Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Svíčky NGK

Lukaso2 (Člen)
08.03.2011 18:29:46
Offline

Svíčky NGK

Zdar chlapi. Předem píšu, že jsem letmě využil kolonky hledej ale nenarazil jsem na to co mě zajímá.

Mám Banďoura 650 r.v. 2006.

Předepsané svíčky mám NGK CR8 EK.

Dneska jsem byl v prodejně tam mi nabídli obyč. svíčky za 300 Kč / kus.

Pak jsem najel na internet a našel tyto svíčky za cca 195 Kč.

Otázka zní je tam ještě nějaký parametr co musím hlídat ?
Natrefil jsem totiž na označení NGK CR8EK za 195 Kč http://www.motogaraz.cz/zbozi/6618/NGK--CR8EK.htm a pak NGK CR8 EK B za 255 Kč  http://www.motogaraz.cz/zbozi/6619/NGK-CR8EKB.htm.

Na netu jsou i tak poměrně velké rozdíly v ceně této svíčky NGKL CR8EK.


Pičo bika jsem poslal do světa, ale zůstanu s Váma s YAMAHOU.
http://www.mashiny.tesinsko.cz/
pučmeloun400 (Člen)
08.03.2011 20:34:45
Offline

Re: Svíčky NGK

Michal Dk (Člen)
08.03.2011 22:14:53
Offline

Re: Svíčky NGK

Hele můžou bejt klidně čínský.

osiris (Člen)
08.03.2011 22:18:56
Offline

Re: Svíčky NGK

Michal Dk psal:

Hele můžou bejt klidně čínský.

...z toho "haviřova" polský bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lukaso2 (Člen)
08.03.2011 22:27:13
Offline

Re: Svíčky NGK

pučmeloun400 psal:

Koukni  ještě semhle http://motodilyhavirov.blogspot.com/p/cenik-svicek.html  good

Super teď mám v tom ještě větší guláš. koukám, že taky nemáte tucha jak to teda je bigsmile


Pičo bika jsem poslal do světa, ale zůstanu s Váma s YAMAHOU.
http://www.mashiny.tesinsko.cz/
Ondráš (Člen)
08.03.2011 22:42:59
Offline

Re: Svíčky NGK

CR8EK na rozdíl od CR8EKB nemá ten koncovej oříšek tam kde se připojuje fajfka.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Lukaso2 (Člen)
08.03.2011 22:57:42
Offline

Re: Svíčky NGK

Ondráš psal:

CR8EK na rozdíl od CR8EKB nemá ten koncovej oříšek tam kde se připojuje fajfka.

Takže mi to je k hovnu, když to tam bude třeba přehodím to ze starých good


Pičo bika jsem poslal do světa, ale zůstanu s Váma s YAMAHOU.
http://www.mashiny.tesinsko.cz/
pučmeloun400 (Člen)
09.03.2011 16:13:07
Offline

Re: Svíčky NGK

Michal Dk psal:

Hele můžou bejt klidně čínský.

Jasně a jsou z voskuidontknow

Michal Dk (Člen)
09.03.2011 21:04:09
Offline

Re: Svíčky NGK

pučmeloun400 psal:
Michal Dk psal:

Hele můžou bejt klidně čínský.

Jasně a jsou z voskuidontknow

Nevím proč si klepeš na hlavu jsou běžne v prodeji označení NGK a jsou prostě falešný mají jen nápis NGK a cenu poloviční.Prostě Čína,mj.Bosch na vstřikovací trysky na krabičku už dává ochranný prvky proti falšování takovou stříbrnou kulatou nálepku kvůli falšování.smokin

buboun007 (Člen)
09.03.2011 21:10:08
Offline

Re: Svíčky NGK

by mě teda zajímalo, jak poznat ty origo?

kojaksro (Člen)
09.03.2011 21:16:49
Offline

Re: Svíčky NGK

..prostě a jednoduše nakupuj tam, kde je to osvědčený. Seženu ti např. Castrol GPS za 100,-Kč a NGK JR9B za 75,-Kč. Akorát je to z polska a z origem to má společnej akorát název. Bohužel se to už běžně prodává v motošopech.bad


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Michal Dk (Člen)
09.03.2011 21:17:49
Offline

Re: Svíčky NGK

kojaksro psal:

..prostě a jednoduše nakupuj tam, kde je to osvědčený. Seženu ti např. Castrol GPS za 100,-Kč a NGK JR9B za 75,-Kč. Akorát je to z polska a z origem to má společnej akorát název. Bohužel se to už běžně prodává v motošopech.bad

Přesně takgood

buboun007 (Člen)
09.03.2011 21:25:32
Offline

Re: Svíčky NGK

to je mi jasné, proto budu rád, když mi poradíte, kde origo svíčky koupit na B6 CR9EK.

motoblb (Nový člen)
09.03.2011 22:11:12
Offline

Re: Svíčky NGK

Michal Dk psal:
pučmeloun400 psal:
Michal Dk psal:

Hele můžou bejt klidně čínský.

Jasně a jsou z voskuidontknow

Nevím proč si klepeš na hlavu jsou běžne v prodeji označení NGK a jsou prostě falešný mají jen nápis NGK a cenu poloviční.Prostě Čína,mj.Bosch na vstřikovací trysky na krabičku už dává ochranný prvky proti falšování takovou stříbrnou kulatou nálepku kvůli falšování.smokin

Ty musíš být hrozně chytrý když víš že sou falešnýbadTo je jak bych řek český hyundaibigsmileMohu tě ujistit,že všechny svíčky jsou originál.Vží se do situace výrobce který nabízí zboží do státu který má 10mil obyvatel a dojiného co má 50mil obyvatel.Komu asi dá lepší cenu?Tohle je asi zbytečné komentovat je to stejný případ jako s motocyklovým olejem castrol co se sem tahá nejen z německa ve 4l balení.V naší republice je výhradní dovozce elit ale ten ho dodává na trh jen v 1Lbalení nebo v sudech za kurevskou cenubad

motoblb (Nový člen)
09.03.2011 22:24:43
Offline

Re: Svíčky NGK

Ondráš psal:

CR8EK na rozdíl od CR8EKB nemá ten koncovej oříšek tam kde se připojuje fajfka.

Ondráši,Ondráši zajdi si do nejbližší prodejny a vyžádej si katalog NGK tam to jistě bude vysvětleno.svíčka BCPR6ES.BC znamená velikost závitu což je tady 14mm.PR je konstrukční typ(P-typ s předsazeným izolátorem,R-odporový typ) 6 je teplotní označení,E je 19mm závit,S se značí konstrukce jiskřícího hrotu (S přímo znamená-středová elektroda s měděným jádrem)Kdyby někoho zajímalo odkud to vím,byl jsem na školení v číněsmile1smile1smile1

Michal Dk (Člen)
09.03.2011 22:38:40
Offline

Re: Svíčky NGK

motoblb psal:
Michal Dk psal:
pučmeloun400 psal:


Jasně a jsou z voskuidontknow

Nevím proč si klepeš na hlavu jsou běžne v prodeji označení NGK a jsou prostě falešný mají jen nápis NGK a cenu poloviční.Prostě Čína,mj.Bosch na vstřikovací trysky na krabičku už dává ochranný prvky proti falšování takovou stříbrnou kulatou nálepku kvůli falšování.smokin

Ty musíš být hrozně chytrý když víš že sou falešnýbadTo je jak bych řek český hyundaibigsmileMohu tě ujistit,že všechny svíčky jsou originál.Vží se do situace výrobce který nabízí zboží do státu který má 10mil obyvatel a dojiného co má 50mil obyvatel.Komu asi dá lepší cenu?Tohle je asi zbytečné komentovat je to stejný případ jako s motocyklovým olejem castrol co se sem tahá nejen z německa ve 4l balení.V naší republice je výhradní dovozce elit ale ten ho dodává na trh jen v 1Lbalení nebo v sudech za kurevskou cenubad

Díky za ujištění to mě uklidnilo,ty musíš být hrozně chytrý když poznáš že to nejsou repliky.Mužu ti poslat fotky pily ,,Husqvarna" kolegy otec si ji koupil a naletěl, čistá čína, teměř k nerozeznání od originalu.Asi ji vyráběli pro stát který má 50mil obyvatel proto ta cena a kvalita.

fidoB6 (Člen)
09.03.2011 23:15:22
Offline

Re: Svíčky NGK

Každý kus čehokoli je vlstně "originál", ale pokud jde o originalitu značky,nikdo nikdy nepozná (krom zkušeností s kvalitou) zda jde o "pravou" značku nebo padělek...
Vemte si rákosky, vyberete si triko a oni na přání našijou (i všijou) nápisy ,kerý od origa nikdo nepozná...
Jinak já se lacinějších věcí nebojim, bo je mi jasný,že origo je fakt vždy dost dražší a tak můžu ušetřit,ale počítám s tim,že je to loterie, co se kvality  a výdrže týká.
ale je na každym,aby si spočet, jestli se mu vyplatí koupit 3x levnější nebo 1x dražší...
třebas u svíček bych si asi hlavu nelámal,ale sou věci,kde se ušetřit fakt nevyplatí (nevim,jestli u noname-ových svíček může hrozit poškození motoru, třebas upálenim a upadnutim elektrody)


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
pučmeloun400 (Člen)
10.03.2011 09:06:19
Offline

Re: Svíčky NGK

motoblb psal:
Ondráš psal:

CR8EK na rozdíl od CR8EKB nemá ten koncovej oříšek tam kde se připojuje fajfka.

Ondráši,Ondráši zajdi si do nejbližší prodejny a vyžádej si katalog NGK tam to jistě bude vysvětleno.svíčka BCPR6ES.BC znamená velikost závitu což je tady 14mm.PR je konstrukční typ(P-typ s předsazeným izolátorem,R-odporový typ) 6 je teplotní označení,E je 19mm závit,S se značí konstrukce jiskřícího hrotu (S přímo znamená-středová elektroda s měděným jádrem)Kdyby někoho zajímalo odkud to vím,byl jsem na školení v číněsmile1smile1smile1

Tak já jsem stěma týma spokojen a oni ať si je koupí třebas za pětikilosick

motoblb (Nový člen)
10.03.2011 13:20:27
Offline

Re: Svíčky NGK

pučmeloun400 psal:
motoblb psal:
Ondráš psal:

CR8EK na rozdíl od CR8EKB nemá ten koncovej oříšek tam kde se připojuje fajfka.

Ondráši,Ondráši zajdi si do nejbližší prodejny a vyžádej si katalog NGK tam to jistě bude vysvětleno.svíčka BCPR6ES.BC znamená velikost závitu což je tady 14mm.PR je konstrukční typ(P-typ s předsazeným izolátorem,R-odporový typ) 6 je teplotní označení,E je 19mm závit,S se značí konstrukce jiskřícího hrotu (S přímo znamená-středová elektroda s měděným jádrem)Kdyby někoho zajímalo odkud to vím,byl jsem na školení v číněsmile1smile1smile1

Tak já jsem stěma týma spokojen a oni ať si je koupí třebas za pětikilosick

Ono si tohle vždy najde 2 tábory pro i proti,ale každopádně kdyby ho to zahřálo na srdci já mu ji za 500,-/ks rád prodám a večer budu pít na jeho zdravíbigsmilebigsmilebigsmile

banda1250 (Člen)
10.03.2011 14:45:45
Offline

Re: Svíčky NGK

Si myslim,že to bude oukej.Mám je taky od motoblba.Kilo rozdíl na svíčce CR7E co se prodává v Sůze ale taky těžko chápuheadshake

Lukaso2 (Člen)
10.03.2011 17:28:20
Offline

Re: Svíčky NGK

No mě o ty prachy zas tak nejde, spíš mi byl divný ten cenový rozdíl. Na druhé straně bych zas nerad ušetřeným 500 kilem poškodil nějakou šitskou svíčkou válce atd.


Pičo bika jsem poslal do světa, ale zůstanu s Váma s YAMAHOU.
http://www.mashiny.tesinsko.cz/
Loty (Člen)
10.03.2011 17:45:30
Offline

Re: Svíčky NGK

Zdar Lukaso! U tebe sem našel mejladres,něco se ti pokusím poslat. Kukni a kdyžtak to šupni dál.


Když do pekla,tak na pořádném koni!
motoblb (Nový člen)
10.03.2011 18:58:59
Offline

Re: Svíčky NGK

Lukaso2 psal:

No mě o ty prachy zas tak nejde, spíš mi byl divný ten cenový rozdíl. Na druhé straně bych zas nerad ušetřeným 500 kilem poškodil nějakou šitskou svíčkou válce atd.

A jakou máš záruku,že se ti to nestane i u té svíčky dražší?Podle některých nazvanou originálnísmile1

kojaksro (Člen)
10.03.2011 19:37:51
Offline

Re: Svíčky NGK

motoblb psal:
Lukaso2 psal:

No mě o ty prachy zas tak nejde, spíš mi byl divný ten cenový rozdíl. Na druhé straně bych zas nerad ušetřeným 500 kilem poškodil nějakou šitskou svíčkou válce atd.

A jakou máš záruku,že se ti to nestane i u té svíčky dražší?Podle některých nazvanou originálnísmile1

...pokud budeš brát od oficiálního dovozce, tak by tomu tak mělo být. Problém je samo že vyšší cena.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
buboun007 (Člen)
11.03.2011 19:01:01
Offline

Re: Svíčky NGK

mám tedka takovou laickou otázku: jak se vyvarovat ulití svíček u B6 karbec? a když je ulejete, jak to řešíte, když tady jsou příspěvky, že ty svíčky nevydržej a odejdou... díky smile1

Lukaso2 (Člen)
11.03.2011 19:43:40
Offline

Re: Svíčky NGK

No a když už jsme u toho, jak poznám, že mám měnit svíčky. je dán nějaký limit km, kdy je mám vyměnit. V servisce mám 24000 tis/km. Ale zajímalo by mě zda je nutno toto dodržet, nebo je měnit podle opotřebení. jestli jo jak to poznám. Moje moto nemá problém se startováním, motor nijak nevynechává. Včera jsem měl svíčku vytáhnutou a vypadá v pohodě.


Pičo bika jsem poslal do světa, ale zůstanu s Váma s YAMAHOU.
http://www.mashiny.tesinsko.cz/
jardagsf (Člen)
12.03.2011 17:39:02
Offline

Re: Svíčky NGK

kojaksro psal:

...pokud budeš brát od oficiálního dovozce, tak by tomu tak mělo být. Problém je samo že vyšší cena.

co je podle tebe ofic dovozce? a ofic prodejce? a oficialne origo dil? jestli se nepletu tak CZ je origo dil BMW (retezy), conti pneu na moto asi taky nenakupujes u barumu ,
a jaky je bordel v cenach koncern autopneu - conti,barum,matador asi vis - jako koncesovany dealer (contitrade)jsem je mnohdy nenakoupil za cenu jako koncak na netu.......muzeme diskutovat o zarukach atd ale je spousta veci , ktere koupis ve srovnatelne kvalite za lepsi love , a co se tyce ciny - nelze ocekavat stejnou kvalitu za minibike PC 2000 a blatu za 16000 , ale muzes si nechat udelat v cine bike ve stejne kvalite ale samo odpovidajici cene
a proc je ta cena tak mala? treba kvuli tomuto :
www.youtube.com/watch?v=daTkfvucANM&feature=related
anebo totok:
http://www.youtube.com/watch?v=3KAny-1saS4


MOTO KOZZI GRISO

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr