Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák (Člen)
02.12.2013 23:12:19
Offline

Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Trochu sem to nakousl v jiném tématu... (a stejnak se teď jezdit nedá)
Páč si myslím, že většina to bude řešit nebo už řešila a bude třeba refinancovat.
No a páč si myslím, že se s tím docela setkávám pokusím se odpovědět na základní otázky jako třeba:

Kolik mi banka dá když beru tolik ?
Co všechno po mě budou chtít ?
Jakou budu mít splátku když chci zrovna tenhle barák a platit ho budu 30 let ?
Musím mít životní pojištění ?
Kolik mě bude stát odhad ?
Refinancuju , banka mi poslala novou úrokovku 5 % je to dobrý ?
atd....

Pokud to nikoho nezajíma tak to vlákno samo umře.... bigsmile


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
hlemejzd999 (Člen)
02.12.2013 23:49:57
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Americká hypoteka, životní pojištění nutný, zastava nemovitosti , odhad 4,5 tis. , platim 5350
že sem se na to nevysral bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Zdenák (Člen)
02.12.2013 23:58:20
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

A teď koukej... bigsmile
Dá se refinancovat ve výročí fixace, aktuální nejnižší sazba tuším 4,99%


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 00:04:55
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák psal:

A teď koukej... bigsmile
Dá se refinancovat ve výročí fixace, aktuální nejnižší sazba tuším 4,99%

ja se tam byl zeptat a pani povidala , ze to u tyhle nejde s tema urokama hejbat , tak nevim headshakeheadshake


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Zdenák (Člen)
03.12.2013 00:12:41
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Měl bys mít hypotéku s tzv. fixačním obdobím, pokud skončí to období (ne celá doba splácení) , úvěr můžeš dát jinam nebo změnit parametry. Pokud ho daš jinam , jak už jsem psal v tuto chvíli je nejnižší možná 4,99%.


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 00:36:56
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák psal:

Měl bys mít hypotéku s tzv. fixačním obdobím, pokud skončí to období (ne celá doba splácení) , úvěr můžeš dát jinam nebo změnit parametry. Pokud ho daš jinam , jak už jsem psal v tuto chvíli je nejnižší možná 4,99%.

se na to budu mušet zejtra podivat...teda uz dneska


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 00:57:42
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3046_fix.jpg


aha ...aha
to se teda budu muset kouknout do smlouvy , co tam mam bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
K.a.s.y.m. (Člen)
03.12.2013 06:18:02
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

to skonceni fixace muzes jit v podstate k jakekoliv bance.otazka ovsem je jestli jsi nemel v soucasny bance nejake zvyhodneni ze u ni zustanes sporka to treba ma a v momente kdy prebehnes doplacis rozdil.zivotni pojisteni je vyhoda ale ne nutnost.jistis v tom pripade i jsou nemovitost pripadne jeste rodinu takze urcite smysl ma.co se tyce odhadu je to jak kde.me stal 5000 se vsim vsudy i pro pripad dalsiho cerpani.to uz nebudu platit nic odhad je v cene.jak je to s tim kolik dostanes kdyz tolik vydelavas ti nereknu ale vetsina bank ma online kalkulacky tak si to zkus nezavazne spocitat.my si brali 1,5 mega rucim pozemkem za mega a to nam dalj v podstate hned az budu chtit zbytek musim zazadat o odhad uz prostavenych penez a na zaklade toho uvolni dalsi prachy.zatim se po dobu cerpani plati jen uroky coz je neco pres dvojku a teprve po vycerpani se bude platit i samotna splatka a tak je cca 8 tis. na 25 let.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
03.12.2013 06:27:50
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

tak jsem to koukam blbe pochopil ze neshanis ale nabizis..no nic smile1..a mel si nejdriv precist to druhy vlakno smile1smile1 no ja mam takovouhle zkusenost.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Zdenák (Člen)
03.12.2013 08:43:53
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

hlemejzd999 psal:

http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … 46_fix.jpg
aha ...aha
to se teda budu muset kouknout do smlouvy , co tam mam bigsmile

Nevím kde si tuhle tabulku vzal... páč ŽB skončila v roce 2007 bigsmile
Důležitý je co máš ve smlouvě to je jasný ale tohle je prehistorie hypotečních úvěrů smile1


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 08:44:54
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák psal:
hlemejzd999 psal:

http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … 46_fix.jpg
aha ...aha
to se teda budu muset kouknout do smlouvy , co tam mam bigsmile

Nevím kde si tuhle tabulku vzal... páč ŽB skončila v roce 2007 bigsmile
Důležitý je co máš ve smlouvě to je jasný ale tohle je prehistorie hypotečních úvěrů smile1

smile1 jdu hledat jinou...tabulku bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 09:04:56
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

tak jsem to našel...:  „ Tato sazba je neměnná po celou dobu trvání této Smlouvy o úvěru“
bad


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Mour (Člen)
03.12.2013 09:06:01
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

K.a.s.y.m. psal:

to skonceni fixace muzes jit v podstate k jakekoliv bance.otazka ovsem je jestli jsi nemel v soucasny bance nejake zvyhodneni ze u ni zustanes sporka to treba ma a v momente kdy prebehnes doplacis rozdil.zivotni pojisteni je vyhoda ale ne nutnost.jistis v tom pripade i jsou nemovitost pripadne jeste rodinu takze urcite smysl ma.co se tyce odhadu je to jak kde.me stal 5000 se vsim vsudy i pro pripad dalsiho cerpani.to uz nebudu platit nic odhad je v cene.jak je to s tim kolik dostanes kdyz tolik vydelavas ti nereknu ale vetsina bank ma online kalkulacky tak si to zkus nezavazne spocitat.my si brali 1,5 mega rucim pozemkem za mega a to nam dalj v podstate hned az budu chtit zbytek musim zazadat o odhad uz prostavenych penez a na zaklade toho uvolni dalsi prachy.zatim se po dobu cerpani plati jen uroky coz je neco pres dvojku a teprve po vycerpani se bude platit i samotna splatka a tak je cca 8 tis. na 25 let.

...u hypoték pozor na změny úrokových sazeb, já v r. 2007 při začátku splácení měl úrok nějaká 3% a za 2 roky (po ukončení fixace) to skočilo na 5.67% fuck ...těch 2.500,- měsíčně navíc  mě fuck sralo ....tak jsem po 3 letech refinancoval a jsem u stavební spořitelny a po celou dobu splácení už nikdy neměnný úrok 3,4% goodbigsmile

...takže za mě takhle:
S hypotékou postavit a pak přejít ke stavební spořitelně goodbigsmile

hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 09:12:13
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Mour psal:
K.a.s.y.m. psal:

to skonceni fixace muzes jit v podstate k jakekoliv bance.otazka ovsem je jestli jsi nemel v soucasny bance nejake zvyhodneni ze u ni zustanes sporka to treba ma a v momente kdy prebehnes doplacis rozdil.zivotni pojisteni je vyhoda ale ne nutnost.jistis v tom pripade i jsou nemovitost pripadne jeste rodinu takze urcite smysl ma.co se tyce odhadu je to jak kde.me stal 5000 se vsim vsudy i pro pripad dalsiho cerpani.to uz nebudu platit nic odhad je v cene.jak je to s tim kolik dostanes kdyz tolik vydelavas ti nereknu ale vetsina bank ma online kalkulacky tak si to zkus nezavazne spocitat.my si brali 1,5 mega rucim pozemkem za mega a to nam dalj v podstate hned az budu chtit zbytek musim zazadat o odhad uz prostavenych penez a na zaklade toho uvolni dalsi prachy.zatim se po dobu cerpani plati jen uroky coz je neco pres dvojku a teprve po vycerpani se bude platit i samotna splatka a tak je cca 8 tis. na 25 let.

...u hypoték pozor na změny úrokových sazeb, já v r. 2007 při začátku splácení měl úrok nějaká 3% a za 2 roky (po ukončení fixace) to skočilo na 5.67% fuck ...těch 2.500,- měsíčně navíc  mě fuck sralo ....tak jsem po 3 letech refinancoval a jsem u stavební spořitelny a po celou dobu splácení už nikdy neměnný úrok 3,4% goodbigsmile

...takže za mě takhle:
S hypotékou postavit a pak přejít ke stavební spořitelně goodbigsmile

todle neni přímo učelová hypoteka na bydlení, takže tam jsou uroky dvakrat takovy- 7,95%  po celou dobu . ted jsem to nasel ve  smlouvě.
takze nejake refinancovani  je mi k nicemu.


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 09:14:04
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

aha ...tys psal kasymoj ...se mi to tu nezobrazilo a vodpovidam tim padem do chlivku na pussy


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Mour (Člen)
03.12.2013 09:24:49
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

hlemejzd999 psal:
Mour psal:

...u hypoték pozor na změny úrokových sazeb, já v r. 2007 při začátku splácení měl úrok nějaká 3% a za 2 roky (po ukončení fixace) to skočilo na 5.67% fuck ...těch 2.500,- měsíčně navíc  mě fuck sralo ....tak jsem po 3 letech refinancoval a jsem u stavební spořitelny a po celou dobu splácení už nikdy neměnný úrok 3,4% goodbigsmile

...takže za mě takhle:
S hypotékou postavit a pak přejít ke stavební spořitelně goodbigsmile

todle neni přímo učelová hypoteka na bydlení, takže tam jsou uroky dvakrat takovy- 7,95%  po celou dobu . ted jsem to nasel ve  smlouvě.
takze nejake refinancovani  je mi k nicemu.

...a Ty sis fakt zadlužil barák a vzal sis půjčku na něco? surprised

hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 09:37:42
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Mour psal:
hlemejzd999 psal:
Mour psal:

...u hypoték pozor na změny úrokových sazeb, já v r. 2007 při začátku splácení měl úrok nějaká 3% a za 2 roky (po ukončení fixace) to skočilo na 5.67% fuck ...těch 2.500,- měsíčně navíc  mě fuck sralo ....tak jsem po 3 letech refinancoval a jsem u stavební spořitelny a po celou dobu splácení už nikdy neměnný úrok 3,4% goodbigsmile

...takže za mě takhle:
S hypotékou postavit a pak přejít ke stavební spořitelně goodbigsmile

todle neni přímo učelová hypoteka na bydlení, takže tam jsou uroky dvakrat takovy- 7,95%  po celou dobu . ted jsem to nasel ve  smlouvě.
takze nejake refinancovani  je mi k nicemu.

...a Ty sis fakt zadlužil barák a vzal sis půjčku na něco? surprised

no jen tak na neco ne, to bylo hlavne na strechu , ruzny stavebni veci ,matriál a vybaveni - hypoteku bych si mohl vzit jen na nemovitost a stavbu a veci s tim spojene  ...kdyz jsem koupil tu pastoušku , tak jsem to potreboval dat do obyvatelneho stavu , kdyz jsem sedel na hajzlu a strechou mi  kapala  voda  na hlavu
v konecnym dusledku platim stejne bigsmile- srat na penize - co s nima


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
ABik (Člen)
03.12.2013 09:43:06
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Mour psal:
hlemejzd999 psal:
Mour psal:

...u hypoték pozor na změny úrokových sazeb, já v r. 2007 při začátku splácení měl úrok nějaká 3% a za 2 roky (po ukončení fixace) to skočilo na 5.67% fuck ...těch 2.500,- měsíčně navíc  mě fuck sralo ....tak jsem po 3 letech refinancoval a jsem u stavební spořitelny a po celou dobu splácení už nikdy neměnný úrok 3,4% goodbigsmile

...takže za mě takhle:
S hypotékou postavit a pak přejít ke stavební spořitelně goodbigsmile

todle neni přímo učelová hypoteka na bydlení, takže tam jsou uroky dvakrat takovy- 7,95%  po celou dobu . ted jsem to nasel ve  smlouvě.
takze nejake refinancovani  je mi k nicemu.

...a Ty sis fakt zadlužil barák a vzal sis půjčku na něco? surprised

...a za 7,95%? surprised

Loser (Administrator)
03.12.2013 10:04:34
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

presne pred rokem jsem to resil taky. Odhad a vyrizeni me nestal nic, pze jsem si zasel na honzovahypoteka.cz, tam jsem zadal pozadavek a nekolik agentu na to reagovalo. Vybral jsem jednoho, kterej mel nejlepsi nabidku a s kterym mel navic uz zkusenost kolega z prace. Vse jsme poresili po telefonu a mailem. Az na podpis smluv jsme se sesli osobne. Ma svoje lidi v bankach, takze vse slo tak nejak lehce neoficialne a rychleji nez normalne. Nakonec urok 2.99 s fixaci na 5 let a splatky 5900,-
Jsem spokojen a pac nevim, co s prachama, uz se tesim na nakup dalsi nemovitosti goodbigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Zdenák (Člen)
03.12.2013 12:18:02
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Loser psal:

presne pred rokem jsem to resil taky. Odhad a vyrizeni me nestal nic, pze jsem si zasel na honzovahypoteka.cz, tam jsem zadal pozadavek a nekolik agentu na to reagovalo. Vybral jsem jednoho, kterej mel nejlepsi nabidku a s kterym mel navic uz zkusenost kolega z prace. Vse jsme poresili po telefonu a mailem. Az na podpis smluv jsme se sesli osobne. Ma svoje lidi v bankach, takze vse slo tak nejak lehce neoficialne a rychleji nez normalne. Nakonec urok 2.99 s fixaci na 5 let a splatky 5900,-
Jsem spokojen a pac nevim, co s prachama, uz se tesim na nakup dalsi nemovitosti goodbigsmile

Při tomhle úroku si zapomněl dodat kolik peněz si dodal vlastních , tipnul bych to tak na 15 až 30 % . Doba zařízení hypotéky záleží na tom, jestli je to byt ve městě nebo barák , ale tak 3 až 5 týdnů... Jinak ten proces co popisuješ je u mě stejný...


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
Zdenák (Člen)
03.12.2013 12:31:54
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

To Hlemejzd:
už je to v p..... ale

Pokud si pastousku kupoval na hypotéku , tak sis mohl vzít rovnou hypotéka plus rekonstrukce (trošku složitější čerpání , ale úrokovka ta nejnižší.)
Pokud si ji koupil a neměl si hypo, šlo vzít úvěr na rekonstrukci , buď hypoteční nebo úvěr ze stavebního spoření cca do 0,5 mio to jde bez zajištění. Americká hypotéka jako řešení mi tu moc nesedí....

Ale těžko to ted dohánět...

JInak ke stavebnímu spoření,
Není to špatnej produkt na nákup třeba bytu v DB.
Koupit ale něco na stavbeko , mi výhodný nepřijde, u Hypotéky se právě fixací dostává člověk níž, podle hodnoty LTV - jako že pujčený prachy proti hodnotě nemovitosti
Před 4 lety jsem měl úrokovku 6,68 % u 100% hypo , po 3 letech fixace jsem na 3,59% a za 5 let doufám v 2,89% bigsmile ale to už je na křištál kouli.

3,4 % je dobrá sazba , kdybych v tom nejel asi bych to tak vzal
Ale většinou je ted stavebko tak  5 %


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
Mour (Člen)
03.12.2013 12:47:58
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák: ...no já jsem se v té kalkulaci ohledně změn úroků po fixaci vyštípal a už nee ...začínal jsem na 3% a končil na 5.67% , vím houby co se těm joudům v ČNB honí v hlavě, teď jsou úroky na nízké hodnotě ale co za 5 let? ....křišťálová koule bigsmile  .... a nyní mám těch svých 3,4% jistých nafurt bigsmile

Tak mě to poradil chlapík co v tom dělá a v ohledu na můj požadavek jistoty neměnnosti výši splátky směrem výše bigsmilebigsmilebigsmile

Loser (Administrator)
03.12.2013 13:33:14
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák psal:
Loser psal:

presne pred rokem jsem to resil taky. Odhad a vyrizeni me nestal nic, pze jsem si zasel na honzovahypoteka.cz, tam jsem zadal pozadavek a nekolik agentu na to reagovalo. Vybral jsem jednoho, kterej mel nejlepsi nabidku a s kterym mel navic uz zkusenost kolega z prace. Vse jsme poresili po telefonu a mailem. Az na podpis smluv jsme se sesli osobne. Ma svoje lidi v bankach, takze vse slo tak nejak lehce neoficialne a rychleji nez normalne. Nakonec urok 2.99 s fixaci na 5 let a splatky 5900,-
Jsem spokojen a pac nevim, co s prachama, uz se tesim na nakup dalsi nemovitosti goodbigsmile

Při tomhle úroku si zapomněl dodat kolik peněz si dodal vlastních , tipnul bych to tak na 15 až 30 % . Doba zařízení hypotéky záleží na tom, jestli je to byt ve městě nebo barák , ale tak 3 až 5 týdnů... Jinak ten proces co popisuješ je u mě stejný...

10%


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Loser (Administrator)
03.12.2013 13:36:24
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Mour psal:

Zdenák: ...no já jsem se v té kalkulaci ohledně změn úroků po fixaci vyštípal a už nee ...začínal jsem na 3% a končil na 5.67% , vím houby co se těm joudům v ČNB honí v hlavě, teď jsou úroky na nízké hodnotě ale co za 5 let? ....křišťálová koule bigsmile  .... a nyní mám těch svých 3,4% jistých nafurt bigsmile

Tak mě to poradil chlapík co v tom dělá a v ohledu na můj požadavek jistoty neměnnosti výši splátky směrem výše bigsmilebigsmilebigsmile

hehe, to jsme takhle jednou ty kamna rozpalili trochu vic ... bigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Banditatom (Člen)
03.12.2013 14:07:29
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Loser psal:
Zdenák psal:
Loser psal:

presne pred rokem jsem to resil taky. Odhad a vyrizeni me nestal nic, pze jsem si zasel na honzovahypoteka.cz, tam jsem zadal pozadavek a nekolik agentu na to reagovalo. Vybral jsem jednoho, kterej mel nejlepsi nabidku a s kterym mel navic uz zkusenost kolega z prace. Vse jsme poresili po telefonu a mailem. Az na podpis smluv jsme se sesli osobne. Ma svoje lidi v bankach, takze vse slo tak nejak lehce neoficialne a rychleji nez normalne. Nakonec urok 2.99 s fixaci na 5 let a splatky 5900,-
Jsem spokojen a pac nevim, co s prachama, uz se tesim na nakup dalsi nemovitosti goodbigsmile

Při tomhle úroku si zapomněl dodat kolik peněz si dodal vlastních , tipnul bych to tak na 15 až 30 % . Doba zařízení hypotéky záleží na tom, jestli je to byt ve městě nebo barák , ale tak 3 až 5 týdnů... Jinak ten proces co popisuješ je u mě stejný...

10%

dost podobněgood

15% ze svýho 85% hypotéka plus něco na rekonstrukcismile1 urok 2,09% s fixací si můžu dělat co chci... spplátky jsem nepoznal pač mě skončil leasingbigsmile
nejmenovaná banka 100% nic na rekonstrukci urok něco 8+% nevím už přesně splátky jako prase fixace na 5járů...

o některých hypotečních poradcích si myslím už tři měsíce svoje ( samozřejmě nelatí to pro všechny ale někteří mě dostali...sick


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Zdenák (Člen)
03.12.2013 14:23:33
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Hypotečních poradců je málo, a jsou většinou v pohodě... (jediným jejich produktem je Hypotéka , případně úvěr se stavebního spoření)
Ale POjišťováků je moc , ale vůbec tomu většnou nerozumí , tady mám názor stejnej. (Jejich produktem je nejlépe životní pojištění a pokud možno změnit všechny účty a pojištění co lze, páč za každou změnu je nějaká ta pětka.... :o))

Ten úrok co máš vypadá na FLoat neboli variabilní úrokovou sazbu, řízený Priborem potažmo ČNB. Je tomu tak??


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 15:19:51
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenak: predtim v roce 96 tusim jsem si vzal preklenovaci uver ze stavebniho sporeni na koupeni bytu v Neratovicich. ten jsme v roce 2000 prodali a za to koupil tuhle pastousku, v roce 2006 jsem ten PU chtel doplatit a zaroven delat neco na pastousce. cast penez jsem tedy pouzil na splaceni toho PU. zbytek na strechu , okna a tak , proto jsem si vzal neucelovej uver....jo a tenkrat sem se s nikym neradil . bigsmile
ale dn3ska uz na srat , hlavne ze mam praci a z ceho platit
good


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Mour (Člen)
03.12.2013 15:22:32
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

hlemejzd999 psal:

Zdenak: predtim v roce 96 tusim jsem si vzal preklenovaci uver ze stavebniho sporeni na koupeni bytu v Neratovicich. ten jsme v roce 2000 prodali a za to koupil tuhle pastousku, v roce 2006 jsem ten PU chtel doplatit a zaroven delat neco na pastousce. cast penez jsem tedy pouzil na splaceni toho PU. zbytek na strechu , okna a tak , proto jsem si vzal neucelovej uver....jo a tenkrat sem se s nikym neradil . bigsmile
ale dn3ska uz na srat , hlavne ze mam praci a z ceho platit
good

good

hlemejzd999 (Člen)
03.12.2013 15:46:18
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

oprava : * uz na to srat *


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Banditatom (Člen)
03.12.2013 15:48:22
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák psal:

Hypotečních poradců je málo, a jsou většinou v pohodě... (jediným jejich produktem je Hypotéka , případně úvěr se stavebního spoření)
Ale POjišťováků je moc , ale vůbec tomu většnou nerozumí , tady mám názor stejnej. (Jejich produktem je nejlépe životní pojištění a pokud možno změnit všechny účty a pojištění co lze, páč za každou změnu je nějaká ta pětka.... :o))

Ten úrok co máš vypadá na FLoat neboli variabilní úrokovou sazbu, řízený Priborem potažmo ČNB. Je tomu tak??

ano ano... pač kdokoliv mě nabídnul kalsickou skostnatělou hypotéku tipu pět let máš klid je to to nejlepší...ovšem ve splátkách byli nemalé rozdíly.... nemale!!!

k hypotečním poradcům...opravdu jsem to řešil s hypotečními poradci a né s pohunky...


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Kožak (Člen)
03.12.2013 16:09:16
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

hlemejzd999 psal:

oprava : * uz na to srat *

to přinejmenšim...já bych to doslova mrdalbigsmile


MRDAT!!!
Koldan (Člen)
03.12.2013 19:06:36
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák psal:

A teď koukej... bigsmile
Dá se refinancovat ve výročí fixace, aktuální nejnižší sazba tuším 4,99%

4,99% ???!!! jako u běžný hypotéky na barák? to je sakra moc. my měli tři předchozí roky hypotéku s úrokem na barák 4,1% a teď jsem přišel, řekl, že mám poptané banky, že nechci odejít, ale love sou love a dostali jsme na 5 roků 2,99. a to tam měla paní nachystané s velkou slávou 3,66 a ani neměla odvahu to ukázat. jo a samo, že bez poplatků a k tomu běžný účet zdarma pro mě i Cukrářku. Tak jsem šel na spořku, kde mám účet já, řekl, že mě sere platit 200 Kč měsíčně za vedení účtu a všechny poplatky a že to chci zadarmo, paní řekla, že to nende, tak jsem si nechal zavolat vedoucí a na další tři roky mám účet zdarma, úplně bez poplatků. Dnes je jiná doba a díky různým FIO bankám a jiným netovým bezpoplatkovým organizacím se musí s poplatky uklidnit i takové molochy jako KB či ČSgood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Banditatom (Člen)
03.12.2013 19:18:45
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Koldan psal:
Zdenák psal:

A teď koukej... bigsmile
Dá se refinancovat ve výročí fixace, aktuální nejnižší sazba tuším 4,99%

4,99% ???!!! jako u běžný hypotéky na barák? to je sakra moc. my měli tři předchozí roky hypotéku s úrokem na barák 4,1% a teď jsem přišel, řekl, že mám poptané banky, že nechci odejít, ale love sou love a dostali jsme na 5 roků 2,99. a to tam měla paní nachystané s velkou slávou 3,66 a ani neměla odvahu to ukázat. jo a samo, že bez poplatků a k tomu běžný účet zdarma pro mě i Cukrářku. Tak jsem šel na spořku, kde mám účet já, řekl, že mě sere platit 200 Kč měsíčně za vedení účtu a všechny poplatky a že to chci zadarmo, paní řekla, že to nende, tak jsem si nechal zavolat vedoucí a na další tři roky mám účet zdarma, úplně bez poplatků. Dnes je jiná doba a díky různým FIO bankám a jiným netovým bezpoplatkovým organizacím se musí s poplatky uklidnit i takové molochy jako KB či ČSgood

ty vogo jak kdybych si tímhle nedávno neprošelgood jj jak si necháš srát na hlavu tak cáluješsick jak je člověk trošku přidrzlej má se dobřebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Koldan (Člen)
03.12.2013 19:24:48
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

já letos udělal revizi výdajů a i díky době se mi podařilo:
- můj účet bez poplatku - 2 400/rok
- Cukrářčin účet bez poplatku - 1 200 Kč/rok
- hypotéka, snížená sazba plus vedení zdarma 12 000 Kč/rok
- povinné na auto - 500 Kč/rok
- pojistka baráku a domácnosti - 500 Kč/rok
- přechod na výhodný telefonní tarif - 1 200 Kč/rok
- internet na rok dopředu  - 500 Kč/rok
- sleva na elektřinu - 4 000 Kč/rok

šup a je 22 000 ušetřeno a můžu o to víc prochlastatbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Petr J. (Člen)
03.12.2013 21:23:24
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Koldan psal:

já letos udělal revizi výdajů a i díky době se mi podařilo:

šup a je 22 000 ušetřeno a můžu o to víc prochlastat

...pěkné, také jsem letos lecos revidoval...

Ale těm vašim procentům nerozumím...větší bydlení jsem si pořídil, až jsem si na něj našetřil, asi jsem ze staré školy...idontknow...nebo škrt, než aby podporoval lichváře...

Mour (Člen)
03.12.2013 21:40:39
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr J. psal:
Koldan psal:

já letos udělal revizi výdajů a i díky době se mi podařilo:

šup a je 22 000 ušetřeno a můžu o to víc prochlastat

...pěkné, také jsem letos lecos revidoval...

Ale těm vašim procentům nerozumím...větší bydlení jsem si pořídil, až jsem si na něj našetřil, asi jsem ze staré školy...idontknow...nebo škrt, než aby podporoval lichváře...

...kdyby si lidi pořizovali bydlení až si na něj našetří, tak sedíš bez práce v paneláku. smile1

K.a.s.y.m. (Člen)
03.12.2013 22:00:12
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr J. psal:
Koldan psal:

já letos udělal revizi výdajů a i díky době se mi podařilo:

šup a je 22 000 ušetřeno a můžu o to víc prochlastat

...pěkné, také jsem letos lecos revidoval...

Ale těm vašim procentům nerozumím...větší bydlení jsem si pořídil, až jsem si na něj našetřil, asi jsem ze staré školy...idontknow...nebo škrt, než aby podporoval lichváře...

tady se musim Moura zastat protože ne každej si dokáže vydělat tolik aby jsi našetřil na bydlení dřív jak v důchodu.holt ne každej na to mu buňky..já je třeba nemám,ale mám prej šikovný ruce tak si bydlení stavim sám a šetřím na práci jinech bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
huskyb12 (Administrator)
03.12.2013 22:25:15
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Koldan psal:
Zdenák psal:

A teď koukej... bigsmile
Dá se refinancovat ve výročí fixace, aktuální nejnižší sazba tuším 4,99%

4,99% ???!!! jako u běžný hypotéky na barák? to je sakra moc. my měli tři předchozí roky hypotéku s úrokem na barák 4,1% a teď jsem přišel, řekl, že mám poptané banky, že nechci odejít, ale love sou love a dostali jsme na 5 roků 2,99. a to tam měla paní nachystané s velkou slávou 3,66 a ani neměla odvahu to ukázat. jo a samo, že bez poplatků a k tomu běžný účet zdarma pro mě i Cukrářku. Tak jsem šel na spořku, kde mám účet já, řekl, že mě sere platit 200 Kč měsíčně za vedení účtu a všechny poplatky a že to chci zadarmo, paní řekla, že to nende, tak jsem si nechal zavolat vedoucí a na další tři roky mám účet zdarma, úplně bez poplatků. Dnes je jiná doba a díky různým FIO bankám a jiným netovým bezpoplatkovým organizacím se musí s poplatky uklidnit i takové molochy jako KB či ČSgood

bro nečteš, nevíš, todle je úrok na ameriku ...
jináč souhlasim :)
takys náma vorala rajfka - už jim nikdy nedam ani vorla, podobně s českou, O2 apod.
akorát na elektriku s gázem sem furt línej :)


ale di, Ty brepto ...
bubák (Člen)
03.12.2013 22:28:54
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr J. psal:
Koldan psal:

já letos udělal revizi výdajů a i díky době se mi podařilo:

šup a je 22 000 ušetřeno a můžu o to víc prochlastat

...pěkné, také jsem letos lecos revidoval...

Ale těm vašim procentům nerozumím...větší bydlení jsem si pořídil, až jsem si na něj našetřil, asi jsem ze staré školy...idontknow...nebo škrt, než aby podporoval lichváře...

Asi trochu narcisistický kecy bych řek...ale co už...no tak si hold spořivej a všichni co maj hypotéky sou socky...spokojenej? headshakesmokin


nedůvěřuju velbloudům, a všeobecně nikomu, kdo dokáže týden nepít !
VikecB12 (Člen)
03.12.2013 22:52:16
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

bubák psal:
Petr J. psal:
Koldan psal:

já letos udělal revizi výdajů a i díky době se mi podařilo:

šup a je 22 000 ušetřeno a můžu o to víc prochlastat

...pěkné, také jsem letos lecos revidoval...

Ale těm vašim procentům nerozumím...větší bydlení jsem si pořídil, až jsem si na něj našetřil, asi jsem ze staré školy...idontknow...nebo škrt, než aby podporoval lichváře...

Asi trochu narcisistický kecy bych řek...ale co už...no tak si hold spořivej a všichni co maj hypotéky sou socky...spokojenej? headshakesmokin

Spíš je chytrej,protože se takhle nikdy nedostane do finančních sraček.
Zkuste se někdy zamyslet nad tím,že se vám taky muže něco stat,ať už ůraz,nebo nějaká nemoc a máte po práci,po splátkách,po bydlení...
Jenže dneska chce každej bydlet ve funglovce,což dřív taky nebývalo zvykem. Vodjaktěživa se baráky předělávaly podle přectav aktuální generace,která v nich bydlela,což nestojí věčinou aní štvrtinu toho,co novej barák,přesto se lidi dobrovolně upíšou na 30roků kvuli funglovceidontknow
Já nemám žaludek ani na to si koupit auto ná lízačkubigsmile Na rekonstrukci baráku sem si pučil v rodině,po dvou letech mám pulku zaplacenou a modlím se aby mě hokna vydržela ještě aspoň ty dva roky abych to měl zkrku. Přectava 30let splátek mě děsíbigsmile Je mě jasný,že každej tu možnost nemá,ale divím se že věčinou právě tihle lidi(bez krytí prdele familiou) se vrhají do těch nejvěčích pujček,místo aby se teda drželi trochu přizemi.idontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Zdenák (Člen)
03.12.2013 23:50:51
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

K těm procentůmsmile1

pokud se jedná o klasickou hypotéku (kuopuju nemovitost) s fixací tak podle mě startuje:
100 % LTV někde kolem 3,59 % pa
70 % LTV někdo kolem 2,89 % pa (jako že mám svých 30 procent našudleno)

pokud pojede někdo na FLoat (každý měsíc se mění úroková sazba nebo každý 3 měsiíce)
pak to začíná někde kolem 2 %

POkud někdo má nemovitost a chce prachy (Americká hypotéka)
max 70 % hodnoty zastavěné nemovitosti úrok 4,99 %

A pak jsou různý vychytávky jako
- sLeva za dotovanou hypotéku
- sleva za pojištění nemovitosti u banky
- sleva za fixační období 3 + 3 roky
- sleva za životní pojištění
- sleva za aktivní účet
atd...


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
Zdenák (Člen)
03.12.2013 23:56:21
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

No a k refinancování:

Banka posílá nabídku na další období s nabídkou úrokové sazby cca tak měsíc před ukončením fixačního období.
Zkusí tam něco napsat a pak Vám zavolají jeslti jako dobrý, a pokud řeknete , že nikoli tak se zeptají kolik máte nabídku jinde?
No a za pár dní zavolají znovu dají lepší nabídku a tak ta hra pokračuje až Vám stejnak dají cca to stejný co Vám nabídne jiná banka jako nižší úrokovou sazbu.

Refinnacování je dobrý jen pro lidi jako jsme my, s tím, že pokud to hodíme do jiné banky a Vám řekneme , že tahle už není dobrá je z toho opět provize... bigsmilegood


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
yebat (Člen)
04.12.2013 00:07:12
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

hypotéku nechci... těm procentum nerozumim... ani nechci a nepotřebuju... smile1
ale o kolik to přeplatim, když bych chtěl dejme tomu pučit dvě mega:
a platil bych měsíčně:
10000,-
nebo 8000,-
nebo 6000,-
stačí orientačně, do koruny to vědět nechci... good

Zdenák (Člen)
04.12.2013 00:31:45
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

2 mega:

splátka 11 692,- Kč na 20 let přeplatek 806 080,- fixace na 3,5 let
splátka 9 082,- Kč na 30 let přeplatek 1 269 520,- fixace na 3, 5 let

V těch přeplatkách není zohledněné to co jsem už psal.
že se mění LTV neboli pokud se splácí a hodnota by zůstala stejná
pak se mění úroková sazba , je pravděpodbný, že půjde dolů a nebo taky nemusí.
Viz Křištálová koule.


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
Petr (Člen)
04.12.2013 02:16:24
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Za mě Hypo je pro pořízení bydlení pro mladého dobrá možnost jak si zařídit bydlení "dokud su
mladý" ceny nemovitostí i úroky sou dole. Budu v nájmu a cpát prachy nekomu do chalupy co není dle mých představ a nebude mikdy moje ?

U myšlenky "kolik přeplatím" je potřeba hlídat i kontext "hodnota peněz" - inflace??
Dělám hypotéky převážně s fixem 5 a více let okolo 3%.
(minulý rok byla inflace přes 3%..)

Já naopak doporučuju hypotéky natáhnout co nejdýl. Považuju je za velmi bezpečné a to hned z několika důvodů. Pokud to tu nekoho bude zajímat, můžu se rozvášnit a rozepsat. Ted ve dvě ráno se mi do toho moc nechce 
brou
Petr


tož tak..
hlemejzd999 (Člen)
04.12.2013 05:19:09
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr psal:

Za mě Hypo je pro pořízení bydlení pro mladého dobrá možnost jak si zařídit bydlení "dokud su
mladý" ceny nemovitostí i úroky sou dole. Budu v nájmu a cpát prachy nekomu do chalupy co není dle mých představ a nebude mikdy moje ?

U myšlenky "kolik přeplatím" je potřeba hlídat i kontext "hodnota peněz" - inflace??
Dělám hypotéky převážně s fixem 5 a více let okolo 3%.
(minulý rok byla inflace přes 3%..)

Já naopak doporučuju hypotéky natáhnout co nejdýl. Považuju je za velmi bezpečné a to hned z několika důvodů. Pokud to tu nekoho bude zajímat, můžu se rozvášnit a rozepsat. Ted ve dvě ráno se mi do toho moc nechce 
brou
Petr

tak ted uz je po patej , tak uz to muzes rozepsat.


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Billy (Člen)
04.12.2013 05:58:04
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

VikecB12 psal:
bubák psal:
Petr J. psal:


...pěkné, také jsem letos lecos revidoval...

Ale těm vašim procentům nerozumím...větší bydlení jsem si pořídil, až jsem si na něj našetřil, asi jsem ze staré školy...idontknow...nebo škrt, než aby podporoval lichváře...

Asi trochu narcisistický kecy bych řek...ale co už...no tak si hold spořivej a všichni co maj hypotéky sou socky...spokojenej? headshakesmokin

Spíš je chytrej,protože se takhle nikdy nedostane do finančních sraček.
Zkuste se někdy zamyslet nad tím,že se vám taky muže něco stat,ať už ůraz,nebo nějaká nemoc a máte po práci,po splátkách,po bydlení...
Jenže dneska chce každej bydlet ve funglovce,což dřív taky nebývalo zvykem. Vodjaktěživa se baráky předělávaly podle přectav aktuální generace,která v nich bydlela,což nestojí věčinou aní štvrtinu toho,co novej barák,přesto se lidi dobrovolně upíšou na 30roků kvuli funglovceidontknow
Já nemám žaludek ani na to si koupit auto ná lízačkubigsmile Na rekonstrukci baráku sem si pučil v rodině,po dvou letech mám pulku zaplacenou a modlím se aby mě hokna vydržela ještě aspoň ty dva roky abych to měl zkrku. Přectava 30let splátek mě děsíbigsmile Je mě jasný,že každej tu možnost nemá,ale divím se že věčinou právě tihle lidi(bez krytí prdele familiou) se vrhají do těch nejvěčích pujček,místo aby se teda drželi trochu přizemi.idontknow

To ja Koldana naopak chvalim, proc platit za neco co vlastne nemusim, jenom si otevrit na spravnym miste hubu a nebyt prizdisrac good. Ja si to tak jenom hlidam, jeste chci rupnout taky banku na poplatcich, Jinak to mam delsi dobu udrzovany na nizkejch hodnotach plyn proc platit RWE kdyz muzejit napr. k EONu, elektrina, pojisteni auto, moto, dum, net, mobil je firemni, jenom ta banka me chybi.
A na barak sem mel to stesti ze jsem si to postavil bez hypoteky a bez pujcky s pomoci  kamosa kteryho sem normalne platil od hodiny, sem tam nejakej sikovnej brigadnik u velkejch akci kde to je ve dvou nemyslitelny. Sic 1 roky vyrizovani papiru, 2 roky staveni, ale nastesti nikomu nic nesplacim.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
K.a.s.y.m. (Člen)
04.12.2013 06:33:29
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

VikecB12 psal:
bubák psal:
Petr J. psal:


...pěkné, také jsem letos lecos revidoval...

Ale těm vašim procentům nerozumím...větší bydlení jsem si pořídil, až jsem si na něj našetřil, asi jsem ze staré školy...idontknow...nebo škrt, než aby podporoval lichváře...

Asi trochu narcisistický kecy bych řek...ale co už...no tak si hold spořivej a všichni co maj hypotéky sou socky...spokojenej? headshakesmokin

Spíš je chytrej,protože se takhle nikdy nedostane do finančních sraček.
Zkuste se někdy zamyslet nad tím,že se vám taky muže něco stat,ať už ůraz,nebo nějaká nemoc a máte po práci,po splátkách,po bydlení...
Jenže dneska chce každej bydlet ve funglovce,což dřív taky nebývalo zvykem. Vodjaktěživa se baráky předělávaly podle přectav aktuální generace,která v nich bydlela,což nestojí věčinou aní štvrtinu toho,co novej barák,přesto se lidi dobrovolně upíšou na 30roků kvuli funglovceidontknow
Já nemám žaludek ani na to si koupit auto ná lízačkubigsmile Na rekonstrukci baráku sem si pučil v rodině,po dvou letech mám pulku zaplacenou a modlím se aby mě hokna vydržela ještě aspoň ty dva roky abych to měl zkrku. Přectava 30let splátek mě děsíbigsmile Je mě jasný,že každej tu možnost nemá,ale divím se že věčinou právě tihle lidi(bez krytí prdele familiou) se vrhají do těch nejvěčích pujček,místo aby se teda drželi trochu přizemi.idontknow

mas holt stesti.jenze se vzij do role nekoho kdo nema co prestavet.a kupovat starsi barak a prestavet ho je dneska pomalu stejne nakladny jak stavet novej.a ze jsi si pujcil v rodine chvalim ale tuhle moznost bohuzel taky nema kazdej.ja mel to plus ze jsem mel aspon pozemek a rodinu ochotnou dat ruku k dilu a pomoct stavet.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
04.12.2013 06:35:33
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

No a ted jeste dotaz pro odborniky.co muzu delat pokud se v nejakym horizontu dostanu k penezum..treba za prodanej barak a budu chtit splatit hypoteku treba po 10 letech?jsou banky ktery za to netrestaj?


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
04.12.2013 07:42:29
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Vovce co furt řeší penízebigsmile


God Save The Queen!
Žirafa (Člen)
04.12.2013 08:54:54
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák psal:

No a k refinancování:

Banka posílá nabídku na další období s nabídkou úrokové sazby cca tak měsíc před ukončením fixačního období.
Zkusí tam něco napsat a pak Vám zavolají jeslti jako dobrý, a pokud řeknete , že nikoli tak se zeptají kolik máte nabídku jinde?
No a za pár dní zavolají znovu dají lepší nabídku a tak ta hra pokračuje až Vám stejnak dají cca to stejný co Vám nabídne jiná banka jako nižší úrokovou sazbu.

Refinnacování je dobrý jen pro lidi jako jsme my, s tím, že pokud to hodíme do jiné banky a Vám řekneme , že tahle už není dobrá je z toho opět provize... bigsmilegood

A nemuze se stat ze reknu kolik mam nabidku jinde a oni uz se neozvou a ja uz tu jinde nestihnu vyridit? Budu to v lednu resit a jelikoz uz jsem na rodicaku tak trochu ocekavam ze se mi stavajici KB vysmeje protoze moc moznosti jinde neni...?


Jaký si to uděláš, takový to máš...
Petr J. (Člen)
04.12.2013 09:07:38
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

bubák psal:
Petr J. psal:
Koldan psal:

já letos udělal revizi výdajů a i díky době se mi podařilo:

šup a je 22 000 ušetřeno a můžu o to víc prochlastat

...pěkné, také jsem letos lecos revidoval...

Ale těm vašim procentům nerozumím...větší bydlení jsem si pořídil, až jsem si na něj našetřil, asi jsem ze staré školy...idontknow...nebo škrt, než aby podporoval lichváře...

Asi trochu narcisistický kecy bych řek...ale co už...no tak si hold spořivej a všichni co maj hypotéky sou socky...spokojenej? headshakesmokin

...o sockách a narcistech píšeš Ty, to jsem tím já říct nechtěl...

...já jen prostě nemám nervy na to, vědět, že další a další měsíc musím mít slušný příjem, abych mohl splácet...tak jsem drahně let bydlel v garsonce než jsem ji letos vyměnil za dvougarsonku bigsmile ale čistě mojí

Jak říkám, mě by to strach nedovolil, takže těm procentům nerozumím...

Mour (Člen)
04.12.2013 09:08:35
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Žirafa psal:
Zdenák psal:

No a k refinancování:

Banka posílá nabídku na další období s nabídkou úrokové sazby cca tak měsíc před ukončením fixačního období.
Zkusí tam něco napsat a pak Vám zavolají jeslti jako dobrý, a pokud řeknete , že nikoli tak se zeptají kolik máte nabídku jinde?
No a za pár dní zavolají znovu dají lepší nabídku a tak ta hra pokračuje až Vám stejnak dají cca to stejný co Vám nabídne jiná banka jako nižší úrokovou sazbu.

Refinnacování je dobrý jen pro lidi jako jsme my, s tím, že pokud to hodíme do jiné banky a Vám řekneme , že tahle už není dobrá je z toho opět provize... bigsmilegood

A nemuze se stat ze reknu kolik mam nabidku jinde a oni uz se neozvou a ja uz tu jinde nestihnu vyridit? Budu to v lednu resit a jelikoz uz jsem na rodicaku tak trochu ocekavam ze se mi stavajici KB vysmeje protoze moc moznosti jinde neni...?

...pozor!!! jestli Ti v lednu končí fixace tak už máš nejvyšší čas na refinancování a jednání s bankou.

Loser (Administrator)
04.12.2013 09:17:25
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Vikec: jak psal Kasym. Ne kazdej ma co prestavovat. Treba stary baraky kolem prahy (a ze jsou to obcas pekny zriceniny) stojej stejne jako v centru byt 3+KK. Pak jeste vrazis dalsi mega do rekonstrukce, aby to bylo dle tvych predstav. No a hlavne ne kazdej ma naturu bydlet v rodinnym domku (bydlet nekde na vesnici na predmesti, dojizdet do prace hodinu a jeste se o barak starat).
Ja jsem treba nejakej takovej domek chtel poridit, ale hodil jsem trochu zpatecku prave kvuli tomu, ze se muze stat, ze nebudu schopen splacet takovou sumu). Poridil jsem malej byt, kam se vlezeme i s prckem, naklady na hypo a bydleni opravdu nizke, aby zbyvalo davat dost penez bokem. Takze to muzu bud splatit o dost driv nebo nemusim extra setrit na rodine.
A jelikoz me porad laka predstava bydleni v domecku, beru tohle jako takovou startovacku, ktera se da pozdeji pronajmout a bude se splacet sama, zatimco ted muzu v klidu vyhlizet nejakej domek a nemusi me srat, ze ho budu rekonstruovat treba 2 roky


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Koldan (Člen)
04.12.2013 10:27:34
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

huskyb12 psal:
Koldan psal:
Zdenák psal:

A teď koukej... bigsmile
Dá se refinancovat ve výročí fixace, aktuální nejnižší sazba tuším 4,99%

4,99% ???!!! jako u běžný hypotéky na barák? to je sakra moc. my měli tři předchozí roky hypotéku s úrokem na barák 4,1% a teď jsem přišel, řekl, že mám poptané banky, že nechci odejít, ale love sou love a dostali jsme na 5 roků 2,99. a to tam měla paní nachystané s velkou slávou 3,66 a ani neměla odvahu to ukázat. jo a samo, že bez poplatků a k tomu běžný účet zdarma pro mě i Cukrářku. Tak jsem šel na spořku, kde mám účet já, řekl, že mě sere platit 200 Kč měsíčně za vedení účtu a všechny poplatky a že to chci zadarmo, paní řekla, že to nende, tak jsem si nechal zavolat vedoucí a na další tři roky mám účet zdarma, úplně bez poplatků. Dnes je jiná doba a díky různým FIO bankám a jiným netovým bezpoplatkovým organizacím se musí s poplatky uklidnit i takové molochy jako KB či ČSgood

bro nečteš, nevíš, todle je úrok na ameriku ...
jináč souhlasim :)
takys náma vorala rajfka - už jim nikdy nedam ani vorla, podobně s českou, O2 apod.
akorát na elektriku s gázem sem furt línej :)

máš recht bro, já to blbě čet, su pitomeček pitomoučkejredfacebigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Koldan (Člen)
04.12.2013 10:35:40
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

To Vikec a Vjětrník:
vono je to těžko. vypadneš z baráku, začneš bydle v podnájmu a řešíš co a jak dál. taky jsem to řešil, pět let jsem bydlel v podnájmu, kdybych si tenkrát vzal úvěr, koupil v Brně garsonku a neplatil podnájem, ale splácel úvěr, měl jsem pak byt k prodeji, takto sem měl prd. S opravou starých baráků bych Vikecu moc neargumentoval. To je neštěstí a raději bych něco přihodil, než jít do opravy starého baráku, kde podle dědy bylo uděláno všechno "echt festovně" a pak zistíš, že to nemá ani základy. Srat se s tím budeš roky a nakonec to stejně nebude voňavý jak novostavba.
a co se týče toho, estli brat úvěr či ne, musí to být rozumně. čekat na to až si na to našetříš můžeš tehdá, pokud víš, že to zvládneš třeba v horizontu deseti let, spíš míň, jenže většina lidí není schopna za deset roků našetřit na vlastní bydlení, takže vzít si na to úvěr a mít to k dispozici hned bych úplně nezatracoval Ale pokud má někdo společný čistý příjem třeba 30 000, tak mít splátku 15000 měsíčně je už dle mě pičovina, páč pak de všecko na barák a co z toho, že bydlíš v novém a ve svém, když celý život se točí kolem shánění peněz na splátku úvěru.


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kelly01 (Člen)
04.12.2013 10:58:49
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Ovšem medvídku rozdíl je v tom jestli bereš hypo na něco co je tvoje(zděděnej barák bez dluhů) a nebo na funglofku kterou vykrýváš celou a jsi štvanec peněz ať sousedi čumí nebo ať mám iluzi snu o úspěchu a jak každé odpoledne sedíme v rozzářené zahradě a budoucí vysokoškoláci a úspěšní krásní lidé si před námi hrají a dělají nám jenom radost, nehledě na šťastné vánoce kdy bude plný dům bo v reklamách to tak je, tak to tak prostě musí býtbigsmile

Jsem stará garda, nemám cash, nic nekupuji a obejdu se bez toho, holt nemusím mít všechno a mám rád klidbigsmile

Takže až se bude hlasovat dejte mne do malé skupinky bez dluhů, bez majetku bez touhy se za něčím štvát, ale společensky outasssmokin


God Save The Queen!
Mour (Člen)
04.12.2013 11:39:23
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Kelly: ....a my máme eště aji toho flekatého psa good bigsmilebigsmilebigsmile

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/26_aussi.jpg
Kelly01 (Člen)
04.12.2013 11:50:27
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Mně to zdrzlo, a naučila se tvářit že je týraná a smutná, mrcha, takže jdu dnes opět na cvičákfuck

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/30_zdrzla.jpg

God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
04.12.2013 12:44:49
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Kelly01 psal:

Ovšem medvídku rozdíl je v tom jestli bereš hypo na něco co je tvoje(zděděnej barák bez dluhů) a nebo na funglofku kterou vykrýváš celou a jsi štvanec peněz ať sousedi čumí nebo ať mám iluzi snu o úspěchu a jak každé odpoledne sedíme v rozzářené zahradě a budoucí vysokoškoláci a úspěšní krásní lidé si před námi hrají a dělají nám jenom radost, nehledě na šťastné vánoce kdy bude plný dům bo v reklamách to tak je, tak to tak prostě musí býtbigsmile

Jsem stará garda, nemám cash, nic nekupuji a obejdu se bez toho, holt nemusím mít všechno a mám rád klidbigsmile

Takže až se bude hlasovat dejte mne do malé skupinky bez dluhů, bez majetku bez touhy se za něčím štvát, ale společensky outasssmokin

podle tvyho modelu bych cekal dalsich 30 let na to az mi umrou rodice a d ty doby budu nekomu platit najem v panelu. a pak se stejne budu delit s brachou na pul.tak takhle tedy ne smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
04.12.2013 16:27:21
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Jinak..

Nevidím nic na  tom platit nájem, pak případné dědictví procestovat a rozházet a do rakve jít ve finále s prodaným bytem(ve smlouvě samo na dožití)smokin

Ten také procestuji nebo utratím za dvacetiletý kurvy z escortuevil

V podstatě do rakve plánuju jít s pocitem že jsem na nikoho nedělal, nikoho neprokrmoval a celkem si to užilgood

V podstatě nevím kde je problémsurprised

A co bude s tělemsurprised

To není můj problém, na hrobu nebo urně netrvámass


God Save The Queen!
Žirafa (Člen)
04.12.2013 17:50:46
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Mour psal:

...pozor!!! jestli Ti v lednu končí fixace tak už máš nejvyšší čas na refinancování a jednání s bankou.

Ja vim, konci mi v breznu tak to chci v lednu resit, stejne musim do banky kvuli zmene jmena tak me obihani nemine smile1


Jaký si to uděláš, takový to máš...
Petula (Člen)
04.12.2013 19:32:43
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Žirafa psal:
Mour psal:

...pozor!!! jestli Ti v lednu končí fixace tak už máš nejvyšší čas na refinancování a jednání s bankou.

Ja vim, konci mi v breznu tak to chci v lednu resit, stejne musim do banky kvuli zmene jmena tak me obihani nemine smile1

Akorát se holka obávám trošku toho rodičáku.. přiznají ti příjem pouze do výše 7600,- Kč měsíčně.. pokud nebudeš lhát bigsmile


Sny se plní tomu, kdo v ně věří.
Petula (Člen)
04.12.2013 19:34:27
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

K.a.s.y.m. psal:

No a ted jeste dotaz pro odborniky.co muzu delat pokud se v nejakym horizontu dostanu k penezum..treba za prodanej barak a budu chtit splatit hypoteku treba po 10 letech?jsou banky ktery za to netrestaj?

Vždy ke konci fixačního období můžeš hypotéku doplatit nebo refinancovat jinde bez sankcí.


Sny se plní tomu, kdo v ně věří.
Koldan (Člen)
04.12.2013 19:50:43
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Kelly01 psal:

Ovšem medvídku rozdíl je v tom jestli bereš hypo na něco co je tvoje(zděděnej barák bez dluhů) a nebo na funglofku kterou vykrýváš celou a jsi štvanec peněz ať sousedi čumí nebo ať mám iluzi snu o úspěchu a jak každé odpoledne sedíme v rozzářené zahradě a budoucí vysokoškoláci a úspěšní krásní lidé si před námi hrají a dělají nám jenom radost, nehledě na šťastné vánoce kdy bude plný dům bo v reklamách to tak je, tak to tak prostě musí býtbigsmile

Jsem stará garda, nemám cash, nic nekupuji a obejdu se bez toho, holt nemusím mít všechno a mám rád klidbigsmile

Takže až se bude hlasovat dejte mne do malé skupinky bez dluhů, bez majetku bez touhy se za něčím štvát, ale společensky outasssmokin

v podtatě s tebou souhlasím, sice ne až tak radikálně, ale taky mám známé, kteří si postavili baráky, všecko musí být nejlepší, od klik po dlažbu až po betony na opěrnou zídku, které my používáme na dálnicích. Protože neměli love na pozemek ve městě, tak si postavili v prdeli, kde je jen jedna hospoda, jen jedna ty volesurprised, jezdí tam snad ještě pojízdný obchodsurprised ajsou nadšeni jak se mají. Dvě třetiny platu daj na hypotéku a pak vyžijí tak, tak a to s výhledem na dalších 25 let, takže se nikam nepodívají, nic si neužijou, děckám budou vysvětlovat, že sice maj hezký dům, ale na nic jiného nezbylo. tak pro to taky nejsem, to máš recht, ale to jsou extrémy, stejně jako ten tvůj se spálenýma mostamasmokin ty vole, fakt jen jedna hospodaheadshake


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Zdenák (Člen)
04.12.2013 20:10:59
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

To žirafa :

V klidu to zvládnem , i za měsíc se dá, začneme sprostě vydírat konkurenčníma nabídkama, a zárověň si připravíme půdu jinde , kdyby neustoupili....
bigsmile taková hra na nervy...
Na plat ser, občas se dá vybruslit prohlášením, že si schopná to platit , bez potvrezní příjmu.

Pro lidi jako si ty umím zázraky na počkání a nemožné do 3 dnů.... :o)
V lednu kontaktuj a zařídíme.....


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
K.a.s.y.m. (Člen)
04.12.2013 20:43:39
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petula psal:
K.a.s.y.m. psal:

No a ted jeste dotaz pro odborniky.co muzu delat pokud se v nejakym horizontu dostanu k penezum..treba za prodanej barak a budu chtit splatit hypoteku treba po 10 letech?jsou banky ktery za to netrestaj?

Vždy ke konci fixačního období můžeš hypotéku doplatit nebo refinancovat jinde bez sankcí.

No to ja se to se obavam ze se milis protoze ve smlouve mam ze muzu po skonceni fixace dat jen20% a cely to doplatit bez sankce nelze. Proto se ptam i na jiny moznosti.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
ABik (Člen)
04.12.2013 20:48:16
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Koldan psal:
Kelly01 psal:

Ovšem medvídku rozdíl je v tom jestli bereš hypo na něco co je tvoje(zděděnej barák bez dluhů) a nebo na funglofku kterou vykrýváš celou a jsi štvanec peněz ať sousedi čumí nebo ať mám iluzi snu o úspěchu a jak každé odpoledne sedíme v rozzářené zahradě a budoucí vysokoškoláci a úspěšní krásní lidé si před námi hrají a dělají nám jenom radost, nehledě na šťastné vánoce kdy bude plný dům bo v reklamách to tak je, tak to tak prostě musí býtbigsmile

Jsem stará garda, nemám cash, nic nekupuji a obejdu se bez toho, holt nemusím mít všechno a mám rád klidbigsmile

Takže až se bude hlasovat dejte mne do malé skupinky bez dluhů, bez majetku bez touhy se za něčím štvát, ale společensky outasssmokin

v podtatě s tebou souhlasím, sice ne až tak radikálně, ale taky mám známé, kteří si postavili baráky, všecko musí být nejlepší, od klik po dlažbu až po betony na opěrnou zídku, které my používáme na dálnicích. Protože neměli love na pozemek ve městě, tak si postavili v prdeli, kde je jen jedna hospoda, jen jedna ty volesurprised, jezdí tam snad ještě pojízdný obchodsurprised ajsou nadšeni jak se mají. Dvě třetiny platu daj na hypotéku a pak vyžijí tak, tak a to s výhledem na dalších 25 let, takže se nikam nepodívají, nic si neužijou, děckám budou vysvětlovat, že sice maj hezký dům, ale na nic jiného nezbylo. tak pro to taky nejsem, to máš recht, ale to jsou extrémy, stejně jako ten tvůj se spálenýma mostamasmokin ty vole, fakt jen jedna hospodaheadshake

Kolik stojí pozemek ve "městě"?

Petula (Člen)
04.12.2013 21:48:50
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

K.a.s.y.m. psal:
Petula psal:
K.a.s.y.m. psal:

No a ted jeste dotaz pro odborniky.co muzu delat pokud se v nejakym horizontu dostanu k penezum..treba za prodanej barak a budu chtit splatit hypoteku treba po 10 letech?jsou banky ktery za to netrestaj?

Vždy ke konci fixačního období můžeš hypotéku doplatit nebo refinancovat jinde bez sankcí.

No to ja se to se obavam ze se milis protoze ve smlouve mam ze muzu po skonceni fixace dat jen20% a cely to doplatit bez sankce nelze. Proto se ptam i na jiny moznosti.

Proboha cos to podepsal??? surprised


Sny se plní tomu, kdo v ně věří.
Kelly01 (Člen)
04.12.2013 22:08:51
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Proboha, co to podepsalsurprised


God Save The Queen!
Petr J. (Člen)
04.12.2013 22:24:15
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Co to podepsal? Proboha....help

hlemejzd999 (Člen)
05.12.2013 00:22:37
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Proboha, at uz je jaro bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
K.a.s.y.m. (Člen)
05.12.2013 06:13:47
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petula psal:
K.a.s.y.m. psal:
Petula psal:


Vždy ke konci fixačního období můžeš hypotéku doplatit nebo refinancovat jinde bez sankcí.

No to ja se to se obavam ze se milis protoze ve smlouve mam ze muzu po skonceni fixace dat jen20% a cely to doplatit bez sankce nelze. Proto se ptam i na jiny moznosti.

Proboha cos to podepsal??? surprised

koukam ze po skonceni fixace vymenim banku smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Zdenák (Člen)
05.12.2013 08:38:25
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Proboha, cos to podepsal ?? a kde?? smile1 (jako u jaký  banky)


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
K.a.s.y.m. (Člen)
05.12.2013 09:35:29
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenák psal:

Proboha, cos to podepsal ?? a kde?? smile1 (jako u jaký  banky)

Spořka


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
05.12.2013 09:40:26
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

K.a.s.y.m. psal:
Zdenák psal:

Proboha, cos to podepsal ?? a kde?? smile1 (jako u jaký  banky)

Spořka

jste me tak vydesili ze se radsi podivam do smlouvy jestli  jsem to nesplet a nahodou se to netykalo mimoradnych vkladu pred skoncenim fixace smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
05.12.2013 13:03:17
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Koldan psal:
Kelly01 psal:

Ovšem medvídku rozdíl je v tom jestli bereš hypo na něco co je tvoje(zděděnej barák bez dluhů) a nebo na funglofku kterou vykrýváš celou a jsi štvanec peněz ať sousedi čumí nebo ať mám iluzi snu o úspěchu a jak každé odpoledne sedíme v rozzářené zahradě a budoucí vysokoškoláci a úspěšní krásní lidé si před námi hrají a dělají nám jenom radost, nehledě na šťastné vánoce kdy bude plný dům bo v reklamách to tak je, tak to tak prostě musí býtbigsmile

Jsem stará garda, nemám cash, nic nekupuji a obejdu se bez toho, holt nemusím mít všechno a mám rád klidbigsmile

Takže až se bude hlasovat dejte mne do malé skupinky bez dluhů, bez majetku bez touhy se za něčím štvát, ale společensky outasssmokin

v podtatě s tebou souhlasím, sice ne až tak radikálně, ale taky mám známé, kteří si postavili baráky, všecko musí být nejlepší, od klik po dlažbu až po betony na opěrnou zídku, které my používáme na dálnicích. Protože neměli love na pozemek ve městě, tak si postavili v prdeli, kde je jen jedna hospoda, jen jedna ty volesurprised, jezdí tam snad ještě pojízdný obchodsurprised ajsou nadšeni jak se mají. Dvě třetiny platu daj na hypotéku a pak vyžijí tak, tak a to s výhledem na dalších 25 let, takže se nikam nepodívají, nic si neužijou, děckám budou vysvětlovat, že sice maj hezký dům, ale na nic jiného nezbylo. tak pro to taky nejsem, to máš recht, ale to jsou extrémy, stejně jako ten tvůj se spálenýma mostamasmokin ty vole, fakt jen jedna hospodaheadshake

A tohle je přesně to,co sem měl na mysli. Čím mají lidi víc holou prdel,tím víc musí mít fšecko hned,fungl,nejlepší a nejnovější a co se bude dít dál je ve hvězdáchidontknowbigsmile
Mnohem rozumnější se mě jeví přístup třeba Lůzra nebo Vjetrníka,kteří si dokážou počkat,ikdyš věřím,že love vydělat dokážou slušný...
Jenže třištvrtě borců si narazí mladou,velmi perspektivní a kůl pipinu,která si dupne že chce mít novostavbu,protože to tak přece mají fšichni v seriálech v TV,tak se staví,zadlužuje a najednou ejhle,nezbejvá na krutou dovolenou v egyptěbigsmile a nervozita ve vstahu narůstásurprisedbigsmile Lidi chcou žít na vyší urovni,než na kterou mají,to je myslím hlavní problém dnešní doby. Samozřejmě banky jim tuhle iluzi rádi na pár měsíců umožní prožít.evilbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
yebat (Člen)
05.12.2013 13:37:47
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

blíží se vánoce... to bude zase půjček... bigsmile

Zdenek (Člen)
05.12.2013 13:43:46
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

To Vikec,,přesně popsáno. Zdenek.good

K.a.s.y.m. (Člen)
05.12.2013 14:17:54
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

VikecB12 psal:
Koldan psal:
Kelly01 psal:

Ovšem medvídku rozdíl je v tom jestli bereš hypo na něco co je tvoje(zděděnej barák bez dluhů) a nebo na funglofku kterou vykrýváš celou a jsi štvanec peněz ať sousedi čumí nebo ať mám iluzi snu o úspěchu a jak každé odpoledne sedíme v rozzářené zahradě a budoucí vysokoškoláci a úspěšní krásní lidé si před námi hrají a dělají nám jenom radost, nehledě na šťastné vánoce kdy bude plný dům bo v reklamách to tak je, tak to tak prostě musí býtbigsmile

Jsem stará garda, nemám cash, nic nekupuji a obejdu se bez toho, holt nemusím mít všechno a mám rád klidbigsmile

Takže až se bude hlasovat dejte mne do malé skupinky bez dluhů, bez majetku bez touhy se za něčím štvát, ale společensky outasssmokin

v podtatě s tebou souhlasím, sice ne až tak radikálně, ale taky mám známé, kteří si postavili baráky, všecko musí být nejlepší, od klik po dlažbu až po betony na opěrnou zídku, které my používáme na dálnicích. Protože neměli love na pozemek ve městě, tak si postavili v prdeli, kde je jen jedna hospoda, jen jedna ty volesurprised, jezdí tam snad ještě pojízdný obchodsurprised ajsou nadšeni jak se mají. Dvě třetiny platu daj na hypotéku a pak vyžijí tak, tak a to s výhledem na dalších 25 let, takže se nikam nepodívají, nic si neužijou, děckám budou vysvětlovat, že sice maj hezký dům, ale na nic jiného nezbylo. tak pro to taky nejsem, to máš recht, ale to jsou extrémy, stejně jako ten tvůj se spálenýma mostamasmokin ty vole, fakt jen jedna hospodaheadshake

A tohle je přesně to,co sem měl na mysli. Čím mají lidi víc holou prdel,tím víc musí mít fšecko hned,fungl,nejlepší a nejnovější a co se bude dít dál je ve hvězdáchidontknowbigsmile
Mnohem rozumnější se mě jeví přístup třeba Lůzra nebo Vjetrníka,kteří si dokážou počkat,ikdyš věřím,že love vydělat dokážou slušný...
Jenže třištvrtě borců si narazí mladou,velmi perspektivní a kůl pipinu,která si dupne že chce mít novostavbu,protože to tak přece mají fšichni v seriálech v TV,tak se staví,zadlužuje a najednou ejhle,nezbejvá na krutou dovolenou v egyptěbigsmile a nervozita ve vstahu narůstásurprisedbigsmile Lidi chcou žít na vyší urovni,než na kterou mají,to je myslím hlavní problém dnešní doby. Samozřejmě banky jim tuhle iluzi rádi na pár měsíců umožní prožít.evilbigsmile

v tom co pises mas pravdu a vis co je na tom nejlepsi.ze kazdej z nas ma tu volbu do toho jit nebo ne.pro me bylo pocitani jednoduchy.hypoteka pro me vychazela lip jak platit najem. smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
gore (Člen)
05.12.2013 14:29:41
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

...sem f zasade proti hypotecebad a proto sem si ji tez poridilidontknowbigsmile
...a jestli to dobre chapu tag clovek s holouass vydelavajici plus minus 20-25 tacu by mel treba s rodici gdyz ho u sebe nechajsmile1,normalne zit a kazdej mesic si dat na hromadku cast penez a az ta hromadka bude dostatecne velka treba f 45 nebo 40 nebo 50 (zalezi co je to normalne zit) tag ji sebrat a poridit si bydleni pác prece nejnipussy aby se zadluzilbigsmilebigsmile
...pag je moznost najit si ten najem a bud f nem spokojene zit ale zaspussy nasetrit a smirit se s tim ze nigda svoje met nebudubad
...zalezi na gustu kazdeho soudruhabigsmilebigsmile
...hypoteky sou zasrana stetem porporovana legalni lichva ale myslim ze zaplat panbu za tu moznost ze clovek nemusi do padesati setrit tag jako treba spousta mych kolegu f praci

..bigsmilekua to je snad muj nejdelsí prispevek tadybigsmilebigsmile


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
Luk (Člen)
05.12.2013 14:46:51
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

dobře tygoodbigsmile


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
osiris (Člen)
05.12.2013 14:52:01
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

gore psal:

...sem f zasade proti hypotecebad a proto sem si ji tez poridilidontknowbigsmile
...a jestli to dobre chapu tag clovek s holouass vydelavajici plus minus 20-25 tacu by mel treba s rodici gdyz ho u sebe nechajsmile1,normalne zit a kazdej mesic si dat na hromadku cast penez a az ta hromadka bude dostatecne velka treba f 45 nebo 40 nebo 50 (zalezi co je to normalne zit) tag ji sebrat a poridit si bydleni pác prece nejnipussy aby se zadluzilbigsmilebigsmile
...pag je moznost najit si ten najem a bud f nem spokojene zit ale zaspussy nasetrit a smirit se s tim ze nigda svoje met nebudubad
...zalezi na gustu kazdeho soudruhabigsmilebigsmile
...hypoteky sou zasrana stetem porporovana legalni lichva ale myslim ze zaplat panbu za tu moznost ze clovek nemusi do padesati setrit tag jako treba spousta mych kolegu f praci

..bigsmilekua to je snad muj nejdelsí prispevek tadybigsmilebigsmile

...no istěéééééééé goodbigsmile
...tos psals tag vod outerka? helpbigsmileredfacesmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
05.12.2013 15:04:05
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

To je přesně vono ..supr dnešní doba, hlavně, že můžem cestovat..goodbigsmile
Už jsem to tu jistojistě psal, u nás na vsi celá ta generace cca 50 let má velký dvougenerační vily..vesměs normální lidi..tj. prodavačky, řemeslníci a především zemědělci, traktoristi..tenkrát postavili barák za uplný hovno po vodpolednách..a že moseli kachličky shánět přes x známých a ještě půl roku..no a? Dneska maj ty baráky cenu třeba 5 míčů, páč k tomu má každej pozemek jak kráva a začíná to tady bejt lukrativní lokalita..a těm blbcům z beverly hills nevadí dát za m2 1600,-...
K čemu mi jsou placatý televize, telefony,tablety a jiný pičoviny, když na takovej barák bez zadlužení prostě nevydělám? k hovnusick
Takže bydlim v práci na pár metrech čtverečnejch..což bylo původně jen jako přespaliště svobodnýho mládence..což se teda malinko zvrtlo a už je tu baba a dítě, Hrošík, rybičky a šneci..bigsmile Takže skrmnost mosí bejt..trošku to rozšířim přístavbou..ale pořád jen z peněz, co mám..A klidně bych moh jít bydlet do nájmu, ale na to teda seruass A zadlužovat hypotékou se nehodlám, páč nikdy nevim, kdy mi zas rupnou záda a bude po prdeli..smile2bigsmile


PURE NAKED BIKE!
Meloun (Člen)
05.12.2013 15:07:54
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Fotr například z platu huťmistra (tušim cca 2200,- + časné přesčasy) se slepicí na mateřský postavil barák, sice papundeklovej, ale postavil za 180 000 ( v roce 94 tušim) a při rozvodu s tou slípkou to vyčíslili na 2,7milionu..to bylo 2006..pozemek za 17kč metr..blízko koupaliště a krásná příroda železnobrodskabigsmile


PURE NAKED BIKE!
ABik (Člen)
05.12.2013 16:33:05
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Jsem štvanec peněz, který si chce vzít čtvrtou hypotéku bigsmile Kdo mi půjčí??? Odhadl bych to tak na čtverku - OSVČ, jediný společník sro, stačí 70%, ne hypo od raiff s 6%...

A teď raďte evil

PALOUS (Člen)
05.12.2013 22:54:09
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

gore psal:

...sem f zasade proti hypotecebad a proto sem si ji tez poridilidontknowbigsmile
...a jestli to dobre chapu tag clovek s holouass vydelavajici plus minus 20-25 tacu by mel treba s rodici gdyz ho u sebe nechajsmile1,normalne zit a kazdej mesic si dat na hromadku cast penez a az ta hromadka bude dostatecne velka treba f 45 nebo 40 nebo 50 (zalezi co je to normalne zit) tag ji sebrat a poridit si bydleni pác prece nejnipussy aby se zadluzilbigsmilebigsmile
...pag je moznost najit si ten najem a bud f nem spokojene zit ale zaspussy nasetrit a smirit se s tim ze nigda svoje met nebudubad
...zalezi na gustu kazdeho soudruhabigsmilebigsmile
...hypoteky sou zasrana stetem porporovana legalni lichva ale myslim ze zaplat panbu za tu moznost ze clovek nemusi do padesati setrit tag jako treba spousta mych kolegu f praci

..bigsmilekua to je snad muj nejdelsí prispevek tadybigsmilebigsmile

Ty voe ty jedešbigsmile
goodbigsmile


Jebat motorky :-)
Petr (Člen)
06.12.2013 12:40:40
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

TO: hlemejzd999
omlouvám se za zpoždění takže myslel sem to takto:

hypo 2 000 000Kč
úrokem 4%pa (schválně nadsazuju)
náklady hypo - 4500 odhad, 150Kč/měs za vedení

hypo na 20 let zaplatím celkem 3 400 000Kč, spl. 12.120Kč
hypo na 30 let zaplatím celkem 4 098 500Kč, spl. 9.548Kč  (uspora 2.572Kč)

a teď proč jít cestou delší hypotéky a "přeplatit"??surprised

1. rozdíl ve splátkách si dávám - což "nepoznám, protože bych to stejně platil a za 3,7měs. mám na další splátku ušetřeno good

2.protože mám před sebou dlouhou dobu, mohu peníze zhodnocovat reálně 8-12%
  jak, to je téma na jinou diskuzi ale můžu kdyžtak taky rozepsat. pro naši kalkulaci schválně ponížím na 6% bigsmile
výhody sou jasné, mám prachy k dispozici když se neco posere a nemusím nic rušit, pouze si jich část můžu odsát bez sankcí good

3. a klíčový bod                   20letá hypo                     30letá hypo
rok porovnání     10 let        20let   30let            10let           20let          30let
stav dluhu hypo  -1 197 056   0        0               -1 575 679  -943 088       0
stav uspor              0            0      +1 784 610  +421 383     +1 188 046  +2 582 910
bilance             -1 197 056    0      +1 784 610  -1 154 296   +244 958     +2 582 910

ve 20leté verzi samozřejmě peníze pak zhodnocuji taky, ale protože mám krátký investiční horizont, mohu počítat jen s max.4% zhodnocením

takže i přesto že přeplatím na hypo, mám v kapse navíc tímto rozhodnutím 790 000Kč

FINANČNĚ PLÁNOVAT SE VYPLATÍ cool


tak a teď do mě prosím evil


tož tak..
hlemejzd999 (Člen)
06.12.2013 13:15:35
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr psal:

stav dluhu hypo  -1 197 056   0        0               -1 575 679  -943 088       0
stav uspor              0            0      +1 784 610  +421 383     +1 188 046  +2 582 910
bilance             -1 197 056    0      +1 784 610  -1 154 296   +244 958     +2 582 910

surprisedtak to uz je na me moc telefonnich cisel ... a ta predvolba idontknowbigsmile
...no je to hezký no, jen ti tohle musi nekdo poradit , nez si tu hypoteku vezmes bigsmile
u me uz je to pasé


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Petr (Člen)
06.12.2013 13:32:05
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

hlemejzd999 psal:
Petr psal:

stav dluhu hypo  -1 197 056   0        0               -1 575 679  -943 088       0
stav uspor              0            0      +1 784 610  +421 383     +1 188 046  +2 582 910
bilance             -1 197 056    0      +1 784 610  -1 154 296   +244 958     +2 582 910

surprisedtak to uz je na me moc telefonnich cisel ... a ta predvolba idontknowbigsmile
...no je to hezký no, jen ti tohle musi nekdo poradit , nez si tu hypoteku vezmes bigsmile
u me uz je to pasé

nikdy není pozdě..
pokud si o tom chceš pokecat, telefon mám v profilu good


tož tak..
ABik (Člen)
06.12.2013 13:40:07
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr psal:

TO: hlemejzd999
omlouvám se za zpoždění takže myslel sem to takto:

hypo 2 000 000Kč
úrokem 4%pa (schválně nadsazuju)
náklady hypo - 4500 odhad, 150Kč/měs za vedení

hypo na 20 let zaplatím celkem 3 400 000Kč, spl. 12.120Kč
hypo na 30 let zaplatím celkem 4 098 500Kč, spl. 9.548Kč  (uspora 2.572Kč)

a teď proč jít cestou delší hypotéky a "přeplatit"??surprised

1. rozdíl ve splátkách si dávám - což "nepoznám, protože bych to stejně platil a za 3,7měs. mám na další splátku ušetřeno good

2.protože mám před sebou dlouhou dobu, mohu peníze zhodnocovat reálně 8-12%
  jak, to je téma na jinou diskuzi ale můžu kdyžtak taky rozepsat. pro naši kalkulaci schválně ponížím na 6% bigsmile
výhody sou jasné, mám prachy k dispozici když se neco posere a nemusím nic rušit, pouze si jich část můžu odsát bez sankcí good

3. a klíčový bod                   20letá hypo                     30letá hypo
rok porovnání     10 let        20let   30let            10let           20let          30let
stav dluhu hypo  -1 197 056   0        0               -1 575 679  -943 088       0
stav uspor              0            0      +1 784 610  +421 383     +1 188 046  +2 582 910
bilance             -1 197 056    0      +1 784 610  -1 154 296   +244 958     +2 582 910

ve 20leté verzi samozřejmě peníze pak zhodnocuji taky, ale protože mám krátký investiční horizont, mohu počítat jen s max.4% zhodnocením

takže i přesto že přeplatím na hypo, mám v kapse navíc tímto rozhodnutím 790 000Kč

FINANČNĚ PLÁNOVAT SE VYPLATÍ cool


tak a teď do mě prosím evil

surprised že my blbci vůbec chodíme do práce surprised Zhodnocení 6-12% je p.a. nebo za těch 30 let celkem? Zdá se mi v tom tvém výpočtu mnoho neznámých.

Kelly01 (Člen)
06.12.2013 15:10:17
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Ondráš vám dá správná číslagood


God Save The Queen!
Mour (Člen)
06.12.2013 15:17:15
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Můj jediný zisk a profit z hypotéky je takový, že v 60-ti na penzi budu bydlet za jenom energie good smile1 ....samozřejmě, že mimo úžasné současné bydlení good

...no a pak to zdědí dítě a třeba mi nebude chodit chcát na hrob bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

Petr (Člen)
06.12.2013 15:52:07
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

TO Abik
připadá ti to nereálné??

ano, pokud lidi budou mít peníze jen na běžném učtu nebo stavebkách tak se fakt nikdy přes 3,5% nedostanou..


tož tak..
Loser (Administrator)
06.12.2013 16:14:35
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr psal:

TO Abik
připadá ti to nereálné??

ano, pokud lidi budou mít peníze jen na běžném učtu nebo stavebkách tak se fakt nikdy přes 3,5% nedostanou..

tak tak. Ja driv vrazel prachy do chlastu. Obcas jsem se dostal i na 80%, ale prumer byl spis kolem 30% goodgoodgoodgood


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Petr (Člen)
06.12.2013 16:25:21
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Dá se spekulovat, investovat, spořit či šetřit nepřeberným množstvím možností

např : R.U.M. - rozumě uložená měna ;)


tož tak..
Kukii (Člen)
06.12.2013 17:01:01
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr psal:

Dá se spekulovat, investovat, spořit či šetřit nepřeberným množstvím možností

např : R.U.M. - rozumě uložená měna ;)

konečně pojem, kterému rozumim surprisedbigsmilebigsmile


Život je boj-mašina je nej!!!
Zdenák (Člen)
06.12.2013 18:07:20
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Asi se ze mě stane pojišťovák .....
12 % proti 3 % hypo kurva to nemusím vůbec do práce....
a ta jistota na dalších 20 až 30 let to je prognóza za kterou by se nemuseli stydět ani v ČNB.

Bohužel umřu jako Mour , s doplacenou hypotékou a s nadějí , že mi děti nepochčijou hrob. A nebo na mě budou chcát za to že sem nedokázal našetřit u hypotéky další mega a mega prachy.

Teď si chvilku připadám jak babička před prodejcem hrnců.... aby mi něco neuteklo... smile1


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
Zdenák (Člen)
06.12.2013 18:13:28
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Ta představa,,, že sem nevědomě 30 lidem kterým sem letos zařídil hypotéku lhal.

Když se dnes dozvídám věci , které mi nikdo neřekl a mohli moji klienti nejen platit hypo ale nechodit do práce ....
A já jim to prostě neřekl a jen sem jim to zařídíl a ukecal nižší sazbu.
Kdyby já poslechnul to volání do pojišťovacích firem typu Fincentrum Partners OVB a spol a mohl dnes vše vidět jinak....

Jdu si kleknout na hrách a za každýho minimálně na 30 min.
A možná bych mohl ,ještě mlatit hlavou o zeď z důvodu své omezenosti.
redface


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
Petr (Člen)
06.12.2013 20:23:37
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdeňku,
máš pravdu, pojištovák ti fakt v tomto nepomůže good
hypotéky dělám taky a právě proto se nezajímám jen o nejlepší sazbu a podmínky - to je přeci standard, ne ?
říká ti neco jména jako Kořený,Fichtner, Syrový, ...?
Zajisté si člověk co se dovzdělávává v oboru a už sis tuhle českou špičku v oblasti investic minimálně poslechl. Pokud ne, rád si s tebou nad problematikou investování sednu aby si mohl svým klientům nabídnout víc, než jen hypotéku
Petr

ps. jen abych si ujasnil co je vám trnem v oku, sou to výnosy nebo myšlenka delší hypotéky?evil


tož tak..

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr