Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Koldan (Člen)
01.06.2015 23:26:18
Offline

Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

poradí nědo?
situace: založím si živnost, budu vyrábět nějaké výrobky, kámoš co má prodejnu mi nabídne, že si u něj můžu postavit do prodejny skříňku (pronajmu si od něj prodejní prostor, třeba za 1Kč/rok), ve které budou mé výrobky vystaveny a když se budou někomu líbit, tak to jeho zaměstnanci, nebo přímo on prodají. Zákazník dostane klasicky orazítkovaný paragon, já sám prodeje nebudu účastněn.
Může tam být jakákoliv komplikace pro kámoše či mě, ze živnostenského úřadu či finančního? help


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kelly01 (Člen)
02.06.2015 06:54:44
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Ať ti to bere do komise...


God Save The Queen!
Koldan (Člen)
02.06.2015 09:04:09
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

jo, to už nám navrhoval někdo, ale  v tu chvíli je dotyčný majitel krámu odpovědný za ty výrobky, ne? v čem je problém to udělat tak jak jsem psal výše? my se ptali už na finančákoch a jedna baba řekla, že v tom problém nevidí, druhá, že je to přes její vědomosti, ale že taky problém nevidí a třetí řekla, že je to problém a že se nemůže takto prodávat a že z toho může být pokuta, ale neřekla pořádně proč. Ci fix, šak když je tržnica, tož tam taky prodávají pod jednou střechou různí prodejci a když tam není zrovna majitel, tak ho zastoupí kolega odvedle, hlavně že sa dá paragon, ni?


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Lihy (Člen)
02.06.2015 09:16:26
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Nejsem v tom kovanej, ale proč by to měl být problém? Když někdo koupí tvůj výrobek, tak mu kámoš musí dát "tvůj" doklad (účtenku s tvim razítkem atd.) No a jestli je jako trabl v tom, že to podá do ruky zákazníkovi někdo jinej než ty (což nevim proč), tak můžete s kámošem uzavřít mandátní smlouvu na vydávání tvého zboží zákazníkovi a příjem peněz, který ti podle toho jak se ve smlouvě domluvíte bude předávat....prostě bude fungovat pouze jako tvůj prodavač, akorát né jako zaměstnanec, ale na základě mandátní smlouvy, kterou tě v této věci zastupuje.

Lihy (Člen)
02.06.2015 09:26:53
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

ps. To jako budeš prodávat betonový trpajzlíky z nakradenýho matrijálu?bigsmile

Kelly01 (Člen)
02.06.2015 09:34:02
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Bych to viděl na dortíkové bustysurprised


God Save The Queen!
Mour (Člen)
02.06.2015 09:35:23
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

No já si jen vzpomínám na ten průser co byl taky v TV, jak se majitelka obchodu šla vyčurat a její dcera, v tom obchodě nezaměstnaná, tedy bez smlouvy, prodala někomu zboží a ona to byla kontrola z jakéhosi úřadu co kontroluje pracovní smlouvy.....fuck


Myslím že bys měl mít s kámošem smlouvu o zprostředkování obchodu, kde bude uvedeno že výrobek může Tvým jménem prodat a jestli si budete paltit je Vaše věc.

idontknow

Pavel1250SA (Člen)
02.06.2015 20:25:01
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Obávám se, že pokud si prostor pronajmeš, byť za tu korunu, že to budeš muset hlásit jako provozovnu na živnostenským úřadě a stejně tak ji budeš muset mít označenou včetně otvírací doby a být přítomen (nebo tvůj zástupce s pracovní smlouvou nebo dohodou) prodeje. Myslím, že to není dobrá cesta. Podle mě nejjednodušší je dávat mu to do komisního prodeje s tím, že mu vyfakturuješ co prodá. Pokud mu teda věříš natolik, že tam riskneš zboží nechat smile1


Je lepší bejt zdravej a bohatej, než nemocnej a chudej.
Pavel1250SA (Člen)
02.06.2015 20:37:11
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

A ještě mě napadlo....netuším z jakého oboru budou tvoje výrobky, ale předpokládám, že tě bude čekat nějakej schvalovací proces, prohlášení o shodě, hygiena, výzkumák atd atd. Vzhledem k tomu, že chceš prodávat v jednom krámku, počítal bych, zda to martyrium za to stojí, ptž. jsme v Čechách a tady nic není jednoduchý :( A co se obecně ještě tvýho dotazu tejká, mojhe lety vyzkoušená praxe je, když nevím, napíšu dopis na patřičný místo a dle odpovědi konám. Když ti přijde kontrola a začnou pussyovat, vytáhneš papír a jupí, konal jsem dle vás. Už mi to mockrát zachránilo prdel good


Je lepší bejt zdravej a bohatej, než nemocnej a chudej.
Koldan (Člen)
02.06.2015 23:03:07
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Chtěl jsem to hodit obecně, ale pro betonové trpajzlíky:o): prostě Cukrářka zistila, že dortíky ju neuživí, páč lidi by si přectavovali sedmipatrový dort za cenu lízátka a i počáteční investice je dost vysoká a zkrátka by sa nám líbilo, dyby mohla zostat doma a přivydělávat si něčím jiným. No a vzhledem k tomu, že máme doma dvě malé holčiny a Cukrářka je šikovná na ruce (což možu potvrditevil), tož začala dělat ozdoby do vlasů a jiné blbůstky, které třeba pro Filouse nebo Housku už moc aktuální nebudů (sorry brothers:o) http://vlasove-dekorace.webnode.cz/
No a sestřenka, která má kadeřnictví ji nabídla právě tu skříňku a stejně tak i kamarádka z cukrárny na velmi lukrativním místě. žádná z teho nic nechců, jen by nechtěly mít problémy. Vitrína bude označená jejími iniciály, stejně tak može mít samolepku na dveřích a i jednotliví kupující dostanů paragon s jejími iniciály. Akorát to nebude prodávat ona, ale prostě ty kámošky. Jedna paní z finančáku mi řekla, že v tom nevidí problém, že kolikrát přijdou na tržnici a jeden prodejce tam prodává na dvůch stánkoch, s různě označenými prodejci, že prostě vydá paragon pokaždé jináč označený. Tož teď mudrujtesurprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Pavel1250SA (Člen)
02.06.2015 23:57:55
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Pani z financaku problem nevidi pac to spada pod zivnostenskej ;-) bigsmile Jinak by to tak slo zrejme smile1


Je lepší bejt zdravej a bohatej, než nemocnej a chudej.
Kelly01 (Člen)
03.06.2015 05:46:47
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Hele, a ty jako člen"TOP" managementu ji neuživíš, nebo má syndrom "satelitních" paniček a chce se seberealizovatsurprised


God Save The Queen!
mr.BSE (Člen)
03.06.2015 08:14:51
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Kelly01 psal:

Hele, a ty jako člen"TOP" managementu ji neuživíš, nebo má syndrom "satelitních" paniček a chce se seberealizovatsurprised

bigsmilebigsmilebigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Kelly01 (Člen)
03.06.2015 08:32:55
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Jo, jo, teď co se pohybuji v jejich prostředí mezi grily, bazény, tenisovými kurty, spletí garáží, budov technického zabezpečení a venkovními posilovnami tak takových vidím čím dál tím vícsmile1, přijíždí z nákupů "total exhaust" a do večera než přijdou hosté na párty mají co dělat aby se daly dohromadybigsmile


God Save The Queen!
mr.BSE (Člen)
03.06.2015 11:26:28
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

prostě to nemají jednoduchý bigsmilebigsmilebigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Koldan (Člen)
03.06.2015 14:06:30
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Kelly01 psal:

Hele, a ty jako člen"TOP" managementu ji neuživíš, nebo má syndrom "satelitních" paniček a chce se seberealizovatsurprised

no uživit ji uživím, na druhů stranu teď má 7300 mateřské, což je za rok 87 600 a dyby to měla aj z tohoto podnikání, za ty love bych si mohl válet každý rok šunky u mořa či v Alpách aj se zákuskama, tož si říkám, že dyž už ju to baví a má z teho radost, proč teho nevyužít. Navíc dyž si s tím po večeroch hraje, tož já možu pit víno a mám doma klid. Dyby to nedělala, tož by sa nudila a mohla by začít vymýšlet chujoviny a nedej bože mě do nich tahat. Kapišto?cool


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Banditatom (Člen)
03.06.2015 14:24:50
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Kelly01 psal:

Jo, jo, teď co se pohybuji v jejich prostředí mezi grily, bazény, tenisovými kurty, spletí garáží, budov technického zabezpečení a venkovními posilovnami tak takových vidím čím dál tím vícsmile1, přijíždí z nákupů "total exhaust" a do večera než přijdou hosté na párty mají co dělat aby se daly dohromadybigsmile

....a ty jen tise zavidis co, ze spadas do spodnich sfer spolecnostibigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
mr.BSE (Člen)
03.06.2015 14:53:39
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Banditatom psal:
Kelly01 psal:

Jo, jo, teď co se pohybuji v jejich prostředí mezi grily, bazény, tenisovými kurty, spletí garáží, budov technického zabezpečení a venkovními posilovnami tak takových vidím čím dál tím vícsmile1, přijíždí z nákupů "total exhaust" a do večera než přijdou hosté na párty mají co dělat aby se daly dohromadybigsmile

....a ty jen tise zavidis co, ze spadas do spodnich sfer spolecnostibigsmilebigsmilebigsmile

kdepak... von je jak Edmond Dantès... maskovanejbigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Billy (Člen)
03.06.2015 16:37:53
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

mr.BSE psal:
Banditatom psal:
Kelly01 psal:

Jo, jo, teď co se pohybuji v jejich prostředí mezi grily, bazény, tenisovými kurty, spletí garáží, budov technického zabezpečení a venkovními posilovnami tak takových vidím čím dál tím vícsmile1, přijíždí z nákupů "total exhaust" a do večera než přijdou hosté na párty mají co dělat aby se daly dohromadybigsmile

....a ty jen tise zavidis co, ze spadas do spodnich sfer spolecnostibigsmilebigsmilebigsmile

kdepak... von je jak Edmond Dantès... maskovanejbigsmile

Truhlu zlata a kameni ma na sklade v regalu bigsmile


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
huskyb12 (Administrator)
03.06.2015 17:01:15
Offline

Re: Prosím o radu: finanční , živnostenský úřad

Nehledej problém, kde nejni, a´t to cukrářka nafakturuje, co se neprodá dopropisuje a fertig :)


ale di, Ty brepto ...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr