Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » bungalow nebo barák do patra?

barynek (Člen)
01.11.2010 15:57:20
Offline

bungalow nebo barák do patra?

Zdar místní stavitelé a všichni, kdož jste prošli nějakou stavební činností (lego neberubigsmile),

jsem už skoro brambora a tak si říkám, že by nebylo špatný se konečně shánět po něčem vlastním. Bytovky jsem zavrhl hnedka, páč má žena trochu louky na kopci (taková mírně nakloněná rovina) za vesnici, a tak nastala otázka, zda-li bungalow a nebo hnát barák do patra. Načteno máme spoustu časáků a katalogů, projetej internet taky, ale zajímá mě spíš vlastní zkušenost s bungalovem/barákem do patra. Jak je to s nákladama na stavbu, po dostavění (vytápění, izolační vlastnosti atd.-číslům a součinitelům tepla nerozumím, jsem učitelskej a lama - což neni to samýfuckbigsmilebigsmile, tak to potřebuju vysvětlit jak pro debilabigsmile) atd.
Zkrátka když byste se měli rozhodnout jestli patro nebo přízemní barák, co byste si vybrali? Díky za názory hlavně u aktivních a bývalých stavitelůgood

PS: je možný, že se na vaše rady stejně vyass bigsmile a udělám to jak chci já, ale pro představu, abych si rozšířil obzorygood Díkgood
Příspěvky typu, že si můžu udělat střechu z eSka si strčte do ass a buďte trochu konstruktivníbigsmile thanx


Bandit 4EVER!!!
Petr J. (Člen)
01.11.2010 16:18:47
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Nelze jednoznačně říci zda bungalov nebo patro, vždy to záleží na více faktorech:
- typ domu
- terén
- orientace pozemku....

Obecně lze říct, že pokud se udělá dobrý koncept, patrová varianta je efektivnější...ale musí člověk do schodů bigsmile

XJelen (Člen)
01.11.2010 16:25:24
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

kde to chceš stavět? pokavaď u nás v podkrušnohoří, tak bych ti za ten bungalov dal pár přes ruce, to je stavba co patří na pobřeží středozemního moře nebo do emeriky, akorát v raném stadiu rozkvětu podnikatelského baroka se to sem natáhlo sick (v jednom bydlim, ale ne vlastní vinouredface stejnak jednou utečufuck)
jedinej plus kterej ale zas na druhou stranu všichni nezapomenou zdůraznit že to nemá schody, takže "až jednou nebudeš moct do schodů"... na to vztekle odpovídám, že až nebudu moc do schodů budu LDNceidontknow
z pohledu nákladů na stavbu, vytápění, ventilace apod je to holej nesmysl bad
za mě do patra a střecha 50-55 stupňů, krytina černá (třeba tachovská břidla) a hlavně!! hlavně se nenech našroubovat do tzv. společenského multiprostoru (tzn. kuchyň obývák jídelna chodba v jednom), to je pěkný jenom do prvních televizních novin, který prostě neuslyšíš, protože v "jídelně" se učí děti a žena v kuchyni tříská nádobím ve dřezu bigsmile nemluvim o návštěvě, která bude sedět v podstatě vedle hrnce s drškovou polívkou na kamnech bigsmile


Strýcfajtr !!!
barynek (Člen)
01.11.2010 16:31:45
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

Nelze jednoznačně říci zda bungalov nebo patro, vždy to záleží na více faktorech:
- typ domu nízkoenergetický
- terén nakloněná rovina, ale vědecky to říct neumim, takže jen mírně do kopečka
- orientace pozemku vchod bude na severu, de facto si můžem vybrat jak ten barák naorientujeme, jinak nerozumím. Pokud jde o velikost pozemku, tak neni třeba řešit orientaci, jestli myslíš tohle ....

Obecně lze říct, že pokud se udělá dobrý koncept, patrová varianta je efektivnější...ale musí člověk do schodů bigsmile

no my moc schody nechcemesmile1 Tím efektivnějším myslíš jako náklady na vytápení, zateplení, lepší využítí tepla atd.? A co je dobrý koncept? Sorry, ale jak jsem psal, jsem na tohle lama, tak proto ty pro někoho možná blbý dotazy..redface


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
01.11.2010 16:37:41
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

2 XJelen - tak ten společensko cosi prostor je vyřešenej, všechno stavebně oddělený. Stavět se bude tady za Plzní, já už totiž nejsem Krušnohorec tělem, ale duší pořád jogood Jinak je to volná louka na okraji vesnice, takže ráz krajiny nebo tak něco by to nenarušilo, jestli myslíš tohle. A prostorem taky limitovaný nejsme. Na druhou stranu jsou náklady na stavbu do patra o 1000kč bez dph na m3 vyšší, což se u baráku s obestavěným prostorem kolem 600 až 700m3 projeví na ceně řekl bych dostbad


Bandit 4EVER!!!
Lihy (Člen)
01.11.2010 16:44:17
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

XJelen psal:

kde to chceš stavět? pokavaď u nás v podkrušnohoří, tak bych ti za ten bungalov dal pár přes ruce, to je stavba co patří na pobřeží středozemního moře nebo do emeriky, akorát v raném stadiu rozkvětu podnikatelského baroka se to sem natáhlo sick (v jednom bydlim, ale ne vlastní vinouredface stejnak jednou utečufuck)
jedinej plus kterej ale zas na druhou stranu všichni nezapomenou zdůraznit že to nemá schody, takže "až jednou nebudeš moct do schodů"... na to vztekle odpovídám, že až nebudu moc do schodů budu LDNceidontknow
z pohledu nákladů na stavbu, vytápění, ventilace apod je to holej nesmysl bad
za mě do patra a střecha 50-55 stupňů, krytina černá (třeba tachovská břidla) a hlavně!! hlavně se nenech našroubovat do tzv. společenského multiprostoru (tzn. kuchyň obývák jídelna chodba v jednom), to je pěkný jenom do prvních televizních novin, který prostě neuslyšíš, protože v "jídelně" se učí děti a žena v kuchyni tříská nádobím ve dřezu bigsmile nemluvim o návštěvě, která bude sedět v podstatě vedle hrnce s drškovou polívkou na kamnech bigsmile

Á pán je patrně odborníkbigsmile

Učitelskej: Jak řiká Jelen nejde říct paušálně co je lepší, kór když nevidíš pozemek a lokalitu kolem, neřekl si taky jak velkou obytnou plochu by sis představoval atd.... Jenom si neodpustim jednu střelu do týla svého chlebodárcebigsmile Vyser se na tipový domy z katalogu a nech si to navrhnout od architekta (koukej na realizace a zkus vybrat toho kterej ti sedne). To že to bude něco stát je jasný, ale ve finále ti to může i ušetřit, ale pokud si věříš, tak si nech udělat jen studii pro stavební povolení (1:50) a zbytek je na tobě (i když jestli tomu nehovíš, tak bych toudle cestou nechodilbigsmile)

inkvizitorr (Administrator)
01.11.2010 16:45:10
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

samozřejmě záleží na podmínkách, ale když si máš vybrat jestli se schodama nebo bez, je to jasnýsmokin jebat na schodycool za mě bungalovgood


doba je temná...
Lihy (Člen)
01.11.2010 16:54:29
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

- terén nakloněná rovina, ale vědecky to říct neumim, takže jen mírně do kopečka
- orientace pozemku vchod bude na severu, de facto si můžem vybrat jak ten barák naorientujeme, jinak nerozumím. Pokud jde o velikost pozemku, tak neni třeba řešit orientaci, jestli myslíš tohle ....

bigsmilebigsmilebigsmile
Myslim že šlo například o to, jestli je ta "nakloněná rovina neboli kopec"good na kterym budete stavět například na jih...východ...sever...
Kerym směrem by si rád vejral do kraje...jestli je to holá louka...odkud nejvíc fouká... Ten terén jaký má stoupání...estli to na deset metrů vodorovně stoupne o 1m vejškově a nebo dokonce vo 3m....z který strany je přístupová komunikace (vězd na pozemek) pod kopcem a nebo naopak z vršku.... atd. Pokud ti to někdo bude navrhovat bude to chtít samozřejmě nejdřív vidět..

Petr J. (Člen)
01.11.2010 16:56:39
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to Učitelskej: na Inkvize nedej, že je línej, víme...bigsmile

A na Lihyho dej...projekt s vlastním dobrým konceptem je k nezaplacení, dům je třeba šít na míru. Akorát 1:50 už není studie bigsmile

barynek (Člen)
01.11.2010 17:00:55
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

2 Lihy - zastavěná plocha cca 170m2, tedy dispozice 4+1, dva hajzly, jedna koupelka, nějaká veranda za barákem. Jak jsem psal, pozemek je okrajovej na vesnici, není to uplná rovina, ale mírně nakloněný - žádnej krpál. Co se týče architekta, tak jsme se spokojili s typovým domem s tím, že je možnost ho nechat za nějakou další částku upravit dle svého gusta. Známí dali za projekt od architekta cca 50t což mi přijde docela dost, když můžeš mít typovej projekt s nějakou upravou o polovinu levněji. A jinak jsi ti uhodl přesně, tomu já nehovim, já obkresllím pětikorunu a tím moje deskriptivně geometrický a architektonický dovednosti končíbigsmile

2 Inkviz - jasný že schody jebat, ale šlo mi spíš o vlastní zkušenost s výstavbou, nebo nějakej fundovanej pohled (tím se tě nechci nijak dotknouthelp )

Zkusim ještě upřesnit o co mi jde. Tak třeba vim, že na bungalow nemusím mít tak tlustý cihly/tvárnice nebo jak chcete to nazývejme, jako třeba na patrovej barák (nebudou tak zatížený. Stejně tak nemalá investice je do schodů, do odolnějších podlah, ketrý musí ustát vyšší tlak. Na druhou stranu je bungalow co do plochy větší, ale základová deska nemusí být tak náročná na zatížení, ale je tam větší střecha atd. Myslel jsem to takhle no..


Bandit 4EVER!!!
Filous (Člen)
01.11.2010 17:02:34
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

...já tomu vůůůbec nerozumim, ale dybych nebyl nijak limitovanej a moch si vybrat, tag bych chtěl něco bes schodů, tagže bungalofgood...s véééélkou garáží, dílenckym koutem s montážnim stolem nebo dvouma, gaučem, stolkem, ledničkou, hajzlikem a sprchovym koutemgood...a esi by byla kuchyň f obyváku by mi bylo fcelku jednobigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Petr J. (Člen)
01.11.2010 17:05:30
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to Filous: Ty prostě potřebuješ obytnou garáž...to je jasný...bigsmilebigsmilebigsmile

to Barynek: v celkové ceně domu je úspora 25tis. za architekta směšná...ale komu není rady...bigsmile

Lihy (Člen)
01.11.2010 17:12:20
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

A na Lihyho dej...projekt s vlastním dobrým konceptem je k nezaplacení, dům je třeba šít na míru. Akorát 1:50 už není studie bigsmile

No studie jako studie né, ale projekt jako komplet prováděčka taky nebigsmile Prostě něco mezi, aby se podle toho dalo tak nějak stavět stim, že základy, elektrika, topení okna voda, kanalda atd si člověk dosmahne sám....nejdůležitější je totiž ten nápad dispozice, aby to štymovalo s terénem, bylo funkční a na víc pěkný...a na to sou architekti fajn... teda některý bigsmile

Filous (Člen)
01.11.2010 17:12:34
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

to Filous: Ty prostě potřebuješ obytnou garáž...to je jasný...bigsmilebigsmilebigsmile

to Barynek: v celkové ceně domu je úspora 25tis. za architekta směšná...ale komu není rady...bigsmile

...good...mam sen bydlet f garáži, místo vonný svíčky cejtit lechce benzín a volej, místo vobrásků mít na zdi vercajk vot Bety a dyš bych po ránu rozlepil voko, první co bych viděl by byl naleštěnej bajk a ňáká fajnová káragood ...no tag nic, dostsmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Petr J. (Člen)
01.11.2010 17:13:14
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

...Tak třeba vim, že na bungalow nemusím mít tak tlustý cihly/tvárnice nebo jak chcete to nazývejme, jako třeba na patrovej barák (nebudou tak zatížený. Stejně tak nemalá investice je do schodů, do odolnějších podlah, ketrý musí ustát vyšší tlak. Na druhou stranu je bungalow co do plochy větší, ale základová deska nemusí být tak náročná na zatížení, ale je tam větší střecha atd. ....

NESMYSL.....

Cihelná stěna 300mm v pohodě vyhoví na únost patrového objektu. Stejně budeš muset zateplit. Bungalov bude rozlehleší, takže ve finále třeba větší rozpony stropů (střechy), což není vždy úspora. Schody nejsou taková darda. Součet ceny plochy střechy, izolací a plochy desky s izolací nakonec mohou být výrazně vyšší než u patrového objektu, kde strop mezi podlažími neizoluješ proti vodě, teplu, radonu...základová deska je úplně stejná, zakládá se v 90% na pasy, né na desku. Naopak u patrového objektu máš menší vnější obálku objektu, takže energeticky to je výhodnější.

barynek (Člen)
01.11.2010 17:13:30
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Tak něco spešl pro Líha, jsem si s tím dal práci, tak doufam že to oceníš. Primitivní, ale autentickýbigsmile

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/913_schema_forum.jpg

Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
01.11.2010 17:17:02
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

to Filous: Ty prostě potřebuješ obytnou garáž...to je jasný...bigsmilebigsmilebigsmile

to Barynek: v celkové ceně domu je úspora 25tis. za architekta směšná...ale komu není rady...bigsmile

já jsem neřekl že to neni k uvážení, ale když ti vyhovuje ten projekt kterej je, a kterej ti můžou za polovic udělat stejně jako renomovanej architekt za 50t tak mi to přijde jedno. I když rozumím argumentu, že 25t v 2,5mil je zanedbatelná částka, ale o tom se nehádám, abychom si rozuměligood


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
01.11.2010 17:19:53
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Filous psal:

...já tomu vůůůbec nerozumim, ale dybych nebyl nijak limitovanej a moch si vybrat, tag bych chtěl něco bes schodů, tagže bungalofgood...s véééélkou garáží, dílenckym koutem s montážnim stolem nebo dvouma, gaučem, stolkem, ledničkou, hajzlikem a sprchovym koutemgood...a esi by byla kuchyň f obyváku by mi bylo fcelku jednobigsmile

garáž je další investice a od 250t vejš, a dá se dycky postavit pak. Prozatím bude motka v obejvakubigsmilebigsmile
ale jinak s tebou souhlasgood


Bandit 4EVER!!!
kenny (Člen)
01.11.2010 17:21:59
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

2 Lihy - zastavěná plocha cca 170m2, tedy dispozice 4+1, dva hajzly, jedna koupelka, nějaká veranda za barákem. Jak jsem psal, pozemek je okrajovej na vesnici, není to uplná rovina, ale mírně nakloněný - žádnej krpál. Co se týče architekta, tak jsme se spokojili s typovým domem s tím, že je možnost ho nechat za nějakou další částku upravit dle svého gusta. Známí dali za projekt od architekta cca 50t což mi přijde docela dost, když můžeš mít typovej projekt s nějakou upravou o polovinu levněji. A jinak jsi ti uhodl přesně, tomu já nehovim, já obkresllím pětikorunu a tím moje deskriptivně geometrický a architektonický dovednosti končíbigsmile

2 Inkviz - jasný že schody jebat, ale šlo mi spíš o vlastní zkušenost s výstavbou, nebo nějakej fundovanej pohled (tím se tě nechci nijak dotknouthelp )

Zkusim ještě upřesnit o co mi jde. Tak třeba vim, že na bungalow nemusím mít tak tlustý cihly/tvárnice nebo jak chcete to nazývejme, jako třeba na patrovej barák (nebudou tak zatížený. Stejně tak nemalá investice je do schodů, do odolnějších podlah, ketrý musí ustát vyšší tlak. Na druhou stranu je bungalow co do plochy větší, ale základová deska nemusí být tak náročná na zatížení, ale je tam větší střecha atd. Myslel jsem to takhle no..

Tak ten dodatek s tlustýma cihlama a základem je trochu mimo mísu.
Dva roky po dostavění bungalovu(nic lepšího není),jsem trochu chytil přehled o čem to je.Máme 4+1 a gáráž.160m2.Je to všechno o vkusu a praktičnosti.Schody jsou na hovno.Po 50tce se budeš bát jít nahoru nebo dolů aby jsis neublížil.Jen si vyjasni co to bude vyhovovat a na ostatní se vyser.Hlavně musíš být spokojenej ty.

barynek (Člen)
01.11.2010 17:30:01
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

kenny psal:

Tak ten dodatek s tlustýma cihlama a základem je trochu mimo mísu.
Dva roky po dostavění bungalovu(nic lepšího není),jsem trochu chytil přehled o čem to je.Máme 4+1 a gáráž.160m2.Je to všechno o vkusu a praktičnosti.Schody jsou na hovno.Po 50tce se budeš bát jít nahoru nebo dolů aby jsis neublížil.Jen si vyjasni co to bude vyhovovat a na ostatní se vyser.Hlavně musíš být spokojenej ty.

Jak jsem psal, nevyznám se ve stavebnictví, ale přišlo mi to jako rozumný z hlediska laika. 4+1 s garáží a 160m2, není to trochu malý? Ty máš tu garáž součástí baráku nebo samostatně stojící nebo pergolu? Můžeš se o tom všem trochu rozepsat?  Díkgood


Bandit 4EVER!!!
inkvizitorr (Administrator)
01.11.2010 17:36:26
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

jenom tak naokraj, máš-li sklonitej pozemek, bez individuálního projektu od architekta se asik neobejdeš a když jo, výsledek bude řek bych nejspíš napiču, ser na katalogový domky, proč šetřit zlomek ceny celý stavby na něčem, kde si nemůžeš dovolit udělat chybu a budeš v tom bydlet zbytek životaidontknow


doba je temná...
Petr J. (Člen)
01.11.2010 17:37:52
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to Filous: jo, tak to bych si taky uměl představit...káru bych mohl mít před domem pod přístřeškem, aby na to jen neněžilo, ale motorky za prosklenou stěnou ložnice bigsmile

Filous (Člen)
01.11.2010 17:40:08
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

to Filous: jo, tak to bych si taky uměl představit...káru bych mohl mít před domem pod přístřeškem, aby na to jen neněžilo, ale motorky za prosklenou stěnou ložnice bigsmile

...kabrijo pot přístřeškem??? ...pičovinabigsmile ...a ani Dodže bych nechtěl mít venkubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kenny (Člen)
01.11.2010 17:40:56
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Jak to buseš stavět?Firma nebo ručo.
Já prachy neměl tak ručo a nadřenej jak pes ale aspoň víš o čem je stavba a o podstivosti odvedené práce nemluvím.
Nejmenší naše místost má 14m2 a to je ložnice jinak pokoje tak 18m2.Kuchyň a obyvák 25m2.
Topíme dřevem tak ještě kotelna.
Jeden záchod a koupelna taky se záchodem.To je nejdůležitější-bez toho ani nepřemýšlej.
Nejduležitější je samozřejmě garáž,ta má necelých 30m2(dodnes vyčítáno manželkoubigsmilebigsmilebigsmile)
Pošlu ti foto pokud chceš.

barynek (Člen)
01.11.2010 17:58:50
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

kenny psal:

Jak to buseš stavět?Firma nebo ručo.
Já prachy neměl tak ručo a nadřenej jak pes ale aspoň víš o čem je stavba a o podstivosti odvedené práce nemluvím.
Nejmenší naše místost má 14m2 a to je ložnice jinak pokoje tak 18m2.Kuchyň a obyvák 25m2.
Topíme dřevem tak ještě kotelna.
Jeden záchod a koupelna taky se záchodem.To je nejdůležitější-bez toho ani nepřemýšlej.
Nejduležitější je samozřejmě garáž,ta má necelých 30m2(dodnes vyčítáno manželkoubigsmilebigsmilebigsmile)
Pošlu ti foto pokud chceš.

Budem to nechávat firmě, která tedkonc rekonstruovala barák rodičum. Borce znaj, byl tu třikrát denně kontrolovat a kvalita je za rozumnou cenu dobře vidět. O tohle bych strach neměl. Na druhou stranu já nejsem natolik dostatečně zručnej, abych to zvládl sám. Jak dlouho jsi to stavěl? Hod mi foto do mejlu, je v profilu. Díkgood
O garáž bojuju, ale zatím jsem neuspěšněj...bigsmile


Bandit 4EVER!!!
Petr J. (Člen)
01.11.2010 18:00:36
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Filous psal:

...kabrijo pot přístřeškem??? ...pičovinabigsmile ...a ani Dodže bych nechtěl mít venkubigsmile

Jako auto bez střechy? Taková nebezpečná věc? .....zlaté motorky (pro Koldana: tím nemyslím barvu)...

Dodž může být venku...apropo, před týdnem jsem u kamaráda s jeho Dodgem jezdil - V8 5,4litru...dovezl jej den předem z Londýna, 60litrů tankoval co 250km bigsmile

Banditatom (Člen)
01.11.2010 18:00:37
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

zemljanku a máš moderní eko bydlenísurprisedbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
barynek (Člen)
01.11.2010 18:01:48
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

inkvizitorr psal:

jenom tak naokraj, máš-li sklonitej pozemek, bez individuálního projektu od architekta se asik neobejdeš a když jo, výsledek bude řek bych nejspíš napiču, ser na katalogový domky, proč šetřit zlomek ceny celý stavby na něčem, kde si nemůžeš dovolit udělat chybu a budeš v tom bydlet zbytek životaidontknow

tys to měl jak, u sebe? Nebo už jsi kupoval postavenej barák? Znáš někoho, kdo umí dobře a řekněme nepředraženě udělat dobrej projekt podle mejch představ? Tady se každá rada hodígood


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
01.11.2010 18:04:16
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Banditatom psal:

zemljanku a máš moderní eko bydlenísurprisedbigsmile

to je tedkonc moderní v Azii? bigsmilebigsmilebigsmilehelp


Bandit 4EVER!!!
Banditatom (Člen)
01.11.2010 18:05:23
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
Banditatom psal:

zemljanku a máš moderní eko bydlenísurprisedbigsmile

to je tedkonc moderní v Azii? bigsmilebigsmilebigsmilehelp

ty ses přestěhovalsurprisedbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
sonyk (Člen)
01.11.2010 18:06:20
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Myslim ze zalezi na pozemku co ti dovoli. Jinak osobne bych volil bungalow protoze az si zlomis hnatu nebo budes rad ze chodis budou te schody srat. To vim z vlastni zkusenosti. Nehlede na navraty z hospod a nocni courani na curani.

Mam v planu bungalow 4+1 a prodlouzenou strechou jako stani na auto coz si myslim ze je ideal.

Hodne zalezi kolik mas penez bigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Hanz (Člen)
01.11.2010 18:07:44
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

...kua, tak socka bez práce a chce stavět baráksurprised....nepochytils nám tam móresy těch nahnědlejch, co se taky vrátí a hned chcou do novýho bydlení....idontknowbigsmile
...jinak škoda žes tak z daleka, mohl bych ti v ledasčem píchnout.....smokin


WD club member...
barynek (Člen)
01.11.2010 18:27:00
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

sonyk psal:

Myslim ze zalezi na pozemku co ti dovoli. Jinak osobne bych volil bungalow protoze az si zlomis hnatu nebo budes rad ze chodis budou te schody srat. To vim z vlastni zkusenosti. Nehlede na navraty z hospod a nocni courani na curani.

Mam v planu bungalow 4+1 a prodlouzenou strechou jako stani na auto coz si myslim ze je ideal.

Hodne zalezi kolik mas penez bigsmile

no tak peněz není nikdy dost, že? ale samozřejmě to budu řešit nějakou půjčkou nebo hypotékou. A co tě vede k bungalowu místo baráku do patra? Nějaký konkrétní důvody kromě chcaní a zlomených údů?bigsmile


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
01.11.2010 18:30:40
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Hanz psal:

...kua, tak socka bez práce a chce stavět baráksurprised....nepochytils nám tam móresy těch nahnědlejch, co se taky vrátí a hned chcou do novýho bydlení....idontknowbigsmile
...jinak škoda žes tak z daleka, mohl bych ti v ledasčem píchnout.....smokin

Prej socka bez práce, 1.prosince nastupuju do arbeitu, ty pussybigsmilebigsmilebigsmile a narozdíl od hnědočechůsick nechci bydlet zadarmoevil
jak daleko, v nejhorším si vemeš dovču a dovalíš na brigádubigsmileevil
OFF topic - uvidím jestli nedovalim do sklípku na nadílku, tak se těšbigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
Banditatom (Člen)
01.11.2010 18:42:39
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
sonyk psal:

Myslim ze zalezi na pozemku co ti dovoli. Jinak osobne bych volil bungalow protoze az si zlomis hnatu nebo budes rad ze chodis budou te schody srat. To vim z vlastni zkusenosti. Nehlede na navraty z hospod a nocni courani na curani.

Mam v planu bungalow 4+1 a prodlouzenou strechou jako stani na auto coz si myslim ze je ideal.

Hodne zalezi kolik mas penez bigsmile

no tak peněz není nikdy dost, že? ale samozřejmě to budu řešit nějakou půjčkou nebo hypotékou. A co tě vede k bungalowu místo baráku do patra? Nějaký konkrétní důvody kromě chcaní a zlomených údů?bigsmile

no počkej počkej vono to chcaní není prdel! počkej až s tebe bude super brambora a příjde strejček prostata to tě pak bude pěkně mrdat furt šmajdat do schodů jakpussybigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Hanz (Člen)
01.11.2010 18:46:07
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

Prej socka bez práce, 1.prosince nastupuju do arbeitu, ty pussybigsmilebigsmilebigsmile a narozdíl od hnědočechůsick nechci bydlet zadarmoevil
jak daleko, v nejhorším si vemeš dovču a dovalíš na brigádubigsmileevil
OFF topic - uvidím jestli nedovalim do sklípku na nadílku, tak se těšbigsmilebigsmile

...a do pussy surprised, to bude nadělení...bigsmile
...dovči asik nebude třeba, to vypadá, že od 1.1. budu zasejc já pussy bez práce..redface
...se jako těším...winegoodbigsmile


WD club member...
barynek (Člen)
01.11.2010 18:47:22
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Banditatom psal:

no počkej počkej vono to chcaní není prdel! počkej až s tebe bude super brambora a příjde strejček prostata to tě pak bude pěkně mrdat furt šmajdat do schodů jakpussybigsmile

budu mít přenosnýho bažanta bigsmile


Bandit 4EVER!!!
WenzelB6 (Člen)
01.11.2010 18:49:06
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

sem ze starý školy , stavěl sem a skolaudoval v 91. Ale soused postavil nýčko čtvercovej přízemní domek. Nic složitýho deska , jehlanovou střechu, teráska. Bydlí ani ne z rok.
Myslim, že do otevřenýho plenéru by se Vám hodil právě takovej, co moc nevyčuhuje. Je to ještě v plánu obce nebo jde o louku, ornou ?
Stavíš to pro SEBE. Tak assna balkony, ass na schody, ass na sklep. ass na nízkoenergetický rekuperační pussyviny.  Na jih dáš časem solára na TUV.
A jesli to jen trochu pude, přikup ještě louku vedle. Až dostavíš , nezustaneš tam dlouho sám.

barynek (Člen)
01.11.2010 18:50:29
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

inkvizitorr psal:

jenom tak naokraj, máš-li sklonitej pozemek, bez individuálního projektu od architekta se asik neobejdeš a když jo, výsledek bude řek bych nejspíš napiču, ser na katalogový domky, proč šetřit zlomek ceny celý stavby na něčem, kde si nemůžeš dovolit udělat chybu a budeš v tom bydlet zbytek životaidontknow

no na druhou stranu proč, když ti ten domek z katalogu vyhovuje a líbí se ti, proč bych musel řešit projekt přes někoho jinýho? Tím chci říct, že pokud se mi ten projekt nelíbí a nevyhovuje, tak nebudu přemejšlet o tom, že bych si ho koupilidontknow
ty znáš někoho kdo za rozumnej a nepředraženej peníz udělá projekt? Tys kupoval barák už postavenej nebo jsi to řešil projektem a vlastní stavbou?


Bandit 4EVER!!!
XJelen (Člen)
01.11.2010 18:54:17
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Lihy psal:

Á pán je patrně odborníkbigsmile

školy nemaje, ale pár domků na triku už mám evil mezi šachtou a hospodou bylo poměrně velký období ve stavebnictví, nyčko už jenom radim bigsmilecool


Strýcfajtr !!!
Banditatom (Člen)
01.11.2010 18:55:29
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

XJelen psal:
Lihy psal:

Á pán je patrně odborníkbigsmile

školy nemaje, ale pár domků na triku už mám evil mezi šachtou a hospodou bylo poměrně velký období ve stavebnictví, nyčko už jenom radim bigsmilecool

pane lorenc uvezu to?help


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
inkvizitorr (Administrator)
01.11.2010 18:58:42
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

no na druhou stranu proč, když ti ten domek z katalogu vyhovuje a líbí se ti, proč bych musel řešit projekt přes někoho jinýho? Tím chci říct, že pokud se mi ten projekt nelíbí a nevyhovuje, tak nebudu přemejšlet o tom, že bych si ho koupilidontknow
ty znáš někoho kdo za rozumnej a nepředraženej peníz udělá projekt? Tys kupoval barák už postavenej nebo jsi to řešil projektem a vlastní stavbou?

tak zaprvý, že se ti to líbí na obrázku neznamená, že to bude fungovat, každá rodina má jiný potřeby pro bydlení, je to potřeba usadit do terénu, je potřeba zohlednit kudy tam jezdit, světový strany atd... prostě neni to rohlik na krámě a když za rok co v tom budeš bydlet zjistíš, že ti něco nevyhovuje, bude už pozdě a nic s tim neuděláš... kapištoidontknow jinak někoho kdo by ti projekt udělal znam, ale je drahej a nevyhledává zákazníky co to chtěj levně... jinak já sem po asi 4 letech v konečný fázi projektu, mam pozemek a nakoupenej matrošsmokin


doba je temná...
kenny (Člen)
01.11.2010 18:58:53
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

WenzelB6 psal:

sem ze starý školy , stavěl sem a skolaudoval v 91. Ale soused postavil nýčko čtvercovej přízemní domek. Nic složitýho deska , jehlanovou střechu, teráska. Bydlí ani ne z rok.
Myslim, že do otevřenýho plenéru by se Vám hodil právě takovej, co moc nevyčuhuje. Je to ještě v plánu obce nebo jde o louku, ornou ?
Stavíš to pro SEBE. Tak assna balkony, ass na schody, ass na sklep. ass na nízkoenergetický rekuperační pussyviny.  Na jih dáš časem solára na TUV.
A jesli to jen trochu pude, přikup ještě louku vedle. Až dostavíš , nezustaneš tam dlouho sám.

jojo to je vše pravda a není k tomu co dodatgoodgood

barynek (Člen)
01.11.2010 19:00:44
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

WenzelB6 psal:

sem ze starý školy , stavěl sem a skolaudoval v 91. Ale soused postavil nýčko čtvercovej přízemní domek. Nic složitýho deska , jehlanovou střechu, teráska. Bydlí ani ne z rok.
Myslim, že do otevřenýho plenéru by se Vám hodil právě takovej, co moc nevyčuhuje. Je to ještě v plánu obce nebo jde o louku, ornou ?
Stavíš to pro SEBE. Tak assna balkony, ass na schody, ass na sklep. ass na nízkoenergetický rekuperační pussyviny.  Na jih dáš časem solára na TUV.
A jesli to jen trochu pude, přikup ještě louku vedle. Až dostavíš , nezustaneš tam dlouho sám.

To, že stavim pro sebe je jasný, stejně si to rozhodnu sám - o tom žádná. Podsklepení nebude, balkon taky ne, jen veranda za barákem. Ohledně pozemku, ten je celej náš (vešly by se tam až 4domky do patra s malou zastavěnou plochou), jinde se stavit nedá - kus je orná půda/louka, tam  bude stejně zahrada, barák se postaví na stavebním pozemku, tak jak je v územním plánu. Takže ostatní přistěhovalci nehrozígood kromě budoucí švagrový bigsmile


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
01.11.2010 19:02:02
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Hanz psal:
barynek psal:

Prej socka bez práce, 1.prosince nastupuju do arbeitu, ty pussybigsmilebigsmilebigsmile a narozdíl od hnědočechůsick nechci bydlet zadarmoevil
jak daleko, v nejhorším si vemeš dovču a dovalíš na brigádubigsmileevil
OFF topic - uvidím jestli nedovalim do sklípku na nadílku, tak se těšbigsmilebigsmile

...a do pussy surprised, to bude nadělení...bigsmile
...dovči asik nebude třeba, to vypadá, že od 1.1. budu zasejc já pussy bez práce..redface
...se jako těším...winegoodbigsmile

uvidíme, nic neslibujusmile1


Bandit 4EVER!!!
Hanz (Člen)
01.11.2010 19:04:04
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

uvidíme, nic neslibujusmile1

...hele, jestli si ten sklépek nevybojuješ, tak si u mě mrtvá pussy.....bigsmile
...tož snáď spolem zabékáme....good


WD club member...
Mour (Člen)
01.11.2010 19:11:11
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Vše je o penězích. Já mám toto : http://www.gamadomy.cz/web/_files/katal … rizemi.pdf - bungalov a jsem velmi spokojenej parchant ( Pro znalé od zimy by měla být garáž plná bigsmile )

barynek (Člen)
01.11.2010 19:11:13
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

inkvizitorr psal:

tak zaprvý, že se ti to líbí na obrázku neznamená, že to bude fungovat, každá rodina má jiný potřeby pro bydlení, je to potřeba usadit do terénu, je potřeba zohlednit kudy tam jezdit, světový strany atd... prostě neni to rohlik na krámě a když za rok co v tom budeš bydlet zjistíš, že ti něco nevyhovuje, bude už pozdě a nic s tim neuděláš... kapištoidontknow jinak někoho kdo by ti projekt udělal znam, ale je drahej a nevyhledává zákazníky co to chtěj levně... jinak já sem po asi 4 letech v konečný fázi projektu, mam pozemek a nakoupenej matrošsmokin

ohledně prvního - primitivní nákres máš o něco vejš, jestli stačí pro orientaci. O tom, že to neni investice za bůra, je mi jasný, a proto se s nažím zíískat info na víc místech, i tady. Ohledně toho projektu a vyhovuje nevyhovuje, tak to se může stát i s tím projektem od architekta, ne? Neříkej mi, že každej kdo staví se za rok uplně zblázní nebo změní tak, že mu to vyhovovat nebude, když to plánuje nějakou dobu než do toho pujde, ne?
U toho tvýho architekta, má nějakej web nebo kontakt nebo tak něco? Je mi jasný, že to nebude dělat za stokorunu, na druhou stranu drahej taky neznamená kvalitně - tím nezpochybňuju kvality tvýho architekta...
Gratulace ke 4letému martyriu završeného nákupem materiálu a pozemkugood "tleskajícísmajlík"


Bandit 4EVER!!!
K.a.s.y.m. (Člen)
01.11.2010 19:15:08
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Filous psal:
Petr J. psal:

to Filous: Ty prostě potřebuješ obytnou garáž...to je jasný...bigsmilebigsmilebigsmile

to Barynek: v celkové ceně domu je úspora 25tis. za architekta směšná...ale komu není rady...bigsmile

...good...mam sen bydlet f garáži, místo vonný svíčky cejtit lechce benzín a volej, místo vobrásků mít na zdi vercajk vot Bety a dyš bych po ránu rozlepil voko, první co bych viděl by byl naleštěnej bajk a ňáká fajnová káragood ...no tag nic, dostsmile2

mit nalepenou k baráku velkou dvougaráž jedna bajky druhá kára bigsmile s pracovnim koutem by se mi taky moooc líbilo..třeba k tomu i dojde bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
barynek (Člen)
01.11.2010 19:18:06
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

2 Hanz - já to dovolený mám, ale to, co prokalím za večer ve sklípku dám dvakrát tolik jen za cestu, takže je to spíš o  love, než o tom bejt mrtvá pussybigsmilebigsmile

2 Mour - to je celkem fajné tohle, a jestli se možu optat, na kolik vyšel domeček? Ty si to ale stavíš sám, ne?


Bandit 4EVER!!!
kenny (Člen)
01.11.2010 19:24:00
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

2 Hanz - já to dovolený mám, ale to, co prokalím za večer ve sklípku dám dvakrát tolik jen za cestu, takže je to spíš o  love, než o tom bejt mrtvá pussybigsmilebigsmile

2 Mour - to je celkem fajné tohle, a jestli se možu optat, na kolik vyšel domeček? Ty si to ale stavíš sám, ne?

Mě to vyšlo na jeden a půl mega.Ale opravdu vše sam a samo rodina a kamarádi.

Myslím,že +- dva a půl mega počítej stopro.

kenny (Člen)
01.11.2010 19:24:47
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

To barynek-pošli ten email

barynek (Člen)
01.11.2010 19:31:08
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

kenny psal:
barynek psal:

2 Hanz - já to dovolený mám, ale to, co prokalím za večer ve sklípku dám dvakrát tolik jen za cestu, takže je to spíš o  love, než o tom bejt mrtvá pussybigsmilebigsmile

2 Mour - to je celkem fajné tohle, a jestli se možu optat, na kolik vyšel domeček? Ty si to ale stavíš sám, ne?

Mě to vyšlo na jeden a půl mega.Ale opravdu vše sam a samo rodina a kamarádi.

Myslím,že +- dva a půl mega počítej stopro.

tak jako jasný, že ty dva a půl mega na to počítáme, o tom žádná. Ty sis kopal i základy sám, přípojky atd.?

Jo a máte někdo zkušenost s vlastní čističkou?


Bandit 4EVER!!!
sonyk (Člen)
01.11.2010 19:40:48
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

pripojky sou zlo hlavne voda. jak mile je to 15m od vodovodniho radu musis mit vodomernou sachtu a uz si o 10 000kc vejs nez kdybys jen tahal trubku k vodomeru do baraku.

Delame pro Veolii kanalizace a vodovody. plus zemni prace zaklady atd. kdyz tak se ptej


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
kenny (Člen)
01.11.2010 19:43:58
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
kenny psal:
barynek psal:

2 Hanz - já to dovolený mám, ale to, co prokalím za večer ve sklípku dám dvakrát tolik jen za cestu, takže je to spíš o  love, než o tom bejt mrtvá pussybigsmilebigsmile

2 Mour - to je celkem fajné tohle, a jestli se možu optat, na kolik vyšel domeček? Ty si to ale stavíš sám, ne?

Mě to vyšlo na jeden a půl mega.Ale opravdu vše sam a samo rodina a kamarádi.

Myslím,že +- dva a půl mega počítej stopro.

tak jako jasný, že ty dva a půl mega na to počítáme, o tom žádná. Ty sis kopal i základy sám, přípojky atd.?

Jo a máte někdo zkušenost s vlastní čističkou?

Na kopání ručo bych se vyass ale známej má kopátko tak se snažil.Takto jsem řešil vše.

Podle mě je vlastní čistička past.Vzorky které budeš muset řešit tě budou za nějakou dobu obtěžovat.Další věc jsou posraní ekologové.Co vymyslí dále nikdo neví.

barynek (Člen)
01.11.2010 19:46:42
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

sonyk psal:

pripojky sou zlo hlavne voda. jak mile je to 15m od vodovodniho radu musis mit vodomernou sachtu a uz si o 10 000kc vejs nez kdybys jen tahal trubku k vodomeru do baraku.

Delame pro Veolii kanalizace a vodovody. plus zemni prace zaklady atd. kdyz tak se ptej

Koukam, že jsi nedaleko od nás v Příbrami, takže good
Na vodu máme vlastní studnu, plánujeme ponorný čerpadlo. Kanalizace je asi 60m od nejbližšího baráku, tam by ten problém byl taky s nějakou šachtou či co?


Bandit 4EVER!!!
Kim (Člen)
01.11.2010 19:46:47
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Filous psal:

...já tomu vůůůbec nerozumim, ale dybych nebyl nijak limitovanej a moch si vybrat, tag bych chtěl něco bes schodů, tagže bungalofgood...s véééélkou garáží, dílenckym koutem s montážnim stolem nebo dvouma, gaučem, stolkem, ledničkou, hajzlikem a sprchovym koutemgood...a esi by byla kuchyň f obyváku by mi bylo fcelku jednobigsmile

bigsmile...až se budeš motat tady dole na jihu,tak se zastav,něco Ti ukážubigsmile...chybí mi už jen bar...a ještě bych potřeboval kulábr,ale na ten nemám místosmile2


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Mour (Člen)
01.11.2010 19:46:52
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

2 Hanz - já to dovolený mám, ale to, co prokalím za večer ve sklípku dám dvakrát tolik jen za cestu, takže je to spíš o  love, než o tom bejt mrtvá pussybigsmilebigsmile

2 Mour - to je celkem fajné tohle, a jestli se možu optat, na kolik vyšel domeček? Ty si to ale stavíš sám, ne?

Pouze dům, celkem vč. kompletního zařízení 2,5 mil. Sám sem si naptával firmy. Kolaudace 2007. Dalších cca 0,6 zahrada, ploty,přípojky. Pozemek dle lokality  + dalších spousta pussy-vin, na které nyní finančně prdííím, jelikož jsou důležitější věci.  bigsmile

sonyk (Člen)
01.11.2010 19:48:16
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
sonyk psal:

Myslim ze zalezi na pozemku co ti dovoli. Jinak osobne bych volil bungalow protoze az si zlomis hnatu nebo budes rad ze chodis budou te schody srat. To vim z vlastni zkusenosti. Nehlede na navraty z hospod a nocni courani na curani.

Mam v planu bungalow 4+1 a prodlouzenou strechou jako stani na auto coz si myslim ze je ideal.

Hodne zalezi kolik mas penez bigsmile

no tak peněz není nikdy dost, že? ale samozřejmě to budu řešit nějakou půjčkou nebo hypotékou. A co tě vede k bungalowu místo baráku do patra? Nějaký konkrétní důvody kromě chcaní a zlomených údů?bigsmile

Hele zil sem par let v dvou patraku a schody opravdu na obtiz. To je hlavni vec proc prizemni. druha vec je ze se mi bungalowy a to i ty tipove libi. Resil bych to presne jako si psal ty. tipovej dum s mensi upravou. Poslednich 5 let se hodne motom po stavbach( bud bagruju nebo jezdim se sklapejdou) a dvou patraku sem videl minimum. to lidi jen kdyz meli maly pozemek a chteli vetsi zahradu. Myslim si ze financne to vyjde na stejno co jsem se tak ptal. Co se tyce teplotni izolace atd tak vo tom nevim. Jinak ted je pecka ten porotherm na penu to se stavi jedna basen jde to odruky jak svina ve dvou lidech a pry to ma stejne vlastnosti jako porotherm do lepidla. Od ytongu me nekteri zednici odrazovali jini chvalili. Jinak mi bylo receno pokud mas love a kvalitni zedniky jdi do porothermu.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
sonyk (Člen)
01.11.2010 19:50:01
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
sonyk psal:

pripojky sou zlo hlavne voda. jak mile je to 15m od vodovodniho radu musis mit vodomernou sachtu a uz si o 10 000kc vejs nez kdybys jen tahal trubku k vodomeru do baraku.

Delame pro Veolii kanalizace a vodovody. plus zemni prace zaklady atd. kdyz tak se ptej

Koukam, že jsi nedaleko od nás v Příbrami, takže good
Na vodu máme vlastní studnu, plánujeme ponorný čerpadlo. Kanalizace je asi 60m od nejbližšího baráku, tam by ten problém byl taky s nějakou šachtou či co?

zalezi co tam je za kanaldu. resi se to vetsinou bez sachty navrtavkou do stavajiciho hlavniho radu. 60m uz je dost pocitej ze te metr vyjde s vykopem polozenim a zasipanim minimalne na 1000kc. pokud si neudelas nejak sam.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
barynek (Člen)
01.11.2010 19:55:57
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

sonyk psal:

zalezi co tam je za kanaldu. resi se to vetsinou bez sachty navrtavkou do stavajiciho hlavniho radu. 60m uz je dost pocitej ze te metr vyjde s vykopem polozenim a zasipanim minimalne na 1000kc. pokud si neudelas nejak sam.

no tak když jen tolik, tak to jde... jinak co je tam za kanalizaci nevim, normální obecní, ale to ti asi moc nepomohlo, což? bigsmile


Bandit 4EVER!!!
sonyk (Člen)
01.11.2010 19:57:56
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
sonyk psal:

zalezi co tam je za kanaldu. resi se to vetsinou bez sachty navrtavkou do stavajiciho hlavniho radu. 60m uz je dost pocitej ze te metr vyjde s vykopem polozenim a zasipanim minimalne na 1000kc. pokud si neudelas nejak sam.

no tak když jen tolik, tak to jde... jinak co je tam za kanalizaci nevim, normální obecní, ale to ti asi moc nepomohlo, což? bigsmile

Na obec komu ta kanalizace patri nebo kdo se stara a pak musis zadat o pripojku a snima se domluvis na realizaci. Pokud to neni hluboko tak to mas za dva dny polozeny a zasipany. jde o to jestli to jde v zelenym nebo v silnici to se pak prodrazuje jak svina ale stejnak ti nic jineho nezbude. Vic ti reknou na obci tam se pak resi i to ze pokud by to treba bylo v ulici pro vice domu tak pripojku castecne hradi obec nebo tak.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Inženýrek (Člen)
01.11.2010 20:08:34
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

sonyk psal:
barynek psal:
sonyk psal:

zalezi co tam je za kanaldu. resi se to vetsinou bez sachty navrtavkou do stavajiciho hlavniho radu. 60m uz je dost pocitej ze te metr vyjde s vykopem polozenim a zasipanim minimalne na 1000kc. pokud si neudelas nejak sam.

no tak když jen tolik, tak to jde... jinak co je tam za kanalizaci nevim, normální obecní, ale to ti asi moc nepomohlo, což? bigsmile

Na obec komu ta kanalizace patri nebo kdo se stara a pak musis zadat o pripojku a snima se domluvis na realizaci. Pokud to neni hluboko tak to mas za dva dny polozeny a zasipany. jde o to jestli to jde v zelenym nebo v silnici to se pak prodrazuje jak svina ale stejnak ti nic jineho nezbude. Vic ti reknou na obci tam se pak resi i to ze pokud by to treba bylo v ulici pro vice domu tak pripojku castecne hradi obec nebo tak.

Tak de vo to, jestli je v obci ta kanalizace odpadní i s čističkou. V tom případě by ses mohl po určitejch obštrukcích na ni připojit. Pokud je to nějakej starej kanál, tak v dnešní době po tobě budou chtít rozhodně vlastní čističku.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
sonyk (Člen)
01.11.2010 20:12:48
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Inženýrek psal:
sonyk psal:
barynek psal:


no tak když jen tolik, tak to jde... jinak co je tam za kanalizaci nevim, normální obecní, ale to ti asi moc nepomohlo, což? bigsmile

Na obec komu ta kanalizace patri nebo kdo se stara a pak musis zadat o pripojku a snima se domluvis na realizaci. Pokud to neni hluboko tak to mas za dva dny polozeny a zasipany. jde o to jestli to jde v zelenym nebo v silnici to se pak prodrazuje jak svina ale stejnak ti nic jineho nezbude. Vic ti reknou na obci tam se pak resi i to ze pokud by to treba bylo v ulici pro vice domu tak pripojku castecne hradi obec nebo tak.

Tak de vo to, jestli je v obci ta kanalizace odpadní i s čističkou. V tom případě by ses mohl po určitejch obštrukcích na ni připojit. Pokud je to nějakej starej kanál, tak v dnešní době po tobě budou chtít rozhodně vlastní čističku.

dobra poznamkabigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
stoner (Člen)
01.11.2010 20:14:08
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kim psal:
Filous psal:

...já tomu vůůůbec nerozumim, ale dybych nebyl nijak limitovanej a moch si vybrat, tag bych chtěl něco bes schodů, tagže bungalofgood...s véééélkou garáží, dílenckym koutem s montážnim stolem nebo dvouma, gaučem, stolkem, ledničkou, hajzlikem a sprchovym koutemgood...a esi by byla kuchyň f obyváku by mi bylo fcelku jednobigsmile

bigsmile...až se budeš motat tady dole na jihu,tak se zastav,něco Ti ukážubigsmile...chybí mi už jen bar...a ještě bych potřeboval kulábr,ale na ten nemám místosmile2

bigsmilebigsmilebigsmile Když jsem to četl, tak jsem myslel, že Filous popisuje tvé království.
Zapomněl ale na ten výčep. bigsmile
Až do minulého pátku bylo něco TAKOVÉHO pro mne sci-fi. good bigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
01.11.2010 20:22:28
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kim psal:
Filous psal:

...já tomu vůůůbec nerozumim, ale dybych nebyl nijak limitovanej a moch si vybrat, tag bych chtěl něco bes schodů, tagže bungalofgood...s véééélkou garáží, dílenckym koutem s montážnim stolem nebo dvouma, gaučem, stolkem, ledničkou, hajzlikem a sprchovym koutemgood...a esi by byla kuchyň f obyváku by mi bylo fcelku jednobigsmile

bigsmile...až se budeš motat tady dole na jihu,tak se zastav,něco Ti ukážubigsmile...chybí mi už jen bar...a ještě bych potřeboval kulábr,ale na ten nemám místosmile2

ty dědku ve svym věku neznáš kladkostroj a skládací nohy??evil


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lihy (Člen)
01.11.2010 20:22:41
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Barynek:
S tou typovkou si to fakt rozmysli... Dělám ve firmě která právě takové domy staví a nebo prodáváme i projekty a řeknu ti jedno neni to projektovaný na svah, ale na placku....což znamená, že musíš celou plochu kde bude barák + nějakje kus na víc srovnat (zakopat/dosypat)....to co nasypeš musíš pořádně zhutnit a i tak musíš zakládat do rostlého terénu (takže pak stavíš plno "zdí" kerý sou zakopaný), tam kde zakopáváš musíš zakopat daleko za hranice domu aby si mohl terén vyspádovat tak aby ti voda tekla od baráku...taky pak můžeš koukat z oken hezky do toho svahu kterej tim vzniknul místo do krajiny.....nedej bože když zrovna do toho záhrabu má ta typovka otočenej vchod (a otáčet jí kvůli tomu třeba obytnou zónou na sever je pussyvina) a vězd do garáže (povolenej sklon vězdu je tušim 6% to je o 1m výšky na 6m délky)....takže toliko stran úspor za projekt. To že ti tu typovku upravěj = upravěj výplňové zdivo maximálně pošoupnou okna ve fasádě, pokud budeš chtít změnu která se dotkne statiky tak to opravdu nebude za hubičku. U nás bylo 25 000 za změnu dispozice bez zásahu do nosných zdí a se statikou to bylo klíďo 50tis. Jo a ještě drobnost... typové projekty se, co vím, prodávají bez osazení na pozemek, takže si připočítej ještě cenu za někoho kdo ti to zaměří a zkreslí základy....
Ps. na návrh se mě neptej, nejsem architekt....vod toho je tu ten parohatej ale myslim, že rodinné domy nejsou zrovna jeho zájmovou skupinou bigsmile
Takže jestli patrovej nebo bungalov bych nechal na návrhu a invenci tohokdo to bude dělat a pak si vybrat co se ti bude líbit víc. Osobně mi příde svah jako super místo kde se právě dá rozvinout fantazie jak objekt zakomponovat do krajiny a využít to ke svému prospěchu.

PALOUS (Člen)
01.11.2010 20:28:41
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Mour psal:

Vše je o penězích. Já mám toto : http://www.gamadomy.cz/web/_files/katal … rizemi.pdf - bungalov a jsem velmi spokojenej parchant ( Pro znalé od zimy by měla být garáž plná bigsmile )

chlastu?surprised


Jebat motorky :-)
Kim (Člen)
01.11.2010 20:30:36
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

K.a.s.y.m. psal:
Kim psal:
Filous psal:

...já tomu vůůůbec nerozumim, ale dybych nebyl nijak limitovanej a moch si vybrat, tag bych chtěl něco bes schodů, tagže bungalofgood...s véééélkou garáží, dílenckym koutem s montážnim stolem nebo dvouma, gaučem, stolkem, ledničkou, hajzlikem a sprchovym koutemgood...a esi by byla kuchyň f obyváku by mi bylo fcelku jednobigsmile

bigsmile...až se budeš motat tady dole na jihu,tak se zastav,něco Ti ukážubigsmile...chybí mi už jen bar...a ještě bych potřeboval kulábr,ale na ten nemám místosmile2

ty dědku ve svym věku neznáš kladkostroj a skládací nohy??evil

strop dvěstědvacet,panelovej,s tím nic neudělám,kdo věděl v osmdesátým sedmým co budeidontknowbigsmile


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Kim (Člen)
01.11.2010 20:33:07
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

stoner psal:
Kim psal:
Filous psal:

...já tomu vůůůbec nerozumim, ale dybych nebyl nijak limitovanej a moch si vybrat, tag bych chtěl něco bes schodů, tagže bungalofgood...s véééélkou garáží, dílenckym koutem s montážnim stolem nebo dvouma, gaučem, stolkem, ledničkou, hajzlikem a sprchovym koutemgood...a esi by byla kuchyň f obyváku by mi bylo fcelku jednobigsmile

bigsmile...až se budeš motat tady dole na jihu,tak se zastav,něco Ti ukážubigsmile...chybí mi už jen bar...a ještě bych potřeboval kulábr,ale na ten nemám místosmile2

bigsmilebigsmilebigsmile Když jsem to četl, tak jsem myslel, že Filous popisuje tvé království.
Zapomněl ale na ten výčep. bigsmile
Až do minulého pátku bylo něco TAKOVÉHO pro mne sci-fi. good bigsmile

Fando inspiraci máš,můžeš tvořitgoodsmile1


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
bery (Člen)
01.11.2010 20:43:02
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

celý sem to nečet
nejdřív bych si zjistil na rozvoji (ouřadě) zda se smí na tý louce stavět
pak jak je to s ing sítěma - voda kanalda plyn rozvodáci (taky tě nemusí napojit)
vem si čtverečkovanej papír a maluj si
pak bych si sehnal solidního projektanta
a na architekta bych se ass
a dál už to pude samobigsmile
a mluvim z vlastní zkušenosti
bungalov ? - to co se ti líbí


momentalně zavostalej
Mour (Člen)
01.11.2010 20:55:23
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

PALOUS psal:
Mour psal:

Vše je o penězích. Já mám toto : http://www.gamadomy.cz/web/_files/katal … rizemi.pdf - bungalov a jsem velmi spokojenej parchant ( Pro znalé od zimy by měla být garáž plná bigsmile )

chlastu?surprised

...já? surprised

Petr J. (Člen)
01.11.2010 20:59:39
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to Lihy: tím parohatým jako myslíš koho? bigsmile

Jinak od návrhu...

http://www.jelen-partners.cz/wp-content/uploads/2010/10/09_resize.jpg



...po realizaci

http://www.jelen-partners.cz/wp-content/uploads/2010/10/DSC00110_resize.jpg



cool

Inženýrek (Člen)
01.11.2010 21:03:51
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Lihy psal:

Barynek:
vězd do garáže (povolenej sklon vězdu je tušim 6% to je o 1m výšky na 6m délky)

jen pro info...6% je 6cm výšky na metru délky...
Jinak sklon vjezdu do garáže není normou (aspoň silničářskou) nijak omezen (možná kecám, kdyžtak mně odborníci opravte), omezení je pouze ve sklonu napojení na komunikaci...
Takovýhle věci bych v tomhle stádiu ale vůbec neřešil bigsmile


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Petr J. (Člen)
01.11.2010 21:17:01
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Podélný sklon vjezdových ramp by měl být obdobný jako u hromadných garáží dle ČSN 736058 u venkovních vyrovnávacích max.17 % s tím, že je třeba uvažovat s přechodovými úhly (výškový oblouk o poloměru cca 20m aby auto nedrhlo spodkem ani čumákem)...na druhou stranu čím větší sklon, tím méně komfortní a v zimě problém...

barynek (Člen)
01.11.2010 21:18:01
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

KOukám, že je tady dost lidíl který k tomu maj co říct, takže díky za podnětygood
je to zatim v plenkách, ale nějak se začít mušísmile1 Budu zjišťovat a zase sem něco písnu, až budu mít víc info a vy mi zase budete moct poradit smile1


Bandit 4EVER!!!
sonyk (Člen)
01.11.2010 21:27:49
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

nejni zac. zavidim ti ze uz do toho des. ja nemam odvahu porad an tu hypoteku ale jinak to nejde


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
barynek (Člen)
01.11.2010 21:45:10
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

sonyk psal:

nejni zac. zavidim ti ze uz do toho des. ja nemam odvahu porad an tu hypoteku ale jinak to nejde

no ty máš aspoň práci, já budu dělat až od prosince, žena ještě hledá, takže zas takový easy to nejni, ale s rodičema nechceš bydlet celej život (i když jsou super a nechaj nás u sebe) evil


Bandit 4EVER!!!
Zdenák (Člen)
01.11.2010 22:06:09
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Postavil jsem tohle:

http://www.gservis.cz/projekty-rodinnyc … bungalow87

ass na schody
a jelikož jsem levej tak jsem si na etapy různě bral lidi.
Od výkopu po stěhování 6 měsíců (Cihla).
je tady vymyšlenejch spousta kravin (nerez radiator, prisma, Tondach atd)
Vešel jsem se do 2,3 mio bez pozemku.
Na garaž sem se vysral páč v zimě neškrábu, ale teď nemám kam dát sekačku ... bigsmile
Takže mě ještě čeká zahradní domek.


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
sonyk (Člen)
01.11.2010 22:49:20
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
sonyk psal:

nejni zac. zavidim ti ze uz do toho des. ja nemam odvahu porad an tu hypoteku ale jinak to nejde

no ty máš aspoň práci, já budu dělat až od prosince, žena ještě hledá, takže zas takový easy to nejni, ale s rodičema nechceš bydlet celej život (i když jsou super a nechaj nás u sebe) evil

Dokud máma funí budeme u ní. Jasně že nechci. můj sen je MT01 a postavit dům. Práci mam ale jak víš v zimě ji ve stavebnictví moc nejni. Zaleží jak bude praskat voda. Jestli jako loni tak je to v pohodě. Co den to díra bigsmile někdy i dvě bigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Filous (Člen)
02.11.2010 08:03:26
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kim psal:
Filous psal:

...já tomu vůůůbec nerozumim, ale dybych nebyl nijak limitovanej a moch si vybrat, tag bych chtěl něco bes schodů, tagže bungalofgood...s véééélkou garáží, dílenckym koutem s montážnim stolem nebo dvouma, gaučem, stolkem, ledničkou, hajzlikem a sprchovym koutemgood...a esi by byla kuchyň f obyváku by mi bylo fcelku jednobigsmile

bigsmile...až se budeš motat tady dole na jihu,tak se zastav,něco Ti ukážubigsmile...chybí mi už jen bar...a ještě bych potřeboval kulábr,ale na ten nemám místosmile2

...uš sem něco zaslechgoodbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lihy (Člen)
02.11.2010 08:16:21
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Mě by se líbylo něco takovýdleho:
http://www.noticiasarquitectura.info/es … idence.htm
jen sehnat ten flek na Islandu a ještě pár drobnejch do prasátkabigsmile

XJelen (Člen)
02.11.2010 08:17:31
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

ty vole děte s těma bungalovama do ass (nebo do jugošky) to si stavte okolo Prahy nebo v ázii (i když tam by vás měla hamba taky fackovat)sickbigsmilebigsmilebigsmile


Strýcfajtr !!!
K.a.s.y.m. (Člen)
02.11.2010 08:19:58
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kim psal:
K.a.s.y.m. psal:
Kim psal:


bigsmile...až se budeš motat tady dole na jihu,tak se zastav,něco Ti ukážubigsmile...chybí mi už jen bar...a ještě bych potřeboval kulábr,ale na ten nemám místosmile2

ty dědku ve svym věku neznáš kladkostroj a skládací nohy??evil

strop dvěstědvacet,panelovej,s tím nic neudělám,kdo věděl v osmdesátým sedmým co budeidontknowbigsmile

bigsmile musíš myslet na budoucnost bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lihy (Člen)
02.11.2010 08:22:18
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

XJelen psal:

ty vole děte s těma bungalovama do ass (nebo do jugošky) to si stavte okolo Prahy nebo v ázii (i když tam by vás měla hamba taky fackovat)sickbigsmilebigsmilebigsmile

ale tohle by tě nemuselo až tak urážet :)
http://archiweb.cz/buildings.php?type=1 … mp;id=2596
Aspoň mě se to líbígood

XJelen (Člen)
02.11.2010 08:50:35
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Lihy psal:
XJelen psal:

ty vole děte s těma bungalovama do ass (nebo do jugošky) to si stavte okolo Prahy nebo v ázii (i když tam by vás měla hamba taky fackovat)sickbigsmilebigsmilebigsmile

ale tohle by tě nemuselo až tak urážet :)
http://archiweb.cz/buildings.php?type=1 … mp;id=2596
Aspoň mě se to líbígood

Tak tady se ovšem nebavíme o placatým nesmyslu jako takovým good sice interierově trochu víc moderna na můj vkus (zase ten multiprostor obývákojídelnokuchyně), ale pěkná kombinace funkce s tradicí. Má to patro, snad jen ta prádelna nahoře je trochu mimo, ale to jsou detaily. Líhu máš s tím něco do činění? Tohle bych si rád někdy prohlídl zblízka i s výkladem.


Strýcfajtr !!!
huskyb12 (Administrator)
02.11.2010 09:01:37
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

člověku ,kterej se nemoh rozhodnout kam pojede na vejlet radit s barákem ?
děte breptové :)))


ale di, Ty brepto ...
gore (Člen)
02.11.2010 09:20:22
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

huskyb12 psal:

člověku ,kterej se nemoh rozhodnout kam pojede na vejlet radit s barákem ?
děte breptové :)))

bigsmilegoodbigsmilegoodbigsmilegoodbigsmilegoodsmokin


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
barynek (Člen)
02.11.2010 09:44:27
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

huskyb12 psal:

člověku ,kterej se nemoh rozhodnout kam pojede na vejlet radit s barákem ?
děte breptové :)))

dobrý, moc dobrý houskogoodbigsmile málem bych na to zapomnělfuckbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile
nakonec jsem jel tam i tam, ale to jsem předtím nevěděl.. navíc jsem vás chtěl tady trochu zaměstnat, abyste furt nemleli o pussyvinách, ael dělali taky něco užitečnýhobigsmilebigsmile

co se týče baráku, my už máme skoro vybráno, jen nás zajímá názor lidí obecně. Jenom proto, že jelen nesnáší bungalovy, tak si nepostavim barák do patra, to zas ne..headshake

2 gore - tady vo svini fakt nezavadíš, což?bigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
02.11.2010 09:51:03
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Zdenák psal:

Postavil jsem tohle:

http://www.gservis.cz/projekty-rodinnyc … bungalow87

ass na schody
a jelikož jsem levej tak jsem si na etapy různě bral lidi.
Od výkopu po stěhování 6 měsíců (Cihla).
je tady vymyšlenejch spousta kravin (nerez radiator, prisma, Tondach atd)
Vešel jsem se do 2,3 mio bez pozemku.
Na garaž sem se vysral páč v zimě neškrábu, ale teď nemám kam dát sekačku ... bigsmile
Takže mě ještě čeká zahradní domek.

jo, my máme něco v podobným stylu. Bral jsi si typovej projekt nebo sis ho nechal nějak upravovat? A udělali ti od GServisu hrubou stavbu a zbytek jsi těm najmutejm lidem pomáhal nebo jaks to měl? My máme v plánu hrubou a najímat, ale projekt se zaměřením a všema těma serepetičkama chcem koupit u tý developerský firmy.


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
02.11.2010 09:56:27
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

sonyk psal:

Dokud máma funí budeme u ní. Jasně že nechci. můj sen je MT01 a postavit dům. Práci mam ale jak víš v zimě ji ve stavebnictví moc nejni. Zaleží jak bude praskat voda. Jestli jako loni tak je to v pohodě. Co den to díra bigsmile někdy i dvě bigsmile

Jsem nevěděl, že děláš ve stavebnictví.. každopádně přeji přes zimu mnoho děrgoodbigsmile


Bandit 4EVER!!!
Lihy (Člen)
02.11.2010 10:12:42
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

XJelen psal:

Tak tady se ovšem nebavíme o placatým nesmyslu jako takovým good sice interierově trochu víc moderna na můj vkus (zase ten multiprostor obývákojídelnokuchyně), ale pěkná kombinace funkce s tradicí. Má to patro, snad jen ta prádelna nahoře je trochu mimo, ale to jsou detaily. Líhu máš s tím něco do činění? Tohle bych si rád někdy prohlídl zblízka i s výkladem.

Do činění s tím bohužel nic nemám, jen si rád prohlížim ty stránky www.archiweb.cz jsou tam občas pěkný a zajímavý nápady...co víš co se do budoucna hodísmile1
Jinak mám právě rád propojení starého s moderním, líbí se mi využití toho co už je, ale to je asi celkově o přístupu ke všemu. Nemám rád věci který si kupuješ už s tim, že je to jen líbivej šunt a že do roka to vyhodíš...já rači solidní věci kerý jsou pěkný a sloužej i po letechgood .... proto mám vlastně bandita, no ni?bigsmile

vorel (Člen)
02.11.2010 14:27:51
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Mour psal:
PALOUS psal:
Mour psal:

Vše je o penězích. Já mám toto : http://www.gamadomy.cz/web/_files/katal … rizemi.pdf - bungalov a jsem velmi spokojenej parchant ( Pro znalé od zimy by měla být garáž plná bigsmile )

chlastu?surprised

...já? surprised

No hura


řikám si hurikán
vorel (Člen)
02.11.2010 14:31:16
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

to Lihy: tím parohatým jako myslíš koho? bigsmile

Jinak od návrhu...
http://www.jelen-partners.cz/wp-content … resize.jpg

...po realizaci
http://www.jelen-partners.cz/wp-content … resize.jpg

cool

Sem myslel ze delas spis mensi veci jako ptaci budky a psi boudy, ale todle je docela vkusny


řikám si hurikán
Petr J. (Člen)
02.11.2010 15:42:04
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vorel psal:

Sem myslel ze delas spis mensi veci jako ptaci budky a psi boudy, ale todle je docela vkusny

Psí boudy a ptačí budky jsem dělal maximálně tak pro Baltazara ... nebo pro vnučku ... bigsmile

Jinak dík..

vOjTaB6 (Člen)
02.11.2010 15:57:25
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Hlavne tady na Barynka nevystrilejte vsechny svoje moudra... budu taky potrebovat...

...ale "jenom" s rekonstrukcej...surprised


Bandit rulezz!!!
faitík (Člen)
02.11.2010 16:23:31
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:

Hlavne tady na Barynka nevystrilejte vsechny svoje moudra... budu taky potrebovat...

...ale "jenom" s rekonstrukcej...surprised

to je ještě horší než stavět novejevil


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
barynek (Člen)
02.11.2010 16:25:55
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:

Hlavne tady na Barynka nevystrilejte vsechny svoje moudra... budu taky potrebovat...

...ale "jenom" s rekonstrukcej...surprised

ne nee, jen ať střílejbigsmile na druhou stranu rekonstrukce je někdy větší opruz než samotná stavba.. samozřejmě asi záleží na stáří baráku atd.


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
02.11.2010 16:29:08
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

sonyk psal:

Hele zil sem par let v dvou patraku a schody opravdu na obtiz. To je hlavni vec proc prizemni. druha vec je ze se mi bungalowy a to i ty tipove libi. Resil bych to presne jako si psal ty. tipovej dum s mensi upravou. Poslednich 5 let se hodne motom po stavbach( bud bagruju nebo jezdim se sklapejdou) a dvou patraku sem videl minimum. to lidi jen kdyz meli maly pozemek a chteli vetsi zahradu. Myslim si ze financne to vyjde na stejno co jsem se tak ptal. Co se tyce teplotni izolace atd tak vo tom nevim. Jinak ted je pecka ten porotherm na penu to se stavi jedna basen jde to odruky jak svina ve dvou lidech a pry to ma stejne vlastnosti jako porotherm do lepidla. Od ytongu me nekteri zednici odrazovali jini chvalili. Jinak mi bylo receno pokud mas love a kvalitni zedniky jdi do porothermu.

tak love nazbyt nejsou, ael o tom porothermu jsem slyšel, že je kepší než ytong od pár lidí už taky... takže to vyhraje ten porotherm. Navíc borec co nám to bude stavět, má barák jak z ytongu, tak z porothermu a říkal že s ohledem na celkovou nutnou izolaci "cihel" a jednoduchost výstavby je porotherm lepčejší


Bandit 4EVER!!!
vOjTaB6 (Člen)
02.11.2010 16:35:09
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

faitik & barynek: Gdyz ja ho tak chtel...surprised bigsmile

Az bude fsechno fest, tag sem hodim fotky... si budete myslet, ze sem se zblaznil... bigsmile


Bandit rulezz!!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr