Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » 1 válec vynecháva

Volosov (Člen)
30.11.2012 08:31:32
Offline

1 válec vynecháva

Ahoj, prosím o radu.
svod prvního válce je málo zahřáty. moto se špatně rozjíždí a vynechává mezi 1500-3000 otáček, pokud nepřidám plyn tak chcípe. Svíčky Ok, pro jistotu jsem udělal výměnu s jiným válcem. Odšrouboval jsem víko plovákové komory, trysku: vše čisté a v pořádku (moto má najeto 13 000 km). Ve výších otáčkách motor jde myslím dobře, těžko se pozná jestli jen na 3… Na volnoběh taky, ale někdy mam pocit že otáčky se zmenšuji a potom se znova srovnají. Laický řečeno: když ostatní svody na sliny jen cvaknou ten od 1 válce jen sliny vaří.
p.s. projel jsem to včerá pořádně a změna k lepšímu žádná


...chlap musí mít motorku...
K.a.s.y.m. (Člen)
30.11.2012 08:38:12
Offline

Re: 1 válec vynecháva

prvne zmerit fajfku a kabel jestli maji odpovidajici hodnotu.pokud je svicka dobra jinde chyba nebude.pokud tohle bude v poradku tak potom zkusit kouknout jestli nechybi na prirube cepicka na serizovani podlaku a potom znovu zkontrolovat volnobeznou trysku pripadne sroubek bohatosti volnobehu.pokud ani to nepomuze tak zkusit synchronizaci.podle tohojak to popisujes jinde chyba nebude.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Volosov (Člen)
30.11.2012 13:55:42
Offline

Re: 1 válec vynecháva

No a ještě mám otázku: jak se nastavuje bohatost směsí. Děkuji za odpovědí.


...chlap musí mít motorku...
Velociraptor (Člen)
01.12.2012 21:13:15
Offline

Re: 1 válec vynecháva

sroubkem zespoda, je tusim na imbus..idontknow
pokud utahujes, je smes chuda, kdyz povolujes, je bohatsi


To,co děláme v životě se ozývá do věčnosti
VikecB12 (Člen)
02.12.2012 11:00:14
Offline

Re: 1 válec vynecháva

No a ještě dodejte,že pokud to dělá jenom teďka,kdyš je zima a člověk to pořádně nezahřeje,tak to není polámaný,ale normální jev,stejně jako po zimě,kdyš to mají fšichni ulitý a trvá,než se to propálí.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Volosov (Člen)
02.12.2012 13:20:43
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Mně špatně pálí 1 (první válec). Protože je krajní, je k němu přístup. Sundal jsem nádrž, odšrouboval jsem vrchní víko 1 karburátoru, dostal jsem ven membránu, šoupátko s jehlou. Potom jsem krátkým šroubovákem odšrouboval víko plovákové komory, dostal jsem hlavní trysku (klíč na 8), plovák, trysku volnoběhu a šroubek seřízení bohatosti směsi-je pod šroubovák (byl nastaven na 3 plné závity). Vše jsem profoukl vzduchem, zítra to dam zase dohromady. Teď jen mam otázku, jak mam správně seřídit tu bohatost? Možná ty tři závity jsou špatně? Další krokem provedu synchronizaci.


...chlap musí mít motorku...
K.a.s.y.m. (Člen)
02.12.2012 13:25:47
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Volosov psal:

Mně špatně pálí 1 (první válec). Protože je krajní, je k němu přístup. Sundal jsem nádrž, odšrouboval jsem vrchní víko 1 karburátoru, dostal jsem ven membránu, šoupátko s jehlou. Potom jsem krátkým šroubovákem odšrouboval víko plovákové komory, dostal jsem hlavní trysku (klíč na 8), plovák, trysku volnoběhu a šroubek seřízení bohatosti směsi-je pod šroubovák (byl nastaven na 3 plné závity). Vše jsem profoukl vzduchem, zítra to dam zase dohromady. Teď jen mam otázku, jak mam správně seřídit tu bohatost? Možná ty tři závity jsou špatně? Další krokem provedu synchronizaci.

dotahni si šroubek bohatosti na karbecu kterej ti jde dobře a podle toho ho nastav tenhle.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
02.12.2012 13:35:34
Offline

Re: 1 válec vynecháva

než řešit pussyviny není lepší dát pár penězů za seřízení???


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Volosov (Člen)
02.12.2012 15:49:15
Offline

Re: 1 válec vynecháva

pussy to nejsou, u nás servisy na opravy moto jsou daleko, a snažim se udělat co mohu sám. Přece u JAWY taková jednoduchá věc jako seřízení karboše byla krásně popsaná a lehce zvládnutelná. Chápu, že tam byl jeden karboš a tady 4, ale musí přece byt princip seřízení bohatosti?! Nezlobte se na mně chlapi, alepussyse tady řeší víc než důležité technické problémy a základní technické věci.


...chlap musí mít motorku...
Filous (Člen)
02.12.2012 21:00:27
Offline

Re: 1 válec vynecháva

...podle typu karbce je základní seřízení pro sérijovej filtr a lauf 1 3/4 nebo 1 7/8 votáčky...dvje votáčky sou f pohodě...dyš si stahneš manuál, najdeš to tam...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Volosov (Člen)
03.12.2012 09:45:28
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Filous psal:

...podle typu karbce je základní seřízení pro sérijovej filtr a lauf 1 3/4 nebo 1 7/8 votáčky...dvje votáčky sou f pohodě...dyš si stahneš manuál, najdeš to tam...

Děkuji, teď se to snažím rozluštit v manuálu, a pochopil jsem, že pro moji GSF-600 tam je hodnota 1 7/8 otáček. Znamená to 1 celá otáčka+ 7/8 otáčky? Jednoduše řečeno, Japonci to moc neřeší a budou to skoro 2 plné otáčky od plného závitu? Já tam mam u všech 3, tak to obohatit do 2 na všech válcích a víc si toho nevšímat?


...chlap musí mít motorku...
VikecB12 (Člen)
03.12.2012 10:59:11
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Na dvě otáčky to pokud se nepletu právě ochudíš. Pokud máš laďák,tak tam ty tři otáčky někdo dal záměrně.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Volosov (Člen)
03.12.2012 15:37:19
Offline

Re: 1 válec vynecháva

No, právě že tam mam originál výfuk... Ale jak to je s  tou bohatostí?: zašroubováním-ochudím, vyšroubováním-obohatím? je to ták?


...chlap musí mít motorku...
VikecB12 (Člen)
03.12.2012 16:05:12
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Myslím že jogood Snadbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
03.12.2012 16:07:02
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Volosov psal:

No, právě že tam mam originál výfuk... Ale jak to je s  tou bohatostí?: zašroubováním-ochudím, vyšroubováním-obohatím? je to ták?

...jo...esi máš origo lauf a filtr, tag dej dvje votáčky a hotovo...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Volosov (Člen)
03.12.2012 16:18:07
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Filous psal:
Volosov psal:

No, právě že tam mam originál výfuk... Ale jak to je s  tou bohatostí?: zašroubováním-ochudím, vyšroubováním-obohatím? je to ták?

...jo...esi máš origo lauf a filtr, tag dej dvje votáčky a hotovo...

Děkuji za radu


...chlap musí mít motorku...
K.a.s.y.m. (Člen)
04.12.2012 06:25:41
Offline

Re: 1 válec vynecháva

povolit dve otacky od plne zasroubovanyho sroubu.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Volosov (Člen)
04.12.2012 07:52:48
Offline

Re: 1 válec vynecháva

K.a.s.y.m. psal:

povolit dve otacky od plne zasroubovanyho sroubu.

Ok, děkuji, tento týden nejsem u motorky, příští týden to zkusím. Potom zkontrolují ještě synchrony metodou ohnuté trubičky s tekutinou: nejdříve 1-2, 3-4, potom 2-3. Pokud se to zahřívání 1 svodu nesrovná, půjdu po cívce, třeba přehodím 1 se 4. Mně jen mátlo, že na těch moto co jsem mněl (různé mopedy, JAWY, Dněpr) jsem seřizoval bohatost postupně a vyhrával jsem si s bohatostí a volnoběhem a přitom na každý válec zlať. A byl tam i opačný princip: při zašroubování bohatá, pří odšroubování bídná…


...chlap musí mít motorku...
K.a.s.y.m. (Člen)
04.12.2012 09:16:43
Offline

Re: 1 válec vynecháva

zalezi co serizujes jestli vzduch nebo benzin.u vice valce s vice karbeci se to idealne ladi na lambda sondu kde ladis kazdy valec zvlast.bez lambdy je to bud na ucho nebo reakci na plyn a nebo proste podle barvy svicky a stylu jak jezdis..a nwbo to proste nastavt vse hno stejne podle manualu a vic to neresit.
jinak synchronizace jak ji popisujes je blbost protoze vse serizujes vuci jednomu karbecu.ted bych kecal jestli je to druhej z prava nebo z leva ten jedinej je na pevno a ostatni serizujes vuci nemu.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Volosov (Člen)
04.12.2012 10:00:11
Offline

Re: 1 válec vynecháva

K.a.s.y.m. psal:

zalezi co serizujes jestli vzduch nebo benzin.u vice valce s vice karbeci se to idealne ladi na lambda sondu kde ladis kazdy valec zvlast.bez lambdy je to bud na ucho nebo reakci na plyn a nebo proste podle barvy svicky a stylu jak jezdis..a nwbo to proste nastavt vse hno stejne podle manualu a vic to neresit.
jinak synchronizace jak ji popisujes je blbost protoze vse serizujes vuci jednomu karbecu.ted bych kecal jestli je to druhej z prava nebo z leva ten jedinej je na pevno a ostatni serizujes vuci nemu.

Taky ten popis synchtonizace se mi nezdá... Ale přístroj se 4 manometry nemám, tak jsem vyhledal na motorkari.cz ten postup, že se seřídí nejprve 1+2, potom3+4 a pak mezi sebou 2 a 3. Je to tou hadičkou s tekutinou co seřízují dvouválce. Chápu, že pro dvouválec je to ideální přístroj, ale pro čtyří...?


...chlap musí mít motorku...
K.a.s.y.m. (Člen)
04.12.2012 19:29:40
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Volosov psal:
K.a.s.y.m. psal:

zalezi co serizujes jestli vzduch nebo benzin.u vice valce s vice karbeci se to idealne ladi na lambda sondu kde ladis kazdy valec zvlast.bez lambdy je to bud na ucho nebo reakci na plyn a nebo proste podle barvy svicky a stylu jak jezdis..a nwbo to proste nastavt vse hno stejne podle manualu a vic to neresit.
jinak synchronizace jak ji popisujes je blbost protoze vse serizujes vuci jednomu karbecu.ted bych kecal jestli je to druhej z prava nebo z leva ten jedinej je na pevno a ostatni serizujes vuci nemu.

Taky ten popis synchtonizace se mi nezdá... Ale přístroj se 4 manometry nemám, tak jsem vyhledal na motorkari.cz ten postup, že se seřídí nejprve 1+2, potom3+4 a pak mezi sebou 2 a 3. Je to tou hadičkou s tekutinou co seřízují dvouválce. Chápu, že pro dvouválec je to ideální přístroj, ale pro čtyří...?

na seřízení čtyřválce stačí v pohodě dva budíky nebo dokonce jeden když má dvě ručičky a dvě hadičky...nasadíš jeden budík na druhej válec..musíš zjistit kterej je na pevno přímo z lanka a ten druhej budík postupně přendaváš na první třetí a čtvrtej.prostě ty tři postupně seřizuješ s tim druhym na stejnou hodnotu..ten postup z motorkářů ať si na bandita strčej do ass nebo pussybigsmile
jestli použiješ hadičku s kapalinou nebo budíky je jedno ale vždy je seřizuješ na stejno.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Volosov (Člen)
05.12.2012 07:28:43
Offline

Re: 1 válec vynecháva

K.a.s.y.m. psal:
Volosov psal:
K.a.s.y.m. psal:

zalezi co serizujes jestli vzduch nebo benzin.u vice valce s vice karbeci se to idealne ladi na lambda sondu kde ladis kazdy valec zvlast.bez lambdy je to bud na ucho nebo reakci na plyn a nebo proste podle barvy svicky a stylu jak jezdis..a nwbo to proste nastavt vse hno stejne podle manualu a vic to neresit.
jinak synchronizace jak ji popisujes je blbost protoze vse serizujes vuci jednomu karbecu.ted bych kecal jestli je to druhej z prava nebo z leva ten jedinej je na pevno a ostatni serizujes vuci nemu.

Taky ten popis synchtonizace se mi nezdá... Ale přístroj se 4 manometry nemám, tak jsem vyhledal na motorkari.cz ten postup, že se seřídí nejprve 1+2, potom3+4 a pak mezi sebou 2 a 3. Je to tou hadičkou s tekutinou co seřízují dvouválce. Chápu, že pro dvouválec je to ideální přístroj, ale pro čtyří...?

na seřízení čtyřválce stačí v pohodě dva budíky nebo dokonce jeden když má dvě ručičky a dvě hadičky...nasadíš jeden budík na druhej válec..musíš zjistit kterej je na pevno přímo z lanka a ten druhej budík postupně přendaváš na první třetí a čtvrtej.prostě ty tři postupně seřizuješ s tim druhym na stejnou hodnotu..ten postup z motorkářů ať si na bandita strčej do ass nebo pussybigsmile
jestli použiješ hadičku s kapalinou nebo budíky je jedno ale vždy je seřizuješ na stejno.

Chápu, dík za radubeer


...chlap musí mít motorku...
Filous (Člen)
05.12.2012 15:11:10
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Volosov psal:
K.a.s.y.m. psal:
Volosov psal:


Taky ten popis synchtonizace se mi nezdá... Ale přístroj se 4 manometry nemám, tak jsem vyhledal na motorkari.cz ten postup, že se seřídí nejprve 1+2, potom3+4 a pak mezi sebou 2 a 3. Je to tou hadičkou s tekutinou co seřízují dvouválce. Chápu, že pro dvouválec je to ideální přístroj, ale pro čtyří...?

na seřízení čtyřválce stačí v pohodě dva budíky nebo dokonce jeden když má dvě ručičky a dvě hadičky...nasadíš jeden budík na druhej válec..musíš zjistit kterej je na pevno přímo z lanka a ten druhej budík postupně přendaváš na první třetí a čtvrtej.prostě ty tři postupně seřizuješ s tim druhym na stejnou hodnotu..ten postup z motorkářů ať si na bandita strčej do ass nebo pussybigsmile
jestli použiješ hadičku s kapalinou nebo budíky je jedno ale vždy je seřizuješ na stejno.

Chápu, dík za radubeer

...na třetim je pevnej...postup je takovej, že první seřizuješ štvrtej vůdči třetímu šroubem mezi třetim a štvrtym, dál děláš první šroubem mezi prvnim a druhym a naposlet děláš druhej šroubem mezi druhym a třetim, tzn. na středu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Volosov (Člen)
05.12.2012 15:27:57
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Filous psal:
Volosov psal:
K.a.s.y.m. psal:


na seřízení čtyřválce stačí v pohodě dva budíky nebo dokonce jeden když má dvě ručičky a dvě hadičky...nasadíš jeden budík na druhej válec..musíš zjistit kterej je na pevno přímo z lanka a ten druhej budík postupně přendaváš na první třetí a čtvrtej.prostě ty tři postupně seřizuješ s tim druhym na stejnou hodnotu..ten postup z motorkářů ať si na bandita strčej do ass nebo pussybigsmile
jestli použiješ hadičku s kapalinou nebo budíky je jedno ale vždy je seřizuješ na stejno.

Chápu, dík za radubeer

...na třetim je pevnej...postup je takovej, že první seřizuješ štvrtej vůdči třetímu šroubem mezi třetim a štvrtym, dál děláš první šroubem mezi prvnim a druhym a naposlet děláš druhej šroubem mezi druhym a třetim, tzn. na středu...

Dík za upřesnění, to je dobrá rada.beer


...chlap musí mít motorku...
Volosov (Člen)
05.12.2012 16:15:02
Offline

Re: 1 válec vynecháva

…takhle je to názorně, možná to někdo někdy bude potřebovat…


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3379_synchronizace_001.jpg


[img][/img]

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3379_manometer.gif

...chlap musí mít motorku...
Filous (Člen)
05.12.2012 21:04:49
Offline

Re: 1 válec vynecháva

...hele ty malíři, v manuálu to je taky, ale dobrýbigsmile ...akorát ta manipulace s tou vodouheadshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hlemejzd999 (Člen)
06.12.2012 06:56:35
Offline

Re: 1 válec vynecháva

Filous psal:

...hele ty malíři, v manuálu to je taky, ale dobrýbigsmile ...akorát ta manipulace s tou vodouheadshake

zrovna sem si říkal, jak to může bejt taky hezký , když ti karburátor nacůcne tu vodu bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Filous (Člen)
06.12.2012 14:42:21
Offline

Re: 1 válec vynecháva

hlemejzd999 psal:
Filous psal:

...hele ty malíři, v manuálu to je taky, ale dobrýbigsmile ...akorát ta manipulace s tou vodouheadshake

zrovna sem si říkal, jak to může bejt taky hezký , když ti karburátor nacůcne tu vodu bigsmile

...nesmíš to vosolit, jináč si na suchubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
06.12.2012 17:40:38
Offline

Re: 1 válec vynecháva

hlemejzd999 psal:
Filous psal:

...hele ty malíři, v manuálu to je taky, ale dobrýbigsmile ...akorát ta manipulace s tou vodouheadshake

zrovna sem si říkal, jak to může bejt taky hezký , když ti karburátor nacůcne tu vodu bigsmile

to by šlo rovnou do motoru.karbec by si ani nemls bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hlemejzd999 (Člen)
06.12.2012 20:29:42
Offline

Re: 1 válec vynecháva

K.a.s.y.m. psal:
hlemejzd999 psal:
Filous psal:

...hele ty malíři, v manuálu to je taky, ale dobrýbigsmile ...akorát ta manipulace s tou vodouheadshake

zrovna sem si říkal, jak to může bejt taky hezký , když ti karburátor nacůcne tu vodu bigsmile

to by šlo rovnou do motoru.karbec by si ani nemls bigsmile

tak to by šlo tak trošku na tvrdku , když by se nacůcla ta voda do válce ,co ? bigsmile...takhle sem to jednou měl u mýho starýho Faborita bigsmile...bílej kouř z vejfuku a trošku to klepalo ...dali jsme nový těsnění pod hlavu , vysáli přebytečnou vodu z válců a jezdilo se bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
06.12.2012 20:31:39
Offline

Re: 1 válec vynecháva

...v tomhle případě nešlo, normálně by to vylítlo vejfukem


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hlemejzd999 (Člen)
06.12.2012 20:34:12
Offline

Re: 1 válec vynecháva

osiris psal:

...v tomhle případě nešlo, normálně by to vylítlo vejfukem

no tak vlastně vo nic nejde bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
06.12.2012 20:39:18
Offline

Re: 1 válec vynecháva

...jj, de vo prd, jen by mu to při hodně vody přestalo "jet" bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Volosov (Člen)
07.12.2012 07:52:40
Offline

Re: 1 válec vynecháva

proč jste u vody??? Jsou i jiné možností, třeba benzin 100 oktanů? On má krásnou modrou barvu - sloupec bude pěkně viditelný…bigsmile


...chlap musí mít motorku...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr