Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Xenony do čočiek

Akela SK (Člen)
09.06.2015 13:34:30
Offline

Xenony do čočiek

O xenonoch sa tu už popísalo dosť, ale už je to neaktuálne, tak začínam nové vlákno.
helpMám B 1200S so šošovkami. Kamaráti od motoriek mi radia, aby som si tam dal xenony do čočiek, najlepšie rovno bixenony (tým pádom by svietili dve stretávacie a dve dialkové). Nech to svieti ako kamión. Mal som aj V-stroma a ten svieti raz tak, ako Bandita a pritom nikoho neoslňuje. Teraz sa dajú kúpiť sady (viac-menej na autá) s čočkou a xenonom pod číre sklá. Akurát treba sklo vpredu rozlepiť, nahriatím v rúre alebo teplovzdušnou pištoľou. Drží to nejaká hmota, ktorá zase po nahriatí sa zlepí. Pod sklo sa vloží ta čočka kúpená na určitý model žiarovky H4, H7, H11 ... Sada stojí tak do 60evri. My čočkári by sme to mali lacnejšie, stačili by žiarovky a moduly (štartovací a u bixenonu treba aj prepínací) asi za 40-45€.
Teraz neviem, aké tam mám žiarovky. Doteraz som myslel, že H11, ale tu niekde som čítal, že HB4? Takže najlepšie pozrieť.  cool
Okrem toho by som si dal rád poradiť aj výrobcu, prípadne model. Díkidontknow

faitík (Člen)
10.06.2015 07:55:14
Offline

Re: Xenony do čočiek

...máš tam HB3 a HB4, rozlepit světlo brůka a zase ho slepit, to si myslim, že buděš průkopník. Tak ti přeju hodně štěstí a dej sem pak fotky, jak se ti to povedlogood


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Akela SK (Člen)
10.06.2015 10:13:11
Offline

Re: Xenony do čočiek

To rozliepanie mi vysvetľoval kamarát, čo má nového Introša 1800 ešte v záruke. Videl to niekde na youtube aj niekde na autotuning fóre. Tu som pricapil jeho výsledok - čočka aj s angle eyes 
https://plus.google.com/photos/10532691 … YTJoreEsAE  smile1 good

Ja mám čočky, takže nebudem rozliepať. Potrebujem len výbojky s takou istou päticou, aby som to jednoducho vymenil. HB3 a HB4 sa odlišujú asi len v polohe vlákna? Lebo jedno mám stretávacie a druhé je dialkové. Mám tušenie, že čočka stretávacieho svetla má aj tienitko a tým by som na bixenon mohol zabudnúť  idontknow

Editoval osiris (10.06.2015 10:43:06)

Petr J. (Člen)
10.06.2015 10:22:24
Offline

Re: Xenony do čočiek

A není jednodušší pořídit přídavná světla?

http://shop.touratech.cz/auxiliary-xeno … andit.html

nicola.foxx (Člen)
10.06.2015 10:35:40
Offline

Re: Xenony do čočiek

Nóóóó když pominu, že to je píčovina aby šajnili obě světla.idontknow
Každá parabola má jiný sklon a proto je jedno světlo potkávací a jedno dálkové.
Proto to logicky nesvítí najednou. No a ty žárovky HB3 a HB4 jsou jednovláknový a rozdílný jak ve vláknu, tak v patici..
Když si necháš trvale zapnutý dálky, tak by jsi měl řešit, aby ti ta dálka svítila stejně jako potkávací(myšlen sklon).
U V-Storma jsou dvouvláknový žárovky a proto to svítí oboje najednou.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Akela SK (Člen)
11.06.2015 09:03:50
Offline

Re: Xenony do čočiek

1. Stromček je jedna z nalepšie svietiacich motoriek. Mal som ho, má dvojvlákno, lenže   nemá čočky, takže xenón neschováš. Pomôže sada s čočkami komplet.
2. Keby som nemal dilemu ohľadom tých rôznych žiaroviek a oddelene svietiacich svetiel, tak to tu na fórum nedávam, rovno to vymením. Určite každá čočka svieti ináč, stretávacie bude mať tienitko (ináč by to čiaru neurobilo), aj poloha vlákna je dôležitá, aby bola presne v ohnisku. cool
3. Keď som v r.2006 kúpil B12-ku, ktorú mám doteraz, veľa ľudí ma upozorňovalo, že mi nesvieti jedno svetlo. Zastavili ma aj policajti a bolo ich ťažké presvedčiť, že ryžojedi vymysleli takúto kombináciu. Kontolovali mi aj náhradné žiarovky, mám pod sedadlom jednu H1 pro forma - zožrali to. smile1
4. Takže len zohnať cez internet kombinovanú sadu s jednou HB4 a jednou HB3 so štartérmi a bez prepínača ....idontknow

K.a.s.y.m. (Člen)
11.06.2015 09:31:46
Offline

Re: Xenony do čočiek

se s někym kdo by to chtěl domluv a kupte dvě ruzný sady a rozdělte se o ně.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Billy (Člen)
11.06.2015 09:38:47
Offline

Re: Xenony do čočiek

Akela SK psal:

1. Stromček je jedna z nalepšie svietiacich motoriek. Mal som ho, má dvojvlákno, lenže   nemá čočky, takže xenón neschováš. Pomôže sada s čočkami komplet.
2. Keby som nemal dilemu ohľadom tých rôznych žiaroviek a oddelene svietiacich svetiel, tak to tu na fórum nedávam, rovno to vymením. Určite každá čočka svieti ináč, stretávacie bude mať tienitko (ináč by to čiaru neurobilo), aj poloha vlákna je dôležitá, aby bola presne v ohnisku. cool
3. Keď som v r.2006 kúpil B12-ku, ktorú mám doteraz, veľa ľudí ma upozorňovalo, že mi nesvieti jedno svetlo. Zastavili ma aj policajti a bolo ich ťažké presvedčiť, že ryžojedi vymysleli takúto kombináciu. Kontolovali mi aj náhradné žiarovky, mám pod sedadlom jednu H1 pro forma - zožrali to. smile1
4. Takže len zohnať cez internet kombinovanú sadu s jednou HB4 a jednou HB3 so štartérmi a bez prepínača ....idontknow

Musis tem blbcum vysvetlit ze je to jednovlaknova zarovka ze tam neni co prepinat na jednym vlakne bigsmile.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
nicola.foxx (Člen)
11.06.2015 11:08:43
Offline

Re: Xenony do čočiek

Hele tenkrát sem na B6 r.v. 2004 s čočkama (hnusnej brouk) koupil obě sady HB3 a HB4.
Na každé straně kapoty jsem měl přišroubovaný to trafo a fungovalo to.
Do roka mi obě žárovky praskly a ta druhá se mi sakra hodila.
Nebo to můžeš koupit po kusech tady :
http://www.automedik.cz/prislusenstvi-xenony.html

A těch šopů kde koupit bude určitě víc.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
zzzmrzlinar (Člen)
11.06.2015 12:26:55
Offline

Re: Xenony do čočiek

Billy psal:
Akela SK psal:

1. Stromček je jedna z nalepšie svietiacich motoriek. Mal som ho, má dvojvlákno, lenže   nemá čočky, takže xenón neschováš. Pomôže sada s čočkami komplet.
2. Keby som nemal dilemu ohľadom tých rôznych žiaroviek a oddelene svietiacich svetiel, tak to tu na fórum nedávam, rovno to vymením. Určite každá čočka svieti ináč, stretávacie bude mať tienitko (ináč by to čiaru neurobilo), aj poloha vlákna je dôležitá, aby bola presne v ohnisku. cool
3. Keď som v r.2006 kúpil B12-ku, ktorú mám doteraz, veľa ľudí ma upozorňovalo, že mi nesvieti jedno svetlo. Zastavili ma aj policajti a bolo ich ťažké presvedčiť, že ryžojedi vymysleli takúto kombináciu. Kontolovali mi aj náhradné žiarovky, mám pod sedadlom jednu H1 pro forma - zožrali to. smile1
4. Takže len zohnať cez internet kombinovanú sadu s jednou HB4 a jednou HB3 so štartérmi a bez prepínača ....idontknow

Musis tem blbcum vysvetlit ze je to jednovlaknova zarovka ze tam neni co prepinat na jednym vlakne bigsmile.

jo to mě s broukem taky sralo, když mi to řekl asi padesátej člověk. Holt jednostopé vozidlo nemusí mít dvě světla, to je jak dát dvě kulatý na Jawu

hlemejzd999 (Člen)
11.06.2015 19:22:57
Offline

Re: Xenony do čočiek

zzzmrzlinar psal:
Billy psal:

Musis tem blbcum vysvetlit ze je to jednovlaknova zarovka ze tam neni co prepinat na jednym vlakne bigsmile.

jo to mě s broukem taky sralo, když mi to řekl asi padesátej člověk. Holt jednostopé vozidlo nemusí mít dvě světla, to je jak dát dvě kulatý na Jawu

máte svítit dálkovejma, budou svítit vobě dvě, voni si zakrejou voči a zavřou hubu bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
barynek (Člen)
11.06.2015 20:03:11
Offline

Re: Xenony do čočiek

domluv se s někým, kdo má stejný béčko jako ty, kupte si dvě HB3 a dvě HB4 a podělte se. A na rozlepení a zpětný lepení se vykašli, není to potřeba. Jediný co tam je navíc, je "zdroj" (nevím, jestli to říkám dobře, nejsem technik), kterej v masce lehce schováš. A to je taky to jediný, co budeš sundavat. Před x lety jsem se dělil s faitíkem, nevím už kolik to bylo, ale myslím, že kolem 3000 za obě sady pro oba. To starý vlákno tady je, tak pohledejgood


Bandit 4EVER!!!
Petr J. (Člen)
12.06.2015 09:44:04
Offline

Re: Xenony do čočiek

hlemejzd999 psal:

máte svítit dálkovejma, budou svítit vobě dvě, voni si zakrejou voči a zavřou hubu bigsmile

...a není to tak, že když zavírají oči, otevírají hubu? bigsmile

Filous (Člen)
12.06.2015 14:40:48
Offline

Re: Xenony do čočiek

Petr J. psal:
hlemejzd999 psal:

máte svítit dálkovejma, budou svítit vobě dvě, voni si zakrejou voči a zavřou hubu bigsmile

...a není to tak, že když zavírají oči, otevírají hubu? bigsmile

...ten kluk znágoodcoolbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Jimmy (Člen)
12.06.2015 21:30:00
Offline

Re: Xenony do čočiek

Z vlastní zkušenosti doporučuju, když už xenon, tak jenom na tlumené, protože když se xenon zapne, tak má zpoždění, než se plyn ve výbojce rozžhavý, což v případě, že chceš na někoho zablikat jaksi nefunguje, nebo si potřebuješ na chvilku posvítit do zatáčky, tak si prostě neposvítíš. Nehledě na to, že pokud teda jezdíš v noci, tak budeš často přepínat tlumené/dálkové, což vůbec nedělá výbojce dobře a moc dlouho nevydrží.
Jak říkám, ideální je dát xenon na tlumené (když dobře seřídíš čočku, nebudeš oslňovat a hlavně to bude svítit tak dobře, že dálkové ani nebudeš používat....zkus a uvidíš...kup jen sadu na tlumené a uvidíš, že Ti to bude stačit. good

Petr J. (Člen)
14.06.2015 19:37:55
Offline

Re: Xenony do čočiek

Jimmy psal:

Z vlastní zkušenosti doporučuju, když už xenon, tak jenom na tlumené....

...to bych určitě nedělal...

...jsem pro přídavné, na dálku, ale s vlastním vypínáním napojené na dálkové...přes den na probliknutí máš vypnuto, v noci zanuto a přepínáš s dálkovýma...

Akela SK (Člen)
15.06.2015 10:35:58
Offline

Re: Xenony do čočiek

Jimmy psal:

Z vlastní zkušenosti doporučuju, když už xenon, tak jenom na tlumené, protože když se xenon zapne, tak má zpoždění, než se plyn ve výbojce rozžhavý, což v případě, že chceš na někoho zablikat jaksi nefunguje, nebo si potřebuješ na chvilku posvítit do zatáčky, tak si prostě neposvítíš. Nehledě na to, že pokud teda jezdíš v noci, tak budeš často přepínat tlumené/dálkové, což vůbec nedělá výbojce dobře a moc dlouho nevydrží.
Jak říkám, ideální je dát xenon na tlumené (když dobře seřídíš čočku, nebudeš oslňovat a hlavně to bude svítit tak dobře, že dálkové ani nebudeš používat....zkus a uvidíš...kup jen sadu na tlumené a uvidíš, že Ti to bude stačit. good

To bola moja pôvodná myšlienka. Potom som si to "myslenie" zbytočne skomplikoval tým, že som si myslel, že to vylepším tak, aby svietili obidve čočky. Len som vtedy ešte nevedel, že HB-4 a HB-3 majú rôzne nielen vlákno, ale aj pätice.
Čiže skúsim najprv len tlmené .... a potom sa uvidí. smokin

A rozliepať sa nič nechystám. headshake  To som písal hore, že to rozliepajú Tí, ktorí tam čočku nemajú (a majú číru optiku) a potrebujú ju tam narvať komplet, ako tu       https://plus.google.com/photos/10532691 … YTJoreEsAE   

Dík za rady good beer

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr