Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » oprava kola

rrennddy (Nový člen)
09.12.2013 18:43:51
Offline

oprava kola

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3297_dsc_0384.jpg


máte zkušenosti?takový zásah jsem nečekal,když mi to vrátili.mám se bát nebo šetřit na nový

Zufin (Člen)
09.12.2013 18:47:27
Offline

Re: oprava kola

ty woe to jako nahral svajcem a nejak pod lisem rovnal nebo co? tak to pockam na zkusenejsi co oni na to

rrennddy (Nový člen)
09.12.2013 18:50:57
Offline

Re: oprava kola

nebyl jsem u toho bylo to prý pod lisem jen to ohřívání jsem nečekal a ani mi o tom dopředu neřekl,jinak firma co se tím zabývá

yebat (Člen)
09.12.2013 18:54:40
Offline

Re: oprava kola

jestli je to firma co se tim zabejvá, tak by to snad mělo bejt ok ne? přece by se nepouštěli do něčeho na co nemaj...

Zufin (Člen)
09.12.2013 18:57:48
Offline

Re: oprava kola

tak to zas treba u nas ve firme se klidne pusti aj na co nemaji a to se pak deji veci,ale nebudu to tu zasirat ,uz mlcim

Zdenek (Člen)
09.12.2013 23:16:17
Offline

Re: oprava kola

Ťěžko říct čím to vohřejvaly, jestli na tom byla guma, tak to bylo autogenem, aby to šlo rychle, dle malej stopy opálení bych to typoval na autogen, což je dost choulostivý na kyslík a acetylen, záleží taky na době chládnutí,,udělej pro jistotu aspoň zkoušku Petrákem, nebo rtg. PS. Tu zkoušku dělej cca. za 14dní po tom jejich rovnání. Zdenek.good

rrennddy (Nový člen)
16.12.2013 20:47:33
Offline

Re: oprava kola

tak pokud to někdo četl tak kolo odzkoušeno PT - kapilární metodou aspoň jsem se něco přiučil a je v pořádku,tak už obavy nejsou takové

kdrk (Člen)
17.12.2013 15:39:32
Offline

Re: oprava kola

rrennddy psal:

tak pokud to někdo četl tak kolo odzkoušeno PT - kapilární metodou aspoň jsem se něco přiučil a je v pořádku,tak už obavy nejsou takové

To kolo vem...zahoď někam daleko a buď rád, že si užiješ i příští vánoce...
Něco o tom taky vim...

K.a.s.y.m. (Člen)
17.12.2013 20:18:40
Offline

Re: oprava kola

kdrk psal:
rrennddy psal:

tak pokud to někdo četl tak kolo odzkoušeno PT - kapilární metodou aspoň jsem se něco přiučil a je v pořádku,tak už obavy nejsou takové

To kolo vem...zahoď někam daleko a buď rád, že si užiješ i příští vánoce...
Něco o tom taky vim...

neni nad radu odborníka kterej o tom hovno ví bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Foglik (Člen)
23.12.2013 18:50:20
Offline

Re: oprava kola

sice je to na auto, ale snad nevadi. ja mel kolecko takovy napatrne koply kdyz auto delalo kotrmelce. Myslim ze ho opravili docela pekne. Cenovka byla 2200Kc. Takze nejakyho jenom rovnani bych se nebal. Nahrivat se to musi jinak by to taky nemuselo dopadnout dobre.

http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7223/7223563_799d168d2781e59a2a0190b7a484fbdb/images/P1020026.jpg



http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7223/7223563_799d168d2781e59a2a0190b7a484fbdb/images/P1020032.jpg



http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7223/7223563_799d168d2781e59a2a0190b7a484fbdb/images/P1020103.jpg



http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7223/7223563_799d168d2781e59a2a0190b7a484fbdb/images/P1020107.jpg



http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/7/7614/7614476_ba7aa299bfd7175f04fcfa49dca92c7f/images/WP_20130730_004.jpg
Zdenák (Člen)
23.12.2013 19:25:57
Offline

Re: oprava kola

Jo jo na 120 se taky dávali "Vařáky" a jak to pěkně vypadalo.
Dnes já osobně bych to kolo raději zahodil... Abych každou jízdu myslel na to , jestli to mé kolo zvládne a tedy i já , no že bych se na to nevy..... .


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
kdrk (Člen)
23.12.2013 22:50:23
Offline

Re: oprava kola

Nechci do toho už moc kecat, protože teda hovno vim, ale jenom to, že přesně jak píše Foglik. Na autě se to dá a snese to. Tam se dá vyvařit a srovnat hodne. Po závodech jsme podobný kola dávali vyvařovat hodně krát. Ale je to něco jinýho , než vopálená rovnaná loukoť na motorce, jaká je na tý fotce.idontknow

Zdenek (Člen)
24.12.2013 07:38:07
Offline

Re: oprava kola

Já bych se toho vůbec nebál, stejně 99procent lidí jezdí na rovnaných,vařenejch kolech, kor na koupenejch starejch mrdkách, a jestli to prošlo kapilárou, tak už vůbec bych se nebál. Zdenek.good

Kelly01 (Člen)
24.12.2013 10:14:23
Offline

Re: oprava kola

Mám rovnaný a vyvařovaný už na 3 motorce a nikdy žádný problém..


God Save The Queen!
rrennddy (Nový člen)
25.12.2013 14:28:56
Offline

Re: oprava kola

už je to na moto a věřím tomu,dík za reakce

Frodo89 (Člen)
26.12.2013 00:56:47
Offline

Re: oprava kola

Zdenek psal:

Já bych se toho vůbec nebál, stejně 99procent lidí jezdí na rovnaných,vařenejch kolech, kor na koupenejch starejch mrdkách, a jestli to prošlo kapilárou, tak už vůbec bych se nebál. Zdenek.good

Vubec bych se toho nebal... hodil to k někomu znamému v pneuservise na vyvažovačku "ta poví hodně" a pokud to pujde vyvažit. tak jen pořadně odmasti střiknut do pořadné barvy...

PS: Nevidim rozdil mezi rovnaním kola na auto a na motorku. Obojí se neblaze podepíše na hmotnosti zavaží. A pokud to dělala firma která se tim profesionalně zabívá. Tak bych neviděl velky problem...


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
kdrk (Člen)
26.12.2013 23:11:39
Offline

Re: oprava kola

Frodo89 psal:
Zdenek psal:

Já bych se toho vůbec nebál, stejně 99procent lidí jezdí na rovnaných,vařenejch kolech, kor na koupenejch starejch mrdkách, a jestli to prošlo kapilárou, tak už vůbec bych se nebál. Zdenek.good

Vubec bych se toho nebal... hodil to k někomu znamému v pneuservise na vyvažovačku "ta poví hodně" a pokud to pujde vyvažit. tak jen pořadně odmasti střiknut do pořadné barvy...

PS: Nevidim rozdil mezi rovnaním kola na auto a na motorku. Obojí se neblaze podepíše na hmotnosti zavaží. A pokud to dělala firma která se tim profesionalně zabívá. Tak bych neviděl velky problem...

Na autě se vyvaří většinou část límce a namáhání toho kola je přece jenom  trošku jiný, než vyhřátejch pár centimetrů na jedný loukoti, která když praskne, tak je to to jediný, co tě drží ny silnici. Ale fakt se nehádámgood

K.a.s.y.m. (Člen)
27.12.2013 09:49:47
Offline

Re: oprava kola

kdrk psal:
Frodo89 psal:
Zdenek psal:

Já bych se toho vůbec nebál, stejně 99procent lidí jezdí na rovnaných,vařenejch kolech, kor na koupenejch starejch mrdkách, a jestli to prošlo kapilárou, tak už vůbec bych se nebál. Zdenek.good

Vubec bych se toho nebal... hodil to k někomu znamému v pneuservise na vyvažovačku "ta poví hodně" a pokud to pujde vyvažit. tak jen pořadně odmasti střiknut do pořadné barvy...

PS: Nevidim rozdil mezi rovnaním kola na auto a na motorku. Obojí se neblaze podepíše na hmotnosti zavaží. A pokud to dělala firma která se tim profesionalně zabívá. Tak bych neviděl velky problem...

Na autě se vyvaří většinou část límce a namáhání toho kola je přece jenom  trošku jiný, než vyhřátejch pár centimetrů na jedný loukoti, která když praskne, tak je to to jediný, co tě drží ny silnici. Ale fakt se nehádámgood

pokud dokazez podle vopaleny barvy poznat teplem znehodnoceny material jsi asi lepsi nez jsme vsichni doufali kor kdyz to vidis na fotce.pokud to proslo kapilarkou coz znamena ze v materialu nejsou zadny trhliny a to ani mikrotrhliny ktery by vznikli prave tim teplem znicenym materialem neni treba se bat.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
kdrk (Člen)
27.12.2013 13:04:37
Offline

Re: oprava kola

K.a.s.y.m. psal:
kdrk psal:
Frodo89 psal:


Vubec bych se toho nebal... hodil to k někomu znamému v pneuservise na vyvažovačku "ta poví hodně" a pokud to pujde vyvažit. tak jen pořadně odmasti střiknut do pořadné barvy...

PS: Nevidim rozdil mezi rovnaním kola na auto a na motorku. Obojí se neblaze podepíše na hmotnosti zavaží. A pokud to dělala firma která se tim profesionalně zabívá. Tak bych neviděl velky problem...

Na autě se vyvaří většinou část límce a namáhání toho kola je přece jenom  trošku jiný, než vyhřátejch pár centimetrů na jedný loukoti, která když praskne, tak je to to jediný, co tě drží ny silnici. Ale fakt se nehádámgood

pokud dokazez podle vopaleny barvy poznat teplem znehodnoceny material jsi asi lepsi nez jsme vsichni doufali kor kdyz to vidis na fotce.pokud to proslo kapilarkou coz znamena ze v materialu nejsou zadny trhliny a to ani mikrotrhliny ktery by vznikli prave tim teplem znicenym materialem neni treba se bat.

Dyť ja se nehadám......vidim jen vopálenou  a rovnanou loukoť jako ty nevim co kdo s tim dělal, protože jsem u toho nebyl.  Je to jen komentář někoho jinýho.....trošku jinej.....tak to tak ber. Nebudeme si tady dávat školení z metalurgie .že ne .smile1

tomasNJ (Člen)
27.12.2013 14:21:36
Offline

Re: oprava kola

no ono gdyby byla fotka jak to vypadalo předtím by to asi napovědělo hodně....good

nejhorší je smrt vyděšenímbigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
K.a.s.y.m. (Člen)
27.12.2013 19:56:01
Offline

Re: oprava kola

kdrk psal:
K.a.s.y.m. psal:
kdrk psal:


Na autě se vyvaří většinou část límce a namáhání toho kola je přece jenom  trošku jiný, než vyhřátejch pár centimetrů na jedný loukoti, která když praskne, tak je to to jediný, co tě drží ny silnici. Ale fakt se nehádámgood

pokud dokazez podle vopaleny barvy poznat teplem znehodnoceny material jsi asi lepsi nez jsme vsichni doufali kor kdyz to vidis na fotce.pokud to proslo kapilarkou coz znamena ze v materialu nejsou zadny trhliny a to ani mikrotrhliny ktery by vznikli prave tim teplem znicenym materialem neni treba se bat.

Dyť ja se nehadám......vidim jen vopálenou  a rovnanou loukoť jako ty nevim co kdo s tim dělal, protože jsem u toho nebyl.  Je to jen komentář někoho jinýho.....trošku jinej.....tak to tak ber. Nebudeme si tady dávat školení z metalurgie .že ne .smile1

good


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
27.12.2013 20:08:41
Offline

Re: oprava kola

Vubec bych se toho nebálgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr