Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Centrální tlumič

BamBo (Člen)
13.05.2012 13:27:52
Offline

Centrální tlumič

Te peero Banditaci,

mam Bandasku r.v. 97 a zadni central se odporoucel do vecnych lovist. A chtel bych se zeptat jestli mi na 97mičku pujde central z 02ky.

Dikes good

Koldan (Člen)
13.05.2012 14:51:51
Offline

Re: Centrální tlumič

dejtam z GSXR, budeš spokojenější


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
BamBo (Člen)
13.05.2012 17:11:33
Offline

Re: Centrální tlumič

Pokud by se mi vyskytnul, tak ho koupim. Tak tedy dobre druha otazka a kdyz tam prdnu ten z GSXR, bude tam pasovat bez upravy? good


Ale prosim vas zpet jeste k te prvni... smile1 Jsou ty tlumice totozne 97 a 02? Nebo tam nepasuje

moltom (Člen)
13.05.2012 23:16:47
Offline

Re: Centrální tlumič

Zdravim. Central som menil na druhej generacii B6. Pozri Ebay.de, ceny su lepsie ako u nas a pri kupe neplatis clo a dane ako pri kupe z USA.

Hladaj tlmic z GSXR alebo z Hayabusy - mali by mat rovnaku velkost uchytenia do ramu na vrchu a prepakovania na spodku, takze nemusis riesit ziadne podlozky a pod. a mozes pouzit rovnake sruby.

Tu je odkaz na dve stranky, najdi si dlzku tvojho centralu a potom rocnik GSXR/GSX s rovnakou dlzkou a ten skus zohnat.

http://www.banditforum.co.uk/forum/inde … 0615;image

http://ftrsuspension.co.uk/OhlinsRecommendationList.pdf

Central z GSXR ma navrchu nadobku s olejom ci plynom? ktora zavadzia... Staci vykrojit kus z podsedlovky a podlozit baterku. Miesta je tam dost, takze sa to vsetko pekne pomesti...good

corimec (Člen)
14.05.2012 05:51:00
Offline

Re: Centrální tlumič

Nebo si ho mužeš nechat repasovat,tady máš odkaz
http://www.prochymoto.cz/Oprava_Moto/O_nas.html

Billy (Člen)
14.05.2012 11:34:17
Offline

Re: Centrální tlumič

moltom psal:

Zdravim. Central som menil na druhej generacii B6. Pozri Ebay.de, ceny su lepsie ako u nas a pri kupe neplatis clo a dane ako pri kupe z USA.

Hladaj tlmic z GSXR alebo z Hayabusy - mali by mat rovnaku velkost uchytenia do ramu na vrchu a prepakovania na spodku, takze nemusis riesit ziadne podlozky a pod. a mozes pouzit rovnake sruby.

Tu je odkaz na dve stranky, najdi si dlzku tvojho centralu a potom rocnik GSXR/GSX s rovnakou dlzkou a ten skus zohnat.

http://www.banditforum.co.uk/forum/inde … 0615;image

http://ftrsuspension.co.uk/OhlinsRecommendationList.pdf

Central z GSXR ma navrchu nadobku s olejom ci plynom? ktora zavadzia... Staci vykrojit kus z podsedlovky a podlozit baterku. Miesta je tam dost, takze sa to vsetko pekne pomesti...good

To jo ale zase ti tam nepasne z kdejakeho gsxr 1000, maj ruzne expanzky natoceny a muze mu to pak vadit do kastliku kde ma baterku. Popravde bych nejdriv shanel rok jestli to nekdo uz ma a presne vi jakej rok tam pasne bez vetsich problemu. A nebo muzes pouzit central z B12


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
naked (Člen)
14.05.2012 15:53:39
Offline

Re: Centrální tlumič

Jestli by ti sedl tak mam tenhle bigsmile http://www.motorkari.cz/motobazar/nahra … 70943.html
na moji B12 fakt nesel, byl svinsky dlouhejbad


Není umění vědět vše ale vědět co nevím!
naked (Člen)
14.05.2012 15:54:40
Offline

Re: Centrální tlumič

BamBo psal:

Te peero Banditaci,

mam Bandasku r.v. 97 a zadni central se odporoucel do vecnych lovist. A chtel bych se zeptat jestli mi na 97mičku pujde central z 02ky.

Dikes good

Co budes potrebovat pomerit tak pomerim good


Není umění vědět vše ale vědět co nevím!
BamBo (Člen)
14.05.2012 19:02:01
Offline

Re: Centrální tlumič

Tak jsem ho dneska koupil z 02ky Bandasky a kucí jedni japonský ho udelali delsi nez do starych typu Banditu, navic ma silnejsi pero a je celkove takovej robustnejsi.... Uvidim jak tam bude pasovat, maximalne vymenim kosti. Pri nejhorsim budu mit Banditu drobatko nahrbenějšího bigsmile

Koldan (Člen)
14.05.2012 19:47:39
Offline

Re: Centrální tlumič

pokud bude sedět v úchytech,tak na kostích to už doladíšgood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
BamBo (Člen)
14.05.2012 20:01:41
Offline

Re: Centrální tlumič

Dostanu se do fáze kdy mam prdel od 20cm vejš nez předek bigsmilebigsmilebigsmile To bude "stajl"

Filous (Člen)
14.05.2012 20:33:00
Offline

Re: Centrální tlumič

...sice to doladíš na kostech, ale změníš kompletně úhly přepákování a ten zadek nebude pracovat korektně...laboroval jsem s tym dost dlouho a nebylo to vono...při klidný jízdě f poctatě nic nepoznáš, ale jakmile na ní začneš trochu tlačit a nakládat tomu pod vocas, budeš sklamanej...hlavně třeba na dromu v rychlech táhlejch...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
moltom (Člen)
15.05.2012 09:55:04
Offline

Re: Centrální tlumič

Nasiel som dalsiu tabulku:

http://www.wpsuspension.co.uk/images/fi … list09.pdf

Podla nej je dlzka centralu na B6 Mk1 298-308 mm. Vecsina modelov Suzuki ma o cosi dlhsie tlmice, takze miernemu nakopnutiu zadku sa zrejme nevyhnes.

Za mna je to jednoznacne - ak uz menit tlmic, tak urcite za nejaky lepsi. Moj stary central uz divne sycal, takze to bolo nevyhnutne. Zaroven som vsak menil aj olej a pruziny v predu. Vysledok je poznat aj pri mojej solichantskej jazde - na priecnych nerovnostiach to predtym skakalo ako koza a teraz to vecsinu nerovnosti pekne zehli.good

BamBo (Člen)
15.05.2012 17:06:20
Offline

Re: Centrální tlumič

uvdim, jak budu mit tu prdel nahore, ale kupovat central z GSXR a rezat do tech plastu, se mi taky nechce, zda se mi to jako zbytecnost...
Uvidim jak to popasuju s centralem z 02ky a pri nejhorsi variante necham ten stary zrepasovat...

K.a.s.y.m. (Člen)
15.05.2012 19:15:18
Offline

Re: Centrální tlumič

Další možnost je ho nechat zrepasovat a případně po dohodě upravit podle svých požadavku.Cena základního repasu začíná na asi 2300 Kč každá úprava nějakou kačku navíc plus mínus litr když se podkládá pero a upravuje tlumení a odskok..doba repase zhruba 7-14 dní.Lze řešit i na dobírku.Já tam repas dělanej má a kámoši taky a funguje to na 1A
http://www.prochymoto.cz/Oprava_Moto/Vitejte.html


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
15.05.2012 20:06:58
Offline

Re: Centrální tlumič

Jestli sem to na tom UKfóru dobře pochopil,tak kdyš cpou gixxerovej tlumič do kulta B12,tak cpou přepáčko do toho spodního uchytu na rámu,místo vrchního,kde je chycený origoidontknowsurprised Já skoušel dávat centrál z mojí K6 do kulta a nejde tam,je vo asi 2cm delší a tlustší a vopírá se vo přepáčko a tím pádem nejde dole prostrčit šroubsmile2 Takže dotaz zní,jde do B12 K6 nacpat nějakej gixxerovej tlumič,kdyš je origo delší než na staré B12,u které sou problémy právě kvuli délce?


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Meloun (Člen)
15.05.2012 21:01:29
Offline

Re: Centrální tlumič

VikecB12 psal:

Jestli sem to na tom UKfóru dobře pochopil,tak kdyš cpou gixxerovej tlumič do kulta B12,tak cpou přepáčko do toho spodního uchytu na rámu,místo vrchního,kde je chycený origoidontknowsurprised Já skoušel dávat centrál z mojí K6 do kulta a nejde tam,je vo asi 2cm delší a tlustší a vopírá se vo přepáčko a tím pádem nejde dole prostrčit šroubsmile2 Takže dotaz zní,jde do B12 K6 nacpat nějakej gixxerovej tlumič,kdyš je origo delší než na staré B12,u které sou problémy právě kvuli délce?

Mám v 99 centrál z gsxr K1..je delší vo řadu..a musel jsem to dát do tej díry po centrálu, jak říkáš..Ale je to celý na piču..moc tvrdý bych řek..


PURE NAKED BIKE!
Filous (Člen)
15.05.2012 21:22:59
Offline

Re: Centrální tlumič

Meloun psal:
VikecB12 psal:

Jestli sem to na tom UKfóru dobře pochopil,tak kdyš cpou gixxerovej tlumič do kulta B12,tak cpou přepáčko do toho spodního uchytu na rámu,místo vrchního,kde je chycený origoidontknowsurprised Já skoušel dávat centrál z mojí K6 do kulta a nejde tam,je vo asi 2cm delší a tlustší a vopírá se vo přepáčko a tím pádem nejde dole prostrčit šroubsmile2 Takže dotaz zní,jde do B12 K6 nacpat nějakej gixxerovej tlumič,kdyš je origo delší než na staré B12,u které sou problémy právě kvuli délce?

Mám v 99 centrál z gsxr K1..je delší vo řadu..a musel jsem to dát do tej díry po centrálu, jak říkáš..Ale je to celý na piču..moc tvrdý bych řek..

...přesně takle sem to dělal na kultu (Bertě) taky a jag řikam, bylo to napičusmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
16.05.2012 07:35:46
Offline

Re: Centrální tlumič

No já mám na K6 ohlinsa,kerej patří správně na kulta,takže je vo chlup kračí než origo K6kovej a tak sem to dohnal kostima,ale zdá se mě na tu dlouhou kyvku prostě měkej,tak sem to musel dohánět velkým předpětím pružinysmile2 Tak sem přemejšlel,že ho vrazím do kulta kam patří a do mojí K6 bych potřeboval nějakou náhradu,protože na origo se mě zpátky nechce,ikdyš je teměř novej,vytáhl sem ho v nějakejch 10 000km. A jak sou na tom ty Bitubo,mělo by to byt +- nastejno s tím švédem co sem se na něho díval. Ale za kolik by ho uměl třeba Kojaksro dodat?


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
VikecB12 (Člen)
16.05.2012 08:00:01
Offline

Re: Centrální tlumič

Jo a co je zač ten Hagon,stojí polovic co to Bituboidontknow Nemá to někdo?


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
zzzmrzlinar (Člen)
16.05.2012 08:57:33
Offline

Re: Centrální tlumič

VikecB12 psal:

Jo a co je zač ten Hagon,stojí polovic co to Bituboidontknow Nemá to někdo?

Hagon hodně frčí f Anglii, co jsem slyšel tak OK. Můj názor je, že je to nejlepší řešení, případně když nejsou lóve tak repasovat ten původní. Laborování málokdy dopadne dobře, jak psal Filous.

XJelen (Člen)
16.05.2012 09:20:28
Offline

Re: Centrální tlumič

hele bejkakrám mívá akci na Hyperpo za solidní peníz (tuším devítku za komplet předek i zadek) mám pocit, že teď někdy to budou zase opakovat. Kolega to páchal na GSXF a moh se posrat blahem.


Strýcfajtr !!!
Koldan (Člen)
16.05.2012 17:46:11
Offline

Re: Centrální tlumič

Filous psal:
Meloun psal:
VikecB12 psal:

Jestli sem to na tom UKfóru dobře pochopil,tak kdyš cpou gixxerovej tlumič do kulta B12,tak cpou přepáčko do toho spodního uchytu na rámu,místo vrchního,kde je chycený origoidontknowsurprised Já skoušel dávat centrál z mojí K6 do kulta a nejde tam,je vo asi 2cm delší a tlustší a vopírá se vo přepáčko a tím pádem nejde dole prostrčit šroubsmile2 Takže dotaz zní,jde do B12 K6 nacpat nějakej gixxerovej tlumič,kdyš je origo delší než na staré B12,u které sou problémy právě kvuli délce?

Mám v 99 centrál z gsxr K1..je delší vo řadu..a musel jsem to dát do tej díry po centrálu, jak říkáš..Ale je to celý na piču..moc tvrdý bych řek..

...přesně takle sem to dělal na kultu (Bertě) taky a jag řikam, bylo to napičusmile2

nejsu si jistej co tam mám za rok, tuším 2008?ale má ho aj Datel a měl ho aj Jiřina a za mě teda jednoznačně good  i dyž nejsu taký závodník jag ty. je to úplně o něčom iném. Dyž sem přitvrdil originál, tag to v zatáčkách sice drželo a nevlnilo sa to na výjezdu, ale na okrskách nebo hrbolech to bylo uskákané jako prase. Dyž sem ho dal měkkčej, tak to sice kopírovalo terén, ale jag si za to vzal na výjezdu, nebo dyž sa to zhůplo, tag to bylo votřesné jak sa to krůtilo, tancovalo apod. Teď je to paráda, hezky to kopíruje terén a přitom i na výjezdu když za to vemu, tag sa žádné vlnění nekoná. a kosti mám kračí tuším vo 8 mm


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
BamBo (Člen)
17.05.2012 22:58:25
Offline

Re: Centrální tlumič

No a je to! Zahada vyresena, tlumic z novejsího 6tkového Bandita nenarvete do stareho 6tkového Bandita.  Chybí tak 1,5 zasraného centimetru. A ten central je jeste tak hezky tvrdej, ze ho ani o tech 1,5 zasraného centimetru nestlačíte! fuck Výměna kostí nic neresi nebot v nove bandasce jsou jeste kratsi nez v te stare... Mozna by to vyresila vymena toho spodniho ulození (bazmeka), ale ten bohuzel nemam, tudiz nemuzu soudit

Zítra volám do Čerčan na repasi bo jsem chudy student a novy si nemohu dovolit. smile2

HOWK

Filous (Člen)
18.05.2012 21:21:04
Offline

Re: Centrální tlumič

BamBo psal:

No a je to! Zahada vyresena, tlumic z novejsího 6tkového Bandita nenarvete do stareho 6tkového Bandita.  Chybí tak 1,5 zasraného centimetru. A ten central je jeste tak hezky tvrdej, ze ho ani o tech 1,5 zasraného centimetru nestlačíte! fuck Výměna kostí nic neresi nebot v nove bandasce jsou jeste kratsi nez v te stare... Mozna by to vyresila vymena toho spodniho ulození (bazmeka), ale ten bohuzel nemam, tudiz nemuzu soudit

Zítra volám do Čerčan na repasi bo jsem chudy student a novy si nemohu dovolit. smile2

HOWK

...ty kosti bys musel nechat vyrobit na míru, žádný sérijový ti tam pasovat nebudou...pag to tam dostaneš...ty kosti tě budou stát pjet-šest stovek...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
19.05.2012 10:40:26
Offline

Re: Centrální tlumič

Filous psal:
BamBo psal:

No a je to! Zahada vyresena, tlumic z novejsího 6tkového Bandita nenarvete do stareho 6tkového Bandita.  Chybí tak 1,5 zasraného centimetru. A ten central je jeste tak hezky tvrdej, ze ho ani o tech 1,5 zasraného centimetru nestlačíte! fuck Výměna kostí nic neresi nebot v nove bandasce jsou jeste kratsi nez v te stare... Mozna by to vyresila vymena toho spodniho ulození (bazmeka), ale ten bohuzel nemam, tudiz nemuzu soudit

Zítra volám do Čerčan na repasi bo jsem chudy student a novy si nemohu dovolit. smile2

HOWK

...ty kosti bys musel nechat vyrobit na míru, žádný sérijový ti tam pasovat nebudou...pag to tam dostaneš...ty kosti tě budou stát pjet-šest stovek...

No ale dostane to tam jedině kdyš dá to přepáčko do té spodní díry né? Protože kdyš je ve vrchní,tak se tam tlumič nevejde kvuli tomu,že se spodní hranou vopře právě vo to přepáčko a nedostane šroub na díruidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
hlemejzd999 (Člen)
19.05.2012 11:33:21
Offline

Re: Centrální tlumič

VikecB12 psal:
Filous psal:
BamBo psal:

No a je to! Zahada vyresena, tlumic z novejsího 6tkového Bandita nenarvete do stareho 6tkového Bandita.  Chybí tak 1,5 zasraného centimetru. A ten central je jeste tak hezky tvrdej, ze ho ani o tech 1,5 zasraného centimetru nestlačíte! fuck Výměna kostí nic neresi nebot v nove bandasce jsou jeste kratsi nez v te stare... Mozna by to vyresila vymena toho spodniho ulození (bazmeka), ale ten bohuzel nemam, tudiz nemuzu soudit

Zítra volám do Čerčan na repasi bo jsem chudy student a novy si nemohu dovolit. smile2

HOWK

...ty kosti bys musel nechat vyrobit na míru, žádný sérijový ti tam pasovat nebudou...pag to tam dostaneš...ty kosti tě budou stát pjet-šest stovek...

No ale dostane to tam jedině kdyš dá to přepáčko do té spodní díry né? Protože kdyš je ve vrchní,tak se tam tlumič nevejde kvuli tomu,že se spodní hranou vopře právě vo to přepáčko a nedostane šroub na díruidontknow

vo čem to tady mluvíte ? bigsmile
to tam je tolik děr ?
a mám je tam taky ?bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
VikecB12 (Člen)
19.05.2012 11:47:13
Offline

Re: Centrální tlumič

hlemejzd999 psal:
VikecB12 psal:
Filous psal:


...ty kosti bys musel nechat vyrobit na míru, žádný sérijový ti tam pasovat nebudou...pag to tam dostaneš...ty kosti tě budou stát pjet-šest stovek...

No ale dostane to tam jedině kdyš dá to přepáčko do té spodní díry né? Protože kdyš je ve vrchní,tak se tam tlumič nevejde kvuli tomu,že se spodní hranou vopře právě vo to přepáčko a nedostane šroub na díruidontknow

vo čem to tady mluvíte ? bigsmile
to tam je tolik děr ?
a mám je tam taky ?bigsmile

Hochu je to jako s ženskou,samá díra a jedna lepší jak druhábigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
BamBo (Člen)
19.05.2012 23:39:18
Offline

Re: Centrální tlumič

Filous psal:
BamBo psal:

No a je to! Zahada vyresena, tlumic z novejsího 6tkového Bandita nenarvete do stareho 6tkového Bandita.  Chybí tak 1,5 zasraného centimetru. A ten central je jeste tak hezky tvrdej, ze ho ani o tech 1,5 zasraného centimetru nestlačíte! fuck Výměna kostí nic neresi nebot v nove bandasce jsou jeste kratsi nez v te stare... Mozna by to vyresila vymena toho spodniho ulození (bazmeka), ale ten bohuzel nemam, tudiz nemuzu soudit

Zítra volám do Čerčan na repasi bo jsem chudy student a novy si nemohu dovolit. smile2

HOWK

...ty kosti bys musel nechat vyrobit na míru, žádný sérijový ti tam pasovat nebudou...pag to tam dostaneš...ty kosti tě budou stát pjet-šest stovek...

Jine kosti nic nevyresi preci ne? Nebot ten spodni bazmek ve kterem je tlumic ulozeny, je opreny uz na doraz... A s tim nic neudelam... leda kdybych tam dal ten bazmek z noveho Bandita, ale nevim jestli se nejak jiny. Podle me je nejjedodussi repasovat ten starej tlumic..

BamBo (Člen)
19.05.2012 23:47:07
Offline

Re: Centrální tlumič

Jo, omlouvam se na nepresne vyjadreni smile1 O 1,5cm je ten central delsi... Takze mi prečuhuje přes ten bazmek... Ja bych spis potreboval ten central nejakym zpusobem zmacknout a narvat ho tam bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr