Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Stržený závit na olejové vaně

Tony (Člen)
07.05.2011 17:10:29
Offline

Stržený závit na olejové vaně

Zdravím bandiťáci. Vlastní blbostísick se mi povedlo strhnout závit na výpusti olejový vany a soused mi řekl, že špony z dělání novýho závitu na moto by mi mohli vykurvit motor. Jeden dost zkušenej motomechanik mi řekl, že před sundáním vany se musej sundat svody a že to neni prdel a prý by mě to u něj vyšlo asi do 1500kč. Prosím napište mi kolik z vás se s tímto už taky setkalo a jak jste to řešili... Nebo jsem tak blbej jen já?bigsmilebad  Dík za poznatky


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
hans (Člen)
07.05.2011 19:18:58
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

já jsem teda krapet prase, ale nebál bych se toho.....když vyřezáváš závit, obvykle jdou špony ven....to málo co ti možná vjede dovnitř bych vyplách olejem...řek bych, že se ti to tam nemá kde seknout....možná....evil


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Tony (Člen)
07.05.2011 21:07:34
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

No já bych byl nejradši taky prase a udělal to tak. Tak jsem zvědav. Jinak to zítra večer povezu do servisu, pokud se nerozhodnu pro to jednodušší řešeníhelpsmile1


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
KOVAL (Člen)
07.05.2011 21:14:03
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

neboj se toho,je to uplně normální,dělal jsem to na motoru několikrát a nikdy žádnej problém..
teda jedinej problém jsem mněl jako ty když jsem to dělal poprvý..
normálně vypust olej,vyřízni větší závit podle kterýho si nech vysouistružit šroub,nalej novej olej a hotovo..

Tony (Člen)
07.05.2011 21:32:50
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Tak teď tu řeším spíš ten závit no, nikdo ze známejch nemá takovej závitník na jemnej závit:( A stejně se těch špon docela bojim. A taky sehnat na to pak šroub no. Ale pořád asi lepší než 1500 a hlavně bych musel výst tu motorku asi 20km na vozejkusmile2


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
gerrik (Člen)
07.05.2011 21:41:49
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Hele, a neexistuji nějaká lepidla, že bys tím jakoby obnovil stávající závit

KOVAL (Člen)
07.05.2011 21:44:07
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

čeče tak co chceš za radu vlastně?surprised
brečíš tady že neviš jestli to řezat na vaně ,poradim ti a brečíš zas že nemáš závitník a strejně že se bojíš špon a že ti nemá kdo udělat novou zátku..
co bys tak chtěl čeče?
aby jako někdo přijel,celý ti to udělal,ještě ti přidal pětikilo na benzín  a k tomu ti ho vykouřil?surprised

hlemejzd999 (Člen)
07.05.2011 21:45:12
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

KOVAL psal:

čeče tak co chceš za radu vlastně?surprised
brečíš tady že neviš jestli to řezat na vaně ,poradim ti a brečíš zas že nemáš závitník a strejně že se bojíš špon a že ti nemá kdo udělat novou zátku..
co bys tak chtěl čeče?
aby jako někdo přijel,celý ti to udělal,ještě ti přidal pětikilo na benzín  a k tomu ti ho vykouřil?surprised

ted si mi připoměl...jdu si zahulit na férande....


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Tony (Člen)
07.05.2011 21:46:53
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Nene, já tady řešim, kolik by mě stály závitníky a tak. Prostě hledám nejlepší řešení. Dík, Tvá rada mi moc pomohla, já pořád něco řešímbigsmile A to pětikilo na benzín by se mi k tomu hodilogood


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
karlos100 (Člen)
08.05.2011 06:26:05
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Tony psal:

Nene, já tady řešim, kolik by mě stály závitníky a tak. Prostě hledám nejlepší řešení. Dík, Tvá rada mi moc pomohla, já pořád něco řešímbigsmile A to pětikilo na benzín by se mi k tomu hodilogood

Tony,kurva chlape,když si chceš bejt jistej,že tam žádný špony nebudou,
sundej pojebanou vanu,kup nějakej vypoušťák,kterej pásne,třeba na renault,
jako mám já,vem jí k nějakýmu soustružníkovi v okolí,ať ti tam řízne závit a
a zas tam vanu flákni,cena byla tuším pade za závit a zhruba pade za vypoušťák.
aspoň si vanu zvenku pořádně umeješ a taky vyleštíš svodybigsmile


...a bude hůř!
Zdenek (Člen)
08.05.2011 07:48:49
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

To Tony,,závitník si puč, soustružník snad u vás je, závitník namaž vazelínou, ať tam nemáš špony a je po ass, vopravdu ta mládež je jen na to chlastání a šukání. Zdenek.bigsmile

Tony (Člen)
08.05.2011 08:14:55
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

To Karlos100... Kdybych uměl sundat vanu, tak ani tato otázka neexistuje. Jenže ani soused, kterej měl bandita a hodně dlouho se hrabe v autech a občas i v motorkách, si netroufá mi tu vanu sundat a člověk, ke kterýmu to povezu mi řekl 300kč na hodinu, takže prý do 1500kč. Takže jestli seženu závitník, tak to udělám bez sundání tý vany ale zatím tady u nás nikdo nemá jemnej závitník, nejlépe 16x1,25bigsmile smile2


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Lucky (Člen)
08.05.2011 10:02:19
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Koukám, že soused bude taky machr...idontknowidontknowsick

Tony (Člen)
08.05.2011 10:10:08
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Nosmile2


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Banditatom (Člen)
08.05.2011 10:43:54
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

prosím tě co porád řešíšsurprisedidontknow ano sundání těch svodů je drbačka ale nic co by nešlo zvládnout ( jen dát majzla na ty půlměsíčky) jinač na tom nic nejni.
když jsem vanu tahal ven sundal jsem výfuck a svody jen povolil ale nesundával. Pak už jsem si s tím jen hrál( pozor na délku šroubu). Pokud toto nezvládneš hold 1500 za blbost je dobrá sumičkabigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Tony (Člen)
08.05.2011 11:32:17
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Tohle bych ještě zvládnul ale nevím co chladič...idontknowsmile1


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Banditatom (Člen)
08.05.2011 11:36:02
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Tony psal:

Tohle bych ještě zvládnul ale nevím co chladič...idontknowsmile1

co tam taháš chladič?surprisedidontknowhelp


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Banditatom (Člen)
08.05.2011 11:46:56
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Prosím tě než někomu tady pukne cévka a pošle tě do oněch končinevil stáhni si tady příručku http://www.suzukibandit.cz/download.php?sekce=2 prolistuj jí ( ano je v angličtině ale je obrázkovábigsmile pak si sedni k motorce použíj to zařízení v kebuloj a hurá na togood v nejhorším to do servisu povezeš po částechbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
08.05.2011 11:49:11
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Tony psal:

Tohle bych ještě zvládnul ale nevím co chladič...idontknowsmile1

...na chladič se vyser...ale dyš tě tag čtu, tag snat rači vobjetuj tech patnáct kil...myslim to vážně a bes urášky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
08.05.2011 12:01:03
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Filous psal:
Tony psal:

Tohle bych ještě zvládnul ale nevím co chladič...idontknowsmile1

...na chladič se vyser...ale dyš tě tag čtu, tag snat rači vobjetuj tech patnáct kil...myslim to vážně a bes urášky...

takej bych to tak vidělgood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Tony (Člen)
08.05.2011 12:20:11
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

hm tak dík. Nurazil jsem se, protože vím, že technicky jsem střevosmile2bigsmile Tak jsem se radši zeptal jak je to se sundaváním vany, když mi soused automechanik tvrdí, že se do toho bojí jít!sick  Bandita mám krátce, jedinej motor ve kterym jsem se hrabyl byl simson, tak je snad pochopitelný, že se bojim abych si moto ještě víc neposralsick
No nic no, budu to muset udělat tou dražší metodou, protože u žádnýho soustružníka jsem závitník 16 x 1,25 nesehnal. Jinak dík no


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Tony (Člen)
08.05.2011 12:41:08
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Jo a jinak dík všem za rady, nakonec jsem sehnal ten závitník, objednal si novou zátku a udělám tam novej závit přímo na moto... good  Vim že jsem hroznej řešitel a pussysmile1 ale i když vám to možná tak nepřipadá, tohle vlákno mi dost pomohlobigsmile Dík za pevný nervybigsmile


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Banditatom (Člen)
08.05.2011 12:49:04
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Tony psal:

Jo a jinak dík všem za rady, nakonec jsem sehnal ten závitník, objednal si novou zátku a udělám tam novej závit přímo na moto... good  Vim že jsem hroznej řešitel a pussysmile1 ale i když vám to možná tak nepřipadá, tohle vlákno mi dost pomohlobigsmile Dík za pevný nervybigsmile

pussy nejsi ale než něco začneš řeit zamysli se nad tímgood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Tony (Člen)
08.05.2011 12:49:46
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

OKgood Jsem tu novej a taky to tak vypadá, ale já se zabydlímbigsmilegood


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
karlos100 (Člen)
08.05.2011 18:46:16
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Tony psal:

OKgood Jsem tu novej a taky to tak vypadá, ale já se zabydlímbigsmilegood

jen na okraj.. až tam zalomíš závitník,nebo vykloktáš díru,jsi v prdeli..
masa je tam jen tak na jeden pokus,pak budeš stejně muset
k soustružníkovi,aby ti tam udělal futrobigsmilebigsmilebigsmile


...a bude hůř!
Tony (Člen)
08.05.2011 19:14:49
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

To jo, ale tenhle pokus mě nic nestojí, pak kdyžtak to budu muset sundat, ale tohle je zatím jednodušší možnost. good  Když se to stane, tak to budu řešit paksmokin Jo a pro některý jedince píšu že to nebudu dělat já ten závit, ale kamarád kovář a soustružníkbigsmilegood


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
gerrik (Člen)
08.05.2011 19:39:14
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Karlos: ještě ho plaš, a budou se mu u toho klepat ruce smile1

Tony (Člen)
08.05.2011 20:00:00
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

goodgoodgood Klepu se z toho celejgoodidontknowsmile2


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Mour (Člen)
08.05.2011 20:19:59
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Tommy: To kámošovi kovářovi/soustružníkoví tady sháňáš postup prací? bigsmilebigsmile ...jo a vobjednal sis větčí zátku,že?

Tony (Člen)
08.05.2011 20:47:17
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Jestli "Tommy" jsem já, tak postup nesháním, zítra mi tam udělá snad novej závit- M16x1,25 no a pak si musim nechat udělat odpovídající šroub.


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Mour (Člen)
08.05.2011 20:57:45
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Tony psal:

Jestli "Tommy" jsem já, tak postup nesháním, zítra mi tam udělá snad novej závit- M16x1,25 no a pak si musim nechat udělat odpovídající šroub.

bigsmile ..překlep bigsmile

Tony (Člen)
08.05.2011 21:42:11
Offline

Re: Stržený závit na olejové vaně

Já si to myslelbigsmilegood


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr