Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » 70ccm kit na scootera - pičovina?

richie (Člen)
20.11.2013 13:50:56
Offline

70ccm kit na scootera - pičovina?

Čeká mě generálka scooteru.... má někdo zkušenost s klady a zápory koupě 70kovýho válce?

Spousta lidí mě radí, ať tam rovnou jebnu 70ku... já se bojím větší spotřeby...

co vy na to? good  nebo bad ?


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
Petr J. (Člen)
20.11.2013 16:51:16
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

...objem ničím nenahradíš...bigsmile

Lachtan (Člen)
20.11.2013 17:47:51
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

http://www.scootland.cz/scooter-tuning-jaknato/

tady se dočteš co a jak
aby to uplně makalo tak to nekončí jenom 70kovym válcem, taky sem o tom špekuloval, brzdy, karbec, variátor, podvozek, atd atd... ale něco do sebe to určitě má, samosebou že životnost se asi sníží.


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
tomasNJ (Člen)
20.11.2013 18:26:00
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

no v prvé řadě si nenapsal co máš za motor, a jaký setup jezdíš...bigsmile

co se týče té 70... tak určitě ano


jestli teda jezdíš serii, tak nejenom že to je NUDAbigsmile, ale tu 70 poznáš enem trochu, tož jako pojede to líp to jo, ale aspoň karbec 17,5 DellOrto by to chtělogood

dál už je to jen pokladnička....
bla bla bla karbec bla bla laďák bla bla multivar bla bla bla bla a furt ladíš válečky tak jak jábigsmile aj váhu na 0,1g mám bigsmile



eště mi chybí plnokovová klikovka
bigsmilebigsmilebigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
K.a.s.y.m. (Člen)
21.11.2013 07:30:27
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

Budes ladit ZIPa? smile1 hele zalezi co od toho cekas a kolik do toho chces dat.da sekoupit slusna litina(litinovy valec) ktera neni tak naslapla a vydrzi hromadu km stejne jako origo 50ccm ale aby to melo nejakou cenu a ten obsah jsi taky trochu vyuzil tak to chce jak psal Fiat min 17,5mm karbec.ja mam Naraku a taky frci vyborne.samo ze  tomu by to chtelo slusnej vejfuck.staci i streetovej ale proc nedat rovnou sportovni kdyz cena je podobna a pak zjistis ze ti nevyhovuje varec atd.je to na tobe.
jestli to ma jen vybehanej valec tak to nech prebrousit a jezdi dal(pokud mas litinu)kazdopadne pocitej s tim ze v podstate kazdej zasah do motoru je na ukor spotreby.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
tomasNJ (Člen)
21.11.2013 17:35:23
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

NA tu litinu bude stačit nějaký základní ladák... treba leo vince TT nebo ZX, ten sportovní variátor je taky hodně dobrý... hlavně teda Hebo ne-e..to sem gdysi kupil a zjistil sem že je dobrý tak akorát na výstavku do regálu...bigsmile malossi a polini to je jiná liga


je toho hodně co se tam dá navrstvit....takže hlavní co musíš ještě říct je to jaký BUDGET máš na to nachystaný...good

my už ti tady poradíme co si máš koupit aby to fachčilobigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Filous (Člen)
21.11.2013 18:19:16
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

...se zasejc uklidněte, skůtr je na ježdění pro rohlici, tuning si nechte na MOTORKYbigsmilecool ...řiká Filous, dvje Vespy přet renovací u pantáty majícíbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomasNJ (Člen)
21.11.2013 22:44:09
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

hochu to je rejsing jak cyp, dyž jedna padesátka jede o 2 km rychleji než druhá a další dvě sou na tom podobně... bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

příští rok už to bude zajímavější... to budem mít všichni nazbrojeno na 70 bigsmile


já chci foto  těch Vesp!!!bigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
K.a.s.y.m. (Člen)
22.11.2013 06:33:48
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

Filous psal:

...se zasejc uklidněte, skůtr je na ježdění pro rohlici, tuning si nechte na MOTORKYbigsmilecool ...řiká Filous, dvje Vespy přet renovací u pantáty majícíbigsmile

ty jsi nikdy nebyl na zavodech zidli co smile1smile1 to je dobrej mazec zvlast trida 70+ co ty maly ZIPy umej to jsem neveril vlastnim ocim..zvlast kdyz je v to motor ze 180 ccm Runera bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
richie (Člen)
22.11.2013 08:42:35
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...se zasejc uklidněte, skůtr je na ježdění pro rohlici, tuning si nechte na MOTORKY:-D:cool: ...řiká Filous, dvje Vespy přet renovací u pantáty mající:-D

ty jsi nikdy nebyl na zavodech zidli co :-):-) to je dobrej mazec zvlast trida 70+ co ty maly ZIPy umej to jsem neveril vlastnim ocim..zvlast kdyz je v to motor ze 180 ccm Runera :-D

do toho se vleze 180ka? :-) koukám že 70ka je pro děcka :-D


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
richie (Člen)
22.11.2013 08:43:53
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

Tak jsem tak počítal a asi se na tuzing vyseru.... udělám výbrus, repas kliky a možná jinej variátor a jebu na to


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
22.11.2013 09:21:26
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

richie psal:
K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...se zasejc uklidněte, skůtr je na ježdění pro rohlici, tuning si nechte na MOTORKYbigsmilecool ...řiká Filous, dvje Vespy přet renovací u pantáty majícíbigsmile

ty jsi nikdy nebyl na zavodech zidli co smile1smile1 to je dobrej mazec zvlast trida 70+ co ty maly ZIPy umej to jsem neveril vlastnim ocim..zvlast kdyz je v to motor ze 180 ccm Runera bigsmile

do toho se vleze 180ka? smile1 koukám že 70ka je pro děcka bigsmile

jo jo dava se celej zadek  proste celej motor s blokem na variator aby to melo 10" kola pasuje to z nekteryho starsiho Hexagona smile1 na skutrforu o tom nekdo kdysi psal byli tam i fotky a jezdili s tim zavody smile1.jako jo jestli nechces moc investovat kup nejakou slusnou repliku kliky nebo repas.vybrus a jezdi.u piaggia bejvaj i seriovy variatory vcelku povedeny a rozdil moc nepoznas pokud neladis motor na minarelce je to vetsi rozdil.ja mam na minarelce na seriovym valci 17,5 karbec vyfuk leovince TT a variator malossi multivar a maximalka sla o nejakych 20 nahoru a o vic jak litr spotreba smile1 ale pri serii vejfuku to jede na rovine podobne jen v kopci lehce ztraci a spotrena je na rozumnejch trech litrech.je to o tom co chces smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
22.11.2013 21:18:18
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

tomasNJ psal:

hochu to je rejsing jak cyp, dyž jedna padesátka jede o 2 km rychleji než druhá a další dvě sou na tom podobně... bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

příští rok už to bude zajímavější... to budem mít všichni nazbrojeno na 70 bigsmile


já chci foto  těch Vesp!!!bigsmile

...buť f klidu pankáči, sou to sicejc Vespy, ale né ty kulatý kultovní, vypadá to jag Babeta nebo Koradobigsmile ...ale mam vymyšlený hustokrutý dyzajnový úpravybigsmile ...a fotky tech střepů nemam, vono je to fakt hnusnýbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
richie (Člen)
23.11.2013 13:39:50
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

Tak jsem se dneska díval na scootland

- má smysl koupit novej píst a dělat výbrus (píst stojí skoro litr, novej válec s pístem 1400)

- stejná otázka na kliku (nová klika 2100, samotný gufera a ložiska na kliku 900)

předpokládám že tekoucí olejový čerpadlo asi nemá smysl nahrazovat netekoucím bazarovým olejovým čerpadlem a je rozumější asi koupit nový bigsmile


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
hlemejzd999 (Člen)
23.11.2013 18:51:05
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

Filous psal:
tomasNJ psal:

hochu to je rejsing jak cyp, dyž jedna padesátka jede o 2 km rychleji než druhá a další dvě sou na tom podobně... bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

příští rok už to bude zajímavější... to budem mít všichni nazbrojeno na 70 bigsmile


já chci foto  těch Vesp!!!bigsmile

...buť f klidu pankáči, sou to sicejc Vespy, ale né ty kulatý kultovní, vypadá to jag Babeta nebo Koradobigsmile ...ale mam vymyšlený hustokrutý dyzajnový úpravybigsmile ...a fotky tech střepů nemam, vono je to fakt hnusnýbigsmile

no ... tak jako hnusný ...to se nedá tak zase říct napřímo ..jako celkove takovy nemastny , ale kdyz zakrejes tu hlavu

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3046_1472040_446337242139595_1418137972_n.jpg

Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Petr J. (Člen)
23.11.2013 18:59:13
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

hlemejzd999 psal:

.. ..jako celkove takovy nemastny , ale kdyz zakrejes tu hlavu

...myslíš hlavu válce? bigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
23.11.2013 21:22:21
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

richie psal:

Tak jsem se dneska díval na scootland

- má smysl koupit novej píst a dělat výbrus (píst stojí skoro litr, novej válec s pístem 1400)

- stejná otázka na kliku (nová klika 2100, samotný gufera a ložiska na kliku 900)

předpokládám že tekoucí olejový čerpadlo asi nemá smysl nahrazovat netekoucím bazarovým olejovým čerpadlem a je rozumější asi koupit nový bigsmile

kup jen píst,kroužky,čep a ojniční ložisko a nech udělat výbrus úplně to stači
to co píšeš s klikou jsou dvě dost rozdílný věci.K tý klice musíš stejně koupit ložiska a gufera...ale někdy stačí jen ložiska a gufera podle toho v jakym je stavu.
kliku bych hlavně řešil až sundáš válec.Zatahej za kliku a pokud nebudu v ojnici radiální vůle tak bych jí neřešil..to samí i ložiska na klice..pokud to nebude volný jak nudle v bandě je to taky v podstatě zbytečný..klika vydrží v pohodě dva výbrusy.Max můžeš dát na kliku nový gufera to se neztrati většinou spíš naopak hlavně u vzducháčů.
na čerpadlo jsi si odpověděl sám bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
tomasNJ (Člen)
24.11.2013 12:33:06
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

PODÍVEJ SE JESTE NA skutry malsice, tam ty písty jsou levnější...good


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
K.a.s.y.m. (Člen)
25.11.2013 06:42:32
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

tomasNJ psal:

PODÍVEJ SE JESTE NA skutry malsice, tam ty písty jsou levnější...good

lze jen doporucit


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
richie (Člen)
08.01.2014 22:04:38
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

ještě otázka... kliku rozlisovat a vyměnit ojnici nebo rovnou koupit novou kliku?


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
tomasNJ (Člen)
08.01.2014 23:19:37
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

no já chci kliku novou...lepšíbigsmile

ale ty pokud s tím budeš jezdit pro rohlíky, tak si nech zrobit repas tej starejgood


tedka momentálně provádím zástavbu olejové vidle z SR místo te původní suché(apsajdy mazané vazelinou jak na chrchlu)bigsmilebigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
K.a.s.y.m. (Člen)
09.01.2014 06:20:01
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

zalezi co te vyjde financne lip.nekdy vyjde replika levneji jak repas ale ja osobne bych po zkusenostech radsi udelal repas ty puvodni nez koupil cinu ktera muze mit polovicni zivotnost.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
kotzitzaq (Nový člen)
09.01.2014 09:57:53
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

Měl jsem v 15. poměrně slušně vytuněnýho ZIPa včetně variátoru Malossi, parádně uřvanýho výfuku a 70ccm válce. Mezi vrstevníkama jsem byl king, celý 2 dny v týdnu, kdy ta mrcha byla pojízdná. Nějak se to všechno nikdy nepodařilo vyladit ztak, aby to spolehlivě jezdilo. Možná to bylo chybějící zkušeností (navíc fo byla celkem doba kamenná, kdy se blbě sháněly díly). Ale od tý doby tuning skútru jedině, pokud to nemá být každodenní dopravní prostředek.

richie (Člen)
09.01.2014 11:06:16
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

tak klika už je na rozlisování smile1


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
09.01.2014 11:17:09
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

kotzitzaq psal:

Měl jsem v 15. poměrně slušně vytuněnýho ZIPa včetně variátoru Malossi, parádně uřvanýho výfuku a 70ccm válce. Mezi vrstevníkama jsem byl king, celý 2 dny v týdnu, kdy ta mrcha byla pojízdná. Nějak se to všechno nikdy nepodařilo vyladit ztak, aby to spolehlivě jezdilo. Možná to bylo chybějící zkušeností (navíc fo byla celkem doba kamenná, kdy se blbě sháněly díly). Ale od tý doby tuning skútru jedině, pokud to nemá být každodenní dopravní prostředek.

ale ma to smysl.je nesmis jit cestou racingovej dilu kdyz s tim jezdis pro rohliky a celorocne do prace.ma smysl da 70 ccm valec ale litinu ktera neni tak vykonna ale vydrzi lepsi varec ma skoro vzdy smysl ale zase nesmi bejt racing.to sami vejfuck..pak je to  sade zkusebnich valecku a sade trysek a vikend si hrat..vzdy se to da doladit smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
kotzitzaq (Nový člen)
09.01.2014 11:25:57
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

K.a.s.y.m. psal:
kotzitzaq psal:

Měl jsem v 15. poměrně slušně vytuněnýho ZIPa včetně variátoru Malossi, parádně uřvanýho výfuku a 70ccm válce. Mezi vrstevníkama jsem byl king, celý 2 dny v týdnu, kdy ta mrcha byla pojízdná. Nějak se to všechno nikdy nepodařilo vyladit ztak, aby to spolehlivě jezdilo. Možná to bylo chybějící zkušeností (navíc fo byla celkem doba kamenná, kdy se blbě sháněly díly). Ale od tý doby tuning skútru jedině, pokud to nemá být každodenní dopravní prostředek.

ale ma to smysl.je nesmis jit cestou racingovej dilu kdyz s tim jezdis pro rohliky a celorocne do prace.ma smysl da 70 ccm valec ale litinu ktera neni tak vykonna ale vydrzi lepsi varec ma skoro vzdy smysl ale zase nesmi bejt racing.to sami vejfuck..pak je to  sade zkusebnich valecku a sade trysek a vikend si hrat..vzdy se to da doladit smile1

To asi jo...ale víš jak....v 15. ti jde hlavně o výkon a racing. Navíc v té době nebyla dostupnost dílů nejlepší.

yebat (Člen)
04.04.2014 19:24:35
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

kolega v práci si chce udělat 160 tušim ze 125, prej se to dá něják udělat, že je na to nějákej set... že prej by to mělo jít jenom výměnou pístu? to se jako nemusí vrtat válec? to je jako ten píst nižší a tim se zvětší objem? chápu to správně? nebo je to celý píčovina a vrtat se musí?

tak jak to je? smile1idontknow

tomasNJ (Člen)
04.04.2014 19:32:59
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

yebat psal:

kolega v práci si chce udělat 160 tušim ze 125, prej se to dá něják udělat, že je na to nějákej set... že prej by to mělo jít jenom výměnou pístu? to se jako nemusí vrtat válec? to je jako ten píst nižší a tim se zvětší objem? chápu to správně? nebo je to celý píčovina a vrtat se musí?

tak jak to je? smile1idontknow

pičovina... vrtá se dycky...
no respektive se kupuje kit už s větším vrtáním...good


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
yebat (Člen)
04.04.2014 19:41:11
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

tomasNJ psal:
yebat psal:

kolega v práci si chce udělat 160 tušim ze 125, prej se to dá něják udělat, že je na to nějákej set... že prej by to mělo jít jenom výměnou pístu? to se jako nemusí vrtat válec? to je jako ten píst nižší a tim se zvětší objem? chápu to správně? nebo je to celý píčovina a vrtat se musí?

tak jak to je? smile1idontknow

pičovina... vrtá se dycky...
no respektive se kupuje kit už s větším vrtáním...good

no on tvrdil že jenom výměnou pístu... taky mi to přišlo jako píčovina... ok, dík... good

K.a.s.y.m. (Člen)
04.04.2014 21:17:31
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

yebat psal:
tomasNJ psal:
yebat psal:

kolega v práci si chce udělat 160 tušim ze 125, prej se to dá něják udělat, že je na to nějákej set... že prej by to mělo jít jenom výměnou pístu? to se jako nemusí vrtat válec? to je jako ten píst nižší a tim se zvětší objem? chápu to správně? nebo je to celý píčovina a vrtat se musí?

tak jak to je? smile1idontknow

pičovina... vrtá se dycky...
no respektive se kupuje kit už s větším vrtáním...good

no on tvrdil že jenom výměnou pístu... taky mi to přišlo jako píčovina... ok, dík... good

hlavně to neni jen o tom větším válci bigsmile obnáší to při nejmenšim jen trysky atd. atd. bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
tomasNJ (Člen)
05.04.2014 00:42:27
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

K.a.s.y.m. psal:
yebat psal:
tomasNJ psal:


pičovina... vrtá se dycky...
no respektive se kupuje kit už s větším vrtáním...good

no on tvrdil že jenom výměnou pístu... taky mi to přišlo jako píčovina... ok, dík... good

hlavně to neni jen o tom větším válci bigsmile obnáší to při nejmenšim jen trysky atd. atd. bigsmile

šak jasne, že to je aj o zbytku motoru... jeden houslista taky nezahraje, jak cela filharmonie...bigsmile

ale ptal se hlavně na ten valec s pistemsmile1


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
yebat (Člen)
05.04.2014 06:39:39
Offline

Re: 70ccm kit na scootera - pičovina?

no už jsem mu řek ať nevymejšlí píčoviny a koupí si béčko... :D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr