Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » novinky v pojištění 2011/2012

Póla (Člen)
24.10.2011 11:02:09
Offline

novinky v pojištění 2011/2012

Hoja bando,

novinky přináším průběžně a stručně je shrnu.
Hlavní důvod proč píšu je KOOP a novinky ke konci roku.

Ke konci ledna nám končí náš oblíbený produkt GLOBAL, kterým vám pojišťuju motorky.
Smlouvy v tomto produktu bude možné uzavřít jen s datem počátku nejpozději 31.1.2012
Tím nám končí i sleva 50%, která se na havárku dávala.
Nadále bude  uzavírán jen produkt NA Míru. Ten rozděluje pojištění zvlášť na havárii, odcizení, živel, vandalismus....
To přináší pozitiva, ale i negativa. Sleva 50% se bude počítat jen z rizika havárie a již ne celé All riskové havárky. To znamená již ne z odcizení, živlu a vandalismu.
NAvíc sleva 50% není zatím vůbec jistá a zatím nikdo pořádně neví co a jak bude možné používat.
Nyní stejná motorka v produkt NA Míru vychází dráže cca o 10 - 20% oproti produktu GLOBAL.

Dále KOOP končí k 31.12.2011 s fiktivním bonusem v POV. Tím se stává na pojištění povinného ručení jednou z nejdražších pojišťoven.
Končí automatické pojištění živelních rizik k povinnému ručení.
Nejdražší neznamená nejkvalitnější.

TOP produtk na trhu je Allianz Exclusive, který není sice nejlevnější, ale je srovnatelný s průměrnými cenami.
Obsahuje, živelní rizika (území Evropy), střet se zvěří (Evropa), poškození kabelů zvířetem (Evropa), přímá likvidace nezaviněné nehody bez uplatnění amortizace (území ČR), pojištění vozíku nebo skůtru zdarma, náhradní vozidlo, úraz dětí, pravání ochrana, asistence, první škoda bez vlivu na bonus.....

ČP má od října k povinnému ručení ve variantách Exclusive PLUS a MAX telefon.
Bude Vám garantovat stejnou cenu za POV po dobu 3 let.
Rozsah pojištění je nižší jak u Allianz v Exclusivu a cena je srovnatelná, ne-li vyšší.

Čáru přes cenu udělala od června všem pojišťovnám ČSOB.
Hodnotí klienta podle věku, bydliště a bonusů. Jako doplněk se ptá na výkon.
NAvíc pro lidi nad 30 let  max s 1 PU dá fiktivní bonus v plné výši.
Tím se dostáváme v ideálním případě  na cenu za třílitr  kolem  2.500 - 3.000 Kč.
Pro doulitr to je cena kolem 2.000 Kč.
NA havárku  je ale zasej ČSOB dražší.

Většina pojišťoven  začíná ceny zvyšovat a hlavně omezovat možné slevy.
DOBŘE UŽ BYLO.....
Takže kdo má dobré povinné ručení, tak ať se ho drží.
Totéž platí o havárce.
Depozito rozhodně nedoporučuju mladým jezdcům do 30 let   a těm, co nemají svůj vyjetý bonus.
S jarem 2012 se možná budou divit, proč nejde cena vykouzlit stejná jako loni.


S konkrétními dotazy se mi ozvěte na email.

BANDIT Pičo.....good

Póla (Člen)
24.10.2011 11:09:05
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

ty vogo ....omlouvám se všem za trable s PC.  Vyhodilo by to ERROR, tak jsem do toho pinkla podruhé  (ERROR) a potřetí....
Plíís  2x o smazaní administrátory, ať to tu nezasírá postor.

smile2

sonyk (Člen)
24.10.2011 22:17:02
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Dále KOOP končí k 31.12.2011 s fiktivním bonusem v POV. Tím se stává na pojištění povinného ručení jednou z nejdražších pojišťoven.

tim myslis co. nejspis motorku prodam a to pak prijdu o bonus co na ni mam?


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
PFremer (Člen)
25.10.2011 06:36:48
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Pólo, když pojedu v poještění dál, tak se nic nemění ne?A nebo ho zrušej a pošlou mi dopis, že si mám uzavřít něco jiného? Mám všechno u KOOP...
Díky.good


Raději na dvou kolech jezdit, než se nechat tlačit...
Póla (Člen)
25.10.2011 07:55:07
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Veškeré zmíněné  změny se týkají NOVÝCH  smluv. Staré smlouvy zůstávají beze změny a nic se na nich nemění. Bonusy a poskytnuté slevy zůstanou tak, jak jsou.

Pokud má někdo na smlouvě fiktivní bonus, tak se vztahuje jen k dané smlouvě.
A je jedno jaká to je pojišťovna.
Jakmile smlouva skončí (prodej, depozito...), tak o fiktivní bonus přichází a nadále mu zůstává jen oficiálně vyjetý bonus, který lze převést na další uzavřené smlouvy.

NOVINKY SE TÝKAJÍ NOVÝCH SMLUV OD 1.1.2012.
Staré smlouvy a smlouvy uzavřené do 31.12.2011  zůstávají platné podle starých
podmínek pojištění, slev a bonusů = nikdo nic nebude dopočítávat nikdo nebude nic zkoumat.

PFremer (Člen)
25.10.2011 07:58:29
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

good
Díkbigsmile


Raději na dvou kolech jezdit, než se nechat tlačit...
sonyk (Člen)
25.10.2011 20:53:02
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

diky

samozrejme az zas neco bude ozvu se


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
yebat (Člen)
06.03.2012 15:28:06
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

o pojištění je tu toho mraky, a abych pravdu řek nechce se mi to všechno pročítat... bigsmile

otázka: můžu bez problémů udělat pojištění na tatíka, když je motorka psaná na mě? kdybych to pojistil na něj, stálo by to při vyššim plnění cca 1200... a mě by to stálo asi 2700...idontknow
helpsmile1

osiris (Člen)
06.03.2012 16:25:53
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

...můžeš


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Banditatom (Člen)
06.03.2012 16:35:20
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

yebat psal:

o pojištění je tu toho mraky, a abych pravdu řek nechce se mi to všechno pročítat... bigsmile

otázka: můžu bez problémů udělat pojištění na tatíka, když je motorka psaná na mě? kdybych to pojistil na něj, stálo by to při vyššim plnění cca 1200... a mě by to stálo asi 2700...idontknow
helpsmile1

jen do té doby než nedej bože způsobíš nehodubad to bude mět pak táta tůze velikou radostbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
06.03.2012 16:44:06
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Banditatom psal:
yebat psal:

o pojištění je tu toho mraky, a abych pravdu řek nechce se mi to všechno pročítat... bigsmile

otázka: můžu bez problémů udělat pojištění na tatíka, když je motorka psaná na mě? kdybych to pojistil na něj, stálo by to při vyššim plnění cca 1200... a mě by to stálo asi 2700...idontknow
helpsmile1

jen do té doby než nedej bože způsobíš nehodubad to bude mět pak táta tůze velikou radostbigsmile

...myslím, že se mýlíš, je to legální


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Póla (Člen)
06.03.2012 17:01:36
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

můžeš...jen některé pojišťovny počítají pojistné dle vlastníka a ne pojistníka, takže by sis nepomohl

Takže si vyber tu pojišťovnu, která pojistné počítá podle pojistníka = toho kdo podepisuje smlouvu = na koho se počítají bonusy = kdo je povinnen platit pojistné !

Jsou ale i také pojišťovny, kde to může být psané na tebe = vyjíždíš si bonus ty.
A od táty se jen bonus duplicitně nakopírují....

Kdyby jsi chtěl porovnat možnosti, tak se ozvi....

Banditatom (Člen)
06.03.2012 18:19:56
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

osiris psal:
Banditatom psal:
yebat psal:

o pojištění je tu toho mraky, a abych pravdu řek nechce se mi to všechno pročítat... bigsmile

otázka: můžu bez problémů udělat pojištění na tatíka, když je motorka psaná na mě? kdybych to pojistil na něj, stálo by to při vyššim plnění cca 1200... a mě by to stálo asi 2700...idontknow
helpsmile1

jen do té doby než nedej bože způsobíš nehodubad to bude mět pak táta tůze velikou radostbigsmile

...myslím, že se mýlíš, je to legální

ano je to legální v tom nevidím problémgood ale jakmile se nedejbože vyseká tak jeho táta pokud má xyz bonusu o ně příjde a u některých lidí to může udělat palbu...


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Banditatom (Člen)
06.03.2012 18:37:17
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Banditatom psal:
osiris psal:
Banditatom psal:


jen do té doby než nedej bože způsobíš nehodubad to bude mět pak táta tůze velikou radostbigsmile

...myslím, že se mýlíš, je to legální

ano je to legální v tom nevidím problémgood ale jakmile se nedejbože vyseká tak jeho táta pokud má xyz bonusu o ně příjde a u některých lidí to může udělat palbu...

blbě jsem to napsal... způsobí škodnou událostsmile2


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
sonyk (Člen)
06.03.2012 18:56:50
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Polo: prosimte kdyz si necham vymenit celni okno ktere mam pojistene, navysi se mi o neco pojistne? Diky


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
yebat (Člen)
06.03.2012 18:57:56
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

hmm, asi fakt... yebu to, napíšu to na sebe... aspoň mi začnou naskakovat bonusy, když s tim teda někde netřísknu... to by asi fotříka kleplo, kdybych si rozbil hubu, a on ještě přišel o víc jak 70 měsíců bonusů... :D

osiris (Člen)
06.03.2012 19:02:16
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Banditatom psal:
Banditatom psal:
osiris psal:


...myslím, že se mýlíš, je to legální

ano je to legální v tom nevidím problémgood ale jakmile se nedejbože vyseká tak jeho táta pokud má xyz bonusu o ně příjde a u některých lidí to může udělat palbu...

blbě jsem to napsal... způsobí škodnou událostsmile2

...právě že o bonus (na jiným svým vozidle) táta nepřijde a na tom synově mu je to u prdele


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
yebat (Člen)
06.03.2012 20:36:14
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

ještě teda... ? když sem sjednal online pojištění, s platností od zejtra, s tim že mi pošlou kopii zelený karty na mail, když si pudu pro značky do depozitu, stačí mi ta kopie, nebo budu muset čekat na originál zelený karty? nějáká zkušenost? dík pičové

Ondráš (Člen)
06.03.2012 20:41:24
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

yebat psal:

ještě teda... ? když sem sjednal online pojištění, s platností od zejtra, s tim že mi pošlou kopii zelený karty na mail, když si pudu pro značky do depozitu, stačí mi ta kopie, nebo budu muset čekat na originál zelený karty? nějáká zkušenost? dík pičové

Vytiskneš a přijdeš tam s tim.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Inženýrek (Člen)
06.03.2012 21:01:55
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

osiris psal:
Banditatom psal:
Banditatom psal:


ano je to legální v tom nevidím problémgood ale jakmile se nedejbože vyseká tak jeho táta pokud má xyz bonusu o ně příjde a u některých lidí to může udělat palbu...

blbě jsem to napsal... způsobí škodnou událostsmile2

...právě že o bonus (na jiným svým vozidle) táta nepřijde a na tom synově mu je to u prdele

Tak good sám tak mám pojištěnou mašinu i auto a cajk. Zatím teda bez ztráty kytičky, takže nemám ověřený, že to tak vážně je, ale věřím tomu smile1


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Póla (Člen)
07.03.2012 07:55:12
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

sonyk psal:

Polo: prosimte kdyz si necham vymenit celni okno ktere mam pojistene, navysi se mi o neco pojistne? Diky

Ahojky,

NE, Pokud máš připojištěné čelní sklo, tak pojistná událost z pojištění čelního skla nemá vliv na výši bonusů POV nebo HAV, ani na výši pojsitného za čelní sklo.

Jinak většinou se za jednu pojisnou událost odečítá 24 měsíců. Některé pjoišťovny jako ČP, Uniqa a ČSOB  36 měsíců a některé jen 12 měsíců (tuším že Slavia).

Mirek D (Člen)
07.03.2012 10:30:19
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Takže pojistka za autobus cca. 10 litrů za rok (čórka a velká voda či větry celoročně, hají buc vlastní vinou jen mezi 1.4.-31.10.) po 5-ti létech je asik dobrá..idontknow . Tak to zase pošlu, no... . Spoluúčast desetilitrová.

Co vím tak zohledňovali to že už jsem u nich už kdysi něco měl, že má bus imobilizer, padáky na motóru a ten vůl co na tom jezdí je nad 30 let.

Původně jsem byl na skoro 15 t. pussy


Autobus je taky Suzuki... .
sonyk (Člen)
07.03.2012 10:31:39
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

dekuji. Ozvu se na mail kvuli te urazovce.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Póla (Člen)
07.03.2012 16:54:26
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

sonyk psal:

dekuji. Ozvu se na mail kvuli te urazovce.

jj, už jsem si říkala, že asik nestíháš.....ozvi se....good

PFremer (Člen)
08.03.2012 07:14:54
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Mirek D psal:

Takže pojistka za autobus cca. 10 litrů za rok (čórka a velká voda či větry celoročně, hají buc vlastní vinou jen mezi 1.4.-31.10.) po 5-ti létech je asik dobrá..idontknow . Tak to zase pošlu, no... . Spoluúčast desetilitrová.

Co vím tak zohledňovali to že už jsem u nich už kdysi něco měl, že má bus imobilizer, padáky na motóru a ten vůl co na tom jezdí je nad 30 let.

Původně jsem byl na skoro 15 t. pussy

10? ty krávo, bych se posral Už ta 6ka je kotel....idontknow


Raději na dvou kolech jezdit, než se nechat tlačit...
Zdenek (Člen)
08.03.2012 07:32:51
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Za 10t bych se na ass, Míro pozor, těch vod je několik druhů, a na tu co příde to zrouna nemáš. Holt pojišťovna, banka a kovošrot největší zloději. Zdenek.sicksick

sonyk (Člen)
08.03.2012 09:07:21
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

b6n 2003 povinne, a sezoni havarka, celorocni krades. Zivel. Od poly za cca 5300 rocne. Uzavirano v dobe kdy me bylo 23 nebo 24. Zamek na riditkach a retez. Nic vic.

Pola foreverbigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
sonyk (Člen)
08.03.2012 09:10:58
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

* kradez
spoluucast tusim 10 procent
pojistovna koop.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
snowflake600 (Člen)
08.03.2012 16:25:33
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Ukradnout mi to nemaj kde, jelikož to přes noc stojí f baráku, na srazech to má na sobě štyry zámky a je uvázaná s vostaníma, na ulici přes noc nikdy není...na živelný mrdám, jelikož tu 2000 let nebylo nic víc, než buřka, která pokosila les asi 20km od baráku.
Velká voda - barák je na kopci, kdyby se to zvedlo, tak by to muselo utopit nejdřív desetipatráky v ďolíku na sídlišti - taky mrdám.fuck
Povinný na celej rok psaný na otcovu pojistku za 990,- vod allianzu...a to možná kecám, možná to tolik nebylo smile1

Póla (Člen)
08.03.2012 16:47:40
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

snowflake600 psal:

Ukradnout mi to nemaj kde, jelikož to přes noc stojí f baráku, na srazech to má na sobě štyry zámky a je uvázaná s vostaníma, na ulici přes noc nikdy není...na živelný mrdám, jelikož tu 2000 let nebylo nic víc, než buřka, která pokosila les asi 20km od baráku.
Velká voda - barák je na kopci, kdyby se to zvedlo, tak by to muselo utopit nejdřív desetipatráky v ďolíku na sídlišti - taky mrdám.fuck
Povinný na celej rok psaný na otcovu pojistku za 990,- vod allianzu...a to možná kecám, možná to tolik nebylo smile1

Hele nechci ti kazit iluze, ale záplava tě může potkat i v domku na kopci...stačí ucpaná kanalizace, nebo aby to z kopců nad tebou hrklo rychle dolů....
Kroupy na cestách bych ti taky nepřála....
Živelní rizika jsou už dopojistit nově i u motorek asik za 230 Kč za rok.

Hele důležité je klidně spát. A jestli k tomu potřebueš all riskovou havárku nebo jen povinné ručení je už druhotné....good

snowflake600 (Člen)
08.03.2012 16:51:39
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Póla psal:
snowflake600 psal:

Ukradnout mi to nemaj kde, jelikož to přes noc stojí f baráku, na srazech to má na sobě štyry zámky a je uvázaná s vostaníma, na ulici přes noc nikdy není...na živelný mrdám, jelikož tu 2000 let nebylo nic víc, než buřka, která pokosila les asi 20km od baráku.
Velká voda - barák je na kopci, kdyby se to zvedlo, tak by to muselo utopit nejdřív desetipatráky v ďolíku na sídlišti - taky mrdám.fuck
Povinný na celej rok psaný na otcovu pojistku za 990,- vod allianzu...a to možná kecám, možná to tolik nebylo smile1

Hele nechci ti kazit iluze, ale záplava tě může potkat i v domku na kopci...stačí ucpaná kanalizace, nebo aby to z kopců nad tebou hrklo rychle dolů....
Kroupy na cestách bych ti taky nepřála....
Živelní rizika jsou už dopojistit nově i u motorek asik za 230 Kč za rok.

Hele důležité je klidně spát. A jestli k tomu potřebueš all riskovou havárku nebo jen povinné ručení je už druhotné....good

vono neni ze kterejch by to mohl hrknout, my sme na špici bigsmile
leda bych nanosil vodu z jezírka smile1...asi si z toho dělám prdel, ale dokud se mi to nestane, asi sem nepoučitelnej...good
každopádně děkuju, je dobrý to vědět :)

Frodo89 (Člen)
18.04.2012 18:36:59
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Ahoj Polo...
mam par stupidnich dotazu k povinnému ručení

1. Jak je to s platnosti Zelené karty v San Marinu "vůbec tam ten stát neni uveden"
2. existuje nějaká pojištovna co sjednává asistenční službu i pro motocykl?
- - Co jsem si tak zjištoval... Většina poj. má velmy skrytou vyjimku že se se asisteční služba vztahuje pouze pro dvoustopá vozidla do 3,5tun...


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Póla (Člen)
19.04.2012 08:13:05
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

líná huba, holé neštěstí...takže o stupiditě dotazů nepřemýšlej....

San Marino  je evropská země.
A většina pojišťoven má psáno, že pojištění POV platí na území EU a ostatních evropských států.... Vyjímky bývají vypsány a San MArino tam není.
Takže dle mého pojištěno je.
Nicméně vznáším dotaz na metodika, ať to potvrdí. Kdyby to bylo jinak, tak se ozvu.
Když si nejsi jistý, tak doporučím zavolat na klientskou linku dané pojišťovny a zeptat se na konkrétní zemi....

Co se týče asistenčních služeb.
Co máš za pojišťovnu, že  nemají asistenci pro motorky ?
Naopak asistence se standradně poskytuje pro motocykly a osobní a užitková vozdla do 3,5 t. Ve smlouvě to bývá většinou i psáno jaký rozsah asistence klient má.
A motorky standardně ve výlukách nebývají....
Napiš mi tvou pojišťovnu, potom ti to můžu prověřit.

Ve výlukách bývají pro motorky rizika živelního pojištění, přímé likvidace, úrazu apod.
Tyto doplňkové služby ovšem nemají u povinného ručení všechny pojišťovny.

Je to všechno závislé na dané pojišťovně. Může se to hodně lišit.
Takže jestli chceš konkrétní odpověď na tvou pojišťovnu, tak mi napiš kde jsi pojištěný.

good

Frodo89 (Člen)
19.04.2012 08:53:33
Offline

Re: novinky v pojištění 2011/2012

Pólo:
mam HVP... a tu vyjimku tam vážně prý maj... Ověřoval jsem si ji přímo u pojištovací agentury u která mi sjednala kdysi pojistku s obchodní slevou +30% k mému bonusu...

HVP má někde v internich spisech že asistenční služba se vztahuje pouze pro vozidla dvoustopá do 3,5t... Tedy u pojistky na motocykl je uplně k ass


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr