Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zadní brzda-zvýšení účinku

Lihy (Člen)
10.11.2011 09:18:23
Offline

Zadní brzda-zvýšení účinku

nenapadá vás něco (kromě výměny drzdiče za vícepístkovej) jak zvýšit brzdnej účinek zadní brzdy?
Věc se má tak že, brzda nebrdí vůbec a až při opravdu silném sešlápnutí (prostě si na ní stoupnu jako na stupačku) se zadní kolo rovnou blokne = dávkování 0 idontknow Co sem tak dohledal neni to chyba ale vlastnost bigsmile .
Asi už to sralo i toho předemnou tak tam dal kotouč od Brakingu...evidentně to má jen estetickej efektbigsmile.
Existujou nějaký desky kde by měli různý směsi i na zadní brzdy? nebo něco po čem mám koukat? Nebo estli se nedělá nějakej posilovač k pumpě prostě nějakej nápad?

Filous (Člen)
10.11.2011 09:27:28
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

...zaprvý de vo to, gde máš pumpu...esi je na tom trachtoru něgde u motoru a nadměrně se vod něj vohřejvá, tag toho moc nevymyslíš a co se týká desek, tag jakýkolif sintry, já sem spokojenej s EBC, ale myslim, že uš tam něco takovýho mít budeš, tagže de vo to, v jakym sou stavu...jo a beru za samozřejmost, že ti pístky choděj volně a rovnoměrně a že nejni ten brzdič zamrzlej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lihy (Člen)
10.11.2011 09:47:35
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Filous psal:

...zaprvý de vo to, gde máš pumpu...esi je na tom trachtoru něgde u motoru a nadměrně se vod něj vohřejvá, tag toho moc nevymyslíš a co se týká desek, tag jakýkolif sintry, já sem spokojenej s EBC, ale myslim, že uš tam něco takovýho mít budeš, tagže de vo to, v jakym sou stavu...jo a beru za samozřejmost, že ti pístky choděj volně a rovnoměrně a že nejni ten brzdič zamrzlej...

pumpa je za stupačkou stejně jak na Béčku (nejsem si teť stopro jistej ale mám takovej dojem že je to i uplně stejnej nissin), teplem to taky nebude bo sem to samo zkoušel i hned po startu a žádná změna). Vzduch tam taky nebude bo páčka neni "gumová", hadice sou pancéřový, pístek taky pouští hned (i vyjíždí ale prostě asi tlačí malou silou :( )....připadá mi, že je to nějak špatně sladěný brzdič/pumpa bo musíš mačkat velkou silou (kór já muší váha) a pak už samozřejmě přesnost dávkování de do kytek. )
Sintrovaný desky na zadek by mohly bejt dobrý, ale třeba SBS je nedělá...kouknu teda na ty EBCčka estli něco nenajdugood

Lihy (Člen)
10.11.2011 10:11:10
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Osazovací tabulku EBC na Buell sem samozřejmě nenašel, ale pře Brembo sem se dopídil k tomu že má stejný desky jako napr. Africa Twin...a pro tu EBC sintrovaný desky dělá i na zadek, takže to zkusim a uvidimgood

kojaksro (Člen)
10.11.2011 10:55:27
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

....Lihu FA140HHsmokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Lihy (Člen)
10.11.2011 12:01:59
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

kojaksro psal:

....Lihu FA140HHsmokin

Dyk vim goodbigsmile

Honzik8719 (Člen)
10.11.2011 12:12:39
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Lihy psal:

nenapadá vás něco (kromě výměny drzdiče za vícepístkovej) jak zvýšit brzdnej účinek zadní brzdy?
Věc se má tak že, brzda nebrdí vůbec a až při opravdu silném sešlápnutí (prostě si na ní stoupnu jako na stupačku) se zadní kolo rovnou blokne = dávkování 0 idontknow Co sem tak dohledal neni to chyba ale vlastnost bigsmile .
Asi už to sralo i toho předemnou tak tam dal kotouč od Brakingu...evidentně to má jen estetickej efektbigsmile.
Existujou nějaký desky kde by měli různý směsi i na zadní brzdy? nebo něco po čem mám koukat? Nebo estli se nedělá nějakej posilovač k pumpě prostě nějakej nápad?

tyka sem čelt všelicos o zadní brzdě,že oproti předku skoro nebrzdí,ale to co píšeš že nic a pak blokne kolo...to mě to jde normálně dávkovat v pohodě a ještě se mi nestalo, že by se mi zadní kolo bloknulo...


...relativní kochač...
Lihy (Člen)
10.11.2011 14:46:39
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Honzik8719 psal:

tyka sem čelt všelicos o zadní brzdě,že oproti předku skoro nebrzdí,ale to co píšeš že nic a pak blokne kolo...to mě to jde normálně dávkovat v pohodě a ještě se mi nestalo, že by se mi zadní kolo bloknulo...

Asi tam mám teda na hovno desky...uvidíme po výměně.

Pajk (Člen)
10.11.2011 23:15:53
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

zadní brzdou se moc neubrzdí, je na pussy, zrádná a podstatně hůř dávkovatelná než přední. Je to bestie bigsmile a chce to hodně citu.

Zdenousek (Člen)
11.11.2011 06:34:37
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Něco podobnýho mi to dělalo - nebrdilo a pak rovnou blok. Měl jsem obráceně plechový podložky mezi destičkou a pístkem, takže pístky tlačily na náběžný hrany destiček a ty se měly snahu šprajcovat... Otočení u mě pomohlo.


My letci máme ocelové ptáky...
K.a.s.y.m. (Člen)
11.11.2011 06:35:02
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Pajk psal:

zadní brzdou se moc neubrzdí, je na pussy, zrádná a podstatně hůř dávkovatelná než přední. Je to bestie bigsmile a chce to hodně citu.

No jo ,ale ty nemas "enduro"bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lihy (Člen)
11.11.2011 11:21:07
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Pajk psal:

zadní brzdou se moc neubrzdí, je na pussy, zrádná a podstatně hůř dávkovatelná než přední. Je to bestie bigsmile a chce to hodně citu.

?? na banditu? Tam byla naopak parádní, perfektní dávkování, krásně čitelná...hodně sem jí používal, sólo (když šlo do tuhýho nebo naloženej bagáží...případně sjezdy vracákama v alpách aby zustal našponovanej řetěz při dvojce se zavřenym plynem a necuklo to při přidání v náklonu), se spolujezdcem hodně pomáhá brždění obouma, no a mimo silnici jedině zadní...naprosto bez problémugood

Lihy (Člen)
11.11.2011 11:27:16
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Ještě mě napadlo...ta zadní brzda na Bulíkovi má samozřejmě plovoucí třmen, neni možný že by to chtělo nějak vyčistit nebo namazat aby se líp/lehčejc vystředila vůdči kotouči?
Asi blbá otázka, ale na banditu sem to nikdy nemazal a nerozebíral a fungovala dobře (vlastně jednou jí komplet rozebíral Pepíno bo sem jí trošičku upek po pádu v sosnovíbigsmile ale u toho sem nebyl)

Lihy (Člen)
11.11.2011 11:29:28
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

kojaksro psal:

....Lihu FA140HHsmokin

hele kožaku, když ušs nakoukbigsmile Dunlop D616? Jde to sehnat?

kojaksro (Člen)
11.11.2011 12:38:01
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Lihy psal:
kojaksro psal:

....Lihu FA140HHsmokin

hele kožaku, když ušs nakoukbigsmile Dunlop D616? Jde to sehnat?

....jde, ale i když je to přímo na bulíky dal bych něco jinéhosmokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Lihy (Člen)
11.11.2011 13:20:28
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

kojaksro psal:
Lihy psal:
kojaksro psal:

....Lihu FA140HHsmokin

hele kožaku, když ušs nakoukbigsmile Dunlop D616? Jde to sehnat?

....jde, ale i když je to přímo na bulíky dal bych něco jinéhosmokin

pak už je v danym rozměru jen pirelli scorpion trail...nebo sem něco přehlíd?
...ale ty dunlopy semi líbí vícbigsmile

Honzik8719 (Člen)
11.11.2011 18:30:54
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Lihy psal:
kojaksro psal:
Lihy psal:


hele kožaku, když ušs nakoukbigsmile Dunlop D616? Jde to sehnat?

....jde, ale i když je to přímo na bulíky dal bych něco jinéhosmokin

pak už je v danym rozměru jen pirelli scorpion trail...nebo sem něco přehlíd?
...ale ty dunlopy semi líbí vícbigsmile

počkej,to máš na endůru jiný rozměry než já?surprised


...relativní kochač...
Lihy (Člen)
11.11.2011 20:03:14
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

Honzik8719 psal:

počkej,to máš na endůru jiný rozměry než já?surprised

Nemám, jaks na to přišel? je tam 120 předek a 180 zadek oboje 17ky.
A to je te potíž, bo jediný jakž takž do lehkýho terénu vhodný gumy sou ty d616 a scorpion trail....

Honzik8719 (Člen)
12.11.2011 02:27:17
Offline

Re: Zadní brzda-zvýšení účinku

mi to právě bylo divný jaks psal že, už pak v danym rozměru jen nějaký Pirelky a já tam mám normálně Dunlop Roadsmrt,tak sem se zeptal good


...relativní kochač...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr