Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » překoplej kabel v zemi

Borák (Člen)
21.07.2015 16:21:38
Offline

překoplej kabel v zemi

bando nemá někdo skušenost s tím, že překopl blbě položenej kabel.
kopnul sem na zahradě do země a druhej den mi soused voznámil že sem mu asi překopl kabel od kabelovky a nejde mu televize .když sem to odkryl .zjistil sem že 15čísel pod zemí mi vede přes zahradu kabel k němu .
servisáci to napojili a naúčtovali 2500,-
teda řek sem jim vo fakturu v hotovosti nedal nic
mám nějakou šanci se vohradit ?
prej je to muj pozemek takže to platim já.pojištovna taky prej nic nedá udělal sem škodu sám sobě.
jedině argument že kabel nemůže bejt 15čísel v zemi.kurwa abych se bál někde kopnout .
ešte mi blbec říká...ste si nevšim toho igelitu nad kablem...jo fšim až když sem to vodhrabal
sere mě to ...sem lakomej smile2


...nikdo nevojebe Ježíše...
XJelen (Člen)
21.07.2015 16:33:53
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

Na rovinu, mám za to, že jestli vede jeho kabel po tvým pozemku a nemáš ve smlouvě věcný břemeno, je to jeho problém, že mu nejde televize. Navíc ten kdo ho tam zakopal, ho tam zakopal bez dokumentace a tedy i bez povolení (eventuelně ano, ale nedodrželi dokumentaci), takže černá stavba a nutné odstranění bigsmile
Situace na piču, vyfakovat souseda se ti nechce, ale zaplatit taky ne viď?redface bad


Strýcfajtr !!!
bubák (Člen)
21.07.2015 17:27:47
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

v nějakým zákoně je psáno, že všechny sítě (Čez, Telecom, voda, kanalizace, kabelovka atd vybudovaný do r.1997 přesný rok neznám, ale je to v zákoně) ať už na stavební povolení nebo načerno se stávají automaticky věcným břemenem bez zápisu v katastru nemovitostí. Takže každý, kdo si kupuje stavební parcelu by měl nejenom juknout do katastru, ale taky se zajímat u správců sítí co mu tam připadně vede za poklady atd. Děláme furt něco pro bejvalej Telecom ale vesměs je to všude stejný.
Soused za nic nemůže, teda pokud si tam ten kabel přes tvůj pozemek nezakopal v noci potají sám bigsmile Podle mě jediná možnost na čem se točit je jít do sporu s majitelem té sítě po které ta kabelovka běhá, páč pokud je to vážně 15cm pod zemí tak je to 100% ojebaný a např. U Telecomu by jsi s tím asi uspěl. zkus na ně vyrukovat že to nezaplatíš protože je to uložené proti předpisům a pokud ne, tak že je žádáš o uvedení vedení přes svůj pozemek do náležitého stavu a předepsané hloubky nebo že se obrátíš se stížností na ČTU. To jim myslím za dva a pul litru nestojí. V předpisech bude jejich hloubka někde jako telecom, takže ve volném prostranství nějakých 50-70cm.


nedůvěřuju velbloudům, a všeobecně nikomu, kdo dokáže týden nepít !
faitík (Člen)
21.07.2015 20:03:45
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

bubák psal:

v nějakým zákoně je psáno, že všechny sítě (Čez, Telecom, voda, kanalizace, kabelovka atd vybudovaný do r.1997 přesný rok neznám, ale je to v zákoně) ať už na stavební povolení nebo načerno se stávají automaticky věcným břemenem bez zápisu v katastru nemovitostí. Takže každý, kdo si kupuje stavební parcelu by měl nejenom juknout do katastru, ale taky se zajímat u správců sítí co mu tam připadně vede za poklady atd. Děláme furt něco pro bejvalej Telecom ale vesměs je to všude stejný.
Soused za nic nemůže, teda pokud si tam ten kabel přes tvůj pozemek nezakopal v noci potají sám bigsmile Podle mě jediná možnost na čem se točit je jít do sporu s majitelem té sítě po které ta kabelovka běhá, páč pokud je to vážně 15cm pod zemí tak je to 100% ojebaný a např. U Telecomu by jsi s tím asi uspěl. zkus na ně vyrukovat že to nezaplatíš protože je to uložené proti předpisům a pokud ne, tak že je žádáš o uvedení vedení přes svůj pozemek do náležitého stavu a předepsané hloubky nebo že se obrátíš se stížností na ČTU. To jim myslím za dva a pul litru nestojí. V předpisech bude jejich hloubka někde jako telecom, takže ve volném prostranství nějakých 50-70cm.

Další věc, co ti správce sítě řekne je, žes je měl poptat o zjištění existence inženýrských sítí v jejich správě. Jestli-že by se se IS necházely, následuje vytýčení správcem IS, které zjistí směrovou a výškovou polohu vedení...


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
4Fun.cz (Člen)
21.07.2015 20:38:22
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

nicméně to nemění nic na tom že 15 čísel pod hlinu je asi málo no ne?


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
vendous (Člen)
21.07.2015 20:52:17
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

Mam vzadu na zahradě IS a je to určitě hloubš než 100cm a hlavně je to na katastru. Musí k tomu bejt věcný břemeno.
Takže za sousedem že to maj blbě udělaný tak ať si to zaplatí a hlavně ať to dá dopořádku.


Smrt je ze všeho to poslední.
Luk (Člen)
21.07.2015 21:21:45
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

4Fun.cz psal:

nicméně to nemění nic na tom že 15 čísel pod hlinu je asi málo no ne?

no jistěě, dyť to by čověk vyndal i při vokopávání mrkvesurprisedbadbigsmile


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
bolek009 (Člen)
21.07.2015 21:35:01
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

Mám stejnej názor, jako Jelen.
Dát kabel do hloubky menší, než průměrná mrkev, je volovina a majitel takového kabelu s poruchama musí počítat.


GSF1250SA K7
faitík (Člen)
21.07.2015 21:42:33
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

Luk psal:
4Fun.cz psal:

nicméně to nemění nic na tom že 15 čísel pod hlinu je asi málo no ne?

no jistěě, dyť to by čověk vyndal i při vokopávání mrkve:surprised::bad::-D

Bohužel bez vytýčení seš prohrávající:bad:


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
YvesEr (Člen)
22.07.2015 14:36:35
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

faitík psal:
Luk psal:
4Fun.cz psal:

nicméně to nemění nic na tom že 15 čísel pod hlinu je asi málo no ne?

no jistěě, dyť to by čověk vyndal i při vokopávání mrkvesurprisedbadbigsmile

Bohužel bez vytýčení seš prohrávajícíbad

Mě trochu překvapuje, že sousedův kabel je na TVÝM pozemku a ty vo tom nevíš, potažmo od toho nemáš nějakou dokumentaci. Správce tý sítě s tebou musí mít uzavřenou smlouvu na věcné břemeno.

Borák (Člen)
22.07.2015 14:53:00
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

barák sem koupil už s kabelem.soused se napojoval přes bejvalího majitele.kopala to obec a on to platil.
jo a mě posali doprdele s tim že když nezaplatim tak mě vodstříhnou ..KURWY


...nikdo nevojebe Ježíše...
Loser (Administrator)
22.07.2015 14:58:58
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

Borák psal:

barák sem koupil už s kabelem.soused se napojoval přes bejvalího majitele.kopala to obec a on to platil.
jo a mě posali doprdele s tim že když nezaplatim tak mě vodstříhnou ..KURWY

tak si porid satelit - sice te to vyjde draz nez 2500, ale aspon se sam sobe budes moct podivat do voci bigsmilebigsmilebigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Americkej (Člen)
22.07.2015 15:15:03
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

Loser psal:

tak si porid satelit - aspon se sam sobe budes moct podivat do voci bigsmilebigsmilebigsmile

Sem myslel, že na to je zrcadlo, a von už satelit idontknow
Podle mýho rozumu to zprasila obec, když to dala "namělko". Takže teoreticky by to mělo jít za nima ... ale proti ouřadu je těžkej boj, nehledě, že od nich nechceš klacky pod nohy. Dva a půl litru je taková cifra, že nechceš jako jen tak mávnout rukou, ale za větší akce to zas nestojí. Já bych šel do "mrtvej brouk" a kabel bych oželel, stejně je tam prd.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
WenzelB6 (Člen)
23.07.2015 22:06:21
Offline

Re: překoplej kabel v zemi

jak píše Americkej..mrtvej broukgood. A páč hrozba vodstřižení nemá co společnýho s lajdácky uloženym kabelem, až Tě vodstřihnou, tak
stížnost na ČTU.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr