Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

SO 545 (Člen)
05.09.2014 17:03:34
Offline

DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Zdravim vospolok. Mam vyplatenu novu motorku v Prahe.
Zaplatil som plnu cenu a teraz sa dozvedel ze DPH hoci ako sukromna osoba platim na Slovensku. Bez zaplatenia DPH u nas ju ani neprihlasia.Doklad o zaplateni dane je na DI prvy ktory chcu mat na stole
Vraj taketo nieco este nemali tak sa musia dohodnut co so mnou.

Zo zakona je to tak ako pisem len verim ze ma neposlu do pussy

Nieje tu niekto fundovany v daniach a ma kontakt v Ymoto Praha ???

Loser (Administrator)
05.09.2014 17:46:33
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

a co je na tom tak zvlastniho? To je snad uplne stejna situaci, jako kdyz koupis auto v zahranici, ne?idontknow


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
SO 545 (Člen)
05.09.2014 17:50:42
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Ludia od Ymoto to vidia inak ...verim ze ked si to poriadne prestuduju tak zistia ze je to standardna situacia.

Momentalne maju na ucte mojich 210000czk lebo ani ja som nevedel ze platim DPH az doma.Tiez som si mylne myslel ze ako sukromna osoba to neriesim.

V podstate bez lajstra o zaplateni DPH u nas nedostanem noty.

Loser (Administrator)
05.09.2014 17:59:21
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

at ti vystavi vyvozni papiry a s tema uz si pak vyridis vse potrebne. Rekl bych. Nijak velky zkusenosti s tim ale nemam. Mozna mezi CR a SK existuje zase nejaka pojebana dohoda, ktera vsechno meni


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
SO 545 (Člen)
05.09.2014 18:08:39
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Vyvoz je jedna vec a DPH druha aspon tak to vidim.

Sme v EU dovoz je v podstate bez cla ale DPH na niektore veci platia tam kde ich dovazas a zase asi vracaju tomu co vyvaza...ako v tomto pripade.

Oni akceptuju ak by som to bral ako pravnicka osoba na DIC tam to poznaju a automaticky DPH odpocitaju

To ze to musia zrealizovat aj pri vyvoze sukromnou osobou je pre nich novinka.

Verim ze sa to vysvetli predsa len platit dph 2x by som nechcel.

To ze niesom nejaky DPH ojebavak im musi byt jasne to by som im neposlal na ucet plnu sumuredface

VikecB12 (Člen)
05.09.2014 19:20:17
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Myslím,že jiná varianta než to,že ti prodají motorku v Ymoto bez dph není...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
SO 545 (Člen)
05.09.2014 22:11:39
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Zostava verit ze si to uvedomia aj pani v Ymoto.

Predajca je fajn chlap ale rozhoduju sefovia. Verim ze prikaz predavat bez dane pre DIC je zovseobecnenie nic viac.

Zdenda (Člen)
06.09.2014 07:57:10
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Nějak tomu nerozumím. Buď jsi plátce DPH nebo nejsi. Když jsi, můžeš u nás koupit moto bez DPH, když nejsi platíš plnou cenu. Zajímám se kupříkladu nyní o kup lodě ze Slovenska a jakožto plátce DPH my ji prodejce ze SVK, též plátce nabízí bez DPH.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
VikecB12 (Člen)
06.09.2014 08:03:18
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Dyš vono furt platí ta sračka o tom,že když si koupíš auto,nebo motorku v cizině,novou,nebo mladší půl roku a zároveň s méně než 6000km,tak musíš u nás zaplatit DPH,ikdyž si to koupil v uniji za plnou cenu. Venku je jen možné,jejich DPH odečíst,ale je to myslím v kompetenci prodejce venku.
Proto,když kšeftaři prodávají zánovní auta a mašiny,uvádí u nich alespoň nájezd 6001kmbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
SO 545 (Člen)
06.09.2014 14:03:32
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Zdenda psal:

Nějak tomu nerozumím. Buď jsi plátce DPH nebo nejsi. Když jsi, můžeš u nás koupit moto bez DPH, když nejsi platíš plnou cenu. Zajímám se kupříkladu nyní o kup lodě ze Slovenska a jakožto plátce DPH my ji prodejce ze SVK, též plátce nabízí bez DPH.

Je to ako pise Vikec.
Aj u nas plati ze DPH z noveho motoroveho prostriedku na 48ccm a 7kw platim DPH v krajine kde sa bude pouzivat cize na Slovensku a je lauter jedno ci som platca DPH alebo niesom.Zakony EU zakazuju zdanovanie 2x co je logicke.

U nas na policii pri novom dovoze je najpodstatnejsi papier z danoveho uradu kde vypocitali vysku DPH z faktury predajcu a nasledne som ju povinny zaplatit do 7kalend.. dni.Bez dokladu o zaplateni nemam sancu sa dostat k papierom.

Cize pri tomto/myslene nove motorove vozidlo/ nakupe zovseobecnenie ze nakup bez DPH je len na DIC a sukromna osoba plati vsetko je nespravna.

Myslel som si to aj ja preto som Ymotu poukazal 210000czk a pri zistovani co vsetko potrebujem od nich aby som to v pohode prihlasil som dostal instrukcie o plateni DPH na Slovensku ako podstatnej veci.

Ak je to legislativne takto potom nechapem kde moze byt problem.
Ja zaplatim DPH na Slovensku a Ymoto bude mat vratku v Cechach.

Co by som od nich akceptoval je podrzanie uz mnou zlozenej DPH s plnej sumy dovtedy dokedy si ju nezaplatim u nas a nezaslem im doklad o platbe.

Momentalne som v bubline ze som sice za moto zaplatil ale predajca nema pravomoc a vedomie o tomto mechanizme cize mam pockat na rozhodnutie sefstva...

Poslal som im toto a myslim ze to plati aj pre vas

https://www.financnasprava.sk/sk/podnik … i-kupa-NDP

Vytiahnute zo stranky financna sprava.sk :
-----Nové dopravné prostriedky sa vždy zdaňujú v štáte určenia (spotreby).----

V podstate je to poriadna picovina ako skoro vsetko okolo dani atdsick

Ondráš (Člen)
08.09.2014 10:00:55
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Kolega v práci kupoval někde v ČR (tuším že Břeclav) auto a převáděl ho na slovenský značky. Jestli je to ještě aktuální můžu se ho zeptat co to všechno obnášelo.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
SO 545 (Člen)
08.09.2014 16:41:42
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Jedna sa len o nove auta ,motorky , clny atd...

Ak kupoval nove auto a hned slo na Slovensko potom to tiez muselo byt bez dane.
Skus at info.

Pracujem u VW u nas je tiez jenoznacne predaj na vyvoz noveho vozidla do krajin EU bez dane ktoru novy majitel zaplati v krajine prihasenia.

Ludia od Ymoto ma maju v pecku tvrdia si svoje a nemam sancu sa skontaktovat s niekym z vedenia alebo uctarne.

Nema tam niekto kontakt ?

Michal Dk (Člen)
08.09.2014 17:16:25
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

SO 545 psal:

Jedna sa len o nove auta ,motorky , clny atd...

Ak kupoval nove auto a hned slo na Slovensko potom to tiez muselo byt bez dane.
Skus at info.

Pracujem u VW u nas je tiez jenoznacne predaj na vyvoz noveho vozidla do krajin EU bez dane ktoru novy majitel zaplati v krajine prihasenia.

Ludia od Ymoto ma maju v pecku tvrdia si svoje a nemam sancu sa skontaktovat s niekym z vedenia alebo uctarne.

Nema tam niekto kontakt ?

Seřvi je Ať zvednou telefon a poradí se na finančním úřadě.jinak ti nezbude nic jiného než odstoupit od smlouvy a vysrat se na ně.Nebo zaplatit DPH u vás znovu což je blbost.Je to všude stejný v EU.

osiris (Člen)
08.09.2014 19:22:12
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

...na nikoho neřvi, to ti nepomůže smile1, kontaktoval bych ale místně příslušnej finančák a úředníka poprosil jestli by se s firmou moh spojit a vysvětlit jim, že by pak při kontrole mohli mít v účetnictví chybu smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
08.09.2014 19:28:43
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Pokud by nechtěli přistoupit na tuhle naprosto standartní a jedinou legální cestu,tak bych je poslal dopiče i s banditemgood
Poslal bych jim do mejlu odkaz na nějakej článek,kde je tohle řešený,protože tam evidentně nechce nikdo hnout prdelí a zjistit si správnej postup...
Pokud selže veškerej zdravej rozum,tak je ještě varianta to přihlásit u nás(nějakej tvuj kamoš,nebo rodina...) a po pul roce to jakože vyvézt na slovač. Samozřejmě bys musel dodržet i to,že by musel mít najeto víc jak těch 6000km...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Michal Dk (Člen)
08.09.2014 19:59:55
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

osiris psal:

...na nikoho neřvi, to ti nepomůže smile1, kontaktoval bych ale místně příslušnej finančák a úředníka poprosil jestli by se s firmou moh spojit a vysvětlit jim, že by pak při kontrole mohli mít v účetnictví chybu smile1

...to nevíš dokud to nezkusíšsmile1,určitě si ale ulevíš.Pokud to udělají tak jak mu to chtěj prodat nebo mu to prodali tak oni mít chybu v účetnictví mít rozhodně nebudou.On jim to zaplatí zaplatil vč.DPH.Proto mu nechtějí vyhovět.Spíš jde o to aby jim jak říkáš úředník vysvětlil že můžou prodat motorku  bez DPH když jde do členského státu EU a že to je běžná praxe kterou v YMOTU evidentně neznají.

Brkos (Člen)
08.09.2014 20:13:41
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

SO 545 psal:

Jedna sa len o nove auta ,motorky , clny atd...

Ak kupoval nove auto a hned slo na Slovensko potom to tiez muselo byt bez dane.
Skus at info.

Pracujem u VW u nas je tiez jenoznacne predaj na vyvoz noveho vozidla do krajin EU bez dane ktoru novy majitel zaplati v krajine prihasenia.

Ludia od Ymoto ma maju v pecku tvrdia si svoje a nemam sancu sa skontaktovat s niekym z vedenia alebo uctarne.

Nema tam niekto kontakt ?

Já tam kontakt mám. Znám oba prodejce a slečnu z kanclu.

Brkos (Člen)
08.09.2014 20:26:43
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Tak to máš prý normálně bez dph. Měl ti dneska přijít email, pokud ne tak zítra.

SO 545 (Člen)
08.09.2014 20:46:06
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Ano konecne sa to vysvetlilo. Uz si pripadam mensi kokot ako ked sme spolu telefonovali.

Do pussy s EU a pod.

Teraz zacina boj na druhej strane barikady a to u nas na Danovom Urade.

brkos vdaka a pisem ti mail.

Ondráš (Člen)
08.09.2014 21:19:01
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

SO 545 psal:

Teraz zacina boj na druhej strane barikady a to u nas na Danovom Urade.

Jestli tam u vás máte stejně přijemnou pani inženýrku jako maj v Bratislavě, tak přeju pevné nervy.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
SO 545 (Člen)
08.09.2014 21:27:58
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Co si budeme nahovarat... pussy ako pussy

Ale toto riesi moja manzelka som predsa len z malej dediny a kazdy kazdeho pozna ci ze je to priechodne skor ako vo velkom meste kde je uradnik iny boh.

Ja mam zakaz vstupu na kataster.
Manzelka ma radsej na DU nepusti.

Kde do riti sme to dopracovali za tych par rokov ???

osiris (Člen)
08.09.2014 21:37:36
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Michal Dk psal:
osiris psal:

...na nikoho neřvi, to ti nepomůže smile1, kontaktoval bych ale místně příslušnej finančák a úředníka poprosil jestli by se s firmou moh spojit a vysvětlit jim, že by pak při kontrole mohli mít v účetnictví chybu smile1

...to nevíš dokud to nezkusíšsmile1,určitě si ale ulevíš.Pokud to udělají tak jak mu to chtěj prodat nebo mu to prodali tak oni mít chybu v účetnictví mít rozhodně nebudou.On jim to zaplatí zaplatil vč.DPH.Proto mu nechtějí vyhovět.Spíš jde o to aby jim jak říkáš úředník vysvětlil že můžou prodat motorku  bez DPH když jde do členského státu EU a že to je běžná praxe kterou v YMOTU evidentně neznají.

...sice ulevíš a to je tak všechno, chovat se k tobě kvůli tomu líp určitě nezačnou smile1 ...a finančákům by se asi pak moc nelíbil neoprávněnej výběr dph při prodeji za hranice v rámci eu, protože to jim, jak víme jistojistě hlásil smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Zdenda (Člen)
10.09.2014 11:46:55
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

SO 545 psal:
Zdenda psal:

Nějak tomu nerozumím. Buď jsi plátce DPH nebo nejsi. Když jsi, můžeš u nás koupit moto bez DPH, když nejsi platíš plnou cenu. Zajímám se kupříkladu nyní o kup lodě ze Slovenska a jakožto plátce DPH my ji prodejce ze SVK, též plátce nabízí bez DPH.

Je to ako pise Vikec.
Aj u nas plati ze DPH z noveho motoroveho prostriedku na 48ccm a 7kw platim DPH v krajine kde sa bude pouzivat cize na Slovensku a je lauter jedno ci som platca DPH alebo niesom.Zakony EU zakazuju zdanovanie 2x co je logicke.

U nas na policii pri novom dovoze je najpodstatnejsi papier z danoveho uradu kde vypocitali vysku DPH z faktury predajcu a nasledne som ju povinny zaplatit do 7kalend.. dni.Bez dokladu o zaplateni nemam sancu sa dostat k papierom.

Cize pri tomto/myslene nove motorove vozidlo/ nakupe zovseobecnenie ze nakup bez DPH je len na DIC a sukromna osoba plati vsetko je nespravna.

Myslel som si to aj ja preto som Ymotu poukazal 210000czk a pri zistovani co vsetko potrebujem od nich aby som to v pohode prihlasil som dostal instrukcie o plateni DPH na Slovensku ako podstatnej veci.

Ak je to legislativne takto potom nechapem kde moze byt problem.
Ja zaplatim DPH na Slovensku a Ymoto bude mat vratku v Cechach.

Co by som od nich akceptoval je podrzanie uz mnou zlozenej DPH s plnej sumy dovtedy dokedy si ju nezaplatim u nas a nezaslem im doklad o platbe.

Momentalne som v bubline ze som sice za moto zaplatil ale predajca nema pravomoc a vedomie o tomto mechanizme cize mam pockat na rozhodnutie sefstva...

Poslal som im toto a myslim ze to plati aj pre vas

https://www.financnasprava.sk/sk/podnik … i-kupa-NDP

Vytiahnute zo stranky financna sprava.sk :
-----Nové dopravné prostriedky sa vždy zdaňujú v štáte určenia (spotreby).----

V podstate je to poriadna picovina ako skoro vsetko okolo dani atdsick

Nevim asi sem blbej, ale já jakožto plátce DPH a když nakupuju a nakupoval jsem auto doposud v Německu, tak mi ho prodejce po ověření, že jsem plátce, vždy prodal bez DPH. Na Slovensku mi prodejce lodí tvrdí přesně to samý. Nevim proč by měl slovenskej obchodník odvést svému státu DPH a já si ho potom odečíst v ČR, a náš stát by mi ho teda zaplatil. Ale jak píšu jsem blbej a třeba žiju celou dobu v omylusmokin


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Lihy (Člen)
10.09.2014 13:07:48
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Zdenda psal:

Nevim asi sem blbej, ale já jakožto plátce DPH a když nakupuju a nakupoval jsem auto doposud v Německu, tak mi ho prodejce po ověření, že jsem plátce, vždy prodal bez DPH. Na Slovensku mi prodejce lodí tvrdí přesně to samý. Nevim proč by měl slovenskej obchodník odvést svému státu DPH a já si ho potom odečíst v ČR, a náš stát by mi ho teda zaplatil. Ale jak píšu jsem blbej a třeba žiju celou dobu v omylusmokin

V tomhle případě je uplně fuk, jestli jsi nebo nejsi plátce, prostě každej to koupí bez DPH a to DPH odvede až u nás podle naší výše DPH a našemu státu (nebo když to kupuje cizinec u nás, tak DPH zaplatí v jeho zemi v jejich výši)...
Nevim jak to má plátce, jestli nakoupí bez DPH a jakožto plátce u nás při přihlášení taky nic neplatí a nebo zaplatí a po přiznání mu ho zas vrátěj (jako u všeho), nicméně to je v tomhle případě uplně jednobigsmile

Zdenda (Člen)
10.09.2014 16:05:01
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

No a o tom to je celou dobu je, nakupuju venku bez daně a u nás ho neodvádim, protože si ho můžu odečíst. Chjo. smokin


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
SO 545 (Člen)
11.09.2014 16:14:54
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Mam zelenu od danovakov zajtra navstivim vas kraj bratia.

Vdaka za rady.

SO 545 (Člen)
13.09.2014 23:06:51
Offline

Re: DPH z novej moto pri predaji na Slovensko

Jelikoz Martin Nemecek od ymoto ocakava moj posledny koment tak ho sem dam.

Motorka je uz adoptovana vychodniarka . Viem co dokaze cize necakam ziadne zazraky ale ani nic podpriemerne...

K obchodu : ak by ste zase nahodou mali na predaj v podstate posledny kus ktory by som chcel ... urcite to zase skusim.smokin

Drzte sa.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr