Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Unik oleja na GSF 1250

Peter19 (Člen)
14.09.2012 08:30:55
Offline

Unik oleja na GSF 1250

Najskor chcem všetkych pozdravit a zaželat vela pohodovych a bezporuchovych km.na Bandaskach.
-Chcem sa spitat či niekto riešil unik oleja na motory,mam r.2007,a po nejakych 5 000km som našiel pod motorom par kvapiek oleja,teraz sa to zvečuje tak že po 500km.mam celkom slušne zakydanu lavu stranu motora samo aj z vanou,takže to musim začat riešit.Zle sa to miesto uniku hlada preto začnem vylučovacim sposobom,začnem tesnenim alternatora,startera,gufera na vyvode..tak ma celkom zaujima či som sam alebo to už niekto riešil.D

VikecB12 (Člen)
14.09.2012 08:33:56
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Umyj to arvou nebo benzinem a běž se na kousek projet a víš hnedka kde to chčije.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Peter19 (Člen)
14.09.2012 08:42:49
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

No v tom je trocha problem,samozrejme vysusit ako pišeš len problem je v tom že pri bežnom zohriati na mieste alebo kratkej jazde ani slza,jednoducho musim spravit nejaku stovku aby sa dobre prehrial (vnutorne natlakoval),ale potom sa to už neda identifikovat

Banditatom (Člen)
14.09.2012 17:37:56
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Peter19 psal:

No v tom je trocha problem,samozrejme vysusit ako pišeš len problem je v tom že pri bežnom zohriati na mieste alebo kratkej jazde ani slza,jednoducho musim spravit nejaku stovku aby sa dobre prehrial (vnutorne natlakoval),ale potom sa to už neda identifikovat

co se ti tam vnutorně natlakuje když má motor oddech?


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Koldan (Člen)
14.09.2012 17:38:02
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

pořádně to omyj, poutírej do čista a za den co to bude stát to utři ubrouskem a uvidíš kudy to de. i když to nebude natlakované, tak to někde rosit bude. mimochodem, mě takto chvístal olejový filtr, byl blbě navrtaný závit. a jinak těch míst, kde to může být je samo moc, normálně by to udělalo kapku, ale tou jízdou se ti to vytáhne až na prdel, takže zkontrolovat vše, od chladiče až po výpušťák


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kelly01 (Člen)
14.09.2012 20:13:32
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

hoši, já hledal únik rok(jen to rosí), myslel jsem že to je chladič ale je to levá tlakovka ve spojifuck
kdyby ji někdo měl beru, nebo si myslíte že to můžu vzít mosazísurprised???

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/30_dsc05412.jpg

God Save The Queen!
osiris (Člen)
14.09.2012 20:28:04
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kelly01 psal:

..................nebo si myslíte že to můžu vzít mosazísurprised???

...to těžko bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Kelly01 (Člen)
14.09.2012 20:40:36
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

já právě myslel že jo, že to bude zalisovanej kov na kovsurprised


God Save The Queen!
kdrk (Člen)
14.09.2012 21:03:39
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Peter19 psal:

No v tom je trocha problem,samozrejme vysusit ako pišeš len problem je v tom že pri bežnom zohriati na mieste alebo kratkej jazde ani slza,jednoducho musim spravit nejaku stovku aby sa dobre prehrial (vnutorne natlakoval),ale potom sa to už neda identifikovat

Jak píše Vikec.....umyj to a jeď se teda projet a koždou chvilku se na to koukni. Je to nejjednoduší řešení. Ale s tím natlakováním za 100km to nevim,mevim. Co myslíš tím natlakováním ???idontknow

Peter19 (Člen)
14.09.2012 21:40:44
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Zajtra to pojdem ešte prejst naberiem zo sebou biele servitky a budem skumat.Tym natlakovanim som sa možno zle vyjadril,motor ma svoje odvzdušnenie ale predpokladam že čim viššia teplota v motore tym skor pomože ten určity tlak ktory tam je oleju von.Skušal som už aj ponatierat pravdepodobne miesta kriedou ale neosvečilo sa tak uvidime

Filous (Člen)
14.09.2012 23:21:56
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

...esi ti s toho chčije volej, tag ti bude chcát i při nastartovanym motoru na stojanu na volnobjech, je zbytečný s tym jezdit...jag píšou kucí, pořádně to za studena umej, vodmasti čističem, natoč ho a lehni si pot to...a musíš najít to místo...motor pracuje se stejnejma tlakama na fleku i za jízdy...a esi je to zleva, tag tipuju těsnění pot víkem, kerý vopčas umře...ale jenom hádam, stejně tag to může bejt filtr, těsnění pot vanou nebo gdekolif jinde...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
14.09.2012 23:29:59
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kelly01 psal:

já právě myslel že jo, že to bude zalisovanej kov na kovsurprised

...ale na tom kovovým holendru je dál guma


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
14.09.2012 23:52:38
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

osiris psal:
Kelly01 psal:

já právě myslel že jo, že to bude zalisovanej kov na kovsurprised

...ale na tom kovovým holendru je dál guma

...kerou samozřejmě při letování spálí, že?cool

...hele Kelly, egzistujou firmy, kerý to uměj rozlisovat a zalisovat znova, vim vo jedný f Poděbradech, dyš to budeš chtít skusit, po sezóně mu to pošli, já to necham udělat a pošlu ti jí spátky, ha, eee???smokin


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
14.09.2012 23:56:24
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Filous psal:
osiris psal:
Kelly01 psal:

já právě myslel že jo, že to bude zalisovanej kov na kovsurprised

...ale na tom kovovým holendru je dál guma

...kerou samozřejmě při letování spálí, že?cool

...hele Kelly, egzistujou firmy, kerý to uměj rozlisovat a zalisovat znova, vim vo jedný f Poděbradech, dyš to budeš chtít skusit, po sezóně mu to pošli, já to necham udělat a pošlu ti jí spátky, ha, eee???smokin

..."mi" to pošli, to ty Svijancký beerbeerbeerbeerbeer


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kdrk (Člen)
15.09.2012 08:53:01
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Filous psal:

...esi ti s toho chčije volej, tag ti bude chcát i při nastartovanym motoru na stojanu na volnobjech, je zbytečný s tym jezdit...jag píšou kucí, pořádně to za studena umej, vodmasti čističem, natoč ho a lehni si pot to...a musíš najít to místo...motor pracuje se stejnejma tlakama na fleku i za jízdy...a esi je to zleva, tag tipuju těsnění pot víkem, kerý vopčas umře...ale jenom hádam, stejně tag to může bejt filtr, těsnění pot vanou nebo gdekolif jinde...

Je to ňáký divný. Píše že mu to chčije až po ňáký 100km. V autech to děláme taky tak. Umejt,vohřát a je jasno.  Sem zvědavej co se z toho vyklube. Spíš bych tipoval že mu to začne chcát až když se olej a motor ohřeje. Jenom to rosí a on to pozná až za 100kiláků, když už je to celý zasraný. Ať se pořádně koukásmile1

Kelly01 (Člen)
15.09.2012 10:19:33
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Filous psal:
osiris psal:
Kelly01 psal:

já právě myslel že jo, že to bude zalisovanej kov na kovsurprised

...ale na tom kovovým holendru je dál guma

...kerou samozřejmě při letování spálí, že?cool

...hele Kelly, egzistujou firmy, kerý to uměj rozlisovat a zalisovat znova, vim vo jedný f Poděbradech, dyš to budeš chtít skusit, po sezóně mu to pošli, já to necham udělat a pošlu ti jí spátky, ha, eee???smokin

po sezóně to můžem zkusit, spíš se divím že to není někde v bazaru za kilo, tohle se běžně nekazísurprised
K tomu ti pošlu aji lauf, chci ho zkrátit o 12cm a nemám vatu ani nýtovačky na nerezový nýty, takže je jednodušší to zaplatit než se s tím drbatbigsmile


God Save The Queen!
Filous (Člen)
15.09.2012 11:44:26
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kelly01 psal:
Filous psal:
osiris psal:


...ale na tom kovovým holendru je dál guma

...kerou samozřejmě při letování spálí, že?cool

...hele Kelly, egzistujou firmy, kerý to uměj rozlisovat a zalisovat znova, vim vo jedný f Poděbradech, dyš to budeš chtít skusit, po sezóně mu to pošli, já to necham udělat a pošlu ti jí spátky, ha, eee???smokin

po sezóně to můžem zkusit, spíš se divím že to není někde v bazaru za kilo, tohle se běžně nekazísurprised
K tomu ti pošlu aji lauf, chci ho zkrátit o 12cm a nemám vatu ani nýtovačky na nerezový nýty, takže je jednodušší to zaplatit než se s tím drbatbigsmile

...no vona nová stojí asi dvapůl, tagže za kilo by byla jedině u vás na Moravje, fšude jinde i jetá bude stát litr-patnáct kilbigsmile ...no a jináč řekni kolik si vochotnej do tedlech prací investovat, abych ti pag ten lauf nemusel spátky nastavovat a do trupky dělat znova díru, dyby se ti to jako zdálo drahýbigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
15.09.2012 11:46:42
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

kdrk psal:
Filous psal:

...esi ti s toho chčije volej, tag ti bude chcát i při nastartovanym motoru na stojanu na volnobjech, je zbytečný s tym jezdit...jag píšou kucí, pořádně to za studena umej, vodmasti čističem, natoč ho a lehni si pot to...a musíš najít to místo...motor pracuje se stejnejma tlakama na fleku i za jízdy...a esi je to zleva, tag tipuju těsnění pot víkem, kerý vopčas umře...ale jenom hádam, stejně tag to může bejt filtr, těsnění pot vanou nebo gdekolif jinde...

Je to ňáký divný. Píše že mu to chčije až po ňáký 100km. V autech to děláme taky tak. Umejt,vohřát a je jasno.  Sem zvědavej co se z toho vyklube. Spíš bych tipoval že mu to začne chcát až když se olej a motor ohřeje. Jenom to rosí a on to pozná až za 100kiláků, když už je to celý zasraný. Ať se pořádně koukásmile1

...jo jo, na fleku to bude chcát nepatrně, zjistí to po 100km, páč to uš je zblitý fšecko...jag řikam, lehnout pot to jag pot auto a baterkou to fšecko prohlídnout...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
15.09.2012 11:53:40
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Filous psal:
Kelly01 psal:
Filous psal:

...kerou samozřejmě při letování spálí, že?cool

...hele Kelly, egzistujou firmy, kerý to uměj rozlisovat a zalisovat znova, vim vo jedný f Poděbradech, dyš to budeš chtít skusit, po sezóně mu to pošli, já to necham udělat a pošlu ti jí spátky, ha, eee???smokin

po sezóně to můžem zkusit, spíš se divím že to není někde v bazaru za kilo, tohle se běžně nekazísurprised
K tomu ti pošlu aji lauf, chci ho zkrátit o 12cm a nemám vatu ani nýtovačky na nerezový nýty, takže je jednodušší to zaplatit než se s tím drbatbigsmile

...no vona nová stojí asi dvapůl, tagže za kilo by byla jedině u vás na Moravje, fšude jinde i jetá bude stát litr-patnáct kilbigsmile ...no a jináč řekni kolik si vochotnej do tedlech prací investovat, abych ti pag ten lauf nemusel spátky nastavovat a do trupky dělat znova díru, dyby se ti to jako zdálo drahýbigsmilebigsmilebigsmile

Co já vím, ceník máš v hlavě, roznýtuješ, fikneš flexou o 12cm obal směrem od motoru, dáš tam vatu, 12 4mm nerez nýtů a hotovo, dyť to je za hubičkubigsmile
Tak na kolik si ten francouzák ceníšsurprisedbigsmile
V krizi bych to musel řešit u zástupce Providentusmile2ass


God Save The Queen!
hlemejzd999 (Člen)
15.09.2012 12:01:15
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kelly01 psal:
Filous psal:
Kelly01 psal:


po sezóně to můžem zkusit, spíš se divím že to není někde v bazaru za kilo, tohle se běžně nekazísurprised
K tomu ti pošlu aji lauf, chci ho zkrátit o 12cm a nemám vatu ani nýtovačky na nerezový nýty, takže je jednodušší to zaplatit než se s tím drbatbigsmile

...no vona nová stojí asi dvapůl, tagže za kilo by byla jedině u vás na Moravje, fšude jinde i jetá bude stát litr-patnáct kilbigsmile ...no a jináč řekni kolik si vochotnej do tedlech prací investovat, abych ti pag ten lauf nemusel spátky nastavovat a do trupky dělat znova díru, dyby se ti to jako zdálo drahýbigsmilebigsmilebigsmile

Co já vím, ceník máš v hlavě, roznýtuješ, fikneš flexou o 12cm obal směrem od motoru, dáš tam vatu, 12 4mm nerez nýtů a hotovo, dyť to je za hubičkubigsmile
Tak na kolik si ten francouzák ceníšsurprisedbigsmile
V krizi bych to musel řešit u zástupce Providentusmile2ass

mě zbylo ze stavby  komína ted asi 6ks nerezových čtyřek nýtů....kleště jsem si koupil , tak bych mohl ten muj origo vejfuk  taky poladit ,co ? bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Kelly01 (Člen)
15.09.2012 12:12:42
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Jaký brals kleště? Ty na hliníkový nýty už jsem si kdysi už jedny zkurvilsurprised


God Save The Queen!
hlemejzd999 (Člen)
15.09.2012 18:38:24
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kelly01 psal:

Jaký brals kleště? Ty na hliníkový nýty už jsem si kdysi už jedny zkurvilsurprised

litinový za 124 káčé bigsmile...myslim extol edition bigsmile...prostě ty levný litinový


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
15.09.2012 18:41:27
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

hlemejzd999 psal:
Kelly01 psal:

Jaký brals kleště? Ty na hliníkový nýty už jsem si kdysi už jedny zkurvilsurprised

litinový za 124 káčé bigsmile...myslim extol edition bigsmile...prostě ty levný litinový

zatim vydržely snejtovat celej komín nerez good


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
15.09.2012 18:46:23
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

málem bych zapoměl ...ještě nějakou fotku bigsmile

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3046_imag0909.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3046_imag0017.jpg

Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Peter19 (Člen)
15.09.2012 18:48:05
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Tak to mam,slzi to medzi kartrami usek pod štarterom a začina to tak 5cm od veka alternatoru.Bolo treba zhodit plastovy kryt čo je pod nim vyvod sekundaru a hydraulika spojky a po 60km to bolo nad slnko jasnejšie.Z mojho pohladu dost neštastne miesto,ale možno niekto vie ako to ošetrit.Dik

hlemejzd999 (Člen)
15.09.2012 18:49:22
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Peter19 psal:

Tak to mam,slzi to medzi kartrami usek pod štarterom a začina to tak 5cm od veka alternatoru.Bolo treba zhodit plastovy kryt čo je pod nim vyvod sekundaru a hydraulika spojky a po 60km to bolo nad slnko jasnejšie.Z mojho pohladu dost neštastne miesto,ale možno niekto vie ako to ošetrit.Dik

jedině černej ,nebo červenej silikon ...sundat viko...jinak to nepude


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
15.09.2012 18:51:06
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

hlemejzd999 psal:
Peter19 psal:

Tak to mam,slzi to medzi kartrami usek pod štarterom a začina to tak 5cm od veka alternatoru.Bolo treba zhodit plastovy kryt čo je pod nim vyvod sekundaru a hydraulika spojky a po 60km to bolo nad slnko jasnejšie.Z mojho pohladu dost neštastne miesto,ale možno niekto vie ako to ošetrit.Dik

jedině černej ,nebo červenej silikon ...sundat viko...jinak to nepude

počkej mezi karterama ? ...hm, tak to sundání víka moc nepomůže ...


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Kelly01 (Člen)
15.09.2012 20:30:50
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

neřešit, odmastit, tekutej kov a hodovo, při půlení by se to odbrousilo..

kde je problémsurprised


God Save The Queen!
Peter19 (Člen)
15.09.2012 20:47:44
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Pravdepodobne je to jedina možnost,vieš odporučit konkretny pripravok?

Kelly01 (Člen)
16.09.2012 09:10:04
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

to spíš v kvelbu nebo Osiris, naposledy jsem dělal něco podobnýho dvousložkovým 5min epoxidem za 70kč, předtím zas proraženej levej dekl nějakým rozmačkávacím sajrajtem co byl dohněda bigsmile všechno drží, bo to jsou místa kde není tlaksmokin
kdybych byl doma našel bych to, ale jsem mimo...


God Save The Queen!
Filous (Člen)
16.09.2012 10:35:18
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kelly01 psal:

neřešit, odmastit, tekutej kov a hodovo, při půlení by se to odbrousilo..

kde je problémsurprised

...headshakeheadshakeheadshake...uplně nesnášim takovýdle vopravysick...aš ten kus nablemcanýho lepidla upadne něgde na dovolený, tag příjemnou zábavucool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
16.09.2012 10:36:09
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Peter19 psal:

Tak to mam,slzi to medzi kartrami usek pod štarterom a začina to tak 5cm od veka alternatoru.Bolo treba zhodit plastovy kryt čo je pod nim vyvod sekundaru a hydraulika spojky a po 60km to bolo nad slnko jasnejšie.Z mojho pohladu dost neštastne miesto,ale možno niekto vie ako to ošetrit.Dik

...vyfoť a voznač to místo...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
16.09.2012 10:59:46
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Peter19 psal:

Tak to mam,slzi to medzi kartrami usek pod štarterom a začina to tak 5cm od veka alternatoru.Bolo treba zhodit plastovy kryt čo je pod nim vyvod sekundaru a hydraulika spojky a po 60km to bolo nad slnko jasnejšie.Z mojho pohladu dost neštastne miesto,ale možno niekto vie ako to ošetrit.Dik

...vyfoť to místo, voznač ho a vloš to sem...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jardagsf (Člen)
16.09.2012 11:06:56
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Filous psal:
Kelly01 psal:

neřešit, odmastit, tekutej kov a hodovo, při půlení by se to odbrousilo..

kde je problémsurprised

...headshakeheadshakeheadshake...uplně nesnášim takovýdle vopravysick...aš ten kus nablemcanýho lepidla upadne něgde na dovolený, tag příjemnou zábavucool

EMERICKA PASKA WOE bigsmilebigsmilebigsmile zaklad spokojene dovolenecoolcoolbigsmile
jardagsf s kozou momentalne docasne (jako sovetske vojska bigsmile) amer paskou opravenou bigsmile


MOTO KOZZI GRISO
Kelly01 (Člen)
16.09.2012 11:08:32
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Filous psal:
Kelly01 psal:

neřešit, odmastit, tekutej kov a hodovo, při půlení by se to odbrousilo..

kde je problémsurprised

...headshakeheadshakeheadshake...uplně nesnášim takovýdle vopravysick...aš ten kus nablemcanýho lepidla upadne něgde na dovolený, tag příjemnou zábavucool

Neupadl x let, neupadne nikdybigsmile

A než bych půlil kvůli průsaku tak to raději zalepím, technologie lepidel je už dál než svářenísmokin


God Save The Queen!
Kelly01 (Člen)
16.09.2012 11:27:05
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Víko který bylo popraskaný a díry byly prodřený durch už drží 5 letsmokin
teď minulý týden jsem zkoušel kousek odlomit nebo odseknout, není šance, drží to jak svár...

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/30_dri.jpg

God Save The Queen!
Peter19 (Člen)
16.09.2012 11:29:57
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

No prave pulit motor no neviem,Bandi ma 12 000 km,mam ho od nova a nakolko mam viacej motoriek za tych 5 rokov bol jazdeny len sviatočne.Bloky su tesnene čiernym silikonom a prave v tom mieste sa mi to zda odflaknute niekde nič niekde trčia lunty...Idem skusit nafotit

Filous (Člen)
16.09.2012 12:07:51
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kelly01 psal:
Filous psal:
Kelly01 psal:

neřešit, odmastit, tekutej kov a hodovo, při půlení by se to odbrousilo..

kde je problémsurprised

...headshakeheadshakeheadshake...uplně nesnášim takovýdle vopravysick...aš ten kus nablemcanýho lepidla upadne něgde na dovolený, tag příjemnou zábavucool

Neupadl x let, neupadne nikdybigsmile

A než bych půlil kvůli průsaku tak to raději zalepím, technologie lepidel je už dál než svářenísmokin

...prodřený víko pochopim, proraženej karter pochopim, ale lepit přes dělení karterů??? ...sorry, to neheadshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Peter19 (Člen)
16.09.2012 12:20:15
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3955_p9160003.jpg

Editoval osiris (16.09.2012 12:25:48)

Peter19 (Člen)
16.09.2012 12:25:04
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Moc sa mi to nepodarilo,nie som nejaky internetovy guru sory,vedel by to niekto zmenit na foto formu a vložit?Vopred dik

Filous (Člen)
16.09.2012 12:38:51
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

...esi to teče vopravdu tady, tag vycuknout motor, scházet víka, altik, zapalko, spojku, rospůlit, vočistit, skontrolovat dosedací plochy a na silikon znova složit, žádný těsnění tam nejni...bylo by mi líto takle novej motor matlat lepidlem s nejistym výsletkem, páč f tý spáře to nigdy důkladně nevodmastíš...ale dělej jag myslíš, je to tvuj bajk...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hlemejzd999 (Člen)
16.09.2012 13:04:30
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Filous psal:

...esi to teče vopravdu tady, tag vycuknout motor, scházet víka, altik, zapalko, spojku, rospůlit, vočistit, skontrolovat dosedací plochy a na silikon znova složit, žádný těsnění tam nejni...bylo by mi líto takle novej motor matlat lepidlem s nejistym výsletkem, páč f tý spáře to nigdy důkladně nevodmastíš...ale dělej jag myslíš, je to tvuj bajk...

ty jo , že to takhle u nový moto teče surprised...to je teda ňáký vodfláklý...


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Kelly01 (Člen)
16.09.2012 17:03:10
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Filous psal:

...esi to teče vopravdu tady, tag vycuknout motor, scházet víka, altik, zapalko, spojku, rospůlit, vočistit, skontrolovat dosedací plochy a na silikon znova složit, žádný těsnění tam nejni...bylo by mi líto takle novej motor matlat lepidlem s nejistym výsletkem, páč f tý spáře to nigdy důkladně nevodmastíš...ale dělej jag myslíš, je to tvuj bajk...

Já vím že tvůj postup je správný, odpovídá ISO a servisním příručkám Suzuki a je to doporučená varianta pro zákazníkabigsmile

Já ovšem po letech tohoto přístupu změnil názor a nyní propaguji "Indickou" nebo "Pakistánskou" variantu, takže bych to zalepil čirým epoxidem(materiál za 20kč) a pokud by to někdo nezkoumal z 20cm tak bych měl dalších 100000km pokojbigsmile

Samo že pokud je člověk pintlich a chce to mít nejen technicky ale i opticky ve 100% stavu zvolí variantu tvougood


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
16.09.2012 18:18:39
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Taky by se mě kvuli tomu nechtělo motor pulitsmile2 Asi bych to taky něčim zamatlal a opravu nechal až na dobu,kdy se bude muset do motoru kvuli něčemu vlezt. Ale taky to nemám rát takhle zapatlanýsmile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Peter19 (Člen)
17.09.2012 15:56:20
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

@Filous-Zhodil som hydrauliku spojky,regler,štarter....aby som mohol v tej časti podotahovat bloky.Jedna skutka zvrchu presne nad tym miestom išla dotiahnut,bola od oleja a mala ako jedina kovovu podložku.Chcem sa spitat načo jej vo vyrobe dali tu podložku a či je možny unik oleja aj cez skrutku.

Kelly01 (Člen)
17.09.2012 20:47:09
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Prosímtě, uvažuj, nejsi babybigsmile, holt některý nálitky kde jsou závity jsou durch, tak se šíkmovočka jistísmokin


God Save The Queen!
Filous (Člen)
18.09.2012 18:47:59
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

...jag píše dorostenec Kelly, sou šrouby, kerý dou do prostoru, gde je volej a proto sou dotěsněný "spešl" kovovou podloškou s gumou, která dotěsňuje šroup...esi přes něj prolínal volej, určitě je to možná příčina uniku a jen se ti zdálo, že to de z půlení karterů...klidně tu podlošku lechce podmázni silikonem, dotáhni ho a znova to skus...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Peter19 (Člen)
18.09.2012 19:41:22
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Chlapci jak pišete,je to podložka ma v strede gumeny kružok a ten je cely divne deformovany a na tej kovovej časti je z odtlačenia vidiet že sa plochy dotykali nerovnomerne,v niektorej časti vobec,tadial to chcalo a jak bola moto na bocaku na spoji kartrov sa to zbieralo.No keby išlo cez net rozliat šampano už cestuje,ešte snad tolko že to origo tesnenie je kaput čo tak hlinikova podložka?

Kelly01 (Člen)
18.09.2012 20:34:05
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

ŠampíčkosurprisedPPLbigsmile


God Save The Queen!
Filous (Člen)
19.09.2012 10:19:48
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Peter19 psal:

Chlapci jak pišete,je to podložka ma v strede gumeny kružok a ten je cely divne deformovany a na tej kovovej časti je z odtlačenia vidiet že sa plochy dotykali nerovnomerne,v niektorej časti vobec,tadial to chcalo a jak bola moto na bocaku na spoji kartrov sa to zbieralo.No keby išlo cez net rozliat šampano už cestuje,ešte snad tolko že to origo tesnenie je kaput čo tak hlinikova podložka?

...vobyč hliniková podloška to nespraví...jag sem psal, podmázni ji silikonem na motory a nebo kup novou, stojí pár korun...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
19.09.2012 10:33:13
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

tyhle podložky s gumou vevnitř se u nás prodávaj, to mě nikde nenapadlosurprised

dej mi vodkaz, taky jich pár potřebujismile1


God Save The Queen!
hlemejzd999 (Člen)
19.09.2012 11:24:30
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kelly01 psal:

tyhle podložky s gumou vevnitř se u nás prodávaj, to mě nikde nenapadlosurprised

dej mi vodkaz, taky jich pár potřebujismile1

já sem to na mej starej volejničce B6 řešil takovejma červenejma klingeritovejma podložkama a drželo to ...

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3046_03009.jpg

Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Kelly01 (Člen)
19.09.2012 12:15:36
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

těchhle mám ještě pořád dostsmokin

ale asi nejdem s dobouass


God Save The Queen!
Filous (Člen)
19.09.2012 18:23:10
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kelly01 psal:

tyhle podložky s gumou vevnitř se u nás prodávaj, to mě nikde nenapadlosurprised

dej mi vodkaz, taky jich pár potřebujismile1

...u nás f Suzuki jo, ale na tebe by byli drahýbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Peter19 (Člen)
20.09.2012 19:35:33
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Mate dobre vybaveny servis,ja som ich musel objednat a pre istotu 10 kusov.Ten šroub ma zavit M6 a driek 5mm,takže pokial ma ta guma na tesneni obopinat driek treba ho nakrutit cez zavit čim sa podla mna trocha znehodnoti.Ale zrejme to funguje pretože s tymto problemom som sa stretol iba ja.Tak ked pridu a zložim,podam hlasenie.

Kelly01 (Člen)
20.09.2012 19:53:06
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

mám je bez té gumy a drží, léty a demontážemi holt opustila pryž kovové kolečkobigsmile


God Save The Queen!
Peter19 (Člen)
20.09.2012 20:12:11
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Ved aj toto bolo len raz montaž a demontaž a diera v gume bola 5,7mm no a driek skrutky je 5mm.Ved som objednal viac tak k vianociam možem poslat

Kelly01 (Člen)
20.09.2012 20:57:59
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

co zbyde beru...


God Save The Queen!
Peter19 (Člen)
25.09.2012 14:33:11
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Tak nakoniec je to všetko trochu inak,po vymene podložky olej slzil dalej až som nakoniec našiel konkretne miesto-dierka v kartry,je to medzi prevodovkou a motorom,posielam foto z označenim miesta uniku[img]P925003[/img]

Peter19 (Člen)
25.09.2012 14:45:05
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3955_p9250003.jpg
Filous (Člen)
25.09.2012 15:48:16
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

...tag to je pešek, to sem u japonce eště nevidělsurprised ...je to uš stará ludra po záruce, ale stejně bych se voptal u dýlera, jag by se k tomu importér postavilidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Peter19 (Člen)
25.09.2012 17:16:41
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Kontaktoval som dylera kde som ju kupoval,ten importera a po dohode prišli k zaveru že tam už nie je možne uplatnit reklamaciu.Navrhli mi pristavit moto že vyhodia motor a daju to zavarit,ale to sa nepozdava zase mne,pretože neviem aka je tam hruba stena a je možne že je pod tou dierkou olejovy kanalik a može sa zaliat a druha vec je že tam ledva dočiahnem prstom tak neviem čo zvarač.Navrhol som im tekuty kov ale to odmietli že pod to sa nepodpišu,tak bude rozhodnutie na mne.Vymena bloku by stala to za čo kupim 3 ročne moto,takže za mna tekuty kov už je len otazka aky.Inak dik za postrehy v celej teme

VikecB12 (Člen)
25.09.2012 18:12:19
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Tak to ať se na mě zlobí kdo chce jak chce,ale celá suzuki je pěkná banda vychcanejch čuráků,protože tohle je nad slunce jasná výrobní vada,kterou nemohl způsobit majitel používáním a podle toho by se k tomu měli postavit,záruka nezárukaidontknow Tohle mě dokáže zvednout ze židle,začínají dělat šmejdy jako čiňani,chovají se hůř ale cenovka je japonsko-evropskásick Hrozně by mě zajímalo,jak by se k tomu stavěl třeba německej prodejce/dovozce,kdyš by se tohle stalo nějakýmu němčourkovi,jestli by ho taky poslali do piče,nebo by to prostě vymejlovali s japoncama a opraviliidontknow Mám pocit,že s nama celej svět vyjebávásmile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kdrk (Člen)
25.09.2012 21:46:04
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

VikecB12 psal:

Tak to ať se na mě zlobí kdo chce jak chce,ale celá suzuki je pěkná banda vychcanejch čuráků,protože tohle je nad slunce jasná výrobní vada,kterou nemohl způsobit majitel používáním a podle toho by se k tomu měli postavit,záruka nezárukaidontknow Tohle mě dokáže zvednout ze židle,začínají dělat šmejdy jako čiňani,chovají se hůř ale cenovka je japonsko-evropskásick Hrozně by mě zajímalo,jak by se k tomu stavěl třeba německej prodejce/dovozce,kdyš by se tohle stalo nějakýmu němčourkovi,jestli by ho taky poslali do piče,nebo by to prostě vymejlovali s japoncama a opraviliidontknow Mám pocit,že s nama celej svět vyjebávásmile2

mysli, že podobně by se zachovali všichni importéři. U nás jsou taky kolikrát případy, že nad tím člověk kroutí hlavou a oni se k tomu čelem zrovna dvakrát nestavěj. Jak tam jde vo peníze, tak jsou vopatrný. Občas trochu přispějou, ale ten člověk do toho stejně zapadne.smile2

kdrk (Člen)
25.09.2012 21:50:58
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

já bych ti radil sehnat dobrýho svářeče. Nesmí to bejt každej jouda, kterej vaří hlinikem, ale mazák, kterej ví vo co jde. Na závodní auto taky vobčas potřebujeme něco zavařit a tak máme jednoho známýho machra, kterej umí a vyzná se v tom. Takovej člověk ti sám poví, jestli to de a nebo né. Musíš ale tam u vás takovýho najít. Jsou vzácný a fakt to neumí každej. Ten metal bych řešil až na konec. Ale máš peška, to je fakt.

Kelly01 (Člen)
25.09.2012 22:40:21
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Pokud se tam kluk s tigem dostane tak to zavaří na motorce a hotovo..


God Save The Queen!
SO 545 (Člen)
26.09.2012 17:01:21
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

na motorke leda ho.no blbe miesto , Tig chce cistotu ako z von tak aj z vnutra.
bez rozoberania a prebrusenia len vonkajsej farby a vycistenia hlinikovej liatiny to bude na zaciatku porezne vdaka oleju co bude horiet zvnutra. cize to bude potreba prebrusit a znova zaliat a mozno zase prebrusit a zase preliat dokedy to bude bez bublin a pod...

zavarit to urcite pojde a kvalitne ale urcite nie niekde pri brane dielne.

tot len moja skusenost so zvaranim hlinika a jeho zliatin.

LiborB12 (Člen)
26.09.2012 17:27:47
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

za mě tekutej kov. Vloni jsem při cestě z chaty na lesní cestě v nulový rychlosti složil motku (GS500) tak blbě, že padla víkem na ostrej kamen a ten ho prorazil. Dírka minimální tak 1mm v průměru.  Buď jsem to mohl nechat zavařit nebo to zkusit tekutým kovem a kdyby to nefungovalo, tak potom nechat zavařit. Samozřejmě jsem  to zkusil a to na prasáka, že jsem to prostě jen zvenku odmastil a plácnul na to tekutej kov jako žvejkačku. Nechal jsem to vytvrdnout a zkusil jezdit. Když to ani po pár týdnech nepovolilo, tak jsem to obrousil do hezkýho tvaru a stříknul. Motka už s tím najela pár tisíc a přečkala i zimu v mrazu i dálniční přesuny s rozpáleným motorem a pořád to drží.

U nový motorky je to bastlení a estetika bude v prdeli, ale funkční to bude a je to oprava do 100,-.

Kelly01 (Člen)
26.09.2012 17:43:39
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Já s tekutým taky potíže nikdy nemělgood

a s tím TIGem bych to tak dramaticky neviděl, Dremelkou vybrousím drážku a vařím, na estetiku seru, z toho už jsem vyrostsmokinass


God Save The Queen!
kdrk (Člen)
26.09.2012 20:33:25
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

SO 545 psal:

na motorke leda ho.no blbe miesto , Tig chce cistotu ako z von tak aj z vnutra.
bez rozoberania a prebrusenia len vonkajsej farby a vycistenia hlinikovej liatiny to bude na zaciatku porezne vdaka oleju co bude horiet zvnutra. cize to bude potreba prebrusit a znova zaliat a mozno zase prebrusit a zase preliat dokedy to bude bez bublin a pod...

zavarit to urcite pojde a kvalitne ale urcite nie niekde pri brane dielne.

tot len moja skusenost so zvaranim hlinika a jeho zliatin.

ved to hovorim peter....užejki chytro zhaňaj sváreča . Ale POŘÁfuckDNÝHO né ňákýho baču tam vod vás co svaří leda tak mlíko smile1

Kreuz87 (Člen)
26.09.2012 23:31:54
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Čučim na to foto a vybavil se mi v paměti motor mé 350/640. V rámci úspor to mělo taky pár takovejhle fajnovejch míst. Kupodivu, stará 632 na tom byla o dost líp...Jinak držim palce, tohle je opravdu na skoro nový motce pechidontknow


2T...2T s čerpadlem...4T :-D
Peter19 (Člen)
27.10.2012 14:49:56
Offline

Re: Unik oleja na GSF 1250

Zdar všetci,aby som okolo toho nepisal roman tak v skratke ako som pokročil.Dva dvojzložkove kovy neprešli mojim testom na kuse stareho kartra,navšteva u profi zvarača tiež nedopadla dobre,v podstate som to čakal že sa tam nedostane.Tak som zvolil dočasne riešenie(dufam) a potrel som to tmelom Versachem Mega Copper.Stihol som na tom ešte spravit cez 400 km a drži ale hlavne tesni.
-Inak prave teraz Bandit podstupuje zazimovacie procedury
-Dik

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr