Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » bungalow nebo barák do patra?

Petr J. (Člen)
02.11.2010 17:01:21
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

......ael o tom porothermu jsem slyšel, že je kepší než ytong od pár lidí už taky... takže to vyhraje ten porotherm. Navíc borec co nám to bude stavět, má barák jak z ytongu, tak z porothermu a říkal že s ohledem na celkovou nutnou izolaci "cihel" a jednoduchost výstavby je porotherm lepčejší....

A je lepší N-ko nebo S-ko? bigsmilebigsmilebigsmile

Já vím, lepší je FZ1...bigsmile

Petr J. (Člen)
02.11.2010 17:05:11
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

faitík psal:

...ale "jenom" s rekonstrukcej... ....to je ještě horší než stavět novejevil

Dost často...stavět na zelený louce umí každej, něco napasovat do stávajícího není někdy úplná sranda...

Teď jeden klient chtěl u chalupy "jen" vyměnit střechu a udělat podkroví (resp. na to byl projekt) a nakonec zbyly tři obvodové stěny smile2

sonyk (Člen)
02.11.2010 17:15:17
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
sonyk psal:

Dokud máma funí budeme u ní. Jasně že nechci. můj sen je MT01 a postavit dům. Práci mam ale jak víš v zimě ji ve stavebnictví moc nejni. Zaleží jak bude praskat voda. Jestli jako loni tak je to v pohodě. Co den to díra bigsmile někdy i dvě bigsmile

Jsem nevěděl, že děláš ve stavebnictví.. každopádně přeji přes zimu mnoho děrgoodbigsmile

tak ono to neni stavebnictvi jako takovy bigsmile jezdim se sklapeckou liaz nebo tatra a delam strojnika na JCB 3CX, 4CX nebo Terex Fermec 980 SE bigsmile Diky kdyz bude hodne der bude na jare Yamaha FZ1 bigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Kuba B12 (Člen)
02.11.2010 17:38:20
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

lihu,  máš fkus!    já tada teď dělám plochý střechy a jak ubyly velký zakázky tak už máme na svědomí spoustu  přízemních i patrovejch "kostek"   a některý teda super.  Já osobně bych šel právě do takovýhle novostavby, plochá střecha a přízemní.  Ale na druhou stranu dyš uš mam studia na obnovu památek, mám teď v hledáčku domek z r. 1908,  s secesní fasádou....  ale komplet k rekonstrukci.   a to by se mi náramně zamlouvalo


honda je honda
osiris (Člen)
02.11.2010 18:52:59
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

po***nkoj: ses rozkecal, tolik jsi toho nenapsal za dva roky smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Kuba B12 (Člen)
02.11.2010 19:23:45
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

pravdu máš,  asi to bude tou tmou venku   a tím že nemám díly abych byl v garáži


honda je honda
Koldan (Člen)
02.11.2010 19:40:13
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

za mě asi tolik: když je pěknej pozemek, prostornej, s výhledem je dle mě bungalow dobrá volba. Jediné co není u něj tak lehký vyřešit je oddělení denní části od té noční, tzn. pokoje a ložnice od kuchyně a obejváku, tak aby dyž budeš mít doma pitku jsi nerušil šušně v pokojíkách. Taky moc nemám rád ložnici vedle děckých pokojíků, optimum je dyž jsou tyto pokoje na opačných stranách baráku:o) nebudete sa navzájem rušit při šukání, nejdřív ty s ženou děti, později děti vás:o)) tohle je líp vyřešeno u patrového domu
co se týče typových projektů zas tak bych se teho nebál, jasný, že nejlepší je když přijde zkušenej architekt, mrkne a nakreslí něco na míru, na druhou stranu typovejch domů je dnes plná prdel a při troše snahy si tam každej najde to co mu vyhovuje. Dle mého názoru snaha o originalitu či vlastní iniciativu většinou končí stejně u neřešitelných dispozic a zděšeném projektantovi a o to dražších projektů, páč dotyčnej nemá zkušenosti, případně se nakonec pracně a po spoustě úprav vymyslí to co už bylo vymyšleno. Na druhou stranu je fakt, že i za typové projekty se platí a je otázka jak velké úspory dosáhneš. Varinata kdy si vezmeš typovej projekt a po konzultaci ho upravíš k obrazu svému (nebavím se vo předělání celého projektu) mi přijde rozumná
jinak z mé konkrétní praxe už podle toho co po mně chce zákazník za beton a jak ho označí poznám většinou i koho měl za projektanta, jestli se jednalo o kámoše co právě dokončil školu a projekt dělal podle normy, která je předimenzovaná, kdy zákazník pak chce betony na domek, z kterých my děláme mostovky, nebo druhej případ, kdy je poptávka v normě čtyřicet let staré a je vůbec problém rozklíčovat co tam stavitel chce za matrošbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
osiris (Člen)
02.11.2010 20:05:34
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Koldan psal:

.................... a je vůbec problém rozklíčovat co tam stavitel chce za matrošbigsmile

...v naprosto drtivý většině si buď jistej pískem s vodou a trochou toho zelenýho sajrajtu bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lihy (Člen)
02.11.2010 20:11:37
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kuba B12 psal:

lihu,  máš fkus!    já tada teď dělám plochý střechy a jak ubyly velký zakázky tak už máme na svědomí spoustu  přízemních i patrovejch "kostek"   a některý teda super.  Já osobně bych šel právě do takovýhle novostavby, plochá střecha a přízemní.  Ale na druhou stranu dyš uš mam studia na obnovu památek, mám teď v hledáčku domek z r. 1908,  s secesní fasádou....  ale komplet k rekonstrukci.   a to by se mi náramně zamlouvalo

Hele ty památko, na mejla si narazil? Měl ses stavit, byly tam krom kultůrního vyžití v památce i různý části prasete ke konzumaci. Jinak nově tam ve sklepě vyhrabaly studnu a nějaký kachle (ale ty sou teť v můzeu bo se tam potulujou kokoti co už stačily zkurvit vykopaný gotický nadpraží...jak to bylo poskládaný na zemi tak si v tom udělali vohýnek a samože to popraskalo...)

barynek (Člen)
02.11.2010 20:26:01
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:
barynek psal:

......ael o tom porothermu jsem slyšel, že je kepší než ytong od pár lidí už taky... takže to vyhraje ten porotherm. Navíc borec co nám to bude stavět, má barák jak z ytongu, tak z porothermu a říkal že s ohledem na celkovou nutnou izolaci "cihel" a jednoduchost výstavby je porotherm lepčejší....

A je lepší N-ko nebo S-ko? bigsmilebigsmilebigsmile

Já vím, lepší je FZ1...bigsmile

odpověď najdeš u mně v profiluevil
a ten fázer bez komentářebigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
PALOUS (Člen)
02.11.2010 20:26:24
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kuba B12 psal:

lihu,  máš fkus!    já tada teď dělám plochý střechy a jak ubyly velký zakázky tak už máme na svědomí spoustu  přízemních i patrovejch "kostek"   a některý teda super.  Já osobně bych šel právě do takovýhle novostavby, plochá střecha a přízemní.  Ale na druhou stranu dyš uš mam studia na obnovu památek, mám teď v hledáčku domek z r. 1908,  s secesní fasádou....  ale komplet k rekonstrukci.   a to by se mi náramně zamlouvalo

je to moc mladýbadf tej době se mě tady uš houpal vobješenecbigsmilemám dokonce aj fotku přet rekonstrukcí někde z totáče dyš to bylo postavený z polínekgood


Jebat motorky :-)
barynek (Člen)
02.11.2010 20:29:16
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Koldan psal:

...Taky moc nemám rád ložnici vedle děckých pokojíků, optimum je dyž jsou tyto pokoje na opačných stranách baráku:o) nebudete sa navzájem rušit při šukání, nejdřív ty s ženou děti, později děti vás:o)) tohle je líp vyřešeno u patrového domu
co se týče typových projektů zas tak bych se teho nebál, jasný, že nejlepší je když přijde zkušenej architekt, mrkne a nakreslí něco na míru, na druhou stranu typovejch domů je dnes plná prdel a při troše snahy si tam každej najde to co mu vyhovuje. Dle mého názoru snaha o originalitu či vlastní iniciativu většinou končí stejně u neřešitelných dispozic a zděšeném projektantovi a o to dražších projektů, páč dotyčnej nemá zkušenosti, případně se nakonec pracně a po spoustě úprav vymyslí to co už bylo vymyšleno. Na druhou stranu je fakt, že i za typové projekty se platí a je otázka jak velké úspory dosáhneš. Varinata kdy si vezmeš typovej projekt a po konzultaci ho upravíš k obrazu svému (nebavím se vo předělání celého projektu) mi přijde rozumná
jinak z mé konkrétní praxe už podle toho co po mně chce zákazník za beton a jak ho označí poznám většinou i koho měl za projektanta, jestli se jednalo o kámoše co právě dokončil školu a projekt dělal podle normy, která je předimenzovaná, kdy zákazník pak chce betony na domek, z kterých my děláme mostovky, nebo druhej případ, kdy je poptávka v normě čtyřicet let staré a je vůbec problém rozklíčovat co tam stavitel chce za matrošbigsmile

s tou ložnicí je to dost trefný, žel to máme naproti ... tak uvidíme, jestli to necháme nebo ne... ale poznámka dobrágood
s těma typovejma projektama souhlasim, nejsme uplně nároční, ale uplně všechno taky neakceptujembigsmile


Bandit 4EVER!!!
Kuba B12 (Člen)
02.11.2010 20:40:11
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

PALOUS psal:
Kuba B12 psal:

lihu,  máš fkus!    já tada teď dělám plochý střechy a jak ubyly velký zakázky tak už máme na svědomí spoustu  přízemních i patrovejch "kostek"   a některý teda super.  Já osobně bych šel právě do takovýhle novostavby, plochá střecha a přízemní.  Ale na druhou stranu dyš uš mam studia na obnovu památek, mám teď v hledáčku domek z r. 1908,  s secesní fasádou....  ale komplet k rekonstrukci.   a to by se mi náramně zamlouvalo

je to moc mladýbadf tej době se mě tady uš houpal vobješenecbigsmilemám dokonce aj fotku přet rekonstrukcí někde z totáče dyš to bylo postavený z polínekgood

dyš zrovna z počátku století se mi ty baráky líběj         chalupu už jednu mám


honda je honda
PALOUS (Člen)
02.11.2010 20:47:43
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kuba B12 psal:
PALOUS psal:
Kuba B12 psal:

lihu,  máš fkus!    já tada teď dělám plochý střechy a jak ubyly velký zakázky tak už máme na svědomí spoustu  přízemních i patrovejch "kostek"   a některý teda super.  Já osobně bych šel právě do takovýhle novostavby, plochá střecha a přízemní.  Ale na druhou stranu dyš uš mam studia na obnovu památek, mám teď v hledáčku domek z r. 1908,  s secesní fasádou....  ale komplet k rekonstrukci.   a to by se mi náramně zamlouvalo

je to moc mladýbadf tej době se mě tady uš houpal vobješenecbigsmilemám dokonce aj fotku přet rekonstrukcí někde z totáče dyš to bylo postavený z polínekgood

dyš zrovna z počátku století se mi ty baráky líběj         chalupu už jednu mám

ty kráávo ty ses rozjel  tady tedabigsmilecopák?dostals kopačky že lezeš na net?bigsmilejo a koukej to vzít vokolo potřebuju něco šlohnoutevilredface


Jebat motorky :-)
Kuba B12 (Člen)
02.11.2010 20:59:11
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

přesně tak    vyšplouchla mě     našla si hubenějšího, bohatšího, většího, chytřejšího


honda je honda
PALOUS (Člen)
02.11.2010 21:01:05
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kuba B12 psal:

přesně tak    vyšplouchla mě     našla si hubenějšího, bohatšího, většího, chytřejšího

tak co zas můžeš aspoň domů chodit zežranej jak pes bez výčitekbigsmile


Jebat motorky :-)
Kuba B12 (Člen)
02.11.2010 21:53:02
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to chodim      lezu        a nebudem tady zasírat téma s chalupama,  stavim se


honda je honda
Filous (Člen)
03.11.2010 07:57:57
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

osiris psal:
Koldan psal:

.................... a je vůbec problém rozklíčovat co tam stavitel chce za matrošbigsmile

...v naprosto drtivý většině si buď jistej pískem s vodou a trochou toho zelenýho sajrajtu bigsmile

...s toho dělaj vjedu, co???headshake ...já dyš mícham tag se taky vopčas vo lopatu seknu, prostě lopata písku sem, lopata cimentu tam a eště nám nic nespadlogood ...prej normybigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
vOjTaB6 (Člen)
03.11.2010 08:02:41
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Filous psal:
osiris psal:
Koldan psal:

.................... a je vůbec problém rozklíčovat co tam stavitel chce za matrošbigsmile

...v naprosto drtivý většině si buď jistej pískem s vodou a trochou toho zelenýho sajrajtu bigsmile

...s toho dělaj vjedu, co???headshake ...já dyš mícham tag se taky vopčas vo lopatu seknu, prostě lopata písku sem, lopata cimentu tam a eště nám nic nespadlogood ...prej normybigsmilebigsmilebigsmile

Tak super... na jare te cekam... budes michat atd. a ja budu delat kafe a balit ti cigara... bigsmile

...ale bude tam toho tag 20 kubiku... surprised

bigsmile


Bandit rulezz!!!
Filous (Člen)
03.11.2010 08:04:36
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:
Filous psal:
osiris psal:


...v naprosto drtivý většině si buď jistej pískem s vodou a trochou toho zelenýho sajrajtu bigsmile

...s toho dělaj vjedu, co???headshake ...já dyš mícham tag se taky vopčas vo lopatu seknu, prostě lopata písku sem, lopata cimentu tam a eště nám nic nespadlogood ...prej normybigsmilebigsmilebigsmile

Tak super... na jare te cekam... budes michat atd. a ja budu delat kafe a balit ti cigara... bigsmile

...ale bude tam toho tag 20 kubiku... surprised

bigsmile

...ty vole, ty seš bohatej gastarbajtr, ty si vobjednáš miks a úkáčkabigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
vOjTaB6 (Člen)
03.11.2010 08:19:58
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Filous psal:
vOjTaB6 psal:
Filous psal:


...s toho dělaj vjedu, co???headshake ...já dyš mícham tag se taky vopčas vo lopatu seknu, prostě lopata písku sem, lopata cimentu tam a eště nám nic nespadlogood ...prej normybigsmilebigsmilebigsmile

Tak super... na jare te cekam... budes michat atd. a ja budu delat kafe a balit ti cigara... bigsmile

...ale bude tam toho tag 20 kubiku... surprised

bigsmile

...ty vole, ty seš bohatej gastarbajtr, ty si vobjednáš miks a úkáčkabigsmile

no tag miks je celkem jasnej, na tenhle vobjem, ale ukacka ne, ty uz sou moc drahy a nemakaj, to si radsi pozvu jednoho dobryho zednika a ukacko s koleckem a lopatou mu budu delat ja


Bandit rulezz!!!
čočkin (Člen)
03.11.2010 20:32:45
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Hele a co takhle   Bungalov s podkrovím    bigsmilebigsmilebigsmile


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Banditatom (Člen)
03.11.2010 20:37:27
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

ještě mě napadlo barynkoj co takhle vykopat ďouru udělat šalung a pořídit si betonovej bunksurprisednebudeš řešit seve jih patro nebo bungalov a můžeš rozšiřovat i bez stavebního povolenígood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
faitík (Člen)
03.11.2010 21:31:11
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to se mýlíš.... to by musel mít povolení od báňskýho ouřaduevil


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Banditatom (Člen)
03.11.2010 21:37:05
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

faitík psal:

to se mýlíš.... to by musel mít povolení od báňskýho ouřaduevil

na černo? kdo to zjistíevil


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
barynek (Člen)
03.11.2010 22:11:21
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

cockin psal:

Hele a co takhle   Bungalov s podkrovím    bigsmilebigsmilebigsmile

jestli myslíš neobytnou půdu tak proč ne smile1


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
03.11.2010 22:13:20
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

2 Banditatom - takhle bydlíš ty, v bunkru s mamutkem v podzemí? bigsmile


Bandit 4EVER!!!
Koldan (Člen)
03.11.2010 22:20:35
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Filous psal:
osiris psal:
Koldan psal:

.................... a je vůbec problém rozklíčovat co tam stavitel chce za matrošbigsmile

...v naprosto drtivý většině si buď jistej pískem s vodou a trochou toho zelenýho sajrajtu bigsmile

...s toho dělaj vjedu, co???headshake ...já dyš mícham tag se taky vopčas vo lopatu seknu, prostě lopata písku sem, lopata cimentu tam a eště nám nic nespadlogood ...prej normybigsmilebigsmilebigsmile

hele víš jak vypdá prakse? přinde maník a řekne, že si spočítal, že dyž si to namíšá von, tag je to levnější. Jenže von má v projektu, že tam má mít beton B15 (dle nový normy C12/15), přinde jeho známý a řekne, že "zaručená receptura" tři lopaty štěrku a lopata cementu fungovala votjakživa, dotyčnej si to spočítá a řekne, že jsme drazí. To že při tom poměru a způsobu míchání udělá maximálně beton s pevností kolem 10 megapascalů a ta naše patnástka běžně má kolem dvaceti už neřeší. říkám jim,tak si vemte naši desítku a budete na tom stejně, ale na to neslyší, lidi jsou někdy zvláštníevil


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Antikrist (Člen)
03.11.2010 22:39:03
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Zdar taky si přidám. Máme patrovej barák, obyvák s kuchyní předsíní, wc a  garáží dole, ložnici a dětský pokoje  plus koupelnu nahoře. Nikdy víc bych to takhle nechtěl a neudělal! Máme malou holčičku, od narození po součastnost(2 roky), traví veškerý čas s námi dole. To znamená, že náš obyvák i kuchyň se stala její hernou. Svůj pokojíček v patře využívá jen na spaní. A využívat ho začne nejspíš,až nastoupí do školy. TeĎ čekáme druhý a nedovedu si představit ten brjgl co budeme mít místo obýváku. Sousedka s manželem, prodávájí důvodem jsou schody. Během roku oba uraz na nohy, koupelna v patře. Už kvůli dětem bungalov. pokoje(dětskej brajgl, tuny hraček) vedle obýváku ideální stav.


Kdo jinému jámu kopá, je ukrajinec páč jámu si má kopat každej sám.
roman.v (Člen)
03.11.2010 22:44:51
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:
barynek psal:

...Tak třeba vim, že na bungalow nemusím mít tak tlustý cihly/tvárnice nebo jak chcete to nazývejme, jako třeba na patrovej barák (nebudou tak zatížený. Stejně tak nemalá investice je do schodů, do odolnějších podlah, ketrý musí ustát vyšší tlak. Na druhou stranu je bungalow co do plochy větší, ale základová deska nemusí být tak náročná na zatížení, ale je tam větší střecha atd. ....

NESMYSL.....

Cihelná stěna 300mm v pohodě vyhoví na únost patrového objektu. Stejně budeš muset zateplit. Bungalov bude rozlehleší, takže ve finále třeba větší rozpony stropů (střechy), což není vždy úspora. Schody nejsou taková darda. Součet ceny plochy střechy, izolací a plochy desky s izolací nakonec mohou být výrazně vyšší než u patrového objektu, kde strop mezi podlažími neizoluješ proti vodě, teplu, radonu...základová deska je úplně stejná, zakládá se v 90% na pasy, né na desku. Naopak u patrového objektu máš menší vnější obálku objektu, takže energeticky to je výhodnější.

Přesně tak, moje letitá zkušenost to potvrzuje - kompaktní dvoupatrový dům je provozně výhodnější, náklady na pořízení by měly být stejné nebo nižší než u bungalovu, jednodušší instalace, provozní oddělení soukromé a společenské části po patrech atd. Pokud tedy neplánuješ se v dohledné době pohybovat na vozíku, tak jdi do patra. Stavební i provozní náklady ovliňuje spíš tvarová složitost domu - zruš všechny balkónky, vyhřezlé jídelny ve tvaru šestiúhelníku, zapuštěné vstupy atd. Pokud budeš stavět napůl svépomocí, tak se vyplatí rozměry domu uzpůsobit stavebnímu materiálu - cihly, stropy, krovy...


Don´t worry, be Bandit!
Koldan (Člen)
03.11.2010 23:08:28
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Antikrist psal:

Zdar taky si přidám. Máme patrovej barák, obyvák s kuchyní předsíní, wc a  garáží dole, ložnici a dětský pokoje  plus koupelnu nahoře. Nikdy víc bych to takhle nechtěl a neudělal! Máme malou holčičku, od narození po součastnost(2 roky), traví veškerý čas s námi dole. To znamená, že náš obyvák i kuchyň se stala její hernou. Svůj pokojíček v patře využívá jen na spaní. A využívat ho začne nejspíš,až nastoupí do školy. TeĎ čekáme druhý a nedovedu si představit ten brjgl co budeme mít místo obýváku. Sousedka s manželem, prodávájí důvodem jsou schody. Během roku oba uraz na nohy, koupelna v patře. Už kvůli dětem bungalov. pokoje(dětskej brajgl, tuny hraček) vedle obýváku ideální stav.

nerozumím tvému příspěvku. V případě malého dítěte nehraje roli jaký dům máš, stejně ho budeš chtít mít na očích, ta holčička by s váma byla v místnostni nehledě na počet pater, na druhou stranu je fakt, že ty si budeš stavit barák na doživotí, děti s tebou zůstanou chvilku, proč tedy jim upravovat dům natolik, že tebe to bude omezovat?surprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Mour (Člen)
04.11.2010 07:22:11
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Koldan psal:
Filous psal:
osiris psal:


...v naprosto drtivý většině si buď jistej pískem s vodou a trochou toho zelenýho sajrajtu bigsmile

...s toho dělaj vjedu, co???headshake ...já dyš mícham tag se taky vopčas vo lopatu seknu, prostě lopata písku sem, lopata cimentu tam a eště nám nic nespadlogood ...prej normybigsmilebigsmilebigsmile

hele víš jak vypdá prakse? přinde maník a řekne, že si spočítal, že dyž si to namíšá von, tag je to levnější. Jenže von má v projektu, že tam má mít beton B15 (dle nový normy C12/15), přinde jeho známý a řekne, že "zaručená receptura" tři lopaty štěrku a lopata cementu fungovala votjakživa, dotyčnej si to spočítá a řekne, že jsme drazí. To že při tom poměru a způsobu míchání udělá maximálně beton s pevností kolem 10 megapascalů a ta naše patnástka běžně má kolem dvaceti už neřeší. říkám jim,tak si vemte naši desítku a budete na tom stejně, ale na to neslyší, lidi jsou někdy zvláštníevil

surprised ...já míchal 4 lopaty štěrku a 1 cementu bigsmile


...na podhrabový desky u plotu bigsmile

Marián (Člen)
04.11.2010 07:22:31
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

jak bylo psano vyse, bungalov je co se tyce ekonomiky min vhodna varianta.
vyjde minimalne nastejno, neli draz, nez 2patrovej barak.
takze ja bych udelal neobyvatelny podkrovi,ktery by se mohlo kdykoliv predelat na obyvatelny, pri nejhorsim z toho bude puda na bordel.
ale at si to kazdej udela,jak jemu se libi,pac von na to bude cumet celej zivotgood


...sam mezi jebkarema...
Mour (Člen)
04.11.2010 07:26:12
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Koldan psal:
Antikrist psal:

Zdar taky si přidám. Máme patrovej barák, obyvák s kuchyní předsíní, wc a  garáží dole, ložnici a dětský pokoje  plus koupelnu nahoře. Nikdy víc bych to takhle nechtěl a neudělal! Máme malou holčičku, od narození po součastnost(2 roky), traví veškerý čas s námi dole. To znamená, že náš obyvák i kuchyň se stala její hernou. Svůj pokojíček v patře využívá jen na spaní. A využívat ho začne nejspíš,až nastoupí do školy. TeĎ čekáme druhý a nedovedu si představit ten brjgl co budeme mít místo obýváku. Sousedka s manželem, prodávájí důvodem jsou schody. Během roku oba uraz na nohy, koupelna v patře. Už kvůli dětem bungalov. pokoje(dětskej brajgl, tuny hraček) vedle obýváku ideální stav.

nerozumím tvému příspěvku. V případě malého dítěte nehraje roli jaký dům máš, stejně ho budeš chtít mít na očích, ta holčička by s váma byla v místnostni nehledě na počet pater, na druhou stranu je fakt, že ty si budeš stavit barák na doživotí, děti s tebou zůstanou chvilku, proč tedy jim upravovat dům natolik, že tebe to bude omezovat?surprised

Pravdu díš, švarný jinochubigsmile, a proto jedině bungalov do cca 130m2, jelikož většinu zbytkového času budete s paní  v domě sami. idontknow

Filous (Člen)
04.11.2010 07:35:22
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Mour psal:
Koldan psal:
Filous psal:


...s toho dělaj vjedu, co???headshake ...já dyš mícham tag se taky vopčas vo lopatu seknu, prostě lopata písku sem, lopata cimentu tam a eště nám nic nespadlogood ...prej normybigsmilebigsmilebigsmile

hele víš jak vypdá prakse? přinde maník a řekne, že si spočítal, že dyž si to namíšá von, tag je to levnější. Jenže von má v projektu, že tam má mít beton B15 (dle nový normy C12/15), přinde jeho známý a řekne, že "zaručená receptura" tři lopaty štěrku a lopata cementu fungovala votjakživa, dotyčnej si to spočítá a řekne, že jsme drazí. To že při tom poměru a způsobu míchání udělá maximálně beton s pevností kolem 10 megapascalů a ta naše patnástka běžně má kolem dvaceti už neřeší. říkám jim,tak si vemte naši desítku a budete na tom stejně, ale na to neslyší, lidi jsou někdy zvláštníevil

surprised ...já míchal 4 lopaty štěrku a 1 cementu bigsmile


...na podhrabový desky u plotu bigsmile

...aš se ti na to vychčije pes, tag ti to spadnebigsmile ...já mícham poctivje, lopatu cimentu na tři pískubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Mour (Člen)
04.11.2010 08:01:53
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Filous psal:
Mour psal:
Koldan psal:


hele víš jak vypdá prakse? přinde maník a řekne, že si spočítal, že dyž si to namíšá von, tag je to levnější. Jenže von má v projektu, že tam má mít beton B15 (dle nový normy C12/15), přinde jeho známý a řekne, že "zaručená receptura" tři lopaty štěrku a lopata cementu fungovala votjakživa, dotyčnej si to spočítá a řekne, že jsme drazí. To že při tom poměru a způsobu míchání udělá maximálně beton s pevností kolem 10 megapascalů a ta naše patnástka běžně má kolem dvaceti už neřeší. říkám jim,tak si vemte naši desítku a budete na tom stejně, ale na to neslyší, lidi jsou někdy zvláštníevil

surprised ...já míchal 4 lopaty štěrku a 1 cementu bigsmile


...na podhrabový desky u plotu bigsmile

...aš se ti na to vychčije pes, tag ti to spadnebigsmile ...já mícham poctivje, lopatu cimentu na tři pískubigsmile

Pěkně plýtváš svěřeným materiálem bigsmilebigsmilebigsmile ...stejně si myslím, že v zimě do toho plotu někdo navali. Tak ať pak zaplatí B15, ni? bigsmile

Filous (Člen)
04.11.2010 08:03:40
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Mour psal:
Filous psal:
Mour psal:


surprised ...já míchal 4 lopaty štěrku a 1 cementu bigsmile


...na podhrabový desky u plotu bigsmile

...aš se ti na to vychčije pes, tag ti to spadnebigsmile ...já mícham poctivje, lopatu cimentu na tři pískubigsmile

Pěkně plýtváš svěřeným materiálem bigsmilebigsmilebigsmile ...stejně si myslím, že v zimě do toho plotu někdo navali. Tak ať pak zaplatí B15, ni? bigsmile

...hesky to máš vymyšlený parťákugoodbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
barynek (Člen)
04.11.2010 13:24:43
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Marián psal:

jak bylo psano vyse, bungalov je co se tyce ekonomiky min vhodna varianta.
vyjde minimalne nastejno, neli draz, nez 2patrovej barak.
takze ja bych udelal neobyvatelny podkrovi,ktery by se mohlo kdykoliv predelat na obyvatelny, pri nejhorsim z toho bude puda na bordel.
ale at si to kazdej udela,jak jemu se libi,pac von na to bude cumet celej zivotgood

tak nějak takhle to planujem bigsmile


Bandit 4EVER!!!
Koldan (Člen)
04.11.2010 15:04:28
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Mour psal:
Filous psal:
Mour psal:


surprised ...já míchal 4 lopaty štěrku a 1 cementu bigsmile


...na podhrabový desky u plotu bigsmile

...aš se ti na to vychčije pes, tag ti to spadnebigsmile ...já mícham poctivje, lopatu cimentu na tři pískubigsmile

Pěkně plýtváš svěřeným materiálem bigsmilebigsmilebigsmile ...stejně si myslím, že v zimě do toho plotu někdo navali. Tak ať pak zaplatí B15, ni? bigsmile

ty nejseš vůbec trůba, máš rechtbigsmilebigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kim (Člen)
04.11.2010 15:30:03
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynku,je jedno co postavíš,stejně po roce až dvou bydlení si budeš říkat že bys to postavil jináč(vnitřní prostory).Tohle Ti neřekne žádnej architekt,ten tak akorát něco namatlá na kus papíru a sám by v tom bydlet nechtělbigsmile.Pro rodinej domek kterej chceš za ty many je architekt zbytečnej luxus čili vyhozený penízegood

když si vybereš stodolu(patrovej barák)tak si nasereš do bot, postavíš novej,uteče pár let,zestárneš a kdo tam poleze na běžnou udržbu a opravyidontknow,asi ty,co?bigsmile

takže za sebe,přízemní domeček s hezkym kutlouškem ve sklepěgoodbigsmile


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Petr J. (Člen)
04.11.2010 16:14:51
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to Kim: hele, jak může být přízemní s kutlochem ve sklepě? bigsmilebigsmilebigsmile To už jsou dvě patra...

Toho architekta s namazáním máš u mne, to Ti nezapomenu bigsmile

vOjTaB6 (Člen)
04.11.2010 16:27:36
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kim psal:

barynku,je jedno co postavíš,stejně po roce až dvou bydlení si budeš říkat že bys to postavil jináč(vnitřní prostory).Tohle Ti neřekne žádnej architekt,ten tak akorát něco namatlá na kus papíru a sám by v tom bydlet nechtělbigsmile.Pro rodinej domek kterej chceš za ty many je architekt zbytečnej luxus čili vyhozený penízegood

když si vybereš stodolu(patrovej barák)tak si nasereš do bot, postavíš novej,uteče pár let,zestárneš a kdo tam poleze na běžnou udržbu a opravyidontknow,asi ty,co?bigsmile

takže za sebe,přízemní domeček s hezkym kutlouškem ve sklepěgoodbigsmile

Tak to bych se mel podle tebe jit asi nejspis zastrelit, gdyz kupuju dve patra + sklep...surprised

bigsmile


Bandit rulezz!!!
Koldan (Člen)
04.11.2010 18:14:22
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

sklep v žádném případě nebratheadshake


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
huskyb12 (Administrator)
04.11.2010 18:22:53
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Koldan psal:

sklep v žádném případě nebratheadshake

klíd, von myslel sklépek :)))


ale di, Ty brepto ...
vOjTaB6 (Člen)
04.11.2010 18:26:50
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

huskyb12 psal:
Koldan psal:

sklep v žádném případě nebratheadshake

klíd, von myslel sklépek :)))

ne ne, já myslel pěknej hezkej klenutej SKLEP, f Áziji ať si maj ty svoje sklépky... bigsmile

Ale jinak už tam ouplně vidim dvě lavice, stůl a regály na víno... bigsmile


Bandit rulezz!!!
Kim (Člen)
04.11.2010 19:29:32
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

to Kim: hele, jak může být přízemní s kutlochem ve sklepě? bigsmilebigsmilebigsmile To už jsou dvě patra...

Toho architekta s namazáním máš u mne, to Ti nezapomenu bigsmile

nojo pane architekt,maji pravdu,suteren je taky podlažígood...ale voni vědí jaký je rozdíl mezi 1.PP a 2.NP,zvlášt' 1.PP v mém provedeníbigsmile
velice,velice se jim omlouvám za to"namatlání",až jich někde potkám tak mají u mne tuplovanou točenou kofolugoodbigsmile
ps:stejně si myslím že papír snese všechnobigsmile
pps:pozdravuj domasmile1


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Kim (Člen)
04.11.2010 19:34:22
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:
Kim psal:

barynku,je jedno co postavíš,stejně po roce až dvou bydlení si budeš říkat že bys to postavil jináč(vnitřní prostory).Tohle Ti neřekne žádnej architekt,ten tak akorát něco namatlá na kus papíru a sám by v tom bydlet nechtělbigsmile.Pro rodinej domek kterej chceš za ty many je architekt zbytečnej luxus čili vyhozený penízegood

když si vybereš stodolu(patrovej barák)tak si nasereš do bot, postavíš novej,uteče pár let,zestárneš a kdo tam poleze na běžnou udržbu a opravyidontknow,asi ty,co?bigsmile

takže za sebe,přízemní domeček s hezkym kutlouškem ve sklepěgoodbigsmile

Tak to bych se mel podle tebe jit asi nejspis zastrelit, gdyz kupuju dve patra + sklep...surprised

bigsmile

vojto,dva štoky je málo...koupil bych rovnou celou bytovku a pořádnej kvérbigsmile


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Petr J. (Člen)
04.11.2010 20:44:28
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

A příští rok, to vyženeme vo štok.....bigsmilebigsmile

Kime, pozdravy předány...někdy na tu kofolu musíme vyrazit...

XJelen (Člen)
04.11.2010 20:52:27
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

A příští rok, to vyženeme vo štok.....bigsmilebigsmile

Kime, pozdravy předány...někdy na tu kofolu musíme vyrazit...

když vy kachličky, tak my břizolit!


Strýcfajtr !!!
vOjTaB6 (Člen)
04.11.2010 20:56:39
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

XJelen psal:
Petr J. psal:

A příští rok, to vyženeme vo štok.....bigsmilebigsmile

Kime, pozdravy předány...někdy na tu kofolu musíme vyrazit...

když vy kachličky, tak my břizolit!

...a když vy inžinýrku, tak my... my...   ...to ještě uvidíte.

bigsmile

Si dělejte prdel blbouní, ale ten barák je fakt velkej, a moc se mi páčí, enem na něm bude práce jak na kostele, ale na to se docela těšim...

A už mám pohomadě i partu makáčů...

Filous bude míchat, já mu budu vařit kafe a balit cigára a dneska se mi hlásil XJelen, že bude dělat pana Lórence, už se těšíš Fildo? bigsmilebigsmile


Bandit rulezz!!!
Mour (Člen)
05.11.2010 07:38:21
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:
XJelen psal:
Petr J. psal:

A příští rok, to vyženeme vo štok.....bigsmilebigsmile

Kime, pozdravy předány...někdy na tu kofolu musíme vyrazit...

když vy kachličky, tak my břizolit!

...a když vy inžinýrku, tak my... my...   ...to ještě uvidíte.

bigsmile

Si dělejte prdel blbouní, ale ten barák je fakt velkej, a moc se mi páčí, enem na něm bude práce jak na kostele, ale na to se docela těšim...

A už mám pohomadě i partu makáčů...

Filous bude míchat, já mu budu vařit kafe a balit cigára a dneska se mi hlásil XJelen, že bude dělat pana Lórence, už se těšíš Fildo? bigsmilebigsmile

..já sem taky docela dobrý majster goodbigsmilebigsmile

Filous (Člen)
05.11.2010 07:50:11
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:
XJelen psal:
Petr J. psal:

A příští rok, to vyženeme vo štok.....bigsmilebigsmile

Kime, pozdravy předány...někdy na tu kofolu musíme vyrazit...

když vy kachličky, tak my břizolit!

...a když vy inžinýrku, tak my... my...   ...to ještě uvidíte.

bigsmile

Si dělejte prdel blbouní, ale ten barák je fakt velkej, a moc se mi páčí, enem na něm bude práce jak na kostele, ale na to se docela těšim...

A už mám pohomadě i partu makáčů...

Filous bude míchat, já mu budu vařit kafe a balit cigára a dneska se mi hlásil XJelen, že bude dělat pana Lórence, už se těšíš Fildo? bigsmilebigsmile

...hele, mladej, najdi si ňákýho jinýho vola, já přijedu aš bude f tom sklepje regál s tym chlastem...a poslední dobou mě furt pálí žáha, tag se vyser na víno a koukej ať je f tom regále narovnaná Plzeň, ta mi dělá dobře na pajšlgoodbigsmilesmokin


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
05.11.2010 08:16:43
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kim psal:

barynku,je jedno co postavíš,stejně po roce až dvou bydlení si budeš říkat že bys to postavil jináč(vnitřní prostory).Tohle Ti neřekne žádnej architekt,ten tak akorát něco namatlá na kus papíru a sám by v tom bydlet nechtělbigsmile.Pro rodinej domek kterej chceš za ty many je architekt zbytečnej luxus čili vyhozený penízegood

když si vybereš stodolu(patrovej barák)tak si nasereš do bot, postavíš novej,uteče pár let,zestárneš a kdo tam poleze na běžnou udržbu a opravyidontknow,asi ty,co?bigsmile

takže za sebe,přízemní domeček s hezkym kutlouškem ve sklepěgoodbigsmile

na tohle je prej dobrý chodit pomáhat kamarádum stavět jejich baráky bigsmile chybama cizích se člověk nejlíp učí bigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
05.11.2010 08:41:33
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Tak třeba já su člověk skromnejbigsmile a dost přispůsobivej,takže kdyš by byl barák novej,funkční,bez zbytečnejch složitostí,výklenků,zákoutí a různejch ůletů vybudovanejch na střeše,kerý sou do budoucna jenom příčinou prblémů,tak bych si zvykl asi na kdejaký uspořádání místností uvnitř. Hlavně musí být garáž součástí baráku,kvuli vytápění,nemusí tam byt horko jak v obejváku,ale nemám rát garáže kerý promrzajísick Kdyš bych měl dostatečně velkej pozemek,tak bych volil jedině bungalov a nic moc velkýhogood No a protože mám v prdeli fši a na pupku hnidy,bydlím v řadovcebigsmilebigsmile A taky to desmokin


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
barynek (Člen)
05.11.2010 08:53:29
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kim psal:

barynku,je jedno co postavíš,stejně po roce až dvou bydlení si budeš říkat že bys to postavil jináč(vnitřní prostory).Tohle Ti neřekne žádnej architekt,ten tak akorát něco namatlá na kus papíru a sám by v tom bydlet nechtělbigsmile.Pro rodinej domek kterej chceš za ty many je architekt zbytečnej luxus čili vyhozený penízegood

když si vybereš stodolu(patrovej barák)tak si nasereš do bot, postavíš novej,uteče pár let,zestárneš a kdo tam poleze na běžnou udržbu a opravyidontknow,asi ty,co?bigsmile

takže za sebe,přízemní domeček s hezkym kutlouškem ve sklepěgoodbigsmile

no nějak tak to máme v plánu, ale pořád je tam hodně přemejšlenísmile1


Bandit 4EVER!!!
vOjTaB6 (Člen)
11.11.2010 10:19:57
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Kdo ma zkusenosti s drcenym polysterenem?

Barak je starej a ja chci z patra a z pudy vyhazet vsechen ten zasyp, co je pod podlahama, ale kdyz tam dam vatu nebo polystyrenovy desky, tak budu muset resit paroizolaci a podobny pussyviny. Kdezto ten drcenej by mel i dejchat... Je to tak, nebo ne? 

Ty podlahy jsou klasika podbyti - tramy a mezi nima zasyp - prkna zezhora...


Bandit rulezz!!!
osiris (Člen)
11.11.2010 10:38:36
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:

Kdo ma zkusenosti s drcenym polysterenem?

Barak je starej a ja chci z patra a z pudy vyhazet vsechen ten zasyp, co je pod podlahama, ale kdyz tam dam vatu nebo polystyrenovy desky, tak budu muset resit paroizolaci a podobny pussyviny. Kdezto ten drcenej by mel i dejchat... Je to tak, nebo ne? 

Ty podlahy jsou klasika podbyti - tramy a mezi nima zasyp - prkna zezhora...

...mám, krásně lítá z toho patra a půdy dolů po větru, když ho házíš ven bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
11.11.2010 11:01:57
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:

Kdo ma zkusenosti s drcenym polysterenem?

Barak je starej a ja chci z patra a z pudy vyhazet vsechen ten zasyp, co je pod podlahama, ale kdyz tam dam vatu nebo polystyrenovy desky, tak budu muset resit paroizolaci a podobny pussyviny. Kdezto ten drcenej by mel i dejchat... Je to tak, nebo ne? 

Ty podlahy jsou klasika podbyti - tramy a mezi nima zasyp - prkna zezhora...

Climatizer Plus pičo!
polystyren do dřevěnejch podlahidontknow hasiči by ti dali evil


Strýcfajtr !!!
vOjTaB6 (Člen)
11.11.2010 11:16:25
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Direktore, to neresi muj problem, ja mam obavy z toho pouziti parozabrany, pac kdyz se na ni neco posere, tak v tech drevenejch stropech udela vis skody nez uzitku.

A kdyz uz bych ji daval, tak pouziju Isover nebo neco podobnyho, pac na to mi nemusi priject deset lidi se zafoukavanim a podobne...


Bandit rulezz!!!
XJelen (Člen)
11.11.2010 12:25:20
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:

Direktore, to neresi muj problem, ja mam obavy z toho pouziti parozabrany, pac kdyz se na ni neco posere, tak v tech drevenejch stropech udela vis skody nez uzitku.

A kdyz uz bych ji daval, tak pouziju Isover nebo neco podobnyho, pac na to mi nemusi priject deset lidi se zafoukavanim a podobne...

mašinu bych ti eventuelně moh pučit matroš si splašíš sám... v čem vidíš problém parozábrany?, problém Izóvru a ursy apod. je v problémech při skládání... kdyžtak mi napiš mejl a pak mi cinkni žes ho psalgood


Strýcfajtr !!!
vOjTaB6 (Člen)
11.11.2010 12:55:40
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

XJelen psal:
vOjTaB6 psal:

Direktore, to neresi muj problem, ja mam obavy z toho pouziti parozabrany, pac kdyz se na ni neco posere, tak v tech drevenejch stropech udela vis skody nez uzitku.

A kdyz uz bych ji daval, tak pouziju Isover nebo neco podobnyho, pac na to mi nemusi priject deset lidi se zafoukavanim a podobne...

mašinu bych ti eventuelně moh pučit matroš si splašíš sám... v čem vidíš problém parozábrany?, problém Izóvru a ursy apod. je v problémech při skládání... kdyžtak mi napiš mejl a pak mi cinkni žes ho psalgood

Vypadas, ze o tom neco vis...surprised bigsmile

Cinknu ti nekdy zitra nebo o vikendu, az budu v Cechach.

Staci ti, gdyz si to prectes tady, nebo ti mam jeste poslat mail, ze jsem ti tady napsal, ze ti budu volat??? bigsmile


Bandit rulezz!!!
XJelen (Člen)
11.11.2010 13:26:18
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

vOjTaB6 psal:
XJelen psal:
vOjTaB6 psal:

Direktore, to neresi muj problem, ja mam obavy z toho pouziti parozabrany, pac kdyz se na ni neco posere, tak v tech drevenejch stropech udela vis skody nez uzitku.

A kdyz uz bych ji daval, tak pouziju Isover nebo neco podobnyho, pac na to mi nemusi priject deset lidi se zafoukavanim a podobne...

mašinu bych ti eventuelně moh pučit matroš si splašíš sám... v čem vidíš problém parozábrany?, problém Izóvru a ursy apod. je v problémech při skládání... kdyžtak mi napiš mejl a pak mi cinkni žes ho psalgood

Vypadas, ze o tom neco vis...surprised bigsmile

Cinknu ti nekdy zitra nebo o vikendu, az budu v Cechach.

Staci ti, gdyz si to prectes tady, nebo ti mam jeste poslat mail, ze jsem ti tady napsal, ze ti budu volat??? bigsmile

bigsmile


Strýcfajtr !!!
Marián (Člen)
11.11.2010 19:06:03
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

nevidim duvod u polysternu , kor drcenyho nekam cpat parozabranu.
ta se dava do kce proto, aby tepelna izolace nevlhla od vnitrni vlhkosti a tim se snizovala jeji ucinnost.
to je mozny u izolaci na bazi kamenny ci skelny vaty, ale poystyren ma prakticky nulovou nasakovost, tudiz nevidim duvod na parozabranu...


...sam mezi jebkarema...
Petr J. (Člen)
11.11.2010 20:07:09
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to Marián: to je ale pěkná blbost....

Ondráš (Člen)
11.11.2010 22:19:17
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

to Marián: to je ale pěkná blbost....

Tak na tuhle diskuzi jsem zvědav...smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Koldan (Člen)
11.11.2010 22:25:19
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Ondráš psal:
Petr J. psal:

to Marián: to je ale pěkná blbost....

Tak na tuhle diskuzi jsem zvědav...smokin

ale není
ale je
ale není
ale je
ale není
ale je
ale není.....


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Petr J. (Člen)
11.11.2010 22:31:11
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

A je lepší Sko nebo Nko?

Kuba B12 (Člen)
11.11.2010 23:34:53
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

lepší Nko než Klimtizer     to je hroznej brak


honda je honda
strompler (Člen)
12.11.2010 09:27:30
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

smile1obývák musí být průjezdný ne motorce - už na tom pracujugood


starý člen!!!
Billy (Člen)
12.11.2010 14:58:06
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

To: Barynek hlavne si priprav pevny nervy na ouredniky, bo zrovna resim uzemko a vyjadreni od uradu a sitaru a je to sileny bigsmile, napr curak na policii pan chce vymalovat chodnicky a cestu prijezdovou vidim to tak na 5x nez ho uspokojim surprised.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Banditatom (Člen)
12.11.2010 15:01:36
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Billy psal:

To: Barynek hlavne si priprav pevny nervy na ouredniky, bo zrovna resim uzemko a vyjadreni od uradu a sitaru a je to sileny bigsmile, napr curak na policii pan chce vymalovat chodnicky a cestu prijezdovou vidim to tak na 5x nez ho uspokojim surprised.

pastelky a jedu negoodbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
barynek (Člen)
12.11.2010 17:39:40
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Billy psal:

To: Barynek hlavne si priprav pevny nervy na ouredniky, bo zrovna resim uzemko a vyjadreni od uradu a sitaru a je to sileny bigsmile, napr curak na policii pan chce vymalovat chodnicky a cestu prijezdovou vidim to tak na 5x nez ho uspokojim surprised.

no jako nečekám, že to bude hnedka.. cosi jsem zaslechl o 3měsících než se vubec bude moct kopnout, ale tak jako přes zimu na to bude času dost a u nás to snad na vesnici tak hrotit nebudou, no uvidíme, ale každopadně díky za připomínkugood


Bandit 4EVER!!!
bery (Člen)
12.11.2010 17:52:53
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Billy psal:

To: Barynek hlavne si priprav pevny nervy na ouredniky, bo zrovna resim uzemko a vyjadreni od uradu a sitaru a je to sileny bigsmile, napr curak na policii pan chce vymalovat chodnicky a cestu prijezdovou vidim to tak na 5x nez ho uspokojim surprised.

headshakeheadshakeheadshakeheadshakeheadshake že by buzna?


momentalně zavostalej
Petr J. (Člen)
12.11.2010 23:42:23
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Vy toho naděláte...bigsmile

To je prd oproti třeba zateplovákům, kam dle nového předpisu musí majitel zakomponovat budky pro Rorýse...a ouřada to bez toho nepovolí

http://www.rorysi.cz/rorysi/index.php?id=rekonstrukce

sick

Baltazar (Člen)
13.11.2010 09:31:20
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Marián psal:

nevidim duvod u polysternu , kor drcenyho nekam cpat parozabranu.
ta se dava do kce proto, aby tepelna izolace nevlhla od vnitrni vlhkosti a tim se snizovala jeji ucinnost.
to je mozny u izolaci na bazi kamenny ci skelny vaty, ale poystyren ma prakticky nulovou nasakovost, tudiz nevidim duvod na parozabranu...

jo proto, že u polistyrýnu, je určitá nasákavost, se nedoporučuje zateplovat 5 kou polistyrýnem, protože to promrzá, jo a vod Jelena to nemámsmile1


The father of the little princess of the dawn
Billy (Člen)
13.11.2010 15:03:52
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
Billy psal:

To: Barynek hlavne si priprav pevny nervy na ouredniky, bo zrovna resim uzemko a vyjadreni od uradu a sitaru a je to sileny bigsmile, napr curak na policii pan chce vymalovat chodnicky a cestu prijezdovou vidim to tak na 5x nez ho uspokojim surprised.

no jako nečekám, že to bude hnedka.. cosi jsem zaslechl o 3měsících než se vubec bude moct kopnout, ale tak jako přes zimu na to bude času dost a u nás to snad na vesnici tak hrotit nebudou, no uvidíme, ale každopadně díky za připomínkugood

Spis chces rict ne 3 mesice ale tak rok a pul neli dva roky ne ? smile1 Jestli to mas planinu a nebudes to resit nejakou verejnopravni smlouvou tak na 3 mesice vyrizovani a naslednyho kopnuti teda zapomen, mozna tak jahody tam muzes kopnout motyckou smile2


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Marián (Člen)
13.11.2010 17:14:26
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Baltazar psal:
Marián psal:

nevidim duvod u polysternu , kor drcenyho nekam cpat parozabranu.
ta se dava do kce proto, aby tepelna izolace nevlhla od vnitrni vlhkosti a tim se snizovala jeji ucinnost.
to je mozny u izolaci na bazi kamenny ci skelny vaty, ale poystyren ma prakticky nulovou nasakovost, tudiz nevidim duvod na parozabranu...

jo proto, že u polistyrýnu, je určitá nasákavost, se nedoporučuje zateplovat 5 kou polistyrýnem, protože to promrzá, jo a vod Jelena to nemámsmile1

nejsem vystudovanej stavebni fyzik, ale ciste selskym rozumem...
polystyren nasakavost zhruba do 4 procent, dle me uplny hovno.

O kolik se asi snizi jeho ucinnost???idontknow

drevo ma vlhkost ve vysusenym stavu cca 12% a jak pekne izoluje...

to co se dnes deje s nizkoenergetickejma domama, vsechno voblepeny ,,igelitem, honeni se za totalni nepruvzdusnosti, zavislosti na elektrice a rekupercnich jednotkach, co nejvic izolace, jen abych usetril co nejvic energie....
merime si baraky termokamerama...
vokna s minimalni lambdou...

Takze az vypnou elektriku ja se tam udusim,pac tam mam super parozabrany se super tesnejma oknama a super tepelnou izolaci...

kolik asi stoji vyroba vsech tech izolaci, kdo je bude po par desitkach let likvidovat a s jakou energetickou narocnosti?

takze ja sem proste pro normalni rozumny staveni, bez co mozna nejmensi zavislosti na vnejsich zdrojich.

takze abych dosel ka jadru pudla, myslim, ze ta parozabrana k polystyrenu neni zas az tak nutna potreba, ale at si kazdej veri cemu chce a komu chce, ja na to koukam ciste se selskym rozumem a vlhkost od 0-4 procent je bezne v kazdy konstrukci a je to uplne normalnigood

na druhou stranu, kdyz mi to ale nejakej pan inzenyr rekne a nakresli bez premejsleni do projektu, tak to preci musi bejt pravda...smile1


...sam mezi jebkarema...
osiris (Člen)
13.11.2010 17:35:53
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Marián psal:

..........nejsem vystudovanej stavebni fyzik, ale ciste selskym rozumem...
............Takze az vypnou elektriku ja se tam udusim,pac tam mam super parozabrany se super tesnejma oknama a super tepelnou izolaci...

...já taky nejsem fyzik, ale votevřel bych vokno, nebo se běžel nadechnout mezi dveře bigsmileredfacebigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Marián (Člen)
13.11.2010 18:09:02
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

osiris psal:
Marián psal:

..........nejsem vystudovanej stavebni fyzik, ale ciste selskym rozumem...
............Takze az vypnou elektriku ja se tam udusim,pac tam mam super parozabrany se super tesnejma oknama a super tepelnou izolaci...

...já taky nejsem fyzik, ale votevřel bych vokno, nebo se běžel nadechnout mezi dveře bigsmileredfacebigsmile

no to ja taky, akorat kdyz spis, tak je to trosku horsi s koordinaci, abys z toho vokna treba nevypadbigsmile


...sam mezi jebkarema...
Petr J. (Člen)
13.11.2010 18:24:57
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to Marian: mícháš jablka s hruškama...

Základní stavební princip: zabránit kondenzaci vodních par v konstrukci

Toho dosáhneš jak? Že tam tu páru nepustíš...

Co když ji tam pustíš? Pára v zimě zkondenzuje, posléze zamrzne...voda v konstrukci = degradace. Takže třeba u stropní konstrukce se udělají mapy tam, kam kondenzát nateče. U dřeva stoupne vlhkost, čímž nastartují hnilobné procesy případně začnou rašit různé houbičky. A je jedno, jestli izolace je nasákavá či není. Naopak je vhodnější, aby případné minimální množství kondenzátu zadržela, než aby ji nechal protéct na spodní líc....a v létě potom se případná vlhkost odpaří. Říká se tomu bilance vodních par.

Takže parozábrana JE NUTNÁ.

Marián (Člen)
13.11.2010 21:31:46
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

takze jinak.

vojtoj slo predpokladam o to, dat na starej povalovej strop tepelnou izolaci polystyren - to znamena polozit ji na pude.
velice zalezi na tom kam tu parozabranu das.
takze pokud ji polozim nahoru na strop (prkenny bedneni mozna s hlinou), pekne to tam utesnim a pod tim (tramy, bedneni) si bude vlhkost uzivat, jen co je pravda. Pak se nastartujou hnilobny procesy, ze kterejch je obava na miste.
O tom je tady celou dobu rec.
Parozabranu bych pochopil, pokud by byla zespoda, tudiz v podhledu, potom by teorie o nepropustnosti do byla spravna, neli, primo na miste, ale pochybuju, ze tam se s ni bude srat...
Takze nikdo tady nemicha jabka z hruskama, jen je treba kazdej pripad vyhodnotit individualne, zvlast u rekonstrukci a ne se slepe drzet toho co nam nekdo tlacil ve skole v hodinach stavebni fyziky, ze pred tepelnou izolaci musi byt vzdy parozabrana...
Opet pripad, pokud bych zateploval zvrchu na nejakej keramickej nebo betonovej strop polystyrenem, neni opet potreba paroteska, protoze zhora je prakticky k nicemu, pusubi tam opet jako prekazka pruchodu vodnich par a na ,,nulovou bilanci" se asi tezko dostanem, pac se vlhkost nema kam odparit z konstrukce.
Takze diky parozabrane nahore se dosahne presne stavu ,, Pára v zimě zkondenzuje, posléze zamrzne...voda v konstrukci = degradace .

Myslim, ze oba zname funkci parozabrany, jen kazdej sme si asi predstavili jinej pripad pouziti ve vojtove pripade.

PS: podivej se na detaily BACHLU, ty parozabranu prakticky nepouzivaj...smile1


...sam mezi jebkarema...
barynek (Člen)
14.11.2010 10:17:32
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Billy psal:
barynek psal:
Billy psal:

To: Barynek hlavne si priprav pevny nervy na ouredniky, bo zrovna resim uzemko a vyjadreni od uradu a sitaru a je to sileny bigsmile, napr curak na policii pan chce vymalovat chodnicky a cestu prijezdovou vidim to tak na 5x nez ho uspokojim surprised.

no jako nečekám, že to bude hnedka.. cosi jsem zaslechl o 3měsících než se vubec bude moct kopnout, ale tak jako přes zimu na to bude času dost a u nás to snad na vesnici tak hrotit nebudou, no uvidíme, ale každopadně díky za připomínkugood

Spis chces rict ne 3 mesice ale tak rok a pul neli dva roky ne ? smile1 Jestli to mas planinu a nebudes to resit nejakou verejnopravni smlouvou tak na 3 mesice vyrizovani a naslednyho kopnuti teda zapomen, mozna tak jahody tam muzes kopnout motyckou smile2

no tak ono asi záleží kde to chceš stavět, ne? a jestli je tam milion lidí, který jsou nebo nejsou v uzemním plánu. My v uzemním plánu jsme takže by to snad nemusel bejt problém. Navíc v obci s 500obyv kde se staví jeden barák ročně/za 2roky, tak to taky tak horký nebude. Každopádně uvidímesmile1

2 all - jinak se chci ještě zeptat, nevíte jak je to tedka s tím "nechat stavbu vymrznout"? Je to ještě poitřeba když se staví třeba z porothermu nebo ne? Slyšel jsem to i to, ale moudrej z toho nejsem...idontknow


Bandit 4EVER!!!
Petr J. (Člen)
14.11.2010 13:49:05
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

to Marian: jo, jo...Bachl ji nikde nedává...

http://www.bachl.cz/picture/tecta/obr1.jpg



"Vymrznutí" = nechat dotvarovat hrubou stavbu = aby se Ti trhliny po první zimě, kdy se projeví určité "sedání" stavby neproprsalo do finálních povrchů (omítek, dlažeb,...).

Končím obecnou debatu...nemá cenu házet perly sviním...jdu se válet s KTM do bahna. cool

Marián (Člen)
14.11.2010 16:13:48
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

opravdu nema cenu hazet perly svinim...idontknowsmokin

ja pisu o koze a ty voze, jen abys mel pravdu, pripada mi to tady jak v parlamentu...headshake


...sam mezi jebkarema...
barynek (Člen)
14.11.2010 19:02:21
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Petr J. psal:

"Vymrznutí" = nechat dotvarovat hrubou stavbu = aby se Ti trhliny po první zimě, kdy se projeví určité "sedání" stavby neproprsalo do finálních povrchů (omítek, dlažeb,...).

čili by se to mělo nechat vymrznou a neobývat před první zimou? A co když nechám omítky udělat po zimě? Nebo je to egal? Musím nebo nemusím nechat vymrznout? To že se to dělalo dřív, to vím, ale když to nemáš podsklepený, tak bys nemusel, ne? Nebo jo? nevím...idontknow


Bandit 4EVER!!!
Ondráš (Člen)
14.11.2010 23:00:56
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

čili by se to mělo nechat vymrznou a neobývat před první zimou? A co když nechám omítky udělat po zimě? Nebo je to egal? Musím nebo nemusím nechat vymrznout? To že se to dělalo dřív, to vím, ale když to nemáš podsklepený, tak bys nemusel, ne? Nebo jo? nevím...idontknow

Zajdi v obci do hospody, zeptej se kde bys našel zedníky, poruč jim kořalu, dej si s nima a zeptej se na to jich. Podaj to polopatě, že to pochopí i učitel. smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mi (Člen)
15.11.2010 09:02:47
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Ondráš psal:
barynek psal:

čili by se to mělo nechat vymrznou a neobývat před první zimou? A co když nechám omítky udělat po zimě? Nebo je to egal? Musím nebo nemusím nechat vymrznout? To že se to dělalo dřív, to vím, ale když to nemáš podsklepený, tak bys nemusel, ne? Nebo jo? nevím...idontknow

Zajdi v obci do hospody, zeptej se kde bys našel zedníky, poruč jim kořalu, dej si s nima a zeptej se na to jich. Podaj to polopatě, že to pochopí i učitel. smokin

Ondráš jak prosté a trefné bigsmilegood


svět je cirkusovej stan
Lihy (Člen)
15.11.2010 09:24:37
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Ondráš psal:

Zajdi v obci do hospody, zeptej se kde bys našel zedníky, poruč jim kořalu, dej si s nima a zeptej se na to jich. Podaj to polopatě, že to pochopí i učitel. smokin

Jo, ptát se na něco zedníků je opravdu nejlepší...myslim, že třeba Svatej by mohl vyprávět co se od nich dozvíš za moudra a zaručený pravdybigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

mi (Člen)
15.11.2010 09:25:13
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek mě trvalo od tady postavým do nastěhování 5 let
změna uzemního plánu dělá obec 4 roky
uzemní rozhodnutí 7 měsícú
stavební povolení 3 měsíce

prodloužení plynovodu, vodovodu, na vše musí bejt uzemko a stavebko a skolaudovaný neš ti pustí plyn a vodu, ale kupodivu todle bylo vše během 4 mesícú. eletryka byla hračka páč maji na pozemku ten blbinec stim trafem.

nechat vymrznout, pochybuju že to bude stavět firma jen ta zvládne začít zjara a skončit napodzim a pak jezdit na vopravy celou zimu kdyš neni práce a učtovat ti to jako výcepráce...

bungalof nebo do patra idontknow co myslíš ty? já bych udělal patrovej bungalof

hlavně garáš a dvou garáš nimo barák, zjara du doní páč po roce bydlení fbaráku s mou milovanou manželkou sem zjistil že potřebuju svuj vlastní domeček kde múžu vše co doma ne a kde mi nikdo nebude dělat bordel a přendavat vjeci fuckbigsmile

tak pevný nervy a at se dílo podaří


svět je cirkusovej stan
barynek (Člen)
15.11.2010 13:59:51
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Ondráš psal:
barynek psal:

čili by se to mělo nechat vymrznou a neobývat před první zimou? A co když nechám omítky udělat po zimě? Nebo je to egal? Musím nebo nemusím nechat vymrznout? To že se to dělalo dřív, to vím, ale když to nemáš podsklepený, tak bys nemusel, ne? Nebo jo? nevím...idontknow

Zajdi v obci do hospody, zeptej se kde bys našel zedníky, poruč jim kořalu, dej si s nima a zeptej se na to jich. Podaj to polopatě, že to pochopí i učitel. smokin

tak ted sis to posral, šmejdefuckevilbigsmilebigsmilebigsmile
ps: jen ti tady píšu, že máš mejla, tak ybs vědělbigsmile


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
15.11.2010 14:08:32
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

2 mi - pozemek je v územním plánu zanesenej, tam problém není.
S tou elektrikou a vodou atd. ta je tam vsude natahana (vodu mame vlastní ze studně).
Firma to stavět bude, ael prozatím po částech. To znamená na jaře (dá-li ten nahoře) začít (tzn.přes zimu oběhat všechny tpussyviny okolo) a před zimou se stěhovat. Myslím, že nereálný to není..
Garáž v plánu je, ale zatím s manželkou problém nemám, takže ji nechám v klidu (tu garážbigsmile ).
A ohledně typu, bude to bungalov, na patro serem. Prostě se nám to líbí a fertigcool
Dík - nervy budou potřeba.


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
11.12.2010 20:36:50
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

zdar, mam dotaz na někoho, kdo delá krovy nebo vazníky. Dá se obecně říct, jestli je vazník nebo krov vhodnější pro určitej typ střechy? Střecha by měla být sedlová a podle toho by se měl asi i udělat krov ne? S tím, že by bylo dobrý, kdyby na půdě bylo místo na sezonní věci (ne na bydlení) - pár metrů2 stačí. Dá se říct obecně nebo se vychází až z konkrétního návrhu architekta?

PS: 2 Inkviz - jakjsi říkal srát na typovej projekt a jít do architekta, tak to tak skutečně dopadlo, navíc byl ve výsledku stejně drahej jako ten typovej projekt s tím, že by člověk musel jezdit ještě do čurákova kunzultovat atd. Měl jsi pravdu "klanějícísesmajlík"


Bandit 4EVER!!!
kenny (Člen)
11.12.2010 20:42:44
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:

zdar, mam dotaz na někoho, kdo delá krovy nebo vazníky. Dá se obecně říct, jestli je vazník nebo krov vhodnější pro určitej typ střechy? Střecha by měla být sedlová a podle toho by se měl asi i udělat krov ne? S tím, že by bylo dobrý, kdyby na půdě bylo místo na sezonní věci (ne na bydlení) - pár metrů2 stačí. Dá se říct obecně nebo se vychází až z konkrétního návrhu architekta?

PS: 2 Inkviz - jakjsi říkal srát na typovej projekt a jít do architekta, tak to tak skutečně dopadlo, navíc byl ve výsledku stejně drahej jako ten typovej projekt s tím, že by člověk musel jezdit ještě do čurákova kunzultovat atd. Měl jsi pravdu "klanějícísesmajlík"

bungalow se sedlovou střechou,proč?Vždyť tam má kouzlo právě valbová.
Jinak sedlovu s vazníkama je si myslím pussyvina.To udělej klasiku.

barynek (Člen)
11.12.2010 20:54:41
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

kenny psal:
barynek psal:

zdar, mam dotaz na někoho, kdo delá krovy nebo vazníky. Dá se obecně říct, jestli je vazník nebo krov vhodnější pro určitej typ střechy? Střecha by měla být sedlová a podle toho by se měl asi i udělat krov ne? S tím, že by bylo dobrý, kdyby na půdě bylo místo na sezonní věci (ne na bydlení) - pár metrů2 stačí. Dá se říct obecně nebo se vychází až z konkrétního návrhu architekta?

PS: 2 Inkviz - jakjsi říkal srát na typovej projekt a jít do architekta, tak to tak skutečně dopadlo, navíc byl ve výsledku stejně drahej jako ten typovej projekt s tím, že by člověk musel jezdit ještě do čurákova kunzultovat atd. Měl jsi pravdu "klanějícísesmajlík"

bungalow se sedlovou střechou,proč?Vždyť tam má kouzlo právě valbová.
Jinak sedlovu s vazníkama je si myslím pussyvina.To udělej klasiku.

sem piča, jasně že valbováredfaceredface


Bandit 4EVER!!!
kenny (Člen)
11.12.2010 21:02:24
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

barynek psal:
kenny psal:
barynek psal:

zdar, mam dotaz na někoho, kdo delá krovy nebo vazníky. Dá se obecně říct, jestli je vazník nebo krov vhodnější pro určitej typ střechy? Střecha by měla být sedlová a podle toho by se měl asi i udělat krov ne? S tím, že by bylo dobrý, kdyby na půdě bylo místo na sezonní věci (ne na bydlení) - pár metrů2 stačí. Dá se říct obecně nebo se vychází až z konkrétního návrhu architekta?

PS: 2 Inkviz - jakjsi říkal srát na typovej projekt a jít do architekta, tak to tak skutečně dopadlo, navíc byl ve výsledku stejně drahej jako ten typovej projekt s tím, že by člověk musel jezdit ještě do čurákova kunzultovat atd. Měl jsi pravdu "klanějícísesmajlík"

bungalow se sedlovou střechou,proč?Vždyť tam má kouzlo právě valbová.
Jinak sedlovu s vazníkama je si myslím pussyvina.To udělej klasiku.

sem piča, jasně že valbováredfaceredface

Tak pročítám různé příspěvky a docela se děsím,kolik teorií tady je.
Aby tě to neodradiloidontknowbigsmilebigsmile

Ta konstrukce střechy záleží víceméně na tom co ponese.
Já jsem dělal teda valbovou ale z krovů kdyby jsem tam někdy dal vysměnej tondach.To je docela těžká krytina.Nakonec jsem dal plastovou tašku a spokojenej.Žadnej sníh(máme ho tady 3 řitě)me nesere.
Navíc ja těm deskám moc nevěřím,ale se to jen zichr.Všechno je to o lovebad

Ondráš (Člen)
11.12.2010 21:04:14
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Na střechy je tu Bobulák.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
barynek (Člen)
12.12.2010 17:48:35
Offline

Re: bungalow nebo barák do patra?

Ondráš psal:

Na střechy je tu Bobulák.

no to vim taky, ale kuwa proč mi to nenapadlo?idontknow
Bobuleeee, jsi tu? Nebo ti mam napsat mejla?redface


Bandit 4EVER!!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr