Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » olej do sekačky

gerrik (Člen)
22.03.2014 08:31:49
Offline

olej do sekačky

prosím odborníky pres motory o radu, je možné dát do staré 4t sekačky olej co dávám do motoru auta? Nechce se mi kupovat spešl olej  idontknow

huskyb12 (Administrator)
22.03.2014 09:30:17
Offline

Re: olej do sekačky

jo


ale di, Ty brepto ...
Zdenda (Člen)
25.03.2014 12:24:50
Offline

Re: olej do sekačky

Já nechci bejt za chytrýho ale myslím, že nelze, už jen z důvodu, že jsem já takto sekačku odrovnal. Co jsem tak vyčetl a vyposlouchal od servisáků zahradní techniky, tak olej do sekačky má dalece vyšší teplotní odolnost, protože vzduchem chlazené motory sekaček mají dalece větší teploty než vodou chlazené motory v autech a právě proto vyloženě nedoporučují použití auto moto olejů. Tak či onak ta lahev oleje co se tam leje stojí tušim kilo a to je myslim zanedbatelná úspora pro ten klid.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Mour (Člen)
25.03.2014 12:45:40
Offline

Re: olej do sekačky

...Castrol Garden 4T 140,- Kč/l ....do sekačky já dávám 0,6 l ...Zdenda má pravdu, šetření na nepravém místě se nevyplácí good

gore (Člen)
25.03.2014 14:35:23
Offline

Re: olej do sekačky

...bigsmilešak houska taky je to sice takový hloupoučký bigsmile ale otazka zněla jestli ho tam může dát a co se bude dít po tom vo tom nebyla řečbigsmilebigsmile


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
Paladin86 (Člen)
25.03.2014 17:45:08
Offline

Re: olej do sekačky

Nejlepší je servisní sada... Svíčka, olej, filtr, mazivo. Loni jsem kupoval v Bauhausu. Měli chybu v ceně a místo 360,- stála 60,-. Tak jsem si ty sady koupil rovnou 3 bigsmile

Baltazar (Člen)
25.03.2014 17:56:27
Offline

Re: olej do sekačky

asi normální cena

Paladin86 psal:

Nejlepší je servisní sada... Svíčka, olej, filtr, mazivo. Loni jsem kupoval v Bauhausu. Měli chybu v ceně a místo 360,- stála 60,-. Tak jsem si ty sady koupil rovnou 3 bigsmile


The father of the little princess of the dawn
Michal Dk (Člen)
25.03.2014 18:43:35
Offline

Re: olej do sekačky

13 let bez problému provoz sekačky na MOGUL M6AD motor Briggs Straton  tenkrát byla akce 1l oleje k sekačce zdarma právě Mogul a tak jsem ho tam pak dával furt.Měnil jsem každou zimu a bez problemu.

huskyb12 (Administrator)
25.03.2014 19:30:15
Offline

Re: olej do sekačky

No jo, to je jak rozhovor s pánem v Mountfíldu ...
Pane, kupte si náš volej nebo Vám to hnedka zdechne a budete mít hovno a ne ten náš skvost :)
Tak sem se ho zeptal esli prodává Lamba a byl klid.
Do všech sekaček sem dycinky lil normální 10W40 do auta, kerej sem zrovna měl v regále a dycinky mi dřív zkorodovalo šasí, ulomilo se plastový kolo, než vodešel motor ...
Sekam hodinu tejdně celkem 40? hodin za rok a pak ho vyměnim, mimochodem servisní interval je snad 5 hodin ...
Vo teplotu se nebojim, já sem přehřátej dřív :)
Ale třeba sem měl jenom kliku a ňákej vodborník mi to rozmluví :)


ale di, Ty brepto ...
Baltazar (Člen)
25.03.2014 20:17:32
Offline

Re: olej do sekačky

jak píše Houska, pokud je olej v sekačce potřeba, tak s nadsázkou bude stačit i fritovací, zrovna tuhle mi při řezání došel olej na řezěz u motorovky tak jsem tam dal fritovací a řezal dál. Kdo maže ten jedebigsmile
Jinak je to jen o šikovnosti prodejce aby ti nacpal to nejdražší


The father of the little princess of the dawn
Filous (Člen)
25.03.2014 20:20:58
Offline

Re: olej do sekačky

Baltazar psal:

jak píše Houska, pokud je olej v sekačce potřeba, tak s nadsázkou bude stačit i fritovací, zrovna tuhle mi při řezání došel olej na řezěz u motorovky tak jsem tam dal fritovací a řezal dál. Kdo maže ten jedebigsmile
Jinak je to jen o šikovnosti prodejce aby ti nacpal to nejdražší

...no tag mazání řetězu a motoru je trochen rozdíl kámo, to nebyl dobrej příměrbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Baltazar (Člen)
25.03.2014 20:37:46
Offline

Re: olej do sekačky

no když to je na sucho tak to drhne, to je přeci fšude jasnýbigsmile

Filous psal:
Baltazar psal:

jak píše Houska, pokud je olej v sekačce potřeba, tak s nadsázkou bude stačit i fritovací, zrovna tuhle mi při řezání došel olej na řezěz u motorovky tak jsem tam dal fritovací a řezal dál. Kdo maže ten jedebigsmile
Jinak je to jen o šikovnosti prodejce aby ti nacpal to nejdražší

...no tag mazání řetězu a motoru je trochen rozdíl kámo, to nebyl dobrej příměrbigsmile


The father of the little princess of the dawn
Petr J. (Člen)
25.03.2014 20:48:54
Offline

Re: olej do sekačky

Baltazar psal:

no když to je na sucho tak to drhne, to je přeci fšude

....ne všichni Láďo používají lubrikační gel....bigsmilebigsmile

Libor nx (Člen)
25.03.2014 22:59:28
Offline

Re: olej do sekačky

huskyb12 psal:

No jo, to je jak rozhovor s pánem v Mountfíldu ...
Pane, kupte si náš volej nebo Vám to hnedka zdechne a budete mít hovno a ne ten náš skvost :)
Tak sem se ho zeptal esli prodává Lamba a byl klid.
Do všech sekaček sem dycinky lil normální 10W40 do auta, kerej sem zrovna měl v regále a dycinky mi dřív zkorodovalo šasí, ulomilo se plastový kolo, než vodešel motor ...
Sekam hodinu tejdně celkem 40? hodin za rok a pak ho vyměnim, mimochodem servisní interval je snad 5 hodin ...
Vo teplotu se nebojim, já sem přehřátej dřív :)
Ale třeba sem měl jenom kliku a ňákej vodborník mi to rozmluví :)

Do elektro centrály mám předepsaný motorový olej 10W40.Motor v ní je stejnej jak v sekačce,tak bych se toho nebál.good

Zdenda (Člen)
25.03.2014 23:41:16
Offline

Re: olej do sekačky

No dobrý, jako kdyby to stálo pětikilo ale řešit volej 0,6L za 60,- to tam radši dám co píšou. Jestli lžou nebo ne mi je za 60,- korun fuk.smokin


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
kazan (Člen)
26.03.2014 20:05:39
Offline

Re: olej do sekačky

prodej to a kup si kosuheadshake


Nedovol,aby tě strach z prohry vyřadil ze hry!!
Progear 650 (Člen)
27.03.2014 09:23:16
Offline

Re: olej do sekačky

nejhorší olej je žádnej olej, pak to zadřeš...
jakmile tam naleješ cokoliv, tak to pojede...
jedno staré moudro praví: ještě sem neviděl zadřenej motor, ve kterém by byl olej, at uz jakýkoliv...smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
PALOUS (Člen)
27.03.2014 10:07:09
Offline

Re: olej do sekačky

Petr J. psal:
Baltazar psal:

no když to je na sucho tak to drhne, to je přeci fšude

....ne všichni Láďo používají lubrikační gel....bigsmilebigsmile

Ten je ale jen na prdel goodneznáš plivnu a jedu? smile1jasně, dnes to zaměřím evil


Jebat motorky :-)
osiris (Člen)
27.03.2014 11:21:23
Offline

Re: olej do sekačky

Progear 650 psal:

nejhorší olej je žádnej olej, pak to zadřeš...
jakmile tam naleješ cokoliv, tak to pojede...
jedno staré moudro praví: ještě sem neviděl zadřenej motor, ve kterém by byl olej, at uz jakýkoliv...smile1

...je to tak, nebo spíš bývá to tak, ale vzhledem k mý bohatý praxi ti teda můžu říct, žes toho ještě asi neviděl moc ...oleje mraky a ke všemu bejvá i hezkej a hovno platný, když se ti protočí šála, nebo prasknou kruhy, takovejch bylo bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Petr J. (Člen)
27.03.2014 11:26:44
Offline

Re: olej do sekačky

PALOUS psal:

....... plivnu a jedu? jasně, dnes to zaměřím

...plivni a jeď to zaměřit...bigsmile

Zítra kolem třetí se zastavím...

SO 545 (Člen)
27.03.2014 17:05:36
Offline

Re: olej do sekačky

Chlapi z vlastnej skusenosti.
Mal som malu kosacku cca 11rokov dostavala servis jak Ducati. Zomrela cestnou smrtou bez kompresie... hold tie valce niesu to co bolo.

Kupil som dalsiu - Nazval to FLEGMA PROJEKT EXPERIMENT.

Necistim ju len sem tam vzduchac. Olej maximalne dolejem ale po dobu 7rokov skoro ani nebolo treba a dostava cerstvy benzin samozrejme.

Zistil som ze kosacku budem mat v pussy este stale sluzi k spokojnosti.

Len pre upresnenie kosim travnik nie prales.

Podotykam ze auto a motorka dostavaju servis viac ako dobry a LONGLIFE perioda nech ide tiez kade lahsie...

Ale kosacku mam na haku niesom predsa v USA...

huskyb12 (Administrator)
27.03.2014 21:06:19
Offline

Re: olej do sekačky

Zdenda psal:

No dobrý, jako kdyby to stálo pětikilo ale řešit volej 0,6L za 60,- to tam radši dám co píšou. Jestli lžou nebo ne mi je za 60,- korun fuk.smokin

Nic nepochopils :) Volej kupuju na pumpě za 110 ? Nejni to vo úspoře, ale vo lenosti, páč ten autovej mám v regále pro "sekačkovej" bych musel do baukrámu ...

A jak píše SO na kosačku z vysoka seru :)
Stroj, co nemá filtr ani posranej magnet na vypoušťáku a eště Ti k němu doporučej vodsávačku (takže všechny sračky sou v tom motoru po celou životnost) to musí dát :)


ale di, Ty brepto ...
Progear 650 (Člen)
28.03.2014 07:33:11
Offline

Re: olej do sekačky

osiris psal:
Progear 650 psal:

nejhorší olej je žádnej olej, pak to zadřeš...
jakmile tam naleješ cokoliv, tak to pojede...
jedno staré moudro praví: ještě sem neviděl zadřenej motor, ve kterém by byl olej, at uz jakýkoliv...smile1

...je to tak, nebo spíš bývá to tak, ale vzhledem k mý bohatý praxi ti teda můžu říct, žes toho ještě asi neviděl moc ...oleje mraky a ke všemu bejvá i hezkej a hovno platný, když se ti protočí šála, nebo prasknou kruhy, takovejch bylo bigsmile

já se ale Osi bavím o záděru způsobeném olejem... ne mechanickou závadou...smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
osiris (Člen)
28.03.2014 08:29:36
Offline

Re: olej do sekačky

Progear 650 psal:
osiris psal:
Progear 650 psal:

nejhorší olej je žádnej olej, pak to zadřeš...
jakmile tam naleješ cokoliv, tak to pojede...
jedno staré moudro praví: ještě sem neviděl zadřenej motor, ve kterém by byl olej, at uz jakýkoliv...smile1

...je to tak, nebo spíš bývá to tak, ale vzhledem k mý bohatý praxi ti teda můžu říct, žes toho ještě asi neviděl moc ...oleje mraky a ke všemu bejvá i hezkej a hovno platný, když se ti protočí šála, nebo prasknou kruhy, takovejch bylo bigsmile

já se ale Osi bavím o záděru způsobeném olejem... ne mechanickou závadou...smile1

...aha, chyták bigsmile ...tak to máš pravdu goodsmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Zdenda (Člen)
30.03.2014 16:21:26
Offline

Re: olej do sekačky

huskyb12 psal:
Zdenda psal:

No dobrý, jako kdyby to stálo pětikilo ale řešit volej 0,6L za 60,- to tam radši dám co píšou. Jestli lžou nebo ne mi je za 60,- korun fuk.smokin

Nic nepochopils :) Volej kupuju na pumpě za 110 ? Nejni to vo úspoře, ale vo lenosti, páč ten autovej mám v regále pro "sekačkovej" bych musel do baukrámu ...

A jak píše SO na kosačku z vysoka seru :)
Stroj, co nemá filtr ani posranej magnet na vypoušťáku a eště Ti k němu doporučej vodsávačku (takže všechny sračky sou v tom motoru po celou životnost) to musí dát :)

No jooo dobrý nooosmile1


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr