Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Těsnění pod šrouby ventilového víka

Aldatuner (Člen)
06.01.2013 09:07:57
Offline

Těsnění pod šrouby ventilového víka

Zdravím vás banditi....mám lehký problém s těsněním pod šrouby na ventilovém víku. Teda konkrétně jen u jednoho mi loni začal prosakovat olej lehce. Ostatní sou suchý. Motorka byla v servisu na ventilech, takže to bylo sundávaný a už se mu asi dál nechtělo těsnit smile1
Tak jen jestli mi mužete dát tip kde to sehnat, že bych je komplet povyměňoval...aby mi to nezačlo lejt všude.
Díky moc a rady a tu zimu nějak přežijte.

Jo je to na B12, 02
Dík bigsmile

Billy (Člen)
06.01.2013 10:39:19
Offline

Re: Těsnění pod šrouby ventilového víka

vetsinou se podmazavaj tim motorovym silikonem nebo jak temu mechanici rikate, jestli mas to tesneni praskly tak ho kup novy v suzuki krame a nebo pak partsdepot.cz, v sekci originalni dily.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Aldatuner (Člen)
06.01.2013 11:02:26
Offline

Re: Těsnění pod šrouby ventilového víka

Ok..díky. Koukal sem na ten odkaz a mají to tam....za kus 85 Kč surprised
Ale co se dá dělat coolcool

Libor nx (Člen)
06.01.2013 11:40:26
Offline

Re: Těsnění pod šrouby ventilového víka

Jestli je máš vymačkaný,tak tam dej pod ně těsnící papír.

jardagsf (Člen)
06.01.2013 11:55:45
Offline

Re: Těsnění pod šrouby ventilového víka

GASKET 8.2X14X1
je to jinak normal hlinik podlozka na M8 sroub, muzes dat medenou ale ta musi byt vyzihana(aby byla mekka) a protze se viko MESMI utahnout na krev - klidne bych dal fibrovou - pri montazi namazni mazacim tukem
silikonem bych to teda jako netesnil............
jinak jsem na opravy vcelku prasak, ale tesneni menim vcelku bezne - je to korunova polozka a mas pokoj.......tim jsem chtel vyjadrit trochu udiv nad urovni tveho servisu.......
jardagsf homebastler bigsmile bigsmile


MOTO KOZZI GRISO
Billy (Člen)
06.01.2013 12:07:54
Offline

Re: Těsnění pod šrouby ventilového víka

jardagsf psal:

GASKET 8.2X14X1
je to jinak normal hlinik podlozka na M8 sroub, muzes dat medenou ale ta musi byt vyzihana(aby byla mekka) a protze se viko MESMI utahnout na krev - klidne bych dal fibrovou - pri montazi namazni mazacim tukem
silikonem bych to teda jako netesnil............
jinak jsem na opravy vcelku prasak, ale tesneni menim vcelku bezne - je to korunova polozka a mas pokoj.......tim jsem chtel vyjadrit trochu udiv nad urovni tveho servisu.......
jardagsf homebastler bigsmile bigsmile

Jestli to myslis na me teda jako ze jsem prase, no pulmesice co jsou na celoobvodovym tesneni co jsou pod ventil deklem se taky podmazavaj timto tmelem, nevim jak se to presne jmenuje, je to cernej takovej tmel.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Filous (Člen)
06.01.2013 12:21:01
Offline

Re: Těsnění pod šrouby ventilového víka

Billy psal:
jardagsf psal:

GASKET 8.2X14X1
je to jinak normal hlinik podlozka na M8 sroub, muzes dat medenou ale ta musi byt vyzihana(aby byla mekka) a protze se viko MESMI utahnout na krev - klidne bych dal fibrovou - pri montazi namazni mazacim tukem
silikonem bych to teda jako netesnil............
jinak jsem na opravy vcelku prasak, ale tesneni menim vcelku bezne - je to korunova polozka a mas pokoj.......tim jsem chtel vyjadrit trochu udiv nad urovni tveho servisu.......
jardagsf homebastler bigsmile bigsmile

Jestli to myslis na me teda jako ze jsem prase, no pulmesice co jsou na celoobvodovym tesneni co jsou pod ventil deklem se taky podmazavaj timto tmelem, nevim jak se to presne jmenuje, je to cernej takovej tmel.

...půlměsíce se podmazávaj a to při každý demontáži víka, tag je to daný výrobcem, ale těsnění pod šroubana ne, to je podle mě prasečina a uplně to nesnášim a dycky dyš dělam něco po někom, kdo nasere silikon fšude, tag kleju jag pohanfuck
...a esi sem pochopil tazatele, tag se mu nejedná vo těsnění vosmičky průtokáče, tam ja klasika hlinik, ale vo šrouby co maj velkou hlavu a pot kerejma je gumoplechový těsnění...za prvý bych skontroloval, esi nejni strženej závit f koniku vačky, vječinou to tam rosí s tohodle důvodu...esi ne, tag koupit těsnění za 85,-vočí za kus...esi se to někomu zdá hodně, měl by mašinu prodat a najít si levnější zábavu, třeba šachy, ty se moc neserousurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Billy (Člen)
06.01.2013 12:55:31
Offline

Re: Těsnění pod šrouby ventilového víka

Filous psal:
Billy psal:
jardagsf psal:

GASKET 8.2X14X1
je to jinak normal hlinik podlozka na M8 sroub, muzes dat medenou ale ta musi byt vyzihana(aby byla mekka) a protze se viko MESMI utahnout na krev - klidne bych dal fibrovou - pri montazi namazni mazacim tukem
silikonem bych to teda jako netesnil............
jinak jsem na opravy vcelku prasak, ale tesneni menim vcelku bezne - je to korunova polozka a mas pokoj.......tim jsem chtel vyjadrit trochu udiv nad urovni tveho servisu.......
jardagsf homebastler bigsmile bigsmile

Jestli to myslis na me teda jako ze jsem prase, no pulmesice co jsou na celoobvodovym tesneni co jsou pod ventil deklem se taky podmazavaj timto tmelem, nevim jak se to presne jmenuje, je to cernej takovej tmel.

...půlměsíce se podmazávaj a to při každý demontáži víka, tag je to daný výrobcem, ale těsnění pod šroubana ne, to je podle mě prasečina a uplně to nesnášim a dycky dyš dělam něco po někom, kdo nasere silikon fšude, tag kleju jag pohanfuck
...a esi sem pochopil tazatele, tag se mu nejedná vo těsnění vosmičky průtokáče, tam ja klasika hlinik, ale vo šrouby co maj velkou hlavu a pot kerejma je gumoplechový těsnění...za prvý bych skontroloval, esi nejni strženej závit f koniku vačky, vječinou to tam rosí s tohodle důvodu...esi ne, tag koupit těsnění za 85,-vočí za kus...esi se to někomu zdá hodně, měl by mašinu prodat a najít si levnější zábavu, třeba šachy, ty se moc neserousurprised

Pod tema gumo hlinikovejma me to nekdy vlhlo, tak sme to jenom lehce podmazli, zadny tuny tmelu. A kdyz sme delali znovu ventili, tak to slo z teho opucovat.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Aldatuner (Člen)
06.01.2013 14:19:39
Offline

Re: Těsnění pod šrouby ventilového víka

Jo jo, měl sem na mysli přesně ty šrouby s velkejma hlavama co jsou na víku. Nejlepší bude určitě koupit nové a bude klid.
Jak byla řeč o ceně, podle mě moc lidová není....ale to je bohužel asi u všech origo dílu na motorku. Jako student se nemužu moc rozcapovat. Ovšem co mužu to do své Banditky vrazim, hlavně aby bylo vše v cajku goodgood
Takže dík za rady a tipy

jardagsf (Člen)
06.01.2013 20:50:42
Offline

Re: Těsnění pod šrouby ventilového víka

njn - jestli je tam gumoplech(ja ho tam nikdy nemel smile1) tak origo je nejlepsi good ale fibr nebo hlina by to taky zvladla.....
zavit je zkurvenej bo to kazdemu tece, protoze je to nedotazene a metrova lesenarska trubka to spravi......nejakej dotahovaci moment....cool
silikon a hermetik je nahrazka, tak dobra na cesty ....... doma furt placam bud origo tesneni nebo mam kus tesniciho papiru nebo klingeritu a striham a delam dirky pekne po staru, bo mam cas a delam to pro zabavu......
a sachy woe je narocny intelektualni sport - rano jedes na zapas okres preboru v poledne obed a potom vyhodnoceni a ve 3 rano jsi doma
jeste ze se hraje v sobotu.......goodbigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile
jardagsf sachy hrajici a tesneni strihajici....helpbigsmilebigsmilebigsmile


MOTO KOZZI GRISO

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr