Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

martingsx (Člen)
12.04.2007 06:50:12
Offline

Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

Jako každý rok jsem kontroloval ventily a při tý příležitosti jsem si poprvé řekl že vyšroubuju napínák rozvˇoďáku. Byl na 16 zubu takže je asi jasnobad jenže!:
Když jsem podle manuálu točil kolem na 6 abych nastavil vůli rozvodového řeťezu dopředu motoru pod "kolo sacích ventilů" začal motor přes kompresi (svíce byly vyšroubovaný)skákat (fouknul si) a v některých fází otočení vznikal průhyb řetězu mezi koly (sací a výfukové. To mě zaskočilo, protože nestojím o posunutí vaček a destrukci motoru.
Napínák jsem nasadil a dotáhl (nějak k mechošovi dojet musím). Motor má v některých fází pohybu vůli nahoře mezirozvodovými koly.
Co teď s tím:
Udělal jsem to, že jsem otočil motorem tak aby na Výfukovém kole vyčky byla 2 nahoru a v té chvíli byla 3 na sacím kole taky nahoře. Počet pinů byl 24, jak má být
Stačí tahle kontrola, nikdy jsem si nevšiml, že při určitý fázi vznikne průhyb řetězu mezi koly.

Dík za radu

Editoval inkvizitorr (16.04.2007 07:42:09)

Filous (Člen)
12.04.2007 07:47:42
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

...no esliže točíš motorem s vyšroubovanym napínákem, tag je jasný, že tam vznikne průvjes, coš nejni dobře...proto tam ten napínák je...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
martingsx (Člen)
12.04.2007 09:04:01
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

TO je mi jasný. Problém je, že v některých fázích otáčení je průvěs mezi koly i s našroubovaným napínákem, což je podle mě špatně, ne?

Kelly01 (Člen)
12.04.2007 09:12:38
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

tě brzdí komprese a vytahaná kšanda..


God Save The Queen!
Filous (Člen)
12.04.2007 09:14:14
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

...no esliže je průvjes řetězu mezi kolama i s namontovanym napínákem, tag to je špatně, páč logicky se tym mění časování a řek bych, že řetěs je tag vytahanej, že ho napínák nemá šanci došponovat...tagže východisko je dle mýho jediný a to výměna rozvoďáku...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
yello (Člen)
12.04.2007 10:12:44
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

...a nezkouset to natocit....smile1


...che palle !!!
martingsx (Člen)
12.04.2007 10:23:48
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

Du do toho.
Motor byl už trochu víc hlučnej (po 40 tis km) a 16 zub to potvrdil.
Co ten timing?
Stačí zkontrolovat 24 pinů na kolech mezi značkama 2EX a 3IN?

Filous (Člen)
12.04.2007 10:48:12
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

...v manuálu sekce 03 engine, strana 45, tam to máš detajlně rozmalovaný...ve skratce, vejfukovou nastavíš 1čkou do vodorovný osy vačky a 24tej pin rozvoďáku dosedá k 3ce na sací vačce...a k tomu samo adekvátní nastavení spotku, tj. ryskou T k snímači...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
12.04.2007 10:50:13
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

...samo, že těch 24 pinů je mezi 2EX a 3IN...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
martingsx (Člen)
12.04.2007 10:54:12
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

Díkes Odpo na to juknu, jestli jsem to při točení motoru nasucho rukou neposral, a jestli značky sedí. (24 pinů sedí určitě).

Antihero (Člen)
12.04.2007 22:15:46
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

Už sem se kdysi ptal, ale nějak to neklaplo. Nýtujete ten rozvoďák klasicky kladivama a dulčikem? Ňák mi to u téhle fajnové prácičky nevoní, nemá někdo ten nýtovací vehement?
Taky mě totiž čeká rozvoďák...


There's a pie in the sky when you die.
martingsx (Člen)
13.04.2007 06:50:52
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

Já to nechám udělat. Mechoš má spec. nýtovací kleště. Kladivem bych se od toho bál jít.idontknow

Filous (Člen)
13.04.2007 09:19:19
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

...taky bych do rozvoďáku nešel kladifkem idontknow ...je to dost drobný a nahovno přístup bad ...ofšem sekundár klíďo rosklepnu bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Antihero (Člen)
15.04.2007 23:26:51
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

No právě. Ale nýtovačku nigdo nema....sakryš. Zkusim se zeptat v šopu, gde budu kupovat  řetízek...idontknow


There's a pie in the sky when you die.
Freeway (Člen)
26.05.2009 16:49:45
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

použil jsem s velkým úspěchem starou čepovou frézu,průměr asi 6mm , na opačném konci než je ostří je zahloubený důlek z výroby, akorát přesně sedl na ty kolíky řetězu + malá vůle na roznýtování, z druhé strany řetězu jsem to zapřel asi 8 kg kulatinou a šlo to jak po másle goodcoolsmokin


Každý je odborník,jen někdo trochu menší ;-)
lubio (Nový člen)
25.12.2010 11:52:01
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

Prosím Vás, kde se dá zjistit, jak je na tom rozvoďák? Slyšel jsem někde mezi válci, ale nemůžu to najít. Děkuji

Filous (Člen)
25.12.2010 15:32:36
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

lubio psal:

Prosím Vás, kde se dá zjistit, jak je na tom rozvoďák? Slyšel jsem někde mezi válci, ale nemůžu to najít. Děkuji

...zezadu válců pot karburacej je napínák, ten demontuj a skontroluj kolik zubů ti zbejvá do konce rohatky...to ja taková orijentační kontrola, správně bys měl změřit dýlku mezi X čepama řetězu, z hlavy si nepamatuju mezi kolika, ale v manuálu to je, teť sem línej a přežranej abych ti ty hodnoty hledal...no a na to musíš sundat ventilový víko...neber si to osobně, ale dyš nevíš co gde a jag, tag bych to bejt tebou někomu vodves, neš to rozesereš...a dyš tě nechá koukat na ruce, tag příště uš budeš vjedět co a jag a třeba to pag zvládeš sám...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
25.12.2010 17:55:28
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

věcná: když před tím nesundáš samotnou zátku a péro, tak pravděpodobně uslyšíš trrrrrrrrrrr a pak už zjistíš hovno bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
lubio (Nový člen)
25.12.2010 21:00:32
Offline

Re: Help-Co s tím mám teď udělat? ( rozvoďák )

Děkuji za pomoc, vrhnu se na to. Pres plne břicha jsem velmi rád za vaše rady.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr