Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » elektro schéma - zapojení alarmu

Mirunda (Člen)
07.02.2011 17:59:16
Offline

elektro schéma - zapojení alarmu

Zdar hoši,
tak jsem se v tomhle zimním počasí chtěl trochu pomazlit s motorkou a řekl jsem si že si zapojím alarm i se startem.
Všechno jednoduchý jako facka, ale nikde jsem tady nesehnal zapojení na 1200S rok 03. V sekci na stažení je servisní manuál ale tam to končí rokem 02 a mám podezření na jiný barvičky na drátech.
Poradite někdo???
Startování to je jednoduchý na startovací relé plus a starter točí ale musím manuálně otočit klíčkem což je kravina.
Vzadu u pojistkovky je také relé - někde popsáno sidestand relay někde jinak a je tam jeden volný připravený konektor a v něm je zacvaknutý ještě jeden jen s propojkou.
Tu propojku když oddělám tak to chcípne.
A o tomhle konektoru ve schématech na rok 02 není nic.
Je tam v něm kostra a oranžovo žlutý na kterém je +12 po zapnutí klíčků a pak oranžovo bílej a oranžovo zelený který jsou právě propojený tim konektorem.
Když na ten oranžovo žlutý dám +12 z alarmu tak cvakne to relé vedle pojistkovky srovnají se ručičky na tacho rozsvítí světla a můžu startovat ale nechytne to, musím stejně otočit klíčkem a pak to běží - z  toho pline, že ještě někam musím nacpat +12 ale kam?? neřešil jste někdo bandasku  rok 03???
Dík za info

Mirunda (Člen)
07.02.2011 22:14:19
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

chlapy fakt nevíte k čemu je nezapojený konektor jen s propojkou na 2003? nebo je schéma stejný na rok 2002 ?

Bedřich (Člen)
07.02.2011 23:19:29
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

dej sem schéma a zakruž co to nění jasný...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Banditatom (Člen)
08.02.2011 15:53:35
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

k čemu je jako dobrý to dálkové startování?idontknow


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Mirunda (Člen)
08.02.2011 16:06:24
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

hele asi k ničemu, ale je to tam ta funkce a jsou to dva dráty tak proč ne?
Studený na ohřátí to nepůjde je tam sytič. A teplí maximálně někde u hospody na zahrádce jen tak ze srandy.
Ale jak řikám je to tam a celej alarm stál 800kč tak proč ne!!

deny1234 (Člen)
08.02.2011 18:05:44
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

No vona to zas neni takova sranda , jak si predstavujes , musis mit vyreseny ,jeste pripojeni na cidlo neutralu , pak to musi na dalku taky zapnout zapalovani , dal odblokovani spinace na policajtovi a predpokladam , ze tam jeste bude spinac na spojkovy pacce , i kdyz u tohohle modelu nevim .idontknow

Mirunda (Člen)
08.02.2011 18:50:37
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

to mám zmáknutý to není zase takovej problém.
Kabel od spojkového spínače vede ke startovacímu relé tak je to zapojený +12V z alarmu až za spínačem na spojce.Tam starter točí i bez klíčků.
a tím je vyřazen spínač na stojánku.
Jedinné co chci zapojit je spínač neutrálu aby to náhodou neodjelo samo.
K tomu přibude jedno relé. Jen právě tenhle model má snímač neutrálu 4drát a tak musím studovat schéma.
Jen bych potřeboval potvrdit jaké schéma na tenhle rok platí, mám schema na model K2/SK2  for E-02,19 a nebo K1/SK1. na obou je vyhřívání karburáturů jako mám opravdu na moto, protože na ostatních schematech to není.
Nějak to vykoukmu.

Banditatom (Člen)
08.02.2011 18:58:30
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

Mirunda psal:

to mám zmáknutý to není zase takovej problém.
Kabel od spojkového spínače vede ke startovacímu relé tak je to zapojený +12V z alarmu až za spínačem na spojce.Tam starter točí i bez klíčků.
a tím je vyřazen spínač na stojánku.
Jedinné co chci zapojit je spínač neutrálu aby to náhodou neodjelo samo.
K tomu přibude jedno relé. Jen právě tenhle model má snímač neutrálu 4drát a tak musím studovat schéma.
Jen bych potřeboval potvrdit jaké schéma na tenhle rok platí, mám schema na model K2/SK2  for E-02,19 a nebo K1/SK1. na obou je vyhřívání karburáturů jako mám opravdu na moto, protože na ostatních schematech to není.
Nějak to vykoukmu.

surprised


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Mirunda (Člen)
08.02.2011 19:02:40
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

ve schématu je carburetor heaters - a hned vedle je thermo switch podle všeho to nic jiného nemůže bejt i když teda nechápu na co je to v karburátorech, ale opravdu do každého vede zespodu kabel.
nebo je to UPLŇE něco jiného jen to je blbě napsané??

deny1234 (Člen)
08.02.2011 19:13:50
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

No nevim , to ze starter toci je jedna vec , ale jeste musis pred tim startem , taky poslat napeti na zapalovani , aby ti sel proud na indukcni civku , nedej boze abys to nejak posral , a i za jizdy mel zapalovani pres ten cinskej alarm , to by ses pak pri predjizdeni divil , az by ti to vyplo motor sick No a k tomu "vyhrivani karburatoru " se snad ani nebudu vyjadrovat , to mas asi spesl arktik verzi na Sibir ne bigsmile

Mirunda (Člen)
08.02.2011 19:16:31
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

napíšu jak jsem to zati zapojil, třeba to někdo už dělal a má to stejně.
Vzadu pod sedadlem je pojistkovka a vedle ní sidestand relé z toho vede kabel na červený chcípák na řidítkách a hned na startovací tlačítko a pak to pokračuje na páčku spojky, vše je zapojeno do série to znamená musejí se propojit všechny najednou.
když je všechny předběhnu a zapojím +12V až za ně tak nemá vliv zmáčklá spojka ani poloha chcípáku na roztočení startéru. - takže startér už běží - 1uspěšný krok.
Spínač na stojánku ovládá to relé co je vzádu a je je jedním drátem propojený s neutrálem proto to chcípne když se chcete rozjet. jenže tady je ze snímače ještě dva dráty do řídící jednotky a jeden je kostra. tak musím popřemýšlet aby to nestartovalo když nebude neutrál.
A co nemůžu zatím pobrat kam všude poslat +12V aby to chytlo.
Kdybych startovacích +12V dal k startovacímu tlačítku tak se motor nehne, protože nebude zmáčknutá páčka spojky, proto je to napojené až za ní na startovací relé.
Tak to je zhruba vše. tak držte palce.
Kupoval jsem jí v létě, a tak doufám že se z toho nezakouří a najaře to pojede.

Mirunda (Člen)
08.02.2011 19:20:21
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

Na schématu od GSF600 totiž o těch karburátorech nic není.
Na 1200 to tam je černý na bílém nekecám.

Ton@l (Člen)
08.02.2011 19:23:00
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

Zkus jestli ti jde napeti na civkygood


Vzdy muze byt hur :-)
kenny (Člen)
08.02.2011 19:27:50
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

Tak za ty problémy a starosti....bych se vysral..badbad

Mirunda (Člen)
08.02.2011 19:29:59
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3245_screenshot_004.jpg



tady to je to schema o karburátorech

Banditatom (Člen)
08.02.2011 19:33:53
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

no pokud myslím ten alarm kerej myslím... no člověče asik bych si na to dálk.start nikdy nezapojilheadshake


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Mirunda (Člen)
08.02.2011 19:35:06
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

to nejsou problémy, jsem se na to těšil ze zní konečně sundám hadr, a podívám se na to, zatím jsem na to kouknul asi půl hodinky, to já si poradím to není nic složitýho, to je pár drátů, to takhle alarm s dálkovým startem do auta, to už je na dýl. Jen jsem si řikal že to tady uř někdo dělal a nebudu muset kolem toho přemejšlet.
Tak si zase udělám kafe a zapnu měřák a půjdu se na ní podívat až bude čas, ale kurnik když jsem jí natočil a nechal ohřát už bych to jel nejradči zase zkusit, ještě musíme počkat.
Tak zdar jak sviňa, a doufám že se sněkým z Vás v létě potkám, řikám mám to krátce od léta, a na žádným srazu jsem nebyl, a jezdit kolem komína samotnýho mě taky moc nebralo.
Tak  v létě!!!!!

Banditatom (Člen)
08.02.2011 19:44:31
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

na sraz určitě dojeďgoodbigsmile jinak ti držím v tvém počínání palec( i když je mi to kruťe proti myslibad)


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
08.02.2011 20:22:07
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

mirundoj: no tak to tak trochu vypadá, že nám tady budeš radit s elektrikou až se někomu něco posere smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
KOVAL (Člen)
08.02.2011 20:41:50
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

kamaráde copak vo to,radit bude moct až jestli přijde na to jak vošukat suzukiho hardkóór imobilizér vo kterým ještě neví že ho tam mábigsmile

osiris (Člen)
08.02.2011 20:55:52
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

KOVAL psal:

kamaráde copak vo to,radit bude moct až jestli přijde na to jak vošukat suzukiho hardkóór imobilizér vo kterým ještě neví že ho tam mábigsmile

...bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
midlas (Člen)
08.02.2011 23:17:05
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

KOVAL psal:

kamaráde copak vo to,radit bude moct až jestli přijde na to jak vošukat suzukiho hardkóór imobilizér vo kterým ještě neví že ho tam mábigsmile

Tak na ten sem taky myslel cool

Billy (Člen)
09.02.2011 07:38:11
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

osiris psal:
KOVAL psal:

kamaráde copak vo to,radit bude moct až jestli přijde na to jak vošukat suzukiho hardkóór imobilizér vo kterým ještě neví že ho tam mábigsmile

...bigsmile

Jako elektrikar musi vedet jakou soucastku ma pouzit aby pana suzukiho vochcal preci surprised


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Billy (Člen)
09.02.2011 07:40:29
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

midlas psal:
KOVAL psal:

kamaráde copak vo to,radit bude moct až jestli přijde na to jak vošukat suzukiho hardkóór imobilizér vo kterým ještě neví že ho tam mábigsmile

Tak na ten sem taky myslel cool

Ja bych se na nejaky zamontovavani kundovin vysral zrovna, kor nejaky dalkovy startovani. A hlavne to prosimte nemasti cokoladama, bo po takovejch si koupit motorku to je jedna velka radost


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
midlas (Člen)
09.02.2011 09:36:26
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

Billy psal:

A hlavne to prosimte nemasti cokoladama, bo po takovejch si koupit motorku to je jedna velka radost

čokládou bigsmilebigsmilebigsmile
teda já sem osobně taky ještě neměl odvahu kouknout pod nádrž proč z pod ní koukaj nějaký dráty omotaný izolačkou idontknow

hlemejzd999 (Člen)
09.02.2011 09:43:37
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

Billy psal:

A hlavne to prosimte nemasti cokoladama, bo po takovejch si koupit motorku to je jedna velka radost

jak říká jeden elektrikář u nás : nejlepší spoj je  „motanej“ goodbigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
K.a.s.y.m. (Člen)
09.02.2011 09:45:40
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

hlemejzd999 psal:
Billy psal:

A hlavne to prosimte nemasti cokoladama, bo po takovejch si koupit motorku to je jedna velka radost

jak říká jeden elektrikář u nás : nejlepší spoj je  „motanej“ goodbigsmile

jo jo a musí bejt na uzlík a s mašličkou...ale pak to po nějakym takovym řemeslníkovy předělávejsickbigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
midlas (Člen)
09.02.2011 10:03:22
Offline

Re: elektro schéma - zapojení alarmu

hlemejzd999 psal:
Billy psal:

A hlavne to prosimte nemasti cokoladama, bo po takovejch si koupit motorku to je jedna velka radost

jak říká jeden elektrikář u nás : nejlepší spoj je  „motanej“ goodbigsmile

motanej je dobrej o tom žádná smile1, ale musí bejt přetaženej cínem good
ale je pravda že tenkrát před dvaceti lety sem otcoj dával do fafika autorádio a zrovna nebylo nic po ruce, tak sem to smotal že to pozdějc předělám a smotaný to funguje bez problémů do dnes bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr