Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Nestartuje z čista jasna

krukef (Člen)
02.05.2012 18:47:22
Offline

Nestartuje z čista jasna

Dobrý den, jsem novopečený majitel bandity 600. Dokonce ani nevím, jestli je to N nebo S, dokonce ještě ani nemám na motorku řidičák. No, otřes. Sem si chtěl na starý kolena splnit mými rodiči utlačovanej sen a přemluvil sem svojí manželku, že se nezabiju hned :D
No, banditu sem si přivez na káře domů, ubytoval v garáži a trošku si sem-tam cvičně sjel. Normálně startoval, kohout na pri, cigáro, sytič atd. Předevčírem přijel kamarád motorkář s velkym bmw, že mi ji odveze zaevidovat a tak. A najednou volá, že to za boha nemůže nastartovat. Tak sem mu dal po telefonu instrukce, ale nepochodil. Večer sem přijel domů, zkusil to, startér točí, točí a nic. Dobil sem přes noc baterku a dneska zase nic. Páč o motorkách vim velký kulový, chci se vás zeptat: co byste udělali vy? Je něco, co můžu zkusit nebo mám odvrkat do servisu? Přiznám se, že mi to vyloženě pokazilo krásnej den, neb banditu miluju už od pohledu a na ježdění sem nadrženej, jak pes.
Děkuju předem všem, kteří mě nepošlou rovnou do háje. Gramotnej sem, číst umim, google zvládám, ale odpověď nenacházím.
Díky
Ps- jak poznám, jestli je to N nebo S? :D
Svata

hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:08:52
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hele krukef bigsmile ...kamarád to asi uchcal bigsmile..esli je to starší model , tak to chce trochu cviku při startu


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:11:09
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

jo a Sko je S bazénem vepředu ( polokapotage hnus & kýč ), Nko je Nahatý (Nahulatý - podle krajové výslovnosti ) ..jen budíky a sjetlo...good


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
02.05.2012 19:11:52
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...překlapni ten červenej čudlik na pravým řidítku
...N = bez kapot
...S = polokapotovaná


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:12:22
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

jo a nemáš vyplej chcípák ?


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
krukef (Člen)
02.05.2012 19:19:14
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

je to model 96, myslim :D
A to je ten problém...pro vás tady je termín - to uchcal - uplně jednoznačná záležitost. Pro mě je to španělská vesnice. Sem pracoval s položkou hledat a našel sem, že mám vytáhnout svíčky a vypálit je a vypucovat. Samozřejmě, že žádný origoš klíče nemám, tak si nějakej na ty svíčky koupim, ale dokážu je vyndat sám? Se mi nějak nechce líbit. Abych nemusel sundat nádrž třeba, to by špatně dopadlo
dík

hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:19:14
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hlemejzd999 psal:

jo a nemáš vyplej chcípák ?

redface   ten červenej čudlik na pravym řidítku , jak pravil Osi bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Tom jr. (Člen)
02.05.2012 19:20:53
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

kdys to startujes na stojanu ujisti se ze mas neutral ... se zarazenou rychlosti nenastartujes

krukef (Člen)
02.05.2012 19:21:06
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

červenej čudlik sem si zontroloval jako první. to by to ani neškytlo, ne? Tak škytá, ale nenastartuje se. Tak sice nevim, co to je, že je s bazeném vepředu, ale já tem mám jenom budíky a to světlo, tak asi N. Lepší, že jo?

hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:22:00
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:

je to model 96, myslim :D
A to je ten problém...pro vás tady je termín - to uchcal - uplně jednoznačná záležitost. Pro mě je to španělská vesnice. Sem pracoval s položkou hledat a našel sem, že mám vytáhnout svíčky a vypálit je a vypucovat. Samozřejmě, že žádný origoš klíče nemám, tak si nějakej na ty svíčky koupim, ale dokážu je vyndat sám? Se mi nějak nechce líbit. Abych nemusel sundat nádrž třeba, to by špatně dopadlo
dík

vyndáš je sám - normálně se tam dostaneš  ,ale nejprve si zkontroluj ,jestli to opravdu na pravym řidítku  nemáš přepnutý


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
krukef (Člen)
02.05.2012 19:23:10
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

to TOM jr. :
svítí zelená
takový ty rady, co sem tu našel, jako že mám mít zmáčklou spojku, nemám mít sytič, ale přidržet plyn atd. to mě asi nemá zajímat, že?

hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:24:50
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

vytahni sytič skoro na plno ( jen kousek od konce ) a zkus nastartovat uplně bez plynu ...jestli to je uchcaný , tak by to mělo aspoň střelit do vejfuku třeba ...nebo ti došel benzín na ON , tak zkus na RES


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
02.05.2012 19:27:05
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:

svítí zelená

...tak můžeš jet smile1

krukef psal:

takový ty rady, co sem tu našel, jako že mám mít zmáčklou spojku, nemám mít sytič, ale přidržet plyn atd. to mě asi nemá zajímat, že?

...to tě zajímat má, zmáčkni spojku, dej plnej sytič a na plyn nesahej (plyn si případně přidáš, když budeš startovat teplou bez sytiče)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:28:48
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:
krukef psal:

svítí zelená

...tak můžeš jet smile1

bigsmilebigsmilebigsmilegoodbigsmilebigsmilebigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
krukef (Člen)
02.05.2012 19:28:57
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Tak mně to asi zatim stačí, děkuju
Já se bál, že mi třá řeknete - zanesenej karburátor, to bych zaplakal.
Jenom pro pořádek - sundám ty gumový fajfky, vyšroubuju svíčku, nic nebudu nikam přihejbat, když to zatim fungovalo správně, vopálim je zapikem, vyčistim, našroubuju zpátky a.....už se směju.
Nemám rovnou koupit svíčky nový?

krukef (Člen)
02.05.2012 19:30:51
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hlemejzd999 psal:
osiris psal:
krukef psal:

svítí zelená

...tak můžeš jet smile1

bigsmilebigsmilebigsmilegoodbigsmilebigsmilebigsmile

Si pro lepčí start zapálim startku!
Bych na zelenou vyrazil, ale zas mi tam svítí červená olejovka, tak váhám :D

hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:31:50
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

když budeš startovat s tim sytičem naplno , tak s nim zkus na konci trošku při startování hejbnout dolu a nahoru ..on se kousek níž někde chytne , jestli  nechce startovat s plně vytaženym ...mě to tak funguje ( teda hlavně po zimě , jinak to de normálně)


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:36:45
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:

Tak mně to asi zatim stačí, děkuju
Já se bál, že mi třá řeknete - zanesenej karburátor, to bych zaplakal.
Jenom pro pořádek - sundám ty gumový fajfky, vyšroubuju svíčku, nic nebudu nikam přihejbat, když to zatim fungovalo správně, vopálim je zapikem, vyčistim, našroubuju zpátky a.....už se směju.
Nemám rovnou koupit svíčky nový?

zkus to napřed rozchodit na tyhle ... uvidíš ,jestli jsou mokrý ,suchý ,nebo v prdeli


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
krukef (Člen)
02.05.2012 19:37:19
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hlemejzd999 psal:

když budeš startovat s tim sytičem naplno , tak s nim zkus na konci trošku při startování hejbnout dolu a nahoru ..on se kousek níž někde chytne , jestli  nechce startovat s plně vytaženym ...mě to tak funguje ( teda hlavně po zimě , jinak to de normálně)

Ajéje, koukám, že mi manuál v pdf nebude stačit :D

osiris (Člen)
02.05.2012 19:38:27
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:

Tak mně to asi zatim stačí, děkuju
Já se bál, že mi třá řeknete.........

...že máš jít třeba do prdele, nebo že seš debil? to se tady taky stává bigsmile

krukef psal:

...........Jenom pro pořádek - sundám ty gumový fajfky, vyšroubuju svíčku............

...jo ale sežeň si něco, čím to vypitváš (vhodnej svíčák, když nemáš origo), abys nemusel sundávat nádrž ...a nebo trubkáč
...ale zatím je ani nevytahuj, doveda od bavoráku ti to uchlastal, to natočíš sám znovu smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
02.05.2012 19:42:04
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hlemejzd999 psal:

když budeš startovat s tim sytičem naplno , tak s nim zkus na konci trošku při startování hejbnout dolu a nahoru ..on se kousek níž někde chytne , jestli  nechce startovat s plně vytaženym ...mě to tak funguje ( teda hlavně po zimě , jinak to de normálně)

...kristovanoho surprisedhelp ...neblázni nebo ti budu řikat čáryfuk, ty magickej ezoteriku bigsmilebigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:51:02
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:
hlemejzd999 psal:

když budeš startovat s tim sytičem naplno , tak s nim zkus na konci trošku při startování hejbnout dolu a nahoru ..on se kousek níž někde chytne , jestli  nechce startovat s plně vytaženym ...mě to tak funguje ( teda hlavně po zimě , jinak to de normálně)

...kristovanoho surprisedhelp ...neblázni nebo ti budu řikat čáryfuk, ty magickej ezoteriku bigsmilebigsmile

no tak to mám rozmrdaný já ,no bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
krukef (Člen)
02.05.2012 19:51:14
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:
krukef psal:

Tak mně to asi zatim stačí, děkuju
Já se bál, že mi třá řeknete.........

...že máš jít třeba do prdele, nebo že seš debil? to se tady taky stává bigsmile

krukef psal:

...........Jenom pro pořádek - sundám ty gumový fajfky, vyšroubuju svíčku............

...jo ale sežeň si něco, čím to vypitváš (vhodnej svíčák, když nemáš origo), abys nemusel sundávat nádrž ...a nebo trubkáč
...ale zatím je ani nevytahuj, doveda od bavoráku ti to uchlastal, to natočíš sám znovu smile1

No, čekal sem toho debila. Páč pro motorkáře je dotaz na nenastartování asi dost mimo. Ale já ještě dneska ráno nevěděl, co to znamená uchcat svíčky. A to sem dospělej kluk a normálně funguju bez opatrovníka :D

K.a.s.y.m. (Člen)
02.05.2012 19:53:36
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

zeptám se blbě..máš tam benzín bigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
02.05.2012 19:53:37
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...ale učíš se o sto šest goodsmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
corimec (Člen)
02.05.2012 19:54:38
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Já bych ještě zkusil to nastartovat,přez kabely třeba z auta.Jestli je baterka slabá a dlouho to nebylo nastartovaný,tak baterka točí,točí,ale nechytne to.Pak už ale startuje normálně.Pokud je baterka slabá,potřebuje to pořádnej kopanec,jinak prostě nechytne.

krukef (Člen)
02.05.2012 19:55:02
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

K.a.s.y.m. psal:

zeptám se blbě..máš tam benzín bigsmilebigsmile

Tak i to mě napadlo v záchvatu zoufalství. Sice to tam šplouchalo, ale chytal sem se stébla a namluvil si, že to třeba nestačí na nastartování...hm, já vim

osiris (Člen)
02.05.2012 19:55:22
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

K.a.s.y.m. psal:

zeptám se blbě..máš tam benzín bigsmilebigsmile

...to já bych řek, že to není vůbec špatná otázka goodbigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
02.05.2012 19:57:26
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:

zeptám se blbě..máš tam benzín bigsmilebigsmile

...to já bych řek, že to není vůbec špatná otázka goodbigsmile

no po zkušenosti kdy jsem takhle rozebral kámošovi motorku s tim ,že benzin tam určitě je se vždycky radši ptám a pak kontroluju bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
krukef (Člen)
02.05.2012 19:57:31
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:

...ale učíš se o sto šest goodsmile1

tak ještě dotaz - jak dlouho na ní teď nemám šahat, než ji můžu zase zkusit. Den?
Se snažim redface

hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 19:59:07
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:
osiris psal:

...ale učíš se o sto šest goodsmile1

tak ještě dotaz - jak dlouho na ní teď nemám šahat, než ji můžu zase zkusit. Den?
Se snažim redface

když vyndáš ty svíce , tak hned , jak je tam zase vrátíš...


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
krukef (Člen)
02.05.2012 19:59:39
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

K.a.s.y.m. psal:
osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:

zeptám se blbě..máš tam benzín bigsmilebigsmile

...to já bych řek, že to není vůbec špatná otázka goodbigsmile

no po zkušenosti kdy jsem takhle rozebral kámošovi motorku s tim ,že benzin tam určitě je se vždycky radši ptám a pak kontroluju bigsmile

No né, já sem vděčnej za jakoukoliv kontrolní otázku a radu. Já mám spoustu chytrejch známejch s motorkama, ale když sem se jich ptal, tak končili u toho, že tydle japonský stroje sou divný a že sem si měl koupit čopra a veškerý rady žádný

osiris (Člen)
02.05.2012 20:01:36
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:
K.a.s.y.m. psal:

zeptám se blbě..máš tam benzín bigsmilebigsmile

Tak i to mě napadlo v záchvatu zoufalství. Sice to tam šplouchalo, ale chytal sem se stébla a namluvil si, že to třeba nestačí na nastartování...hm, já vim

...ona pro novice je hladina rezervy v nádrži bandita překvapivě vysoko, takže ani ten benzín nezatracuj, máš tam ale na kohoutu i rezervu ...ovšem pozor, protože s tím teprv začínáš, tak věz, že ta poloha kohoutu se neurčuje podle tý delší části, ale podle tý části s malým trojúhelníkem (šipečkou) ...na to už taky nejeden "dojel" bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
02.05.2012 20:02:59
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hlemejzd999 psal:
krukef psal:
osiris psal:

...ale učíš se o sto šest goodsmile1

tak ještě dotaz - jak dlouho na ní teď nemám šahat, než ji můžu zase zkusit. Den?
Se snažim redface

když vyndáš ty svíce , tak hned , jak je tam zase vrátíš...

...nedělej to, jestli je začne tahat, tak to tady máš na další čtyři dny bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 20:06:00
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:
hlemejzd999 psal:
krukef psal:

tak ještě dotaz - jak dlouho na ní teď nemám šahat, než ji můžu zase zkusit. Den?
Se snažim redface

když vyndáš ty svíce , tak hned , jak je tam zase vrátíš...

...nedělej to, jestli je začne tahat, tak to tady máš na další čtyři dny bigsmile

já tady tak dlouho bejt nemůžu helpbigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
krukef (Člen)
02.05.2012 20:08:15
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:

...ona pro novice je hladina rezervy v nádrži bandita překvapivě vysoko, takže ani ten benzín nezatracuj, máš tam ale na kohoutu i rezervu ...ovšem pozor, protože s tím teprv začínáš, tak věz, že ta poloha kohoutu se neurčuje podle tý delší části, ale podle tý části s malým trojúhelníkem (šipečkou) ...na to už taky nejeden "dojel" bigsmile

Noo, sem se utíkal podívat. Je to v pořádku, šipčička ukazuje :D

bery (Člen)
02.05.2012 20:09:36
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

čoveče něco mi to připomíná idontknow řekl bych rok 2006 když mi jí brkyn prodal bigsmile


momentalně zavostalej
Hanz (Člen)
02.05.2012 20:09:39
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...a nemůže to ještě dělat špatný spínač spojky nebo bočního stojanu?idontknow


WD club member...
bery (Člen)
02.05.2012 20:10:46
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

přikláněl bych se dle svejch zkušeností k uchlastání


momentalně zavostalej
hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 20:11:36
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Hanz psal:

...a nemůže to ještě dělat špatný spínač spojky nebo bočního stojanu?idontknow

s tim eště počkej bigsmile...napřed vyřešíme todle bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
krukef (Člen)
02.05.2012 20:12:32
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Hanz psal:

...a nemůže to ještě dělat špatný spínač spojky nebo bočního stojanu?idontknow

To doufám, že neee. Mezi posledním nastartováním a dneškem se nepohla z místa a to by se nestalo vůbec nic při startování, ne? Jako, že by ani neškytla, myslim

hlemejzd999 (Člen)
02.05.2012 20:13:40
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:
Hanz psal:

...a nemůže to ještě dělat špatný spínač spojky nebo bočního stojanu?idontknow

To doufám, že neee. Mezi posledním nastartováním a dneškem se nepohla z místa a to by se nestalo vůbec nic při startování, ne? Jako, že by ani neškytla, myslim

jasný...když škytá , tak pude good


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
krukef (Člen)
02.05.2012 20:18:42
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

to je hrozný, bych šel hned zkoušet startovat, ale vydržim to do pátku, páč se stejně dřív z práce nevrátim. Ale bude to vo nervy
Už by se mi hodilo, se trochu zklidnit, abych tydle motoneúspěchy tak neprožíval. Tak třá na sklonku léta už to bude dobrý.
Nějaký všeobecný rady, co si vohlídat u bandity 96? Jak sem psal, je to pro mě všechno nový

Mour (Člen)
02.05.2012 20:23:57
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

A mě todlecto přesně udělaly staré svíčky, večer jsem normálně přijel a ráno už nenastartoval ....Bandit 6 / 96

corimec (Člen)
02.05.2012 20:25:17
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:

to je hrozný, bych šel hned zkoušet startovat, ale vydržim to do pátku, páč se stejně dřív z práce nevrátim. Ale bude to vo nervy
Už by se mi hodilo, se trochu zklidnit, abych tydle motoneúspěchy tak neprožíval. Tak třá na sklonku léta už to bude dobrý.
Nějaký všeobecný rady, co si vohlídat u bandity 96? Jak sem psal, je to pro mě všechno nový

zkus to nastartovat přez kabely,jestli je baterka stará,tak to prostě nechytne

Lachtan 600 (Člen)
02.05.2012 20:31:57
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

co tak prepnout na rezervu, zaradit dvojku sednou na to z kopecka a normalne to roztlacit?good

Koldan (Člen)
02.05.2012 20:39:06
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

běž od té nejvěčí píčoviny: začal bych tím, že bych mrknul na ten benál, pokud ho je tam pochybně, tak buď to hoď na rezervu, nebo dočepuj. červený čudl, ani spínač na stojanu či na spojce to nebude, to by ti to netočilo.  Jináč předpokládám, že to startuješ se sytičem. Když ho natáhneš do maxima, tak při startování zlehka potáhni za plyn, prostě podle sluchu, uslyšíš jak se to chytá, Béčka na toto celkem fungujou, není pravda, že by se za žádnou cenu na sytič nemělo sáhnout. pokud nic nezabere, mrkni se pod nádrž, kam vede lanko od sytiče. je tam takové hliníkové vodítko, do kterého má to lanka zapadnout. někdy se stane, že z tama vyskočí a přestože manipuluješ se sytičem, v reále se nic neděje a nevytahuje se. no a pokud to není nic z toho tak pokračuj s novou baterkou, svícama a až nakonec bych asi rozdělával karbece, jestli nejsou zasraný. osobně to tipuju na baterku


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
osiris (Člen)
02.05.2012 20:46:27
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...jo a hlavně s plným sytičem nemakej na ten plyn smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Koldan (Člen)
02.05.2012 20:59:35
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:

...jo a hlavně s plným sytičem nemakej na ten plyn smile1

tag starej a furt jako malej puboš, bóže ty buď rád, že už máš Moňóška, ináč bych ťa neoženilsmile2evil


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Banditatom (Člen)
02.05.2012 21:09:50
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

nechcu bejt pruďas ale jelikož jsem pod vlivem návykových a psychotropních látek tak mě berte z rezervej
a) kohout na poloze PRI? u takhle starýho bečka?
b) pokud mě má vetchá paměť neklame r.v 95-96 neměli spojkový spínač! ale su nalité tak mě neberte vážněbigsmile¨c)o čem jsem to psal?surprised


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
krukef (Člen)
02.05.2012 21:33:11
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Banditatom psal:

nechcu bejt pruďas ale jelikož jsem pod vlivem návykových a psychotropních látek tak mě berte z rezervej
a) kohout na poloze PRI? u takhle starýho bečka?
b) pokud mě má vetchá paměť neklame r.v 95-96 neměli spojkový spínač! ale su nalité tak mě neberte vážněbigsmile¨c)o čem jsem to psal?surprised

Noo, poloha pri tam vážně je. A páč ani nevim, co to je spojkovej spínač, tak jestli tam je nebo nejní, mi starosti nedělá :D

Ale jako začátečník, zelenáč, jenom šoupu nohama a hltam připomínky

Banditatom (Člen)
02.05.2012 21:37:18
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:
Banditatom psal:

nechcu bejt pruďas ale jelikož jsem pod vlivem návykových a psychotropních látek tak mě berte z rezervej
a) kohout na poloze PRI? u takhle starýho bečka?
b) pokud mě má vetchá paměť neklame r.v 95-96 neměli spojkový spínač! ale su nalité tak mě neberte vážněbigsmile¨c)o čem jsem to psal?surprised

Noo, poloha pri tam vážně je. A páč ani nevim, co to je spojkovej spínač, tak jestli tam je nebo nejní, mi starosti nedělá :D

Ale jako začátečník, zelenáč, jenom šoupu nohama a hltam připomínky

elektrickej vehement kterýmu nerozumímcoolpoloha PRI je epizoda sama o soběbigsmilegood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
02.05.2012 22:24:36
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...na PRI se vyser, to používej enem dyš to stojí dýl, třeba měsíc...taky bych tipoval, že to kámoš ulil...esi tam sou starý svíce, tag mohli jít tym ulitím srát...skus je zachránit vypálením, ale zapik je na to málo, lepčí je plynovej hořák třeba f kuchyni, mamka bude mít radost...taky je vopravdu potřeba mít barterku f kondici, páč pag točí, ale dává slabou jiskru...f tedlech případech sou enem dvje možnosti a to buť nejni co zapálit (nejde ti tam benzín, svíce sou suchý) ánebo to nejni čim zapálit (nehází jiskru, svíce sou mokrý) ...Bandasky maj každá jinou potřebu sytiče, něgdo dává plnej a na plyn nehrabe jako Osi, něgdo ho tahá na 3/4 a lechce přidává jako Koldan, prostě to musíš vychytat, každá mašina chce trochu něco jinýho...seš daleko, ale třeba se ňákej místní jižan chytí a přijede se ti na to mrknout a vokáže ti ňákej záklat, abys vjeděl co a jag...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
02.05.2012 22:34:36
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...já bych teda novicoj rozhodně neradil ať maká na plyn, jen si to znovu uleje jak s tím nervózně bude mrdat sem a tam, zkoušet to furt tak a tak a bude z toho ještě víc vykulenej než teď, pak nemá nárok to natočit už vůbec nikdy ...na plnej sytič bez plynu to prostě chytit musí ...to jen zas chytrý češi si myslej že jsou chytřejší než malinkatej japonskej punťikatej inženýr bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
02.05.2012 22:38:26
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...máš recht, pokuť je to dobře seřízený, tag to musí chytit...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
02.05.2012 22:49:45
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...no právě že good ...než přijel "kamarád motorkář s velkym bmw" a pravděpodobně mu to uchlastal, tak tvrdí že mu to šlapalo


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Koldan (Člen)
02.05.2012 23:21:56
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:

...já bych teda novicoj rozhodně neradil ať maká na plyn, jen si to znovu uleje jak s tím nervózně bude mrdat sem a tam, zkoušet to furt tak a tak a bude z toho ještě víc vykulenej než teď, pak nemá nárok to natočit už vůbec nikdy ...na plnej sytič bez plynu to prostě chytit musí ...to jen zas chytrý češi si myslej že jsou chytřejší než malinkatej japonskej punťikatej inženýr bigsmile

co tu strašíš furt  stím nalejváním. dyk je jasný, že to nebudu při plným sytiču rvat plynem na doraz, proto sem tam psal zlechka potáhni, zkrátka na poslech a nic neuleju. beztak to bude ta baterkasmokin

du si ulítevil


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
hlemejzd999 (Člen)
03.05.2012 06:53:55
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Filous psal:

...Bandasky maj každá jinou potřebu sytiče, něgdo dává plnej a na plyn nehrabe jako Osi, něgdo ho tahá na 3/4 a lechce přidává jako Koldan, prostě to musíš vychytat, každá mašina chce trochu něco jinýho....

Ha Osi !...dyk sem to říkal , at to zkusí trochu vrátit zpátky , že né uplně plnej a ty do mě , že sem ezoterik bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
03.05.2012 07:23:19
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

a jinak si všimněte , jak píšu hezky k tématu bigsmile...asi stárnu ,nebo co ....


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
03.05.2012 08:38:44
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hlemejzd999 psal:

Ha Osi !...dyk sem to říkal , at to zkusí trochu vrátit zpátky , že né uplně plnej a ty do mě , že sem ezoterik bigsmile

...jo, ty a koldan bigsmile ...a ke všemu tu pitominu radíte ještě dalším bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lihy (Člen)
03.05.2012 08:42:50
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:

...jo, ty a koldan bigsmile ...a ke všemu tu pitominu radíte ještě dalším bigsmile

tak to pozor, to neni pitomina...kór po delší vodstávce bylo lepší dát sytič na míň a korigovat si to plynem good ale chce to cit a už tak nějak vědět jak to má běžet.

hlemejzd999 (Člen)
03.05.2012 09:06:21
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:
hlemejzd999 psal:

Ha Osi !...dyk sem to říkal , at to zkusí trochu vrátit zpátky , že né uplně plnej a ty do mě , že sem ezoterik bigsmile

...jo, ty a koldan bigsmile ...a ke všemu tu pitominu radíte ještě dalším bigsmile

dyk to zvýrazněný poudá i Filous bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
03.05.2012 09:09:28
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hlemejzd999 psal:
osiris psal:
hlemejzd999 psal:

Ha Osi !...dyk sem to říkal , at to zkusí trochu vrátit zpátky , že né uplně plnej a ty do mě , že sem ezoterik bigsmile

...jo, ty a koldan bigsmile ...a ke všemu tu pitominu radíte ještě dalším bigsmile

dyk to zvýrazněný poudá i Filous bigsmile

...jasně, o vás dvou bigsmileredfacebigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hlemejzd999 (Člen)
03.05.2012 09:10:39
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hlemejzd999 psal:
osiris psal:
hlemejzd999 psal:

Ha Osi !...dyk sem to říkal , at to zkusí trochu vrátit zpátky , že né uplně plnej a ty do mě , že sem ezoterik bigsmile

...jo, ty a koldan bigsmile ...a ke všemu tu pitominu radíte ještě dalším bigsmile

dyk to zvýrazněný poudá i Filous bigsmile

...a mě je to jedno bigsmilesmokin..má to stejně určitě uchcaný bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
03.05.2012 09:14:37
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:
hlemejzd999 psal:
osiris psal:

...jo, ty a koldan bigsmile ...a ke všemu tu pitominu radíte ještě dalším bigsmile

dyk to zvýrazněný poudá i Filous bigsmile

...jasně, o vás dvou bigsmileredfacebigsmile

néééé - o vás dvou : „ něgdo dává plnej a na plyn nehrabe jako Osi, něgdo ho tahá na 3/4 a lechce přidává jako Koldan, “bigsmile
já nic smokin...o mě ani zmínka bigsmilebigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
03.05.2012 09:15:45
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

a dost bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
03.05.2012 09:16:42
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

hlemejzd999 psal:
osiris psal:
hlemejzd999 psal:


dyk to zvýrazněný poudá i Filous bigsmile

...jasně, o vás dvou bigsmileredfacebigsmile

néééé - o vás dvou : „ něgdo dává plnej a na plyn nehrabe jako Osi, něgdo ho tahá na 3/4 a lechce přidává jako Koldan, “bigsmile
já nic smokin...o mě ani zmínka bigsmilebigsmile

...bigsmilebigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
MaraKM (Člen)
03.05.2012 10:00:25
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

já teda taky brnkám za plyn při sytiči, ale opravdu z lehounka, když už se chytá evil

Jinak k tématu = na bandasce jsem to zatím neřešil, ale co zkusit u jawy klasickou věc, jak prověřit svíce ?!? idontknow Prostě když už tu (ty) svíce bude mít venku, aby tu kocovinu válce rozdýchaly, tak nasadit faju, přiložit svícu k bloku motoru a zkusit párkrát protočit... a vidím jak to s ní je - pokud jiskru dává, tak i kdyby byla malá mělo by mu to minimálně kuckat, no né? smile1


Nic lidského mi není cizí
Mour (Člen)
03.05.2012 10:04:05
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

MaraKM psal:

já teda taky brnkám za plyn při sytiči, ale opravdu z lehounka, když už se chytá evil

Jinak k tématu = na bandasce jsem to zatím neřešil, ale co zkusit u jawy klasickou věc, jak prověřit svíce ?!? idontknow Prostě když už tu (ty) svíce bude mít venku, aby tu kocovinu válce rozdýchaly, tak nasadit faju, přiložit svícu k bloku motoru a zkusit párkrát protočit... a vidím jak to s ní je - pokud jiskru dává, tak i kdyby byla malá mělo by mu to minimálně kuckat, no né? smile1

....já sem u Jawy 50 do fajfky strčil dycky prst bigsmile  ....ale to sme byli tenkrát inčí chlapíci good ...Pionýři bigsmile

Michal Dk (Člen)
03.05.2012 10:23:18
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Mour psal:
MaraKM psal:

já teda taky brnkám za plyn při sytiči, ale opravdu z lehounka, když už se chytá evil

Jinak k tématu = na bandasce jsem to zatím neřešil, ale co zkusit u jawy klasickou věc, jak prověřit svíce ?!? idontknow Prostě když už tu (ty) svíce bude mít venku, aby tu kocovinu válce rozdýchaly, tak nasadit faju, přiložit svícu k bloku motoru a zkusit párkrát protočit... a vidím jak to s ní je - pokud jiskru dává, tak i kdyby byla malá mělo by mu to minimálně kuckat, no né? smile1

....já sem u Jawy 50 do fajfky strčil dycky prst bigsmile  ....ale to sme byli tenkrát inčí chlapíci good ...Pionýři bigsmile

To byla ta hra Vyderžaj pioněr?bigsmile

dannygsf (Člen)
03.05.2012 11:47:12
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

No u Bandita je možnost nasadit čtyři fajfky na prsty,to pak bude-POSER SA PIONĚRbigsmilebigsmile

Radek-Ban (Člen)
03.05.2012 12:02:59
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

dannygsf psal:

No u Bandita je možnost nasadit čtyři fajfky na prsty,to pak bude-POSER SA PIONĚRbigsmilebigsmile

..že vys kontroloval jestli pálí ve správným pořadí bigsmileevil


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Zdeněk (Člen)
03.05.2012 22:30:11
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

dannygsf psal:

No u Bandita je možnost nasadit čtyři fajfky na prsty,to pak bude-POSER SA PIONĚRbigsmilebigsmile

Kurňa a bandit kope jak sfiňa.
Ale štyry prsty bych tam nedal.


sou různí lidé mezi námi
Koldan (Člen)
04.05.2012 14:02:44
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:
hlemejzd999 psal:
osiris psal:


...jasně, o vás dvou bigsmileredfacebigsmile

néééé - o vás dvou : „ něgdo dává plnej a na plyn nehrabe jako Osi, něgdo ho tahá na 3/4 a lechce přidává jako Koldan, “bigsmile
já nic smokin...o mě ani zmínka bigsmilebigsmile

...bigsmilebigsmile

zaliskám vám ušiska do hlavy vobjěma, kašpařifucksmokin


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Koldan (Člen)
04.05.2012 14:03:20
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Zdeněk psal:
dannygsf psal:

No u Bandita je možnost nasadit čtyři fajfky na prsty,to pak bude-POSER SA PIONĚRbigsmilebigsmile

Kurňa a bandit kope jak sfiňa.
Ale štyry prsty bych tam nedal.

skuz je olíznout, to dycinky fungovalosmokin


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
krukef (Člen)
04.05.2012 15:58:45
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Vy ste se tu rozjeli teda :D
Vrátil sem se z práce, po dvou dnech zase nic. Tak sem se pustil do svíček. Ty krajní sem vyndal hned, černý jak bota, mokrý jak mokrá bota :)
No a páč sem kopyto, tak sem se pustil do demontáže nádrže, abych se dostal k těm vnitřním svíčkám. Ale ještě relativně včas sem si všim takovejch plastovejch krytů pod nádrží, tak sem sundal ty a trubkovym klíčem vyndal i ty zbylý dvě. Teď tu sedim s novejma svíčkama na stole a přemejšlim, jak dlouho mám čekat než to vyschne, abych tam ty nový svíčky dal :D

krukef (Člen)
04.05.2012 16:30:26
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Startuje good
Všem díky. Nejsem tu naposled :)

Zdeněk (Člen)
04.05.2012 20:39:42
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Koldan psal:
Zdeněk psal:
dannygsf psal:

No u Bandita je možnost nasadit čtyři fajfky na prsty,to pak bude-POSER SA PIONĚRbigsmilebigsmile

Kurňa a bandit kope jak sfiňa.
Ale štyry prsty bych tam nedal.

skuz je olíznout, to dycinky fungovalosmokin

Koldan--- a jó, zkusím.


sou různí lidé mezi námi
smilflek (Člen)
06.02.2013 20:54:40
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Zdar lidi, od podzimu mě nechtěla startovat moje bandaska 98´. Zmáčknul jsem startování a ani ťuk. Jinak el. fungovala. Vyndal jsem baterku, nabil a nic. Tak jsem si přečetl místní rady... Rozebral jsem přední světlo, sundal jsem nádrž, zkontroloval všechny kabely a spoje... No?
No nic, jen zaoxidované tlačítko na řídítkách idontknow
Takže jsem ho prostříkl WéDéčkem a zase fachá bigsmile
Jinak mi dneska došlo pčední čiré světlo a mám nové sedlo, tak sem možná pak hodim foto...

Takže moje rada nad zlato : serte na kabely a začněte tím nejjednodušším... tlačítkem smile1


Jezdím dle svých možností, někdy i pomaleji ... B6N ´98
VikecB12 (Člen)
06.02.2013 22:22:00
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

smilflek psal:

Zdar lidi, od podzimu mě nechtěla startovat moje bandaska 98´. Zmáčknul jsem startování a ani ťuk. Jinak el. fungovala. Vyndal jsem baterku, nabil a nic. Tak jsem si přečetl místní rady... Rozebral jsem přední světlo, sundal jsem nádrž, zkontroloval všechny kabely a spoje... No?
No nic, jen zaoxidované tlačítko na řídítkách idontknow
Takže jsem ho prostříkl WéDéčkem a zase fachá bigsmile
Jinak mi dneska došlo pčední čiré světlo a mám nové sedlo, tak sem možná pak hodim foto...

Takže moje rada nad zlato : serte na kabely a začněte tím nejjednodušším... tlačítkem smile1

Tlačítkem,nebo spínačem spojky to bejvá v moment,kdy startér ani neťukne,ale tady původně soudruhovi bandaska točila,ale nechytala,to je pak jiná písničkasmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
zavislak81 (Člen)
07.02.2013 06:55:02
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

krukef psal:

Startuje good
Všem díky. Nejsem tu naposled :)

Zdar, jsem taky z Č.B., tak pokud by jsi něco potřeboval dej vědět.good
můj email: obert@ege.cz surprised

nevo7 (Člen)
06.04.2014 19:17:53
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Čaute, napíšem to sem /i keď niečo som sa dočítal, ale netuším, či to bude baterkou, alebo sviečkami/. Motorka /B6 2000/ pekne išla mesiac, no za posledné dni nejak blbne baterka a po 3 dňoch už nechcela štartovať, ale na pokusi som ju plne nebil. Čiže motorka pekne štartovala. Dal som nový vzduchový filter a už neštartuje. Dám plný sitič, štart /bez plynu ako vždy/ a len točí štartér. Ani necuká /taký zvuk ako keď sa páli benzín pri sviečkach/. Mám obavy, že asi nejde palivo do karburátorov, lebo nič to nerobí ani na plyn pri štartovaní. Nadvihol som nádrž, kukol palivový filter /odpojil hadičku/, benzín tečie a zrazu motorka naskočila /ale bez filtra/. Všetko zmontoval, naskočila. Prešiel som 5 km a začala cukať a meniť zvuk, ako keď dochádza benzín na ON, dal som RES a stále to cukalo. Prešla asi ešte kilometer a stop. Štartér točí, necukne, asi nepriteká benzín. 4x som tu nádrž dával naspäť, či som pri výmene filtra niečo neprisekol a nič nepomáha. Čo to môže byť? Sviečky? Len tak odišli po 3 dňoch? /vo štvrtok som jazdil asi 100 km bez problémov/. Niekto nápady?  help


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
nevo7 (Člen)
06.04.2014 19:53:14
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Ešte sa priznám. Doteraz som tam testoval KN filter, ale ten cukal, nemal výkon pri 4000-6000 otáčkach /bez nastavovania karburátorov/. Preto som dal späť nový klasický vzduch. filter. Mohlo horšie spalovanie v tých otáčkach a vyšší plyn, aby to ťahalo v tom prepade, zasrať sviečky? A zrazu odišli za 3 dni /čo to len stálo/?


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
corimec (Člen)
06.04.2014 21:08:12
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Podle toho co píšeš,tak sundej znovu nádrž a pořádně zkontroluj jestli nemáš někde skříplou nejakou hadičku.

Filous (Člen)
06.04.2014 22:20:07
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...dej dohajzlu ten filtr, je tam zbytečnej, sejtko je na kohoutu v nádrži...a skontroluj vodvzdušnění nádrže, esis ho neskříp...aš ti to chcípne, votefř nádrž...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hlemejzd999 (Člen)
07.04.2014 05:49:12
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

helejte se nepíše von vo vzduchovim filtru ? ... říkal KN doteraz a ted originál ,  ale vo filtru na benzin nic nepíše ... sem to tak pochopil, ze to Filous tak pochopil, když říká filtr dej do hajzlu, sítko je na kohoutu, je tam zbytecnej.... jako ten vzduchovej ? ...som z toho volaaky zmetěný smile1


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
07.04.2014 05:52:43
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

a jo.... už to vidím.... ten příspěvek nad tím ( jsem po noční)
to ma z toho , ze píše několik příspěvků za sebou bigsmile evilsmokin


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
nevo7 (Člen)
07.04.2014 09:21:47
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

No skôr som myslel problém v tom prvom dlhom príspevku. KN je už preč, začalo to teraz robiť s novým klasickým vzducháčom. Hadičky by mali byť OK, neškrípnuté, aj prepadové z nádrže sú voľné /fúkal som do nich/. Nádrž som otváral, tlak tam nebol /alebo nejaký podcuc/. Ako som rozmýšľal, napadajú ma len tie sviečky, že ich kombinácia KN a naposledy aj 5 litrov 98 paliva zasrali. Síce tej 98 bolo tak 1:1 s 95, ale je možné, že karburátorový Bandit nemá rád 98 benzín /zatiaľ neviem, dávam to tak raz za rok na začiatku sezóny na rozbeh, potom popri šetrení, len 95 smile1 /.
KN tam bolo asi 500 km a 98 benzín na 90 km. /asi zlá kombinácia, možno sa niekomu šikne informácia do budúcna/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
nevo7 (Člen)
07.04.2014 14:17:27
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Tak nakoniec to budú sviečky. Vybral som ich, prečistil a moto naskočila na prvýkrát. Zatiaľ len v garáži, uvidím, čo povie test 5-10 km na ceste. Ale asi by ich už chcelo vymeniť, majú tak 38000 km bigsmile. Ale ako som písal naposledy, kombinácia haprujúceho KN a trošku paliva 98 ich odpísalo /tých 38000 km sa s nimi jazdilo, že som ani nevedel, že sú tam/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
osiris (Člen)
07.04.2014 14:33:13
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...jak svíčky vypadaly?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
nevo7 (Člen)
07.04.2014 14:44:21
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

osiris psal:

...jak svíčky vypadaly?

Skôr tie vonkajšie boli čiernejšie, až po keramiku. Vnútorné v pohode, ešte aj tehlovo červené /dobrá zmes/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Mour (Člen)
07.04.2014 14:51:51
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...a ten benzín. filtr ?

osiris (Člen)
07.04.2014 15:27:36
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

nevo7 psal:
osiris psal:

...jak svíčky vypadaly?

Skôr tie vonkajšie boli čiernejšie, až po keramiku. Vnútorné v pohode, ešte aj tehlovo červené /dobrá zmes/.

...tak je možný žes je uchcal (uchcával) během těch anomálií, nicméně jestli si dobře pamatuju a psal jsi že ty svíčky maj něco kolem 38tis. km, tak vezmeme-li v úvahu servisní interval 12tis., že se na ně běžně najíždí jednou tolik, teda 24tis. a klidně i 30tis., tak v osmatřiceti už by mohly mít nárok na to bejt poněkud choulostivější ...uvidíš, napiš jak to dopadlo smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
nevo7 (Člen)
07.04.2014 17:11:16
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Mour psal:

...a ten benzín. filtr ?

S tým som nič nerobil. Malo to tendenciu, že nejde benzín, tak som myslel, že priškrtená hadička pri výmene vzduch. filtra. Ale vzducháč som už menil snáď 5x a nič také sa nestalo nikdy. Čiže sú to tie sviečky. Jedine ma napadá, že možno by sa aj mohol vymeniť na 14 ročnej motorke /ako keď sa pravidelne menia filtre, olej, sviečky/. Ale zas v inej diskusii tu som čítal, že niekto káže ho vyhodiť, že ďalší filter je na kohútiku paliva.

Osiris: No čo, jediná možnosť je ich vymeniť /zas nechcem, aby sa to niekde dokazilo ďaleko od domu - predsa len majú dosť km/. Ale ešte testnem baterku, že by som to potom niekde kúpil naraz.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
nevo7 (Člen)
08.05.2014 20:37:01
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Tak po čase som vymenil sviečky. A motorka ešte viacej rozhasená. Začali pomaly padať otáčky a moc skáču. Čo to som tu o tom prečítal. Motorka prešla tak 3 km a asi keď bolo všetko poriadne zahriate, tak aj sama zdochla. Hneď chytila len na sytič, po malej pauze aj normálne. Mal som pocit, že sem tam išla na 3 valce, lebo hrozný buchot.
Tak som pozrel palivovú sústavu. Filter pod nádržou vyzeral čisto, ľahko išiel prefúknúť, kohút v nádrži čistý, ani na sytkách žiadna špina. Porucha ostala. Tak som sa odvážil rozobrať karburátory /aj s naštudovaním v manuály/. Nič som tam nenašiel, dosť  čisté, aj tie spodné vaničky. Po naštartovaní, stále rovnaký problém, pomaly padajú otáčky. Mal som v nádrži asi liter benzínu /98/, dolial nové 2 litre 95ťky. Trošku lepšie naštartovala na sytič, trošku rýchlejšie padajú otáčky, alé stálo to nie je ako predtým. Ešte skúsim vyhodiť ten filter pod nádržou a ak to pôjde trochu, zobrať to na pumpu, dať tam aspoň 5 litrov 95 a uvidím /tá 98 sa mi nezdá, na začiatku som myslel, že sviečky a ich výmena urobila ešte horšie, buď bude zlý benzín, alebo už len treba ventily nastaviť, možno synchronizácu, či podtlaky - ako som čítal v iných diskusiách/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Francouz (Člen)
09.05.2014 12:16:27
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Ja nechapu proc tak zatvrzele trvas na tom palivovym filtru. Nakonec i ty sam jsi napsal "Nadvihol som nádrž, kukol palivový filter /odpojil hadičku/, benzín tečie a zrazu motorka naskočila /ale bez filtra/" . Takze reseni problemu nejspis znas.

nevo7 (Člen)
11.05.2014 15:15:02
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Francouz: To som musel myslieť, vzduch. filter, ten som mal momentálne vyhodený, palivový som len kontroloval, nikdy nevyhadzoval.

Ale dnes som ho vyhodil. Najprv som pootočil bohatosť zmesy na 2 1/4 otáčky. Trošku otáčky padali lepšie. Previezol som sa, ale po prevezení či len kilometra a zastavení na neutrál, padnú otáčky na 1000 a asi po 3 sekundách vyskočia na 1300 /čo mám nastavené/. Vyhodil som ten palivový filter, nič sa nezmenilo. Došiel som na pumpu a dal 4 litre nového benzínu, bez zmeny. Stále po odjazdení a zastavení, otáčky padnú na 1000, po chvíľke stúpnu na nastavenú hodnotu. Pozeral som ako synchronizovať karburátory, idem si urobiť manometer a idem sa s tým pohrať. Aspoň sa to naučím /ľudia bez roboty vymyslia hocičo bigsmile/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
hlemejzd999 (Člen)
11.05.2014 15:36:40
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

nevo7 psal:

Francouz: To som musel myslieť, vzduch. filter, ten som mal momentálne vyhodený, palivový som len kontroloval, nikdy nevyhadzoval.

Ale dnes som ho vyhodil. Najprv som pootočil bohatosť zmesy na 2 1/4 otáčky. Trošku otáčky padali lepšie. Previezol som sa, ale po prevezení či len kilometra a zastavení na neutrál, padnú otáčky na 1000 a asi po 3 sekundách vyskočia na 1300 /čo mám nastavené/. Vyhodil som ten palivový filter, nič sa nezmenilo. Došiel som na pumpu a dal 4 litre nového benzínu, bez zmeny. Stále po odjazdení a zastavení, otáčky padnú na 1000, po chvíľke stúpnu na nastavenú hodnotu. Pozeral som ako synchronizovať karburátory, idem si urobiť manometer a idem sa s tým pohrať. Aspoň sa to naučím /ľudia bez roboty vymyslia hocičo bigsmile/.

no nevim Nevo , ale myslim , ze uz to mas tak trochu rozmrdany , kdyz uz kroutis vsim moznym bigsmile, ze tou synchronizaci doma tomu uz neublizis bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
nevo7 (Člen)
11.05.2014 16:18:44
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Hlemejzd: To aj ja hovorím, na začiatku to prešlo 2-3 km a úplne to chcíplo, prípadne naskočilo zahriate len na sytič /ako som písal/. Dnes som dal aj 8 km a ako tak to išlo /ale nie je to to, čo bolo v marci či minulý rok/. Čiže ďalším štelovaním tomu neublížim. Keby bol nejaký schopný Suzuki servis blízko, dám to tam /ale zatiaľ to vyzerá len na donášku na vozíku a to nechcem/. A kedže som bez roboty, sa to naučím aj doma štelovať, musím mať na to vlohy idontknow.

Našiel som pekný text v inom fóre: No pravda je taka ked brnknes do plynu a otacky vybehnu hore a zidu dole az pod uroven nissiu ako ked si do plinu brnkol mas zmes bohatu pripadne az zdochne
ked brnknes do plinu otacky vybehnu a pomali padaju mas chudobnu zmes

Čiže momentálne zoštelovaním karburátorov na 2 1/4 otáčky mám bohatú zmes, ale ide lepšie, ako keď boli na 1 7/8. Skúsim ešte 2 1/8, prípadne to nechám na 2.
A iste by chcelo aj vymeniť gumy z karburátorov do motora, sem tam je už prasklina, okolo prírub, čí šróbov. Bože, na nezamestneného veľa investícií, mal som to predať pred mesiacom keď to šlo za 1200 eur, ale zdalo sa mi to málo smokin /a teraz sa s tým trápim a zožerie to stovky eur/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
hlemejzd999 (Člen)
11.05.2014 16:33:51
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

nevo7 psal:

Hlemejzd: To aj ja hovorím, na začiatku to prešlo 2-3 km a úplne to chcíplo, prípadne naskočilo zahriate len na sytič /ako som písal/. Dnes som dal aj 8 km a ako tak to išlo /ale nie je to to, čo bolo v marci či minulý rok/. Čiže ďalším štelovaním tomu neublížim. Keby bol nejaký schopný Suzuki servis blízko, dám to tam /ale zatiaľ to vyzerá len na donášku na vozíku a to nechcem/. A kedže som bez roboty, sa to naučím aj doma štelovať, musím mať na to vlohy idontknow.

Našiel som pekný text v inom fóre: No pravda je taka ked brnknes do plynu a otacky vybehnu hore a zidu dole az pod uroven nissiu ako ked si do plinu brnkol mas zmes bohatu pripadne az zdochne
ked brnknes do plinu otacky vybehnu a pomali padaju mas chudobnu zmes

Čiže momentálne zoštelovaním karburátorov na 2 1/4 otáčky mám bohatú zmes, ale ide lepšie, ako keď boli na 1 7/8. Skúsim ešte 2 1/8, prípadne to nechám na 2.
A iste by chcelo aj vymeniť gumy z karburátorov do motora, sem tam je už prasklina, okolo prírub, čí šróbov. Bože, na nezamestneného veľa investícií, mal som to predať pred mesiacom keď to šlo za 1200 eur, ale zdalo sa mi to málo smokin /a teraz sa s tým trápim a zožerie to stovky eur/.

bigsmile te to sezere  ...hele ty gumy na karbcích - jestli nejsou durch deravy , tak jeste neco vydrzej...voni vypadaj popraskaně na starsich strojich , jsou takovy spuchrely ...zalezi , jestli to tou prasklinkou saje , nebo ne ...mam to taky a zatim zadnej problem ...jsou proste ztvrdly , ale kdyz mas takovyhle problemy s otackama , tak to muze klidne delat cokoli, treba ty popraskany  gumy, nebo ty karbce ...chtelo by to vse do zakladniho nastaveni , udelat synchronizaci a pak dal uvidis ...a ty svicky  jestli si jeste nemenil


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr