Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Spojka

Milhaus (Člen)
28.03.2007 22:41:15
Offline

Spojka

Ahoj všichni. Prosím o radu.help Občas mi proklouzne spojka - hlavně při podřazení a následné akceleraci. Spíná úplně nahoře a seřídit pomocí délky lanka již nejde. Jak moc spěchat s výměnou spojky (nebo snad jen nějakých součástí spojky), kde pořídit levně, a kde nechat levně udělat servis v blízkém okolí PHA-9? idontknow
Díky za rady.


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
Cvrček (Člen)
28.03.2007 22:51:08
Offline

Re: Spojka

Milhaus psal:

Ahoj všichni. Prosím o radu.help Občas mi proklouzne spojka - hlavně při podřazení a následné akceleraci. Spíná úplně nahoře a seřídit pomocí délky lanka již nejde. Jak moc spěchat s výměnou spojky (nebo snad jen nějakých součástí spojky), kde pořídit levně, a kde nechat levně udělat servis v blízkém okolí PHA-9? idontknow
Díky za rady.

jen mě napadá...i  když to asi není tvůj případ....co používáš za olej? Syntetiku,nebo polo...nebo jaký?

Milhaus (Člen)
28.03.2007 22:56:08
Offline

Re: Spojka

Všechny náplně jsou originál z autorizovaného servisu. Už jsem to s tím koupil. Je fakt, že bych už měl pomalu myslet na výměnu oleje. Problém se objevil až teď, předtím v pohodě.


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
Antihero (Člen)
28.03.2007 23:17:24
Offline

Re: Spojka

Jestli zabírá až nahoře, je po smrti.


There's a pie in the sky when you die.
Filous (Člen)
29.03.2007 07:31:53
Offline

Re: Spojka

...a esi chceš prodloužit její kóma, tag skus podložit pružiny a tu smrt malinko voddálit surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Spidermila (Člen)
29.03.2007 07:52:30
Offline

Re: Spojka

Kolik to má nalítané. Jen pro zvědavost, jak rychle může odejít...
Ale záleží i na stylu jízdy, co? Když budu pořád stát na spojce, tak asi půjde rychleji...idontknow

Kelly01 (Člen)
29.03.2007 10:42:53
Offline

Re: Spojka

Nejezdím slušně..

Ale ani to nestavím na zadní přes spojku..

A doufám že mi orig. spojka vydrří tak 100000km..


God Save The Queen!
Milhaus (Člen)
29.03.2007 13:13:26
Offline

Re: Spojka

Filous psal:

...a esi chceš prodloužit její kóma, tag skus podložit pružiny a tu smrt malinko voddálit surprised

Co to je "...malinko voddálit..."? idontknow A má to vůbec smysl, když to budu zrovna dávat na servis? idontknow Zvolím pravděpodobně asi výměnu. Nevíš, kde sehnat levněji spojkový set a o levnějším, ale dobrém servise? Sám si na to netroufám.smile2 Co u Vás v Benátkách, tuším, že tam taky něco je něco je.


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
Koldan (Člen)
29.03.2007 13:22:16
Offline

Re: Spojka

první ji zkus správně seřídit,tzn. na všech třech šrubech


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Milhaus (Člen)
29.03.2007 13:24:28
Offline

Re: Spojka

Spidermila psal:

Kolik to má nalítané. Jen pro zvědavost, jak rychle může odejít...
Ale záleží i na stylu jízdy, co? Když budu pořád stát na spojce, tak asi půjde rychleji...idontknow

Kupoval jsem to loni v srpnu. Stav tachometru byl něco málo přes 20 000 Km. Je to model 2003, tak si myslím, že se tomu dá věřit. Teď tam mám něco okolo 25 000 km. Jinak si myslím. že se k tomu chovám s citem. Nevim teda, co bývalý majitel. Asi tomu dal sem tam za uši.


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
Filous (Člen)
29.03.2007 13:25:53
Offline

Re: Spojka

Milhaus psal:
Filous psal:

...a esi chceš prodloužit její kóma, tag skus podložit pružiny a tu smrt malinko voddálit surprised

Co to je "...malinko voddálit..."? idontknow A má to vůbec smysl, když to budu zrovna dávat na servis? idontknow Zvolím pravděpodobně asi výměnu. Nevíš, kde sehnat levněji spojkový set a o levnějším, ale dobrém servise? Sám si na to netroufám.smile2 Co u Vás v Benátkách, tuším, že tam taky něco je něco je.

...to ti nigdo neřekne, na jag dlouho to pomůže...může to pomoct na 10000 km a nebo taky vůbec ne, páč jag moc je ta spojka f pussy nigdo bes rozdělání neví...a to podložení je enem z nouze ctnost...a u nás servis f pohodě, akorát nepočítej, že ti bude Aleš schánět ňáký náhraškový díly, páč je zarytej zastánce originálů, tagže esi máš prachy na origo spojku,s klidnym srcem tam mazej...no a nebo skus pohledat něco na netu třeba vot Lucasu a nebo skontaktuj Kellyho, ten má na fšechno 20% slevu surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
nawrc (Člen)
29.03.2007 15:44:05
Offline

Re: Spojka

po 25tisících ti nemůže odejít spojka, to já bych musel už schánět pomalu třetíidontknowidontknow
nejdřív to skus pořádně seštelovat na všech třech šrubech


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
Milhaus (Člen)
30.03.2007 03:00:30
Offline

Re: Spojka

Taky si myslím, že je to nějaké divné. Nejdříve rozeberu a pak se uvidíidontknow
Každopádně mi tady už padnul supr tip na nákup přes Kellyho s 20% slevou navšecko.goodgoodgood
Jenom jestli to bude ochoten pro mě udělat a nebude mu to "šumafuk" jako u těch kostí co kupoval.bigsmilebigsmile


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
Filous (Člen)
30.03.2007 08:41:26
Offline

Re: Spojka

...vona ta spojka taky nemusí bejt jakože vopotřebená najetejma kilometrama, ale může bejt "votpálená" používánim různejch volejů a proto klouže idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
sonyk (Člen)
09.05.2008 10:02:59
Offline

Re: Spojka

vcera se byl na letisti v techarovicich, pri razeni pri vytocenem motoru kolem tech 10t ot. sem preradil na 5 a pak na 6 a pripadlo mi jako kdyz to klouzne. Takovy zadnej pokles otacek a motor docela kricel ale nevim nejak sem nesledoval rychlost. trosku sme to poladili ale nemam z toho dobrej pocit. Bud sem blbe radil coz je dost pravdepodobny takovyhle rychlosti sem zazil poprve nebo opravdu prokluzuje. Kdyz sem jel domu predjizdel sem bratra 120km/h zarazena sest, vzal sem na plno za plyn a v poho 200km/h a behem jizdy zadnej prokluz tak nevim.
nedokazu moc popsat co to dela. Btw da se nejak zkusit jesdtli klouze nebo ne? jako zaradit 6 a zacit se rozjizdet kdyz chcicpne ok kdyz ne spatne.

ALe mozna to bylo mnou a moji vyjukanosti. A ze zacatku sem mel kratky prsty na spojku nez sme to vyladili.

Asi melu hovadiny co


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
osiris (Člen)
09.05.2008 11:09:45
Offline

Re: Spojka

...tady asi ta vyjukanost, když bude klouzat poznáš to i za jízdy na silnici


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
sonyk (Člen)
09.05.2008 11:21:03
Offline

Re: Spojka

osiris psal:

...tady asi ta vyjukanost, když bude klouzat poznáš to i za jízdy na silnici

jj asi jo a preci jen krasny bezvetri a rovina spis z kopce trosku takze to jelo jak blazen a mejch 60 kg v kombineze 65 je jak nic.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
ross (Člen)
09.05.2008 15:10:50
Offline

Re: Spojka

sonyk psal:

vcera se byl na letisti v techarovicich, pri razeni pri vytocenem motoru kolem tech 10t ot. sem preradil na 5 a pak na 6 a pripadlo mi jako kdyz to klouzne. Takovy zadnej pokles otacek a motor docela kricel ale nevim nejak sem nesledoval rychlost. trosku sme to poladili ale nemam z toho dobrej pocit. Bud sem blbe radil coz je dost pravdepodobny takovyhle rychlosti sem zazil poprve nebo opravdu prokluzuje. Kdyz sem jel domu predjizdel sem bratra 120km/h zarazena sest, vzal sem na plno za plyn a v poho 200km/h a behem jizdy zadnej prokluz tak nevim.
nedokazu moc popsat co to dela. Btw da se nejak zkusit jesdtli klouze nebo ne? jako zaradit 6 a zacit se rozjizdet kdyz chcicpne ok kdyz ne spatne.

ALe mozna to bylo mnou a moji vyjukanosti. A ze zacatku sem mel kratky prsty na spojku nez sme to vyladili.

Asi melu hovadiny co

a nebyl to "falešnej neutrál"  -  to se opčas stane, nemusí to být hned spojka


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
sonyk (Člen)
09.05.2008 15:27:10
Offline

Re: Spojka

falesnej neutral? to nevim co je teda. to sem mel naposled u simsona ale tohle byl normalne zarazenej kvalt ale spis moje vyjukanost a tak


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
SNap (Člen)
09.05.2008 16:51:22
Offline

Re: Spojka

Jak je to s tim olejem? Byla mi doporucena 75% syntetika ci co a plus minus od te doby me spojka semtam klouzne...no, semtam, dycky pri vyssich otackach a rychlostech.


...:::STÁDO KONÍ POD PRDELÍ A STEJNĚ NÁM TO NESTAČÍ:::...
osiris (Člen)
09.05.2008 17:29:46
Offline

Re: Spojka

...s tím olejem je to tak, že když v tom nebudeš dělat pokusy a budeš tam lejt to co tam má bejt (Castrol GPS) tak se spojkou z důvodu oleje mít problém nebudeš (osvědčenej je i Motul 5100)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Radek-Ban (Člen)
09.05.2008 17:32:49
Offline

Re: Spojka

...surprised to vypadá jako nekonečný téma idontknowsurprised "proč každej vymejší vymyšlený"
Castrol GPS 10w/40smile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
sonyk (Člen)
10.05.2008 08:18:20
Offline

Re: Spojka

nemam castrol ale midland a 10w40 takze tim to nebude jen ma vyjukanost asi po ceste na sraz to zkusim znova


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
osiris (Člen)
10.05.2008 10:26:19
Offline

Re: Spojka

...jéje, věř prostě tomu, že některý voleje, i když splňujou specifikaci prostě "kloužou", drž se doporučenýho a můžeš v klidu jednu příčinu vyloučit smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
sonyk (Člen)
10.05.2008 10:39:46
Offline

Re: Spojka

osiris psal:

...jéje, věř prostě tomu, že některý voleje, i když splňujou specifikaci prostě "kloužou", drž se doporučenýho a můžeš v klidu jednu příčinu vyloučit smile1

ok priste nalejem castrol


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Ondráš (Člen)
10.05.2008 10:48:07
Offline

Re: Spojka

To máš jak s benzínem... Někde to jede, jinde ne a přitom to všichni berou od Český rafinérský.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
qwerty (Člen)
10.05.2008 21:26:54
Offline

Re: Spojka

osiris psal:

...s tím olejem je to tak, že když v tom nebudeš dělat pokusy a budeš tam lejt to co tam má bejt (Castrol GPS) tak se spojkou z důvodu oleje mít problém nebudeš (osvědčenej je i Motul 5100)

timhle si mne potesil pac ja sem ted menil a dal jsem tam motul 5100 goodgoodgood

a pripada mi ze ted jdou kvalty moc jednoduse .. nekdy mam problem na krizovatce trefit neutral bigsmilebigsmilebigsmile


WD club member.
sonyk (Člen)
05.09.2008 12:24:35
Offline

Re: Spojka

tak ta spojka proste klouze a to ze jako dost. olejem to nejspis nebude. pristi tejden jede holka do servisu na omrknuto a doufam jen serizeni. pac majitel predemnou ji menil tusim pri 30000km ted ma 46 000km takze by mela bejt jeste snad ok. no uvidime


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Kožak (Člen)
05.09.2008 15:28:07
Offline

Re: Spojka

To Milhaus:   Nemusíš do Benátek na P-9 máš servis v Čakovicích M2 šikovný kluci smile1


MRDAT!!!
Milhaus (Člen)
05.09.2008 16:18:39
Offline

Re: Spojka

Kožak psal:

To Milhaus:   Nemusíš do Benátek na P-9 máš servis v Čakovicích M2 šikovný kluci smile1

Už se známe.good Můžu jenom potvrdit. Fakt v pohodě. Dávali mi dohromady upadlou jehlu v karburátoru (Dynojet). Byli jediní, co na tuhle závadu v širokém a dalekém okolí přišli a opravili to. good


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
losmiros (Člen)
06.09.2008 13:49:45
Offline

Re: Spojka

jen tak pro poradek. nic jednodusiho nez vymena spojky u b sest jsem nezazil, je to o tom, sundat viko povolit ctyri sruby, vytahnout lamely, zmerit, dat novy zasrubovat,dat tesneni a viko a je to. jo este olej, na olej jsem zapomnel.
asi nejslozitejsi na tom vsem bylo odkladat si podle poradi ty sruby z vika aby jste je nepopletli.

toz tak

ale ja su lama a nerad platim 500 za hod jen tak za nic
ale me se neda veritidontknow

v suzuki jsem koupil lamelu za 440, na netu davaj sadu Lucas za 2litry


on the road
sonyk (Člen)
06.09.2008 21:04:37
Offline

Re: Spojka

losimiros dikes, aspon vim ze to nebude dlouho trvat.

a holt neni kazdej mechanik nosmile1 dam radsi vydelat kamosovi. 500 za hodku to ale fakt nebude. ja doufam ze to bude jen serizeni nejaky


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr