Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » matfyzáci help

tomsth (Člen)
17.06.2010 12:37:22
Offline

matfyzáci help

Brej den pussylidi, mám početní trabl, na kterej moje mozkovna nestačí: kreslím v ACADu jednotlivý díly mechanismu na fotce (je to ukazatel směru na předválečnou Pragovku nebo Aerovku, teď nevim) za účelem výroby replik. Jelikož jde o zapůjčený 80 let starý originál, mám zákaz jej rozebrat (je to povětšinou nejtovaný). A teď ten trabl - potřebuju dopočítat průměr kostry cívky help (jsou obě stejný) přičemž vnější průměr vinutí cívky je 31.5mm, výška vinutí (mezi čely cívky) je 10mm. Průměr Cu drátu je 0.3mm, z toho plyne průřez 0.07mm2, odpor cívky je 12 Ohmů, z toho všeho plyne, že je na ní namotáno 45,1 metru drátu. Mezi jednotlivými vrstvami závitů na cívce pravděpodobně bude proklad, pro drát průměru 0.3 by měl mít toušťku 0.05mm. No a z těhlech údajů potřebuju dopočítat průměr kostry cívky, bo zadavatel požaduje, by se po navinutí vzhledově rovnala originálu, tj. aby byla stejně 'plná' drátu jako origoš.

http://www.jawamania.info/Files/users/197793/Obraz0048.jpg


http://www.jawamania.info/Files/users/197793/Obraz0049.jpg


Fotky maj na pussy kvalitu, ale pro představu to snad stačí.

Jsem na zvědav na zdejší mozkovny surprised, předem i zadem dík smile1.


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Filous (Člen)
17.06.2010 12:41:33
Offline

Re: matfyzáci help

...no tag já vim enem tolik, že podle toho vovladače, kerej leží na stole máš stejnej setopboks jako jásmile2 ...jináč vim uplnou pičubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomsth (Člen)
17.06.2010 12:46:23
Offline

Re: matfyzáci help

Filous psal:

...no tag já vim enem tolik, že podle toho vovladače, kerej leží na stole máš stejnej setopboks jako jásmile2 ...jináč vim uplnou pičubigsmile

z toho plyne, že majitelé těhlech setopboksů halt nemaj matematický mozky bigsmilebigsmile


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Inženýrek (Člen)
17.06.2010 13:08:55
Offline

Re: matfyzáci help

tomsth psal:
Filous psal:

...no tag já vim enem tolik, že podle toho vovladače, kerej leží na stole máš stejnej setopboks jako jásmile2 ...jináč vim uplnou pičubigsmile

z toho plyne, že majitelé těhlech setopboksů halt nemaj matematický mozky bigsmilebigsmile

taky mám tenhlens setopbox smile1 takže co z toho vyplívá?... bigsmile


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
K.a.s.y.m. (Člen)
17.06.2010 13:14:43
Offline

Re: matfyzáci help

Inženýrek psal:
tomsth psal:
Filous psal:

...no tag já vim enem tolik, že podle toho vovladače, kerej leží na stole máš stejnej setopboks jako jásmile2 ...jináč vim uplnou pičubigsmile

z toho plyne, že majitelé těhlech setopboksů halt nemaj matematický mozky bigsmilebigsmile

taky mám tenhlens setopbox smile1 takže co z toho vyplívá?... bigsmile

že seš blbej na hlavu a chytrej na ruce bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
17.06.2010 13:16:40
Offline

Re: matfyzáci help

K.a.s.y.m. psal:
Inženýrek psal:
tomsth psal:


z toho plyne, že majitelé těhlech setopboksů halt nemaj matematický mozky bigsmilebigsmile

taky mám tenhlens setopbox smile1 takže co z toho vyplívá?... bigsmile

že seš blbej na hlavu a chytrej na ruce bigsmile

...bigsmile...i dyš možná si myslim, že Inženýrek na tom s tou hlavou bude v chlup líp jag jábigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
17.06.2010 13:22:26
Offline

Re: matfyzáci help

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
Inženýrek psal:


taky mám tenhlens setopbox smile1 takže co z toho vyplívá?... bigsmile

že seš blbej na hlavu a chytrej na ruce bigsmile

...bigsmile...i dyš možná si myslim, že Inženýrek na tom s tou hlavou bude v chlup líp jag jábigsmile

bigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
ross (Člen)
17.06.2010 15:14:52
Offline

Re: matfyzáci help

asi bych si měl ten setopbox poříditsmile2

bigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
morganzd (Člen)
17.06.2010 15:16:53
Offline

Re: matfyzáci help

20mm průměr jádra

...jen si tipuju, páč nemám žádnej setopbox bigsmile


GSF 600 S '99
hlemejzd999 (Člen)
17.06.2010 15:24:39
Offline

Re: matfyzáci help

mám uplně jinej ......setobox......takže z toho vyplývá ,že ti asi nezbydenic jinýho ,než  se vobrátit někam , kde se koukaj ještě na analog bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
morganzd (Člen)
17.06.2010 16:11:00
Offline

Re: matfyzáci help

Hodne na hrubo mi vychazi, ze na jadru o prumeru 24mm by se melo nachazet cca 46m dratu.
Podle me by asi bylo jistejsi udelat jadro 20mm, namotat, odzkouset zda to je po el/mag strance ok a zbytek domotat necim cernym.


GSF 600 S '99
Qasnak (Člen)
17.06.2010 16:17:32
Offline

Re: matfyzáci help

Tak matfízák nejsem, ale zrovna jsem měl v práci volnou chvilku, tak jsem se nad tím zamyslel surprisedidontknow

Vždy jsem měl ve škole nejradši metodu pokus - vomyl, tak si myslím, že by to šlo řešit i tady bigsmile. Pro začátek základní data - potřebuješ namotat 45,1 m drátu na váleček, který končí průměrem 31,5 mm, šířky 10 mm (drát 0,3mm). To je 33,3333_ řad na šířku cívky - ale myslím že stačí počítat jen s celým číslem, páč výrobní nepřesnost atd. Z toho všeho plyne že potřebuješ namotat v jedné řadě (sloupci) nad sebou cca 1,36667 m drátu. A to už by nemělo být nic těžkého headshake. Buďto určitým integrálem pro obvod válce v mezích: nevíme spodní mez, tu si prostě zvolíme, a horní mez je daná, to je obvod posledního vynutí - když je průměr 31,5 mm, obvod je pak 98,96 mm.

Další variantou je si prostě v excelu sestavit tabulku na X řad vynutí, s tím že někde začneš (zvolíš si nějakej průměr) a víš že máš zkončit na průměru 31,5 a délce na 1,36667 m (popřípadě když to budeš počítat na celou šířku cívky 10 mm tak délku 45,1 m). Postupně se ti bude po vrstvách navyšovat namotaná dýlka drátu a až se dostaneš na těch 31,5 mm průměru na délku 1,36667 - máš vyhráno good.

Jestli budu mít víc času, zkusím to hodit do stroje co z toho vyleze, třeba mi řekne, že sem úplně blbej surprised bigsmile.

Ondráš (Člen)
17.06.2010 16:41:34
Offline

Re: matfyzáci help

Kde jste klucí koupili ten setopbox?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Inženýrek (Člen)
17.06.2010 19:05:33
Offline

Re: matfyzáci help

K.a.s.y.m. psal:
Inženýrek psal:
tomsth psal:


z toho plyne, že majitelé těhlech setopboksů halt nemaj matematický mozky bigsmilebigsmile

taky mám tenhlens setopbox smile1 takže co z toho vyplívá?... bigsmile

že seš blbej na hlavu a chytrej na ruce bigsmile

S tou hlavou by to sedělo. Příští tejden státnice, v hlavě vymeteno a ne a ne to tam nacpat smile1


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
tomsth (Člen)
17.06.2010 19:42:48
Offline

Re: matfyzáci help

Před chvílí jsem přišel na chybku v zadání - já pussy zapoměl na izolaci čel cívky (2x 0,5mm), takže cívka je vysoká 9mm, což by odpovídalo 30 závitů na 1 vrstvu, ale fyzicky je tam 28, tak se všem počtářům moc vomlouvám redface. Už jsem dospěl i k výsledku - střední průměr 1. vrstvy drátu je 31.2 (31.5 mínus průměr drátu), střední průměr 2. vrstvy (po započtení prokladu 0.05mm) je 30.5 atd.
Timhle způsobem jsem se už několikrát po sobě dopočítal k 21 vrstvám á 0,35mm (drát + proklad a z toho mi vychází průměr jádra 16.8mm. Takže pokud mi nikdo neřekne, že je to blbost, nechám udělat jádro pro sichr 16mm, když tak se to vyladí při výrobě prototypů větší tloušťkou základní izolace. Zatim díky všem good


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Kelly01 (Člen)
17.06.2010 20:10:05
Offline

Re: matfyzáci help

Nevidím v tom problémcoolbigsmile


God Save The Queen!
ross (Člen)
17.06.2010 20:37:34
Offline

Re: matfyzáci help

Kelly01 psal:

Nevidím v tom problémcoolbigsmile

myslíš v tom setopboxusurprised

bigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr