Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » rada s kamnama

kdrk (Člen)
10.02.2013 11:05:50
Offline

rada s kamnama

Čau chlapi. Není někdo z vás kamnář. Potřeboval bych s něčím poradit, jestli by jste někdo neměl zkušenost ? Mam doma krbovky a ohniště je obložený takovejma asi 10x40 cm šamotovejma destičkama , ale jen asi 2 cm tlustejma destičkama.  4 mam prasklý , jak se tam házej špalky. Chtěl bych, jestli by to nešlo néčim slepit, protože kupovat nový je to poslední.  Jsou různý kamnářský lepidla a tmely, ale nezjistil jsem nikde, jestli je to tak pevný, aby to udrželo takhle slabej spoj. Tak jestli někdo do toho trošku nedělá a neporadil by. U těch kamnářskejch tmelů a lepidel píšou všude teploty a složení, ale nevim jestli to je tak pevný ? idontknow
A děkuju za každej názor

4Fun.cz (Člen)
10.02.2013 11:24:04
Offline

Re: rada s kamnama

Kus se optat hír. http://www.mapei.cz/   mají lepidla snad na všechno a ne vše mají v ofico nabídce.Tydlifon bude ta lepší varianta smokin


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
hlemejzd999 (Člen)
10.02.2013 12:07:11
Offline

Re: rada s kamnama

z vlastni zkušenosti muzu rict , ze se to driv lepilo samotovym lepidlem s vodnim sklem, ale dneska uz se to asi nedela ....ja mam teda vyplne z vermikulitu , to je jeste krehci , nez samot , ale drazsi bigsmile...po nekolika prilozeni prdne hned  i nova deska , kdyz tam neopatrne prilozis polinko, takze je to na picu .

ALE !...u samotu , ani u vermikulitu nevadi , kdyz je deska , nebo cihla praskla , nesmi bejt vysypana tolik , aby bylo videt na druhou stranu , aby se nepropalilo oplasteni tech kamen .
Takze jestli ji mas jen popraskanou , tak to nevadi , kdyz drzi pohromade .


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
kdrk (Člen)
10.02.2013 13:09:57
Offline

Re: rada s kamnama

hlemejzd999 psal:

z vlastni zkušenosti muzu rict , ze se to driv lepilo samotovym lepidlem s vodnim sklem, ale dneska uz se to asi nedela ....ja mam teda vyplne z vermikulitu , to je jeste krehci , nez samot , ale drazsi bigsmile...po nekolika prilozeni prdne hned  i nova deska , kdyz tam neopatrne prilozis polinko, takze je to na picu .

ALE !...u samotu , ani u vermikulitu nevadi , kdyz je deska , nebo cihla praskla , nesmi bejt vysypana tolik , aby bylo videt na druhou stranu , aby se nepropalilo oplasteni tech kamen .
Takze jestli ji mas jen popraskanou , tak to nevadi , kdyz drzi pohromade .

Ona drží, protože jsou zezhora zatížený takovou deskou. A jak píšeš o tom vermikulitu, tak to taky možná bude z něčeho takovýho, protože na vobyčejnej šamot se mi to zdá moc fajnový. Je tam vidět jen ta linka praskliny, ale mam strach, aby to poleno právě nevyvalilo dozadu. Ty kamna jsou skoro nový, tak že tam je možný, že je to vyrobený z něčeho jinýho než klasickýho šamotu. Tušim, že ty desky budou právě drahý, podle toho jak vypadaj.

hlemejzd999 (Člen)
10.02.2013 17:21:47
Offline

Re: rada s kamnama

no tak jestli jsou jen popraskany , tak bych to neresil...ja je ted menil po x letech , mel jsem je ale uz vysypany a na nekterych mistech na bocich vubec nebyla ta vypln, kousky chybely .
praskliny nevadi, jak rikas drzi to zezhora deska a i tu jsem mel prasklou , ale ani ta nespadne , protoze se zas opira o ty desky pod sebou. koupil jsem celou desku a rozbruskou si nameril a narezal jednotlive desky . Jinak cela deska stala asi 1200.
ale je to krekej material ,  jak s tim topime , tak asi po tydnu mi zas jedna deska v zadu praskla a to je novej celej vnitrek....proste to je krehky a nesmi se polinkem jebnout o stenu - to prdne hned bigsmile...ale to vubec nevadi...to muzes klidne topit i s prasklinama.


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
mi (Člen)
11.02.2013 11:26:17
Offline

Re: rada s kamnama

nevim jakym stilem přikladáš, ale kdyš dávam poleno do krbu tak snad i kdybych chtěl se toho šamotu nedotknu natoš tak aby to ruplo, ale jasně každej má jinej styl bigsmile


svět je cirkusovej stan
hlemejzd999 (Člen)
11.02.2013 13:27:32
Offline

Re: rada s kamnama

mi psal:

nevim jakym stilem přikladáš, ale kdyš dávam poleno do krbu tak snad i kdybych chtěl se toho šamotu nedotknu natoš tak aby to ruplo, ale jasně každej má jinej styl bigsmile

normalně ..vodevřeš dviřka a z metru bigsmile , abys nebyl blizko u toho vohně bigsmile
tak samozřejmě že vopatrně pokladam poleno , ale když tam treba daš tři na sebe do pyramidy , tak to spodní odhoří a to horní se asi sveze a klepne o stěnu ...ten vermikulit je tam na volno a za nim je trochen mezírka a když je to asi rozpálený , tak tim pnutim a lehkym dotekem to prdne ...jinak si to nedovedu vysvětlit , páč přikládáme dost opatrně ...
prostě asi po tejdnu , nebo dvou sem si všim , že tam ta vlasová prasklina je ...je to dost křehký , ale ty minulý cihličky tam vydržely asi 6 let goodgood


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
kdrk (Člen)
12.02.2013 07:38:56
Offline

Re: rada s kamnama

Hlemejzd...díky za radu. Mam to uplně stejně jak píšeš. .tak na to budu dávat bacha .good

nicola.foxx (Člen)
12.02.2013 10:29:34
Offline

Re: rada s kamnama

No řek bych, že to asi nebude tolik o tom esli klepnes polínkem vo stěnu ať šamot nebo něco jinýho, ale spíš o výrobní vadě daný desky nebo cihly. Jakmile je je v tom třebas bublina a nebo kámen (prostě něco co tam bejt nemá, tak je ten kus oslabenej.
V krbovce mi jedna ta šamot deska rupla a když sem jí měnil, tak přesně v prasklině byla bublina cca 2cm dlouhá. Vodnes sem to do krámu a tam mi do tejdne dodali novou, s tím že to je výrobní vada a reklamace se uznává.good


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr