Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Prasklé kosti B650 K5

Bandita650 (Nový člen)
24.09.2012 23:08:58
Offline

Prasklé kosti B650 K5

Ahoj, stalo se někomu, že by mu praskly kosti zadního tlumiče? Zajímalo by mě, čím se to mohlo stát? Bylo to ve městě, rychlost pod 50 km/h a zatížení nebylo víc než 200kg, přitom užitečná nosnost dle papírů je 211kg. Napadá mě jedině vada materiálu. Zkoušel jsem hledat, ale nenašel jsem. Díky za odpovědi.

Pšán (Člen)
25.09.2012 01:09:56
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

..mám tomu rozumět,žes je přetrhl?


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
K.a.s.y.m. (Člen)
25.09.2012 06:09:47
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

nemels motorku zvysenou nebo snizenou?ze by tam dal jako nekdo jiny kosti z kdovi jakyho matrose?


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Koldan (Člen)
25.09.2012 07:48:03
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Pšán psal:

..mám tomu rozumět,žes je přetrhl?

no pokáď sa nepletu, tak při zatížení se táhnou, že jo? takže přerhnout takový kus pásoviny by nemělo bejt tak jednoduchý


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
VikecB12 (Člen)
25.09.2012 07:55:37
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Schválně semka nahoď fotku těch přetrženejchsurprised


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Bandita650 (Nový člen)
25.09.2012 08:53:06
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Pšán psal:

..mám tomu rozumět,žes je přetrhl?

Přesně tak, jsou obě ruplé vejpůl.
Byly tam originální. Vyfotit to bohužel zatím nemohu, motorka je v servise...
Vůbec to nechápu, najednou z ničeho nic rána a motorka si sedla.

hlemejzd999 (Člen)
25.09.2012 10:05:20
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

K.a.s.y.m. psal:

nemels motorku zvysenou nebo snizenou?ze by tam dal jako nekdo jiny kosti z kdovi jakyho matrose?

hele já měl B6 zvýšenou a kosti byly dovařený přidaným kusem želízka a kdybys viděl , jak to bylo dovařený a ten mezikus vypadalo, že každou chvilku upadne , tak na to nesedneš ...a jezdil jsem jak fík a to mám 98 až 102 kg ...taky jsem se občas bál , když jsem na to pomyslel ,ale hned jsem začal myslet na něco jinýho a bylo to gut bigsmile
aby to přetrh , to by muselo bejt z hliniku


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Pšán (Člen)
25.09.2012 11:50:44
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Bandita650 psal:
Pšán psal:

..mám tomu rozumět,žes je přetrhl?

Přesně tak, jsou obě ruplé vejpůl.
Byly tam originální. Vyfotit to bohužel zatím nemohu, motorka je v servise...
Vůbec to nechápu, najednou z ničeho nic rána a motorka si sedla.

..tak to surprised..
..obzvlástě,že se to stalo bez zjevné příčiny..
..mít použitelný (rozměrově) kus,tak bych ho nechal ve zkušebně strhnout..
..tohle prostě nechápu..idontknow


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
zzzmrzlinar (Člen)
25.09.2012 13:11:09
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

hezká příhoda, ne že bych to zrovna chtěl taky zažít, ale furts dopad líp než teďkon borec v BSB co mu před cílovkou zkolabovalo zadní kolo na jeno ZX10 borec vypadal trochu překvapeně z atakovýhodle lowsidera a to moh bejt rád, že ty hliníkový, magnéziový či jaký třísky nikoho nepropíchly.

Pšán (Člen)
25.09.2012 13:24:35
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

zzzmrzlinar psal:

hezká příhoda, ne že bych to zrovna chtěl taky zažít, ale furts dopad líp než teďkon borec v BSB co mu před cílovkou zkolabovalo zadní kolo na jeno ZX10 borec vypadal trochu překvapeně z atakovýhodle lowsidera a to moh bejt rád, že ty hliníkový, magnéziový či jaký třísky nikoho nepropíchly.

..a loni Berger taky nevycházel z surprised

  http://www.youtube.com/watch?v=AnJdEFig … re=related


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Billy (Člen)
25.09.2012 14:19:52
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Pšán psal:
zzzmrzlinar psal:

hezká příhoda, ne že bych to zrovna chtěl taky zažít, ale furts dopad líp než teďkon borec v BSB co mu před cílovkou zkolabovalo zadní kolo na jeno ZX10 borec vypadal trochu překvapeně z atakovýhodle lowsidera a to moh bejt rád, že ty hliníkový, magnéziový či jaký třísky nikoho nepropíchly.

..a loni Berger taky nevycházel z surprised

  http://www.youtube.com/watch?v=AnJdEFig … re=related

to byla spis DUC DUC  surprised, ale vime o cem mluvime good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Filous (Člen)
25.09.2012 15:52:30
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

...neumim si přectavit, jag se 6mm silnej kus železa přetrhneheadshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomasNJ (Člen)
25.09.2012 16:38:58
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Filous psal:

...neumim si přectavit, jag se 6mm silnej kus železa přetrhneheadshake

vší silou vejpůl přecesurprisedbigsmile

taky je mi to divné...

stává se to, ale při kreši a ty pičoviny byvaji z hliniku a vyrvou se šrouby z děr... ale železo?


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Ondráš (Člen)
25.09.2012 17:23:47
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Progear je roztrhne...surprised Viděl jsem ho jak rozlomil suchej rohlík holou rukou... On má ukrutnou sílu...help

smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
huskyb12 (Administrator)
25.09.2012 17:51:26
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Ondráš psal:

Progear je roztrhne...surprised Viděl jsem ho jak rozlomil suchej rohlík holou rukou... On má ukrutnou sílu...help

smile1

jj, pánbůhsnáma a zlý pryč toho CHLAPA nasrat :)))


ale di, Ty brepto ...
Banditatom (Člen)
25.09.2012 18:37:32
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

huskyb12 psal:
Ondráš psal:

Progear je roztrhne...surprised Viděl jsem ho jak rozlomil suchej rohlík holou rukou... On má ukrutnou sílu...help

smile1

jj, pánbůhsnáma a zlý pryč toho CHLAPA nasrat :)))

bigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
K.a.s.y.m. (Člen)
25.09.2012 19:32:36
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

tomasNJ psal:
Filous psal:

...neumim si přectavit, jag se 6mm silnej kus železa přetrhneheadshake

vší silou vejpůl přecesurprisedbigsmile

taky je mi to divné...

stává se to, ale při kreši a ty pičoviny byvaji z hliniku a vyrvou se šrouby z děr... ale železo?

no je to hodně divný na těch dohromady 12mm by se dal tahat nákladák...jsem zvědavej na fotky.jestli tam je únavovej lom nebo to prdlo najednou


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
25.09.2012 19:50:23
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

K.a.s.y.m. psal:
tomasNJ psal:
Filous psal:

...neumim si přectavit, jag se 6mm silnej kus železa přetrhneheadshake

vší silou vejpůl přecesurprisedbigsmile

taky je mi to divné...

stává se to, ale při kreši a ty pičoviny byvaji z hliniku a vyrvou se šrouby z děr... ale železo?

no je to hodně divný na těch dohromady 12mm by se dal tahat nákladák...jsem zvědavej na fotky.jestli tam je únavovej lom nebo to prdlo najednou

nedovedu si představit, že by to prdlo najednouidontknow


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Honzik8719 (Člen)
25.09.2012 19:56:44
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

K.a.s.y.m. psal:
tomasNJ psal:
Filous psal:

...neumim si přectavit, jag se 6mm silnej kus železa přetrhneheadshake

vší silou vejpůl přecesurprisedbigsmile

taky je mi to divné...

stává se to, ale při kreši a ty pičoviny byvaji z hliniku a vyrvou se šrouby z děr... ale železo?

no je to hodně divný na těch dohromady 12mm by se dal tahat nákladák...jsem zvědavej na fotky.jestli tam je únavovej lom nebo to prdlo najednou

jde o to jestli to byli sériový kosti...jestli ne tak satan ví co to bylo za matrošidontknow


...relativní kochač...
barynek (Člen)
25.09.2012 20:14:36
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Honzik8719 psal:

jde o to jestli to byli sériový kosti...jestli ne tak satan ví co to bylo za matrošidontknow

píše že to byla série ....
ale člověk si dneska nemůže bejt jistej ničím...idontknow


Bandit 4EVER!!!
ZDENEK46 (Člen)
25.09.2012 20:41:07
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Zdravím,
stalo se mi úplně to samé na B6, byl to rok 97.
Motorka byla bouraná, ale předchozí majetil tvrdil, že ne. Stalo se mi to po ujetí zhruba 10.000 km. Kosti praskly ne tahem, ale tlakem.

Bandita650 (Nový člen)
26.09.2012 13:56:34
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

ZDENEK46 psal:

Zdravím,
stalo se mi úplně to samé na B6, byl to rok 97.
Motorka byla bouraná, ale předchozí majetil tvrdil, že ne. Stalo se mi to po ujetí zhruba 10.000 km. Kosti praskly ne tahem, ale tlakem.

Díky, myslím, že to bude ten samý případ. Motorka lehla na pravou stranu a od té doby najela taky něco k těm deseti tisícům. Předtím ji ještě zahodil do příkopy původní majitel, motorka najela od té doby bez jakýchkoliv problémů přes dvacet tisíc. Tak asi se ty pády nějak na tom projevily a teď to prostě prasklo. Jestli praskly tahem, nebo tlakem nepoznám, v místě zlomení byly konce ohnuté, tak možná tlakem?

Tony (Člen)
26.09.2012 15:36:21
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Bandita650 psal:
ZDENEK46 psal:

Zdravím,
stalo se mi úplně to samé na B6, byl to rok 97.
Motorka byla bouraná, ale předchozí majetil tvrdil, že ne. Stalo se mi to po ujetí zhruba 10.000 km. Kosti praskly ne tahem, ale tlakem.

Díky, myslím, že to bude ten samý případ. Motorka lehla na pravou stranu a od té doby najela taky něco k těm deseti tisícům. Předtím ji ještě zahodil do příkopy původní majitel, motorka najela od té doby bez jakýchkoliv problémů přes dvacet tisíc. Tak asi se ty pády nějak na tom projevily a teď to prostě prasklo. Jestli praskly tahem, nebo tlakem nepoznám, v místě zlomení byly konce ohnuté, tak možná tlakem?

To jako, že když jsem s tim seknul do příkopu a od opravy najel skoro 8000 km, tak mám radši projistotu vyměnit kosti? bigsmile To mě poser houser redfacebigsmile


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
tomasNJ (Člen)
26.09.2012 22:14:48
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

bez fotek tu stejně budem jen tak mlít 5přes devítku...bigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Banditatom (Člen)
26.09.2012 22:19:18
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

tomasNJ psal:

bez fotek tu stejně budem jen tak mlít 5přes devítku...bigsmile

gooda ve finiši borec zjistí, že mu vydechl tlumičevil


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
hlemejzd999 (Člen)
27.09.2012 05:29:42
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

tomasNJ psal:

bez fotek tu stejně budem jen tak mlít 5přes devítku...bigsmile

no to i s fotkama bigsmile...stejnak mu to už hovno pomůže bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Bandita650 (Nový člen)
11.10.2012 19:10:30
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Tak mám konečně fotky, snad někdo pozná, čím to mohlo být...
Ale stejně se přikláním k názoru ZDENEK46 - bylo to naprasklý už dřív (nejspíš po nehodě) a teď to ruplo celé. Jedna kost byla v lomu trochu rezavá.

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/3844_sam_0897.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/3844_sam_0890.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/3844_sam_0891.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/3844_sam_0893.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/3844_sam_0894.jpg
Bandita650 (Nový člen)
11.10.2012 19:15:41
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

hlemejzd999 psal:
tomasNJ psal:

bez fotek tu stejně budem jen tak mlít 5přes devítku...bigsmile

no to i s fotkama bigsmile...stejnak mu to už hovno pomůže bigsmile

No jo, je mi to k "hovnu" smile1, ale nerad bych, aby se to opakovalo, obzvlášť někde daleko od domu. Tak proto bych rád věděl, čím to bylo... a taky jsem zvědavý bigsmile

hlemejzd999 (Člen)
11.10.2012 20:02:41
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

voe kucí...netestujte ty matrijály až na hranici možnostíheadshake...idontknow...
Džaponcí sou kucí konstitucí těla uplně někde jinde , tak se na to vyserte , nebo si zlámete údy bigsmile
s nima se nedá rovnat bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
VikecB12 (Člen)
11.10.2012 20:09:51
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Mě to připadá jako lom při opakovaném ohýbání,jakoby se ty kosti křížily mezi horním a dolním okem... Bylo tam fšecko dost pozdotahovaný? Je to divnýidontknow Kdyš si vemu,že kolikrát jedu po zadním a vymetu nějakou muldu,tak ten zadek chodí dost razantně na doraz a nic se neděje a to myslím,že s moji váhou sou ty kosti kurefsky testovanýhelp


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
11.10.2012 21:03:05
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Bandita650 psal:

Tak mám konečně fotky, snad někdo pozná, čím to mohlo být...
Ale stejně se přikláním k názoru ZDENEK46 - bylo to naprasklý už dřív (nejspíš po nehodě) a teď to ruplo celé. Jedna kost byla v lomu trochu rezavá.
http://suzukibandit.cz/openforum/upload … m_0897.jpg
http://suzukibandit.cz/openforum/upload … m_0890.jpg
http://suzukibandit.cz/openforum/upload … m_0891.jpg
http://suzukibandit.cz/openforum/upload … m_0893.jpg
http://suzukibandit.cz/openforum/upload … m_0894.jpg

...surprised...to sem eště nevidělsurprised ...vůbec nechápu jag to mohlo takle prasknout a takle se vohnoutidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomasNJ (Člen)
11.10.2012 21:25:20
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

to sou věci...surprisedsurprised
namontovat nové a podívat se jestli to nedělá bordel tak jak říká vikecgood


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
K.a.s.y.m. (Člen)
11.10.2012 21:54:50
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

tohle vypadá  opravdu na ohybovej lom:surprised::surprised::surprised:


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
11.10.2012 21:55:26
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

tohle opravdu vypadá na ohybovej lomsurprisedsurprised


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
vorel (Člen)
11.10.2012 22:11:59
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Vobje dvje cosurprised


řikám si hurikán
VikecB12 (Člen)
11.10.2012 22:12:47
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Ještě mě napadá,jestli náhodou nejsou zatuhnutý ložiska v kyvce,nebo dole v přepáčku a jak je to stažený těma šroubama,tak že by se ty kosti při tom propružení deformovaly,kdyby neměly možnost otáčivýho pohybu v těch ložiskáchidontknow V něčem tam musí byt problém,protože ty kosti normálně nemůžou rupnoutidontknow Nebo se to vohlo při nějakým hodně brutálním dosednutí na doraz.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
11.10.2012 22:17:22
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

psal ,že to bylo krešnutý a pokud to takhle drblo zadním kolem na doraz musí to nechat stopy i na kole nebo na kyvce..zvášť u šestky to je hodně slabostěnej jekl..na zatuhnutý ložiska bych nesázel tak moc to zarůst nemůže navíc pohyb v tom přepáčku je velice malej


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lihy (Člen)
11.10.2012 22:57:10
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Tak když už se tu vaří z vody bigsmile, tak bych přidal svůj dojem, že ta spodní (na prvnim obrázku) byla asi trochu ohnutá, možná jí někdo rovnal (proto ta rez a ten lom jako když střihne) a ta druhá (horní)to chuděra nevydržela a rupla v tahu (je v místě lomu zúžená a v nerovně prasklá)....takže nový by měly bejt cajk....otázka je estli to neodnes i centrál a neni nějak hnutej. Ale jak řikám jen dojmybigsmile

Koldan (Člen)
12.10.2012 09:47:27
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

já chcu taky vařitbigsmile. seš si jistej, že máš stroj jednostopej? pokud to bylo po tom kreši předchozího majitele dvoustopý, tak při náklonech to mohlo být namáhaný na jednu stranu víc právě takto a ohybem, si myslím, tedasurprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Honzik8719 (Člen)
12.10.2012 13:14:48
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

VikecB12 psal:

Ještě mě napadá,jestli náhodou nejsou zatuhnutý ložiska v kyvce,nebo dole v přepáčku a jak je to stažený těma šroubama,tak že by se ty kosti při tom propružení deformovaly,kdyby neměly možnost otáčivýho pohybu v těch ložiskáchidontknow V něčem tam musí byt problém,protože ty kosti normálně nemůžou rupnoutidontknow Nebo se to vohlo při nějakým hodně brutálním dosednutí na doraz.

tak to se stávalo u Aprilie RSV tušim rok 2004,že tam byli v přepáčku napussy ložiska a časem se zadřeli a pak tam takhle rupli ty trojúhelníky co to má místo kostí...jen sem to četl někde na zahraničním foru...doufám že mě kuli tej jebce neukamenujete bigsmile


...relativní kochač...
Bandita650 (Nový člen)
12.10.2012 18:28:37
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

K.a.s.y.m. psal:

psal ,že to bylo krešnutý a pokud to takhle drblo zadním kolem na doraz musí to nechat stopy i na kole nebo na kyvce..zvášť u šestky to je hodně slabostěnej jekl..na zatuhnutý ložiska bych nesázel tak moc to zarůst nemůže navíc pohyb v tom přepáčku je velice malej

Kyvka vypadá v pořádku, ale to já taky nemusím poznat...help fakt je, že jsem dostal na kola při přezouvání nějak moc závažíček

Bandita650 (Nový člen)
12.10.2012 18:31:44
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Lihy psal:

Tak když už se tu vaří z vody bigsmile, tak bych přidal svůj dojem, že ta spodní (na prvnim obrázku) byla asi trochu ohnutá, možná jí někdo rovnal (proto ta rez a ten lom jako když střihne) a ta druhá (horní)to chuděra nevydržela a rupla v tahu (je v místě lomu zúžená a v nerovně prasklá)....takže nový by měly bejt cajk....otázka je estli to neodnes i centrál a neni nějak hnutej. Ale jak řikám jen dojmybigsmile

No právě toho se bojím, že je hnutý centrál, nebo kyvka...
V servise, kde to měnili říkali, že to celé omrkli a že by mělo být vše ok. Ale zas pak nechápu, proč to teda prasklo surprised

Bandita650 (Nový člen)
12.10.2012 18:33:58
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

Koldan psal:

já chcu taky vařitbigsmile. seš si jistej, že máš stroj jednostopej? pokud to bylo po tom kreši předchozího majitele dvoustopý, tak při náklonech to mohlo být namáhaný na jednu stranu víc právě takto a ohybem, si myslím, tedasurprised

Dneska jsem to zkoušel a mám jednostopé vozidlo good

Libor nx (Člen)
12.10.2012 19:28:39
Offline

Re: Prasklé kosti B650 K5

To jestli byly kosti rovné sis asi při koupi nevšiml,co?Já si myslím,když motorka lehla,kosti se ohnuly do strany.No pak se to chovalo jakoby si ohejbal drátek v ruce.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr