Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » WiFi znalec?!

REX (Člen)
15.03.2011 07:56:45
Offline

WiFi znalec?!

nevíte někdoidontknow jetli tahle věc http://www.alza.cz/w306r-d139065.htm jde nastavit tak, jednou antenou potřebuji přijímat a druhou to vysílat zase(jde o net)

díky za radu infogood


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
PFremer (Člen)
15.03.2011 09:45:15
Offline

Re: WiFi znalec?!

REX psal:

nevíte někdoidontknow jetli tahle věc http://www.alza.cz/w306r-d139065.htm jde nastavit tak, jednou antenou potřebuji přijímat a druhou to vysílat zase(jde o net)

díky za radu infogood

Nejde.
headshake


Raději na dvou kolech jezdit, než se nechat tlačit...
Msudra (Člen)
15.03.2011 11:26:35
Offline

Re: WiFi znalec?!

Jasně že to jde má to službu WDS bridge která je přímo k tomu určená bigsmile

REX psal:

nevíte někdoidontknow jetli tahle věc http://www.alza.cz/w306r-d139065.htm jde nastavit tak, jednou antenou potřebuji přijímat a druhou to vysílat zase(jde o net)

díky za radu infogood


gdo maže,ten jede...:)
Ondráš (Člen)
15.03.2011 11:54:20
Offline

Re: WiFi znalec?!

Msudra psal:

Jasně že to jde má to službu WDS bridge která je přímo k tomu určená bigsmile

Myslím, že by to chtěl ale používat v režimu WISP.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
REX (Člen)
15.03.2011 12:00:04
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:
Msudra psal:

Jasně že to jde má to službu WDS bridge která je přímo k tomu určená bigsmile

Myslím, že by to chtěl ale používat v režimu WISP.help

aha dobrý, trošku víc českybigsmile až takovej znalec nejsemidontknow

pro připojení dostanu adresu od DHCP serveru a pro vysílání dál bych z toho chtěl zase udělat DHCP s.


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
spidys (Člen)
15.03.2011 12:06:24
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:

Myslím, že by to chtěl ale používat v režimu WISP.help

WISP sem nikdy v praxi nepoužil, ale myslim si, že je to téměř totéž co WDS, akorát je to vymoženost Ovislinku (laicky řečeno, Ovislink upravil WDS dle svého a pojmenoval WISP).
Každopádně REX asi myslel, že když to má dva proutky, jestli po jednom přijímá a po druhym vysílá.
Většinou to tak neni. Dva bejvaj, pro zkvalitnění signálu (můžeš připojit dvě antény, každá může bejt natočená jinym směrem a tim efektivně šířit signál).
Každopádně jakýkoli AP, který umí WDS mód funguje tak jak REX potřebuje. Tváří se jako klient a dá se k němu připojit jako k Access Pointu. Akorát je trochu sníženej výkon (rychlost datovejch přenosů).

Jinak kdž mluvíš o DHCP, tak to je v rámci jednoho síťovýho rozsahu pouze jedno.
Takže třeba na ADSL modemu nastavíš DHCP Server a dál už se ti zařízení dotazujou tohodle modemu, jaký si má nastavit IP, DNS apod. Ať už se připojuješ po kabelu nebo po WiFi.


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Ondráš (Člen)
15.03.2011 13:06:01
Offline

Re: WiFi znalec?!

Pravdu díš. Myslim, že WISP je to obohaceno o NAT.
Dva proutky jsou z důvodu MIMO (802.11n), ale při G se by se měly dát využít jak je popsáno výše.

2 REX: Internet bereš přes ADSL, nebo Wi-Fi?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Meloun (Člen)
15.03.2011 14:25:30
Offline

Re: WiFi znalec?!

..a víte taky, že když tam napíchnete OTC přes JjnH, tak výstupní signál se dělí na EDG a ESP, přičemž ESP podporulje rTes a EDG zase wqqi, což je dobrá vychcávka, páč s tím dokážete i na velkou vzdálenost chytit VBD a mít tak možnost dále šířit PQN!surprisedsurprisedsurprisedbigsmile


PURE NAKED BIKE!
Mour (Člen)
15.03.2011 14:27:46
Online

Re: WiFi znalec?!

Meloun psal:

..a víte taky, že když tam napíchnete OTC přes JjnH, tak výstupní signál se dělí na EDG a ESP, přičemž ESP podporulje rTes a EDG zase wqqi, což je dobrá vychcávka, páč s tím dokážete i na velkou vzdálenost chytit VBD a mít tak možnost dále šířit PQN!surprisedsurprisedsurprisedbigsmile

..tak to jsem nevěděl.surprised

Filous (Člen)
15.03.2011 14:31:18
Offline

Re: WiFi znalec?!

Mour psal:
Meloun psal:

..a víte taky, že když tam napíchnete OTC přes JjnH, tak výstupní signál se dělí na EDG a ESP, přičemž ESP podporulje rTes a EDG zase wqqi, což je dobrá vychcávka, páč s tím dokážete i na velkou vzdálenost chytit VBD a mít tak možnost dále šířit PQN!surprisedsurprisedsurprisedbigsmile

..tak to jsem nevěděl.surprised

...ty vole, já taky nesurprised ...to teda čumimsurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
spidys (Člen)
15.03.2011 14:40:06
Offline

Re: WiFi znalec?!

Meloun psal:

..a víte taky, že když tam napíchnete OTC přes JjnH, tak výstupní signál se dělí na EDG a ESP, přičemž ESP podporulje rTes a EDG zase wqqi, což je dobrá vychcávka, páč s tím dokážete i na velkou vzdálenost chytit VBD a mít tak možnost dále šířit PQN!surprisedsurprisedsurprisedbigsmile

Máš recht, akorát na to potřebuješ anténu s konektorem SiF bo jinak je tam děsnej útlum.


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
XJelen (Člen)
15.03.2011 14:40:08
Offline

Re: WiFi znalec?!

Filous psal:
Mour psal:
Meloun psal:

..a víte taky, že když tam napíchnete OTC přes JjnH, tak výstupní signál se dělí na EDG a ESP, přičemž ESP podporulje rTes a EDG zase wqqi, což je dobrá vychcávka, páč s tím dokážete i na velkou vzdálenost chytit VBD a mít tak možnost dále šířit PQN!surprisedsurprisedsurprisedbigsmile

..tak to jsem nevěděl.surprised

...ty vole, já taky nesurprised ...to teda čumimsurprised

ty vole koukám na přejled témat a u WiFi vidím polsední příspěvek Filous, tak sem honem spěchám abych se jako přiučil a koukám, že máš mezery surprised


Strýcfajtr !!!
Mour (Člen)
15.03.2011 14:42:46
Online

Re: WiFi znalec?!

XJelen psal:
Filous psal:
Mour psal:


..tak to jsem nevěděl.surprised

...ty vole, já taky nesurprised ...to teda čumimsurprised

ty vole koukám na přejled témat a u WiFi vidím polsední příspěvek Filous, tak sem honem spěchám abych se jako přiučil a koukám, že máš mezery surprised

Hele hele... a Tys to věděl? surprised

XJelen (Člen)
15.03.2011 14:57:07
Offline

Re: WiFi znalec?!

Mour psal:
XJelen psal:
Filous psal:

...ty vole, já taky nesurprised ...to teda čumimsurprised

ty vole koukám na přejled témat a u WiFi vidím polsední příspěvek Filous, tak sem honem spěchám abych se jako přiučil a koukám, že máš mezery surprised

Hele hele... a Tys to věděl? surprised

Nevěděl, a ty?help


Strýcfajtr !!!
Mour (Člen)
15.03.2011 14:58:10
Online

Re: WiFi znalec?!

XJelen psal:
Mour psal:
XJelen psal:


ty vole koukám na přejled témat a u WiFi vidím polsední příspěvek Filous, tak sem honem spěchám abych se jako přiučil a koukám, že máš mezery surprised

Hele hele... a Tys to věděl? surprised

Nevěděl, a ty?help

Já psal jako první, že nevěděl bigsmile

XJelen (Člen)
15.03.2011 15:03:24
Offline

Re: WiFi znalec?!

Mour psal:
XJelen psal:
Mour psal:


Hele hele... a Tys to věděl? surprised

Nevěděl, a ty?help

Já psal jako první, že nevěděl bigsmile

a jo...bigsmile


Strýcfajtr !!!
Ondráš (Člen)
15.03.2011 16:01:56
Offline

Re: WiFi znalec?!

spidys psal:

Máš recht, akorát na to potřebuješ anténu s konektorem SiF bo jinak je tam děsnej útlum.

Já mam někdy útlum i bez anténky...bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
REX (Člen)
16.03.2011 07:04:02
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:

Pravdu díš. Myslim, že WISP je to obohaceno o NAT.
Dva proutky jsou z důvodu MIMO (802.11n), ale při G se by se měly dát využít jak je popsáno výše.

2 REX: Internet bereš přes ADSL, nebo Wi-Fi?

přes WiFi


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
Ondráš (Člen)
16.03.2011 10:44:54
Offline

Re: WiFi znalec?!

REX psal:

přes WiFi

A u sebe doma budeš mít kolik počítačů? Jeden? Nebo jich bude víc? Musíš každej zvlášť registrovat u poskytovatele?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
REX (Člen)
16.03.2011 13:09:53
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:
REX psal:

přes WiFi

A u sebe doma budeš mít kolik počítačů? Jeden? Nebo jich bude víc? Musíš každej zvlášť registrovat u poskytovatele?

eeeee jak bych to měl říctidontknowbigsmileje to připojení na nezabespečenou síťbigsmile


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
spidys (Člen)
16.03.2011 13:10:54
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:

A u sebe doma budeš mít kolik počítačů? Jeden? Nebo jich bude víc? Musíš každej zvlášť registrovat u poskytovatele?

Ne e. REX chytá nějakou vodevřenou WiFi na NTB. Ale jelikož má signál takhle na pyču, tak si vymyslel, že si dá do těch míst nějakou krabičku, která to bude chytat a posílat po baráku u něj už zesílený. Takže něco jako Bridge.
Jenže když by to chtěl nastavit jako WDS, tak by musel na straně tý vodevřený WiFi udělat jistý nastavení a to nechce, bo by to ten dotyčnej asi zjistil, že se mu v tom někdo hrabe.
Já nevim, jestli ten WISP mod, umožňuje, že se připojim na vodevřenou WiFi s rozsahem třeba 10.0.0.X a bude to v sobě bridžovat na rozsah třeba 10.0.2.X s tim, že to na tomhle rozsahu bude vysílat u něj po baráku.
Kabel nechce, bo chce sedět s NTB na hajzlu.

Snad se REX nezlobí, že sem to tu vyjasnil. Teda pro někoho vyjasnil bigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
REX (Člen)
16.03.2011 13:20:26
Offline

Re: WiFi znalec?!

spidys psal:
Ondráš psal:

A u sebe doma budeš mít kolik počítačů? Jeden? Nebo jich bude víc? Musíš každej zvlášť registrovat u poskytovatele?

Ne e. REX chytá nějakou vodevřenou WiFi na NTB. Ale jelikož má signál takhle na pyču, tak si vymyslel, že si dá do těch míst nějakou krabičku, která to bude chytat a posílat po baráku u něj už zesílený. Takže něco jako Bridge.
Jenže když by to chtěl nastavit jako WDS, tak by musel na straně tý vodevřený WiFi udělat jistý nastavení a to nechce, bo by to ten dotyčnej asi zjistil, že se mu v tom někdo hrabe.
Já nevim, jestli ten WISP mod, umožňuje, že se připojim na vodevřenou WiFi s rozsahem třeba 10.0.0.X a bude to v sobě bridžovat na rozsah třeba 10.0.2.X s tim, že to na tomhle rozsahu bude vysílat u něj po baráku.
Kabel nechce, bo chce sedět s NTB na hajzlu.

Snad se REX nezlobí, že sem to tu vyjasnil. Teda pro někoho vyjasnil bigsmile

v pohosmile1

jen nechápu, proč na té druhé straně musím něco žměnit(povolit) u kámoše, ten má taky připojení WiFi(danou IP) a tam jsem to udělal tak, připojil jsem tam klasické AP(jednoduché) v clientu ethernetem propojil do malinkého routru a ten mu to žene dál doma po bytě(jak ethernetem tak bezdratem zase)


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
spidys (Člen)
16.03.2011 15:27:01
Offline

Re: WiFi znalec?!

REX psal:

v pohosmile1

jen nechápu, proč na té druhé straně musím něco žměnit(povolit) u kámoše, ten má taky připojení WiFi(danou IP) a tam jsem to udělal tak, připojil jsem tam klasické AP(jednoduché) v clientu ethernetem propojil do malinkého routru a ten mu to žene dál doma po bytě(jak ethernetem tak bezdratem zase)

Pokud chceš nastavit AP do režimu WDS, tak musíš na každou stranu zadat MAC adresy a vůbec tu škatuli, která je teď v režimu AP, tak nastavit do režimu AP WDS (pokud to teda vůbec umí, protože tenhle režim neni standartem každýho AP).
Jako pokud bys to chtěl udělat jako píšeš (= jedna krabička přijímá vodevřenej net, pouští to přes kabel do Routeru (do WAN) a Router ti to vysílá znova čistě sám ze svýho síťovýho rozsahu, tak to neni problém. Ale to pak máš dvě krabičky.
Nejsem si přesně ale jistej, jestli ta škatule co si tady uved tohle přesně zvládá.


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Ondráš (Člen)
16.03.2011 15:28:31
Offline

Re: WiFi znalec?!

REX psal:

jen nechápu, proč na té druhé straně musím něco žměnit(povolit) u kámoše, ten má taky připojení WiFi(danou IP) a tam jsem to udělal tak, připojil jsem tam klasické AP(jednoduché) v clientu ethernetem propojil do malinkého routru a ten mu to žene dál doma po bytě(jak ethernetem tak bezdratem zase)

Pokud nechceš nic měnit a jde ti jenom o rozšíření dosahu, tak použij něco co umí Universal repeater. Ale nečekej zázraky.

spidys psal:

Já nevim, jestli ten WISP mod, umožňuje, že se připojim na vodevřenou WiFi s rozsahem třeba 10.0.0.X a bude to v sobě bridžovat na rozsah třeba 10.0.2.X s tim, že to na tomhle rozsahu bude vysílat u něj po baráku.
Kabel nechce, bo chce sedět s NTB na hajzlu.

WISP + Universal repeater (umí třeba AirLive WL-5460, nebo CC&C WA-2204A)

BTW. To čemu říkáš bridžování je spíš NATování, ne?

2 REX:
Pokud se rozhodneš pro to CC&C (třeba tady levněji než co si sem dával http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=26), tak návod na WISP + Universal Repeater je http://www.i4wifi.cz/img.asp?attid=34355


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
REX (Člen)
16.03.2011 15:51:56
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:
REX psal:

jen nechápu, proč na té druhé straně musím něco žměnit(povolit) u kámoše, ten má taky připojení WiFi(danou IP) a tam jsem to udělal tak, připojil jsem tam klasické AP(jednoduché) v clientu ethernetem propojil do malinkého routru a ten mu to žene dál doma po bytě(jak ethernetem tak bezdratem zase)

Pokud nechceš nic měnit a jde ti jenom o rozšíření dosahu, tak použij něco co umí Universal repeater. Ale nečekej zázraky.

spidys psal:

Já nevim, jestli ten WISP mod, umožňuje, že se připojim na vodevřenou WiFi s rozsahem třeba 10.0.0.X a bude to v sobě bridžovat na rozsah třeba 10.0.2.X s tim, že to na tomhle rozsahu bude vysílat u něj po baráku.
Kabel nechce, bo chce sedět s NTB na hajzlu.

WISP + Universal repeater (umí třeba AirLive WL-5460, nebo CC&C WA-2204A)

BTW. To čemu říkáš bridžování je spíš NATování, ne?

2 REX:
Pokud se rozhodneš pro to CC&C (třeba tady levněji než co si sem dával http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=26), tak návod na WISP + Universal Repeater je http://www.i4wifi.cz/img.asp?attid=34355

jetli tomu rozumim to přijímá i vysílá jednou anténou....idontknow?


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
Ondráš (Člen)
16.03.2011 16:08:31
Offline

Re: WiFi znalec?!

REX psal:

jetli tomu rozumim to přijímá i vysílá jednou anténou....idontknow?

Jo.
Stejně tak jako když si k tomu připojen s NB. Taky to odesílá a přijímá jednou anténou.
Ještě je celkem důležitý jak daleko jste s tím kámošem od sebe. Ta 2 dBi anténa co tam je je vhodná tak po domě (nebo třeba v paneláku v patře pod tebou - osobně vyzkoušeno). Dá se tam koupit silnější, ale pokud si dál, je vhodnější asi uvažovat o jiném řešení (pomocí 2 zařízení), popřípadě něčím trochu vyšší řady (třeba Mikrotik), ale to už jako laik nenastavíš.
Wi-Fi je kolizní protokol, takže každé zařízení v síti ten provoz trochu zhoršuje. U počtu několika kusů to je zanedbatelné, ale čím víc, tim je to horší. Na počtu antén to až tak nezávisí (pokud uvažujeme b/g), protože ty zařízení maj stejně jen jednu radiovou jednotku.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
REX (Člen)
16.03.2011 16:31:20
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:
REX psal:

jetli tomu rozumim to přijímá i vysílá jednou anténou....idontknow?

Jo.
Stejně tak jako když si k tomu připojen s NB. Taky to odesílá a přijímá jednou anténou.
Ještě je celkem důležitý jak daleko jste s tím kámošem od sebe. Ta 2 dBi anténa co tam je je vhodná tak po domě (nebo třeba v paneláku v patře pod tebou - osobně vyzkoušeno). Dá se tam koupit silnější, ale pokud si dál, je vhodnější asi uvažovat o jiném řešení (pomocí 2 zařízení), popřípadě něčím trochu vyšší řady (třeba Mikrotik), ale to už jako laik nenastavíš.
Wi-Fi je kolizní protokol, takže každé zařízení v síti ten provoz trochu zhoršuje. U počtu několika kusů to je zanedbatelné, ale čím víc, tim je to horší. Na počtu antén to až tak nezávisí (pokud uvažujeme b/g), protože ty zařízení maj stejně jen jednu radiovou jednotku.

dobrý díkygoodsuper
Mikrotik mam, ale jen tu leží, tam jsem uplne v hajibigsmile. dokonce na dvě karty.

no jo...ale teď jsem zase v hájiidontknow to když k tomu připojim externí anténu a otočím na signál kde potřebuji přijímat...tak to po kvartýru moc chodit nebudeidontknow. Nic, to stačí stejně u toho dudu s NB do 10m, dál ne.

tak to asi vezmu


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
Ondráš (Člen)
16.03.2011 16:42:08
Offline

Re: WiFi znalec?!

Můžeš se podívat i po něčem jiným. Jde jen o to aby to umělo i tyhle módy.
Situaci si moc nepopsal (nepadlo ani jedno slovo o vzdálenosti a překážkách, nebo nástin řešení).
Estli to máš jen pro jeden počítač, nestačilo by ti třeba tohle?help
http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1597


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
spidys (Člen)
16.03.2011 16:45:41
Offline

Re: WiFi znalec?!

REX psal:

dobrý díkygoodsuper
Mikrotik mam, ale jen tu leží, tam jsem uplne v hajibigsmile. dokonce na dvě karty.

no jo...ale teď jsem zase v hájiidontknow to když k tomu připojim externí anténu a otočím na signál kde potřebuji přijímat...tak to po kvartýru moc chodit nebudeidontknow. Nic, to stačí stejně u toho dudu s NB do 10m, dál ne.

tak to asi vezmu

Jestli ti doma leží Mikrotik, tak do něj radši kup 2x miniPCI WiFi kartu (třeba tu: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=st … ;stiid=556 ), k ní káblík na anténu ( http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=st … p;stiid=19 ) a máš po starostech.


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
REX (Člen)
16.03.2011 16:49:16
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:

Můžeš se podívat i po něčem jiným. Jde jen o to aby to umělo i tyhle módy.
Situaci si moc nepopsal (nepadlo ani jedno slovo o vzdálenosti a překážkách, nebo nástin řešení).
Estli to máš jen pro jeden počítač, nestačilo by ti třeba tohle?help
http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1597

eee to ne...je to dal....popravdě řečeno nevim kde to je přímo...ale zase tak daleko to nebude páč se na to dá připojit NB. Chci to právě udělat jen silnější...proto to tak řeším. chtěl bych právě na to otočit sektorovou ant.


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
Kukii (Člen)
16.03.2011 17:55:21
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:

Můžeš se podívat i po něčem jiným. Jde jen o to aby to umělo i tyhle módy.
Situaci si moc nepopsal (nepadlo ani jedno slovo o vzdálenosti a překážkách, nebo nástin řešení).
Estli to máš jen pro jeden počítač, nestačilo by ti třeba tohle?help
http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1597

snad mi to nebude mít Honza za zlý... rozlousknu to... jde o muj kvartýr a mý připojení na net.. sedim u vokna s notasem a chytám jakejsi signal zarizeni ktery si říká PNG, nevim co to je, běží to skoro furt, netváří se to jako rodinný zařízení, ale je mi to celkem jedno pokud to chodí.. jde o to, abych mohla s notasem i do postele a ne že se mi signál sková skrz zed.. tak proto Honzin zkoumá jak to chytit i z postele... tak a je to venku.. redfacebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


Život je boj-mašina je nej!!!
REX (Člen)
16.03.2011 17:58:57
Offline

Re: WiFi znalec?!

Kukii psal:
Ondráš psal:

Můžeš se podívat i po něčem jiným. Jde jen o to aby to umělo i tyhle módy.
Situaci si moc nepopsal (nepadlo ani jedno slovo o vzdálenosti a překážkách, nebo nástin řešení).
Estli to máš jen pro jeden počítač, nestačilo by ti třeba tohle?help
http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1597

snad mi to nebude mít Honza za zlý... rozlousknu to... jde o muj kvartýr a mý připojení na net.. sedim u vokna s notasem a chytám jakejsi signal zarizeni ktery si říká PNG, nevim co to je, běží to skoro furt, netváří se to jako rodinný zařízení, ale je mi to celkem jedno pokud to chodí.. jde o to, abych mohla s notasem i do postele a ne že se mi signál sková skrz zed.. tak proto Honzin zkoumá jak to chytit i z postele... tak a je to venku.. redfacebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

a je to bigsmileredfacevenku bigsmile


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
spidys (Člen)
16.03.2011 19:40:31
Offline

Re: WiFi znalec?!

Tak svym způsobem je fuk, jestli je to u REXe nebo u Kukii. Je jedno i jak je to daleko nebo přes kolik zdí se to pasíruje, když to chytá na noťas, ale v jinejch místech domu (bytu) už noťas nestačí. Prostě jak sem psal, potřebuješ to "zesílit".
jestli máš toho Mikrotika, tak ho použij, pokud ne, tak bych to řešil asi dvěma krabičkama, protože si nejsem jistej, jestli skrz WiFi můžeš krabičku nastavit jako AP -> Klient a ještě to uvnitř Routovat na jinou síť.

Takže pak bych vzal:
http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=st … ;stiid=486
nastavil do režimu klient a připojil na vodevřenou WiFi síť s Internetem.
tim budeš mít na LAN portech Internet

Pak bych vzal:
http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=st … ;stiid=403
a propojil s předchozim kabelem. Pak budeš mít dvě možnosti.
1. Buď ten kabel do týhle krabičky zapojíš do LAN portu a tim dostaneš IP adresu z vodevřený WiFi sítě
2. Zapojíš kabel do WAN portu a krabičku nastavíš tak, aby ti vodevřenou síť routovala na rozsah, kterej si nakonfiguruješ.

Je to asi nejrychlejší. Sice budeš mít doma dvě krabičky, ale zas tohle řešení neni nijak extra drahý. Vejdeš se do litru.


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
REX (Člen)
19.03.2011 13:40:20
Offline

Re: WiFi znalec?!

Už to frčííííí, sice rychlost nic moc ale jeste musim doladit antenu a pujde togoodparada


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
spidys (Člen)
19.03.2011 20:32:45
Offline

Re: WiFi znalec?!

A jak si to ve finále udělal?


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Ondráš (Člen)
20.03.2011 20:33:31
Offline

Re: WiFi znalec?!

spidys psal:

A jak si to ve finále udělal?

2 krabice
Pokud si to dobře pamatuju.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kukii (Člen)
20.03.2011 21:14:43
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:
spidys psal:

A jak si to ve finále udělal?

2 krabice
Pokud si to dobře pamatuju.help

mám tu dvě krabice a funguje to.. good Honzík je šikulka good


Život je boj-mašina je nej!!!
REX (Člen)
20.03.2011 22:58:29
Offline

Re: WiFi znalec?!

taková domácí spářkabigsmile ale jakš takš to funguje, ještě budu muset najít přesněji směr signálu(PCMCIA kartu a lepší směrovku)

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/570_rou.jpg



http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/570_ant.jpg



a pojem NAT?idontknow (vím že jde o nějakej převod-překlad, nebo špatně?)


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
REX (Člen)
20.03.2011 22:59:58
Offline

Re: WiFi znalec?!

Ondráš psal:
spidys psal:

A jak si to ve finále udělal?

2 krabice
Pokud si to dobře pamatuju.help

dobře pamatuješ bigsmilebigsmilebigsmile


Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
Ondráš (Člen)
21.03.2011 00:58:46
Offline

Re: WiFi znalec?!

Co se týče síly signálu, tak tahle anténa je "směrovka" a ještě k tomu podle otočení se určuje jakou polarizaci chytá (horizontální x vertikální). Dřív tam byla nálepka, ale když jsem jí kupoval naposled, tak už tam nebyla, takže zkus tu anténu pootočit o 90°, třeba to bude lepší. Taky má poměrně malej vyzařovací úhel, tak by to spíš chtělo sektorovku nebo líp, zaměřit signál a zamířit.
NAT - network adress translation
Páč si říkal, že o tom víš něco víc, tak:
Překlad síťových adres. Věc pracující na 3. vrstvě ISO/OSI modelu. Přepisuje zdrojové a cílové adresy v paketech. Slouží k tomu, že dokáže "schovat" počítače na vnitřní síti za jednu veřejnou IP adresu na venek.
Probíhá to tak, z počítače ve vnitřní síti pošleš požadavek na nějakou IP adresu (většinou je to požadavek na IP přeloženého DNS záznamu). Na routru s NATem se náhodě vybere port, na který se tvůj požadavek promítne na veřejné IP. Takže okolí si myslí, že máš veřejnou IP a ty máš přitom tu lokální v síti. Když ti přijde odpověď, tak se router kde máš v provozu ten NAT podívá do tabulky s překlady adres, jestli Tě obsloužil. Když tam tvůj záznam najde, tak přepíše veřejnou adresu na tvoji v lokální síti a pošle na tvůj počítač.
Tímhle způsobem můžeš schovat několik počítačů na lokální síti za jednu IP adresu. Vzniklo to z důvodu IPv4. Až nám za nějaký čas dojdou IPv4 adresy a budeme muset používat IPv6, tak už nebude potřeba.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr