Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » nové gumy - obrousit/neobrousit

Spidermila (Člen)
23.03.2007 08:56:53
Offline

nové gumy - obrousit/neobrousit

Už se tady probíralo ledacos, ale tohle, myslím, ještě ne.
Vím, že když mám na mašině nové gumy, tak kloužou a musím na to dávat bacha. Ale - mám je smirkem trochu obrousit, aby tak neklouzaly, nebo to nechat a postupně je zajet?
S Cipisem jsme se o tom bavili, on říká aspoň na krajích obrousit, já říkám, že uvidím, jak se s tím bude jezdit...
Co říkáte vy? help smile1

huskyb12 (Administrator)
23.03.2007 08:57:55
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

já šmirgluju


ale di, Ty brepto ...
Kelly01 (Člen)
23.03.2007 08:59:39
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

otřu techničákem a víc to neřeším..


God Save The Queen!
Koldan (Člen)
23.03.2007 08:59:40
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

už i toto se tu probíralo,guma je zasraná vod nějakýho sajrajtu na odformování,kerej klouže,tagže buď to sjet vofatrně na mašině a zvyšovat postupně náklony, nebo pro dobrej pocit vzít šmirgl a ty okraje trošku strhnout,práce na pět minut a je klid.Třeba já zrovna ten dobrej pocit můžugood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Filous (Člen)
23.03.2007 09:03:25
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

...taky pro sychr boky šmirgluju...po jedný nepříjemný skušenosti , gdy sem byl nucenej si votšlápnout jag na endůru bad


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jelelen (Člen)
23.03.2007 09:10:28
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

jojo smirglovat se vyplati. Clovicek co mi dodava gumy mi to taky doporucoval takze jedine smirek,ale fakt jen citovka. :D


..............mno žiju abych fšecko přežil, ne? a teď mi v tom pomáhá zase B6N
Koldan (Člen)
23.03.2007 09:14:55
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

a dyž to vemeš pořádně a flexou i stupačky budeš za střelcabigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Spidermila (Člen)
23.03.2007 09:33:24
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Tak teda jo. Když to všichni říkáte, tak je trošku vezmu šmirglem.
A stupačky pak obrousím jízdou bigsmile

Miras (Člen)
23.03.2007 09:52:59
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

jakou hrubost smirku používáte?

Koldan (Člen)
23.03.2007 10:00:49
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Miras psal:

jakou hrubost smirku používáte?

záleží na jakým povrchu jezdíš,já jezdím kolem baráku a máme tam hrubší asfalt,tag vezmu vzorník šmirglpapírů a přirovnávám tak dlůho dokaváď netrefím hrubost,ale muší bejt dobrý sfětlo,páč jináč to netrefíš.jo a pag už s tím nesmíš nigde jindebigsmile


si děláš prdel ne? taků, aby sa to vobrůsilo woe,klidně vem i kus omítky a udělej to i s tím,nejde vo nic než to trošku stáhnůt woe
bigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Ondráš (Člen)
23.03.2007 12:09:49
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Zvyšuj hrubost a dokud nebudeš u rašple, tak je to v klidubigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
osiris (Člen)
23.03.2007 12:15:58
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

...brousil jsem, otiral jsem, ted uz jsem jen u pozvolnyho rozklickovani


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
tomasNJ (Člen)
23.03.2007 13:05:48
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

NA ZÁVODECH TAKY NEBROusí, a hned jedou na koleno... trochu nahřejou a plný ceresgood


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
VikecB12 (Člen)
23.03.2007 18:39:17
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Nic nebrousím,zajedu do "Farinky",trochu pojezdím a hotovogoodsmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Michal GSX (Člen)
23.03.2007 18:46:53
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

houby brousitidontknow
když to klouzne dej si flaškugood
modří vědíbigsmilebigsmilebigsmile


jen chlap ví,co chlap potřebuje !
Luigixjr (Nový člen)
24.03.2007 00:19:05
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Pánové, zdraví Vás všechny jeden chytrej, kterej si myslel, že má všechno v malíku (a teď má na něm dlahu). Teď ve středu jsem si koupil po dlouhým rozmyslu fungl !NOVOU! XJR1300. Vezu si jí domů v dodávce, před barákem ji vyndám a chci sjet z kopečka do garage a co se nestane: nový gumy, zámkovka, 1 stupínek Celsíka,sytič a mistr světa (já), zvyklej na Horneta 600 (nic mě nemůže překvapit). Takovou držku na "skoro" volnoběh jsem si nepředstavoval ani v nejhorším snu. Guma maštěná svinstvem pro lesk (stála na salónu)- trombón na pravý straně poškrábanej, zbroušený vífuckka na motoru, ohnutý brzdový páčky - takže co z toho plyne: BACHA NA NOVOU GUMU!!! Ahoj někdy na srazu (snad).

Lada.s (Člen)
24.03.2007 08:33:26
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Obrousit..neobrousit....težko řícthelp
Ale kazdopadne opatrne, diky nove predni gume jsem v říjnu navštívil svodidla pussysmile2idontknow

Rendy (Člen)
24.03.2007 10:46:39
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Luigixjr : tak to je pech člověče , to fakt nasere smile2smile2smile2


I když doplivneš daleko , je to přece jenom slina .
XJelen (Člen)
25.03.2007 09:32:09
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Luigixjr psal:

Pánové, zdraví Vás všechny jeden chytrej, kterej si myslel, že má všechno v malíku (a teď má na něm dlahu). Teď ve středu jsem si koupil po dlouhým rozmyslu fungl !NOVOU! XJR1300. Vezu si jí domů v dodávce, před barákem ji vyndám a chci sjet z kopečka do garage a co se nestane: nový gumy, zámkovka, 1 stupínek Celsíka,sytič a mistr světa (já), zvyklej na Horneta 600 (nic mě nemůže překvapit). Takovou držku na "skoro" volnoběh jsem si nepředstavoval ani v nejhorším snu. Guma maštěná svinstvem pro lesk (stála na salónu)- trombón na pravý straně poškrábanej, zbroušený vífuckka na motoru, ohnutý brzdový páčky - takže co z toho plyne: BACHA NA NOVOU GUMU!!! Ahoj někdy na srazu (snad).

Víčko se koupí, páčky vymění, trombón se trochu zaleští.
Hlavně ať se rychle zahojí ruka koleno a sebevědomígoodgoodgood


Strýcfajtr !!!
Spidermila (Člen)
26.03.2007 23:38:56
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Tak nakonec, než jsem stihl koupit smirek, jsme si udělali výlet kolem Brna a gumy jsou skoro na okraj obroušené. Krásně to jede. I ve dvou jsem se v zatáčkách na Blansko cítil jistěji, než dříve sám. Možná jen ten centimetr, co zbývá očistím ručně... uvidím...
Takže zas tak nutné to broušení není, když se začíná pomalu. A kdo mě zná, tak ví, že jezdím pomalu smile1

jirka silver (Člen)
27.03.2007 09:12:03
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Brousím good


Najdete nás na každém kilometru
Kuba B12 (Člen)
27.03.2007 20:05:24
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

já ani nevim,  za 10 let co jezdim na motorce sem nikdy neměl novou gumu. i na J350 sem si kupoval jetý metzelery z veteránůsmile1


honda je honda
Koldan (Člen)
29.03.2007 13:02:16
Offline

Re: nové gumy - obrousit/neobrousit

Spidermila psal:

Tak nakonec, než jsem stihl koupit smirek, jsme si udělali výlet kolem Brna a gumy jsou skoro na okraj obroušené. Krásně to jede. I ve dvou jsem se v zatáčkách na Blansko cítil jistěji, než dříve sám. Možná jen ten centimetr, co zbývá očistím ručně... uvidím...
Takže zas tak nutné to broušení není, když se začíná pomalu. A kdo mě zná, tak ví, že jezdím pomalu smile1

nikdo neříká,že když nezbrůsíš 100 % sebou švihneš. to je hovadina,jen říkáme,že pro dobrej pocit to není špatný pokud ten sajrajt z teho vodřeš a třeba to jednou ze sta pomůže dyž zrovna při tom zjíždění gumy přijde krizofkagood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr