Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

kratas (Člen)
05.01.2014 22:35:36
Offline

Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Mám dotaz Bandiťáci,

mám B650, K6 a najeto cca 42 tis. km. Kamarád do mě furt hučí, ať si rozeberu kyvku a páky centrálního tlumiče a vše zkontroluji a promažu, že to tam bude humus a rez...

Mám to dělat a nebo se na to raději ass ?? Podle manuálu sice moc práce to není, ale zase fest drbačka...no nechce se mi do toho rejpat, když to funguje...bigsmilebigsmilebigsmile, když moto je parkovaná v suchu a teple, a přes léto jeta v děšti jen občas na dovolené....a zimu to nezná ani přes okno... smile1

Tož jak??bigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Filous (Člen)
05.01.2014 22:50:45
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

...dělam to co dva roky...jen tag, preventivněcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kratas (Člen)
05.01.2014 22:54:18
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

..to jako fakt??  headshake    bigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Filous (Člen)
05.01.2014 22:57:50
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

...hmmm, faktcool ...řízení a volej f tlumičích taky...a taky měnim brzdofku každej rok, dyš né dvakrát v rocesurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kratas (Člen)
05.01.2014 23:01:47
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

...zda to má cenu se ani neptám...voda je sfiňa...

a dá se to i bez přípravků a na pohodu? a nebo výmrd??  Nerad bych se dostal do tenkejch smile2


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Filous (Člen)
05.01.2014 23:06:18
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

...nejni to až tag složitý, chce to ale slušnej vercajk, abys neskurvil matice a hlavy šroubů, je to dost dotažený...dyš to budeš dělat, vyndej celou kyfku a vyčisti a namaš i ložiska osy kyfky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
05.01.2014 23:08:09
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Dá se to bez problémů,jenom se mě už stalo,že nešel vytáhnout některej ze šroubů na přepákování,prostě po povolení matky nešel ven,protože byl zaoxidovanej v tom vnitřním válečku ložiska,přístup nahovno,takže sem to fest postříkal nějakým wédéčkem,nechal den a pak to šlo. Stojí to zato,myslím že si to ty ložiska po dejmetomu 20 000km zaslouží. Jinak brzdovku měním každej rok,ve spojce věčinou dvakrát do roka....


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kratas (Člen)
05.01.2014 23:09:54
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

...jaj..no je to zábava na zimu smile1

Jo a v jakém to bývá stavu?...myslím při první demontáži...rez, sucho.....????

Moto mám od novoty, tj. 7 let a nebylo totok dělaný....nějak se tomu vyhýbám....surprised


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Filous (Člen)
05.01.2014 23:12:54
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

...Vikecu, řekni něco takovýho na M.cz a ukřižujou tě jako kacíře, páč na motorkách se jezdí a dokunda jezděj, tag se do nich nehrabebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
05.01.2014 23:39:45
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

A taky je určitě nejkrutější mašina nějakej drsnej fejzr,hornet,nebo nedejsatan nejkrutějšídrsňárna v podání svčka a béčko je nanic,moc se kroutí víšidontknowbigsmilebigsmilebigsmile Jo a taky nekupuju brzdovku u pumpy,ale normálně v olejárně od normálního výrobce,né vot filsonubigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Pšán (Člen)
06.01.2014 00:14:32
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

VikecB12 psal:

A taky je určitě nejkrutější mašina nějakej drsnej fejzr,hornet,nebo nedejsatan nejkrutějšídrsňárna v podání svčka a béčko je nanic,moc se kroutí víšidontknowbigsmilebigsmilebigsmile Jo a taky nekupuju brzdovku u pumpy,ale normálně v olejárně od normálního výrobce,né vot filsonubigsmile

..co já ti,kua,udělal..smile2


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
tomasNJ (Člen)
06.01.2014 00:20:51
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Filous psal:

...dělam to co dva roky...jen tag, preventivněcool

taky taky...good


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
K.a.s.y.m. (Člen)
06.01.2014 06:32:15
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

VikecB12 psal:

A taky je určitě nejkrutější mašina nějakej drsnej fejzr,hornet,nebo nedejsatan nejkrutějšídrsňárna v podání svčka a béčko je nanic,moc se kroutí víšidontknowbigsmilebigsmilebigsmile Jo a taky nekupuju brzdovku u pumpy,ale normálně v olejárně od normálního výrobce,né vot filsonubigsmile

no ty voe..jeste ze nemas vodnika to ny te krizovali hlavou dolu ze nekupujes hustokrutou chladici kapalinu na pěťo litr ale vobyc fridex na hlinikovy motory bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
06.01.2014 12:19:35
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Nedělatfuck

Zjistíš že máš vůle, začne tě to hlodat a prachy v pussybigsmile

Navíc to při jízdě nepoznáš a budeš se bít do hlavy ještě vícbigsmile


God Save The Queen!
Kelly01 (Člen)
06.01.2014 12:25:30
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

A k měničůmbigsmile

Brzdovku i spojkovou klidně co 2 roky, stihomam z toho, že jsem krutohustej bajkr a kvůli  snížení bodu varu budu muset posunout brakepoint mne už dávno přešel, podobně je tomu i s oleji v tlumičích, nevěřím tomu že je dostanu na hranici díky výměně oleje až po 30-40000kmbigsmile


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
06.01.2014 12:36:26
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Kelly01 psal:

A k měničůmbigsmile

Brzdovku i spojkovou klidně co 2 roky, stihomam z toho, že jsem krutohustej bajkr a kvůli  snížení bodu varu budu muset posunout brakepoint mne už dávno přešel, podobně je tomu i s oleji v tlumičích, nevěřím tomu že je dostanu na hranici díky výměně oleje až po 30-40000kmbigsmile

zkus se mezitim co jeszdis nasvoji svezt i na nejaky ktera to ma zrovna po vymene..mluvil o oleji v tlumicich...a budes mluvit taky jinak...teda pokud na ty svoji najedes aspon 6 tis. rocne smile1
je to rozdil a slusnej.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
06.01.2014 12:44:18
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Měním Wilbers co 20000km a rozdíl před a po nikdy nepoznám, už holt nejsem střelecbigsmile

Jo, v zadním Ohlinsu mám původní náplň cca 160000km a v předním Ohlinsu(řízení) přes 100000kmassbigsmile


God Save The Queen!
kratas (Člen)
06.01.2014 12:57:15
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

..tak pánové....tak jsem se na to chtěl dneska kuknout a dokonce jsem v sobě našel sílu, že to rozeberu, promažu, bla bla bla  a bud mít klid v duši... ale hovno..

..kuknu do manuálu (říkám si pohoda), kuknu pod plachtu na motku, opět si říkám pohoda....no a pak, po všech japonských výdrbech (nula místa, nic nejde povolit, atd...), si říkám, nejdříve si projdu v klidu šrouby a to, co se má povolit....a hups...už to bylo...moje milá moto má ABS!!,takže problém byl na světě, teda  v pussy (tak jako při výměně origo hadic za jiné). Když už bych povolil všechny matice, ta se šroubama, teda šroubem do je totálně v kýblu. Tak šroub co drží tlumič je tak kurevsky nahoře a nejde se k němu přes ABS jednotku vůbec dostat...když myslím vůbec, tak vůbec... nedám tam ani ráčnu, natoš ruku, ani prst......problém by byl vůbec ten šroub vyndat, nedej bože, že by byl nějak zarezlý...takže....šach mat....kašlu na to .... protože bych musel vymontovat půlku motorky ven, abych se dostal k tomu šroubu....

no nic...budu radši pařit onlajnovku smile1


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
osiris (Člen)
06.01.2014 13:08:21
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

kratasovi: teď už se ale díky třem "návodčím" nikdy v klidu nesvezeš, už do smrti ti bude vrtat v hlavě že to tam někde uvnitř máš rozbitý na sračky bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Zdenousek (Člen)
06.01.2014 17:13:39
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

měl jsem to rozebraný mezi svátkama, žádná rez, žádný bahno, normálně slušný mazivo. Jak píše Vikec, jeden šroub zaoxidovanej v rozpěrný trubičce, šel blbě ven. Jak píše Kelly vůle v ložiskách, na vnitřních trubkách ložisek jsou vidět obtisklý jehličky, ale nejsem cimprlich, tak to tam šlo zpátky. good


My letci máme ocelové ptáky...
tomasNJ (Člen)
06.01.2014 17:41:30
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

osiris psal:

kratasovi: teď už se ale díky třem "návodčím" nikdy v klidu nesvezeš, už do smrti ti bude vrtat v hlavě že to tam někde uvnitř máš rozbitý na sračky bigsmile

na sračky ale uplně největší...bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


dyž sem měnil motorky co dva roky.. tak sere pes, mrdat, jebat, kokota do huby....neřešil sem



ale ted si tu britskou chrchlu plánuju nechat až do konce dní... tak se proste starám...bigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
kratas (Člen)
06.01.2014 18:57:42
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

...no fakt..už mi vrtá v hlavě, že tam ta rez hezky kvasí a kvasí....smile2smile2smile2

Fakt prdinec...víc bych toho spíše potentoval než udělal...fakt kvůli té jednotce ABS tam není místo...to bych ji musel vyházet ven... smile2..a to by byl teprve vopruz....

Jinak je zajímavé, že manuál na bandita je jen o klasické verzi, o ABS tam není v demontážích ani trocha...


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
K.a.s.y.m. (Člen)
06.01.2014 19:01:43
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Zdenousek psal:

měl jsem to rozebraný mezi svátkama, žádná rez, žádný bahno, normálně slušný mazivo. Jak píše Vikec, jeden šroub zaoxidovanej v rozpěrný trubičce, šel blbě ven. Jak píše Kelly vůle v ložiskách, na vnitřních trubkách ložisek jsou vidět obtisklý jehličky, ale nejsem cimprlich, tak to tam šlo zpátky. good

já si nechal udělat ti vnitřní pouzda nový a větší na vymačkaná jehli a jezdí se dál bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
4Fun.cz (Člen)
06.01.2014 23:13:05
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

kratas psal:

..tak pánové....tak jsem se na to chtěl dneska kuknout a dokonce jsem v sobě našel sílu, že to rozeberu, promažu, bla bla bla  a bud mít klid v duši... ale hovno..

..kuknu do manuálu (říkám si pohoda), kuknu pod plachtu na motku, opět si říkám pohoda....no a pak, po všech japonských výdrbech (nula místa, nic nejde povolit, atd...), si říkám, nejdříve si projdu v klidu šrouby a to, co se má povolit....a hups...už to bylo...moje milá moto má ABS!!,takže problém byl na světě, teda  v pussy (tak jako při výměně origo hadic za jiné). Když už bych povolil všechny matice, ta se šroubama, teda šroubem do je totálně v kýblu. Tak šroub co drží tlumič je tak kurevsky nahoře a nejde se k němu přes ABS jednotku vůbec dostat...když myslím vůbec, tak vůbec... nedám tam ani ráčnu, natoš ruku, ani prst......problém by byl vůbec ten šroub vyndat, nedej bože, že by byl nějak zarezlý...takže....šach mat....kašlu na to .... protože bych musel vymontovat půlku motorky ven, abych se dostal k tomu šroubu....

no nic...budu radši pařit onlajnovku smile1

....  http://www.youtube.com/watch?v=5T0nJ_COsuc  smokin


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
kratas (Člen)
06.01.2014 23:55:52
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

přesně tak smile1 good    tak takto jsem to dnes  zhodnotil smile1


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
VikecB12 (Člen)
07.01.2014 12:02:49
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Ale na to,abys promazal spodní přepáčko nemusíš tahat tlumič ven. A dost možná by šla vytáhnout aji kyvka. Kdyby se chtělo... evil


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Zdenousek (Člen)
07.01.2014 15:51:01
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

VikecB12 psal:

Ale na to,abys promazal spodní přepáčko nemusíš tahat tlumič ven. A dost možná by šla vytáhnout aji kyvka. Kdyby se chtělo... evil

přesně, taky jsem tlumič nevyndaval....tak hybaj od kompu a marš do garáže bigsmile


My letci máme ocelové ptáky...
osiris (Člen)
07.01.2014 15:57:20
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Zdenousek psal:
VikecB12 psal:

Ale na to,abys promazal spodní přepáčko nemusíš tahat tlumič ven. A dost možná by šla vytáhnout aji kyvka. Kdyby se chtělo... evil

přesně, taky jsem tlumič nevyndaval....tak hybaj od kompu a marš do garáže bigsmile

...a umíš si představit jak na tebe bude teď neskutečně nasranej, až zjistí že to celý dělal zbytečně? bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
kratas (Člen)
07.01.2014 18:07:49
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

no nechám to celý tak smile1., bo by mě hlodalo ještě víc, že tam zůstal jediný šroub smile1.
Nechám to případně na hoodně delší, s počasím venku to vypadá na brzké ježdění smile1


Jinak mašinku mám hned u complu .-)   bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
VikecB12 (Člen)
07.01.2014 18:34:22
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Ale ten tlumič tě fakt v ničem neomezuje,ani na tom horním šroubu nemáš co kontrolovat. Komplet ložiska sou dole a to sou 3 šrouby+sem si sundával držák stupačky s řadičkou kvuli vytažení šroubů. No a rovnou sem tam dával kračí kosti,aby to taky trochu kloudně vypadalobigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kratas (Člen)
07.01.2014 18:54:20
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

takže mám do toho jít?? smile1

No tedy aspoň dotaz k demontáži. Dělat to samozdřejmě na hlavním stojanu, demontovat vše podle manuálu a finíííto??, ten horní šroub bych tam nechal, tedy smile1


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
VikecB12 (Člen)
07.01.2014 20:46:16
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Jenom se vohni pod motorku,tam na tebe budou čučet 3šrouby,ty povolíš a máš přepáčko(kolíbku) venku. Podle stavu "namazání" a případné koroze ložisek bych se rozhodl,jestli vycuknout kyvku nebo né. Pokud by byly ložiska a vazelina v přepáčku ok,tak bych se na kyvku vysral,protože je velká pravděpodobnost že ložiska v kyvce budou vypadat totožněgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
tomasNJ (Člen)
07.01.2014 20:48:10
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

mít takovou mladou motorku co má relativně piču nalítané, tak bych se na to vysral...good


ale ta moje krákora má 14 roků a na hrbu kilo, takže já už sem to párkrát dělalsmile1


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
kratas (Člen)
07.01.2014 20:56:47
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

a čím to případně namazat??

Používám na vše Motorex mazivo Grease 2000:  http://www.motorexcz.com/produktyOnRoad … detail_119  a je to super!! smile1


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Filous (Člen)
08.01.2014 18:00:43
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

...tlumič nech klidně viset v hornim úchytu, tam je jen gumovej silentblok a kyfku vyndáš i bes kompletní demontáže jednotky...a nebo to přives, účtujem 295,- na hodinu, za dvjeapůl hoťky to sfouknu a budu si u toho s tebou zadarmo povidat coolbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kratas (Člen)
08.01.2014 19:00:55
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

děkuji za rady. Začnu to buď dneska večer nebo zitra pitvat....pak se pochlubím, zda se to povidlo smile1 ...no snad to bude ouki douki a šrouby půjdou ven... a ložiška nebudou nějak poškozená


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
kratas (Člen)
10.01.2014 15:14:17
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Tak pánové, akce demontáž kyvky, přepákování a tlumiče provedena.

Sice jsem to nezvládl za 2,5 hodiny, jak psali někteří borci nahoře bigsmile, ale podstatně dýl - a jelikož jsem poctivka poctivá, dal jsem si fakt záležet.

Stav před demontáží: - najeto 41000km, stáří 7 let, garážováno v teple a suchu, v dešti ježděno jen při dovolené v alpách .-(.

Stav po demontáži: všechni šrouby a matice šly povolit úplně v pohodě, jen více držela přední matice na kolíbce dole. Při větší síle to šlo v pohodě povolit. Šrouby, jak se dalo čekat, byly zoxidované, ale šly úplně v pohodě vytáhnout. Stav ložisek byl v klidu, všude bylo mazivo, ale podle stavu a množství maziva by to bylo tak max. do 50 tis. km. Jen osa kyvky byla na straně matice více zoxidovaná a začala již trošku chytat "lišku".

Čistění: dolní kolíbka  vymyta komplet v petroleji a namazána (dostává největší podíl nečistot), ostatní vytřeny, vyfoukány vzduchem a pořádně namazáno. Skládání a dotažení momenťákem šlo také úplně v klidu.

No když už jsem byl v "tom" , tak jsem pro jistotu udělal i hlavní stojan, ať mám na dalších  50 tis. km klid smile1.

Rada ode mě?? Fakt je to třeba udělat co 50 tis. km, ať je klid a nestojí to pak "batoh"...


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
kratas (Člen)
10.01.2014 15:28:11
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/980_img_1844_zmena_velikosti.jpg



http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/980_img_1858_zmena_velikosti.jpg



http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/980_img_1862_zmena_velikosti.jpg



http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/980_img_1867_zmena_velikosti.jpg



http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/980_img_1874_zmena_velikosti.jpg



http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/980_img_1880_zmena_velikosti.jpg



http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/980_img_1901_zmena_velikosti.jpg

" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Filous (Člen)
10.01.2014 18:20:48
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

...good


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
andre.marek (Člen)
10.01.2014 18:39:37
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Pěkné místo na servis motorky, musí tam být pěkně teplo...
good bigsmile

kratas (Člen)
10.01.2014 19:40:23
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

.. to si piš smile1, teplo a pohodááá .... doma v pokojíku bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
VikecB12 (Člen)
11.01.2014 11:59:23
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

No vidíš,ani to nebolelo. Aspoň sis mašinu zase trochu "vosahal" a sám vidíš,že ta vazelina v ložiskách není věčná jak si mnozí myslíbigsmile Za dalších 40 000km to už budeš dělat i s ložiskama,nebo aspoň s vnitřníma válečkama,ty už budou posmrti.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kratas (Člen)
11.01.2014 12:13:22
Offline

Re: Kyvka a centrální tlumič-preventivně rozebrat a namazat??

Je tak, jak říká Vikec. Ta vazelína tam fakt už byla tak max. na 10 tis. km. Na válečkách už bylo místy vidět omačkané jehlová ložiska, ale nebylo to v normě. Vůle žádné.

Ta oska kyvky už fakt volala o namazání, protože bych nerad dopadl jak kamarád na XT, že mu tam zarezla a měl co dělat ji z tama vymlátit (pak zjistil, že mu to nějaká japonská lopata při výrobě nenamazala a měl tam jen konzervační tuk - co a kuchal to přepákování po 15 tis. km). Šrouby byly hodně zoxidované, takže ty by za pár tisíc km dělali asi pěknou paseku.

Fakt je to dobré udělat, doporučuji opravdu vše, kór těm, co jezdí hodně ve vodě a mají motyku ve vlhké garáži. Ta moje má přes zimu krásných 20 st. a 50 procest vlhka smile1. bigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr