Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Držák kufru

Sucre (Člen)
08.09.2011 16:18:04
Offline

Držák kufru

Čau, mám v plánu koupit tento držák kufru na Bandita:

http://www.motorkari.cz/motobazar/dopln … 96112.html

... nicméně kámoš, mě zrazuje, že je málo bytelnej, že až kufr naplním bude to na ty dva šrouby hrozná páka a urve se to a že mám radši koupit ty trubkový (delší). Jenže tam je zase cena o něčem jiným. Proto se chci zeptat, máte někdo s tímhle typem zkušenosti? Popřípadě jaký? Díky za rady :)

pučmeloun400 (Člen)
08.09.2011 16:22:00
Offline

Re: Držák kufru

Jen se toho neboj, mám podobný a hodně ho přetěžuji a ještě držígood

Sucre (Člen)
08.09.2011 16:24:27
Offline

Re: Držák kufru

Oukej, kolik už s ním máš najeto? :)

corimec (Člen)
08.09.2011 18:32:54
Offline

Re: Držák kufru

Já bych ti zase doporučoval ten trubkovejsmile1sw motech jsem letos prodal a znovu pořizuju trubkovej,ale to si vyzkoušej sám co ti bude vyhovovatgood

Sucre (Člen)
08.09.2011 19:57:14
Offline

Re: Držák kufru

A co ti nevyhovovalo na tom motechu?

bolek009 (Člen)
08.09.2011 20:23:53
Offline

Re: Držák kufru

Mám motech kompletní a proti WingrackuII na XJ se to nedá srovnat.
Top se chvěje, jako by měl upadnout. Kufr je zbytečně tak 5-8 cm posazen vzadu, plotna je k držáku přichycena šrouby s bajonetem ( zbytečně ) a šrouby jsou vymezeny talířovejma pérovkama. A ty pěkně při jízdě pérujou.
Uchycení topu je na každé straně dvěma šrouby, které jsou 5 cm od sebe ( hovno páka ).

Došlo k zlepšení po vyhození origo šroubů, převrtání držáku a posazení plotny o asi 6-8 cm dopředu. Čtyři imbusy plotnu stáhly, odlehčené žebrování v místě šroubů vyplněno dvousložkovým kovovým tmelem.
Plotna je vybavena hříbky, které svým tvarem nejhůře zapadají do zámků kufru ze všech, co jsem viděl. ( jsou volné a dlouhé, zkrátil jsem jim dříky )

U bočních bajonetových šroubů se mi už dvakrát střihly aretační kolíky a to to montuju vopatrně.

Na B1250 se WingrackII nedělá, ale viděl jsem samodomo udělanou montážní sadu a seděla jak ulitá. Jediný problém je v tom, že bok nosiče zakrývá zámek na podsedláku a sedlo se nedá sundat.

Toto sdělení je určené pro cestovatele a ne vokruhový mrdaly.smile1
Proto reakce na zbytečné a hnusné nosiče, zbytečné vyhřívané hefty a další cestovatelské potřeby beru s rezervou.smile1


GSF1250SA K7
corimec (Člen)
08.09.2011 20:42:18
Offline

Re: Držák kufru

Pro mě je trubkovej praktičtejší a na mašině to vypadá lépe,k trupkám jsem pomocí kumycuku přidelal tyčky od stanu,mužeš za to zaháknout pavučinu a hlavně jsem si konečně pořídil pořadnej kufr od givi a ten na trubkáč sedne jak prdel na hrnecsmile1je na to delanej.Když koupíš nosič od sw motech tak na nej mužeš vlastně přidelat jakoukoli plotnu s kufrem,v tom je výhoda.

pučmeloun400 (Člen)
08.09.2011 21:01:49
Offline

Re: Držák kufru

Sucre psal:

Oukej, kolik už s ním máš najeto? :)

Něco málo přes třicet tisíc,takže jak tak koukám asi málo podle jiných zkušenostíbigsmile.prostě každému sedí něco jinéhocool

Luk (Člen)
08.09.2011 22:36:40
Offline

Re: Držák kufru

vim, ze je to tady nepopularni, padz trubkovej givi je nejvicgoodass
uz sem to psal nekolikrat a vim ze je to marnysmokin
stejne to znova napisu...
...s motechem sem absolvoval nekolik dovolenych s pretizenym kufrem (15-20kg), jedno lehky sklouznuti kdy kufr dostal poradnou pecku a svete div sesurprised

drzak sw-motech PREZILevil


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
Bedřich (Člen)
08.09.2011 23:42:18
Offline

Re: Držák kufru

já to taky napíšu asi postý...... sw motech drží jak kráva, že to nedrží jsou keci (nebo špatný ruce co to montujou)...

2 bolek009: máme stejnej bajk??? Vobčas si myslím, že ne...ty dáš na zadní gumu 13tis, přední 15tis, řetěz 42tis.... vogo jak to děláš?bigsmile

asi to bude tím ABS a nebo létama bigsmile


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
bolek009 (Člen)
09.09.2011 06:18:16
Offline

Re: Držák kufru

... nebo hlavou...bigsmile


GSF1250SA K7
Dodo (Člen)
09.09.2011 08:33:09
Offline

Re: Držák kufru

...no já měl na bandasce také držák horního kufru od SW-MOTECH a neměl jsem s ním problém...kufr jsem měl na 2 integrálky (52l) nějaký "no name" a jak jsem přidělával plotnu na držák neseděly všechny otvory...dovrtal jsem dodatečně do držáku 2 díry...tím jsem ustavil plotnu více ke spolujezdci, tzn. kufr dozadu tak nepřečníval motorku (oproti umístění kufru s plotnou od SW-motech, která přesně sedne do děr v držáku)...

byl jsem s tím 2 x na dovolené po celé Evropě i s baťůžkem a nikdy nebyl problémgood....takže osobně mohu jen doporučit, neboť jsem na něm neshledal žádný problém.....smokin    takže za mě good

marek2.4 (Člen)
09.09.2011 09:06:29
Offline

Re: Držák kufru

SW motech má konstrukci bytelnou až dost goodKoupil sem to hlavně kvůli decentnímu vzhledu když tam nic není.Natom mám přišroubovanou nerezovou plotynku,abych měl větší plochu.Místo kufru používám vojenský vak.Jediny problém za ty roky jednou prasklé přemostění ke kterýmu se to montuje fuck Problém asi způsoben provozem idontknow Nedodržení asi zatížení a rychlostních limitu idontknow Nikdy totiž nevážím co nato dávám bigsmile

faitík (Člen)
09.09.2011 21:51:39
Offline

Re: Držák kufru

Luk psal:

vim, ze je to tady nepopularni, padz trubkovej givi je nejvicgoodass
uz sem to psal nekolikrat a vim ze je to marnysmokin
stejne to znova napisu...
...s motechem sem absolvoval nekolik dovolenych s pretizenym kufrem (15-20kg), jedno lehky sklouznuti kdy kufr dostal poradnou pecku a svete div sesurprised

drzak sw-motech PREZILevil

pod to se podepisuju v plným rozsahugood


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
stvrto1 (Člen)
09.09.2011 22:10:42
Offline

Re: Držák kufru

no ok, takže ja mám držák od SW-motechu a som velmi spokojný. Utiahol som ho na ten správny moment, ale len tak, aby som neudrbal šróby a drží a všetko je ok. Je fakt, že môj naložený kufor má cca 10kg a to v poho udrží. Ak si chce dozadu niekto priviazať polku svine, tak doporučujem trubkový smile1 Ja som trubkový nechcel, lebo mi príde na tej motorke aj s platňou otrasný a preto som volil túto sundávaciu verziu smile1


Suzuki Bandit 1250SA
čočkin (Člen)
10.09.2011 00:27:51
Offline

Re: Držák kufru

sw motech je fakt pěknej, kdybych neměl ten co mám šel bych za tudle bazarovou cenu 1500 určitě do něj kvuli vzhledu (novej myslim stojí 2500) Proto jsem ten muj  koupil kdysi tady na bazaru (asi 1100) .
Nicméně pevnějc bude logicky držet na mašině ten trubkovej s těma dlouhejma trubkama pod podsedlovkou ale mě a spousta jinejm se nelíbí.bad (cenu neznám)

A ted pozor:  Rozebírám tu mojí B12 po bouračce, sundám podsedlák  a čumim jak wrána na ten plech (ten mostík) ke kterýmu je přišroubovaný v originále zadní madlo ale ja tam mam držák stejnyho uchycení jako motech.  V místě sváru s trubkou rámu je prasklina po celý dýlce, zbejvá zdravej materiál asi 1.5cm.surprised
Upozornuju že sem neboural s kufrem a ani plotna nedostala pecku, neni ani škráblá a prasklina už začíná reznout, takže je to postupný.
Muselo se to asi časem postupně uklepat, vinou přetížení a vysoký rychlosti. Hodně nad 200 bigsmile


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
tonda_GSF (Člen)
10.09.2011 09:24:42
Offline

Re: Držák kufru

SW motech mám taky i s originál plotnou monokey a drží suprově, sice se to prej při vyšších rychlostech dost mrdá, myslím ten kufr na tom, ale pořád drží.
Teď jsem byl s tim na první dovče, kufr měl tak 15 kilo a všechno v pohodě. Jediný co teda bylo, že tim klepáním se odchlípla barva okolo hlaviček šroubů, co drží ten držák. Je to na to sice páka jak sviňa, ale ještě mě nezklamal a rozhodně vypadá líp než ten trubkovej... Jo a když máš origo plotnu,  tak neni problém ji za minutu sundat pomocí mince. good

MaraKM (Člen)
10.09.2011 10:00:07
Offline

Re: Držák kufru

áha, takže mi ji čorkne někdo jak nic, jo evil

mi to furt mrdá v kebuli a nevím co pořídit idontknow jezdit z válcem se mi pořád nechce... na dovolenou to bylo v pohodě, ale teď jezdím pořád KM-Brno a zpět a kdo se s tím má furt tahat.

Mimochodem, máte na svých kufrech i ty světla brzdový dokoupený?! Jaký na to máte názor? Já si říkám, že když už, tak bych nakonec přece jen koupil top Case a asi rovnou MAxiu nebo něco podobně objemnýho...


Nic lidského mi není cizí
VikecB12 (Člen)
10.09.2011 14:49:38
Offline

Re: Držák kufru

Jezdím na fšem s trubkáčem od givi a kdyš si to tak zpětně projdu,tak sem asi nenajel ani 1000km bez kufru,prostě ho tam mám furt a vůbec ho nesundávám a nedokážu si přectavit ho nemíthelp Takže na nějaký rychloupínáky a podobný blbosti,kerý sou jenom zdrojem pozdějších problému seru. Každej spoj a mezikus navíc je jenom další možnost jak stratit věci někde na cestě a to mě za to nestojí.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Bedřich (Člen)
11.09.2011 11:13:13
Offline

Re: Držák kufru

tonda_GSF: nevim jak to máš udělaný, ale já nikdy nesundavám plotnu z SW držáků. Když tam mám kufr, tak nikdo nemůže sundat plotnu, páč ty šrouby kreje právě kufr..

Jestli máš na mysli SW quick look, tak na to je uzamykací vehemet a je vše OK.


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
MaraKM (Člen)
11.09.2011 11:24:25
Offline

Re: Držák kufru

VikecB12 psal:

Jezdím na fšem s trubkáčem od givi a kdyš si to tak zpětně projdu,tak sem asi nenajel ani 1000km bez kufru,prostě ho tam mám furt a vůbec ho nesundávám a nedokážu si přectavit ho nemíthelp Takže na nějaký rychloupínáky a podobný blbosti,kerý sou jenom zdrojem pozdějších problému seru. Každej spoj a mezikus navíc je jenom další možnost jak stratit věci někde na cestě a to mě za to nestojí.

Nechystáš se dneska provětrat Bandita ?! evil že bych dojel na čumendu.... Když čumím na tu tvoji fotku v profilu, tak mi to příjde takový moc velký.... Když si odmyslím toho brouka co jsis neumil na předku bigsmile tak ten kufr strašně moc čouhá kamsi do druhýho patra idontknow Kdo má z Brůna a okolí sw-motech?! smile1 žebych provedl srovnání a pak něco přikoupil...


Nic lidského mi není cizí
VikecB12 (Člen)
11.09.2011 13:18:03
Offline

Re: Držák kufru

MaraKM psal:
VikecB12 psal:

Jezdím na fšem s trubkáčem od givi a kdyš si to tak zpětně projdu,tak sem asi nenajel ani 1000km bez kufru,prostě ho tam mám furt a vůbec ho nesundávám a nedokážu si přectavit ho nemíthelp Takže na nějaký rychloupínáky a podobný blbosti,kerý sou jenom zdrojem pozdějších problému seru. Každej spoj a mezikus navíc je jenom další možnost jak stratit věci někde na cestě a to mě za to nestojí.

Nechystáš se dneska provětrat Bandita ?! evil že bych dojel na čumendu.... Když čumím na tu tvoji fotku v profilu, tak mi to příjde takový moc velký.... Když si odmyslím toho brouka co jsis neumil na předku bigsmile tak ten kufr strašně moc čouhá kamsi do druhýho patra idontknow Kdo má z Brůna a okolí sw-motech?! smile1 žebych provedl srovnání a pak něco přikoupil...

Dneska mám hoknu,takže jezdit nejdu. Nevím kerej model bandita máš,ale na mé K6 je nosič jinačí,než na modelu 2000-2004 (B6) Mám na tom maxiu,kerá je velká sama vo sobě,takže to vysoko je,ale mě to už nijak nepřijde. Na druhým banditovi (kult 97) mám taky maxiu a je to stejně vysoko. No a voproti fotce v profilu mám na K6 přidaný ještě boční nosiče,fšecko Givi. Akorát musím přes zimu koupit zadní světlo s integrovanejma blinkrama,abych mohl sundat ty tykadla na kerejch sou teďka blinkry přidělaný aby nezavazeli bočním kufrům...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
11.09.2011 13:36:37
Offline

Re: Držák kufru

VikecB12 psal:

.......... Mám na tom maxiu,kerá je velká sama vo sobě,takže to vysoko je,ale mě to už nijak nepřijde. Na druhým banditovi (kult 97) mám taky maxiu a je to stejně vysoko.........

...ale svejma užitnejma vlastnostma ta maxia všechny estetický negativa přebíjí good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
11.09.2011 14:44:20
Offline

Re: Držák kufru

osiris psal:
VikecB12 psal:

.......... Mám na tom maxiu,kerá je velká sama vo sobě,takže to vysoko je,ale mě to už nijak nepřijde. Na druhým banditovi (kult 97) mám taky maxiu a je to stejně vysoko.........

...ale svejma užitnejma vlastnostma ta maxia všechny estetický negativa přebíjí good

No ta je nejvíccoolgoodsmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Luk (Člen)
11.09.2011 22:25:23
Offline

Re: Držák kufru

MaraKM psal:
VikecB12 psal:

Jezdím na fšem s trubkáčem od givi a kdyš si to tak zpětně projdu,tak sem asi nenajel ani 1000km bez kufru,prostě ho tam mám furt a vůbec ho nesundávám a nedokážu si přectavit ho nemíthelp Takže na nějaký rychloupínáky a podobný blbosti,kerý sou jenom zdrojem pozdějších problému seru. Každej spoj a mezikus navíc je jenom další možnost jak stratit věci někde na cestě a to mě za to nestojí.

Nechystáš se dneska provětrat Bandita ?! evil že bych dojel na čumendu.... Když čumím na tu tvoji fotku v profilu, tak mi to příjde takový moc velký.... Když si odmyslím toho brouka co jsis neumil na předku bigsmile tak ten kufr strašně moc čouhá kamsi do druhýho patra idontknow Kdo má z Brůna a okolí sw-motech?! smile1 žebych provedl srovnání a pak něco přikoupil...

tak mrkni ke me do profilu a muzes porovnat s vikecem

...a ted zrovna nemyslim vetrnej mlejn proti Temelinubigsmile


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
marek2.4 (Člen)
12.09.2011 08:53:50
Offline

Re: Držák kufru

Cockin:jen tak pro zajímavost mě praskla levá strana fuck Po zavaření najeto
cca8 000km s báglem a v pohodě good

čočkin (Člen)
12.09.2011 12:20:37
Offline

Re: Držák kufru

mě pravá


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
pepa (Člen)
12.09.2011 15:28:22
Offline

Re: Držák kufru

tak mrkni ke me do profilu a muzes porovnat s vikecem

...a ted zrovna nemyslim vetrnej mlejn proti Temelinu
mám SW + ten origo adaptér, tak to nemůžu posunout...vozím tam jen pití a helmu, moc to nezatěžuju. můj názor je ten, že SW motech je vzhledově lepší, hlavně na "N" ale givi/kappa má asi větší nosnost a pevnost


GSX 1400 K7
MaraKM (Člen)
12.09.2011 16:58:41
Offline

Re: Držák kufru

To je právě můj věčný boj... Kufr bych nejraději nechtěl, ale více či méně lecos převážím a tahat na zádech krosnu, která je velká a těžká je naprd... válec na sedáku za sebou taky nic moc.... původně jsme chtlě JEN boční kufry, ale zase když je tam mít nebudu tak rám dolů dávat nebudu a vypadá to sick top case nechci ani teď, ale asi to bude jedinná schůdná věc po srovnání všech pro a proti. No a s Maxii (nic menšího nechci nebo leda za pakatel) to bude jak "couvat s S-kem" co se vyzáže týče idontknowhelp


Nic lidského mi není cizí
MaraKM (Člen)
12.09.2011 17:48:50
Offline

Re: Držák kufru

Nooo, takhle nějak by se mi ta maxia líbila good to bych aj sneslsmile1
http://www.youtube.com/watch?v=i0wr84qM … re=related


Nic lidského mi není cizí
MaraKM (Člen)
12.09.2011 18:10:27
Offline

Re: Držák kufru

no a nekupte to, když za to chtějí amíci jenom $139,- bigsmile


Nic lidského mi není cizí
banda1250 (Člen)
12.09.2011 20:47:29
Offline

Re: Držák kufru

Já mám teda nosič vod givi monolock,topcas ten nejlevnější z velkejch kterej byl Simply 47l a nemužu si stěžovat.Přivrtal jsem ho k plotně pro sichr štyrkama šroubama zespoda křídlovou matkou a vyztužený zevnitř kufru páskem hliníkovýho plechu.Pohoda ,klídek,deset kilo v ňom je furt.Akorát když to chceš sundat zabere to vo minutu vícgood

Miras (Člen)
12.09.2011 22:41:17
Offline

Re: Držák kufru

vse od sw motech. evropa uz mockrat probehla. naposledy norsko. jestli resis zatizeni koukni na cernych1.rajce.net 
Norsko bylo na 16 dni ve dvou

VikecB12 (Člen)
13.09.2011 13:52:36
Offline

Re: Držák kufru

A skuste se někdy zamyslet až pojedete po nějaké naší hopsaštráse s nafasovaným kufrem kerej drží jenom na madle,co asi v ten moment zažívá ten konec rámu a výstuha na keré to fšecko drží... Chápu,že to nějakou dobu může a asi aji bude fungovat,ale co to bude dělat po ujetí třeba 70 000kmidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Miras (Člen)
13.09.2011 17:12:11
Offline

Re: Držák kufru

Co to udělá po sedmdesáti tisících s plným kufrem? To bude ta motorka mít celkově tak 200 tisíc, to ať si milá výztuha dělá co chce bigsmile

Luk (Člen)
13.09.2011 19:29:22
Offline

Re: Držák kufru

VikecB12 psal:

A skuste se někdy zamyslet až pojedete po nějaké naší hopsaštráse s nafasovaným kufrem kerej drží jenom na madle,co asi v ten moment zažívá ten konec rámu a výstuha na keré to fšecko drží... Chápu,že to nějakou dobu může a asi aji bude fungovat,ale co to bude dělat po ujetí třeba 70 000kmidontknow

dyk sem to napsal, trubkovej givi je nejvicgood
ale me staci ten motechbigsmileredface


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
MaraKM (Člen)
13.09.2011 20:03:10
Offline

Re: Držák kufru

Tak mi to nedalo a po práci šup k prodejci (kdo pozná kam, má bludišťáka bigsmile ), který je patřičně zásoben a tak nějak jsem to testnul....

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3176_predozadni.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3176_zadolevy.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3176_levy.jpg



Není to až tak velký jak jsem se bál, i když malé to taky není idontknow ale asi si během ziminího spánku udělám radost smile1
Pak ještě kterou variantu a v jaké "výbavě" smile1 červená se zdá bezpečnější, ale čirá se mi líbí víc... navíc bych tam chtěl světla (aspoň pozička + brzda a možná časem dobastlil blinkráče) chjoo že já furt musím vymýšlet kraviny bigsmile zítra už mám garážo/dílnu v Brně takže tak nogood


Nic lidského mi není cizí
QuincyMax (Člen)
13.09.2011 21:02:34
Offline

Re: Držák kufru

Mám SWmotech kompletní (horní i boční) a super. Ten horní kufr ale nepřetěžuji, dodržuji max. váhu 7,5kg. Za mě good

Givi se mně nelíbí sick

VikecB12 (Člen)
13.09.2011 21:03:08
Offline

Re: Držák kufru

Miras psal:

Co to udělá po sedmdesáti tisících s plným kufrem? To bude ta motorka mít celkově tak 200 tisíc, to ať si milá výztuha dělá co chce bigsmile

Tak třeba u mě je 70tisíc s kufrem=70tisíc celkově,tak vsázím na robustnostsmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Miras (Člen)
14.09.2011 07:46:46
Offline

Re: Držák kufru

kdyz bych to ja bral dle robusnosti, koupim bmw gs. Zatim vsak chci aby kdyz sundam kufry byla moto hezka. to jsem diky sundavacim bocnim dosahl. nelibi se mi ani ta plotna od motechu, ale porad lepsi nez ta konstrukce. to bude platit i kdybych jezdil jen s kuframa a vzhled si uzival doma v garazi. b12 mam uz druhou a libi se mi od 96 - i kdyz se s ni nejezdim nikam vystavovat, vetsinou cestuju, chci aby se mi hlavne libila - je to holka pro radost

Mour (Člen)
14.09.2011 08:21:51
Offline

Re: Držák kufru

Máro: Nic proti, ale mě se to vůbec nelíbí. Na tu Bandasku 6 je ten kufr příliš velký .... ale možná blbě nafoceno idontknow

marek2.4 (Člen)
14.09.2011 12:06:21
Offline

Re: Držák kufru

MaraKM:podle vrat a lebedy v plotě bych typl motorkar.net bigsmile

MaraKM (Člen)
14.09.2011 15:54:54
Offline

Re: Držák kufru

marek2.4 psal:

MaraKM:podle vrat a lebedy v plotě bych typl motorkar.net bigsmile

Máš bludišťáka bigsmile good jsem si říkal, že bez hlavy a šátku to nebude vono a přeci jen smile1


Nic lidského mi není cizí
Bedřich (Člen)
14.09.2011 19:46:00
Offline

Re: Držák kufru

k modrobílé bych dal červenou...
k mojí černé se hodí bílábigsmile


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr