 10:38:11
Offline

Re: Motorová pila

Góťa psal:

Kucí, poraďte mi. Každej rok si dělám trochu dřeva na přitápění v krbovkách s tím, že asi tak každý 4 roky bych si pořezal a přivezl valník dřeva. V práci máme huskyhovarnu XP, což je profi řada, takže vím, co umí taková pila, ale ta cena... Taky jsem si jednou krátil polena Homelitkou a taky to fungovalo, akorát to řeže pomalejc a nesmíte poslouchat ty pazvuky. Chtěl jsem něco od Husqvarny, asi 235, což je základ. Nejsem si jistej, jestli ale není lepší třeba silnější ( což samosebou raděj v krámě). Protože na druhou stranu zase kolegové, co si taky dělaj dřevo na celej rok tvrdí, že mají ty Homelitky za trojku a že to maká taky a stačí to...idontknow Tak já nevím... Jasně, vyšší investice a je to na furt, ale spousta lidí má i ty obyčejný a držej. Tak co? Jde mi o víc názorů.... Dík

Vzhledem k situaci v lese a do budoucna to bude horší,ti doporučím koupit dřevo naštípaný od firmy co se tím zabývá valník za 4 roky na to se nevyplatí kupovat pila.T.j cca 3-4 prostor metry za rok.Pokud nemáš svůj les.

luboss (Člen)
02.06.2010 12:32:47
Offline

Re: Motorová pila

www.dobrepilky.cz ... Marek je kámoš, když se odvoláš na mne (Luboš Tomíček) poradí Ti. Dělá prakticky hlavně stihl, ale je to prosík na úrovni a poradí good


enduro-team.cz | ... a B12 trochu z nostalgie, ale hlavně pro radost! KTM rulezz :-))
huskyb12 (Administrator)
02.06.2010 15:37:01
Offline

Re: Motorová pila

mam el. Narex a sem spokojenej parchant, ovšem do lesa se bójim :)))


ale di, Ty brepto ...
Baltazar (Člen)
02.06.2010 15:45:57
Offline

Re: Motorová pila

já mám el. makitu a do lesa nechodímbigsmile bo nemám kde to spálit, venku do krbu mi to přivezoubigsmile


The father of the little princess of the dawn
david (Člen)
02.06.2010 16:06:31
Offline

Re: Motorová pila

stihl, jedině stihl goodgoodgoodgoodgood


livet är en kamp...
kazan (Člen)
02.06.2010 16:30:45
Offline

Re: Motorová pila


Nedovol,aby tě strach z prohry vyřadil ze hry!!
Góťa (Člen)
02.06.2010 17:09:18
Offline

Re: Motorová pila

VojtaB6: čoveče, v nějakým testu vyšly výborně, prej dobrý poměr cena/výkon, ale jsou dražší, než huskysurprisedvarna, asi o dva a u Bédy o čtyři - zas to je ale s noťasem...
Ondráš: taky jsem o nich slyšel; snad je vyrábí nějaká známá značka a na to domácí pižlání to asi nebude zlý
Michal DK: 4 PMS na rok by vyšly kolem 2500,- a za to budu mít celej valník na 4-5 let s tím, že si to pokácím a odvezu....
David: asi nebude špatnej, je to asi o volbě mezi Husky a Stihlem, ale asik bude lehce dražší. No a taky jsem zvyklej z práce na Husku( a taky dolmar, ale ta je ošklivá) idontknow Já vím, mám řezat a ne se na ní koukatheadshake
Kazan: jsem socka a ještě měsíc před svatbou, takže musím na splátky z obchodu...
Elektriku v lese neřeším, mám krátkou prodlužovačkubigsmile
A zas vím pendrek. Asi si ji zase jako každoročně půjčím a odložím to...
Ale díííkgood


.... vono to ňák dopadne ....
Michal Dk (Člen)
02.06.2010 17:43:45
Offline

Re: Motorová pila

Góťa psal:

VojtaB6: čoveče, v nějakým testu vyšly výborně, prej dobrý poměr cena/výkon, ale jsou dražší, než huskysurprisedvarna, asi o dva a u Bédy o čtyři - zas to je ale s noťasem...
Ondráš: taky jsem o nich slyšel; snad je vyrábí nějaká známá značka a na to domácí pižlání to asi nebude zlý
Michal DK: 4 PMS na rok by vyšly kolem 2500,- a za to budu mít celej valník na 4-5 let s tím, že si to pokácím a odvezu....David: asi nebude špatnej, je to asi o volbě mezi Husky a Stihlem, ale asik bude lehce dražší. No a taky jsem zvyklej z práce na Husku( a taky dolmar, ale ta je ošklivá) idontknow Já vím, mám řezat a ne se na ní koukatheadshake
Kazan: jsem socka a ještě měsíc před svatbou, takže musím na splátky z obchodu...
Elektriku v lese neřeším, mám krátkou prodlužovačkubigsmile
A zas vím pendrek. Asi si ji zase jako každoročně půjčím a odložím to...
Ale díííkgood

A co pořízení pily trochu slušná 12000kč životnost 20let ale za deset na to nic neseženeš tak že ji použiješ 2x?smile1Na řetěz použiješ bio olej takže při nepoužívání ti za 3 neděle zatvrde čerpadlo +1500 kč.

tomsth (Člen)
02.06.2010 18:13:44
Offline

Re: Motorová pila

huskyb12 psal:

mam el. Narex a sem spokojenej parchant, ovšem do lesa se bójim :)))

nejde vo to, že se by ses bál, ale do lesa určitě nemáš dost dlouhou prodlužku bigsmilebigsmile
tu el. narexku mam taky a na takový to domácí řezání good


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
ross (Člen)
02.06.2010 18:18:39
Offline

Re: Motorová pila

vOjTaB6 psal:

Za me OleoMac vot Mauntfiiildu, dostal sem ji pred ctyrma rokama, pac sem furt brecel, ze se cirkulky bojim a funguje paradne. delam s ni tak 3 - 4krat do roka a zatim s ni nebyl zadnej problem.

do 16-ti let jsem se nebál surprised

vod tý doby mám na pravý ruce jen 4,5 prstusmile2

ale zase machruju, že jsem z "jakuzy"bigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
huskyb12 (Administrator)
02.06.2010 18:22:48
Offline

Re: Motorová pila

tomsth psal:
huskyb12 psal:

mam el. Narex a sem spokojenej parchant, ovšem do lesa se bójim :)))

nejde vo to, že se by ses bál, ale do lesa určitě nemáš dost dlouhou prodlužku bigsmilebigsmile

a tak už vo tom nemluv :)))


ale di, Ty brepto ...
ross (Člen)
02.06.2010 18:54:03
Offline

Re: Motorová pila

huskyb12 psal:
tomsth psal:
huskyb12 psal:

mam el. Narex a sem spokojenej parchant, ovšem do lesa se bójim :)))

nejde vo to, že se by ses bál, ale do lesa určitě nemáš dost dlouhou prodlužku bigsmilebigsmile

a tak už vo tom nemluv :)))

voni se totiž v lese ty prodlužky strašně kradousmile2


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
gerrik (Člen)
02.06.2010 18:56:01
Offline

Re: Motorová pila

Já kupoval kdysi v OBI motorovou pilu za 3000,- v pohodě funguje do teď. Co odchází je řetěz a lišty, to bude moji šikovnosti asi idontknow

Góťa (Člen)
02.06.2010 19:48:46
Offline

Re: Motorová pila

Michal Dk psal:
Góťa psal:

VojtaB6: čoveče, v nějakým testu vyšly výborně, prej dobrý poměr cena/výkon, ale jsou dražší, než huskysurprisedvarna, asi o dva a u Bédy o čtyři - zas to je ale s noťasem...
Ondráš: taky jsem o nich slyšel; snad je vyrábí nějaká známá značka a na to domácí pižlání to asi nebude zlý
Michal DK: 4 PMS na rok by vyšly kolem 2500,- a za to budu mít celej valník na 4-5 let s tím, že si to pokácím a odvezu....David: asi nebude špatnej, je to asi o volbě mezi Husky a Stihlem, ale asik bude lehce dražší. No a taky jsem zvyklej z práce na Husku( a taky dolmar, ale ta je ošklivá) idontknow Já vím, mám řezat a ne se na ní koukatheadshake
Kazan: jsem socka a ještě měsíc před svatbou, takže musím na splátky z obchodu...

Elektriku v lese neřeším, mám krátkou prodlužovačkubigsmile
A zas vím pendrek. Asi si ji zase jako každoročně půjčím a odložím to...
Ale díííkgood

A co pořízení pily trochu slušná 12000kč životnost 20let ale za deset na to nic neseženeš tak že ji použiješ 2x?smile1Na řetěz použiješ bio olej takže při nepoužívání ti za 3 neděle zatvrde čerpadlo +1500 kč.

Já si totiž přivezu valník polen 90 čísel dlouhých a ty složím u babičky na zahradě. Každej podzim si pak na dvoreček přivezu 2-3 vozejky za osobák, který pokrátím na 30-ti cm špalky, který pak štípu. Na dvůr mám přístup jen z ulice přes chodbu a dlouhý klády se nosí líp (proto to řežu až na místě...) Pilu bych asi volil tuto: http://www.peddy.cz/zahradni-technika/r … 445-p-6489 , takže to je míň. A co se týče oleje, no, ehm, ten motorovej, popřípadně vyjetej není ekologickej???idontknowredface
A pak tu jsou jednou ročně vychřice, kdy je spousta polomů a správci pak za 500,- nechaj dřeva, že nevíš, co s tím...


.... vono to ňák dopadne ....
Góťa (Člen)
02.06.2010 19:53:21
Offline

Re: Motorová pila

gerrik psal:

Já kupoval kdysi v OBI motorovou pilu za 3000,- v pohodě funguje do teď. Co odchází je řetěz a lišty, to bude moji šikovnosti asi idontknow

To je právě to tvrzení, co mě nahlodává rozhodnutí koupit značkovou...idontknow


.... vono to ňák dopadne ....
Koldan (Člen)
02.06.2010 19:53:56
Offline

Re: Motorová pila

huskyb12 psal:
tomsth psal:
huskyb12 psal:

mam el. Narex a sem spokojenej parchant, ovšem do lesa se bójim :)))

nejde vo to, že se by ses bál, ale do lesa určitě nemáš dost dlouhou prodlužku bigsmilebigsmile

a tak už vo tom nemluv :)))

co dokůpit elektrocentrálu?evil


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
huskyb12 (Administrator)
02.06.2010 20:42:16
Offline

Re: Motorová pila

Koldan psal:
huskyb12 psal:
tomsth psal:


nejde vo to, že se by ses bál, ale do lesa určitě nemáš dost dlouhou prodlužku bigsmilebigsmile

a tak už vo tom nemluv :)))

co dokůpit elektrocentrálu?evil

to by šlo, já bych hlídal elektrocentrálu a pani by mohla bez obav ze zlodějů řezat :)


ale di, Ty brepto ...
zdenda67 (Člen)
02.06.2010 20:54:19
Offline

Re: Motorová pila

Taky máme oleomac Z mounfiledu nebo jak se to píše..stála myslím kolem 4až6 litrů a zatím bez problémů!!!


Žiješ jen jednou:-p:-)
Fik-B6S (Člen)
02.06.2010 21:04:24
Offline

Re: Motorová pila

Ondráš psal:

My máme Partnera. Nějaká střední řada. Na takové to domácí řezání je v pohodě. Máme ho tak 5-6 let.

Jedinej trabl nastal, když jsme se s tím jednou snažili rozřezat takovej statnej kus habru. Tam se zadejchal a museli jsme mu dát pauzu, ale pokud řežeš měkký dříví, tak nebude problém.

Taky máme doma už X let pilu Partner nevím co za číslo. Partner jako taková značka je poloprofi. je to myslím nějaká odnožod husqarny nebo tak něco. jinak  maximální spokojenost několikrát nám skřípnul strom lištu tak že ji zkroutil ale vždy bez následku je dost pružná...bigsmile


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Ondráš (Člen)
02.06.2010 22:43:21
Offline

Re: Motorová pila

Olej na řetěz lejeme vyjetej z auta, lišta je původní, řetěz taky. Sice je to zasraný pak jag jetel, ale zatím si nikdo mimo ekologů nestěžoval.smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Inženýrek (Člen)
02.06.2010 23:12:24
Offline

Re: Motorová pila

Sakra jak to všichni děláte, že si jen štípete třísky do krbu? smile1 Já když si neudělám na zimu 25 kubíčků, tak se těch pár dní co jsem doma ani nevohřeju.
Jinak bez klouný pily bych do lesa ani nešel. Máme doma hovadskou štilku, je sice těžká jak prase, ale zase se s ní něco pořeže a ještě menší husqvarnu, lehoučná výkonná, radost s ní dělat. Jsou to oboje ale 15 let starý pilky. Co jsem se nedávno bavil s chlapíkem který dělá do husqvaren, tak mi říkal že ty dnešní jejich pily nestojej za nic, furt se to sere, ale tak to bude bolest asi všech výrobců. Ono taky ty ceny tomu odpovídaj. Hovno pamatuju ale řekl bych, že za těch pár roků jsou ty pily na poloviční, možná třetinový ceně.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Daniel (Člen)
03.06.2010 00:26:15
Offline

Re: Motorová pila

Mám Johnsered a max spokojenost good

Honzik8719 (Člen)
03.06.2010 09:06:22
Offline

Re: Motorová pila

máme Huskyhovarnu 35 (slušnej držák,má pořád ještě původní svíčku a krom řetězu a lišty jsme nic neměnili) a druhou mámě Štylku 45 Farm boss a taky spokojenost,jen je trošku těžší...


...relativní kochač...
jirka silver (Člen)
03.06.2010 12:02:28
Offline

Re: Motorová pila

Goťa husqarna farmářská cca 12 tis.Mám jí 13 let a pořád gut.I lišta původní.
Řežu klády 1m na 1/4 každý rok cca 3-4m3.
good


Najdete nás na každém kilometru

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr