Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » homologační? štítek

Lihy (Člen)
23.05.2012 11:02:40
Offline

homologační? štítek

Mám takovej dotaz....když sem kupoval motorku (čti emerickou jebku :) ), tak při prvním okouknutí na motorce nebyl homologační štítek (nevim jestli se to tak opravdu jmenuje). Když sem si pro ní jel, tak mi i říkali, že měli trochu trabl při technický, že tam ten štítek nebyl a museli ho tam dát (nevim kde ho sehnali). Je to normální (hliníková měkká) nálepka kde je vypsaný datum výroby, pak nějaký "MDF BY" kde je buell moto. comp. a pod tim e4*2002/24*0450 (z toho usuzuju že jde o potvrzení homologace), dál je tam VIN a hluk 96db (A) 3300 min-1.
A jde mi o to, že jak to tam lepili dodatečně, vybrali asi blbý místo kde je zrovna profilovanej rám a milá nálepka se, asi teplem, začla odlupovat...víc a víc, tak jsem jí rači sundal abych jí nepotratil a vozim jí s sebou v peněžence. Je to dostatečný (je tam vin tak to od jinýho bajku bejt nemůže) nebo musí bejt na motorce? Případně můžu jí mít doma a jezdit bez ní (to asi ne co :) )? Jestli musí bejt na motorce jde někde sehnat nová abych to nemusel lepit nějakym lepidlem (lep samozřejmě při sundavání zůstal na motorce) a popřípadě v nějakym jinym rozměru, bo na tenhle čtverec 7x7cm fakt rovný místo nenajdu.

hlemejzd999 (Člen)
23.05.2012 11:13:16
Offline

Re: homologační? štítek

to tam přilep nějakou oboustranou páskou ...to bude držet


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Lihy (Člen)
23.05.2012 11:16:09
Offline

Re: homologační? štítek

hlemejzd999 psal:

to tam přilep nějakou oboustranou páskou ...to bude držet

ale bude to hnusný a nejspíš se to v tý prohlubni zase odlepí (patrně od tý oboustranky) bo to docela dost topí a ta hliníková fólie je moc hladká
ps. a na nejty bych to raději nezkoušel by mi pak tekl benzínbigsmile

hlemejzd999 (Člen)
23.05.2012 11:18:28
Offline

Re: homologační? štítek

Lihy psal:
hlemejzd999 psal:

to tam přilep nějakou oboustranou páskou ...to bude držet

ale bude to hnusný a nejspíš se to v tý prohlubni zase odlepí (patrně od tý oboustranky) bo to docela dost topí a ta hliníková fólie je moc hladká
ps. a na nejty bych to raději nezkoušel by mi pak tekl benzínbigsmile

tou oboustrankou to bude myslim držet i v teple...vona dost vydrží


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Honzik8719 (Člen)
23.05.2012 11:19:23
Offline

Re: homologační? štítek

Lihy psal:
hlemejzd999 psal:

to tam přilep nějakou oboustranou páskou ...to bude držet

ale bude to hnusný a nejspíš se to v tý prohlubni zase odlepí (patrně od tý oboustranky) bo to docela dost topí a ta hliníková fólie je moc hladká
ps. a na nejty bych to raději nezkoušel by mi pak tekl benzínbigsmile

já tam snad ani nic takovýho nemám...mám jen klasicky nálepku zleva ve předu na rámu s těma decibelama atd plus je tam vyražený vinko na rámonádrži


...relativní kochač...
hlemejzd999 (Člen)
23.05.2012 11:19:44
Offline

Re: homologační? štítek

hlemejzd999 psal:
Lihy psal:
hlemejzd999 psal:

to tam přilep nějakou oboustranou páskou ...to bude držet

ale bude to hnusný a nejspíš se to v tý prohlubni zase odlepí (patrně od tý oboustranky) bo to docela dost topí a ta hliníková fólie je moc hladká
ps. a na nejty bych to raději nezkoušel by mi pak tekl benzínbigsmile

tou oboustrankou to bude myslim držet i v teple...vona dost vydrží

to se ti spíš odtrhne zadní strana tý cedulky , než by povolila ta páska


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Lihy (Člen)
23.05.2012 11:57:21
Offline

Re: homologační? štítek

Honzik8719 psal:

já tam snad ani nic takovýho nemám...mám jen klasicky nálepku zleva ve předu na rámu s těma decibelama atd plus je tam vyražený vinko na rámonádrži

Já to měl na pravý straně u krku a vypadá to přibližně jako to na obrázku akorát míň textu (i ta velikost asi bude stejná) a tam se mi zdá že se začne odlepovat co nevidět....proto tam asi nebylbigsmile

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/136_buell.jpg
luboss (Člen)
23.05.2012 12:19:16
Offline

Re: homologační? štítek

na ktm mam taky jenom nalepku na krku, coz je takovy podivny smile1 ale je to tak no...


enduro-team.cz | ... a B12 trochu z nostalgie, ale hlavně pro radost! KTM rulezz :-))
Honzik8719 (Člen)
23.05.2012 15:41:55
Offline

Re: homologační? štítek

Lihy psal:
Honzik8719 psal:

já tam snad ani nic takovýho nemám...mám jen klasicky nálepku zleva ve předu na rámu s těma decibelama atd plus je tam vyražený vinko na rámonádrži

Já to měl na pravý straně u krku a vypadá to přibližně jako to na obrázku akorát míň textu (i ta velikost asi bude stejná) a tam se mi zdá že se začne odlepovat co nevidět....proto tam asi nebylbigsmile
http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … _buell.jpg

mám tam podobnou samolepku taky tam mám míň textu a mám tam vokínko v tý nálepce v kterym je vidět vin vyraženej v rámonádrži


...relativní kochač...
metalunion (Nový člen)
02.06.2012 22:52:46
Offline

Re: homologační? štítek

Pokud už byla motorka schválena v ČR do provozu,štítek tam být nemusí,je třeba pouze pro schválení do provozu a né všechny mašiny ho mají.Před lety jsem přivezl motorku z Německa a homologační štítek neměla,tak po mě chtěli homologační protokol od výrobce (cena 3000),nebo potvrzení z německé STK,že byla motorka schválena pro provoz v EU a tam mi ho za 10 euro vystavili a bylo po problému.

osiris (Člen)
03.06.2012 11:18:34
Offline

Re: homologační? štítek

citace:
"Není-li vozidlo, uvedené do provozu od 1. 1. 2002, vybaveno 'výrobním štítkem' nebo je-li výrobní štítek nečitelný, některé údaje chybí nebo údaje na výrobním štítku neodpovídají údajům uvedeným v dokumentaci vozidla, bude tento stav hodnocen jako vážná závada," uvádí Dekra. Takové auto dostane povolení pro provoz pouze na dobu třiceti dnů."


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
metalunion (Nový člen)
03.06.2012 11:36:56
Offline

Re: homologační? štítek

O výrobním štítku není pochyb,ale bavíme se o štítku homologačním.Je pravda,že číslo homologace může být uvedeno ve štítku výrobním,ale to pouze může a není to povinost výrobce,protože ten dokládá hromadnou homologaci při schvalování dovozu a nikoli pro každou motorku zvlášť.

osiris (Člen)
03.06.2012 14:56:33
Offline

Re: homologační? štítek

metalunionovi:

Lihy psal:

............homologační štítek (nevim jestli se to tak opravdu jmenuje). Když sem si pro ní jel, tak mi i říkali, že měli trochu trabl při technický, že tam ten štítek nebyl a museli ho tam dát (nevim kde ho sehnali). Je to normální (hliníková měkká) nálepka kde je vypsaný datum výroby, pak nějaký "MDF BY" kde je buell moto. comp. a pod tim e4*2002/24*0450 (z toho usuzuju že jde o potvrzení homologace), dál je tam VIN a hluk 96db (A) 3300 min-1...............

citace: (platnost od května)
"ŘIDIČI MUSEJÍ UKÁZAT I VÝROBNÍ ŠTÍTEK. Vozidla uvedená do provozu po 1. 1. 2002 se nově musejí při STK prokázat i výrobním štítkem. Ten je nalepen (či vyleptán) v mezidveřním prostoru u sedadla řidiče, někdy bývá u motoru nebo na jiných místech. Na štítku jsou napsána všechna důležitá data o autu. Kdo takový štítek neukáže, dostane technickou jen na měsíc a musí si štítek od výrobce sehnat."

"     Výrobní štítek bývá umístěn podle typu vozidla v motorovém prostoru, v oblasti pravých předních dveří nebo u některých typů vozidel i v zavazadlovém prostoru. Jeho provedení není předepsáno, může být kovový štítek nanýtovaný do karoserie, ale je možné se setkat i s provedením na samolepící fólii.
     Motorista pozná mezi ostatními štítky na vozidle typový štítek jednoznačně tak, že je na něm uvedeno číslo VIN (sedmnáctimístný znak), které je rovněž vyraženo na karoserii.
     Pokud na uvedeném štítku najde znak, jehož skladba je e . .*. . / . . * . . . .* . ., jedná se s velkou pravděpodobností o osvědčení o homologaci typu ES (globální homologaci).
     Je zde ovšem třeba uvést, že osvědčení o homologaci typu ES (globální homologace) je v zemích Evropské unie udělována od roku 1993, kdy se toto týkalo omezeného počtu typů vozidel.
     Toto osvědčení je v převážné míře udělováno osobním vozidlům a v poslední době i motocyklům.
     Pokud na vozidle v rámci dovozu jednotlivého vozidla najdete označený výrobní štítek tak jak je uvedeno výše, prokážete tím požadované schválení typu ES. Uvedené vozidlo pak lze dovést ve většině případů bez ohledu na jeho stáří. "


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
shrek600 (Člen)
09.08.2016 16:01:59
Offline

Re: homologační? štítek

Prosim o pomoc...potrebuju vyfotit homologacni stitek (nanejtovanej u krku) na stary bandasce, idealni rok 1998.
Potrebuju si udelat kopii a nevim presnej vzor a hlavne homologacni udaje. Hluk mam z VTP surprised

Dik za pomoc. good


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
Prase (Člen)
09.08.2016 16:27:32
Offline

Re: homologační? štítek


Čau Prase
shrek600 (Člen)
09.08.2016 16:30:08
Offline

Re: homologační? štítek

Ne, jinej format. Uz jsem jeden nasel zahrabanej na motorkarich, ale radeji bych jeste upresneni.
Je nekolik druhu stitku dle roku vyroby motocyklu. A vzhledem k tomu, ze se to posila do Prg, tak to chci mit zfalsovany poradne cool


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr