Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Baterka

Foglik (Člen)
28.01.2012 16:52:33
Offline

Baterka

Vim ze se to tu asi uz resilo, ale ale pres hledani sem toho moc nenasel... jenom ze origo ma byt YTX-9BS ale vzhledem k tomu ze mi motorka dobiji vic nez ma, tak nevim jestli ji to neuskodi kdyz je to to "gelovka" dobiji mi to cca 14,8 s novym regulatorem. Stalo by se treba neco kdybych tam dal YB12B-B2 to je normalni s kyselinou a bylo mi receno ze to je lepsi kdyz to dobiji takhle vic.

Banditatom (Člen)
28.01.2012 16:57:58
Offline

Re: Baterka

ty gelovko už ani ta první zmiňovaná není gelovkasmile1 mě bandit při zvýšných otáčkach dobíjel přes 15v baterka to kouše myslím už 4 roky. a proč bys tam dával baterku s větší kapacitou?


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Velociraptor (Člen)
28.01.2012 17:17:39
Offline

Re: Baterka

když jsme u toho dobíjení,mělo by to dobíjet max 14,5 V v jakýkoliv otáčkách ne?idontknow Vyšší napětí=přebíjení=poškození baterie


To,co děláme v životě se ozývá do věčnosti
Foglik (Člen)
28.01.2012 17:44:53
Offline

Re: Baterka

gelovka sem daval schavalne do uvozovek... prodavaji je vsude jako gelovky takze sem to pojmenoval spravne... me dobiji po oprave tech 14,8V a udajne to lepsi nebude. jinak vetsi kapacita neni na skodu. jinak to dobiji tech 14,5V dokud nezapnu svetla... pak to stoupne. kdyz sem to promeroval, tak na baterce bylo bez nastartovani 12,5V a ve predu u konektoru 11,5V ale nezjistil sem kde se to ztraci. Akorat sem z tvoji odpovedi nezjistil jestli to prebijeni uskodi ty "gelovce" nebo ne...

Banditatom (Člen)
28.01.2012 18:01:49
Offline

Re: Baterka

Foglik psal:

gelovka sem daval schavalne do uvozovek... prodavaji je vsude jako gelovky takze sem to pojmenoval spravne... me dobiji po oprave tech 14,8V a udajne to lepsi nebude. jinak vetsi kapacita neni na skodu. jinak to dobiji tech 14,5V dokud nezapnu svetla... pak to stoupne. kdyz sem to promeroval, tak na baterce bylo bez nastartovani 12,5V a ve predu u konektoru 11,5V ale nezjistil sem kde se to ztraci. Akorat sem z tvoji odpovedi nezjistil jestli to prebijeni uskodi ty "gelovce" nebo ne...

řeknu ti to jinak... já měl v bečku yuasu exla po rocebad koupil jsem nejlevnější co  se dala koupit ( motostart) a jede už 4 roky a to mi při plném plynu bez světel dobíjel bandit 15.3-5V takže podle mě néé


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
redik27 (Člen)
28.01.2012 19:11:06
Offline

Re: Baterka

Dej tam co tam patří, pokud tam dáš baterku s větší kapacitou bude se blbě dobíjet. Baterka s větší kapacitou bude mít větší odběr a alternátor by to nemusel stíhat. Možná by šel taky do kopru.
Jestli ti to dobíjí kolem 15V tak je to cajk.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
redik27 (Člen)
28.01.2012 19:15:57
Offline

Re: Baterka

gelovky jsou lepší na starty a celkově bez udržby. U klasiky musíš hlídat hladinku.

ale jak říkám, větší kapacita je na škodu. Dle mého úsudku.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
dannygsf (Člen)
28.01.2012 19:37:15
Offline

Re: Baterka

Když jsme u té elektriky-nedodělával si někdo automatické rozsvěcení světel?Jde mi o to že moje mašina při zapnutí klíčku svítí,nemám možnost vypnutí,když pominu urvání drátůsmile1.Tak že v mém případě bych to chtěl předělat na zhasnutí tlumeného světla v okamžiku startu,nebo na jeho rozsvícení až po nastartování.Nechci nikde dávat žádný vypínač,chci aby to šlapalo automaticky.Dělal jste někdo takovou úpravu??

VikecB12 (Člen)
28.01.2012 20:03:21
Offline

Re: Baterka

dannygsf psal:

Když jsme u té elektriky-nedodělával si někdo automatické rozsvěcení světel?Jde mi o to že moje mašina při zapnutí klíčku svítí,nemám možnost vypnutí,když pominu urvání drátůsmile1.Tak že v mém případě bych to chtěl předělat na zhasnutí tlumeného světla v okamžiku startu,nebo na jeho rozsvícení až po nastartování.Nechci nikde dávat žádný vypínač,chci aby to šlapalo automaticky.Dělal jste někdo takovou úpravu??

Nechápu proč do toho šahat,mám motorku v provozu od roku 2007,najetejch 35tisíc,pořád první baterka,startuje to dobře,tak proč to řešit? Navíc světlo při startu stejně zhasne,na tu fteřinku.. Pokud to baterka nezvládá,tak to není tím světlem,ale tím že už je baterka v agóniiidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
deny1234 (Člen)
28.01.2012 20:19:03
Offline

Re: Baterka

dannygsf psal:

Když jsme u té elektriky-nedodělával si někdo automatické rozsvěcení světel?Jde mi o to že moje mašina při zapnutí klíčku svítí,nemám možnost vypnutí,když pominu urvání drátůsmile1.Tak že v mém případě bych to chtěl předělat na zhasnutí tlumeného světla v okamžiku startu,nebo na jeho rozsvícení až po nastartování.Nechci nikde dávat žádný vypínač,chci aby to šlapalo automaticky.Dělal jste někdo takovou úpravu??

Jo ,delal , sic kvuli necemu jinymu , ale problem to neni ,nejdriv se musi zrusit to propojeni , co ti po zapnuti klicku rozsviti svetlo , a pak se tam da klasicky automaticky sviceni , ktery ti zapne tlumena svetla , jakmile motorka zacne dobijet .Je na to tenhle bazmek http://stualarm.cz/produkt/se080-modul- … ni-svetel/

Billy (Člen)
28.01.2012 20:23:57
Offline

Re: Baterka

VikecB12 psal:
dannygsf psal:

Když jsme u té elektriky-nedodělával si někdo automatické rozsvěcení světel?Jde mi o to že moje mašina při zapnutí klíčku svítí,nemám možnost vypnutí,když pominu urvání drátůsmile1.Tak že v mém případě bych to chtěl předělat na zhasnutí tlumeného světla v okamžiku startu,nebo na jeho rozsvícení až po nastartování.Nechci nikde dávat žádný vypínač,chci aby to šlapalo automaticky.Dělal jste někdo takovou úpravu??

Nechápu proč do toho šahat,mám motorku v provozu od roku 2007,najetejch 35tisíc,pořád první baterka,startuje to dobře,tak proč to řešit? Navíc světlo při startu stejně zhasne,na tu fteřinku.. Pokud to baterka nezvládá,tak to není tím světlem,ale tím že už je baterka v agóniiidontknow

jak rika Vikec, pokud to baterka neda pri rozsvicenejch svetlech tak je stejne uz na vyhozeni


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Velociraptor (Člen)
28.01.2012 21:35:04
Offline

Re: Baterka

Foglik psal:

gelovka sem daval schavalne do uvozovek... prodavaji je vsude jako gelovky takze sem to pojmenoval spravne... me dobiji po oprave tech 14,8V a udajne to lepsi nebude. jinak vetsi kapacita neni na skodu. jinak to dobiji tech 14,5V dokud nezapnu svetla... pak to stoupne. kdyz sem to promeroval, tak na baterce bylo bez nastartovani 12,5V a ve predu u konektoru 11,5V ale nezjistil sem kde se to ztraci. Akorat sem z tvoji odpovedi nezjistil jestli to prebijeni uskodi ty "gelovce" nebo ne...

uškodí to každé baterii,obvzlášť gelové,ta vyžaduje totiž permanentni dobíjení. A ne např. ve 3000 ot/min 14,3V a v 6000 ot/min 15,5 Vheadshake


To,co děláme v životě se ozývá do věčnosti
Velociraptor (Člen)
28.01.2012 21:41:43
Offline

Re: Baterka

redik27 psal:

Dej tam co tam patří, pokud tam dáš baterku s větší kapacitou bude se blbě dobíjet. Baterka s větší kapacitou bude mít větší odběr a alternátor by to nemusel stíhat. Možná by šel taky do kopru.
Jestli ti to dobíjí kolem 15V tak je to cajk.

Škodí pouze,když dáš s menší kapacitou,než má být. S větší kapacitou vydrží déle např. místo 10 minut točení startérem vydrží 15 minut,ale určitě neškodí baterie s větší kapacitou viz návod k obsluze motocyklugood a co se týče alternátoru,bude baterii déle dobíjet,ale určitě se nepoškodí.


To,co děláme v životě se ozývá do věčnosti
K.a.s.y.m. (Člen)
28.01.2012 23:53:37
Offline

Re: Baterka

na tyhle pseoudo gelovky by melo dobijet max 14,4V ale i to co pises to prvni da.ta 12  ma jen vyssi startovaci proud.pokud chces dat obyc kapalinovou neni problem jen si vic hlidej hladinu elektrolytu a budes takyv pohode ale podle me zbytecna starost
P.S. ta 12 je vetsi rozmerama takze doufam ze mas zmereno ze se vejde


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Foglik (Člen)
29.01.2012 01:29:51
Offline

Re: Baterka

to sem daval spis jako priklad... jinak bych vybiral neco co se vejde presne... zatim sem to nemeril a zkusil jeste jednou nabit moji starou baterku... ale pri poslednim nabijeni pred 14 dny sla krasne a po tech 14dnech uz nemela silu ani trosku otocit starterem...

VikecB12 (Člen)
29.01.2012 08:27:16
Offline

Re: Baterka

Je po ní jak po žaběgood A v kastlíku vo moc víc místa než na tu baterku co tam patří nenajdeš,maximálně směrem nahorůidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Foglik (Člen)
29.01.2012 10:38:54
Offline

Re: Baterka

smerem dolu najdes dobry 4cm mista... kdyz vyndas tu penu co tam je

Banditatom (Člen)
29.01.2012 10:49:40
Offline

Re: Baterka

Foglik psal:

smerem dolu najdes dobry 4cm mista... kdyz vyndas tu penu co tam je

neřeš dej tam tu co tam má být  a máš klííídgood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
redik27 (Člen)
29.01.2012 11:19:31
Offline

Re: Baterka

Banditatom psal:
Foglik psal:

smerem dolu najdes dobry 4cm mista... kdyz vyndas tu penu co tam je

neřeš dej tam tu co tam má být  a máš klííídgood

tak říkám, dát tam co tam patří. goodgoodgood


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Foglik (Člen)
29.01.2012 17:58:12
Offline

Re: Baterka

ne ze bych chtel nejak setrit na baterce, ale nemate nekdo zkusenost: http://www.battery-import.cz/motobateri … --8ah--12v ?

Billy (Člen)
10.07.2014 14:11:23
Offline

Re: Baterka

Chlapy, baterka na me K6 je skoro v haji, uz me zacli pohasinat budiky pri startovani a motorce se nechtelo skoro chytnou, ma na to narok, je to origo baterka, motorku mam v jine garazi nez doma, pac mam ve sve garazi jeste bordel a nechci tam davat motorku.

je tam typ baterie ve 1200 K6
YT12A-BS  ??


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
K.a.s.y.m. (Člen)
10.07.2014 14:16:20
Offline

Re: Baterka

Billy psal:

Chlapy, baterka na me K6 je skoro v haji, uz me zacli pohasinat budiky pri startovani a motorce se nechtelo skoro chytnou, ma na to narok, je to origo baterka, motorku mam v jine garazi nez doma, pac mam ve sve garazi jeste bordel a nechci tam davat motorku.

je tam typ baterie ve 1200 K6
YT12A-BS  ??

Mas to na ni napsane, ne? bigsmile cool


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
mr.BSE (Člen)
10.07.2014 14:33:05
Offline

Re: Baterka

K.a.s.y.m. psal:
Billy psal:

Chlapy, baterka na me K6 je skoro v haji, uz me zacli pohasinat budiky pri startovani a motorce se nechtelo skoro chytnou, ma na to narok, je to origo baterka, motorku mam v jine garazi nez doma, pac mam ve sve garazi jeste bordel a nechci tam davat motorku.

je tam typ baterie ve 1200 K6
YT12A-BS  ??

Mas to na ni napsane, ne? bigsmile cool

evil


Second Class Citizen
1130 Café Racer
osiris (Člen)
10.07.2014 14:36:16
Offline

Re: Baterka

K.a.s.y.m. psal:
Billy psal:

Chlapy, baterka na me K6 je skoro v haji, uz me zacli pohasinat budiky pri startovani a motorce se nechtelo skoro chytnou, ma na to narok, je to origo baterka, motorku mam v jine garazi nez doma, pac mam ve sve garazi jeste bordel a nechci tam davat motorku.

je tam typ baterie ve 1200 K6
YT12A-BS  ??

Mas to na ni napsane, ne? bigsmile cool

...však ty taky, on psal totiž tohle bigsmile cool:

Billy psal:

................motorku mam v jine garazi nez doma...................


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
10.07.2014 18:46:54
Offline

Re: Baterka

osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:
Billy psal:

Chlapy, baterka na me K6 je skoro v haji, uz me zacli pohasinat budiky pri startovani a motorce se nechtelo skoro chytnou, ma na to narok, je to origo baterka, motorku mam v jine garazi nez doma, pac mam ve sve garazi jeste bordel a nechci tam davat motorku.

je tam typ baterie ve 1200 K6
YT12A-BS  ??

Mas to na ni napsane, ne? bigsmile cool

...však ty taky, on psal totiž tohle bigsmile cool:

Billy psal:

................motorku mam v jine garazi nez doma...................

Ale urcite ne na druhy strane republiky.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
10.07.2014 19:01:26
Offline

Re: Baterka

K.a.s.y.m. psal:
osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:


Mas to na ni napsane, ne? bigsmile cool

...však ty taky, on psal totiž tohle bigsmile cool:

Billy psal:

................motorku mam v jine garazi nez doma...................

Ale urcite ne na druhy strane republiky.

...hmmm, tak mít garáž třeba i jen 5 kiláků daleko než momentálně jsem, tak bys mě tvojí poznámkou trošku nasral smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
11.07.2014 05:51:49
Offline

Re: Baterka

osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:
osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:

Mas to na ni napsane, ne? bigsmile cool

...však ty taky, on psal totiž tohle bigsmile cool:

Ale urcite ne na druhy strane republiky.

...hmmm, tak mít garáž třeba i jen 5 kiláků daleko než momentálně jsem, tak bys mě tvojí poznámkou trošku nasral smile1

Ja jsem  nemam 5 ale 2 a neni to takovej problem tam dojet kdyz neco nevim bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Billy (Člen)
11.07.2014 07:51:08
Offline

Re: Baterka

uz to mam poreseny. Dik


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
huskyb12 (Administrator)
11.07.2014 19:31:56
Offline

Re: Baterka

K.a.s.y.m. psal:
osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:


Ale urcite ne na druhy strane republiky.

...hmmm, tak mít garáž třeba i jen 5 kiláků daleko než momentálně jsem, tak bys mě tvojí poznámkou trošku nasral smile1

Ja jsem  nemam 5 ale 2 a neni to takovej problem tam dojet kdyz neco nevim bigsmile

to nevokecáš :)


ale di, Ty brepto ...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr