Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » cvakani brzdovych trmenu

mac.sperl (Nový člen)
31.05.2015 19:51:39
Offline

cvakani brzdovych trmenu

Cau... mel jsem bandoura (600, r.v.99) v servisu na vymenu br.hadic a desticek. Ted kdyz jedu cvakaji mi oba trmeny...pri pribrzdeni cvakani zmizi. Predtim to nedelalo a v servisu mi rekl ze se to ztrati. Dost o tom pochybuji. Kazdopadne kdyz vezmu rukou za trmen..hybe se do stran. Poradi mi nekdo?? Hledal jsem, ale nic nenasel... Jeste jedna vec, desticky jsou totalne volne... asi 1mm vule pri pohybu nahoru a dolu... to je take normal?? dik za rady

vendous (Člen)
31.05.2015 19:58:42
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Destičky mi to dělaj taky ale třmeny by měli držet fest


Smrt je ze všeho to poslední.
mac.sperl (Nový člen)
31.05.2015 20:08:03
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Mozna jsem se vyjadril spatne... :D Ta cast co je prichycena na vidle je pevna, ale ta pohybliva(co tlaci desky) je volna a ta cvaka... :(

K.a.s.y.m. (Člen)
31.05.2015 21:48:05
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

a nemáš spíš volný kotouče v nýtech..to bývá mnohem častější zvuk takového jakoby cvakání v brzdách bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
mac.sperl (Nový člen)
31.05.2015 21:56:37
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Trochu jo, ale postavil jsem to na hlavní stojan, rukou roztocil přední kolo a sledoval. Hýbe se brzdic... Jako by v těch  vodících cepech. Da se to nějak dotáhnout? Je tam 12tka ale nerad bych to zkurvil

K.a.s.y.m. (Člen)
31.05.2015 22:05:11
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

ne,ale vzhledem k tomu,že ten třmen je plovoucí tak to asi nebude zásadní problém to že se hejbou... pokud to neni opravdu hodně...já bych to cvakání spíš přisuzoval těm kotoučům..Ondráš to tu měl taky a za jízdi to znělo jak kdyby měl na motorce rolničky bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
mac.sperl (Nový člen)
31.05.2015 22:11:57
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Právě že když jeden třmen trochu vyklonim, pridrzim tak to necvaka. Sundal jsem a nandal oba třmeny i s deskami, protocil kolo a ok.. Ale jen chvíli. Tak po půl kilaku se cvakani ozvalo znovu.

mr.BSE (Člen)
31.05.2015 22:25:12
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Taky mně to na starý B6 cvaka, už 22000 kmsmokin
(kua, to se to dřív jezdilo smile2 )


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Banditatom (Člen)
31.05.2015 22:27:21
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Kdyz ti to tedajs menili v servisej primazly pistky?


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
mac.sperl (Nový člen)
31.05.2015 22:45:24
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Jj.. Vše mazle...  Divný je ze před bylo vše v poho...

Ondráš (Člen)
01.06.2015 07:56:27
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

K.a.s.y.m. psal:

ne,ale vzhledem k tomu,že ten třmen je plovoucí tak to asi nebude zásadní problém to že se hejbou... pokud to neni opravdu hodně...já bych to cvakání spíš přisuzoval těm kotoučům..Ondráš to tu měl taky a za jízdi to znělo jak kdyby měl na motorce rolničky bigsmile

Vole...bigsmile
Ale je fakt, že po přenejtování kotoučů to zmizelo.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
tomasNJ (Člen)
01.06.2015 13:36:55
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

no to že to nedělalo je divné... spíš se pořádně podívej jestli tam není něco poskládaného napiču, třeba u pevných třmenů se musí jedna vidla vždy ustavit, jinak to právě tlačí kotuč na nýtech tam, kde není jeho ideální pozice a pak to takhle lupe...

ještě je jedna možnost, že ti namontovali full floater kotuče a neřekli ti to bigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Kelly01 (Člen)
01.06.2015 19:51:09
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Mně cvakaj klouby a taky to neřeším bigsmile


God Save The Queen!
Libor nx (Člen)
01.06.2015 20:00:47
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Kelly01 psal:

Mně cvakaj klouby a taky to neřeším bigsmile

Málo mažeš.evilbigsmile

mac.sperl (Nový člen)
12.06.2015 22:20:36
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

Tak záhada asi vyřešena.. Možná ... Přední kolo je vůči vidlim křivé 😕 dnes jsem si toho vsimnul. Navíc se mašina chová divně v náklonu.. Plave..  Zkusil jsem to změřit (mezera mezi rafkem a vidlicí) a levá strana je o 3mm širší než prava. Cca to samé je na vidlich měřeno od stiraciho kroužku k vrchním brejlim.  A teď.. Může to cvakani způsobovat toto? A to hlavní.. Jak to srovnám? Všechno bylo před tím v pohodě..

Filous (Člen)
13.06.2015 10:16:46
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

...ty to doma nesrovnas, odvez celej predek vcetne osy kola k nekomu, gdo se tym zabejva...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Akela SK (Člen)
15.06.2015 10:50:29
Offline

Re: cvakani brzdovych trmenu

mac.sperl psal:

Tak záhada asi vyřešena.. Možná ... Přední kolo je vůči vidlim křivé 😕 dnes jsem si toho vsimnul. Navíc se mašina chová divně v náklonu.. Plave..  Zkusil jsem to změřit (mezera mezi rafkem a vidlicí) a levá strana je o 3mm širší než prava. Cca to samé je na vidlich měřeno od stiraciho kroužku k vrchním brejlim.  A teď.. Může to cvakani způsobovat toto? A to hlavní.. Jak to srovnám? Všechno bylo před tím v pohodě..

1. Brzdové prasiatka by mali mať jemnú vôľu, lebo sú na vodítkach-tie sa tiež premazávajú ...ako na aute. Najlepšie skúšať tak, že si jeden sadne na moto potlači moto dopredu (10-20cm) a hneď stlačí brzdu. Druhý chytí prasiatko alebo za brzdový kotúč a vtedy cítiť, či je problém tam. Alebo Ti dali blbé doštičky, niekedy stačí vyskúšať iného výrobcu a ináč to sedí.
2. To koleso na krivo ... nevytiekol Ti jeden tlmič? Alebo je niečo s tlmičom .... nech na to niekto sadne a pomeraj vzdialenosť od prachovky po spodné okuliare, či je rovnaká na obidvoch idontknow

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr