Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » koupě a prodej

novýbéčko (Nový člen)
16.02.2012 03:53:51
Offline

koupě a prodej

Ahoj bandiťáci.
O víkendu jedeme pro dvě béčka - obě Nka 6ky.
To jedno chci pro sebe, ale to druhý sme sehnali za pěknej penis a chci ho poslat do frcu, tak v dubnu, až to začne jezdit.
A teď vůbec nevím, jak se to provede (jelikož mi to bude jen stát v garáži pod hadrou, jezdit na něm nebudu vůbec, maximálně okolo baráku anebo testovačka kupcem).
Starej majitel to odhlásí, pak mi pošle doklady a já co s tím? Je to nutný to přihlašovat na sebe, dávat tomu SPZ, protože to je uplně z druhýho konce republiky, atd?
Jakej je nějakej postup, když motorku s českou SPZ a všema papírama koupím kvůli tomu, abych to prodal, zaligruju v garáži a pak střelím?
Děkuju za nějaký to info.

tachec (Člen)
16.02.2012 07:15:40
Offline

Re: koupě a prodej

Nechat to v polopřevodu - tzn. v techničáku bude uvedeno, že je to odhlášeno na tvoje jméno a už to nepřihlašovat.

Každopádně povinné ručení na dobu než to prodáš si budeš muset sjednat (pokud nedáš značku do depozitu - a to nevím, jestli by v polopřevodu vůbec šlo).


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
K.a.s.y.m. (Člen)
16.02.2012 07:46:09
Offline

Re: koupě a prodej

tachec psal:

Nechat to v polopřevodu - tzn. v techničáku bude uvedeno, že je to odhlášeno na tvoje jméno a už to nepřihlašovat.

Každopádně povinné ručení na dobu než to prodáš si budeš muset sjednat (pokud nedáš značku do depozitu - a to nevím, jestli by v polopřevodu vůbec šlo).

stavajici majitel at ulozi do depozitu a pak udela odhlasku na neho..beznej postup...na prihlaseni pak staci jen evidencka.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Foglik (Člen)
16.02.2012 15:29:24
Offline

Re: koupě a prodej

nekde sem cetl toto:

§ 46 zák. č. 200/1990 Sb.
Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti
pořádku v územní samosprávě
(1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny
v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy
včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.
(2) Přestupkem proti pořádku ve věcech územní samosprávy je porušení
povinností stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů
vydaných na úseku jejich samostatné působnosti.
(3) Za přestupek podle odstavců 1 a 2 lze uložit pokutu do 30 000 Kč.

takze kdyz se na tebe urednik vyspi, tak se ti to prodrazi po tech 10 dnech

Banditatom (Člen)
16.02.2012 15:40:31
Offline

Re: koupě a prodej

Foglik psal:

nekde sem cetl toto:

§ 46 zák. č. 200/1990 Sb.
Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti
pořádku v územní samosprávě
(1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny
v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy
včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.
(2) Přestupkem proti pořádku ve věcech územní samosprávy je porušení
povinností stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů
vydaných na úseku jejich samostatné působnosti.
(3) Za přestupek podle odstavců 1 a 2 lze uložit pokutu do 30 000 Kč.

takze kdyz se na tebe urednik vyspi, tak se ti to prodrazi po tech 10 dnech

co?surprisedidontknow


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
VikecB12 (Člen)
16.02.2012 15:59:44
Offline

Re: koupě a prodej

No třeba já bych se na inzerát motorky,která je v nějakým polopřevodu,nebo se značkama v depozitu nejel ani podívat,nepůsobí to důvěryhodněsmile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
hlemejzd999 (Člen)
16.02.2012 16:05:47
Offline

Re: koupě a prodej

Foglik psal:

nekde sem cetl toto:

§ 46 zák. č. 200/1990 Sb.
Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti
pořádku v územní samosprávě
(1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny
v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy
včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.
(2) Přestupkem proti pořádku ve věcech územní samosprávy je porušení
povinností stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů
vydaných na úseku jejich samostatné působnosti.
(3) Za přestupek podle odstavců 1 a 2 lze uložit pokutu do 30 000 Kč.

takze kdyz se na tebe urednik vyspi, tak se ti to prodrazi po tech 10 dnech

co to meleš ?bigsmilesurprised


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Billy (Člen)
16.02.2012 16:16:39
Offline

Re: koupě a prodej

no nekde sem cetl ze vozidlo musis ode dne odhlaseni do par dnu prihlasit, ale nebyl sem si jistej tak sem to sem neptal, nemel sem cas to hledat, ale pohledej, driv to delalo mraky lidi ,tedkon uz to fakt neni sranda v nasem super systemu vsemoznejch nastrah.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Banditatom (Člen)
16.02.2012 16:17:08
Offline

Re: koupě a prodej

VikecB12 psal:

No třeba já bych se na inzerát motorky,která je v nějakým polopřevodu,nebo se značkama v depozitu nejel ani podívat,nepůsobí to důvěryhodněsmile2

jak píšeš právě kvůli prodeji jsem bečko po 4 letech přihlásilgoodbigsmile a jebl do depozitubigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Billy (Člen)
16.02.2012 16:21:50
Offline

Re: koupě a prodej

tady pisou do 10 prac. dnu
http://www.registr-vozidel.cz/starsi-vozy/prihlaseni
delej jak chces, ale nevim presne jaka je sankce, to uz se zeptej na urade


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Banditatom (Člen)
16.02.2012 16:24:28
Offline

Re: koupě a prodej

Billy psal:

tady pisou do 10 prac. dnu
http://www.registr-vozidel.cz/starsi-vozy/prihlaseni
delej jak chces, ale nevim presne jaka je sankce, to uz se zeptej na urade

nevím jak to ale dodnes na to neexistuje postih... auto jsem měl v odhlášce 1 rok, gsx jsem přihlašoval po  třech měsících, bečko po č letech!!!


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Mour (Člen)
16.02.2012 16:32:42
Offline

Re: koupě a prodej

Já koupil Bandasku v prosinci a přihlásil na sebe v dubnu, celou dobu sem byl v polopřevodu, panína úřadu pak měla pindy, ale po udání důvodu nemožnosti dojet v zimě na evidenčku, dále již nic nenamítala. Samozřejmě, že po celou tu dobu byla uzavřena zák.pojistka.

novýbéčko (Nový člen)
16.02.2012 17:05:58
Offline

Re: koupě a prodej

Takže, takže, takže....
postup by měl být - současný majitel - značku do depozitu a odhlásit.
Já pojistit a nechat to tak, pak nový majitel si jen zajede na evidenčku a na úřad pro značku, správně?
Jen si tak říkám, když mi pak pošle TP, nebudu tam už vyplněnej já jako majitel - nebo to by mi udělali až v případě, že bych ty papíry vzal a šel s tim na úřad to přihlásit?
Nějak si to chci v hlavě porovnat, ten postup.

Ton@l (Člen)
16.02.2012 17:21:15
Offline

Re: koupě a prodej

novýbéčko psal:

Takže, takže, takže....
postup by měl být - současný majitel - značku do depozitu a odhlásit.
Já pojistit a nechat to tak, pak nový majitel si jen zajede na evidenčku a na úřad pro značku, správně?
Jen si tak říkám, když mi pak pošle TP, nebudu tam už vyplněnej já jako majitel - nebo to by mi udělali až v případě, že bych ty papíry vzal a šel s tim na úřad to přihlásit?
Nějak si to chci v hlavě porovnat, ten postup.

stary majitel to bude mit porad prihlaseny na sebe, pokud budou znacky v depozitu neni treba ani pojistka...potom co ty najdes kupce stary majitel vezme znacky z depozitu (tzn. musi se to pojistit. staci jen den) a prepise to na toho tvyho kupcegood


Vzdy muze byt hur :-)
Banditatom (Člen)
16.02.2012 17:30:20
Offline

Re: koupě a prodej

novýbéčko psal:

Takže, takže, takže....
postup by měl být - současný majitel - značku do depozitu a odhlásit.
Já pojistit a nechat to tak, pak nový majitel si jen zajede na evidenčku a na úřad pro značku, správně?
Jen si tak říkám, když mi pak pošle TP, nebudu tam už vyplněnej já jako majitel - nebo to by mi udělali až v případě, že bych ty papíry vzal a šel s tim na úřad to přihlásit?
Nějak si to chci v hlavě porovnat, ten postup.

nechcu ti nic říkat ale pokud řešíš tuhle hovadinu nikdy to neprodáš.... prostě to kup nech si to od majitele přepsat ( odhlášku na tebe) docez to domů pojisti třeba jen na tři měsíce. Pokud dáš dobrou cenu tak se snad prodá... to je jak přehazovat horkej brambor...


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
VikecB12 (Člen)
16.02.2012 19:10:38
Offline

Re: koupě a prodej

Banditatom psal:
novýbéčko psal:

Takže, takže, takže....
postup by měl být - současný majitel - značku do depozitu a odhlásit.
Já pojistit a nechat to tak, pak nový majitel si jen zajede na evidenčku a na úřad pro značku, správně?
Jen si tak říkám, když mi pak pošle TP, nebudu tam už vyplněnej já jako majitel - nebo to by mi udělali až v případě, že bych ty papíry vzal a šel s tim na úřad to přihlásit?
Nějak si to chci v hlavě porovnat, ten postup.

nechcu ti nic říkat ale pokud řešíš tuhle hovadinu nikdy to neprodáš.... prostě to kup nech si to od majitele přepsat ( odhlášku na tebe) docez to domů pojisti třeba jen na tři měsíce. Pokud dáš dobrou cenu tak se snad prodá... to je jak přehazovat horkej brambor...

goodKurva z B6 to musí byt vejvar,kdyš to nestojí ani za to to na sebe přepsatbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Fany (Člen)
16.02.2012 19:34:37
Offline

Re: koupě a prodej

Nečetl jsem celé vlákno, ale já mám káru na sebe jen odhlášenou-na moje jméno a nemám dokončený převod. Kvůli EKO dani . Malý TP mám na původního majitele , ale ve velkém TP su napsaný já. Autem denně jezdím, už jsem prodělal jednu STK a žádný problém.Zákonu to neodporuje, pokud máš sjednané povinné ručení. Bylo to i v některém Světě motorů, přímo se ptali na Ministersvu dopravy a sami připustili, že to lze... Původní záměr s EKO poplatkem sa V Česku trochu minul  ůčinkem...idontknow


Kdo nejezdí, nikdy to nepochopí...
Foglik (Člen)
16.02.2012 20:15:45
Offline

Re: koupě a prodej

hlemejzd999 psal:
Foglik psal:

nekde sem cetl toto:

§ 46 zák. č. 200/1990 Sb.
Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti
pořádku v územní samosprávě
(1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny
v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy
včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.
(2) Přestupkem proti pořádku ve věcech územní samosprávy je porušení
povinností stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů
vydaných na úseku jejich samostatné působnosti.
(3) Za přestupek podle odstavců 1 a 2 lze uložit pokutu do 30 000 Kč.

takze kdyz se na tebe urednik vyspi, tak se ti to prodrazi po tech 10 dnech

co to meleš ?bigsmilesurprised

tohle sem nasel na jednom foru kde resili prepis a co se muze stat kdyz to neudelas do tech 10 dnu... a jestli se nemejlim tak je to tvoje povinnost do 10 dnu ohlasit zmeny na urade... zkus pohledat v googlu a neco vypadne

VikecB12 (Člen)
16.02.2012 20:18:47
Offline

Re: koupě a prodej

Fany psal:

Nečetl jsem celé vlákno, ale já mám káru na sebe jen odhlášenou-na moje jméno a nemám dokončený převod. Kvůli EKO dani . Malý TP mám na původního majitele , ale ve velkém TP su napsaný já. Autem denně jezdím, už jsem prodělal jednu STK a žádný problém.Zákonu to neodporuje, pokud máš sjednané povinné ručení. Bylo to i v některém Světě motorů, přímo se ptali na Ministersvu dopravy a sami připustili, že to lze... Původní záměr s EKO poplatkem sa V Česku trochu minul  ůčinkem...idontknow

Nebuď si tak jistej,že je to v suchu... Nějaká lhůta pro přihlášení byla vždycky,snad 10dnů nebo co,ale nebyla za nedodržení stanovena žádná sankce. Ale mám zato že letos už to tak neníidontknow Dřív taky nikdo neřešil povinný ručení a dneska každej druhej netrpělivě vočekává dopis vod ČKPsick


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Foglik (Člen)
16.02.2012 20:33:33
Offline

Re: koupě a prodej

jinak ten dopis od CKP taky netrpelive ocekavam... kupoval sem doklady a na urade sem zjistil, ze uz sou 10let v poloprevodu a puvodni majitel ani neplatil pojistku. Tim to automaticky pada na me jako novyho majitele jelikoz v databazi CKP je vedena pojistka na predchozi majitelku ... 10 let mezera ... a ted na me bigsmile uz se nemuzu dockat

Petr (Člen)
16.02.2012 21:22:03
Offline

Re: koupě a prodej

Foglik psal:

jinak ten dopis od CKP taky netrpelive ocekavam... kupoval sem doklady a na urade sem zjistil, ze uz sou 10let v poloprevodu a puvodni majitel ani neplatil pojistku. Tim to automaticky pada na me jako novyho majitele jelikoz v databazi CKP je vedena pojistka na predchozi majitelku ... 10 let mezera ... a ted na me bigsmile uz se nemuzu dockat

máš kupní smlouvu, tvoje starost je to od data koupě - tak to vidím já...
do koupě je to starost původního majitele..smile1


tož tak..
Fany (Člen)
17.02.2012 19:17:18
Offline

Re: koupě a prodej

Souhlas s Petrem, presne takhle to je good


Kdo nejezdí, nikdy to nepochopí...
jezek (Člen)
11.03.2012 03:19:58
Offline

Re: koupě a prodej

Koupil sem béčko v bazaru kde sem nějakou dobu pracoval. Je to už 5 let a nebyl sem ho přihlásit. Mám techničák na minulýho majitele.Na motorce sem měl dvě nehody kdy to řešili cajti a pojišťovna + několikrát kontrola na silnici a všechno vpohodě...


jako každej ježek - hodně píchá...málo jezdí...
od letošního léta to bude mobilní ježek --> hodně píchá...hodně jezdí :)
VikecB12 (Člen)
11.03.2012 15:45:17
Offline

Re: koupě a prodej

jezek psal:

Koupil sem béčko v bazaru kde sem nějakou dobu pracoval. Je to už 5 let a nebyl sem ho přihlásit. Mám techničák na minulýho majitele.Na motorce sem měl dvě nehody kdy to řešili cajti a pojišťovna + několikrát kontrola na silnici a všechno vpohodě...

Můžu se zeptat,co tě vede k tomu si to nepřihlásit? U auta,kde je cena ekovýpalnýho kolikrát vyší,než cena auta to pochopím,ale u motorkyidontknow To tě samotnýho nesere,že máš něco "nedodělaný"idontknow Já si vždycky krásně vodechnu,kdyš motorku koupím,přihlásím,našroubuju značku a vím,že to můžu pustit z hlavygood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
4Fun.cz (Člen)
11.03.2012 19:13:45
Offline

Re: koupě a prodej

VikecB12 psal:
jezek psal:

Koupil sem béčko v bazaru kde sem nějakou dobu pracoval. Je to už 5 let a nebyl sem ho přihlásit. Mám techničák na minulýho majitele.Na motorce sem měl dvě nehody kdy to řešili cajti a pojišťovna + několikrát kontrola na silnici a všechno vpohodě...

Můžu se zeptat,co tě vede k tomu si to nepřihlásit? U auta,kde je cena ekovýpalnýho kolikrát vyší,než cena auta to pochopím,ale u motorkyidontknow To tě samotnýho nesere,že máš něco "nedodělaný"idontknow Já si vždycky krásně vodechnu,kdyš motorku koupím,přihlásím,našroubuju značku a vím,že to můžu pustit z hlavygood

Má pravdu předseda  smokin


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
Kelly01 (Člen)
11.03.2012 19:23:29
Offline

Re: koupě a prodej

Neřešte, je to pražák, myslijó jinakbigsmile


God Save The Queen!
Mour (Člen)
11.03.2012 19:57:18
Offline

Re: koupě a prodej

Kelly01 psal:

Neřešte, je to pražák, myslijó jinakbigsmile

....mimořádně, alo vopravdu mimořádně, s Tebou souhlasímbigsmile
bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr