Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Benzin v oleji

Jimmy (Člen)
13.10.2013 21:58:11
Offline

Benzin v oleji

Nazdar chlapi. Dnešní příběh: chtěl jsem dnes taky vyrazit na okruh, ale bohužel moto (po14ti denním stání) nešlo nastartovat, respektive dusilo se a z výfuku šly takové oblaka dýmu, že v garáži po pár vteřinách nebylo vidět. Vyvětral jsem a zjistil, že z nádrže zmizelo cca 12l benzinu. Cca litr a půl sem našel v airboxu a zbytek byl bohužel zamíchaný v oleji. Nějakou nešťastnou náhodou (asi při posunování moto v garáži) sem "nejspíš kolenem" pootočil ventil na nádrži na PRI, takže se to přechlastalo a předpokládám, že některý z plováků nezavřel a tak to asi přes pístní kruhy nateklo do oleje. Tak jsem se chtěl zeptat co všechno by mohlo být v ass ?? Ještě takhle všechno sem samozřejmě vypustil (supr zážitek, když má být v moto 3,5l oleje a vyteče Vám víc než 10l bad směsy oleje a benzinu), pak jsem tam nalél vyjeý olej z poslední výměny abych to tím propláchl a zdá se že všechno funguje, tak se ptám jestli to mám nějak řešit nebo prostě vyměnit olej a neřešit?? Předem dík za info.

A ještě jeden dotaz, v odkazu mám nahraný zvuk motoru, který mi to dělá při mírně zvýšených otáčkách. Natáčeno je to u sání (bez vzduchového filtru). Ve vyšších otáčkách to nedělá a moto jezdí (resp. jezdilo do teď) normálně. Jinak tohle mi to dělalo i před tím benzínem v oleji. Se vzduchovým filtrem to tak slyšet není, ale prostě mezi 1000-2000 otáček je ten motor neklidný. Tlaky mám na třech válcích stejné a na jednom o 0,5 menší. Seřízení karbeců před cca 6tkm.
Tady ten odkaz: http://ulozto.cz/xHdDfD4M/p1210842-mov

Tak co myslíte?? a soráč za ten román smile1

osiris (Člen)
13.10.2013 22:14:45
Offline

Re: Benzin v oleji

...k tomu oleji vyměň i filtr, ten už taky natáh tu smíšeninu, tím jak jsi to točil a pustil by ti to zpátky do novýho oleje (i když ten zbytek by se rychle odpařil, tak to neriskuj)
...v tom karbci zkontroluj (vyměň) těsnění na protejkajícím jehlovým ventilu
...no a ten odkaz jsem nestahoval


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
13.10.2013 22:15:42
Offline

Re: Benzin v oleji

No jestlis to buhvíjak netůroval kdyš to běželo s tím benzínem,tak bych to asi neřešil. Pokud je to propláchnutý tím vyjetým olejem,bylo to nachvilku nastartovaný a pak vypuštěný,tak bych nalil olej,dal novej filtr a jezdil. Ale asi bych nechal rozházet a vyčistit karbece,prosichr aji vyměnit ventilky v kerbecách aby se to neopakovalo a hlavně aby se to při jízdě nemohlo přes ten některej karbec ulejvat.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
VikecB12 (Člen)
13.10.2013 22:16:44
Offline

Re: Benzin v oleji

Ha,byls rychlejšísmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Jimmy (Člen)
13.10.2013 22:30:15
Offline

Re: Benzin v oleji

Samozřejmě vyměním olej, oba filtry (vzduchový byl taky utopený) a taky mrknu na ty karbce, aby se to nemohlo opakovat. Spíš mně šlo o to, jestli ten benzin nemohl nějak ublížit nějakému těsnění, spojce nebo tak něco. Myslel jsem že aj svíčky budou mrtvé, ale fungují. A co myslíte s tím zvukem? Ok pro ty co se jim nechce stahovat smile1 je to jakoby prudké krátké zasyčení, nebo jak to mám popsat smile1

osiris (Člen)
13.10.2013 22:45:02
Offline

Re: Benzin v oleji

...tak se zkus ještě podívat na čepičky na karburátorech, jestli máš všechny a příp. jestli jsou neporušený ...jo a ten benzín ti tam neměl co jinýho napáchat (když se ti nepotkal píst s ventilem smile1)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
14.10.2013 06:34:35
Offline

Re: Benzin v oleji

nedavno jsem se dostal cirou nahodou k manualu k jednomu starymu nakladaku a tam pri mrazech pod 10 stupnu dokonce doporucovalo lejt benzin do oleje.do 30 litru oleje deset litru benzinu :O prej se do dvaceti km odpari.
takze jestli jsi udelal co psali kluci vejs tak to neres a jezdi.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Mour (Člen)
14.10.2013 07:48:08
Offline

Re: Benzin v oleji

Já to měl taky ... navině jsou uzavírací jehly plováku ( http://www.wemoto.cz/bikes/suzuki/gsf_1 … at_needle/ ) , nutno vyměnit, jinak Ti to udělá znovu.

4Fun.cz (Člen)
14.10.2013 17:47:26
Offline

Re: Benzin v oleji

Mno... stalo se mi to samé.Měl jsem to navrtěné jen pár chvil,a....Pístní kroužky v píči,takže komplet výměna,jehly,zrovna přebrousit palicu,gufírka a dostal jsem sa na 23tyček.Tak sa začni modlit zda-li si to nehvízdnul jako já.


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
Jimmy (Člen)
22.10.2013 18:35:08
Offline

Re: Benzin v oleji

No včera jsem dělal zkoušku, který karbec protéká a ono nic, netekl žádný,tak nevím jestli to nebyla blbá náhoda, že některý plovák se nesekl. Asi ty karbece rozhodím, vyčistím a pokud tam vyloženě nebude něco okem viditelné, tak nic měnit nebudu. Pro sichr sem kontroloval aj ventil na nádrži a ten funguje dobře. A teď mně řeknite - když necháte kohoutek na PRI, tak se Vám fakt nic nestane? Opravdu je to chyba karbeců. když po 14 dnech stání postupně ten benzin vyteče? Já enom, že v manuálu je psáno něco ve stylu dáat na to velký bacha nebo može dojít k poškození motoru.

Jimmy (Člen)
22.10.2013 18:37:21
Offline

Re: Benzin v oleji

Jinak nevím jestli su takové jojo nebo co, ale když sem dostával ven airbox, tak jako scifi, nejdřív sem sundal 2 nátrubky a pak ještě altík, abych ho dostal ven idontknow

K.a.s.y.m. (Člen)
23.10.2013 07:03:26
Offline

Re: Benzin v oleji

Jimmy psal:

Jinak nevím jestli su takové jojo nebo co, ale když sem dostával ven airbox, tak jako scifi, nejdřív sem sundal 2 nátrubky a pak ještě altík, abych ho dostal ven idontknow

a ted dotaz..proc jsi vyndaval airbox?protoze i na cisteni je to zbytecne moc prace.
jinak airbox je obycejne to co se dava do ramu jako prvni a jako posledni vyndava kdy se dela komplet rozborka.dat ho tam kdyz je tam motor je trochu prace pro Hudynyho ale taky to jde


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
23.10.2013 08:31:32
Offline

Re: Benzin v oleji

Ale vono nejde jen o to,aby benzín netekl,kdyš je mašina odstavená,ale musí ty ventilky správně fungovat i za chodu motoru,kdy je kohout v nádrži díky podtlaku otevřenej,stejně jako na PRI a kdyš ti začne některej karbec protejkat,tak se ti začne přeplavovat,mašina pojede nahovno,jedna svíčka černá atd. Mě se to letos stalo na tom stoletým BMW,jenže tam se to dobře pocestě opravuje,protože karbece to má vedle motorky,plovákovky jen na pérko jako na motokrosu,takže vyčištění někde u cesty je otázkou několika minut,ale i tak mě to sere a přez zimu tam ty ventilky vyměním. Hold po 24letech netěsní nobigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Jimmy (Člen)
24.10.2013 20:22:29
Offline

Re: Benzin v oleji

Takže aktuálně to mám v tomhle stavu:

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3350_p1210854.jpg



Všechno vyčištěno a zbaveno usazenin:

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3350_p1210855.jpg



A tady detail jehel, které podle opravárenského manuálu vypadají jako "nové":

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3350_p1210858.jpg



Takže teď co? vyměnit je? nevyměnit?
Jinak když už mám karbce takto rozebrané co bych měl ještě zkontrolovat případně bych mohl vyčistit?

K.a.s.y.m. (Člen)
25.10.2013 07:01:02
Offline

Re: Benzin v oleji

jsi mohl mit jen bordel na tesnicim kuzelu.jestli tak jak na ty fotce tak to sesad a chvili hlidej a uvidis.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
pinky (Člen)
12.11.2013 12:01:02
Offline

Re: Benzin v oleji

Ahoj chlapy, ted jsem dovezl opět bandita 1200 a před chozímu uživateli vytekl benzín do oleje. Všechyn svíčky mokrý jako sviňa tím pádem jsou odpálené. Nevím jak se mu to stalo. Kohout má ulomený čudlík na otáčení ale úplně i tu litinu takže s tím nejde otočit. Musím koupit jinej z vrakáče. Co jsem zkoušel tak jsem vyndal nádrž a z kohoutu za chvilku po kapkách benzín. Samozžejmě i v oleji. Takže mě čeká vyndání karbeců a vyčištění, koupení nových svíček (ted tam dám starý co tady mám po jedné výměně). Zkoušel jsem ho nastatovat a jen to blaflo a třelilo do výfuku. Snad s tím nic jinoho nebude jen toto.smokin
co myslíte?


mám rád divoké věci........................ a motorky
K.a.s.y.m. (Člen)
13.11.2013 13:32:15
Offline

Re: Benzin v oleji

pinky psal:

Ahoj chlapy, ted jsem dovezl opět bandita 1200 a před chozímu uživateli vytekl benzín do oleje. Všechyn svíčky mokrý jako sviňa tím pádem jsou odpálené. Nevím jak se mu to stalo. Kohout má ulomený čudlík na otáčení ale úplně i tu litinu takže s tím nejde otočit. Musím koupit jinej z vrakáče. Co jsem zkoušel tak jsem vyndal nádrž a z kohoutu za chvilku po kapkách benzín. Samozžejmě i v oleji. Takže mě čeká vyndání karbeců a vyčištění, koupení nových svíček (ted tam dám starý co tady mám po jedné výměně). Zkoušel jsem ho nastatovat a jen to blaflo a třelilo do výfuku. Snad s tím nic jinoho nebude jen toto.smokin
co myslíte?

pokud chceš mít origo desing kohoutu kup jinej jinak když ho rozebereš jistíš ,že je tam dost místa na vyvrtání díry a závitu a pak si tam udělat něco čim se bude nechat kohoutem otočit.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
pinky (Člen)
13.11.2013 14:43:42
Offline

Re: Benzin v oleji

už jsme našel chlapíka co mi ho za 300 pošle ten kohout.
Včera jsem vyndal karbece, sundal plovákové misky, profoukl  dosedací plochy na jehlových ventylkách, očistil jehli a znova složil. Vypustil olej, bylo tam  tak 5 l olejobenzínu. Dnes budu pokračovat, třeba se povede ho dnes oživit.  Bylo by to supr. bojím se, aby ještě nebyl problém v nečem jiném.
Jo a sehnal jen renátly řídítka tak jsem je tam fláknul, ty co tam byly (originál S) jsou děsnýbigsmile


mám rád divoké věci........................ a motorky
pinky (Člen)
13.11.2013 14:49:15
Offline

Re: Benzin v oleji

http://s19.postimg.org/k9v86qw4f/Fotografie_0171.jpg


včerejší prácička


mám rád divoké věci........................ a motorky
K.a.s.y.m. (Člen)
13.11.2013 17:52:45
Offline

Re: Benzin v oleji

já bych se spíš děsil tý rádoby masky se světlem,ale každej to máme jinak bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
pinky (Člen)
14.11.2013 07:23:42
Offline

Re: Benzin v oleji

neboj to je v plánu sundat a dát tam klasiku kulaté světlo a malý štítek. Nejdřívě to potřebuji rozupohybovat at mám na čem stavět smile1
Na masku jsem nijak nehleděl já tuhle motorku vyměnil kus za kus za B6, takže vhled nebyl důležitý smile1good


mám rád divoké věci........................ a motorky
pinky (Člen)
18.11.2013 12:02:58
Offline

Re: Benzin v oleji

tak bandaska už vrčí. Z počátku to vypadalo děsivě, od všud se objevoval bílý dým, kuckalo to a po 5 minutovém zadýmením vše přešlo a motor se uklidnil. Pokoušeljsem se opravit palivový kohout ale stále pozvolna protéká když je na podtlak. Takže scháním jiný. Měl jsem ho rozdělaný ale nic jsem tam nenašel.


mám rád divoké věci........................ a motorky
Lachtan (Člen)
19.11.2013 08:57:30
Offline

Re: Benzin v oleji


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
pinky (Člen)
19.11.2013 16:26:22
Offline

Re: Benzin v oleji

jo to jsem našel ale opravdu za to skoro litr nedám idontknow


mám rád divoké věci........................ a motorky
hlemejzd999 (Člen)
19.11.2013 17:13:55
Offline

Re: Benzin v oleji

pinky psal:

jo to jsem našel ale opravdu za to skoro litr nedám idontknow

tak se s tim radši  budeš srát a koumat , jak by ti to neteklo ?
myslim , že za ty prachy to hezky vyměníš a máš klid , ne ?


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
VikecB12 (Člen)
19.11.2013 18:43:16
Offline

Re: Benzin v oleji

No zajímalo by mě,co budeš dělat kdyš tě potká třeba prachvobyčejná výměna spojky,nebo jakákoliv jiná investice v řádech tisíců,kdyš za tohle nejseš ochotnej dat litrbigsmileidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Kožak (Člen)
19.11.2013 19:39:38
Offline

Re: Benzin v oleji


MRDAT!!!
Lachtan (Člen)
20.11.2013 08:59:59
Offline

Re: Benzin v oleji

pinky psal:

jo to jsem našel ale opravdu za to skoro litr nedám idontknow

no tag určitě, měnit porád olej plnej benálu je samožě levnější... máš recht...bigsmile


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Frodo89 (Člen)
20.11.2013 09:17:39
Offline

Re: Benzin v oleji

VikecB12 psal:

No zajímalo by mě,co budeš dělat kdyš tě potká třeba prachvobyčejná výměna spojky,nebo jakákoliv jiná investice v řádech tisíců,kdyš za tohle nejseš ochotnej dat litrbigsmileidontknow

good


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
pinky (Člen)
21.11.2013 09:30:53
Offline

Re: Benzin v oleji

ale no tak chlapy!! už jsem to pořešil výmenou celého kohoutu a vyšlo mě to na dost  méně. good
kohout je ted oky
takové ty rejpaly že raději menit olej s bezínem to se raději kousněte do jazyka než to sem psát.cool


mám rád divoké věci........................ a motorky
VikecB12 (Člen)
21.11.2013 09:56:31
Offline

Re: Benzin v oleji

No vidíš,ty třeba rači koupíš jetej kohout a budeš doufat že bude ok,ale taky v něm ta membrána vodejde třeba za rok,a já bych rači koupil novou membránu a víckrát na kohout nemusel pomýšlet.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
pinky (Člen)
21.11.2013 09:58:14
Offline

Re: Benzin v oleji

joo když jsem ho dostal zdarmo tak proč  to řešit smile1


mám rád divoké věci........................ a motorky
Mour (Člen)
21.11.2013 10:47:20
Offline

Re: Benzin v oleji

VikecB12 psal:

No vidíš,ty třeba rači koupíš jetej kohout a budeš doufat že bude ok,ale taky v něm ta membrána vodejde třeba za rok,a já bych rači koupil novou membránu a víckrát na kohout nemusel pomýšlet.

...hele a zkoušels to někdy vyměnit ? bigsmile .....já to měl ten vadný rozebraný a těmi svými chirurgickými prstíky bych to nedal bigsmilebigsmile ...zaplaťsatan, že jsem tu sadu nekoupil a koupil starší bigsmile

aMaty (Člen)
18.09.2015 01:20:20
Offline

Re: Benzin v oleji

Zdravím místní osazenstvo

V cca polovině srpna jsem se stal majitelem B12 (r.v.03). Jenže jsem moc poctivej a bez ŘP jsem na tom nechtěl jezdit když jsem si ŘP rozšířil (začátek září) tak jsem přišel ke stroji, že se konečn projedu. Nicméně uchlastaný, přelitý a následně 8l oleje vylito (mix natural x olej). Po zkoumání co se stalo mě je jasný, že zůstala vyset jehla a nejspíš asi netěsní ventil. Jak to opravit jsem se tady na fŕu již dočetl nicméně než jsem začal tady číst tak jsem zkoumal jak tomu do budoucna předejít a napadlo mě jedno celkem zajímavé řešení, které když bude fungovat tak se mě tohle už nikdy nestane i kdyby tam jehla nebyla žádná. Za ventil bych namontoval el. ventil pro odpojení paliva když není šťáva. Myslíte, že to je velká blbost? idontknow

Namátkou něco na tenhle způsob : http://www.abcautohifi.cz/Ventil-elektr … -d6073.htm

Mour (Člen)
18.09.2015 07:51:21
Offline

Re: Benzin v oleji

Pokud je dobrý kohout na nádrži benzín při vypnutém motoru přes něj neteče, mimo polohu PRI ...takže nové jehly v karburátoru a já koupil nový starší kohout.

Filous (Člen)
18.09.2015 08:29:24
Offline

Re: Benzin v oleji

aMaty psal:

Zdravím místní osazenstvo

V cca polovině srpna jsem se stal majitelem B12 (r.v.03). Jenže jsem moc poctivej a bez ŘP jsem na tom nechtěl jezdit když jsem si ŘP rozšířil (začátek září) tak jsem přišel ke stroji, že se konečn projedu. Nicméně uchlastaný, přelitý a následně 8l oleje vylito (mix natural x olej). Po zkoumání co se stalo mě je jasný, že zůstala vyset jehla a nejspíš asi netěsní ventil. Jak to opravit jsem se tady na fŕu již dočetl nicméně než jsem začal tady číst tak jsem zkoumal jak tomu do budoucna předejít a napadlo mě jedno celkem zajímavé řešení, které když bude fungovat tak se mě tohle už nikdy nestane i kdyby tam jehla nebyla žádná. Za ventil bych namontoval el. ventil pro odpojení paliva když není šťáva. Myslíte, že to je velká blbost? idontknow

Namátkou něco na tenhle způsob : http://www.abcautohifi.cz/Ventil-elektr … -d6073.htm

...každá eletrická píčovina navíc je potencijonální problém, kerej se projeví v nejmíň vhodnou chvíli, tagže za mě neheadshake ...prostě vyměň jehlový ventilky f karburaci a zrepasuj kohoutcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr