Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Dry lube nebo Scottoiler?

Bombarďák (Člen)
28.10.2010 19:36:42
Offline

Dry lube nebo Scottoiler?

Zdar, tak jsem si před zimním spánkem vyčistil řetěz na jebce a to, co jsem tam našel (na rozetě, na řetězu, na řetěz. kolečku) se neslučovalo s žádným mazivem. Prostě KENT jako PRASE!!!fuck Fuj, hnus, nevím jak to ještě nazvat. Čistil jsem to dva dny.

Takže jedou pro vždy končím s Motulem, Castrolem, Motorexem ... bílým, bezbarvým atd. Vyzkoušel jsem jich fakt hodně a s jistotou říkám - ODLÍTÁVÁ TO ZE VŠECH!

Proto prosím o radu. Teď mám řetěz čistej, odmaštěnej a připravevenej na aplikaci. Ale co tam mám dát? Hodně tady chválíte Scottoiler, ale ty pořizovací náklady jsou vyšší. Dry lube je stále velká neznámá. Každej říká jen to, co píšou na obalu, ale osobní zkušenosti se vytrácí. Máte s tím někdo praktickou zkušenost?


"Burn rubber, not your soul"
Koldan (Člen)
28.10.2010 19:43:19
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

kup motul, stříkni ho pomocí trubičky jen tam kam má jít, po čtvrt hodině řetaz pořádně utři a budeš to mít oukej, bez bordelu


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Pšán (Člen)
28.10.2010 19:45:12
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

..osobní zkušenost je a tady už jsem jí i předložil..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Bombarďák (Člen)
28.10.2010 19:53:49
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Koldan psal:

kup motul, stříkni ho pomocí trubičky jen tam kam má jít, po čtvrt hodině řetaz pořádně utři a budeš to mít oukej, bez bordelu

... když já zkoušel snad všechno, i tím hadrem jsem to utíral. Určitě tam toho nebude tolik, ale to co jsem objevil na konci sezóny pod krytem řetěz. kolečka bylo k sick Navíc když jsem to pak čistil, tak jsem cejtil, jak se z toho maziva stala brusná pasta - bylo to plný jemných kamínků smile2


"Burn rubber, not your soul"
Michal Dk (Člen)
28.10.2010 20:00:50
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

ScottoilergoodKomfort.

hans (Člen)
28.10.2010 20:39:55
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

já taky tvrdím, že odlítává všechno a je jedno co s tím uděláš....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Kakac (Člen)
28.10.2010 20:52:40
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Dal jsem na radu Pšána a taky jsem šel do PDL , a je to luxus ...goodbigsmile
Jenom se musíš naučit toho tam nesrat zbytečně moc ....vono to není vidět,řetěz vypadá jak kdybys ho vůbec nenamazal.....bigsmile
Ale jedna věc nevím jak moc ti to bude na starým řetězu držet....i když jsi ho odmastil...
Nejlepší je to aplikovat už na novej a pak nic jinýho.

P.S. a ještě nevím jestli to bude držet na řetězu u eNkaheadshake
slyšel jsem že nejlíp drží jen eSkáchbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
Bombarďák (Člen)
28.10.2010 21:01:02
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Kakac psal:

Dal jsem na radu Pšána a taky jsem šel do PDL , a je to luxus ...goodbigsmile
Jenom se musíš naučit toho tam nesrat zbytečně moc ....vono to není vidět,řetěz vypadá jak kdybys ho vůbec nenamazal.....bigsmile
Ale jedna věc nevím jak moc ti to bude na starým řetězu držet....i když jsi ho odmastil...
Nejlepší je to aplikovat už na novej a pak nic jinýho.

P.S. a ještě nevím jestli to bude držet na řetězu u eNkaheadshake
slyšel jsem že nejlíp drží jen eSkáchbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

... asi to tam zkusím nacpat taky. Ten řetěz má tak 1/2 svý životnoti. Dokonce jsem ho x-krát propral v jaru smile1 a je určo bez mastnoty - fakt jsem si dal záležet. Právě jsem slyšel, že hodně lidí se bojí, tak tam toho cpou hodně a ono to v podstatě není vidět. Jde mi hlavně o to, abych už nikdy nepodstupoval tu hroznou očistu od toho sajrajtu. Fakt to bylo jak brusná pasta a hlavně - BYLO TO VŠUDE!


"Burn rubber, not your soul"
vOjTaB6 (Člen)
28.10.2010 21:17:13
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Kdybyste potrápili peněženku a koupili si čistíci sadu Kettenmax u strejdy Lujze, tag se vám to nestane. Ani do toho nemusíte lejt tu jeho sračku, stačí petrolej.

A vo používání PDL se snat už ani nezmiňuju, bílou sračkou mastim akorát enduro, páč ho stejně pokaždý meju vapem.

Jo a to, že si měl pod krytem řetězovýho kolečka nejakej hegeš, to je enem tim, žes ten řetěz moc mazal a málo čistil...


Bandit rulezz!!!
vOjTaB6 (Člen)
28.10.2010 21:18:16
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

... a jar je pěkná pussy


Bandit rulezz!!!
stoner (Člen)
28.10.2010 21:18:30
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

U jebky jsem šel taky do PDL a jsem zatím maximálně spokojenej good
Intervaly mezi mazáním jsou sice kratší, ale je to naprostá pohodička. smokin
Mám pocit, že i Přemek si ho chválil.

Bombarďák (Člen)
28.10.2010 21:23:35
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

vOjTaB6 psal:

Kdybyste potrápili peněženku a koupili si čistíci sadu Kettenmax u strejdy Lujze, tag se vám to nestane. Ani do toho nemusíte lejt tu jeho sračku, stačí petrolej.

A vo používání PDL se snat už ani nezmiňuju, bílou sračkou mastim akorát enduro, páč ho stejně pokaždý meju vapem.

Jo a to, že si měl pod krytem řetězovýho kolečka nejakej hegeš, to je enem tim, žes ten řetěz moc mazal a málo čistil...

... Kettenmax ti vyčistí max. řetěz, ale rozetu, ráfky, kyvku, stupačky, hadice a já nevím co ještě (jo, všude tam byla ta sračka) .... ti už nevyčistí. Nemyslím si, že bych tam toho cpal hodně. Mazal jsem vždy jen z vnitřní strany a nikdy víc, ani míň. Dokonce jsem to po apliaci utíral hadrem. Prostě moje zkušenosti jsou takový, že odlítává všechno. Nejhorší na tom ale je to, co se z toho mazadla po ujetí pár tis. km stane - BRUSNÁ PASTA smile2 Proto uvažuju buď o Scottovi, nebo PDL.


"Burn rubber, not your soul"
Bombarďák (Člen)
28.10.2010 21:26:21
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

vOjTaB6 psal:

... a jar je pěkná pussy

... nejdřív jsem to odmastil přímo určeným přípravkem na řetězy (samozřejmě takovým, který nepoškodí ty o-kroužky) a jarem jsem to vzal proto, abych měl jistotu. No když ti nerozežere packy když meješ nádobí, tak snad nějaká guma musí bejt odolnější smile1


"Burn rubber, not your soul"
osiris (Člen)
28.10.2010 22:06:09
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

bombárďákoj: řek bych žes to nepochopil, odmaštěnej řetěz jsi ještě vypral v jaru, pochybuju že v samotným, ale byl s vodou viď, a tak řetěz ti už za půl hodiny od uschnutí začal zpívat píseň tklivou, dál si rezne, vrže svojí kvílivou písničku a čeká až ho namažeš, v tý chvíli je mu jedno čím, vůbec by si nevybíral, tomu věř smile1
...pak bych se vyjádřil ještě k tomu bordelu a tomu jak seš z něj vyjančenej, fakt jsi tam toho sral moc, jak ti tady píšou a proto to máš zajebaný; nebo jinak, nastříkat si tam toho můžeš jak je libo, ale když to otřeš - vyčistíš, ne jen polechtáš, tak to svinstvo se ti tam nemá kde brát (snad trpaslík neposeda by moh) a tím pádem se na něj cokoliv usazovat


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Bombarďák (Člen)
28.10.2010 22:58:21
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

osiris psal:

bombárďákoj: řek bych žes to nepochopil, odmaštěnej řetěz jsi ještě vypral v jaru, pochybuju že v samotným, ale byl s vodou viď, a tak řetěz ti už za půl hodiny od uschnutí začal zpívat píseň tklivou, dál si rezne, vrže svojí kvílivou písničku a čeká až ho namažeš, v tý chvíli je mu jedno čím, vůbec by si nevybíral, tomu věř smile1
...pak bych se vyjádřil ještě k tomu bordelu a tomu jak seš z něj vyjančenej, fakt jsi tam toho sral moc, jak ti tady píšou a proto to máš zajebaný; nebo jinak, nastříkat si tam toho můžeš jak je libo, ale když to otřeš - vyčistíš, ne jen polechtáš, tak to svinstvo se ti tam nemá kde brát (snad trpaslík neposeda by moh) a tím pádem se na něj cokoliv usazovat

... tak s tím jarem jsem to stále nepobral idontknow Samo že to bylo s vodou, samo že jsem to vysušil do sucha, samo že to asi zrezne, ale určitě to nebude rezatý za týden, nebo měsíc. Navíc na tom nechci jezdit a mám to v suchý a teplý místnosti. To odmastění jsem dělal jen kvůli případný aplikaci PDL. Proto teď řeším dilema, jestli Scotta, nebo PDL.

Jinak si myslím, že tak či onak ten bordel vznikne. Jedině jak tomu zabránit, tak bych musel před každou aplikací ten řetěz čistit (což by se asi mělo), ale kdo to dělá. Můžu mít ten řetěz čistej, ale pokud na něj aplikuju standardní mazivo viz. Motul atd. tak po čase na sebe nachytá bordel (a rázem z čistýho řetězu je řetěz černej - špinavej). Pokud před každou aplikací nečistíte řetěz (a použ. klasický mazivo), tak na konci sezóny sundejte dekl řetěz. kolečka, vyfoťte to a hoďte sem foto, ale ten bordel tam prostě bude a nejen tam. Já říkám, že tomu se člověk neubrání. Cesty jsou zaprasený, jednou projedu tady, podruhý tam. Navíc to mazivo je lepkavý jak prase, ale to ví každej, kdo to používá. Proto např. u toho PDL nic lepkavýho není (teda píše se to) idontknow


"Burn rubber, not your soul"
osiris (Člen)
28.10.2010 23:25:25
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Bombarďák psal:
osiris psal:

bombárďákoj: řek bych žes to nepochopil, odmaštěnej řetěz jsi ještě vypral v jaru, pochybuju že v samotným, ale byl s vodou viď, a tak řetěz ti už za půl hodiny od uschnutí začal zpívat píseň tklivou, dál si rezne, vrže svojí kvílivou písničku a čeká až ho namažeš, v tý chvíli je mu jedno čím, vůbec by si nevybíral, tomu věř smile1
...pak bych se vyjádřil ještě k tomu bordelu a tomu jak seš z něj vyjančenej, fakt jsi tam toho sral moc, jak ti tady píšou a proto to máš zajebaný; nebo jinak, nastříkat si tam toho můžeš jak je libo, ale když to otřeš - vyčistíš, ne jen polechtáš, tak to svinstvo se ti tam nemá kde brát (snad trpaslík neposeda by moh) a tím pádem se na něj cokoliv usazovat

... tak s tím jarem jsem to stále nepobral idontknow Samo že to bylo s vodou, samo že jsem to vysušil do sucha, samo že to asi zrezne, ale určitě to nebude rezatý za týden, nebo měsíc. Navíc na tom nechci jezdit a mám to v suchý a teplý místnosti. To odmastění jsem dělal jen kvůli případný aplikaci PDL. Proto teď řeším dilema, jestli Scotta, nebo PDL.

Jinak si myslím, že tak či onak ten bordel vznikne. Jedině jak tomu zabránit, tak bych musel před každou aplikací ten řetěz čistit (což by se asi mělo), ale kdo to dělá. Můžu mít ten řetěz čistej, ale pokud na něj aplikuju standardní mazivo viz. Motul atd. tak po čase na sebe nachytá bordel (a rázem z čistýho řetězu je řetěz černej - špinavej). Pokud před každou aplikací nečistíte řetěz (a použ. klasický mazivo), tak na konci sezóny sundejte dekl řetěz. kolečka, vyfoťte to a hoďte sem foto, ale ten bordel tam prostě bude a nejen tam. Já říkám, že tomu se člověk neubrání. Cesty jsou zaprasený, jednou projedu tady, podruhý tam. Navíc to mazivo je lepkavý jak prase, ale to ví každej, kdo to používá. Proto např. u toho PDL nic lepkavýho není (teda píše se to) idontknow

...ten holej kov ti nezrezne za tejden nebo měsíc, tu lišku ti to chytí už za hodinu právě
...řetěz logicky potom nemusíš tolik čistit, když ho důkladně otřeš po tý aplikaci aby tam nebylo navíc to co ti dělá ten bordel
...dobře, když chceš, tak moje řetězovka po 36ti tisících

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/70_r35t1.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/70_r35t2.jpg


...problém je jen když jsem nucenej ho mazat v průběhu dlouhýho tripu, kdy jedeš třeba i část v dešti, pak jen mažu a nečistím, to si odbydu až doma


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
28.10.2010 23:29:16
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

To víš že to nebude rezatý za týden,nebo měsíc,ale už pozítří,možná už zítragoodbigsmile Zasranej řetěz a fšechno vokolo bude vždycky,akorát mazadlo vot skota jde dobře umyt,takže při každým vopláchnutí mašiny vopláchnu aji řetěz a dvakrát za sezónu se k němu vohnu a vemu ho dukladně hadrem... Pod dekl se rači nedívám,jenom při výměně řetězovky a to sem dělal letos v létě a moc zajebaný to tam nebylogood Řekl bych že mažu čím dál míň a na zivotnost řetězu to nemá vliv,spíš de vo to kolikrát chytnu v sezóně déšť na dovolené,kde frčím třeba 800km v lijákusmile2 Mám tušení že kdybych ho nemazal vubec,vydržel by stejněbigsmile Řetěz už neřeším a na to abych ho pucoval musím mít fakt náladusmokin


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Marián (Člen)
29.10.2010 07:28:35
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

čím vic sem se o retez staral,tim min me vydrzel, uz tam mam treti a mazu ho scotem a jinac na nej seru,pac to stejne nema cenu.


...sam mezi jebkarema...
XJelen (Člen)
29.10.2010 08:20:31
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

vOjTaB6 psal:

Kdybyste potrápili peněženku a koupili si čistíci sadu Kettenmax u strejdy Lujze, tag se vám to nestane. Ani do toho nemusíte lejt tu jeho sračku, stačí petrolej.

A vo používání PDL se snat už ani nezmiňuju, bílou sračkou mastim akorát enduro, páč ho stejně pokaždý meju vapem.

Jo a to, že si měl pod krytem řetězovýho kolečka nejakej hegeš, to je enem tim, žes ten řetěz moc mazal a málo čistil...

ač nerad bigsmile ale souhlas goodbigsmile
amen


Strýcfajtr !!!
vOjTaB6 (Člen)
29.10.2010 08:22:13
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

XJelen psal:
vOjTaB6 psal:

Kdybyste potrápili peněženku a koupili si čistíci sadu Kettenmax u strejdy Lujze, tag se vám to nestane. Ani do toho nemusíte lejt tu jeho sračku, stačí petrolej.

A vo používání PDL se snat už ani nezmiňuju, bílou sračkou mastim akorát enduro, páč ho stejně pokaždý meju vapem.

Jo a to, že si měl pod krytem řetězovýho kolečka nejakej hegeš, to je enem tim, žes ten řetěz moc mazal a málo čistil...

ač nerad bigsmile ale souhlas goodbigsmile
amen

...jaky nerad? surprised bigsmile


Bandit rulezz!!!
XJelen (Člen)
29.10.2010 08:25:56
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

vOjTaB6 psal:
XJelen psal:
vOjTaB6 psal:

Kdybyste potrápili peněženku a koupili si čistíci sadu Kettenmax u strejdy Lujze, tag se vám to nestane. Ani do toho nemusíte lejt tu jeho sračku, stačí petrolej.

A vo používání PDL se snat už ani nezmiňuju, bílou sračkou mastim akorát enduro, páč ho stejně pokaždý meju vapem.

Jo a to, že si měl pod krytem řetězovýho kolečka nejakej hegeš, to je enem tim, žes ten řetěz moc mazal a málo čistil...

ač nerad bigsmile ale souhlas goodbigsmile
amen

...jaky nerad? surprised bigsmile

to si vyříkáme někde u rumuevil


Strýcfajtr !!!
vOjTaB6 (Člen)
29.10.2010 09:01:17
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

XJelen psal:
vOjTaB6 psal:
XJelen psal:


ač nerad bigsmile ale souhlas goodbigsmile
amen

...jaky nerad? surprised bigsmile

to si vyříkáme někde u rumuevil

surprised a kurva

bigsmile


Bandit rulezz!!!
Kim (Člen)
29.10.2010 10:03:57
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Bombarďák psal:

Zdar, tak jsem si před zimním spánkem vyčistil řetěz na jebce a to, co jsem tam našel (na rozetě, na řetězu, na řetěz. kolečku) se neslučovalo s žádným mazivem. Prostě KENT jako PRASE!!!fuck Fuj, hnus, nevím jak to ještě nazvat. Čistil jsem to dva dny.

Takže jedou pro vždy končím s Motulem, Castrolem, Motorexem ... bílým, bezbarvým atd. Vyzkoušel jsem jich fakt hodně a s jistotou říkám - ODLÍTÁVÁ TO ZE VŠECH!

Proto prosím o radu. Teď mám řetěz čistej, odmaštěnej a připravevenej na aplikaci. Ale co tam mám dát? Hodně tady chválíte Scottoiler, ale ty pořizovací náklady jsou vyšší. Dry lube je stále velká neznámá. Každej říká jen to, co píšou na obalu, ale osobní zkušenosti se vytrácí. Máte s tím někdo praktickou zkušenost?

nepíšeš kdy řetěz mažeš,jestli před a nebo po jízdě a v tomhle je zásadní rozdíl...řetěz by si měl každých cca tisíc km umejt nebo vyčistit a pak se ti nestane že mazivo budeš mít všudesmile1
srat' na spray,mám scotta,votřeš a jedešgoodbigsmile


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
karlos100 (Člen)
29.10.2010 12:44:26
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

vOjTaB6 psal:
XJelen psal:
vOjTaB6 psal:


...jaky nerad? surprised bigsmile

to si vyříkáme někde u rumuevil

surprised a kurva

bigsmile

To nepsal slovo nerad,ale neřád..
vypadly mu háčky čárky,jak v smsce ,
správně teda mělo bejt
"ač neřád,ale souhlas"
že jsi Vojto neřád,to víme a pravdu mášgoodbigsmilebigsmilebigsmile


...a bude hůř!
Jaster (Člen)
29.10.2010 12:54:15
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

já jsem kdysi používal motul, castrol, ale vše lítalo a vše zaprasilo. ted už jedině PDL. jsem s ním spokojenej. naneseš to na to, necháš pár minut zaschnout a jedeš a nikde to nelítá. a ani není vidět že by byl namazanej. pokud tam toho nevybleješ moc... kdyby jsi ho chtěl mám skladem 400ml i 150ml plechovky. pičo sleva jistágood


motto "Vem za heft a val"
jardagsf (Člen)
29.10.2010 13:10:37
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

a ja si myslel ze si s tim jarem dela prdel.......a ono ne....surprisedsurprisedsurprisedsurprised
jardagsf hlavou nevericne kroutici co je na svete mozneheadshakeidontknowidontknow
ps. tak totok nenapadlo asi ani nejvetsi lesticebigsmilebigsmile
pps.jeste namazat kotouce aby nepiskali


MOTO KOZZI GRISO
Bombarďák (Člen)
29.10.2010 13:37:14
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

jardagsf psal:

a ja si myslel ze si s tim jarem dela prdel.......a ono ne....surprisedsurprisedsurprisedsurprised
jardagsf hlavou nevericne kroutici co je na svete mozneheadshakeidontknowidontknow
ps. tak totok nenapadlo asi ani nejvetsi lesticebigsmilebigsmile
pps.jeste namazat kotouce aby nepiskali

... když chceš použít PDL na starší řetěz, tak je podmínkou dokonalý odmastění, protože to na mastnotu nechytá. Vzal jsem to spešl přípravkem na řetězy + jsem to nakonec propláchnul ve vodě s jarem. Řekni mi konkrétně, čemu ten jar škodí, když jsem to propláchnul v jarový vodě idontknow Jo a kotouče jsem projistotu vzal petrákem, aby po zaschnutí zanechal mastnej film a líp to brzdilo bigsmile Takže moje otázka k tobě: Zničí ten jar ty o-kroužky? Odpovím si: NE. Svůj účel to splnilo a zatím ani lišku nechytnul!


"Burn rubber, not your soul"
Kakac (Člen)
29.10.2010 14:17:20
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Už se bijousurprisedsurprisedsurprisedbigsmile
Hoši klíííííd nebo vám rupne céfkabigsmilebigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
Bombarďák (Člen)
29.10.2010 14:41:52
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Kakac psal:

Už se bijousurprisedsurprisedsurprisedbigsmile
Hoši klíííííd nebo vám rupne céfkabigsmilebigsmile

... ale néééééé. Rád si nechám poradit od zkušenějších, ale ty argumenty by měly být podložený právě zkušenostma. Pokud má někdo odzkoušený, že jar ten řetěz zásadně poškodí, tak budu držet hubu a krok. To je jak kdybych se někomu smál, že umejvá mašinu vodou. Ano, přirozená mastnota je někdy žádoucí, ale já ten řetěz potřeboval odmastit. A co dělá jár? No, meje nádobí, to je jasný, ale zároveň odmašťuje. Já jsem spokojenej, účetl to splnilo. Takže vážím si každý rady, ale to že to někdo nepoužívá ještě neznamená, že snědl moudro světa.


"Burn rubber, not your soul"
Billy (Člen)
29.10.2010 14:58:01
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Bombarďák psal:
Kakac psal:

Už se bijousurprisedsurprisedsurprisedbigsmile
Hoši klíííííd nebo vám rupne céfkabigsmilebigsmile

... ale néééééé. Rád si nechám poradit od zkušenějších, ale ty argumenty by měly být podložený právě zkušenostma. Pokud má někdo odzkoušený, že jar ten řetěz zásadně poškodí, tak budu držet hubu a krok. To je jak kdybych se někomu smál, že umejvá mašinu vodou. Ano, přirozená mastnota je někdy žádoucí, ale já ten řetěz potřeboval odmastit. A co dělá jár? No, meje nádobí, to je jasný, ale zároveň odmašťuje. Já jsem spokojenej, účetl to splnilo. Takže vážím si každý rady, ale to že to někdo nepoužívá ještě neznamená, že snědl moudro světa.

.
Ja bych spis rek a ze to Jardagsf myslel tak ze jar teda spis nic na tom retezu zamatlanym neodmasti a zbytecne machat retez ve vode tot otazka, pac voda mu skodi


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Bombarďák (Člen)
29.10.2010 15:26:03
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Billy psal:
Bombarďák psal:
Kakac psal:

Už se bijousurprisedsurprisedsurprisedbigsmile
Hoši klíííííd nebo vám rupne céfkabigsmilebigsmile

... ale néééééé. Rád si nechám poradit od zkušenějších, ale ty argumenty by měly být podložený právě zkušenostma. Pokud má někdo odzkoušený, že jar ten řetěz zásadně poškodí, tak budu držet hubu a krok. To je jak kdybych se někomu smál, že umejvá mašinu vodou. Ano, přirozená mastnota je někdy žádoucí, ale já ten řetěz potřeboval odmastit. A co dělá jár? No, meje nádobí, to je jasný, ale zároveň odmašťuje. Já jsem spokojenej, účetl to splnilo. Takže vážím si každý rady, ale to že to někdo nepoužívá ještě neznamená, že snědl moudro světa.

.
Ja bych spis rek a ze to Jardagsf myslel tak ze jar teda spis nic na tom retezu zamatlanym neodmasti a zbytecne machat retez ve vode tot otazka, pac voda mu skodi

... tak v tom případě vám sděluju novou zkušenost, že jar jako finální instance (po odmastění spešl přípravkem) není špatnej. Doufám, že si nikdo nemyslel, že jarem pustí ten kent co se tam z toho mazadla udělá. To totiž jde dost blbě i petrolejem. A ještě k tomu máchání, taky doufám, že si nikdo nemyslel, že jsem ho roznejtoval, hodil do kbelíku, nechal ho tam tejden a po vymáchání zase snejtoval. Prostě jsem vzal jarovou vodu, štětec a klasicky čistil jak petrolejem. Takže o poškození vodou nemůže být ani řeč.

No a kam jsme se dostali? Do ass V úvodu jsem se ptal na Scotta a PDL a ne na nějakej jar (ten nikomu nevnucuju). Takže jestli máte ještě někdo info k věci - nějaký praktický zkušenosti se Scottem, nebo PDL, budu za ně rád. Díky.


"Burn rubber, not your soul"
Kožak (Člen)
29.10.2010 16:45:36
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

VikecB12 psal:

To víš že to nebude rezatý za týden,nebo měsíc,ale už pozítří,možná už zítragoodbigsmile Zasranej řetěz a fšechno vokolo bude vždycky,akorát mazadlo vot skota jde dobře umyt,takže při každým vopláchnutí mašiny vopláchnu aji řetěz a dvakrát za sezónu se k němu vohnu a vemu ho dukladně hadrem... Pod dekl se rači nedívám,jenom při výměně řetězovky a to sem dělal letos v létě a moc zajebaný to tam nebylogood Řekl bych že mažu čím dál míň a na zivotnost řetězu to nemá vliv,spíš de vo to kolikrát chytnu v sezóně déšť na dovolené,kde frčím třeba 800km v lijákusmile2 Mám tušení že kdybych ho nemazal vubec,vydržel by stejněbigsmile Řetěz už neřeším a na to abych ho pucoval musím mít fakt náladusmokin

je to tak good cpu toho tam minimálně a zajebaný to nemám


MRDAT!!!
huskyb12 (Administrator)
29.10.2010 17:34:41
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

tmáři :)))

mam scota asi pět let, na něm já nevim 35 ? tis km a poloviční původní lahvičku s volejem a to mi Filous furt dluží jedno dolití ...
když vezmu 4 spreje za rok á 300 Kč tak myslim, že i šetřim, ale hlavně  - nejni všechno zblitý a když jo, tak to utřu papírem a fertig :)))


ale di, Ty brepto ...
Marián (Člen)
29.10.2010 18:44:36
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

huskyb12 psal:

tmáři :)))

mam scota asi pět let, na něm já nevim 35 ? tis km a poloviční původní lahvičku s volejem a to mi Filous furt dluží jedno dolití ...
když vezmu 4 spreje za rok á 300 Kč tak myslim, že i šetřim, ale hlavně  - nejni všechno zblitý a když jo, tak to utřu papírem a fertig :)))

enem jestli si tim papirem nevotiras neco jinyho...bigsmile


...sam mezi jebkarema...
huskyb12 (Administrator)
29.10.2010 18:47:44
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Marián psal:
huskyb12 psal:

tmáři :)))

mam scota asi pět let, na něm já nevim 35 ? tis km a poloviční původní lahvičku s volejem a to mi Filous furt dluží jedno dolití ...
když vezmu 4 spreje za rok á 300 Kč tak myslim, že i šetřim, ale hlavně  - nejni všechno zblitý a když jo, tak to utřu papírem a fertig :)))

enem jestli si tim papirem nevotiras neco jinyho...bigsmile

samosebou nejdřív mašinu a pak to přece hned nevyhodim :)))


ale di, Ty brepto ...
osiris (Člen)
29.10.2010 19:06:08
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

huskyb12 psal:

tmáři :)))

mam scota ..........................

...no to byla doba ...sem čekal kdy se s tou pičovinou tady zas vyprsíš bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Hanz (Člen)
29.10.2010 19:15:51
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

....já sem akorát nepochopil proč se píše, že ten PDL lze použít pouze na nové řetězy idontknow....dyť ten novej je taky zmatlanej sajrajtama už od výrobce (pokud se nemýlím) a musí se taky řádně vypucovat.....help
....za mě scottagood, skvělá věcička a ideální kompromis pro leštiče, kteří si to už posrali koupí motorky s řetězem.....bigsmile


WD club member...
Kakac (Člen)
29.10.2010 19:31:29
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

osiris psal:
huskyb12 psal:

tmáři :)))

mam scota ..........................

...no to byla doba ...sem čekal kdy se s tou pičovinou tady zas vyprsíš bigsmile

Osi a co říkaj tvoji kamarádi z Contra na Profi Dry Lube ?
Jen bych chtěl znát názor profíků.bigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
faitík (Člen)
29.10.2010 20:41:56
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

huskyb12 psal:

tmáři :)))

mam scota asi pět let, na něm já nevim 35 ? tis km a poloviční původní lahvičku s volejem a to mi Filous furt dluží jedno dolití ...
když vezmu 4 spreje za rok á 300 Kč tak myslim, že i šetřim, ale hlavně  - nejni všechno zblitý a když jo, tak to utřu papírem a fertig :)))

surprised 4 spreje za rok ? To abys najel za sezonu bud 50 tis. km, nebo se tim i polejvášidontknowsmile1


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Koldan (Člen)
29.10.2010 20:47:13
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

huskyb12 psal:

tmáři :)))

mam scota asi pět let, na něm já nevim 35 ? tis km a poloviční původní lahvičku s volejem a to mi Filous furt dluží jedno dolití ...
když vezmu 4 spreje za rok á 300 Kč tak myslim, že i šetřim, ale hlavně  - nejni všechno zblitý a když jo, tak to utřu papírem a fertig :)))

Houska, koukej woe:

tož já má scotta taky a su na tem jak Hasky

(taky sa už možu pochlubit, hečevil)


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
huskyb12 (Administrator)
29.10.2010 21:08:17
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

faitík psal:

surprised 4 spreje za rok ? To abys najel za sezonu bud 50 tis. km, nebo se tim i polejvášidontknowsmile1

sem to používal na všechno, na panty u dveří, harantům na houpačku, na chleba, kolena, cemr ... :)))


ale di, Ty brepto ...
osiris (Člen)
29.10.2010 21:20:02
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Kakac psal:
osiris psal:
huskyb12 psal:

tmáři :)))

mam scota ..........................

...no to byla doba ...sem čekal kdy se s tou pičovinou tady zas vyprsíš bigsmile

Osi a co říkaj tvoji kamarádi z Contra na Profi Dry Lube ?
Jen bych chtěl znát názor profíků.bigsmile

...co vím, tak mažou klasicky


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
faitík (Člen)
29.10.2010 23:22:28
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

huskyb12 psal:
faitík psal:

surprised 4 spreje za rok ? To abys najel za sezonu bud 50 tis. km, nebo se tim i polejvášidontknowsmile1

sem to používal na všechno, na panty u dveří, harantům na houpačku, na chleba, kolena, cemr ... :)))

já to vedělbigsmile


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Koldan (Člen)
29.10.2010 23:40:40
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

huskyb12 psal:
faitík psal:

surprised 4 spreje za rok ? To abys najel za sezonu bud 50 tis. km, nebo se tim i polejvášidontknowsmile1

sem to používal na všechno, na panty u dveří, harantům na houpačku, na chleba, kolena, cemr ... :)))

co sex trůbo? na tens zapomněl woesurprisedcool


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
huskyb12 (Administrator)
30.10.2010 00:54:33
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Koldan psal:
huskyb12 psal:
faitík psal:

surprised 4 spreje za rok ? To abys najel za sezonu bud 50 tis. km, nebo se tim i polejvášidontknowsmile1

sem to používal na všechno, na panty u dveří, harantům na houpačku, na chleba, kolena, cemr ... :)))

co sex trůbo? na tens zapomněl woesurprisedcool

nejebu suchu trubu, trubo :)))


ale di, Ty brepto ...
Filous (Člen)
30.10.2010 10:59:17
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

huskyb12 psal:

tmáři :)))

mam scota asi pět let, na něm já nevim 35 ? tis km a poloviční původní lahvičku s volejem a to mi Filous furt dluží jedno dolití ...
když vezmu 4 spreje za rok á 300 Kč tak myslim, že i šetřim, ale hlavně  - nejni všechno zblitý a když jo, tak to utřu papírem a fertig :)))

...ty voe, já ti snat vodleju a pošlu ti to PPLkou, bo gdo to má furt poslouchatfuckbigsmile ...jináč já koupil jetýho Skota i se skoro plnou flaškou, furt v ní eště něco je, ale pro sychr sem si lóni koupil novou...no a sem taky celkem spokojenej parchant...namontoval sem ho dyš sem měl najeto na řetězu 17t, řetěs sem měnil letos při 33t, bo uš vyluzoval vošklivý zvuky...sem zvjedavej co vydrží čezeta, kerá bude vod začátku mazaná Skotem...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
30.10.2010 11:55:58
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Filous psal:

......sem zvjedavej co vydrží čezeta, kerá bude vod začátku mazaná Skotem...

...zkus ukrajince, dělaj levnějc cool


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
huskyb12 (Administrator)
30.10.2010 12:49:01
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Filous psal:

... já koupil jetýho Skota i se skoro plnou flaškou, furt v ní eště něco je...

bodejď ne, když tankuješ u mě fuck :)))


ale di, Ty brepto ...
Filous (Člen)
30.10.2010 12:56:05
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

osiris psal:
Filous psal:

......sem zvjedavej co vydrží čezeta, kerá bude vod začátku mazaná Skotem...

...zkus ukrajince, dělaj levnějc cool

...AK47 dělá hroznej bordelbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
30.10.2010 13:07:57
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Filous psal:
osiris psal:
Filous psal:

......sem zvjedavej co vydrží čezeta, kerá bude vod začátku mazaná Skotem...

...zkus ukrajince, dělaj levnějc cool

...AK47 dělá hroznej bordelbigsmile

T-72 je taky ukrajinské výrobyevil


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Rum-cajs (Člen)
10.11.2010 16:49:00
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

mudruju o Scottoilu a vrtaj mi hlavou 2 veci:

- proc ta kapaci trubka musi bejt zvenku rozety?

- se mi nezda rezat nejakou hadici podle navodu kvuli pripojeni na podtlak, neni nejaka lepsi finta kam to pripojit (B1250S K9) ??

je to S, tak mozna za stitkem, od nejaky rychlosti...

doufam, ze nevadi, ze se prizivuju tady na tematu, ale rikal jsem si nez zakladat dalsi... ale jestli jo, tak klidne joo

VikecB12 (Člen)
10.11.2010 16:51:37
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Já to napojil přímo na karbec,místo záslepky...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
huskyb12 (Administrator)
10.11.2010 16:53:40
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

VikecB12 psal:

Já to napojil přímo na karbec,místo záslepky...

no to já taky, ale von na vodníkoj asik nee :)))


ale di, Ty brepto ...
Rum-cajs (Člen)
10.11.2010 16:55:01
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

VikecB12 psal:

Já to napojil přímo na karbec,místo záslepky...

hmm, to jsem videl taky v nejakym montaznim navode... akorat nemaje karbec to bude potreba pichnout jinam

VikecB12 (Člen)
10.11.2010 17:13:09
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

nefšiml sem si že máš vodovotsmile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Michal Dk (Člen)
10.11.2010 17:18:12
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

u montážní sady je taková plastová roztrojka stačí vytáhnout origo hadičku z podtlaku nastavit na podtlak cca 3cm neorig.hadičky do ní zasunout rozrojku a je to.

Rum-cajs (Člen)
10.11.2010 17:25:56
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Vikec12> copa vodovod, ale vstrikacka...

Filous (Člen)
10.11.2010 18:41:38
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Rum-cajs psal:

Vikec12> copa vodovod, ale vstrikacka...

...máš pottlakem vovládanej palivovej ventil??? ...máš...tagže zbytek viz. výšesurprised ...no a pokuť máš sing injektor, je jedno s kerý strany ho dáš, ale lepčí je voboustranej dualgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Zdenda (Člen)
10.11.2010 22:08:06
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Koldan psal:
huskyb12 psal:

tmáři :)))

mam scota asi pět let, na něm já nevim 35 ? tis km a poloviční původní lahvičku s volejem a to mi Filous furt dluží jedno dolití ...
když vezmu 4 spreje za rok á 300 Kč tak myslim, že i šetřim, ale hlavně  - nejni všechno zblitý a když jo, tak to utřu papírem a fertig :)))

Houska, koukej woe:

tož já má scotta taky a su na tem jak Hasky

(taky sa už možu pochlubit, hečevil)

JJ je to jedna z nejlepších věcí co jsem na motorku koupil. Nestarám se o nic,  řetěz i kolo je čistý. Zlatej vynález.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Rum-cajs (Člen)
11.11.2010 08:45:42
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Filous> sem myslel tu vstrikacku jako "vtipnou" na votovot..., akorats mi rozsiril obzory, ze ten podtlak je na palivovej ventil redface.

ale stejne se mi nelibi trubku ke skotu instalovat tak jak radi navod... tak viditelne a vubec, kazit krasnej dyzajn a uslechtily linie (jojo, S)... kazdopadne zima ma bejt dlouha, tak se neco vymysli...

Filous (Člen)
11.11.2010 08:49:05
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Rum-cajs psal:

Filous> sem myslel tu vstrikacku jako "vtipnou" na votovot..., akorats mi rozsiril obzory, ze ten podtlak je na palivovej ventil redface.

ale stejne se mi nelibi trubku ke skotu instalovat tak jak radi navod... tak viditelne a vubec, kazit krasnej dyzajn a uslechtily linie (jojo, S)... kazdopadne zima ma bejt dlouha, tak se neco vymysli...

...nevymejšlej vymyšlený, nádopku švihni pot sedlo z boku vedle baterky, podtlak napoj k ventilu a hadičku k injektoru protáhni za motorem vokolo centrálu a pag spodem po kyfce a fertig...a esi máš sing injektor a dáš ho za rozetu, tag neuvidíš vůbec nic...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Rum-cajs (Člen)
11.11.2010 09:08:08
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

diky za nazor, zatim nema nic, je to ve fazi ideovy, nasadils mi brouka do repy s dualem...

Rum-cajs (Člen)
11.11.2010 11:36:06
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

jo jeste jedna zvedava na provozovatele - u toho vakuovyho skota by mel bejt 50ml zasobnik...kolik km to tak cca vydrzi, v cesko-evropskejch podminkach...?

Filous (Člen)
11.11.2010 12:10:41
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Rum-cajs psal:

jo jeste jedna zvedava na provozovatele - u toho vakuovyho skota by mel bejt 50ml zasobnik...kolik km to tak cca vydrzi, v cesko-evropskejch podminkach...?

...záleží jag máš nastavíno, ale cca 4000km...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
nicola.foxx (Člen)
11.11.2010 12:19:47
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Hele Filous, užs vratil Houskovi ten volej do scota?evilbigsmile


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Filous (Člen)
11.11.2010 12:21:23
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

nicola.foxx psal:

Hele Filous, užs vratil Houskovi ten volej do scota?evilbigsmile

...ty mi taky vyliš prdel, volefuckbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
nicola.foxx (Člen)
11.11.2010 12:24:53
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Filous psal:
nicola.foxx psal:

Hele Filous, užs vratil Houskovi ten volej do scota?evilbigsmile

...ty mi taky vyliš prdel, volefuckbigsmile

Ale aš f sobotu. Esli teda jako přijedeš na lov do Klecanidontknow


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Filous (Člen)
11.11.2010 12:28:52
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

nicola.foxx psal:
Filous psal:
nicola.foxx psal:

Hele Filous, užs vratil Houskovi ten volej do scota?evilbigsmile

...ty mi taky vyliš prdel, volefuckbigsmile

Ale aš f sobotu. Esli teda jako přijedeš na lov do Klecanidontknow

...musel sem ze zdravotních důvodů vrátit povoláváksmile2 ...ale třeba ten moribundus f sobje zabijusurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
nicola.foxx (Člen)
11.11.2010 12:45:47
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Ja sem ten moribundus zahnal iněkcema a brufenem. Tak už jen udělat f sobotu dopo ty píčoviny f práci a sem volnej, páč paní má říkala, že se mi chce a mocgood


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
snowflake600 (Člen)
23.11.2010 20:08:55
Offline

Re: Dry lube nebo Scottoiler?

Jaster psal:

já jsem kdysi používal motul, castrol, ale vše lítalo a vše zaprasilo. ted už jedině PDL. jsem s ním spokojenej. naneseš to na to, necháš pár minut zaschnout a jedeš a nikde to nelítá. a ani není vidět že by byl namazanej. pokud tam toho nevybleješ moc... kdyby jsi ho chtěl mám skladem 400ml i 150ml plechovky. pičo sleva jistágood

ta tvoje nabídka mě začíná celkem lákat :D pošli mi mailem nějaký ty notičky s cenama, dám se pod značku PDL :)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr