Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Rovnání ráfku

Paja_77 (Člen)
16.04.2007 14:58:09
Offline

Rovnání ráfku

Před nedávnem jsem tu řešil problém rozkmitání řidítek. Vše nasvěcčovalo tomu, že tento problém odstraním výměnou přední pneu.

Vyměnil jsem, ale kmitání se zdá být ještě horšíbad Maník co mi to přeouval říkal, že je bouchnutý ráfek (práce předchozího majitelesick), s tím, že má výchylku až 1 cm nebo tak nějak. Prý to asi za 1.000 Kč rovná. Je to dobrá cena, nebo nemáte nějaký osvědčený kontakt za dobrou cenu nejlépe na trutnovsku nebo v Praze? Budu rád i za případné jakékoli zkušenosti s výsledkem rovnání ráfků.


Better safe than sorry!
petrD.J (Člen)
16.04.2007 15:00:04
Offline

Re: Rovnání ráfku

myslím že rovnání by mohlo bej i lacinějšígood záleží jestli to dá za ty prachy i do barvyidontknowbeer


slovo NEJDE jsem vyřadil zeseznamu
Kelly01 (Člen)
16.04.2007 17:14:13
Offline

Re: Rovnání ráfku

Je to naprosto běžná cena pro cizího jednorázového zákazníka i se sundáním,nasazením a převážením pneu..

Ovšem ne každej to dělá dobře..


God Save The Queen!
Meloun (Člen)
16.04.2007 17:32:32
Offline

Re: Rovnání ráfku

www.vyfukytenax.cz
Je tam řečeno vše.Kulhánek rovná sice svérazně,niméně skvěle!good
Zavolej si tam,domluv se s nim,chce to spíš tam s tim zajet a nechat si udělat na počkání...
Dlouhý čekací doby tam totiž nebývají výjimkousurprisedbigsmile
Ale jinak fakt šikovnej týpek!good


PURE NAKED BIKE!
KOVAL (Člen)
16.04.2007 20:24:48
Offline

Re: Rovnání ráfku

Jo,Kulhas je dobrej...
Kolo mně vohřál autogenem,takže lak v piči,pak mu na místě a předemnou dal tak vosum-deset ran dřevěnou palicej jen tak vod voka a řek mi to si doladíš doma... a řek si 300...
Je teda pravda že házelo trochu miň po jeho zásahu,ale za rovný bych ho nepovažoval...
A to toho znám už pár let a vydělat sem mu dal už hodně...
Čili příště si to radši srovnám sám a nemusim nikam jezdit a vo dodacích lhůtách ani nemluvě...

Kelly01 (Člen)
16.04.2007 20:30:53
Offline

Re: Rovnání ráfku

U nás to dělá lisem přesně jak to má býtgood

Ale už od prvních liťáků před revolucí je zavalenej prací..

Sváží mu to z celé moravysmile2


God Save The Queen!
Antihero (Člen)
16.04.2007 20:34:33
Offline

Re: Rovnání ráfku

Vim vo chlapikovi v Brně, je to kámoš a má dílnu s otcem....to je ale asi trocha z ruky, co...?


There's a pie in the sky when you die.
Meloun (Člen)
16.04.2007 22:04:49
Offline

Re: Rovnání ráfku

To Koval:
Chtěl to levně-napsal jsem mu kontakt...
Je pravda,že je jeho práce asi dost uspěchanáidontknowbad
Člověk by to zvlád i doma pomalu...
Kolo nám ale vždy srovnal tou palicej venku na tom lisu docela obstojně...


PURE NAKED BIKE!
KOVAL (Člen)
16.04.2007 22:10:36
Offline

Re: Rovnání ráfku

Meloun: Jasný.Mně taky vždycky srovnal všechno obstojně,akorát už moc často používá tu formulku-to si doladíš doma a pak tu-jo už na tom děláme,bude to do konce tejdne... akorát neřek kterej tejden myslí.
Vod tý doby co se topěj v penězích maj v pussy...

Kelly01 (Člen)
16.04.2007 22:12:02
Offline

Re: Rovnání ráfku

Kdo jim je dávásurprised

Já od nich třeba nechci ani sirkusurprised


God Save The Queen!
Meloun (Člen)
16.04.2007 22:17:52
Offline

Re: Rovnání ráfku

Kšeft mají pěknej-to je pravda...
Já si taky musel doladit doma nejaký vybrušování po zavařování apod...bad
Tomu je to hotový uuž taky nevěřim!fuck
Do očí mi řek,že to má v autě hotový,ale že musí ještě zmizet a člověk pak přijde do dílny a ono je to v koutě pokrytý prachem ve stavu jakým jsem to tam dones!surprisedfuckidontknowbigsmile
Jak říkám,jedině tam přijet osobně a dát mu to,že spěchám...
Mam takovej postřeh,že se hodně dívá z koho jak koukaj peníze a podle toho se snaží...
Asi neví,co može mět taký cigán peněz!!surprisedbigsmile


PURE NAKED BIKE!
KOVAL (Člen)
16.04.2007 22:38:17
Offline

Re: Rovnání ráfku

Můžu tě ubezpečit že na to kolik z koho kouká peněz se teda nekouká..
Páč já platil vždycky na dřevo cokoliv si řek a jen vejfuků sem mněl několik a pussy mi to je platný..
Za to sem byl několikrát přítomen jak místní socka a jinak též superstockový eso neměl ani na zaplacení a přesto si druhej až třetí den vždycky vodváží všechno co potřebuje..
Svět je divnej..
Naposled sem z něj mámil vejfuk pro maziho,asitak 4 tejden se to podařilo...sick

Meloun (Člen)
16.04.2007 22:40:40
Offline

Re: Rovnání ráfku

Superstockový eso??Nemluvíš o Vondrošovi??bigsmile
No jo no...já jen doufám,že se tam nebudu muset dloooouho objevit!surprised


PURE NAKED BIKE!
Paja_77 (Člen)
18.04.2007 07:38:44
Offline

Re: Rovnání ráfku

Trochu mě viděsilo, co vše je možné očekávat za práci po srovnání ráfku - asi záleží kdo a jak to dělá, ale mohli byste mi říct co mě čeká a nemine (broušení, stříkání,...?). Myslel jsem, že dám srovnat ráfek a vrátí se mi ve stejném stavu v jakém jsem ho dával do opravy, kromě toho že bude rovný, a ne že budu muset něco ještě doma dolaďovat.bad


Better safe than sorry!
Meloun (Člen)
18.04.2007 09:47:48
Offline

Re: Rovnání ráfku

...když to půjde bez rozřezávání loukotě,bez vyvařování a podobných zásahů,tak nebudeš muset nic dodělávat...
Někdy je to kolo tak na houno nhutý,že to musí rozfiknout a svařit...ale to poznáš až si to vyzvedneš třeba...


PURE NAKED BIKE!
Filous (Člen)
18.04.2007 09:56:38
Offline

Re: Rovnání ráfku

...v zásadě nejsem proti rovnání ráfků, ofšem pokuť to de třeba lisem bes řezání, svařování a podobnejch zvjerstef...to bych rači koupil ňáký jetý z bazáru...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Meloun (Člen)
18.04.2007 10:03:11
Offline

Re: Rovnání ráfku

Občas není jinudy možná...
Jasný je,že svařovanej ráfek není asi optimální..
Jen mi nejde pořád do hlavy,jak jsi někdo může nevšimnout,že mu "šoustá" ráfek-navíc o 1 cm!!surprisedsurprisedidontknow


PURE NAKED BIKE!
jakub (Člen)
18.04.2007 13:17:38
Offline

Re: Rovnání ráfku

čau chlapi ja znam taky jednoho kdo rovna rafky je to v ostravě v ludgeřovicich u frydku mistku ale ten to rovna na soustruhu a je to bomba. ma furt plnou dilnu ma nejmodernějši stroje a za rovnani jednoho fakt kopnuteho liteho kola na auto si vzal 800kč.fakt borecgoodbigsmilesmile1

Kelly01 (Člen)
18.04.2007 13:58:03
Offline

Re: Rovnání ráfku

Běžná cena za dobrou práci..

Už jsem to psal nahoře..


God Save The Queen!
Paja_77 (Člen)
18.04.2007 14:29:33
Offline

Re: Rovnání ráfku

Meloun psal:

Občas není jinudy možná...
Jasný je,že svařovanej ráfek není asi optimální..
Jen mi nejde pořád do hlavy,jak jsi někdo může nevšimnout,že mu "šoustá" ráfek-navíc o 1 cm!!surprisedsurprisedidontknow

Jak jsem psal - rozkmitání řídítek se před výměnou pneu pouze pokud jsem v 80 km/h pustil řidítka. Ještě než jsem přezouval, nechal jsem to převážit a to se to márně zhoršilo. No a po přezutí nové ty řidítka lítaj ještě víc.

Kolik může stát takovej ráfek v bazoši? Jenže ščlověk nikdy neví, jestli už nekupuje taky náhodou bouchnutej. Nejlepší by bylo, kdybych nejdřív mohl vyzkoušet jiné kolo, abych zjistil, jestli to skutečně děla, nebo zda mám příčinu hledat třeba jinde. Jenže je na prd, že přes týden a někdy i přes víkendy jsem v Praze a motku mám doma na Trutnovsku. A když přijedu, tak chci jezdit.

Jinak z vnjšku nejde poznat, že by byl ráfek bouchnutý, tak doufám, že by se ráfek řezat a svařovat nemusel.


Better safe than sorry!
Meloun (Člen)
18.04.2007 14:50:26
Offline

Re: Rovnání ráfku

Tak s tim zatoč a uvidíš,jestli je křivej,ne?surprised
Jestli je trochu,tak se většinou nic neřeže...
Kolik tam máš nalepených závažíček??(v gramech)
Sundej gumu a pořádně to prohlídni,jestli do toho bylo nějak závažněji hrábnuto,tak to určitě poznáš...


PURE NAKED BIKE!
sukinrr (Člen)
18.04.2007 22:51:08
Offline

Re: Rovnání ráfku

Kola se běžně rovnaj ale tomu kdo se má rád atd...Fakt nedoporučuju každej kdo něco ví o odlitcích, tak ví že když to bude jakkoli ohřívat nebo deformovat tak ten materiál poškozuje. Můžou tam vzniknout miniaturní trhliknky který se s každým projetím nějakým výmolem atd budou zvětšovat a jednou taky to kolo může udělat křup... Něco jinýho je oprava ráfku který sou odřený o obrubník to setaky běžně dělá(u aut) ale nechat si rovnat ráfek na moto s kterou jezdím 200 je prasárna, která se může vymstít....

Meloun (Člen)
18.04.2007 23:10:17
Offline

Re: Rovnání ráfku

Ono je taky ale rovnání a rovnání!surprised
Když už bych si nechal dělat nějakej takovej větší zásah,tak by to chtělo si rentgen nebo vyžíhat,aby se ty pnutí v materiálu srovnaly...
Zatim jsem ale neslyšel o případy,že by to někomu křuplo...zatim...


PURE NAKED BIKE!
sukinrr (Člen)
18.04.2007 23:46:17
Offline

Re: Rovnání ráfku

jasny zatim ale hlavni je ze to proste nikdy nesrovnas zvlast kdyz tady lidi pisou jakejma zpusobama jim to rovnaj...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr