Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Nepojizdny-motor

Lubin97 (Člen)
17.01.2013 22:19:15
Offline

Nepojizdny-motor

Ahoj banditaci, sem tu novej a rad bych se zeptal na vase zkusenosti.
Jsem blatomil, ale koukam po nejakym postrkovadle co neco vydrzi takze po delsim vyberu a testovani jsem se rozhodl koupit 1200 bandita.
Bohuzel ted ale premyslim o nepojizdnym, motor udelal bum bac, ztratil vykon, zakourilo se z vyfuku-modrosede a uz nenastartoval...predbezny odhad krouzky ci dokonce propalenej pist..motor ma dle tach 61tkm coz me zarazi na ten motor, ktery je povestny svou vydrzi...
Bohuzel kdyz pocitam ze to bude 1 pist, tak jen cena za tuto malou opravu se odhadem vysplha na 10tis, za coz by se skoro dal koupit i jinej motor...
Jo je to typ V719
Predem dik za rady a zkusenost s uvedenou poruchou a poprosim lajky aby si svoje rady nechali ;)

VikecB12 (Člen)
17.01.2013 22:30:18
Offline

Re: Nepojizdny-motor

Bez sundání hlavy nic nezjistíš. Může to byt třeba jenom ventil,ale taky klidně rozpadlej píst,ojnica a milijon dalších věcí. Si někde najdi celej motor a přičti si to k pořizovací ceně a víš,jestli se to oplatí,nebo né...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Lubin97 (Člen)
17.01.2013 22:59:11
Offline

Re: Nepojizdny-motor

jo máš recht, já vím, že to od stolu nepoznám...právě proto asi tápu a ptám se, jinak bych o tom tak nepřemýšlel...motor koupím kolem 15tis, ta motka je za 20...za cca 40 se dá koupit pojízdnej a v pěkným stavu...takže tak asi...
spíš jsem sem si říkal, jestli s tím někdo má osobní zkušenost a jak to dopadlo...helpsmile1

Lubin97 (Člen)
17.01.2013 23:02:56
Offline

Re: Nepojizdny-motor

a ještě jeden dotaz, jak se liší typ V719 a V720, dají se zaměnit? dík

Honzik8719 (Člen)
17.01.2013 23:17:15
Offline

Re: Nepojizdny-motor

Lubin97 psal:

a ještě jeden dotaz, jak se liší typ V719 a V720, dají se zaměnit? dík

fyzicky mám za to, že jo a papírově asi budeš muset do suzuki pro nějaký potvrzení, že sou stejný, jinak budeš mít trabl na technický...


...relativní kochač...
Antihero (Člen)
18.01.2013 11:53:01
Offline

Re: Nepojizdny-motor

a jak dopadlo co?
když dáš novej motor, tak to pojede, to je jasný ne.
já sem to měl tak nějak opačně, rozmlátil sem na motorce všecko krom motoru, tak sem za 10 koupil "dobrou" bandasku s křuplým motorem, přehodil to a maže jak o život.
Ve tvým případě záleží na tom jestli si takovýdle věci seš schopnej udělat sám, bo pokud to dáš do servisu, naroste ti cena.


There's a pie in the sky when you die.
Lubin97 (Člen)
18.01.2013 16:05:57
Offline

Re: Nepojizdny-motor

no tak momentálně je pro mě důležitý kolik to bude stát, bo 1.investice jde vždycky do endura, silnice je až pak...jak říkáš, pokud dám nový motor, ale on nový není a tedy je otázka, co mi ten motor udělá...výměna motorů a komponent je ok, ale pokud sahat do motoru tak jen vršek, komplet demontáž už rnechci dělat, ikdyž jsem ji kdysi dělal na svém VF750F, které těsně před prodejem, kdy si ji kupec zamluvil začal rachotit motor a následně oděšla klika...nepříjemný pro mě...štěstí pro kupce :)
no nikam nespěchám, tak to nechám uzrát a uvidím jak to dopadne, ale prostě typ motorky mám jasnej Bandit 1200N, ale sko bych taky snesl...není nic jednoduššího než přehodit světlo a upravit budíky :)

Antihero (Člen)
18.01.2013 21:11:34
Offline

Re: Nepojizdny-motor

kolik to bude stát zjistíš až to rozebereš, první krok bude každopádně motor ven.


There's a pie in the sky when you die.
Filous (Člen)
18.01.2013 21:46:32
Offline

Re: Nepojizdny-motor

...voprava toho motoru bude dražší neš jinej u kterýho zas ale nemáš jistotu v jakym je stavu...pro koho je jeho mašina srdeční záležitostí, zainvestuje do vopravy svýho motoru a ví do budoucna co má...ale to platí jen pro lidi, kerý vjedi, že s tou danou mašinou umřou, páč jinak je to ekonomickej nesmysl...a esi v něm vopravdu zamlátilo a zahulilo, ale přesto se točí, spat tam nejspíš ventil a ta voprava bude drahá...jen set píst+kruhy stojí 4.536,-...pro příklat, teť dělám jeden motor, překrouškování + gufera ventilů a práce kerý s tym souvisej a bude to stát vokolo 22.000,-...každej se musí rozhodnout sám...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lubin97 (Člen)
18.01.2013 23:26:27
Offline

Re: Nepojizdny-motor

Filous - díky za rozbor, ano máš pravdu, ale já třeba vím, že pokud si silnici koupím, měnit ji nebudu a proto chci aby mi vydržela dlouho, proto i ta volba na bandita, vedle toho, že se mi líbí N-ko :)
ale taky nechci hned nasypat spoustu peněz do opravy...mohu mít vršek motoru za cca 3-4tis. tak snad by to stačilo, ale pořád mi ta cena toho nepojízdnýho přijde vysoká, pokud by tam bylo něco víc...no uvidíme...řekl slepej bigsmile
díky chlapi!

Filous (Člen)
18.01.2013 23:33:04
Offline

Re: Nepojizdny-motor

...hele, dokuť to neuvidíš zevnitř, nevíš co se stalo a co tym pádem potřebuješ...a taky nevíš, co to bude stát...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lubin97 (Člen)
18.01.2013 23:47:17
Offline

Re: Nepojizdny-motor

jasan, jsem si toho vědom....taky ještě nic nekupuju...ale dík good

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr