Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Vidlice

Lachtan 600 (Člen)
19.04.2012 19:23:19
Offline

Vidlice

Zdravím, mám měnší problém na svém Banditovi 600. Koupil jsem ho asi před měsícem a má nalítáno 35tis km (rv 2003). A teď k problému, při prudkém brždění se rozkmitá přední vidlice a řidítka, když brzdím jemně tak nic a když přechazim hodně pomalu na prudké brždění tak taky nic. Pneumatiky jsem teďka koupil nový a nepomohlo to. Pístky jsem vyčistil tu část co vyleze když tam nejsou destičky a nic...kotou křivě nevypadá, není nikde víc obroušenej a tloušťku má dobrou...
Vzhledem k tomu, že když jdu na brzdy postupně tak to nedělá viděl bych hlavní problém ve vidlici..nebo to může být i něco jiného?
Mám jít cestou nejmenšího odporu a vyměnit olej (naposledy měněn při 25tis km před 3 rokama)? Vidlice je prý vypodložena 2 destičkama aby byla tvrdší, ale nevím kde vypodložena...

Dík za radygood

hlemejzd999 (Člen)
19.04.2012 19:28:43
Offline

Re: Vidlice

třeba je v prdeli ložiska krku řízení , když to tak kmitá...


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Lachtan 600 (Člen)
19.04.2012 19:43:03
Offline

Re: Vidlice

to se tváří v pohodě, když nadhlečím přední kolo tak nemá žádnou znatelnou vůli..
ještě mě napadlo že to dělá jenom ve vyšších rychlostech..pod 30 už to nekmitá..idontknow

faitík (Člen)
19.04.2012 19:57:36
Offline

Re: Vidlice

Lachtan 600 psal:

to se tváří v pohodě, když nadhlečím přední kolo tak nemá žádnou znatelnou vůli..
ještě mě napadlo že to dělá jenom ve vyšších rychlostech..pod 30 už to nekmitá..idontknow

vyměň ten volej, tim nic nezkazíš. Správně by se měl měnit po dvou rokach. Když říkáš, že ho před tebou měnili před 3 rokama, ale mylsim si, že to bude mít pramalej vliv.

Je možný, že to bylo bouraný a zbastlený, jako moje - viz.fotky. Při jemným a prudkým brždění to nic nedělalo, ale cca kolem 80-100 km/h vibrovaly řidítka jak sviňbad
...ale vodjezdil sem na tom celou sezonu, než sem na to přišelbigsmile

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/1451_100_3411.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/1451_100_3415.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/1451_100_3417.jpg



a tim, že to rozebereš, uděláš jenom dobře. Jestli ti to po výměně voleje, popř. pružin bude kmitat furt, tak je třeba kouknout na kotouče...


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Filous (Člen)
20.04.2012 08:38:05
Offline

Re: Vidlice

...to ložisko krku rozeber a skontroluj...volej na todle vlif nemá...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
20.04.2012 09:00:47
Offline

Re: Vidlice

jeste koukni na loziska predniho kola.ja mel problem i v nich


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lihy (Člen)
20.04.2012 09:02:48
Offline

Re: Vidlice

Filous psal:

...to ložisko krku rozeber a skontroluj...

čéče, jako nějakej čas jsem jezdil s rozlomenou klecí ložiskabigsmile a takový věci to nedělalo. Nejvíc to bylo poznat právě při pomalý jízdě, například projíždění kolony aut na 1-2, a to tak, že nebylo možný tu motorku držet přesně ve směru, furt se jakoby potácela a jediný co pomohlo, bylo vzít za heft...při zrychlení se kolo odlehčilo a jelo to zase normálně. Při následnym brždění to nijak znát nebylo.
Naopak kotouče (už moc slabý) mi řidítka rozechvěly, ale nijak zásadně...asi jako když na buellu vyřadim na neutrál bigsmile

XJelen (Člen)
20.04.2012 09:06:18
Offline

Re: Vidlice

Filous psal:

...to ložisko krku rozeber a skontroluj...volej na todle vlif nemá...

ložisko určitě kontrola...
za druhé, 2003 a 35 tis. potažmo kontrola v 25 před třema rokama? Je mi líto, prostě nevěřím, vodevřít vylejt a vyčistit...troufám si tvrdit, že ten olej je tam ještě z Hamamatsu bad a nebo v lepším případě se pouze vylil starej a šup novej za dvacet minut fertyk redface sice je to jenom šestka bez jakýhokolin nastavování, ale třeba u rudý svině je to hodně znát


Strýcfajtr !!!
Lachtan 600 (Člen)
21.04.2012 08:46:25
Offline

Re: Vidlice

Diky za radygood takze repas vidlice a kontrola lozisek ... Nevitebo nejakym dobrym servise v okoli brna? Pripadne nejake zkusenosti se bandit servisem ve Žďáře nad Sazavou? Bohuzelna takovou opravu nemam doma zazemi a ted pred maturitou ani cassmile2

Kelly01 (Člen)
21.04.2012 09:18:01
Offline

Re: Vidlice

Teláky uděláš před barákem s klíčema z Lídlu...

A jak to bude bez nich tak poznáš stav ložisek a nemusíš je(možná) dělat zbytečně....


God Save The Queen!
Banditatom (Člen)
21.04.2012 13:09:51
Offline

Re: Vidlice

jak psal filousejgood jukni na ložisko řízení měl jsem ten sám problémredface( může bejt volné -můj případ)


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Lachtan 600 (Člen)
22.04.2012 17:34:29
Offline

Re: Vidlice

tak jak jsem zjistil tak olej tam asi nebyl měněnej nikdysmile1
takže ho někde nechám vyměnit a zjistil co ještě novýho do vidlí aby fungovali..

a ještě jeden problém bych měl, ¨celkem dost mě proměřuje tachometr, včera na vyjížďce jsem měl najeto 150 a otec 139, je to normální nebo mám někde chybu? kolečko by mělo mít normálně 15 zubů..

hlemejzd999 (Člen)
22.04.2012 17:39:46
Offline

Re: Vidlice

Lachtan 600 psal:

tak jak jsem zjistil tak olej tam asi nebyl měněnej nikdysmile1
takže ho někde nechám vyměnit a zjistil co ještě novýho do vidlí aby fungovali..

a ještě jeden problém bych měl, ¨celkem dost mě proměřuje tachometr, včera na vyjížďce jsem měl najeto 150 a otec 139, je to normální nebo mám někde chybu? kolečko by mělo mít normálně 15 zubů..

holt to vzal zkratkou a ani si o tom nevěděl...že jel až za tebou ? bigsmilebigsmilebigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Lachtan 600 (Člen)
22.04.2012 17:48:53
Offline

Re: Vidlice

no právě že nebigsmile celou dobu sem na něm byl nalepenej jábigsmile což se vzhledem k jeho Brembum s ABS mě párkrát málem nevyplatilobigsmilebigsmile

Lachtan 600 (Člen)
22.04.2012 19:33:46
Offline

Re: Vidlice

no tak sem vyndával podložky z vidlice aby byla trošku měkkčí...a ten smradsick
ale vyndání podložek pomohlo, ne uplně ale aspoň něco...takže du hledat servis kde mi to vymění:D

Lachtan 600 (Člen)
02.05.2012 17:15:12
Offline

Re: Vidlice

tak sem hodil bandita do servisu na vymenu oleje a tesneni...a rekli me ze to vypada na KO pruziny, tak se chci zeptat jaky jsou pripadne nejlepsi nahradni, jakej olej k nim a jak je težky je vyměnit?good

Banditatom (Člen)
02.05.2012 21:11:42
Offline

Re: Vidlice

Lachtan 600 psal:

tak sem hodil bandita do servisu na vymenu oleje a tesneni...a rekli me ze to vypada na KO pruziny, tak se chci zeptat jaky jsou pripadne nejlepsi nahradni, jakej olej k nim a jak je težky je vyměnit?good

v prvé řadě se jich zeptej jak poznali ko pružiny?


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
02.05.2012 21:16:25
Offline

Re: Vidlice

Banditatom psal:
Lachtan 600 psal:

tak sem hodil bandita do servisu na vymenu oleje a tesneni...a rekli me ze to vypada na KO pruziny, tak se chci zeptat jaky jsou pripadne nejlepsi nahradni, jakej olej k nim a jak je težky je vyměnit?good

v prvé řadě se jich zeptej jak poznali ko pružiny?

...metrem?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Banditatom (Člen)
02.05.2012 21:27:03
Offline

Re: Vidlice

osiris psal:
Banditatom psal:
Lachtan 600 psal:

tak sem hodil bandita do servisu na vymenu oleje a tesneni...a rekli me ze to vypada na KO pruziny, tak se chci zeptat jaky jsou pripadne nejlepsi nahradni, jakej olej k nim a jak je težky je vyměnit?good

v prvé řadě se jich zeptej jak poznali ko pružiny?

...metrem?

to má vliv na rozkmitání řizení?... po zkušenosti se ptám mehanikoj i na pičovinej....sick


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Lachtan 600 (Člen)
02.05.2012 21:51:40
Offline

Re: Vidlice

no ta vidlice byla 9 let nejspíš bez měnění oleje, takže nestíhala při brždění..teda doufám pořád jsou v záloze kotouče:D no a pán v servise na to sedl rozhoupal a rekl ze pružiny asi budou muset na výměnu, ale že se uvidí až to rozdělá. A taky že měl problémy s dáváním jiných pružin kvůli řezání jakési trubky tak že to už nedělá a mám si to udělat sám. Tak se ptám který jsou případě nejblbuvzdornější na instalacismile1

Lachtan (Člen)
03.05.2012 02:48:33
Offline

Re: Vidlice

Lachtan 600 psal:

no ta vidlice byla 9 let nejspíš bez měnění oleje, takže nestíhala při brždění..teda doufám pořád jsou v záloze kotouče:D no a pán v servise na to sedl rozhoupal a rekl ze pružiny asi budou muset na výměnu, ale že se uvidí až to rozdělá. A taky že měl problémy s dáváním jiných pružin kvůli řezání jakési trubky tak že to už nedělá a mám si to udělat sám. Tak se ptám který jsou případě nejblbuvzdornější na instalacismile1

hele, Lachtan? nedej na to, že někdo zakvedlá motorkou a diagnostikuje že pružiny budou muset na výměnu. udělej volej v motoru, jak už ti řikal Faitík a když tady pohledáš něco o oleji ve vidlích a pružinách, určitě si to zvládneš udělat sám. pak poznáš rozdíl mezi kejdou a novoučkym olejem.rázem budeš mít novou motorku... taky mi nejde moc do hlavy co by ten pán ze servisu chtěl kde řezat za jaký trubky???idontknowidontknowtak dobře pořiď a dej vědět...


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Lachtan 600 (Člen)
03.05.2012 09:24:25
Offline

Re: Vidlice

No na ty trubky sem taky cumel co tim mysli...tak sem mu rekl at je zkontroluje az budou ty pruziny venku a da je tam zpatky, ze ty bych si vymenil pak uz sam.

faitík (Člen)
03.05.2012 09:34:20
Offline

Re: Vidlice

Lachtan psal:
Lachtan 600 psal:

no ta vidlice byla 9 let nejspíš bez měnění oleje, takže nestíhala při brždění..teda doufám pořád jsou v záloze kotouče:D no a pán v servise na to sedl rozhoupal a rekl ze pružiny asi budou muset na výměnu, ale že se uvidí až to rozdělá. A taky že měl problémy s dáváním jiných pružin kvůli řezání jakési trubky tak že to už nedělá a mám si to udělat sám. Tak se ptám který jsou případě nejblbuvzdornější na instalacismile1

hele, Lachtan? nedej na to, že někdo zakvedlá motorkou a diagnostikuje že pružiny budou muset na výměnu. udělej volej v motoru, jak už ti řikal Faitík a když tady pohledáš něco o oleji ve vidlích a pružinách, určitě si to zvládneš udělat sám. pak poznáš rozdíl mezi kejdou a novoučkym olejem.rázem budeš mít novou motorku... taky mi nejde moc do hlavy co by ten pán ze servisu chtěl kde řezat za jaký trubky???idontknowidontknowtak dobře pořiď a dej vědět...

sem mu říkal ve vidlíchevil


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Lachtan 600 (Člen)
09.05.2012 21:31:50
Offline

Re: Vidlice

no tak mam novej olej a tesneni..ale zjistilo se že mám křivou osu kola a pravej kotouč, takže kmitání to nevyřešilo..

Foglik (Člen)
14.05.2012 20:59:10
Offline

Re: Vidlice

ja dneska zjistil podobnej problem. do ted to nedelalo a najednou z niceho nic mi zacla skakat jenom prava predni vidlice. olej sem menil v zime po koupi a zaroven sem daval novy gufera a vsechno v pohode az do dneska. cim to muze byt? at vim kde mam zacit hledat? Pri brzdeni to nedela. pouze za jizdy cca od 100Km/h

Foglik (Člen)
15.05.2012 14:53:54
Offline

Re: Vidlice

tak dneska to trosku delala i ta druha vidle. jinak kdyz sem jel v Plzni po kostkach, tak je slyset takovy jakoby mlaceni. budou to jenom futra a nebo i pruziny?

XJelen (Člen)
15.05.2012 14:57:04
Offline

Re: Vidlice

Foglik psal:

ja dneska zjistil podobnej problem. do ted to nedelalo a najednou z niceho nic mi zacla skakat jenom prava predni vidlice. olej sem menil v zime po koupi a zaroven sem daval novy gufera a vsechno v pohode az do dneska. cim to muze byt? at vim kde mam zacit hledat? Pri brzdeni to nedela. pouze za jizdy cca od 100Km/h

to jsi odhalil jak?help


Strýcfajtr !!!
Mour (Člen)
15.05.2012 15:15:18
Offline

Re: Vidlice

XJelen psal:
Foglik psal:

ja dneska zjistil podobnej problem. do ted to nedelalo a najednou z niceho nic mi zacla skakat jenom prava predni vidlice. olej sem menil v zime po koupi a zaroven sem daval novy gufera a vsechno v pohode az do dneska. cim to muze byt? at vim kde mam zacit hledat? Pri brzdeni to nedela. pouze za jizdy cca od 100Km/h

to jsi odhalil jak?help

goodbigsmile

Filous (Člen)
15.05.2012 17:41:13
Offline

Re: Vidlice

...spodek vidlice takle poskakuje, dyš je f piči guma...i dyš na pohlet nevypadá...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Foglik (Člen)
15.05.2012 18:51:31
Offline

Re: Vidlice

fakt? takze reklamovat gumu? je pravda ze to dela od ty doby co sem ji tam dal no

Lachtan 600 (Člen)
15.05.2012 22:33:15
Offline

Re: Vidlice

to by mohla byt oskakana nebo nevyvazena guma ne?

Foglik (Člen)
15.05.2012 22:48:12
Offline

Re: Vidlice

oskakana bude timhle tempem za chvili. aktualne ted ma najeto 400Km od obuti a zaclo to delat cca po prvnich 100Km. Jeste sem si dneska vsimnul ze nejak loupe v lozisku v krku nahore, tak zitra koupim novy a uvidim dal. pokud to fakt bude KO guma tak sem zvedavej jak se resi reklamace. Na novou finance nejsou

Lachtan 600 (Člen)
16.05.2012 11:31:48
Offline

Re: Vidlice

zkontroluj jestli na ní někde není nějaká boule nebo tak..myslím že kdyby to byla výrobní chyba tak by to měli reklamovat..ale v čechách člověk nikdy neví...když zhoupneš motorku na místě tak by se z ložisek nic ozývat nemělo

Foglik (Člen)
16.05.2012 21:02:04
Offline

Re: Vidlice

takze, lozisko rizeni sem dal novy. ted jde nadherne tocit riditkama... az sem byl prekvapenej, ale nevyresilo to moji situaci. Vidle porad poskakuje. Zitra zkusim jeste do pneuservisu... ale vzheledem k tomu ze guma je nova tak by s ni nemel byt problem ne? ale pravda ze to dela od ty doby co sem to nechal prezout. akorat se netesim pokud bych gumu reklamoval. aby mi mesic stala motorka bez kola v garazi bad

Lachtan 600 (Člen)
16.05.2012 21:53:00
Offline

Re: Vidlice

pneu muže mít výrobní vadu..jednou se nám to stalo u auta, na nový gumě byla boule a taky to skákalo

Foglik (Člen)
16.05.2012 22:56:18
Offline

Re: Vidlice

uvidim. zitra se zkusim stavit v tom pneuservise kde mi to prezouvali a dyztak to pak budu resit dal. guma byla kupovana v Klatovech, ale tam mi rekli ze mi to neprezujou, tak sem s tim musel do Plzne.

Foglik (Člen)
17.05.2012 20:15:43
Offline

Re: Vidlice

takze dneska kolo nove prevazeno. dostal sem novy 10g zavazi a nepatrny zlepseni sem zjistil... jeste me napadli pruziny, ale dneska uz sem se nedostal k tomu abych je zmeril. jenom sem koukal kolik je motorka na predku zaborena pri lehkym zatizeni... 9cm ... stejne uz od doby co mam moto zamejslim o progresivnich pruzinach tak je u Kojaka asi brzo objednam a treba to pomuze

shrek600 (Člen)
21.05.2012 18:09:42
Offline

Re: Vidlice

Sice otazecka na krapet jiny problem, ale nechci zakladat nove tema, kdyz uz tu jedno je. Kdyztak jsem tu novy, tak nekamenovat headshake

Koupil sem od kamose Bandasku 600 1998, ktera 2 roky stala - velky servis - olej, svice, filtry, vycisteni - napotreti naskocila jako za mlada :) Slape hezky, vse ok :)
Jen kdyz jedu, jedno jakou rychlosti, tak pri davkovani brzd mi neco vepredu klepe - stisknu brzdu, klep, stisknu, klep.
Brzdy sem rozebral a nic sem neobjevil, tak me napadly vidle - je to normalni nebo je tam neco spatne?


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
Banditatom (Člen)
21.05.2012 18:31:37
Offline

Re: Vidlice

shrek600 psal:

Sice otazecka na krapet jiny problem, ale nechci zakladat nove tema, kdyz uz tu jedno je. Kdyztak jsem tu novy, tak nekamenovat headshake

Koupil sem od kamose Bandasku 600 1998, ktera 2 roky stala - velky servis - olej, svice, filtry, vycisteni - napotreti naskocila jako za mlada :) Slape hezky, vse ok :)
Jen kdyz jedu, jedno jakou rychlosti, tak pri davkovani brzd mi neco vepredu klepe - stisknu brzdu, klep, stisknu, klep.
Brzdy sem rozebral a nic sem neobjevil, tak me napadly vidle - je to normalni nebo je tam neco spatne?

krk řízení nebo volný desky... můj starej bandit dělal to samý...teda von to dělá furtbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
shrek600 (Člen)
21.05.2012 18:46:07
Offline

Re: Vidlice

Banditatom psal:
shrek600 psal:

Sice otazecka na krapet jiny problem, ale nechci zakladat nove tema, kdyz uz tu jedno je. Kdyztak jsem tu novy, tak nekamenovat headshake

Koupil sem od kamose Bandasku 600 1998, ktera 2 roky stala - velky servis - olej, svice, filtry, vycisteni - napotreti naskocila jako za mlada :) Slape hezky, vse ok :)
Jen kdyz jedu, jedno jakou rychlosti, tak pri davkovani brzd mi neco vepredu klepe - stisknu brzdu, klep, stisknu, klep.
Brzdy sem rozebral a nic sem neobjevil, tak me napadly vidle - je to normalni nebo je tam neco spatne?

krk řízení nebo volný desky... můj starej bandit dělal to samý...teda von to dělá furtbigsmile

Krk zkontroluju lehce, ale jak diagnostikuju ty desky? idontknowjeste nejsou na minimu a nevypadaji nijak zle...help


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
Foglik (Člen)
21.05.2012 19:47:49
Offline

Re: Vidlice

jinak ja dneska objednal od Kojaka pruziny. Rikal ze pristi tyden by mohli prijit... tak sem zatim tu vidli upravil trosku prilitim oleje, takze ten predek alespon tolik neplave

Filous (Člen)
22.05.2012 18:01:27
Offline

Re: Vidlice

shrek600 psal:

Sice otazecka na krapet jiny problem, ale nechci zakladat nove tema, kdyz uz tu jedno je. Kdyztak jsem tu novy, tak nekamenovat headshake

Koupil sem od kamose Bandasku 600 1998, ktera 2 roky stala - velky servis - olej, svice, filtry, vycisteni - napotreti naskocila jako za mlada :) Slape hezky, vse ok :)
Jen kdyz jedu, jedno jakou rychlosti, tak pri davkovani brzd mi neco vepredu klepe - stisknu brzdu, klep, stisknu, klep.
Brzdy sem rozebral a nic sem neobjevil, tak me napadly vidle - je to normalni nebo je tam neco spatne?

...volný kotouče v nejtech...vem za vobruč a uvidíš, že bude mít voproti unašeči vůli...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
shrek600 (Člen)
22.05.2012 18:11:31
Offline

Re: Vidlice

Filous psal:
shrek600 psal:

Sice otazecka na krapet jiny problem, ale nechci zakladat nove tema, kdyz uz tu jedno je. Kdyztak jsem tu novy, tak nekamenovat headshake

Koupil sem od kamose Bandasku 600 1998, ktera 2 roky stala - velky servis - olej, svice, filtry, vycisteni - napotreti naskocila jako za mlada :) Slape hezky, vse ok :)
Jen kdyz jedu, jedno jakou rychlosti, tak pri davkovani brzd mi neco vepredu klepe - stisknu brzdu, klep, stisknu, klep.
Brzdy sem rozebral a nic sem neobjevil, tak me napadly vidle - je to normalni nebo je tam neco spatne?

...volný kotouče v nejtech...vem za vobruč a uvidíš, že bude mít voproti unašeči vůli...

To me nenapadlo, mrknu na to az v patek, az budu doma v Pcich. Tedka su v Brne :) Jinak, co s tim dal? Nechat bejt nebo nejak resit?


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
Filous (Člen)
22.05.2012 18:16:29
Offline

Re: Vidlice

shrek600 psal:
Filous psal:
shrek600 psal:

Sice otazecka na krapet jiny problem, ale nechci zakladat nove tema, kdyz uz tu jedno je. Kdyztak jsem tu novy, tak nekamenovat headshake

Koupil sem od kamose Bandasku 600 1998, ktera 2 roky stala - velky servis - olej, svice, filtry, vycisteni - napotreti naskocila jako za mlada :) Slape hezky, vse ok :)
Jen kdyz jedu, jedno jakou rychlosti, tak pri davkovani brzd mi neco vepredu klepe - stisknu brzdu, klep, stisknu, klep.
Brzdy sem rozebral a nic sem neobjevil, tak me napadly vidle - je to normalni nebo je tam neco spatne?

...volný kotouče v nejtech...vem za vobruč a uvidíš, že bude mít voproti unašeči vůli...

To me nenapadlo, mrknu na to az v patek, az budu doma v Pcich. Tedka su v Brne :) Jinak, co s tim dal? Nechat bejt nebo nejak resit?

...esi nebudou moc, můžeš skusit přemlátit nejty kladivem, můžeš je nechat přenejtovat, ale jediný, čim to vyřešíš na stopro je nákup novejch kotoučů...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Foglik (Člen)
22.05.2012 18:16:58
Offline

Re: Vidlice

v nejtech mam volny taky a neresim, ale me to pri brzdeni nic nedela... a kazdymu rikam koukej, mam plovouci kotouce good

shrek600 (Člen)
22.05.2012 18:22:20
Offline

Re: Vidlice

Filous psal:
shrek600 psal:
Filous psal:


...volný kotouče v nejtech...vem za vobruč a uvidíš, že bude mít voproti unašeči vůli...

To me nenapadlo, mrknu na to az v patek, az budu doma v Pcich. Tedka su v Brne :) Jinak, co s tim dal? Nechat bejt nebo nejak resit?

...esi nebudou moc, můžeš skusit přemlátit nejty kladivem, můžeš je nechat přenejtovat, ale jediný, čim to vyřešíš na stopro je nákup novejch kotoučů...

Tak urcite good ale 10tku do toho nedam, kor kdyz jsou jeste pekny...zkusim to sundat a uvidim cool


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
jezek (Člen)
24.05.2012 14:08:57
Offline

Re: Vidlice

mě kmitání způsobovalo špatně vyvážený přední kolo. Bylo vyvážený na jinou gumu...

už si to přezouval? Nebo máš závažíčka a gumy od minulýho majitele?


jako každej ježek - hodně píchá...málo jezdí...
od letošního léta to bude mobilní ježek --> hodně píchá...hodně jezdí :)
shrek600 (Člen)
24.05.2012 14:14:01
Offline

Re: Vidlice

jezek psal:

mě kmitání způsobovalo špatně vyvážený přední kolo. Bylo vyvážený na jinou gumu...

už si to přezouval? Nebo máš závažíčka a gumy od minulýho majitele?

Jenze ono to nekmita...pouze to boucha pri zmacknuti brzdy...klepe to idontknow riditka jsou vklidu...


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
jezek (Člen)
24.05.2012 14:33:52
Offline

Re: Vidlice

shrek600 psal:
jezek psal:

mě kmitání způsobovalo špatně vyvážený přední kolo. Bylo vyvážený na jinou gumu...

už si to přezouval? Nebo máš závažíčka a gumy od minulýho majitele?

Jenze ono to nekmita...pouze to boucha pri zmacknuti brzdy...klepe to idontknow riditka jsou vklidu...

a co třeba bordel v brzdový kapalině a tím pádem zasekávání pístku přední brzdy?

to se mi stávalo na Jawe že sem zmáčk brzdu a dělalo to podobný věci co popisuješ...

NA druhou stranu - Jawka dělala randál a houpala se jak houpačka při jízdě i když byla OK... takže těžko porovnávat :)))

každopádně když sem vyměnil brzdovku a vyčistil místa kolem pístku - přestalo to dělat...


jako každej ježek - hodně píchá...málo jezdí...
od letošního léta to bude mobilní ježek --> hodně píchá...hodně jezdí :)
shrek600 (Člen)
27.05.2012 19:00:03
Offline

Re: Vidlice

Tak sem poradne prohlidnul kotouce a je to opravdu ono - vule v nytech. Po konzultaci s mechanikem je to ale oukej, tak to necham plavat ;)


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
Filous (Člen)
27.05.2012 21:57:26
Offline

Re: Vidlice

shrek600 psal:

Tak sem poradne prohlidnul kotouce a je to opravdu ono - vule v nytech. Po konzultaci s mechanikem je to ale oukej, tak to necham plavat ;)

...dyk vim, necool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
shrek600 (Člen)
27.05.2012 22:35:45
Offline

Re: Vidlice

Filous psal:
shrek600 psal:

Tak sem poradne prohlidnul kotouce a je to opravdu ono - vule v nytech. Po konzultaci s mechanikem je to ale oukej, tak to necham plavat ;)

...dyk vim, necool

Tak urcite... good


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
Libor-ek (Nový člen)
05.06.2012 19:27:32
Offline

Re: Vidlice

Mam blbej dotaz (asi budu nazván lamou), ale chtěl jsem vyměnit olej  na GSF 400 a nechtěl jsem vyndavat vidle. Myslel jsem, že když sundám kolo, tak zespod je šroub (inbus 8mm). Myslel jsem, že je to vypouštěcí šroub. Zabral jsem, povolilo to, ale nejde dotáhnout. Jenom slyšim vrzání gumy. Takže tuším, že to je něco, co drží vnitřek. Co jsem to vlastně teď proved?
Díky za radu a odpověď co s tím.

VikecB12 (Člen)
05.06.2012 19:38:44
Offline

Re: Vidlice

Povolils vnitřek,tlumič. Povol si navrchu ty zátky,vytáhni vidle ven,vrchní zátky vyšroubuj uplně,vytáhni fšecko co tam najdeš včetně pružin,vylej olej,strč tam násadu vod smetáku aby sis podržel ten vnitřek a šroub dole vyšroubuj komplet ven. Pak fšecko vypláchni,vosuš,poskládej a nezapomeň dat dolů novou těsnící podložku,ať ti tam nekape olej. Hodně štěstígood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Libor-ek (Nový člen)
05.06.2012 19:53:32
Offline

Re: Vidlice

Jednodušejc to dotáhnout nejde asi, co? Jaká je ta těsnící podložka? Abych jí koupil předem, než to vyndám. Nechce se mi rozebírat celej tlumič, ale asi se tomu nevyhnu. Jinak nemáte někdo nějakej fotomateriál? Tohle je manželky motorka, co jí má chvíli, já mam Fazera a tam vypadaj vidle trochu jinak, když je otevřu.

Filous (Člen)
05.06.2012 23:43:15
Offline

Re: Vidlice

Libor-ek psal:

Jednodušejc to dotáhnout nejde asi, co? Jaká je ta těsnící podložka? Abych jí koupil předem, než to vyndám. Nechce se mi rozebírat celej tlumič, ale asi se tomu nevyhnu. Jinak nemáte někdo nějakej fotomateriál? Tohle je manželky motorka, co jí má chvíli, já mam Fazera a tam vypadaj vidle trochu jinak, když je otevřu.

...Vikec má pravdu, ale kupovat novou podlošku nejni uplně nutný, pokud nejsi uplněj lempl...esi máš rovnou plochu, stačí dyš ji jemnym šmirglem lízneš a pag je dobrý ji vyžíhat...je to měď, tagže ti stačí "letlampa" nebo něco takovýho, ale ani dyš jí nevyhřeješ a nebude zdeformovaná, tag to sáknout nebude...no a dybys jí chtěl koupit, tag je to vosmička lisovaná v mědi...a jináč, jag píše Vikec...f poctatě tym žes povolil tedle šroup, výměnu voleje neprovedeš, ten šroup zajišťuje tlumič a neslouží jako vypouštěcí, fšechen bordel ti zůstane vevnitř...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr