Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » PROPLACHOVACI OIL

anton (Člen)
13.03.2007 00:39:42
Offline

PROPLACHOVACI OIL

Zdarec chlapi,chci se zeptat jestli jste uz nekdo zkousel na B proplachnout motor pred vymenou noveho oilu???
Jde mi o zo,ze muj motor uz natocil neco  k 40000km a po vymene,oil brzy ztmavne.Podotykam ze oil vzdy zahreju a nechavam ho dostacne vytect z celeho motoru.
Takze se ptam,je to vubec mozne provadet u motorky a jakym oilem (ne zbytecne drahym)???
Dik za infogood

Billy (Člen)
13.03.2007 07:17:42
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Podle me se to vubec neresi, mnen oil filtr ten ti bordel vezme a olej stmavne tak jak tak, neznamena ze kdyz stmavne ze je spatnej. me stmavl taky hned po par km po vymene a je to normalni. good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
huskyb12 (Administrator)
13.03.2007 08:10:34
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

na to ser ...


ale di, Ty brepto ...
Mirek D (Člen)
13.03.2007 08:13:04
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

To, že olej ztmavne znamená že dělá to co má. Kromě mazání taky má rozpouštět úsady v motoru. Nic neproplachuj, u auta to taky neděláš. A 40 tis. u Bandita nic není... .


Autobus je taky Suzuki... .
anton (Člen)
13.03.2007 08:53:57
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Chlapi,najde se nekdo,kdo ma zkusenost s vyplachnutim motoru nejakym oilem k tomu urcenym???idontknow

Pšán (Člen)
13.03.2007 09:23:21
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Tono,myslím,že Mireček ti odpověděl naprosto kvalitně...nikdy jsem neslyšel,že by se motor při výměně oilu,před nalitím nové náplně,ještě proplacoval.Asi proto s tím nikdo nebude mít zkušenost.
Proplachuje se,pokud v motoru něco děláš,aby se vyplavil bordel,který se tam může dostat.


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Koldan (Člen)
13.03.2007 09:36:20
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

huskyb12 psal:

na to ser ...

nemoh bys to trošku víc rozvést?surprisedidontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
huskyb12 (Administrator)
13.03.2007 10:09:14
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Koldan: ni !


ale di, Ty brepto ...
Eremi (Člen)
13.03.2007 10:17:26
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

vogo tak se mi zdá, že tonda absolvoval kurs asertivity a zkuší tu na nás metodu přeskakující desky!bigsmilebigsmilebigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
osiris (Člen)
13.03.2007 10:26:48
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Eremi psal:

vogo tak se mi zdá, že tonda absolvoval kurs asertivity a zkuší tu na nás metodu přeskakující desky!bigsmilebigsmilebigsmile

....a pozvolna to přejde v "nasertivitu" ostatních bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Eremi (Člen)
13.03.2007 10:40:38
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

osiris psal:
Eremi psal:

vogo tak se mi zdá, že tonda absolvoval kurs asertivity a zkuší tu na nás metodu přeskakující desky!bigsmilebigsmilebigsmile

....a pozvolna to přejde v "nasertivitu" ostatních bigsmile

no tak s tím už tonda musí počítat takybigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Prase (Člen)
13.03.2007 12:03:48
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Já proplachuju Mogulem T2idontknow to není spávně?Filipe help


Čau Prase
Billy (Člen)
13.03.2007 12:31:43
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Co vim tak se tak znamej proplachoval motor u hundrtky pac tam se lil za komancu olej kterej stal za prd a menil po 3000 km nebo nejak tak no proste aji kvuli poloprutokovymu filtru u MB1000, jinak u plnoprutokace te vsechno ma zustat ve filtru. Opravdu to neres... a ani nevim cim bych to proplachoval jakej typ oleje.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Eremi (Člen)
13.03.2007 12:59:51
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Prase psal:

Já proplachuju Mogulem T2idontknow to není spávně?Filipe help

prase vogo jedině H2O


S úsměvem jde všechno líp :o)
anton (Člen)
13.03.2007 18:44:54
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

.... tak jsem se alespon dozvedel,kdo vsechno nema tuto zkusenost ...

VikecB12 (Člen)
13.03.2007 20:29:53
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Tondo,co myslíš že tím vypláchnutím vyřešíš? Jakej k tomu máš důvod?


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Ondráš (Člen)
13.03.2007 20:42:01
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

VikecB12 psal:

Tondo,co myslíš že tím vypláchnutím vyřešíš? Jakej k tomu máš důvod?

Komu tím prospěješ? Druhé straně?smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
anton (Člen)
13.03.2007 20:47:51
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

No je to trochu delsi pribeh,ve zkratce:
mam problem se spojkou EBC,menil jsem ji i s novym talir. pruzinami,mam na ni uz najeto pres 10tis. a muj problem je ten ,ze pri strartu studeneho motoru a zarazeni kvaltu se ozve dost velka rana do prevodu zpusobena prilepenim lamel k plechum.Resil jsem to na foru a zadna rozumna rada z toho nevznikla.Vsiml jsem si ale,ze vzdy po vymene oilu se toto nekona nebo jen v male mire a trva to tak do najeti nekolika set kilometru.
Takze chci letos udelat vse pro odstraneni tohoto problemu,vcetne vymeny kapaliny ve spojce.
Tak jsem to snad objasnil i vsem tem,kteri mi tak dobre a nezistne radily...

Ondráš (Člen)
13.03.2007 20:58:06
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Myslím, že nejsem sám, komu se při prvním zařazení po startu ozve z převodovky rána.
Nebuď tak cimprlich.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
OldaT (Člen)
13.03.2007 21:00:17
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

No taky mě vyprávěl znamej že si takhle měnil olej na fabii a aby byl motor pěkně čistej tak tam nalil techničák a šel to projet a myslím že ten zbytek už si domyslítegood

Dajda (Člen)
14.03.2007 00:30:12
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

OldaT psal:

No taky mě vyprávěl znamej že si takhle měnil olej na fabii a aby byl motor pěkně čistej tak tam nalil techničák a šel to projet a myslím že ten zbytek už si domyslítegood

bigsmile....tak to byl teda troubabigsmile...po zjištění,že se mu kousnul motor si zřejmě propláchnul hlavu nekolika beer a winebigsmile

anton (Člen)
14.03.2007 05:19:56
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

to Ondras: nejsem cimprlich,jen vim co rikam,kdyz proste zaradis u vypnuteho motoru kvalt a zmacknes spojku,tak by ti mela vypnout prevod,ale u me se tak nedeje,takze se snazim o vyreseni teto chyby... snad to uz vsichni pochopili...

jardagsf (Člen)
14.03.2007 06:22:02
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

protoze jste vsichni mladasibigsmile povedu odbornou debatu ja : motor se vyplachoval spec vyplach olejem (oznaceni si nepamatuju smile1 ) nekdy do roku 1970 , kdy byly prevazne oleje bez aditivu a bylo treba nejak ty usazeniny s tama dostatgood a posledni clovek ktereho jsem to videl delat byl muj byvaly tchan u Octavie (rv 1960 nebo tak nejak) a ten to delal vicemene s nostalgie a diky tomu ze jezdil s pasakem v nejake Fy kousek od Koldana smile1 a ten delal vyplach olejem M 6AD , kterehoz mel nekolik kanystru
Shrnuti :
-1.vyplach tvuj problem neresi - prubni vymenit znacku a typ oleje bo nektere oleje - byt kvalitni - mely neblahy vliv na fce spojky
-2.vyser se na tu ranu pri zarazeni 1.RS bo to dela skoro kazdy bandit a "je tomu celkem hovno" (© Kelly)
jardagsf technicky zalozeny pametnik a jeste radici goodsmile1


MOTO KOZZI GRISO
Hatat (Člen)
14.03.2007 08:22:16
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Já bych se podíval znovu na spojku.......
Prověřil pružiny a všechno přeměřil.......
Jinak vyplachovací olej se prodává i dnes...ovšem je "těžko" k sehnání z toho důvodu že se né tak často používá.
Přidá se do starrého oleje nechá chvíli běžet a pka se vypustí společně se starým olejem.
Jen bych se bál toho, že bude obsahovat věci který ti naopak nakurvý spojku a to z toho důvodu že tento olej se používal tak kde nebyla společná spojka s motorem. Takže tak.
Hawk


eahkAHSJKHEHJKEHAJSD........masiv.........
Koldan (Člen)
14.03.2007 08:26:41
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

ně to Pákistánec nedělá,ale je fuck,že je to Pákistánec a to je přece jen už třídagood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
huskyb12 (Administrator)
14.03.2007 08:42:03
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

udělám Ti radost, hňupe, proplachovací olej á 20 Kč/litr - jedině na www.kellyshop.mo - když budeš megahustej máš 20% slevu !


ale di, Ty brepto ...
Kelly01 (Člen)
14.03.2007 08:51:01
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Je ho málo..

Takže slevy už na něj nebudou..

Ale měl bych tu nějaký recyklgood


God Save The Queen!
anton (Člen)
14.03.2007 17:26:41
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

PANOVE,ZJISTIL JSEM ZE PRI DISKUZI NA TOMTO FORU SE MUSI DOTAZOVATEL OBRNIT ZNACNOU DAVKOU TRPELIVOSTI A TAKY BY MEL ZREJME ABSOLVOVAT KURZ ASERTIVITY

To jardagsf : verim ze starsi chlap chce predat nejakou tu zkusenost mladsim,ALE kdyby jsis procetl pozorne muj predchozi prispevek,zjistil bys ze muj problem se spojkou neni jen o rane pri prvnim zarazeni,ale taky hlavne v tom ze NEVYPINA ZA STUDENA PREVOD !!! Take by jsi prisel na to ze jsem jiz dvakrat menil oil (1xREPSOL a 1xMOTUL) a pri kazde vymene jsem si vsiml toho ,ze po vymene oilu spojka pracuje jak ma, to se deje asi tak do najeti 1000km,pote se sezacne projevovat vyse popsany problem,tudiz se logicky domnivam ze toto muzou zpusobovat rozpustene usady v novem oilu.

To Hatat : spojku jsem jiz znovu rozdelaval,premeril a vse v norme.Dve talirove pruziny jsem menil za nove origo pri vymene stare spojky.Jinak o nejake prisade do oleje pred vymenenim jsem slysel,ale taky se obavam problemu se spojkou. Jinak ti musim rict ,ze jsi prvni a asi posledni clen techto stranek ,ktery se mi snazil ROZUME poradit,za to ti patri muj dik.

To HNUP huskyb12 : ve strucnosti a slusnosti - tve rady si nevazim

To Kelly01 : co bys rekl na to,ZE BYS MEL BYTI TEN PRVNI  kdo by mi mel rozume poradit jak se vyporadat s problemy se spojkou KTEROU JSI MI PRED 2 ROKY PRODAL ???

Jen jeste pro dokresleni situace,spojka kterou nyni jezdim ma oproti originalu asi o 30% vice stycne plochy lamel,to je asi dobre pro zivotnost techto lamel,ale uz ne tak dobre pro razeni za "studena" .
Muj nazor je takovy,ze z lamel stece pri delsim stani oil,zustanou tam usazeniny,a ty zapricini prilepeni lamel k plechum a muj problem je tady...

Takze doufam ze uz vsichni chapete muj problem.

NA ZAVER TETO DEBATY BYCH CHTEL SLUSNE POPROSIT TY,KTERI MI CHTEJI ROZUME  A VECNE PORADIT, ZE TAK MOHOU UCINIT ,BUDE JIM PATRI MUJ DIK.

TAKE ZADAM TY,  KTERI NECHTEJI NEBO NEUMEJI PORADIT, NECHT SE ZDRZI POZNAMEK.
ZA DELSI DOBU, KTEROU TOTO FORUM SLEDUJI JSEM ZJISTIL, ZE SE VETSINOU SNAZI PORADIT PRVNICH PET UCASTNIKU A PAK SE TO ZVRTNE VE SRANDICKY NEKDY I POHRDANI A URAZENI.

Jsem zvedav na ohlasy tohoto prispevku,ale uz ted vim jakeho charakteru asi budou a ta pulhodina meho psani byla zbytecne prozitou pulhodinou meho zivota smile2

Kelly01 (Člen)
14.03.2007 17:38:10
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Za sebe:
Prodal jsem ti nové lamely co sám používám..

A pokud jak píšeš Jardovi GSF tak ti to dělá vždy až po ujetí 1000km od výměny oleje tak tím pádem jsem z obliga..

Většina z nás jezdí na GPS a problémy nemáme..

Jediné co bych si ještě lajzl je dát nové plechy mezi lamely a podívat se jestli už nemáš od lamel hluboké rýhy v koši...

Tím končí mé poradní okénko a detailní rozbor možností nechím na Kovalovi..


God Save The Queen!
Kelly01 (Člen)
14.03.2007 17:52:12
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Půlhodinasurprised

To sis psal na nečisto rukouidontknow

A odpověděls sis v podstatě sámsmile1

Tak dej vždycky kvalt a cuknutím ji roztrhni...


God Save The Queen!
osiris (Člen)
14.03.2007 18:22:26
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

antonovi: jo, někdy ten kdo to tady nezná musí mít fakt koňskou dávku asertivity, v tom máš pravdu smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
14.03.2007 19:12:17
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Muj nazor je ten ze aji když se na hlavu postavíš,usazeninama to nebude.Mam pocit že přítlačny pružiny se mají menit budto vsechny,nebo zadna.Bude krpa ve spojce a ne v oleju.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Kelly01 (Člen)
14.03.2007 19:14:49
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Být krpa ve spojce tak nebude fungovat 1000km po výměně oleje ale bude blbnout furtidontknow


God Save The Queen!
Pšán (Člen)
14.03.2007 20:04:14
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

anton psal:

Zdarec chlapi,chci se zeptat jestli jste uz nekdo zkousel na B proplachnout motor pred vymenou noveho oilu???
Jde mi o zo,ze muj motor uz natocil neco  k 40000km a po vymene,oil brzy ztmavne.Podotykam ze oil vzdy zahreju a nechavam ho dostacne vytect z celeho motoru.
Takze se ptam,je to vubec mozne provadet u motorky a jakym oilem (ne zbytecne drahym)???
Dik za infogood

..Tono,omlouvám se,že jsem se nevyjádřil k Tvé lepkavé spojce, na kterou ses ptal v Tvém dotazu..surprised
..K čemu jsem se to,já trouba,vůbec vyjadřoval idontknow


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
anton (Člen)
14.03.2007 20:16:40
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

To VikecB12 . B12 ma jen a pouze dve pritlacne talirove pruziny...

huskyb12 (Administrator)
14.03.2007 20:27:24
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Možná bys měl víc číst a přemejšlet nad radama, který si dostal, než psát další blbosti ...
Tvoje problémy se spojkou se tu řeší 5.tým rokem ...
Nefunguje to, protože si se snažil ušetřit na nesprávnym místě ...
Teď to chceš řešit cituji "ne zbytecne drahym" konec citátu, olejem, sorry "oilem" ...
Miluju kydy virtuálních lidí registrovanejch před 3. měsícema ...


ale di, Ty brepto ...
ninjo (Člen)
14.03.2007 20:29:25
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

anton ehm neber to jako urážku nebo nějakou srandičku ale když po něčem něco chceš tak to nejdřív musíš zahřát.To platí jak u ženskejch tak u B6,12 Psal jsi že ti ten kvalt nejde za studena.Ja stím za studena ani nemůžu jet natož abych řadilbad.Vyvádi to psí kusy.Ale zahřátej to je ďábel stejně jak starábigsmile


všude dobře tak co doma.Vždy na cestách.
anton (Člen)
14.03.2007 21:08:19
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

To huskyb12 : zdalipak jsi si pozorne precetl predchozi prispevky ??? Tam jsem Vas vsechny a dost mozna specialne tebe prosil o vyjadrovani jen a pouze k k veci,ale vubec me neprekvapuje ze jsi se ozval prave ty, ostatne to je asi znamka tveho intelektu...
Takze se nebudu vyjadrovat k tvym prispevkum,snad jen s vyjimkou toho ze nepisi zadne blbosti a nesnazil jsem se usetrit,a to jak pri koupi nove spojky .tak ani oilu,citat "ne zbytecne drahy" jsem psal v souvislosti s vyplachnutim motoru.
No a co se registrace tyka,nemyslim si ze musi byt clen tohoto fora registrovany kdovi jak dlouho,staci jen kdyz bude sledovat "tyto kydy" .Mimo to, byl jsem zagistrovan uz asi pred 2 lety,ale to je stejne jedno,dobrej motorkar neni zdaleka ten ,kdo je nekde buh vi jak dlouho registrovan...

Znova prichazim na to ze se uplne zbytecne snazim diskutovat s nekym kdo mi za to vubec nestoji...

TAKZE VAZENI, RUSIM TUTO DISKUZI A DEKUJI VSEM TEM KTERI PRISPELI DOBROU RADOU

Kelly01 (Člen)
14.03.2007 21:12:47
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Tady se diskuze nedají jen tak bez admina zrušit(a to jsou většinou škodolibí trotlismile1)

Tady si diskuze žijí svůj vlastní život bez ohledu na základní témagood

To je ovšem vždy mezi řádky(vyjímečně přímo) zodpovězeno,nebo nesurprised


God Save The Queen!
osiris (Člen)
14.03.2007 21:25:00
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

...tak ňák furate bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
jardagsf (Člen)
15.03.2007 06:26:19
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Mily Antone!
Zdarec chlapi,chci se zeptat jestli jste uz nekdo zkousel na B proplachnout motor pred vymenou noveho oilu???
Takze se ptam,je to vubec mozne provadet u motorky a jakym oilem (ne zbytecne drahym)???
TAK NA TOTO SI SE PTAL A PRECTI SI MOJE ODPOVEDI :
-1.vyplach tvuj problem neresi - prubni vymenit znacku a typ oleje bo nektere oleje - byt kvalitni - mely neblahy vliv na fce spojky
A TOTO SI DODAL:
to Ondras: nejsem cimprlich,jen vim co rikam,kdyz proste zaradis u vypnuteho motoru kvalt a zmacknes spojku,tak by ti mela vypnout prevod,ale u me se tak nedeje,takze se snazim o vyreseni teto chyby... snad to uz vsichni pochopili...
A TADY PLATI (BYT TROCHU KOSTRBATEsmile1):
2.vyser se na tu ranu pri zarazeni 1.RS bo to dela skoro kazdy bandit a "je tomu celkem hovno" (© Kelly)
A PAK JSI NAPSAL:
To jardagsf : verim ze starsi chlap chce predat nejakou tu zkusenost mladsim,ALE kdyby jsis procetl pozorne muj predchozi prispevek,zjistil bys ze muj problem se spojkou neni jen o rane pri prvnim zarazeni,ale taky hlavne v tom ze NEVYPINA ZA STUDENA PREVOD !!! Take by jsi prisel na to ze jsem jiz dvakrat menil oil (1xREPSOL a 1xMOTUL) a pri kazde vymene jsem si vsiml toho ,ze po vymene oilu spojka pracuje jak ma, to se deje asi tak do najeti 1000km,pote se sezacne projevovat vyse popsany problem,tudiz se logicky domnivam ze toto muzou zpusobovat rozpustene usady v novem oilu.
TAKZE JSI VUBEC NECETL MUJ PRISPEVEK A O TOM ZE ADIT OLEJE USAZENINY ROZPUSTI (PROTO TI DOPORUCILI H2Ogood)A ZE JE TREBA RESIT I JINOU ZNACKU OLEJE ATD ATD ATD
jardagsf po ranu trochu rozcarovan tuposti a "asertivitou"
a svuj nejvetsi prispevek pisici pomoci ctrl-c + ctrl-v
p.s.
NA ZAVER TETO DEBATY BYCH CHTEL SLUSNE POPROSIT TY,KTERI MI CHTEJI ROZUME  A VECNE PORADIT, ZE TAK MOHOU UCINIT ,BUDE JIM PATRI MUJ DIK.
menas zac - i kdyz perly svinim.....
TAKE ZADAM TY,  KTERI NECHTEJI NEBO NEUMEJI PORADIT, NECHT SE ZDRZI POZNAMEK.
mily Tondo , admin je tu nekdo opravdu jiny a jestli se ti tu nelibi tak bez do ritifuck


MOTO KOZZI GRISO
Ondráš (Člen)
15.03.2007 12:41:40
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

anton psal:

To jardagsf : verim ze starsi chlap chce predat nejakou tu zkusenost mladsim,ALE kdyby jsis procetl pozorne muj predchozi prispevek,zjistil bys ze muj problem se spojkou neni jen o rane pri prvnim zarazeni,ale taky hlavne v tom ze NEVYPINA ZA STUDENA PREVOD !!!

Zkus jednu věc. Postav Bandita na centrál, dej tam neutrál a nastartuj. Zjistíš, že když je motor (a olej) studený, tak se ti otáčí zadní kolo. Je jedno, jestli je spojka vystavená nebo ne. Postupem času, jak se ti ohřívá "oil" (mění se jeho viskozita), tak se kolo otáčet přestane, až se pak úplně zastaví.

Doplněk malého fyzika: Viskozita s vyšší teplotou klesá, tak jak klesají vnitřní síly mezi molekulami. Z toho vyplívá, že pokud hodíš do oleje např. kuličku, tak ti bude padat ke dnu rychleji v teplém oleji než ve studeném. Proto se to studené otáčí a teplé ne.

http://euler.fd.cvut.cz/new/ctrl.php?ac … ection,123
Pokud máš opravdu zájem, pošlu ti i vypracovanou laboratorní úlohu.

Tohle je normální, vůbec nemá cenu to řešit a myslím, že se s tím setkáš nejen u Bandita.

Doufám, že tímhle jsem ti dostatečně vysvětlil, proč ti jak říkáš "za studena nevypíná".


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Mirek D (Člen)
15.03.2007 21:35:17
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Našel jsem manuál k Jawa 250/353 neboli panelce. Tam se při výměně oleje v PŘEVODOVCE používal vyplachovací olej, se kterým bylo nutno "projet motocykl opatrnou rychlostí, zařadit všechny 4 rychlostní stupně a horký vylít".

Motorka je z r. 1957.

Nehledej chybu v oleji, neproplachuj nic kromě sebewinebeer. Při výměně spojky nešetři desetikoruny a dej nové nejen lamely s obložením, ale i plechové. A klidně i pružiny.
Ušetřil jsi hovno, bo jak budeš znova sundávat víko vypustíš olej a pokud to s motorkou myslíš vážně tak tam zpět naliješ NOVÝ a nee ten co jsi vypustil.


Autobus je taky Suzuki... .
inkvizitorr (Administrator)
15.03.2007 21:51:34
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Kelly01 psal:

Tady se diskuze nedají jen tak bez admina zrušit(a to jsou většinou škodolibí trotlismile1)

a na to přišels jaksurprisedsurprisedsurprisedbigsmilebigsmilebigsmilefuckfuckfuck


doba je temná...
KOVAL (Člen)
15.03.2007 23:04:54
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

Já,já mám konstruktivní nápad k danému tématu!
Navrhuji měnit olej po těch zmíněných 1000km!
Přece pokud ti na tvém stroji záleží a to velmi,pak bude vše OK!
Nebo ne?surprised

pavel dolínek (Člen)
15.03.2007 23:29:11
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

tonda bude ucitel nebo encyklopedijovej typbigsmile,to je debata na dlouho a bez koncesmile2surprised


"una storia italiana"
tomasNJ (Člen)
15.03.2007 23:43:08
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

MirekD:
353 neni panelka... je to kyvna bigsmilegood


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Eremi (Člen)
16.03.2007 16:55:09
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

KOVAL psal:

Já,já mám konstruktivní nápad k danému tématu!
Navrhuji měnit olej po těch zmíněných 1000km!
Přece pokud ti na tvém stroji záleží a to velmi,pak bude vše OK!
Nebo ne?surprised

konečně konstruktivní a rozumná rada dle tondova přání!goodbigsmilebigsmilebigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
maňas (Člen)
16.03.2007 17:03:24
Offline

Re: PROPLACHOVACI OIL

bych měl taky jeden nápad,když tam takhle vymrzuje olej,tak ho tam nedávatidontknowbigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr