Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » HÉČ HÉČ

gore (Člen)
03.04.2014 18:23:32
Offline

Re: HÉČ HÉČ

Ondráš psal:
Willy psal:

Teda musim se přiznat že ATPL vážně nemám a z toho celkem logicky vychází, že nemám ani typovky na tyhle potvory. Kdysi jsem to zvažoval, ale pak jsem usoudil že si nebudu ku.vit lásku k lítání tím že tam budu chodit s aktovkou do práce jako do Kolbenky nebo jako autobusák. Ale to neznamená že mám něco proti těm který to dělaj, i když o spoustě z nich valný mínění úplně nemám, protože jsou to jenom čudlíkový piloti, kteří to letadlo pořádně necítí a nikdy normálně nelítali. Jsem furt stará škola a tvrdim že pilot kterej nezačínal na větroni tak neni pilot.

Já jen, že jeden kolega z bejvalý práce se o obchoďáka snaží a když mi řekl co do toho natlačil peněz, tak už by za to měl snad i svoje vlastní letadlo. smile1

...nevim kolik do toho nacpal,ale estli to dotahne dokonce tag by za to to letadlo měl určitěsmile2 ...no tag určitěbigsmilebigsmile


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
osiris (Člen)
03.04.2014 19:41:11
Offline

Re: HÉČ HÉČ

Ondráš psal:
Willy psal:

Teda musim se přiznat že ATPL vážně nemám a z toho celkem logicky vychází, že nemám ani typovky na tyhle potvory. Kdysi jsem to zvažoval, ale pak jsem usoudil že si nebudu ku.vit lásku k lítání tím že tam budu chodit s aktovkou do práce jako do Kolbenky nebo jako autobusák. Ale to neznamená že mám něco proti těm který to dělaj, i když o spoustě z nich valný mínění úplně nemám, protože jsou to jenom čudlíkový piloti, kteří to letadlo pořádně necítí a nikdy normálně nelítali. Jsem furt stará škola a tvrdim že pilot kterej nezačínal na větroni tak neni pilot.

Já jen, že jeden kolega z bejvalý práce se o obchoďáka snaží a když mi řekl co do toho natlačil peněz, tak už by za to měl snad i svoje vlastní letadlo. smile1

...jeden sem dokonce chodil, kterej dělal pilotky na velkej dopravák a těch hodin a peněz, když vyprávěl, bylo fakt hodně (nechtěl bych kecat, paměť mám děravou, ale mám pocit že byla tenkrát řeč o částce necelýho půl milionu)
...manželčin spolužák z elementárky to dal a teď už lítá u čsa


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Willy (Člen)
03.04.2014 21:04:37
Offline

Re: HÉČ HÉČ

No tak to můžeš klidně přidat a nebudeš kecat, dneska abys měl ATPL, což je licence na dopravní létání, tak tam budeš kolem 1 Mega. badsick


Servus chlapci, ako si tu žijete? - Štefan
osiris (Člen)
03.04.2014 21:33:56
Offline

Re: HÉČ HÉČ

...nóó pane smile1 ...už je to taky takovejch 10 roků, vím určitě jen to, že mi z tý částky spadla brada; a vlastně teď znova bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
04.04.2014 09:50:09
Offline

Re: HÉČ HÉČ

Willy psal:

No tak to můžeš klidně přidat a nebudeš kecat, dneska abys měl ATPL, což je licence na dopravní létání, tak tam budeš kolem 1 Mega. badsick

Já si pamatuju, že u nás na Dopravce na ČVUTu když se někdo hlásil na pilota, tak musel prokázat, že má připraveno 900 tis na výcik. Ale už je to taky tak 7-8 let.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
tachec (Člen)
04.04.2014 09:55:22
Offline

Re: HÉČ HÉČ

Willy psal:

No tak to můžeš klidně přidat a nebudeš kecat, dneska abys měl ATPL, což je licence na dopravní létání, tak tam budeš kolem 1 Mega. badsick

Je to ale dobrá investice, která se ti pak lítáním vrátí během pár měsíců. Nesmíš s tím ale brzo fláknout o zem...


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
Stiegl (Člen)
04.04.2014 20:58:48
Offline

Re: HÉČ HÉČ

tachec psal:
Willy psal:

No tak to můžeš klidně přidat a nebudeš kecat, dneska abys měl ATPL, což je licence na dopravní létání, tak tam budeš kolem 1 Mega. badsick

Je to ale dobrá investice, která se ti pak lítáním vrátí během pár měsíců. Nesmíš s tím ale brzo fláknout o zem...

Ono taky záleží kde pak létáš... U společností, kde ti dají jako nástupák 1000EUR si nezaplatíš skoro ani benzín abys na to letiště dojel ,když beru že platíš nájem, jídlo atd. Natož pak splácet výcvik a typovku.. Není to tedy úplně za pár měsíců, ale když už se pak člověk ddostane do nějaký slušnější společnosti, tak se to vrátí.

K.a.s.y.m. (Člen)
04.04.2014 21:13:43
Offline

Re: HÉČ HÉČ

tachec psal:
Willy psal:

No tak to můžeš klidně přidat a nebudeš kecat, dneska abys měl ATPL, což je licence na dopravní létání, tak tam budeš kolem 1 Mega. badsick

Je to ale dobrá investice, která se ti pak lítáním vrátí během pár měsíců. Nesmíš s tím ale brzo fláknout o zem...

Jsme se o tom bavili teď v neděli s tim klukem co mě vozil..a problém je v tom že je dneska víc pilotů jak letadel takže je spousta těch co lítal někde v africe nebo afganistanu kde ti nasedal do letadla z oslů bigsmile aby se vůbec nějak uživili a splatili ty zkoušky.
Prej pilotní průkaz na dopravák neni až taková raketa..cca 200 tis. ale raketu stojí zaškolení na konkrétní typ letadla..a u každýho dalšího typu to platíš znova bigsmile takže prej finál asi 700 tis. podle typu letadla.
No mě posadilo na prdel i zjištění ,že na ultralight to stojí 60 000 a o ceně toho letadýlka (té SOVY) cca dvě mega se snad ani nebudu bavit...jen ten motor stojí 340 tis bigsmile... no zůstanu u motorek  max se občas nechám svézt bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Willy (Člen)
04.04.2014 22:36:11
Offline

Re: HÉČ HÉČ

Přesně tak, pilotů je dneska mnohem víc než letadel. Velký společnosti si hodně vybíraj a udržujou stavy posádek téměř na minimech takže dostat se tam neni žádná pr.el. Co mě ale dostalo mnohem víc tak jsou ceny výcviků na vrtulnících a pak platy třeba pilotů na záchrance. Aby mohl pilot lítat na vrtulníku záchranku tak musí mít nalétáno 1000 hodin na vrtulníkách. K tomu je potřeba počítat že ceny za hodinu letu s helikopotvorou se pohybujou podle typu mezi cca 20 - 45 tis. Kč. A ve výsledku ti kluci neberou víc jak 40 tis. Kč. Takže z toho vychází že jediný kdo to dneska prakticky může lítat a splní kvalifikace jsou bývalí piloti z armády a až vymřou tak s tím nebude mít kdo lítat, no docela děs-běs.


Servus chlapci, ako si tu žijete? - Štefan
Libor nx (Člen)
12.05.2014 18:38:21
Offline

Re: HÉČ HÉČ

Tak jsem se o víkendu svezl na týhle mršegoodbigsmileTy koně jsou opravdu brutus,nebejt tý kontroly trakce nebo jak se ta elektronická fičura jmenuje,tak člověk jede pořád po jednom kole.bigsmile

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/132_20140510_125046.jpg
VikecB12 (Člen)
12.05.2014 21:24:19
Offline

Re: HÉČ HÉČ

krásná mrškagood
Asi by mě nejvíc zajímalo,kde se ta kontrola trakce vypíná,nebo jinak vyřazuje z provozugoodbigsmilebigsmile
Furt si říkám,jestli s BMW jen nestrácím čas,když na světě existuje KTMgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Libor nx (Člen)
12.05.2014 21:32:03
Offline

Re: HÉČ HÉČ

VikecB12 psal:

krásná mrškagood
Asi by mě nejvíc zajímalo,kde se ta kontrola trakce vypíná,nebo jinak vyřazuje z provozugoodbigsmilebigsmile
Furt si říkám,jestli s BMW jen nestrácím čas,když na světě existuje KTMgood

To jsem ani netihl vypnout,v tom compjutru,aby se čert vyznalidontknowbigsmileKTM je taková moje tajná láska,ale dát za ni 400litrů,tak to mám doma na rozvod.idontknowhelpbigsmile

VikecB12 (Člen)
13.05.2014 10:33:00
Offline

Re: HÉČ HÉČ

Jinak,já bych teda rači tu černo-bílou co stojí za tou voranžovougood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Libor nx (Člen)
13.05.2014 15:44:44
Offline

Re: HÉČ HÉČ

VikecB12 psal:

Jinak,já bych teda rači tu černo-bílou co stojí za tou voranžovougood

Na ní jsem jezdil minule,taky dost dobrý svezení.goodJá bych bral vod nich do lesa Freeride.smokin

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr