Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Výměna spojky

Rotten (Člen)
20.03.2015 20:12:59
Offline

Výměna spojky

Zdar pánové a dámy

Psal sem Osirisovi mail,ale asi nebavka či co smile1

Potřeboval bych stručný návod v bodech na výměnu spojky. Hlavně mě zajímá pasáž kolem spojkového válečku. Povolit,vytáhnout nebo co s ním. atd.
Z toho manuálu nějak nejsem moc chytrý.
Třeba bych si i poradil jak to rozkuchám,ale radši ať něco nezkurvím.
Díkes


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
osiris (Člen)
20.03.2015 20:52:10
Offline

Re: Výměna spojky

...ajo, sundej ho a tyčku s klidem vytáhni


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Rotten (Člen)
20.03.2015 21:18:19
Offline

Re: Výměna spojky

osiris psal:

...ajo, sundej ho a tyčku s klidem vytáhni

A pak normálně rozebrat,poměřit nalouskat nové lamely a šup tam zpátky. A nakonec zpátky i ten váleček což? A mám při tom povolit odvzdušňovák nebo něco aby to tam pěkně sedlo a seřídilo se? Nebo si to sedne samo?
Jo a co močení lamel na noc v oleji jak někteří píšou.
Je tam ještě něco co je třeba  zkontrolovat nebo tak?


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Filous (Člen)
21.03.2015 09:07:11
Offline

Re: Výměna spojky

...a proc budes rozebirat ovladaci prasatko, dys chces delat lamely??? ...a proc bys povoloval odvzdusnovak??? ...a proc bys neco serizoval a jak, teda u hydraulickyho systemu??? ...jen tag du kolem, tag napovidambigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
21.03.2015 09:09:32
Offline

Re: Výměna spojky

Filous psal:

...a proc budes rozebirat ovladaci prasatko, dys chces delat lamely??? ...a proc bys povoloval odvzdusnovak??? ...a proc bys neco serizoval a jak, teda u hydraulickyho systemu??? ...jen tag du kolem, tag napovidambigsmile

pane Lorenc, uvezu to?
Ne!
A teď?
Jo!
bigsmilebigsmilebigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Filous (Člen)
21.03.2015 09:09:55
Offline

Re: Výměna spojky

...a novy pruziny mas??? ...a ty lamely namoc...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
21.03.2015 10:39:05
Offline

Re: Výměna spojky

Filous psal:

...a proc budes rozebirat ovladaci prasatko, dys chces delat lamely??? ...a proc bys povoloval odvzdusnovak??? ...a proc bys neco serizoval a jak, teda u hydraulickyho systemu???

A Jan Tleskač?
bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kedar (Člen)
21.03.2015 19:17:49
Offline

Re: Výměna spojky

Filous psal:

...a novy pruziny mas??? ...a ty lamely namoc...

Musíš napsat namoč do oleje ten samý co nalejvá do moto nejlépe den předem když je čas. Píšu to jen proto že jsem zažil že je borec máčel v tech benzínu chtěl je odmastit než je tam dá.idontknowbigsmile


Jinej už nebudu
Filous (Člen)
21.03.2015 19:28:42
Offline

Re: Výměna spojky

Kedar psal:
Filous psal:

...a novy pruziny mas??? ...a ty lamely namoc...

Musíš napsat namoč do oleje ten samý co nalejvá do moto nejlépe den předem když je čas. Píšu to jen proto že jsem zažil že je borec máčel v tech benzínu chtěl je odmastit než je tam dá.idontknowbigsmile

...tag to byl debilidontknowbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kedar (Člen)
21.03.2015 19:36:02
Offline

Re: Výměna spojky

No musím říc že to byla éra 350 padesátek a on žádnej Albert E. nebyl.smile1


Jinej už nebudu
Rotten (Člen)
22.03.2015 12:57:14
Offline

Re: Výměna spojky

Filous psal:

...a proc budes rozebirat ovladaci prasatko, dys chces delat lamely??? ...a proc bys povoloval odvzdusnovak??? ...a proc bys neco serizoval a jak, teda u hydraulickyho systemu??? ...jen tag du kolem, tag napovidambigsmile

Díky kámo,ale proto se ptám ne voe. Myslel sem třeba aby to nešponovao moc jak to tam budu dávat zpět nebo něco.
Myslel sem že je třeba nutné zatlačit prasátko zpět nebo něco.
Poudám že sem to ještě nerozebíral. A co se týče motorového oleje tak to mi došlo,zase nejsem uplná pussy

Ale jinak dík za rady.


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Rotten (Člen)
22.03.2015 12:59:31
Offline

Re: Výměna spojky

Jo a pružiny zatím neřeším,pokud budou v hajzlu,tak je přiobjednám.


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
K.a.s.y.m. (Člen)
22.03.2015 13:14:54
Offline

Re: Výměna spojky

Rotten psal:

Jo a pružiny zatím neřeším,pokud budou v hajzlu,tak je přiobjednám.

budou zcela určitě v prdeli.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Rotten (Člen)
22.03.2015 14:20:27
Offline

Re: Výměna spojky

A včil sem z toho už úplně chuj 6ka a 12 a mají jinou spojku?

Pochopil sem to správně že tam sou jen 2 talířové pružiny?


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Kožak (Člen)
22.03.2015 16:13:32
Offline

Re: Výměna spojky

Rotten psal:

A včil sem z toho už úplně chuj 6ka a 12 a mají jinou spojku?

Pochopil sem to správně že tam sou jen 2 talířové pružiny?

..di udělat rozborku a uvidíš néheadshakepak to dáš do beden a vodvezeš Filousoj...von bude rádbigsmile ...dělal sem to na 6stce a za půl hoďky i s cigárem bylo hotovo :)


MRDAT!!!
Filous (Člen)
22.03.2015 17:34:10
Offline

Re: Výměna spojky

Rotten psal:
Filous psal:

...a proc budes rozebirat ovladaci prasatko, dys chces delat lamely??? ...a proc bys povoloval odvzdusnovak??? ...a proc bys neco serizoval a jak, teda u hydraulickyho systemu??? ...jen tag du kolem, tag napovidambigsmile

Díky kámo,ale proto se ptám ne voe. Myslel sem třeba aby to nešponovao moc jak to tam budu dávat zpět nebo něco.
Myslel sem že je třeba nutné zatlačit prasátko zpět nebo něco.
Poudám že sem to ještě nerozebíral. A co se týče motorového oleje tak to mi došlo,zase nejsem uplná pussy

Ale jinak dík za rady.

...jasný, v pohoděgoodcool ...přes tyčku ten pístek přítlačákem v pohodě přemůžeš...v podstatě na levý straně nic nerozebírej, jen shoď víko, rozházej to a s novejma lamelama to slož...jo a vyměnil bych i pružiny...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
22.03.2015 17:35:02
Offline

Re: Výměna spojky

Rotten psal:

A včil sem z toho už úplně chuj 6ka a 12 a mají jinou spojku?

Pochopil sem to správně že tam sou jen 2 talířové pružiny?

...sou jiný, na B12 sou jen talířovky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Rotten (Člen)
22.03.2015 18:09:13
Offline

Re: Výměna spojky

Filous psal:
Rotten psal:

A včil sem z toho už úplně chuj 6ka a 12 a mají jinou spojku?

Pochopil sem to správně že tam sou jen 2 talířové pružiny?

...sou jiný, na B12 sou jen talířovky...

JJ už sem si to proštudoval. Jak se ty talířovky měří?? To vypadá jako promáčknutá podložka ne? Takže když ji položím na sklo,tak musí být od toho skla vypouklá min. 2,9mm jestli to chápu správně ne? A pokud ne,tak je vytahaná a na pussy je tomu tak?


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Filous (Člen)
22.03.2015 19:10:16
Offline

Re: Výměna spojky

Rotten psal:
Filous psal:
Rotten psal:

A včil sem z toho už úplně chuj 6ka a 12 a mají jinou spojku?

Pochopil sem to správně že tam sou jen 2 talířové pružiny?

...sou jiný, na B12 sou jen talířovky...

JJ už sem si to proštudoval. Jak se ty talířovky měří?? To vypadá jako promáčknutá podložka ne? Takže když ji položím na sklo,tak musí být od toho skla vypouklá min. 2,9mm jestli to chápu správně ne? A pokud ne,tak je vytahaná a na pussy je tomu tak?

...teorii chápeš správně, ale i když bude rozměrama v toleranci, tak je ten materiál unavenej a nejni to vono, já je doporučuju měnit dycky s lamelama, jistota je kulometcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Rotten (Člen)
22.03.2015 19:12:45
Offline

Re: Výměna spojky

Filous psal:
Rotten psal:
Filous psal:


...sou jiný, na B12 sou jen talířovky...

JJ už sem si to proštudoval. Jak se ty talířovky měří?? To vypadá jako promáčknutá podložka ne? Takže když ji položím na sklo,tak musí být od toho skla vypouklá min. 2,9mm jestli to chápu správně ne? A pokud ne,tak je vytahaná a na pussy je tomu tak?

...teorii chápeš správně, ale i když bude rozměrama v toleranci, tak je ten materiál unavenej a nejni to vono, já je doporučuju měnit dycky s lamelama, jistota je kulometcool

Ok díky moc, už jsem je projistotu přiobjednal,snad budou k sehnání


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Rotten (Člen)
22.07.2015 18:59:41
Offline

Re: Výměna spojky

Čaues,
takže doplnění k mojí spojce: na držáku talířových pružin jsou šroubečky M2.5x8,které sem samozřejmně vykurvil. Proč ty píče dávají do spojky šroubky z hodinek bigsmile . Takže sehnat šroubečky mi trvalo cca týden. Pružiny jsem neměnil na radu méchoše. Samozřejmně na testovací jízdě spojka opět klouzala fuck takže znova ven pussy a pružiny.

Ale už je to cajk,spojka spojkuje jak oheň.
Takže doporučuji: předem sehnat šroubečky M2.5x8 a vyměnit všechno co se dá,ať se s tím silikonem nemusíte patlat znova good Jo a jelikož pružiny v náhradě mají větší přítlak tak je docela makačka mačkat spojkovou páčku,takže jsem to řešil CNC dlouhýma páčkama a včil to tam sype,že by na tym mohla jezdit malá holka smile1

TAK SNAD TÍM NĚKOMU POMŮŽU ABY SE NEDUPAL ZBYTEČNĚ smile1


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Kelly01 (Člen)
22.07.2015 20:35:21
Offline

Re: Výměna spojky

Hlavně si to poskládat venku, vrazit do šuplery a případně přidat tlustší/tenčí plech...


God Save The Queen!
Filous (Člen)
22.07.2015 21:42:09
Offline

Re: Výměna spojky

Rotten psal:

Čaues,
takže doplnění k mojí spojce: na držáku talířových pružin jsou šroubečky M2.5x8,které sem samozřejmně vykurvil. Proč ty píče dávají do spojky šroubky z hodinek bigsmile . Takže sehnat šroubečky mi trvalo cca týden. Pružiny jsem neměnil na radu méchoše. Samozřejmně na testovací jízdě spojka opět klouzala fuck takže znova ven pussy a pružiny.

Ale už je to cajk,spojka spojkuje jak oheň.
Takže doporučuji: předem sehnat šroubečky M2.5x8 a vyměnit všechno co se dá,ať se s tím silikonem nemusíte patlat znova good Jo a jelikož pružiny v náhradě mají větší přítlak tak je docela makačka mačkat spojkovou páčku,takže jsem to řešil CNC dlouhýma páčkama a včil to tam sype,že by na tym mohla jezdit malá holka smile1

TAK SNAD TÍM NĚKOMU POMŮŽU ABY SE NEDUPAL ZBYTEČNĚ smile1

...já ti to řikalbigsmile ...a na ty šroupky je potřeba mít správnej šroubovák a né kopytobigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
22.07.2015 21:45:09
Offline

Re: Výměna spojky

To Filous:jinak receno dalsi co dostal radu a neposlechbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Rotten (Člen)
22.07.2015 21:50:11
Offline

Re: Výměna spojky

Filous psal:
Rotten psal:

Čaues,
takže doplnění k mojí spojce: na držáku talířových pružin jsou šroubečky M2.5x8,které sem samozřejmně vykurvil. Proč ty píče dávají do spojky šroubky z hodinek bigsmile . Takže sehnat šroubečky mi trvalo cca týden. Pružiny jsem neměnil na radu méchoše. Samozřejmně na testovací jízdě spojka opět klouzala fuck takže znova ven pussy a pružiny.

Ale už je to cajk,spojka spojkuje jak oheň.
Takže doporučuji: předem sehnat šroubečky M2.5x8 a vyměnit všechno co se dá,ať se s tím silikonem nemusíte patlat znova good Jo a jelikož pružiny v náhradě mají větší přítlak tak je docela makačka mačkat spojkovou páčku,takže jsem to řešil CNC dlouhýma páčkama a včil to tam sype,že by na tym mohla jezdit malá holka smile1

TAK SNAD TÍM NĚKOMU POMŮŽU ABY SE NEDUPAL ZBYTEČNĚ smile1

...já ti to řikalbigsmile ...a na ty šroupky je potřeba mít správnej šroubovák a né kopytobigsmile

Teď se vám to radí co pitomečkovééé bigsmile

Ne ale vážně,z auta vím že je třeba měnit všechno,ale na radu mechanika jsem ty pružiny vynechal smile1 Jo a šroubky jsem zkoušel asi 15 ti různýma křižákama a byly z bláta,ani oceláky. mekkoučké jak z plastelíny,ven šly dobře,ale zpět už jsem je nedával.


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Filous (Člen)
22.07.2015 21:59:48
Offline

Re: Výměna spojky

...hele Rotten, ale já ti to vážně řikalbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lukas29 (Člen)
23.08.2015 10:19:45
Offline

Re: Výměna spojky

Zdravim nechal jsem jsi vyměnit komplet spojku. zda jse mi že je nastavena napussy zabíra skoro až ke konci chodu pačky. a hlavně mi přijde že nevystavuje. necham jí den stát přijdu hodim za jedna a hned se to rozjiždí nebo chcípne příjde mi že zustava přilepena. Mam tam daný silnější pružiny. Chtěl jsem se zeptat jestli to nastavim dole tím štolovákem pod tou krytkou a popřípadě jak?  Je to na B650 rv 06 Díky

pinky (Člen)
30.05.2016 10:59:51
Offline

Re: Výměna spojky

Mám takový dotaz, nechci zakládat nové téma, špatně se mi vyřazuje (hledá neutrál). Loni jsem pojezdil po evropě a už se mi zdálo v Alpách, že spojka trochu klouže. Mám v plánu dát novou jak lamely tak plechy. Objednal jsem v ABMOTO lamely a plechy ale nevím zda bandaska K4 má klasické pružiny nebo ten pružící plech? Zatím jsem to nerozebíral.smile1


mám rád divoké věci........................ a motorky
Filous (Člen)
30.05.2016 11:46:23
Offline

Re: Výměna spojky

pinky psal:

Mám takový dotaz, nechci zakládat nové téma, špatně se mi vyřazuje (hledá neutrál). Loni jsem pojezdil po evropě a už se mi zdálo v Alpách, že spojka trochu klouže. Mám v plánu dát novou jak lamely tak plechy. Objednal jsem v ABMOTO lamely a plechy ale nevím zda bandaska K4 má klasické pružiny nebo ten pružící plech? Zatím jsem to nerozebíral.smile1

...fšechny B12 maj dvje talířový pružiny, tzn. ne klassický vinutý...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
pinky (Člen)
30.05.2016 12:21:41
Offline

Re: Výměna spojky

díky jen jsem si to chtěl potvrditgood


mám rád divoké věci........................ a motorky
Rotten (Člen)
10.07.2017 19:09:01
Offline

Re: Výměna spojky

Čest pánové,
nová spojka klouže. Poradíte někdo čím to může kurva být??? Měnil jsem ji hlavně kvůli klouzáni a klouže pořád. Jen za studena,jak se olej ohřeje tak už ne. Myslel jsem že to dělá Ester olej,ale asi ne. Teď jsem dal Repsola a pořád.  Pružiny tak tlačí že sem musel dát stavitelné páčky aby mi prsty neupadly. Neexistuje nějaká přísada do oleje nebo tak něco???  Prudí mě topussy

Dík za rady


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Filous (Člen)
10.07.2017 19:17:58
Offline

Re: Výměna spojky

...nekery druhovyrobovy stojej za hovno a klouzou i novy...ale vjecinou pomuze vymenit jeden tenkej plech za silnejsi...kup silnej plech a mas vyreseno...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Rotten (Člen)
10.07.2017 19:39:08
Offline

Re: Výměna spojky

Filous psal:

...nekery druhovyrobovy stojej za hovno a klouzou i novy...ale vjecinou pomuze vymenit jeden tenkej plech za silnejsi...kup silnej plech a mas vyreseno...

No to mě taky napadlo,jenže když mají ty pružiny tak silný přítlak tak mi je to divné. To přece kurva musi rvát i za studena.


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Rotten (Člen)
10.07.2017 20:59:12
Offline

Re: Výměna spojky

Nemohl to udělat olej? Lel sem tam od Motulu ten 5100 Ester a mam pocit že to začlo klouzat v tu samou sezonu,pak jsem udělal spojku na stejném oilu a zase. Teď sem dával Repsola. Nestačilo by třeba vyměnit olivu ješte raz? Nebo dát řidší?


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Filous (Člen)
10.07.2017 21:14:22
Offline

Re: Výměna spojky

...jakou si dal viskozitu, 10W40??? ...esi jo, tag bych ve voleji problem nehledal...kazdopadne mladej mel na B12 stejnej problem a to daval lamely EBC, kery mam spolu s Tourmaxama vodskouseny a normalne fungujou s volejem Castrol Power 1 10W40...vyresili sme to silnym plechem navic, jag pisu vejs a je klid...podle me na to klouzani maj vlif i stary plechy...a to i dys nejsou napaleny...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Rotten (Člen)
23.07.2017 19:10:19
Offline

Re: Výměna spojky

Filous: jj olet mam normálně 10w-40,tím to nebude. Ale jinak,teď jsme byli na srazu ve Voděradech a když jsem chtěl v sobotu na vyjížďku tak jsem zjistil ,že mám nějakou měkkou spojku,tak jsem to zkusil a nevypínala. Pak jsem na rychlo odvzdušnil a vyjíždku sem ještě stihl a bez problému,jela. Ale kapalina černá jak bota. Po vyjížďce jsem ji komplet vyměnil a dneska vklidu dojel až domů. Ale zajímalo by mě jak se tam moh dostat ten vzduch. Brzdovku jsem měnil zároveň se spojkou.

Tak co to,pumpa odchází nebo prasátko nebo sem uvařil kapalinu nebo co?


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
Rotten (Člen)
28.07.2017 08:01:52
Offline

Re: Výměna spojky

Kurec nikdo neví nebo se se mnou nikdo nebaví ??? bigsmile


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
osiris (Člen)
28.07.2017 08:50:57
Offline

Re: Výměna spojky

...je-li takhle brzy špinavá brzdovka, bude to spojkovej váleček


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Rotten (Člen)
31.07.2017 15:58:58
Offline

Re: Výměna spojky

osiris psal:

...je-li takhle brzy špinavá brzdovka, bude to spojkovej váleček

Taky bych to tak viděl. Dík za radu. Stejně bych dělal asi komplet,jak vrch tak spodek.


Radost na prvním místě,zbytek už je na osudu!
wanzo (Člen)
04.12.2018 23:37:19
Offline

Re: Výměna spojky

Tak vidím, že se tu pouštěj do oprav spojky i "amatéři". smile1
Dotaz: zajímalo by mě jaký přípravek používate na aretaci spojkového koše při povolování/utahování matky?
Stačí zařadit 5ku a zabrzdit kolo? Prý je to prasečina..
Na B12 je utahovací moment matky 150Nm a pak je ještě zajištěna rozklepnutím této matky a hřídele.
Je nutné opět matku takto zajistit a dodržet utahovací moment, když nemám momenťák na 150Nm? Díky Filous good

Tom jr. (Člen)
06.12.2018 11:20:06
Offline

Re: Výměna spojky

wanzo psal:

Tak vidím, že se tu pouštěj do oprav spojky i "amatéři". smile1
Dotaz: zajímalo by mě jaký přípravek používate na aretaci spojkového koše při povolování/utahování matky?
Stačí zařadit 5ku a zabrzdit kolo? Prý je to prasečina..
Na B12 je utahovací moment matky 150Nm a pak je ještě zajištěna rozklepnutím této matky a hřídele.
Je nutné opět matku takto zajistit a dodržet utahovací moment, když nemám momenťák na 150Nm? Díky Filous good

1) hliníková pásovina mezi kola
2) kýbl s 15kg písku na konci metrový trubky. smokin

Filous (Člen)
06.12.2018 12:33:17
Offline

Re: Výměna spojky

1/ používam přípravky na spojky, ale dá se i tak jak píše Tom, kus hliníku mezi ozubení kliky a vnějšího koše...
2/ většinou to nestačí
3/ moment dodržet, matku rozklepnout určitě

P.S. ...při nasazování vnějšího koše bacha na ozubený kolo čerpadla, musí zapadnout do hnacího ozubení vnějšího spojkovýho koše, jak to netrefíš, tak máš problém...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
wanzo (Člen)
06.12.2018 23:30:05
Offline

Re: Výměna spojky

Mám tu lepidlo na závity loctite modrý, nebylo by lepší tu matku zalepit tímto lepidlem?
Šla by pak nějakým normálním způsobem povolit? Díky

Filous (Člen)
07.12.2018 07:57:52
Offline

Re: Výměna spojky

...nebylo, prostě jí rozklepni.


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr