Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Cyber_joker (Člen)
29.06.2013 18:52:17
Offline

B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Ahoj lidi, mam problem se svoji B12 rv 2001 help. Začalo to tim, že když sem jel nějak rychlejc (točil sem skoro k omezovači) a pak sem najednou ubral plyn, tak mi to střílelo a vynechávalo, jakoby docházel benzín a bylo by třeba přepnout na rezervu...To se dalo přežít, páč se to vždy za chvilu srovnalo. Postupně mi to začalo zlobit i na křižovatkách, někdy mi to na volnoběh při zastavení na křižovatce šlo jen na 3 valce a volnoběh byl okolo 800 ot, ale to taky nedělalo vždy....Ale dneska už se to projevilo trochu razantnějc, když normalně jedu, tak najednou mi motor začne vynechávat, postupně na 3, pak 2 válce a pak to chcípne uplně. Stačilo chvilku stát a najednou šel motor zase natočit. Motor naskočil zase za 4  valce a ujel sem tak 2 km a zase to samí. Pak už šel motor natočit jen 3 valce a ujet už šlo jen tak 1 km. Nakonec sem se domu dokodrcal, ale sem celkem nasranej. Co se týče kohoutu u nadrže, tak tam jsem zkoušel všechny polohy a nejelo to ani na jednu. Když sem ho vyndal tak bylo vše v ok a žadnej bordel tam nebyl. Karburatory sem taky vypouštěl a nemělo to zadnej efekt. Zlobi mi to jak s plnou tak s prazdnou nadrzi a zkousel sem i nebal od 3 ruznejch cerpacek. Nemate nekdo podobnou zkušenost? Konečne se udělalo trochu počasí a já nemám na čej jezdit....Jinak bych měl ještě dotaz k tomu, jak často vypoštíte zadici od čističe vzduchu a kolik tam toho bordelu tak máte. Ted sem to vypustil a bylo tam toho hnusu docela slušná kaluž. Může to nějak souviset s tim vynecháváním a chcípáním?


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
hlemejzd999 (Člen)
29.06.2013 19:15:02
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

zdar , úplně stejnej problém jsem měl na starej sestce , vždycky , když jsem tomu naložil , tak začala vynechavat  a  pak chcipla , po chvilce šla normálně natočit a zas jela do ty doby , než jsem jel na vysoký otáčky . Měl jsem sundanou nádrž a pak , když jsem ji tam dál zpátky ,  tak byla prekroucena hadicka přívodu paliva , ale nebyla jako pretocena , jen nepatrně zlomená a vždycky , když sem za ní vzal , tak po chvilce nestihla dodávat benzín . prolez jsem všechno možný a až po natočení té hadicky  to přestalo... stačí , aby byla jen tím zkroucenim blbě zplacatela a už to nedává ... trvalo to snad 14 dní , než jsem na to přišel .  taky mi po chvilce jela jen na tři a pak chciplq - úplně stejný příznaky ...pak jsem ji pořádně nasteloval , aby nebyla nikde ostře zahnuta....schválně to zkus prohlidnout , musí mít hezky kulatý zatáčky a nesmí bejt zplostela .
ona se lehce prekrouti na těch sponkach , jestlis někdy sundaval nádrž , tak je to 100% tím .good


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
VikecB12 (Člen)
29.06.2013 20:38:08
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Ještě prohlídni hadičku od podtlaku co vede na kohout,jestli někde není prasklá. Nebo odvzdušnění nádrže. A podobně mě zlobilo gixero,kdyš nedobíjelo...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
30.06.2013 01:03:57
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

...máš nulajedna, koukni na svíce, esi budou napálený, máš problém tam, bo ti bere volej, svíce se zalepjej, nepálej a fšecko je na piču...ovalita válců u nulajedna je svinctvo...dobrou, mam pot kůží a du spát nebo.............cool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Cyber_joker (Člen)
01.07.2013 08:53:22
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

No, pohadicich sem šel jako první, ale nic sem nenašel. Nevím, možná je vyměnit. Jinak svíce sem měnil ani ne před 100 km, takže těma to nebude. Včera sem zkoušel i vypuštět karburátory a když už uplně vytekl, tak dat kohout na PRI a benál začala znova téct okamžitě, takže cesta z nádrže do karburátorů je očividně průchozí. Nemůže to bejt něco v karburátorech? Jinak ke vzducháči sem se zatim nedostal, ale když sem to včera zkoušel, tak byl airbox uplně horkej. Jestli nebude nějakej konflikt i tam.
Jinak dík za reakce goodbeerpussy


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
VikecB12 (Člen)
01.07.2013 19:41:16
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Startér ti točí normálně? Mě kdyš stávkovalo dobíjení na tom gixeru,tak se to chovalo stejně,vždycky to vyžvejklo baterku,začalo to kuckat,vynechávat až to zdechlo uplně a po pul hodince jak se baterka zbráborala to šlo natošit,ale točil málo,po dalším zdechnutí už to ani netočilo startérem.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kdrk (Člen)
02.07.2013 07:35:43
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Na začátku bych tipnul že ti docházel benzín, Přesně tak to vypadá, ale jak pak píšeš dál, tak bych to hledal někde u zapalování a tak něco. Fajfky, kabely..... Jestli teda to palivo je fakt v cajku, jak píšeš. To už si tady totiž taky pár lidí myslelo a pak byla zrada v palivu. Ale to zapalko bych prohlíd.

Cyber_joker (Člen)
02.07.2013 10:44:56
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Starter točí jak zběsilej. Mám movou baterku, takže to je jediný štěstí. Ale myslím že tim to určitě neni. Koukal sem na fajfky a ty jsou v ok. I když sem vytočil svíce, tak házely jiskry jak zběsilý. Kdyby zlobila třeba cívka tak je to jen 1,3 nebo 2,4....Tohle prostě jede, pak to začne vynechávat a pak to přestane jet uplně. Jak kdyby tam ta šťáva nešla. Ale když vypouštím karburátory, tak na PRI normalne protejká a nejakou žvejklou hadici sem taky nenašel. Říkám si jestli to neni někde uvnitř karburátorů. Tam by měla bejt taky nějaká membrána bo co, tak jestli ta neni v pussy. Ale nikdy sem to nekuchal a ani se mi do toho moc nechce.


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
mr.BSE (Člen)
02.07.2013 10:55:58
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

když sem měl skriplou jednu membranu, tak to blbo už na volnobeh. jede to podle zvuku jakoby na dva válce... to bys asi poznal.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
K.a.s.y.m. (Člen)
02.07.2013 14:27:13
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Cyber_joker psal:

Starter točí jak zběsilej. Mám movou baterku, takže to je jediný štěstí. Ale myslím že tim to určitě neni. Koukal sem na fajfky a ty jsou v ok. I když sem vytočil svíce, tak házely jiskry jak zběsilý. Kdyby zlobila třeba cívka tak je to jen 1,3 nebo 2,4....Tohle prostě jede, pak to začne vynechávat a pak to přestane jet uplně. Jak kdyby tam ta šťáva nešla. Ale když vypouštím karburátory, tak na PRI normalne protejká a nejakou žvejklou hadici sem taky nenašel. Říkám si jestli to neni někde uvnitř karburátorů. Tam by měla bejt taky nějaká membrána bo co, tak jestli ta neni v pussy. Ale nikdy sem to nekuchal a ani se mi do toho moc nechce.

doufam ze to zapojeni valcu civkama byl jen preklep protoze takhle by to opravdu nejelo.jedna civka ma 1 a 4 valec a druha 2 a 3 valec jestli si to pamatuju dobre


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
faitík (Člen)
02.07.2013 17:48:51
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

K.a.s.y.m. psal:
Cyber_joker psal:

Starter točí jak zběsilej. Mám movou baterku, takže to je jediný štěstí. Ale myslím že tim to určitě neni. Koukal sem na fajfky a ty jsou v ok. I když sem vytočil svíce, tak házely jiskry jak zběsilý. Kdyby zlobila třeba cívka tak je to jen 1,3 nebo 2,4....Tohle prostě jede, pak to začne vynechávat a pak to přestane jet uplně. Jak kdyby tam ta šťáva nešla. Ale když vypouštím karburátory, tak na PRI normalne protejká a nejakou žvejklou hadici sem taky nenašel. Říkám si jestli to neni někde uvnitř karburátorů. Tam by měla bejt taky nějaká membrána bo co, tak jestli ta neni v pussy. Ale nikdy sem to nekuchal a ani se mi do toho moc nechce.

doufam ze to zapojeni valcu civkama byl jen preklep protoze takhle by to opravdu nejelo.jedna civka ma 1 a 4 valec a druha 2 a 3 valec jestli si to pamatuju dobre

pamatujesgood


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Cyber_joker (Člen)
02.07.2013 21:10:35
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

K.a.s.y.m. psal:
Cyber_joker psal:

Starter točí jak zběsilej. Mám movou baterku, takže to je jediný štěstí. Ale myslím že tim to určitě neni. Koukal sem na fajfky a ty jsou v ok. I když sem vytočil svíce, tak házely jiskry jak zběsilý. Kdyby zlobila třeba cívka tak je to jen 1,3 nebo 2,4....Tohle prostě jede, pak to začne vynechávat a pak to přestane jet uplně. Jak kdyby tam ta šťáva nešla. Ale když vypouštím karburátory, tak na PRI normalne protejká a nejakou žvejklou hadici sem taky nenašel. Říkám si jestli to neni někde uvnitř karburátorů. Tam by měla bejt taky nějaká membrána bo co, tak jestli ta neni v pussy. Ale nikdy sem to nekuchal a ani se mi do toho moc nechce.

doufam ze to zapojeni valcu civkama byl jen preklep protoze takhle by to opravdu nejelo.jedna civka ma 1 a 4 valec a druha 2 a 3 valec jestli si to pamatuju dobre

Asi. Nevim. Ale proste by vzdy zlobily jen 2 kdyby byla v pici civka. Tohle mi prijde jako problem s palivem....Nerikej mi ze by se civka zberchala tim ze zastavis a na pul minuty to nechas jen tak stat a po cca 1 km zase v pici :)


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
Cyber_joker (Člen)
02.07.2013 21:12:56
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

mr.BSE psal:

když sem měl skriplou jednu membranu, tak to blbo už na volnobeh. jede to podle zvuku jakoby na dva válce... to bys asi poznal.

Na studenej star mi naskoci krasne. Sundam sytic a uz si prede krasne na 4 valce. Popojedu tak 4-5 km a uz mi to zdechne. A pak uz to jen kouskuju po par km a chcipa mi to a chcipa. Fakt nevim čim to a už mě ani nenapadá co bych zkusil. Dám krk na to že to bude jen nějaká píčovinka.


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
tachec (Člen)
03.07.2013 07:25:03
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

A zkoušel jsi se dívat na to odvzdušnění nádrže, jak ti psal Vikec?

Když ti to začne blbnout, tak můžeš zkusit otevřít víčko a jet s otevřeným (myšleno jet rozumně a předpokládá se, že nemáš nádrž plnou po víčko).


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
kdrk (Člen)
03.07.2013 08:15:15
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Cyber_joker psal:
mr.BSE psal:

když sem měl skriplou jednu membranu, tak to blbo už na volnobeh. jede to podle zvuku jakoby na dva válce... to bys asi poznal.

Na studenej star mi naskoci krasne. Sundam sytic a uz si prede krasne na 4 valce. Popojedu tak 4-5 km a uz mi to zdechne. A pak uz to jen kouskuju po par km a chcipa mi to a chcipa. Fakt nevim čim to a už mě ani nenapadá co bych zkusil. Dám krk na to že to bude jen nějaká píčovinka.

Z tohodle , jak píšeš po pěti km , by to vypadalo, že to blbne, až když se to ohřeje a nějak to bude souviset s teplotou. Jestli by třeba někde někakej kontakt, kterej při ohřátí začne blbnout. Možná to je pussy , ale zkusil bych to nějak zkouknout. Jestli teda ten benzín je fakt v pohodě a nemáš třeba v hadici nějakou chlopeň, která ti to při větším tahu a podtlaku zavře.  Tohle nám dělaj občas hadice od turba, že při malejch otáčkách to šlo a při vysokejch se to zavřelo a neturbovalo. Taky trvalo dlouho, než se na to přišlo. Vnitřní plátno se odchlíplo  a zavíralo to a pak se zase vrátilo.

Cyber_joker (Člen)
03.07.2013 09:38:44
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Momentalne nemam motorku poruce, ale až se dostanu domu, tak to zkusím všechno projít ještě nějmíň jednou. Přeci neni možný aby na to tolik schopných lidí nepřišlo :D Jinak všem děkuji za reakce good Bandit pussy


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
K.a.s.y.m. (Člen)
03.07.2013 12:19:50
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Cyber_joker psal:
K.a.s.y.m. psal:
Cyber_joker psal:

Starter točí jak zběsilej. Mám movou baterku, takže to je jediný štěstí. Ale myslím že tim to určitě neni. Koukal sem na fajfky a ty jsou v ok. I když sem vytočil svíce, tak házely jiskry jak zběsilý. Kdyby zlobila třeba cívka tak je to jen 1,3 nebo 2,4....Tohle prostě jede, pak to začne vynechávat a pak to přestane jet uplně. Jak kdyby tam ta šťáva nešla. Ale když vypouštím karburátory, tak na PRI normalne protejká a nejakou žvejklou hadici sem taky nenašel. Říkám si jestli to neni někde uvnitř karburátorů. Tam by měla bejt taky nějaká membrána bo co, tak jestli ta neni v pussy. Ale nikdy sem to nekuchal a ani se mi do toho moc nechce.

doufam ze to zapojeni valcu civkama byl jen preklep protoze takhle by to opravdu nejelo.jedna civka ma 1 a 4 valec a druha 2 a 3 valec jestli si to pamatuju dobre

Asi. Nevim. Ale proste by vzdy zlobily jen 2 kdyby byla v pici civka. Tohle mi prijde jako problem s palivem....Nerikej mi ze by se civka zberchala tim ze zastavis a na pul minuty to nechas jen tak stat a po cca 1 km zase v pici :)

cívky dost trpěj na teplo takže je to klidně možný.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
kdrk (Člen)
06.07.2013 09:25:24
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Tak jak to vypadá? Už to funguje?

Cyber_joker (Člen)
07.07.2013 19:35:11
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Tak sem zkousel jet s otevrenou nadrzi a je to fakt tim. Dokonce sem si vyndal i druhej klic a normalne sem vyrazil a kdyz to zacalo vynechavat, tak sem za jizdy otevrel a motor hned zacal jit jak vino. Lidi po meste sice divne koukali proc si kokot nezavre nadrz, ale tak to je vedlejsi :) No a co ted s tim? Vzduch to bere vickem? Nebo nejak spodem? Mam za sebou dneska cca 150 km na babetě, takže už to zkoumat nebudu, ale v tejdnu bych to rád dal dokupy.


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
hlemejzd999 (Člen)
07.07.2013 19:44:14
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Cyber_joker psal:

Tak sem zkousel jet s otevrenou nadrzi a je to fakt tim. Dokonce sem si vyndal i druhej klic a normalne sem vyrazil a kdyz to zacalo vynechavat, tak sem za jizdy otevrel a motor hned zacal jit jak vino. Lidi po meste sice divne koukali proc si kokot nezavre nadrz, ale tak to je vedlejsi :) No a co ted s tim? Vzduch to bere vickem? Nebo nejak spodem? Mam za sebou dneska cca 150 km na babetě, takže už to zkoumat nebudu, ale v tejdnu bych to rád dal dokupy.

ja to věděl bigsmile bud hadicka , nebo todle ..na to sem te zapomnel upozornit , to jsem taky cistil , kdyz jsem hledal tu zavadu tenkrat ...vyčisti si ten labyrint ve víčku ...a bacha na kulicku ...proste to nestiha cůcat


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Cyber_joker (Člen)
08.07.2013 09:30:27
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

hlemejzd999 psal:
Cyber_joker psal:

Tak sem zkousel jet s otevrenou nadrzi a je to fakt tim. Dokonce sem si vyndal i druhej klic a normalne sem vyrazil a kdyz to zacalo vynechavat, tak sem za jizdy otevrel a motor hned zacal jit jak vino. Lidi po meste sice divne koukali proc si kokot nezavre nadrz, ale tak to je vedlejsi :) No a co ted s tim? Vzduch to bere vickem? Nebo nejak spodem? Mam za sebou dneska cca 150 km na babetě, takže už to zkoumat nebudu, ale v tejdnu bych to rád dal dokupy.

ja to věděl bigsmile bud hadicka , nebo todle ..na to sem te zapomnel upozornit , to jsem taky cistil , kdyz jsem hledal tu zavadu tenkrat ...vyčisti si ten labyrint ve víčku ...a bacha na kulicku ...proste to nestiha cůcat

No, vicko sem mel rozebrany taky cely a zadnej bordel tam nebyl. Ani to tesneni nebylo nasazeny nejak blbe aby to branilo vzduchu. Nevím proč to víčkem nepřisává. Na kuličku sem si pozor dal, ale s tou pruzinkou uz to bylo horsi. Delal sem to na zahrade a najit tu malou svini v trávě nebylo v mých silách :)


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
kdrk (Člen)
09.07.2013 15:00:49
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Cyber_joker psal:
hlemejzd999 psal:
Cyber_joker psal:

Tak sem zkousel jet s otevrenou nadrzi a je to fakt tim. Dokonce sem si vyndal i druhej klic a normalne sem vyrazil a kdyz to zacalo vynechavat, tak sem za jizdy otevrel a motor hned zacal jit jak vino. Lidi po meste sice divne koukali proc si kokot nezavre nadrz, ale tak to je vedlejsi :) No a co ted s tim? Vzduch to bere vickem? Nebo nejak spodem? Mam za sebou dneska cca 150 km na babetě, takže už to zkoumat nebudu, ale v tejdnu bych to rád dal dokupy.

ja to věděl bigsmile bud hadicka , nebo todle ..na to sem te zapomnel upozornit , to jsem taky cistil , kdyz jsem hledal tu zavadu tenkrat ...vyčisti si ten labyrint ve víčku ...a bacha na kulicku ...proste to nestiha cůcat

TAk to seš v poho.....lepší vyřešit víčko, než nekonečně hledat závadu....hlavně že pojezdíšgood
No, vicko sem mel rozebrany taky cely a zadnej bordel tam nebyl. Ani to tesneni nebylo nasazeny nejak blbe aby to branilo vzduchu. Nevím proč to víčkem nepřisává. Na kuličku sem si pozor dal, ale s tou pruzinkou uz to bylo horsi. Delal sem to na zahrade a najit tu malou svini v trávě nebylo v mých silách :)

Cyber_joker (Člen)
11.07.2013 10:16:06
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

No, to bych se z toho posral. Že mi to jede s otevřeným víčkem sem už zjistil. Ale když ho zavřu, tak mi to jde jen na 3 valce, ale z vejfuku mi lítá černej kouř a benzín z toho jednoho válce co vynechá. Tak to nebude tim že by tam nešle benzín. Stačí jen otevřít a během pár sekund se zase volnoběh srovná a motor si přede jak kocour. Zkoušel sem ucpávat prstem ten oranžovej psí čurák co je pod víčkem od nádrže ale žádná reakce. Víčko sem rozebral uplně celý a žádnej bordel tam neni.

Jen abych si to ujasnul. Po pravý straně směrek k ocasu nádrže jsou 2 hadičky. Jedna (ta silnější) je přepad, ta má smysl celkem jasnej. Ta druhá, slabší vede do pravýho krajnýho karburátoru a podle mě jde i skrz nádrž až do víka. Ta je tam na co? Když nastartuju, tak ani netahá vzduch, ani netlačí vzduch. Je prostě mrtvá. Jak by se měla chovat s nastartovaným motorem?

Jako nejvíc mi neni jasný, proč se zavřenou nádrží lítá benzín z vejfuku.

Kdybyste někdo věděl jak na to, nebo chtěl podrobnější info (asi sem to tu popsal na pussy), tak mi sem napište tel. a ja zavolám a pořešíme to live. Kdyžtak moje číslo je 723 002 815, kdyžtak stačí prozvonit, nebo napsat sms.

Nějak mi to nejde do hlavy idontknow


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
Filous (Člen)
21.07.2013 19:20:07
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

...hele Džoukre, máš to blbje zapojený...ty dvje hadice zespodu nádrže...správně máš to, že ta silnější je přepad, ale ta slabčí de taky volně dolu, to je právje vodvzdušnění nádrže a nemůže bejt napojený na karburaci!!! ...s pravýho karbce, s toho nátrubku na sání má vést hadička k palivovýmu kohoutu, to je podtlakový vovládání přívodu paliva...esi tam máš připojený vodvzdušnění, tag ti to podtlakem vot karburace tahá benzín z nádrže rovnou do sání, ulejvá ti to svící a benzín ti lítá nespálenej z laufu...to je celej problém, něgdo to po sundání nádrže prostě pomotalcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Cyber_joker (Člen)
22.07.2013 11:18:39
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Filous psal:

...hele Džoukre, máš to blbje zapojený...ty dvje hadice zespodu nádrže...správně máš to, že ta silnější je přepad, ale ta slabčí de taky volně dolu, to je právje vodvzdušnění nádrže a nemůže bejt napojený na karburaci!!! ...s pravýho karbce, s toho nátrubku na sání má vést hadička k palivovýmu kohoutu, to je podtlakový vovládání přívodu paliva...esi tam máš připojený vodvzdušnění, tag ti to podtlakem vot karburace tahá benzín z nádrže rovnou do sání, ulejvá ti to svící a benzín ti lítá nespálenej z laufu...to je celej problém, něgdo to po sundání nádrže prostě pomotalcool

K palivovýmu kohotu mi vede jiná  hadice (jde přes takový téčko). Teď u moto nejsem, ale pak ti to klidně vyfotim. Já sem to nakonec vyřešil tak, že sem tu slabší hadici odpojil uplně a v poho už sem nalítal 1000 km a vše v ok. Až budu doma, tak to ještě jednou shodím a pokusím se to nějak doladit aby to nebylo tak naprasáka jako teď. Abych to shrnul, tak tak slabší hadice (z pravý strany nádrže), co jde jakoby skrz nádrž má mít volnej konec? Nebo kam má vést?


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
Lachtan (Člen)
22.07.2013 12:06:32
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

teď ti to psal Filous, silnější hadicí ti vychčije benál, dyž při tankování přeleješ víčko a slabší hadící to nasává vzduc, aby mohl jít benzín do karbce a ta je taky volně pod motorku, stejně jak ta tlustá přepadová. vysvětluje to že dyžs ji vodpojil, tak to běhá. a podtlak na palivovej kohout jde z karburace a na mí bandasce je ještě Téčkem na AGR. toť, Filous to zná, tak mu veř


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Filous (Člen)
22.07.2013 19:00:46
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

...a zaslepils ten nátrubek na sání??? ...to bys mělcool ...esi ho totiž nemáš ucpanej, tag to musí dost koktatcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Cyber_joker (Člen)
22.07.2013 22:37:50
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Lachtan psal:

teď ti to psal Filous, silnější hadicí ti vychčije benál, dyž při tankování přeleješ víčko a slabší hadící to nasává vzduc, aby mohl jít benzín do karbce a ta je taky volně pod motorku, stejně jak ta tlustá přepadová. vysvětluje to že dyžs ji vodpojil, tak to běhá. a podtlak na palivovej kohout jde z karburace a na mí bandasce je ještě Téčkem na AGR. toť, Filous to zná, tak mu veř

No právě že ne. Silnější je přepad vo tom žádná, ale ta slabší šla skrze nádrž až pod víčko a pak do toho pravýho karbecu. Začalo to jezdit až když jsem jí odpojil. Ale těch předešlých cca 70K km to jezdilo i když to bylo připojený k nádrži. Cesty sou průchozí, proto sem nechápal kde je problém.


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
Cyber_joker (Člen)
22.07.2013 22:38:53
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Filous psal:

...a zaslepils ten nátrubek na sání??? ...to bys mělcool ...esi ho totiž nemáš ucpanej, tag to musí dost koktatcool

Nezaslepil, ale měl sem to v plánu. Ale motor jde jak pila. Ani jedno zakuckání.idontknow


...přátelé jí bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru....
Lachtan (Člen)
22.07.2013 23:04:32
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Cyber_joker psal:
Lachtan psal:

teď ti to psal Filous, silnější hadicí ti vychčije benál, dyž při tankování přeleješ víčko a slabší hadící to nasává vzduc, aby mohl jít benzín do karbce a ta je taky volně pod motorku, stejně jak ta tlustá přepadová. vysvětluje to že dyžs ji vodpojil, tak to běhá. a podtlak na palivovej kohout jde z karburace a na mí bandasce je ještě Téčkem na AGR. toť, Filous to zná, tak mu veř

No právě že ne. Silnější je přepad vo tom žádná, ale ta slabší šla skrze nádrž až pod víčko a pak do toho pravýho karbecu. Začalo to jezdit až když jsem jí odpojil. Ale těch předešlých cca 70K km to jezdilo i když to bylo připojený k nádrži. Cesty sou průchozí, proto sem nechápal kde je problém.

ta slabší šla jak skrze nádrž až pod víčko a pak do pravýho karbecuidontknow

headshake


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
moltom (Člen)
14.04.2015 16:30:45
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

B6 2000, podobny problem. Zial to neviem reprodukovat. Stalo sa to doteraz 3x: vzdy je to pokojna jazda 90 - 110 s konstatnym plynom (velmi mierne otvorenym) na 5-ke alebo 6-tke, motor zrazu bez varovania skape, otacky klesnu na 0. Po zaklapnuti plynu streli do vyfuku a hned naskoci, staci vsak trochu viac pridat a hned znovu chcipne. Spravi to 4-5 krat, potom normalne dalej funguje akoby sa nic nestalo. Skusal som kratko po tom, ako sa pozbierala, podradit a fest tocit a normalne slapala...surprised

Prvykrat sa to stalo na rezerve, ked som mal fest malo benzinu (chcel som co najviac vyjazdit pred zazimovanim), druhykrat pri prechode na rezervu - uz som myslel ze je to nedostatkom benalu. Naposledy vsak na On a s nadrzou na 3/4 plnou.

Postup: skontrolujem vsetky hadice z nadrze aj karbecov, vymenim palivovy filter... ak to nepomoze tak palivovy konut... co este mam pozret? Podla toho, co som sa tu docital, tak je problem v privode paliva zrejme.

VikecB12 (Člen)
14.04.2015 18:43:04
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Jestli tam máš nějakej filtr na hadičce,tak ho vyhoď,žádnej jinej nedávej a máš po problému...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
corimec (Člen)
14.04.2015 20:08:37
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

VikecB12 psal:

Jestli tam máš nějakej filtr na hadičce,tak ho vyhoď,žádnej jinej nedávej a máš po problému...

good

K.a.s.y.m. (Člen)
14.04.2015 20:52:31
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

jestli to že otáčky padnou na nulu myslíš tak,že se vypne elektrika úplně...tak jedna dobrá rada. Tu packu co je na bočnim stojánku přihni tak aby pořádně zamáčkla ten spínač na stojánku a máš po problému..mě přesně tohle dělal bandit taky ,ale kolem 150 kmh konstantní rychlostí..vždycky to zdechlo střelilo a jelo dál..asi to dostalo nějaký vibrace který ten stojánek kousíček oddálili a spínač to vypnul..tak jsem na radu zdejšího Guru Kellyho přihnul tu packu a od tý doby klid,ale to jsem mezitím dvakrát skoro komplet rozebral elektriku na motorce.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
moltom (Člen)
14.04.2015 22:39:28
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Dik za rady!

Filter dam teda do pryc. Podla britskeho banditfora ma ta hadica vnutorny priemer 8 mm.

http://i914.photobucket.com/albums/ac350/Roadwarrior_01/Mk1B12FuelTap.jpg



Elektrika sa nevypina, tachometer ukazoval rychlost normalne, akurat otackomer padol na nulu, ale najblizsie to este overim.

Este dotaz - co za hadicu vyustuje medzi kyvkou a blokom motora na lavej strane? Pri poslednej zastavke som ju vytiahol von a bola na konci dost zahadzana od sajrajtu z retaze. Bohvie ci to nebolo tym. Pokial viem, tak odsavanie nadrze vyustuje vpravo spolu s tou hadicou z airboxu...

moltom (Člen)
14.04.2015 22:54:47
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Oprava, podla vsetkeho je na prvej generacii hadica s priemerom 5/16 palca (8 mm) a na druhej generacii 3/8 palca (9,5 mm).

K.a.s.y.m. (Člen)
15.04.2015 06:34:29
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

může to bejt přepad z karbeců
Jestli ti padá otáčkoměr úplně na nulu i za jízdy tak v karbecích ani hadičce problém nehledej..teda poku se motor točí vlivem jízdní setrvačnosti a otáčkoměr ukazuje nulu..i to střelení  do výfuku odpovídá tomu co se dělo  mě.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
15.04.2015 08:03:01
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

...ten problém je stopro eletrickej, řek bych že někerej z blokačních spínačů, jag píše Kasym...napovídá tomu to střelení do laufu, bo to přestane pálit, ale benzín se tam nahrne a pag dyš to zapálí, tag je ho tam tolik, že to prostě střelí...f poctatě to samý, jako dyš borci na srazu střílej laufem za pomoci chcípáku...f přívodu paliva problém nehledej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
moltom (Člen)
16.04.2015 22:43:57
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

Dik este raz za rady! Paskou som prelepil ten bazmek na bocaku (aby bol hrubsi) a dnes 150 km bez problemov. Snad to bol skutocny zdroj problemov.good

A to som sa uz chcel zacat hrabat v tom privode paliva...headshake

K.a.s.y.m. (Člen)
17.04.2015 06:22:41
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

idontknow

moltom psal:

Dik este raz za rady! Paskou som prelepil ten bazmek na bocaku (aby bol hrubsi) a dnes 150 km bez problemov. Snad to bol skutocny zdroj problemov.good

A to som sa uz chcel zacat hrabat v tom privode paliva...headshake

tan bazmek na stojanku normálně přihni kleštěma nebo kladivem tak ať máš ten spínač celej zamáčklej


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
moltom (Člen)
17.04.2015 08:13:52
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

No chcem si byt isty, ze je to ono... ak to viac nebude blbnut, tak tu pasku zhodim a som zvedavy, ci znovu zacne vynechavat. Ak sa to definitivne potvrdi, tak to prihnem...

K.a.s.y.m. (Člen)
17.04.2015 09:06:51
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

přihni to tak jako tak..ničemu neublížíš.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
17.04.2015 10:58:16
Offline

Re: B12 - vynechává motor a nakonec chcipne

...udělej to hnet, páč aš ti to zakoktá v momentě, gdy budeš předjíždět kamion a proti tobje poletí další, budeš mít přinejlepším škrtátko f trenkách...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr