Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

stutax (Nový člen)
12.09.2010 10:42:36
Offline

nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

Zdravím chlapi, mám malej(snad) problémek, když se motor HODNĚ zahřeje, třeba při občasnym nucenym přejezdu Prahou v hustym provozu (což je vlastně jen jednička, neutrál, jednička, max.občas za dvě) nejde mi zařadit "normálně" jednička z neutrálu. Zatlačím na šaltpáku a nic,tvrdý odpor, jednička tam nejde.Musím buď na dvojku a zpět dolů, nebo couvnout a občas pomůže brutální zatlačení na šaltpáku (což asi ale není úplně o.k.,že) - ostatní kvalty tam jdou v pohodě. Když motor nechám chvíli vychladnout (10 min), zase je to v pořádku. Jinak spojka vystavuje dobře. Že by mi odcházelo něco v převodovce? Díky....

K.a.s.y.m. (Člen)
12.09.2010 11:01:22
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

příště místo dupání na řadičku zkus při řazení lehce pustit spojku ale opravdu jen lehce a uvidíš jak lehce tam půjde


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
stutax (Nový člen)
12.09.2010 11:07:04
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

K.a.s.y.m. psal:

příště místo dupání na řadičku zkus při řazení lehce pustit spojku ale opravdu jen lehce a uvidíš jak lehce tam půjde

Díky, zkoušel jsem i co píšeš, taky dvakrát, třikrát vymačknout spojku,
ale nepomůže nic, než na chvíli vypnout motor...

stutax (Nový člen)
12.09.2010 11:17:47
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

P.S. to "brutální" zatlačení řadičky jsem zkusil jen jednou !!!, když už jsem nevěděl na světlech co s tím ...jsem na žluťáska móóc vopatrnej...

Paladin86 (Člen)
12.09.2010 11:42:11
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

K.a.s.y.m. psal:

příště místo dupání na řadičku zkus při řazení lehce pustit spojku ale opravdu jen lehce a uvidíš jak lehce tam půjde

Přesně tak! good Pak tam jde jak po másle! smile1

Alessino (Člen)
14.09.2010 10:07:44
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

...anebo pohni motorku dopředu (nebo dozadu, podle sklonu silnice) za stálého lehkého tlaku na řadičku, stačí pár cm a jednička tam zaskočí jako nic...

K.a.s.y.m. (Člen)
14.09.2010 10:43:31
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

ještě další věc..kolik máš volnoběh..pokud je vyšší jde řadit jedna taky pěkně blbě.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
stutax (Nový člen)
14.09.2010 10:55:36
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

Alessino psal:

...anebo pohni motorku dopředu (nebo dozadu, podle sklonu silnice) za stálého lehkého tlaku na řadičku, stačí pár cm a jednička tam zaskočí jako nic...

Dík všem...Jo tohleto pomáhá, jak to píšu vejš, ale proč se tenhle problém projevuje, jen když je motor hodně zahřátý? Chvíle vychladnutí a zas tam jednička padá krásně...

Ondráš (Člen)
14.09.2010 11:34:02
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

stutax psal:

Dík všem...Jo tohleto pomáhá, jak to píšu vejš, ale proč se tenhle problém projevuje, jen když je motor hodně zahřátý? Chvíle vychladnutí a zas tam jednička padá krásně...

Jezdil si někdy na Jawě? Tam pokud jsi stál nešlo zařadit vůbec. Ať byla teplá nebo studená.smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
huskyb12 (Administrator)
14.09.2010 11:43:03
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

jako vždy začni u maličkostí
dělal si s tim něco ? pokud je odpověď ano, couvej v čase ...
máš tam olej předepsanej výrobcem ?


ale di, Ty brepto ...
VikecB12 (Člen)
14.09.2010 12:26:26
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

Olej v motoru,Vyměnit kapalinu ve spojce,seřídit volnoběh. Kdyš ani jedna věc nepomůže je něco špatně s převodovkou.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
stutax (Nový člen)
14.09.2010 16:31:48
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

VikecB12 psal:

Olej v motoru,Vyměnit kapalinu ve spojce,seřídit volnoběh. Kdyš ani jedna věc nepomůže je něco špatně s převodovkou.

V květnu, po koupi, celkový servis - měněný olej - Motul 10W-40, filtry, spojková a brzdová kapalina je taky měněná, seřízený karbce - na volnoběh po zahřátí cca 1000 ot....tak to teda začínám vidět na "něco s převodovkou"...smile2bad

stutax (Nový člen)
14.09.2010 16:34:46
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

Ondráš psal:
stutax psal:

Dík všem...Jo tohleto pomáhá, jak to píšu vejš, ale proč se tenhle problém projevuje, jen když je motor hodně zahřátý? Chvíle vychladnutí a zas tam jednička padá krásně...

Jezdil si někdy na Jawě? Tam pokud jsi stál nešlo zařadit vůbec. Ať byla teplá nebo studená.smokin

měl jsem před lety 2 x Kalifa a Bizona a v poho, patou nahoru jednička bez problémů... nebo , že bych si to už nepamatoval ?? smile1

Ondráš (Člen)
14.09.2010 17:36:13
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

stutax psal:

měl jsem před lety 2 x Kalifa a Bizona a v poho, patou nahoru jednička bez problémů... nebo , že bych si to už nepamatoval ?? smile1

Kalif byl na export, tam to možná šlo. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Zlofuj (Člen)
22.09.2010 22:54:59
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

jako první zkus jinej olej, v dalším případě kup nové lamely..možná že je padlá a je promáčklej koš nebo zohýbané plechy a lamely jsou na kočku.good

pavlikbary (Člen)
20.11.2010 23:06:22
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

stutax psal:
K.a.s.y.m. psal:

příště místo dupání na řadičku zkus při řazení lehce pustit spojku ale opravdu jen lehce a uvidíš jak lehce tam půjde

Díky, zkoušel jsem i co píšeš, taky dvakrát, třikrát vymačknout spojku,
ale nepomůže nic, než na chvíli vypnout motor...

obávám se že jsi to spatně pochopil kasym asi myslel povolit lehce spojku při tlaku na řadičku funguje to good

pavlikbary (Člen)
20.11.2010 23:08:55
Offline

Re: nejde zařadit jednička z volnoběhu - B12, '96

to jsem vemeno redface
nekoukal jsem na datum bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr