Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Je rozdíl mezi brzdovkou

Kelly01 (Člen)
06.04.2014 10:57:37
Offline

Je rozdíl mezi brzdovkou

pro auta a notocykly pokuď mají stejný DOT nebo je to jen marketing?


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
06.04.2014 11:18:41
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

neni...ale můžeš si vědomně koupit dražší...to samí je i s chladící kapalinou,ale to se tě netýká bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
06.04.2014 13:52:46
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Ale třeba ten sráč CINOL,nebo jak se ta mrdka kerou prodávají na benzínkách menuje stojá za hovno,hrozně rychle to černá,voproti třeba brzdovce vot kastrolu.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
06.04.2014 18:26:46
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

...kup si Motul RF600 a nešpekuluj...ale jináč nejni rozdílcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
06.04.2014 19:11:52
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Já jen že když chci prohodit ty pumpy a došly mi ty značkový motokapaliny, tak jen jestli tam můžu v klidu fouknout to co se mi válí vod roku 90 v garážisurprised


God Save The Queen!
SLUGI (Člen)
06.04.2014 19:13:24
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

... buď v klidu, ty stejně moc nebrzdíš evil


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
Filous (Člen)
06.04.2014 22:24:24
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Kelly01 psal:

Já jen že když chci prohodit ty pumpy a došly mi ty značkový motokapaliny, tak jen jestli tam můžu v klidu fouknout to co se mi válí vod roku 90 v garážisurprised

...esi se ti to tam válí vot devadesátýho a nedejsatan votevřený, tag to vylej do potokabigsmile ...kup tu Motuláckou, budeš spokojenej gerontcool ...holt si jednou votpustíš fitko a fernetcool ...nebo vem pašika, stoupni si na štafl a někoho vokraď jako černej takslbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
06.04.2014 23:19:42
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

nebo přijeď čučnůt na Koldana a von ti sebů dá celů pixlu nového Motulu, páč při výměně použil sotva dvě decismokin


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Frodo89 (Člen)
07.04.2014 07:44:17
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Krásný tema, ale zajímalo by me. zda existuje nějaký srovnavací test brzdovek... Nebo v nich Vážně není rozdil...
Osobně používam tu nejdostupnější kterou maj snad na každé benzince. Sheron DOT 4 a vždy vyberu tu s nejlepším datem vyroby
http://www.eshop-car.cz/cz-detail-49567 … 00-ml.html


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
K.a.s.y.m. (Člen)
07.04.2014 08:19:27
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Frodo89 psal:

Krásný tema, ale zajímalo by me. zda existuje nějaký srovnavací test brzdovek... Nebo v nich Vážně není rozdil...
Osobně používam tu nejdostupnější kterou maj snad na každé benzince. Sheron DOT 4 a vždy vyberu tu s nejlepším datem vyroby
http://www.eshop-car.cz/cz-detail-49567 … 00-ml.html

Ted si trochu protirecis bo to DOT4 urcuje bod varu kapalinysmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
07.04.2014 08:27:22
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Samozřejmě že v nich rozdíl je. Ikdyž je to DOT4,tak se to samozřejmě liší kvalitou a odolností. Naučil sem se pro tyhle věci chodit do "olejárny",kde za cenu těch šmejdů z benzínek a tesca mám slušnou syntetiku,která podstatně míň absorbuje vodu z vzdušné vlhkosti a tím pádem stárne pomaleji a i její bod varu klesá pomalejš. Každopádně i tak měním kapalinu v brzdách každej rok,ve spojce většinou 2x,protože mě nedělá dobře,dívat se na to průhledný vokýnko s tou špinou uvnitřbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Frodo89 (Člen)
07.04.2014 08:35:45
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

K.a.s.y.m. psal:
Frodo89 psal:

Krásný tema, ale zajímalo by me. zda existuje nějaký srovnavací test brzdovek... Nebo v nich Vážně není rozdil...
Osobně používam tu nejdostupnější kterou maj snad na každé benzince. Sheron DOT 4 a vždy vyberu tu s nejlepším datem vyroby
http://www.eshop-car.cz/cz-detail-49567 … 00-ml.html

Ted si trochu protirecis bo to DOT4 urcuje bod varu kapalinysmile1

Včem si protiřečim? já jen že bod varu DOT4 je určen nějakou normou... Ale zajimaly by me rozdíly mezi ruznymi vyrobci... PS: trošku mi to přijde jako placebo efekt...

VikecB12 psal:

Samozřejmě že v nich rozdíl je. Ikdyž je to DOT4,tak se to samozřejmě liší kvalitou a odolností. Naučil sem se pro tyhle věci chodit do "olejárny",kde za cenu těch šmejdů z benzínek a tesca mám slušnou syntetiku,která podstatně míň absorbuje vodu z vzdušné vlhkosti a tím pádem stárne pomaleji a i její bod varu klesá pomalejš. Každopádně i tak měním kapalinu v brzdách každej rok,ve spojce většinou 2x,protože mě nedělá dobře,dívat se na to průhledný vokýnko s tou špinou uvnitřbigsmile

dík, ale nějaké konkretní srovnaní?


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Mirek D (Člen)
07.04.2014 10:07:40
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Brzdovou kapalinu vyrábí v Evropě 2 firmy, v Emerice taky 2 firmy. Všechny ostatní včetně světoznámých olejářských (a vč. mýho chlebodárce...) je od nich kupují a plní je (nechávají si plnit) do svých obalů.
Pro běžný motorky na kterejch jezdíme je předepsaná DOT-4.
POZOR POZOR - některá auta (vč. Škody) vybavená stabilizačním systémem ESP mají předepsanou DOT-4 s nižší viskozitou (označeno DOT-4 LV, DOT-4 ESP). Je ale (oproti základní DOT-4) kurefsky drahá a pro motorky zbytečná. Mísitelná je, ale nedoporučuje se to a nemá to praktický význam.
DOT-3, DOT-4 a také DOT-5.1 jsou kapaliny na bázi glykolů. V nouzi jsou vzájemně mísitelné.
POZOR - existuje taky kaplina DOT-5. Kapalina dle normy DOT-5 je na vyrobena na bázi silikonových olejů - s předchozími typy není tedy vzájemně mísitelná. Naštestí je barvena modře, takže je zaručena jistá blbuvzdornost.

O brzdovkách zaímavej článek na stránkách FUCHSe: http://www.fuchs-oil.cz/index.php/autom … alina.html

Co koupit? Těžká otázka... . Někdo preferuje značku, někdo cenu. Že bych ale zrovna na brzdách šetřil...? idontknow


Autobus je taky Suzuki... .
Kelly01 (Člen)
07.04.2014 13:28:03
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Měli  TRW DOT5.1 0,5l za kilo tak jsem ho vzal a ve středu vyměním pumpy, jsem zvědavej jestli poznám rozdíl původní pumpy proti radiálce co sundámsurprised

Myslím že při mém brždění ne, bo když se leknu tak to zamáčknu a pokaždé jdu k zemiredfacebigsmile


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
07.04.2014 13:30:46
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Kelly01 psal:

Měli  TRW DOT5.1 0,5l za kilo tak jsem ho vzal a ve středu vyměním pumpy, jsem zvědavej jestli poznám rozdíl původní pumpy proti radiálce co sundámsurprised

Myslím že při mém brždění ne, bo když se leknu tak to zamáčknu a pokaždé jdu k zemiredfacebigsmile

Ja se trosku obavam ze jsi slap vedle ale treba me nekdo vyvede z omylu ale tusim ze by ti ta 5.1 mohla sezrat gumicky


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
07.04.2014 13:34:05
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

K.a.s.y.m. psal:

Ja se trosku obavam ze jsi slap vedle ale treba me nekdo vyvede z omylu ale tusim ze by ti ta 5.1 mohla sezrat gumicky

Myslíš jako že až večer šahne na nafukovačku, že mu praskne?surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
07.04.2014 13:38:26
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Ondráš psal:
K.a.s.y.m. psal:

Ja se trosku obavam ze jsi slap vedle ale treba me nekdo vyvede z omylu ale tusim ze by ti ta 5.1 mohla sezrat gumicky

Myslíš jako že až večer šahne na nafukovačku, že mu praskne?surprised

Kdyz si neumeje ruce tak jo smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
07.04.2014 14:13:54
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

K.a.s.y.m. psal:
Kelly01 psal:

Měli  TRW DOT5.1 0,5l za kilo tak jsem ho vzal a ve středu vyměním pumpy, jsem zvědavej jestli poznám rozdíl původní pumpy proti radiálce co sundámsurprised

Myslím že při mém brždění ne, bo když se leknu tak to zamáčknu a pokaždé jdu k zemiredfacebigsmile

Ja se trosku obavam ze jsi slap vedle ale treba me nekdo vyvede z omylu ale tusim ze by ti ta 5.1 mohla sezrat gumicky

...neobávej se, nešláp a tudíž nemohla smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
07.04.2014 18:08:13
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

...u brzdovek DOT4 různejch výropců nejsou stejný body varu...třeba ta mnou preferovaná Motul RF600 má bod varu 312 stupňů, coš je asi nejvíc, co sem našel a vyskoušel...nevařil sem ji, ale mam vyskoušený, že třeba DOT4 vot Castrolu po přehřátí brzd na dromu přestává fungovat tag jag má a brzdy sou tupý a po vopjetovnym zahřátí de páčka hluboko k řidítku a nástup brzd je prostě tupej...u tý Motulácký tedle jef prostě nepozoruju, tagže ji používam i dyš je dražší...ale každej ať si leje co chce, třeba Cinol nebo Sheron a neplatí za placebo, já si to skusil na vlastní brzdy a vim svýcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Frodo89 (Člen)
07.04.2014 22:39:57
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

K.a.s.y.m. psal:
Kelly01 psal:

Měli  TRW DOT5.1 0,5l za kilo tak jsem ho vzal a ve středu vyměním pumpy, jsem zvědavej jestli poznám rozdíl původní pumpy proti radiálce co sundámsurprised

Myslím že při mém brždění ne, bo když se leknu tak to zamáčknu a pokaždé jdu k zemiredfacebigsmile

Ja se trosku obavam ze jsi slap vedle ale treba me nekdo vyvede z omylu ale tusim ze by ti ta 5.1 mohla sezrat gumicky

Když má brzdnou soustavu konstruovanou na DOT 4 tak DOT 5.1 dát mužeš nebot jsou na stejné bázi polyetylenglykolu... ale ta co ti rozežere těsnění nebot ta je na bázi Silikonu je DOT 5


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Frodo89 (Člen)
07.04.2014 22:47:32
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Mirek D psal:

Brzdovou kapalinu vyrábí v Evropě 2 firmy, v Emerice taky 2 firmy. Všechny ostatní včetně světoznámých olejářských (a vč. mýho chlebodárce...) je od nich kupují a plní je (nechávají si plnit) do svých obalů.
Pro běžný motorky na kterejch jezdíme je předepsaná DOT-4.
POZOR POZOR - některá auta (vč. Škody) vybavená stabilizačním systémem ESP mají předepsanou DOT-4 s nižší viskozitou (označeno DOT-4 LV, DOT-4 ESP). Je ale (oproti základní DOT-4) kurefsky drahá a pro motorky zbytečná. Mísitelná je, ale nedoporučuje se to a nemá to praktický význam.
DOT-3, DOT-4 a také DOT-5.1 jsou kapaliny na bázi glykolů. V nouzi jsou vzájemně mísitelné.
POZOR - existuje taky kaplina DOT-5. Kapalina dle normy DOT-5 je na vyrobena na bázi silikonových olejů - s předchozími typy není tedy vzájemně mísitelná. Naštestí je barvena modře, takže je zaručena jistá blbuvzdornost.

O brzdovkách zaímavej článek na stránkách FUCHSe: http://www.fuchs-oil.cz/index.php/autom … alina.html

Co koupit? Těžká otázka... . Někdo preferuje značku, někdo cenu. Že bych ale zrovna na brzdách šetřil...? idontknow

Děkuji


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Kelly01 (Člen)
08.04.2014 09:12:42
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

V podstatě je to asi jedno, u mne zafungovala psychologie bo "co je dražší musí být kurva lepší"bigsmile


God Save The Queen!
Michal Dk (Člen)
08.04.2014 15:13:21
Offline

Re: Je rozdíl mezi brzdovkou

Kelly01 psal:

V podstatě je to asi jedno, u mne zafungovala psychologie bo "co je dražší musí být kurva lepší"bigsmile

Tak se s tím neser zajeď do servisu tam ti daj cenovkou za uši.A ta bude pak nejlepší.bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr